Jan Raas is sprinters te slim af Cuepper wint hoofdnummer Theo Smit op de vuist (Hr special sizes Succes A Indoor Brabant Cijsouw winnaar Tra Stem socytt Wereldtitel voor Corin CHAOS IN HET ONDERWIJS DIT KAN, DIT MAG NIET! NEEM DEZE RAMPZALIGE BEGROTING NIET AAN! Zege Grézet Dries Klein wint Ster van Zwolle Vier nieuwe wereldrecords in Boedapest EEN GOUDEN BOND T afeltennisteam blijft in eerste divisie Tweede plaats Lubberding Winst Moser Muys naar NSF Wereldtitel voor Kasakov Korfbalteam klopt België Winst Beljavski Pantalon problemen? Opgelost I MAANDAG 7 MAART 1983 T12 PAGINA SPORT 4 BOEDAPEST (ANP) - Tijdens de Europese indoor-atletiek- kampioenschappen in Boeda pest zijn vier wereldrecord ge sneuveld. Drie wereldrecords werden door dames verbeterd; de Oostduitse Marita Koch op de 200 meter, de Russische Ta mara Bykova bij het hoog springen en de Oostduitse Bet- tine Jahn op de 60 meter hor den. Bij de heren brak de Oos- duitse Thomas Munkelt het record op de 60 meter horden. Nederlandse successen wer den er niet geboekt in Boeda pest. Els Vader werd vierde op de 200 meter en Rob Druppers moest in de halve finale van de 800 meter geblesseerd de baan verlaten. Ella Wijnands werd met een sprong van 1.80 meter negende. De Europese indoorkampioenen van 1983 zijn: dames: 60 m: Marlies Göhr (OD1) 7.09, 200 m: Marita Koch (OD1) 22.39 (wr), 400 m: Jar- mila Kratochvilova (Tsj) 49,69, 800 m: Svetlana Kitova (Sov) 2.01.28, 1500 m: Brigitte Kraus (WDI) 4.16.14, 3000 m: Jelena Sipatova (Sov) 9.04.40, 60 m horden: Bettine Jahn (OD1) 7,75 (wr), hoog: Tamara Bykova (Sov) 2,03 m (wr), ver: Eva Markova (Tsj) 6,77 m, kogel: Hele na Fibingerova (Tsj) 20,61 m. heren: 60 m: Stefano Tilli (Ita) 6,63, 200 m: Alexander Jevgenjev (Sov) 20,97, 400 m: Jevgeni Lomstjev (Sov) 46,20, 800 m: Coloman Traba- do (Spa) 1.46.91, 1500 m: Thomas Wessinghage (WD1) 3.39.82, 3000 m: Dragan Zdravkovic (Joe) 7.54.73, 60 m horden: Thomas Munkelt (OD1) 7.48 (wr), hoog: Carlo Thraenhardt (WD1) 2,32 m, ver: Laszlo Szalma (Hon) 7,95 m, polshoog: Vladimir Poljakov (Sov) 5,60 m, hinkstap: Nikolai Moessienko (Sov) 17,12 m, kogel: Janis Bojars (Sov) 20,56 m. ST.MAUR (ANP) - Leo Corin heeft in St.Maur, een voor stadje van Parijs, het wereld kampioenschap kunststoten op zijn naam gebracht. De Waal behaalde 330 pun ten en verbeterde daarmee het wereldrecord van titelverde diger Raymond Steylaerts, dat op 311 punten stond. Jean Bes- sems eindigde op de vijfde plaats. Eindstand: 1. Corin (Bel) 330 punten (wereldrecord), 2. Fernan dez (Spa) 293,3. Gonzalez (Mex) 275, 4. Steylaerts (Bel) 259, 5. Bessems (Ned) 233, 6. Tiedtke (WD1) 233, 7. Despierre (Fra) 233, 8. Coiret (Fra) 212, 9. Tomsich (Ita) 190, 10. Wein- gartner (Oos) 190. van onze sportredactie KUURNE - Een dag na de Omloop het Volk, waarin hij in de sprint werd verslagen door de Belg Fons de Wolf, heeft Jan Raas wel Kuurne- Brussel-Kuurne gewonnen. Tijdens de laatste van 203 ki lometers verraste Raas een peloton sprinters met een de marrage. De Zeeuw had op de eindstreep vijftig meter voor- sprong. De finale was spannend, de wedstrijd saai. Kennelijk wa ren de renners nog niet beko men van de harde openings wedstrijd van zaterdag. Tij dens de eerste 120 kilometer liep het compacte peloton 25 minuten achterstand op het tijdschema op. Na 155 kilome ter kwam de eerste ontsnap ping op gang. De Fransman Bondue, de Belg Planckaert en de Australiër Anderson na men een minuut voorsprong. Na 168 kilometer kwam het peloton in actie. De kopgroep werd ingelopen en ontsnappen was daarna haast niet meer mogelijk. Alle ploegen maak ten zich op voor de sprint. Het was slechts voor de tweede plaats, want Raas ontsnapte op een moment dat de sprin ters uit angst voor een neder laag niet direct reageerden. Die aarzeling werd hen fataal. Uitslag: 1. Jan Raas (Ned) 203 km in 5 uur en 25 min., 2. Sean Kel ly (Ier) op 2 sec., 3. Eddy Planc kaert (Bel) z.t., 4. Etienne de Wilde (Bel) z.t., 5. Eric Vanderaerden (Bel) z.t., 6. Luc de Decker (Bel) z.t., 7. Cees Priem (Ned) z.t., 8. Leo van Vliet (Ned) z.t., 9. Francis Castaing (Fra) z.t., 10. Eric McKenzie (NZ1) z.t., 13. Wies van Dongen, 25. Aad van den Hoek, 28. Johnny Broers allen in dezelfde tijd als Kelly. Snelle revanche van De Welf SINT-AMANDSBERG - Gian-Carlo Feretti wist zich aanvankelijk geen raad met het verzoek van zijn kop man. Pas tijdens de Sardijnse Week ging de Bianchi- sportdirecteur overstag. De goede vorm van zijn nieu we aanwinst Fons de Wolf, maar meer nog de verbe tenheid, waarmee de Belg' bleef aandringen om de Omloop van Het Volk toch vooral te mogen rijden, deed de Italiaan uiteindelijk besluiten een afvaardi ging naar startplaats Gent te sturen. door Jacquos Eestermans Brood zag Feretti er echter nog steeds niet in. Hij wees drie landgenoten aan, Pol Ver- schuere mocht ook nog wel mee, en met die uiterst geringe steun moest zijn kopman het maar zien te rooien. Het deer de Fons de Wolf niet. Hij had zijn zin. En....hij kreeg, waar voor hij zich zoveel moeite had getroost: een snelle revanche. Met dezelfde verbetenheid, waarmee hij zijn ploegleider had verschalkt, troefde hij in Sint-Amandsberg Jan Raas - zijn enig overgebleven con current - af om voor de tweede achtereenvolgende maal de klassieke opening van het wegseizoen op zijn erelijst te kunnen bijschrijven. Feretti hoefde geen spijt te hebben. Voor Fons de Wolf was dat evenwel bijzaak. Hij dacht aan de overweldigende kritiek, die hij vorig seizoen in eigen land over zich heen ge stort zag. Als coureur deugde hij voor geen cent, was de al gemene opinie. Zelfs de Belgi sche firma's lieten hem vallen. Slechts voor een bescheiden contract wilden de sportdirec teuren hem nog wel in hun ploeg opnemen. De Breedon- kenaar voelde zich aan de kant geschoven en vertrok dan ook hals over kop naar Italië - het leek hem overigens al lan ger het beloofde land - toen Feretti gunstig oordeelde over zijn vraagprijs. En nu al had hij binnen, waarvoor hij geko men was: een snelle revanche op alles wat Belg heet. (ADVERTENTIE) Die breekt onherroepelijk uit als minis ter Deetman zijn zin krijgt. De onder wijsbegroting, die hij bij de Tweede Kamer heeft ingediend, betekent een gigantisch verlies aan arbeidsplaat sen, alles bijeen 13.000 a 14.000 alleen al in 1983. Dat betekent heel veel leed voor de veel meer dan 14.000 leerkrachten, die hier mee hun baan kwijtraken. Het betekent ook groot verlies aan deskundigheid. Het betekent minder mogelijkheden voor leerlingen in alle takken van on derwijs. Vooral de leerlingen, die extra zorg nodig hebben, worden de dupe. De mensen die werk houden in de school, worden geconfronteerd met maatregelen, die van het onderwijs een puinhoop maken (geen vervanging bij ziekte b.v.) en met een onaanvaardbare taakverzwaring. Gevolgen: spannin gen op school, meer ziekteverzuim en dus nog grotere chaos, nog meer vroegtijdige uitval van leerkrachten. De Katholieke Onderwijs Vakorganisa tie, de grootste onderwijsbond in ons land, roept leerkrachten en ouders op om nogmaals en vasthoudend tegen de ze voorstellen te protesteren. Door al ternatieve programma's en acties in en om de school. Door petities en resoluties die woensdag op 15 plaatsen in het land naar gereedstaande busjes kunnen worden gebracht en donderdag aan de Kamer worden aangeboden. Door druk uit te oefenen op leden van de Tweede Kamer. Aan de scholen wordt gevraagd op hun eigen wijze uiting te geven aan hun protest. Doel van de acties landelijk en plaat selijk - is: een laatste signaal te geven aan het parlement: De K0V rekent op uw steunl Katholieke Onderwijs Vakorganisatie postbus 5826, 2280 HV Rijswijk Z-H, tel. 070-907600 „Men verweet mij vorig sei zoen een gebrek aan karakter. Ik zou er de kantjes hebben afgelopen na mijn zege in de Omloop. Zelfs mijn supporters geloofden dat op een gegeven moment na de zoveelste nega tieve publicatie. Maar ik was ziek geweest en had geen macht. Vandaag heb ik per sé willen bewijzen, dat iedereen het bij het verkeerde eind heeft gehad". „Nadat meneer Feretti had ingestemd met mijn uitdruk kelijke verzoek om deze wed strijd te mogen rijden, heb ik me zo veel mogelijk gespaard. Daardoor kon ik vandaag alles geven. En natuurlijk had ik het geluk, dat het gebrek aan kilometers Raas opbrak in de laatste kilometers. Want hele maal gerust was ik niet. De gedachte aan Luik-Bastena ken-Luik van vorig seizoen (De Wolf deed daar het vuile werk en Silvano Contini ging er met de hoofdprijs vandoor, JE.) speelde de gehele tijd door mij hoofd". Maar Fons de Wolf maakte zich zaterdag onnodig zorgen, want hij was heel gewoon de sterkste. Als enige kon hij - net voorbij de top van de Vol- kegemberg, de negende en laatste helling - de aanval van de onverwacht goed preste rende Jan Raas beantwoorden om in de kilometers daarna in zijn uppie de beslissende kloof te slaan. „Op dat moment voelde ik me al geklopt", gaf de Zeeuw aan de meet grif toe. „Reeds op de Muur van Geraardsbergen had ik gezien, dat De Wolf een ijzersterke dag kende". In de ruim veertig kilometer die het tweetal na de Volkegemberg nog scheidde van de finish droeg Raas goed zijn steentje bij („Wat moest ik anders?") in de ontsnapping. In de slotkilo- meters was het echter snel duidelijk, dat hij geen kansen had tegen zijn opponent. Fons de Wolf drong Raas een onmo gelijke positie op en spurtte over de Raleigh-kopman heen op het moment, dat die aanzet te voor zijn al bij voorbaat verloren jump. Niettemin zette de Zeeuw een even goede, als verrassen- Jan Raas leidt het het uitgedunde peloton, met achter zich Steven Rooks (links) en Johan van de Velde (rechts). -fotoanp ters (Bel) z.t., 11. Pol Verschuere (Bel) op 4,05,12. Jan van Houwelin- gen (Ned) z.t., 13. Frank Hoste (Bel) z.t., 14. Eric Vanderaerden (Bel) z.t., 15. Leo van Vliet (Ned) z.t., 16. Paul Sherwen (GBr) z.t„ 17. Ferdi van den Haute (Bel) z.t., 18. Mare Ma- diot (Fra) z.t., 19. Valerio Piva (Ita) z.t., 20. Eddy Vanhaerens (Bel) z.t. de prestatie neer in de Omloop Het Volk. Immers, pas enkele dagen voordien had hij beslo ten toch te koersen, nadat een ontsteking aan de kaak een belangrijk deel van zijn voor bereiding had verstierd. Raas: „Afgelopen woensdag voelde ik de macht in mijn benen weer terug komen. In de dagen daarvoor zat ik soms na twee uur trainen al weer uitgeput thuis. Niet alleen Jan Raas, maar de gehele ploeg van Peter Post reed een voortreffelijke wed strijd. Het was de Nederlandse ster-formatie, die de klassie ker steeds trachtte open te breken. Favorieten als Braun, Hoste, Kelly en Planckaert bleven lang attent, waardoor de aanloop naar de finale een wat vlak koersbeeld oplever de, maar de extra inspannin gen die de renners van Post hen opdrong, brak hen op toen het er echt om ging spannen. Alleen de verbeten Fons de Wolf was zaterdag niet kapot te krijgen. Uitslag: 1. Fons de Wolf (Bel) de 220 km in 5 uur en 33 minuten, 2. Jan Raas (Ned) z.t„ 3. Luc Colijn (Bel) op 2,21, 4. Kim Andersen (Den) z.t., 5. Etienne de Wilde (Bel) z.t„ 6. Johan van de Velde (Ned) z.t„ 7. Adrie van der Poel (Ned) z.t„ 8. Jef Lieckens (Bel) z.t., 9. Rudy Matthijs (Bel) op 3,54,10. Ludo Pee- Schalij snel uit kwaadheid INZELL - In zijn boosheid over de voor hem ongepaste wijze waarop Hilbert van der Duim zaterdag het Westduitse schaats- mekka Inzeil de rug toekeerde, vond Frits Schalij zich tijdens het toernooi om de Gouden Schaats terug. Het toernooi, dat ge wonnen werd door het Noorse talent Björn Nyland, leverde voor Schalij twee persoonlijke records (5000 meter in 7.05.34 en 10.000 meter in 14.49.36) op plus een scherpe, winnende tijd op de 1500 meter van 1.56.60. Drie prestaties, die voor Schalij een schier mislukt seizoen op de valreep nog enigszins goedmaakten. door Rob van Deursen De schaatser uit Weesp vond zijn motivatie in een brok pure kwaadheid. „Dit kun je niet maken. Ook al heet je Van der Duim. Hij heeft hier zeker duizend Nederlan ders, die er veel geld voor over hebben gehad om ook hem te zien schaatsen, in de steek ge laten. Ik vind het gewoon stijl loos", aldus Schalij, die giste ren aanvankelijk van plan was om zich te sparen voor de record-avonden van dinsdag en woensdag in Inzeil. „Ja, ik kon toch de Gouden Schaats toch niet meer winnen. Van daar dat ik me dat voorgeno men had. Maar ergens was ik zo boos, dat ik me gewoon niet kon inhouden. Die agressie moest eruit", aldus Schalij, die in het algemeen klassement achter de Noren Nylan en we- reldkampioenm Falk-Larsen de derde plaats bezette. Zeker op de 10 kilometer maakte Schalij gisteren grote indruk. Tot half in de race leek het erop dat Schalij zelfs het baanrecord in Inzeil (met 14.27.81 op naam van Van der Duim) zou verbeteren, maar het tweede gedeelte verliep toch minder soepel. „Ik had op die 1500 meter te veel gege ven", luidde de verklaring van Schalij voor zijn plots iets op lopend schema. Van der Duim raakte trouwens dat baanre cord wel kwijt. Namelijk aan de Noorse wereldkampioen bij de junioren van vorig seizoen, de 19-jarige Geir Karlstad, die 14.26.41 liet noteren. Zaterdag werd eveneens de naam van Van der Duim uit de Inzeller recordboeken geschrapt. Op de vijf kilometer noteerde dezelf de Karlstad namelijk 6.57.35, terwijl Van der Duim in Inzeil als baanrecord (en nog steeds Nederjands record) 6.59.73 had staan, Het sprinten in Inzeil werd gewonnen door de Canadees Gaetan Boucher. Opvallend was dat de Nederlandse ploeg er totaal niet aan te pas kwam. Op de 1000 meter van gisteren scoorde de internationale con currentie bijvoorbeeld per soonlijk record op persoonlijk record, maar de vaderlandse specialisten lieten het geheel afweten. Nationaal kampioen Sies Uilkema bleek met een vijfde plaats nog de beste Ne derlander in dit echt niet zo sterk bezette toernooi. DEN BOSCH - De Belg Edgar Cuepper heeft zondagmiddag het hoofdnummer van Indoor Brabant, het springconcours om de Grote Prijs van de stad 's-Hertogenbosch, tellend voor de we reldbeker, gewonnen. Hij bleef met Cyrano in de barrage als enige zonder fouten. Tweede werd de Britse rui ter John Whitaker met Clonee Temple en als derde eindigde de Ier Eddy Macken met Royal Lion. De beste Nederlander was Jan Tops uit Valkens- waard, die met Nargus de achtste plaats bezette. In het klassement om de wereldbeker, Europees circuit, heeft de Brit Nick Skelton de leiding overgenomen van de Fransman Frederic Cottier. Whitaker is tweede en Cottier derde. Uitslag springconcours om de Grote Prijs van de stad 's-Herto genbosch: 1. Edgar Cuepper (Bel) met Cyrano 0 strafpunten, 36.85 sec. (in barrage), 2. John Whitaker (GBr) Clonee Temple 4 - 32.68 (bar rage), 3. Eddy Macken (Ier) Royal Lion 4 - 33.01 (barrage), 4. David Broome (GBr) Mr Ross 4 - 33.93, 5. Nick Skelton (GBr) If Ever 4 - 38.32,6. Linda Southern (Can) Hou- dini 7,25 - 52.34, 7. Hendrik Snoek (WD1) Palma Nova 8 - 38.79, 8. Jan Tops (Ned) San Marco 12 - 33.86, 9. Michael Rtiping (WD1) Silbersee 12 - 41.47 (allen in de barrage), 10. ex aequo: Piet Raymakers (Ned) Ri- cardo, Albert Voorn (Ned) Puplex, Harvey Smith (GBr) Technology, Herve Godignon (Fra) Je t'adore, Malcolm Pyrah (GBr) Anglezarke en Thomas Fuchs (Zwi) Pen Duick allen 4 strafpunten in de eerste twee ronden. Stand Europees circuit wereld beker: 1. Skelton 65 punten, 2. Whi taker 63, 3. Frederic Cottier (Fra) 62, 4. Gery Mullins (Ier) 47, 5. Paul Schockemöhle (WDI) 41, 6. Fritz Ligges (WDI) en Broome 39,8. Nor- bert Koof (WDI) 37,9. Godignon 35, 10. Rob Ehrens (Ned), Patrick Ca- ron (Fra), Tops en Cuepper 30 Uitslag internationaal spring concours: 1 Michael Rüping (WDI) Silbersee 4/31,37, 2. John Whitaker (GBr) Clonee Temple 8/30,53, 3. Herve Godignon (Fra) Je t'adore 8/37,63, 4. Piet Raymakers (Ned) Ricardo 512/35,71 (allen in de bar rage), 5. Hendrik Snoek (WDI) Pal- ma Nova 4/67,50, 6. Paul Darragh (Ier) Emerald Isle 4/67,63, 7. Albert Voorn (Ned) O Nimmerdor 4/69,02, 8. Anton Ebben (Ned) Jumbo Des ign 4/69,86, 9. Fritz Ligges (WDI) Rodney 4/70,03, 10. Hugo Simon (Oos) Answer 4/70,06. Uitslag knock out-springcon- cours: 1. Michael Rüping (WDI) Costa, 2. Nick Skelton (GBr) Jet Lag, 3. ex aequo: Hugo Simon (Oos) Grafin en Jan van Tuyl (Ned) Red River 2,5. Albert Voorn (Ned) Dio- rella, Irma Smulders (Ned) Starga- zer, Eric Wauters (Bel) Sorry en Harvey Smith (GBr) Shining Example. Uitslag nationaal jachtspring- concours: 1. Ton Klumpers met Kartago 54,26 seconden, 2. Albert Voorn Orpheus 54,43, 3. Harry Wouters van den Oudenweyer Sa lerno 58,42, 4. Rob Eras Learco 60,12,5. Sven Harmsen P'Dor 60,45. Uitslag puissance-springcon cours: 1. Willy van der Ham (Ned) met Gotthard Z, 0 strafpunten in de vierde barrage, 2. ex aequo: Walter Gabathuler (Zwi) Beetho ven II, Jan van Tuyl (Ned) Radets- ky en Jan Tops (Ned) Nargus, allen 4 strafpunten in de vierde barrage, 5. Stany van Paesschen (Bel) Por sche, gestopt in de vierde barrage, 6. ex aequo: Irma Smulders (Ned) Mr. Ecke, Gerd Wiltfang (WDI) Roman, Dion van Groesen (Ned) Salvador G 2 en Thomas Fuchs (Zwi) Itoso, allen 4 strafpunten in de derde barrage, 10. John Whita ker (GBr) Charlies Angel, gestopt in de derde barrage. Uitslag nationaal springcon cours: 1. Albert Voorn met Or pheus 27 punten/21,27 sec., 2. Piet Raymakers Nieta 19/20,68, 3. Cees van Opstal Impertinent 19/21,13, 4. Sven Harmsen P'dor 19/23,76, 5. Harry Wouters van den Ouden weyer Salerno 13/20,27. Uitslag internationaal spring concours: 1. Jan Tops (Ned) Little Madam 0 strafpunten/28,62 sec., 2. Eddy Macken (Ier) Foxborough 0/ 28,69, 3. Piet Raymakers (Ned) Marcus 0/28,80, 4. Michael Rüping (WDI) Caletto 0/29,65, 5. Nick Skel ton (GBr) Radius 0/29,78, 6. Paul Darragh (Ier) Sensation 4/32,59, 7. Hendrik Snoek (WDI) Faun 19 4/ 34,41, 8. Anton Ebben (Ned) Design 8/40,06 (allen in de barrage), 9. Eric Wauters (Bel) Jabgar 4/67,81, 10. Malcolm Pyrah (Fire Fox) 4/70,60. ALKMAAR (ANP) - Het Ne derlands tafeltennisteam heeft zaterdagavond in Alkmaar verrast met een overwinning (4-3) op de Sovjet-Unie. Door de zege stelde Neder land het eerste divisieschap definitief veilig en mocht de Sovjet-Unie zijn aanspraken op promotie naar de superliga vaarwel zeggen. Gedetailleerde uitslagen: Rene Hijne - Andrej Mazoerov 21-14,22- 20, Bob Potton - Igor Solopov 15-21, 18-21, Bettine Vriesekoop - Flioera Boelatova 15-21, 21-18, 21-9, Ron van Spanje/Potton - Mazoerov/ Solopov 26-24, 21-17, Potton/Vrie- sekoop - Mazoerov/Valentina Po- pova 21-15, 21-18, Hijne - Solopov 14-21,17-21, Potton - Mazoerov 15- 21,13-21. j van onze sportredactie SINT-AMANDSBERG - Jos Elen, ploegleider van de EIro-formatie, kon zijn woede na afloop van de Omloop Het Volk slechts met moeite inhouden. „Wat denkt die Guimard wel", brieste hij emotio neel, „om de weg te blok keren. Daardoor kwam Theo Smit meteen in kans loze positie". Elen doelde op het moment, halverwe ge de wedstrijd, waarop Cy rille Guimard zijn ploegleiderswagen dwars over de weg zette om zijn gevallen renner Greg Le- mond te hulp te schieten. Bij diezelfde valpartij was ook Smit betrokken. Ook hij had ander materiaal nodig, maar zijn sportdi recteur zag door de actie van Guimard geen kans om hem te bereiken. Toen de sprinter uit Halfweg dat de Fransman duidelijk wilde maken, kreeg hij een forse klap van hem. Smit liet daarop ook zijn handen wapperen, waarna Le- mond zich in het handge meen mengde. Hun kansen waren daarmee wel verke ken. van onze sportredactie ST.TRUIDEN - Henk Lubber ding eindigde zondag als tweede in de Ronde van Bel gisch Limburg. In de eindsprint van een kopgroepje van drie werd hij verslagen door de Belg Rudy Matthijs. Martin Havik ein digde als vierde. Uitslag: 1. Rudy Matthijs (Bel) 200 km in 5 uur en 2 min., 2. Henk Lubberding (Ned) z.t„ 3. William Tackaert (Bel) z.t., 4. Martin Havik (Ned) op 10 sec., 5. Ronan de Meyer (Bel) op 45 sec., 6. Ludo Peeters (Bel) op 1 min., 7. Marc van Geel (Bel) z.t., 8. Miel Gijsemans (Bel) z.t., 9. Ronny van Holen (Bel) z.t., 10. Frans van Vlierberghe (Bel) z.t„ 12. Ad Wijnands z.t., 15. René van de Broek z.t., 17. Henk Mutsaars z.t„ 18. Jos Schipper z.t., 23. Fons van Katwijk op 4.10, 28. Ad van Peer z.t., 31. Gerrie van Gerwen z.t., 33. Peter Heeren z.t. TURIJN (AFP) - Francesco Moser heeft zaterdag de 69ste Milaan-Turijn op zijn naam gebracht. Na 226 kilometer was hij de rapste in de eind sprint van een groep van 50 renners. Frits Pirard eindigde als tiende. Uitslag: 1. Moser (Ita) 226 km in 5.31.23, 2. Milani (Ita), 3. Kehl (WDI), 4. Gavazzi (Ita), 5. Pevenage (Bel), 6. Mantovani (Ita), 10. Pirard (Ned). UZES (AFP) - De Zwitser Jean-Marie Grézet heeft zon dag de Ronde van het Zuid westen (Frankrijk) winnend afgesloten. De Fransman Christian Seznec won de vierde en laat ste etappe op een parkoers van honderd kilometer rond de stad Uzes. Deze etappewed strijd verving de Ronde van Corsica, die door organisatori sche problemen werd afgelast. Eindklassement: 1. Jean- Marie Grézet (Zwi) 9.25.05, 2. Michel Laurent (Fra) op 6 sec., 3. Pascal Simon (Fra) op 13 sec., 4. Graham Jones (GBr) op 43 sec., 5. Pierre Bazzo (Fra) op 1.39. DEN HAAG (ASNP) - Karei Muys, de bondstrainer van de Nederlandse Kano Bond, zal eind deze maand zijn functie bij de NKB neer leggen. Muys t reedt per 1 april in dienst van de Nederlandse Sport Federatie (NSF), waar hij werkzaam zal zijn op de afdeling sportontwikkeling en kadertraining. EINDHOVEN (ANP) - Ser8ei Kasakov uit de Sovjet-U^ heeft zondag op de kunstijs, baan van Eindhoven zijn we. reldtitel in het ijsspeedwa; geprolongeerd. Einduitslag: 1. Kasakov (Sov)$ punten, 2. Bondarenko (Sov) 28 3 Stenlund (Zwe) 24, 4. Smislak (Sov) 24, 5. Gladisjev (Sov) 19 Soekhov (Sov) 18,9. Thijs (Ned) 9 ZWOLLE (ANP) - Dries Klein heeft zaterdag de ope. ningsklassieker voor wieier. amateurs, de Ster van Zwolle, gewonnen. De renner uit Ter Apel presteerde dat twee jaar geleden ook al. In de eindsprint van veertien man sterke kopgroep versloeg Klein Bert Wekems uit Peize. Uitslag: 1. Dries Klein (Te: Apel) 150 km in 3.43,22,2. Bert We- kema (Peize) z.t„ 3. Lucien Gódde (Hendrik Ido Ambacht) op 2 secon den, 4. Wim Bartol (Roden) op8se- conden, 5. Pim Bosch (Gorinchem) op 15 seconden, 6. Ron Snijden (Zwanenburg) z.t., 7. Peter van der Knoop (Haarlem) z.t., 8. Gerd Jan Theunissen (Berchem) z.t., Al- bert Janssen (Vries) z.t., 10. Jannes Slendebroek (Geldrop) z.t. LEEUWARDEN (ANP) - Ne derland heeft zaterdagavond in Leewarden voor 3500 toe schouwers in de Frieslandhal de zaalkorfbalwedstrijd tegen België met 9-8 (5-3) gewonnen. Het treffen tussen de junio- renploegen van Nederland en België leverde eveneens winst voor Nederland op: 12-4 (7-1). MOSKOU (AFP) - Aleksander Beljavski heeft zaterdag de vierde partij in de schaak- tweekamp tegen Gary Kaspa rov uit de kwartfinales van het Kandidatentoernooi ge wonnen. Kasparov, die de zwarte stukken hanteerde, na 38 zetten op. Na vier van de tien partijen is de stand tussen beide groot meesters uit de Sowj et-Unie gelijk: 2-2. De vijfde partij wordt vandaag gespeeld. De vierde partij tussen Beljavs- ki (wit) en Kasparov verliep ah volgt: 1. d2-d4, Pg8-f6, 2. c2-c4, e7- e6, 3. Pbl-c3, Lf8-b4, 4. e2-e3,0-0,5. Lfl-d3, c7-c5, 6. Pgl-f3, d7-d5,7. 0-0, c5xd4, 8. e3xd4, d5xc4, 9 Ld3xc4, b7-b6, 10. Ddl-e2, Lc8-b7, 11. Tfl-dl. Lb4xc3, 12. b2xc3, DdS- c7, 13. Lc4-d3, Dc7xc3, 14. Lcl-b2 Dc3-c7, 15. d4-d5, Lb7xd5, 16. Lb2xf6, g7xf6, 17. De2-e3, Kg8-( 18. Tal-cl, Pb8-c6,19. Ld3-e4, Dc7- d6, 20. Le4xd5, e6xd5, 21. Tcl-c4, Dd6-d7, 22. Tc4-h4, Dd7-f5, 23 Tdlxd5, Pc6-e5, 24. h2-h3, Tf8-e8, 25. Pf3-d4, Df5-g6, 26. De3-f4, Ta8- d8, 27. Pd4-f5 schaak, Kg7-h8,28. Td5xd8, Te8xd8, 29. Df4-e4, Td8-c8, 30. Kgl-h2, Tc8-c4, 31. De4-a8 schaak, Dg6-g8, 32. Da8xa7, Tc4xh4, 33. Pf5xh4, Dg8-g5, 34. Da7-a8 schaak, Kh8-g7,35. Da8-e4, h7-h5, 36. Ph4-f5 schaak, Kg7-g6, 37. Pf5-e7 schaak, Kg6-h6, 38.12-8, zwart geeft op. (ADVERTENTIE) G+G Special Sizes verkoopt herenkleding in de grotere maten. Wij hebben de kleding voor heren die langer en zwaarder zijn. Wij beginnen bi] maat 53 en gaat door t/m maat 751 Wij zetten heren met 'n lengte van 2.18 m of met 'n gewicht van 200 kg vlot in het pak. Buikomvang 170 cm? Wij hebben een perfekt passend overhemd. Ook das sen en riemen die langer dan normaal zijn hebben wij I Kortom: èlle maatpioblemen worden opgelost door: Schouwburgring 5-7 5038 TK Tilburg Tel.: 013/42.68.47 Vestigingen ln Amsterdam* Groningen, Den Haag *Q Antwerpen. Maandag gesloten MAANDAG 7 MAART 1 van onze sportmedewerker HULST - In de eerste klas dames van de Hulsterse be- drijls volley balcompetitie blijft de spanning ook na de afgelopen week gehand haafd. Voorwaarts blijft aan de leiding. Het speelde voor De Stern-beker tegen Hulst 1 en won met 2-1, ter wijl het team van Morres 2 het eigen eerste team klopte met 3-0 en daardoor de kop loper tot op een punt is ge naderd. Van Damme, dat met 3-0 won van CVC Proprijs, doet ook nog volop mee in de dans om de tweede periode- titel. Een periodetitel, die zoals het zich halverwege de comeptitie laat aanzien, bij Verri van onze volleyt IJZENDIJKE - In de Zee werden in het afgelopen we enkele inhaalwedstrijden werkt. De Athanatos-dame een knappe 3-1-zege. Even I strijd voor een verrassend wippen met 3-1. De Sterre s< (3-0) Scheldesport uit. In de de YVC erin Mytilus 2 een p Beker dames: MYTILUS- KIKKERS 3-0 (15-6 15-7 15-3) - Kikkers was duidelijk te zwak voor de thuisploeg. De leider in de eerste klas dames serveerde zwak, zoals in de tweede set, maar liefst zeven keer in het net. Mytilus zorgde aanvallend voor veel gevaar en zonder problemen werd Kikkers uitgeschakeld. EVEN KIJKEN-DYNAMO 3-1(6-15 16-14 15-11 15-13) - In een goede wedstrijd heeft Even Kijken zich misschien uit het diepe dal gewerkt. De laatste weken draaide het niet bij de Zuidzandse dames. Met fris volleybalspel werd Dyna mo verslagen, waarbij ook de vechtlust bij de thuisploeg een grote rol speelde. Beker heren: EVVC 2-VER- DEGEM 3-1 (15-6 15-8 10-15 15-8) - Het bekeravontuur is voor Verdegem ten einde. EWC beschikt over een goede aanval en veel routine. Ver- degme raakte niet in zijn spel en wilde het met plaatsballen proberen. De oude rotten lie ten zich echter hiermee niet verschalken en stuurden Ver degem husiwaarts met een 3-1-nederlaag. EVEN KIJKEN-DYNAMO 3-1 (15-13 6-15 15-5 15-8) - In het verleden verliepen de duels tussen deze beide ploe gen niet altijd even vreed zaam. Deze wedstrijd werd er hard gewerkt door de thuis ploeg. Dynamo moest genoe gen nemen met een onderge schikte rol en al mopperend over de zaal werd het uitge schakeld voor de volgende be kerronde. »E STERRE-SCHELDE- SPORT 3-0 (15-10 16-14 15-12) - De Sterre heeft zijn voor sprong steeds behouden. Scheldesport maakte teveel fouten om gevaarlijk te wor den. In de tweede set werd het na 11-4 nog even spannend. De gasten kwamen terug tot 14- '4, maar toen hadden ze al hun kruit verschoten. Promotieklas dames: WHANATOS-MYTILUS 2 3-1 (15-11 8-15 15-4 15-6) - On danks de afwezigheid van wee basisspeelsters bij de thuisploeg was het krachts verschil groot. Mytilus moest aanvallend nogal wat prijsge- Ven- Gemotiveerd werden de fin onze atletiekmedewerker OOSTKAPELLE - Maar liefst Prestatielopers waren za- rdag present in het fraaie "tttngebied „Oranjezon" te o^'kapelle, waar Zeeland's oflste prestatieloop de zes- ande editie beleefde. Op het gramma stonden naar keu- 10 en 15 kilometer waar- »n de meeste aandacht uit- j^Haar de kortste en langste hePe vijftien kilometer werd sr>elst onder de benen U8ernaald door ex-Dyna- 'U-atleet Henk Cijsouw. lr Hameeteman (Zeeland was het eerst terug op Seh/.tP kilometer terwijl Ivar 'onri (Dynam°) en Henry tfljüergem, eveneens Dyna- »ishZlch als eerste aan de fi- lijlj fbeldden na respectieve- L e vijf en vier kilometer. JJatste afstand betrof een "uprestatieloop.

de Stem | 1983 | | pagina 12