aethy moed (EMATIGD OPTIMISME BIJ DANNY VAN PUYVELD Dinge te rusteloos HVV is grote kanshebber Een Philips SE lamp bespaart energie, ook bij uw voordeur. agles loed en an stal DEgTEM ZILVEREN SCHOEN SPANNING BIJ HONTENISSE Voorlichtingsdag in De Spinne Goes) wemrecords Hengelo [rainingsrit IX Zeeland Bedrij fs volleybal STRIJD OM ZEEUWSE TITEL POWERLIFTEN Klop voor Fabricon >AGINA SPORT ATERDAG 5 MAART 1983 PAGINA SPORT 7 )osteuropese andballers eweigerd TOPSCORERSCOMPETITIE AMATEURVOETBAL PHILIPS Pr mmmm actie ing het vege lijf in de ere- gles kort voor het sluiten taculaire inkopen gedaan ind van het vorig seizoen contract meer kreeg bij e divisieclub Vitesse, de in de afgelopen maan- Dij afdelingsclub SV Zut- lit vertrok Schneider bij \head, na moeilijkheden Bob Maaskant. De ruzie is echt bijgelegd, „maar," Schneider, „over zeer en zeer moet je in deze fase stappen. Iedere gek heeft gebrek, ik heb de wijsheid in pacht. Kijk, ik ben ge- gd door Go Ahead. Ik heb gesolliciteerd. Dat bestaat igens niet in de voetballe- Je prestaties vormen je :itatie." k wil Go Ahead helpen. De is in nood en heeft een be- op mij gedaan. Met twee >s heb ik binding. Go ad, waar ik van mijn 13-de nijn 22-ste ben opgeleid en enoord, waar ik mijn roem mogen vergaren. Door mij ragen heeft Go Ahead een aelige snaar geraakt, rover hoeven we niet sen- enteel te doen, want ik doe niet voor niks. Schneider Et nog nooit iets pro Deo aan. Maar ik kom niet voor :enten. Go Ahead mag na- ijk niet degraderen." T14 ietscross „pakt" M.-Zeeland van onze sportmedewerker GOES - De populariteit die het fietscrossen al ge ruime tijd geniet in Zeeuwsch-Vlaanderen is blijk baar overgeslagen naar de overkant van de Wes- terschelde. In Goes heeft men in ieder geval serieu ze plannen om te komen tot de oprichting van een fietscrossvereniging. Het gemeentebestuur daar heeft reeds toegezegd dat er een circuit komt in het recreatiegebied De Hollandse Hoeve. Na enkele mislukte pogingen, al eerder ondernomen in Mid den-Zeeland, om de fietscross van de grond te krij gen, lijkt het er nu echt op dat ook de jeugd daar zich kan gaan uitleven in deze behendigheidssport. „In feite twijfel ik daar niet meer aan", laat initiatiefne mer Senneker uit Wemeldinge weten, die in nauwe samen werking met de Goese sport ambtenaar Hans de Ridder concrete plannen op tafel leg de. De heer Senneker heeft zelf twee kinderen, die al ge ruime tijd actief zijn in de fietscrosssport. Toen het gezin Senneker in april van het vo rig jaar vanuit Gelderland in het Zeeuwse neerstreek, viel het hen wel wat tegen dat er in de nieuwe regio blijkbaar geen belangstelling bestond voor het fietscrossen. Senneker nu: „Dat bleek overigens maar schijn te zijn. Het was alleen de vraag wie deze zaak op poten wilde zet ten. Nadat ik hier wat beter geacclimatiseerd was en in middels in contact was geko men met de Goese sportamb tenaar De Ridder, heb ik hem verteld mijn steentje te willen bijdragen om het fietscrossen hier te stimuleren. Omdat De Ridder in feite even enthou siast was als ik en het Goese VGELO - Het eerste het te nummer van de nationa- indoorzwemkampioen- appen in Hengelo heeft di al een nationaal record eleverd. 'olande van der Meer van Delftse vereniging De Ra- won de 800 meter vrije slag ie nationale recordtijd voor neterbanen van 8.29.75. Ed- Kooyman vestigde op de O meter vrijse slag een uwe record met een tijd 115.37.70 minuten, litslag 800 meter vrije slag nes: 1. Yolande van der Meer laket) 8.29.75; 2. Annemarie 'erstappen (BZV) 8.49.35; 3. Ise Oegema (Dedemsvaart) 8.54.34; 4. Reggie de Jong tZPC) 8.57.19; 5. Marijke de Jroot (Zweml/H) 9.02.74; 6. 3iddy van Schuppen (VZC enendaal) 9.03.96. 10 meter vrije slag heren: 1. Edwin Kooyman (HPC) 15.37.70; 2. Gerard de Kort HPC) 15.37.81; 3. Arthur de Rouw (Dommelbaarzen) 45.33. 200 meter vrije slag heren: 1. HPC 7.30.57 (nationaal ïcord); 2. AZPC Amersfoort 6.37; 3. HPC 2 7.53.62. 200 meter vrije slag dames: Dedemsvaart AC 8.32.97; 2. Laga 8.36.06; 3. De Dinkel 16.10. EN HAAG - Zaalhandbal- rs uit Tsjechoslowakijc. ongarije en Bulgarije mogen et in sporthallen op Neder- nds militair terrein te trai- :n. Deze Oosteuropese ploegen, e momenteel deelnemen aan ;t toernooi om het wereld- ampioenschap (B-groep) dat it en met zondag in Neder- nd wordt gehouden, hadden Dor de actieve wedstrijdvoor- ereiding hun toevlucht ge- )cht tot deze hallen, omdat rijwel alle andere accommo- aties in de omgeving al bezet aren. De twaalf aan het toernooi eelnemende selecties zijn alle ïgekwartierd in Zeist of om- eving. De handballers, die [echts voornemens waren een :hiettraining af te werken, .'erden zonder opgave van re- enen geweigerd. Ook de »-■ aelische handbalploeg na ïoeilijkheden met het v'" r an een trainingshal. Voo en bleef de deur van de na luchtmachtsbasis Soester- erg gesloten. Iftnen en Dick Senneker in actie op het terrein van De Hollandse Hoeve. Het fietscrossen komt ook in Goes van de grond. I Van onze sportmedewerker lüLEVERSKERKE - De felervereniging Zeeland ïdt vandaag haar zesde en tste trainingsrit op een rcours rondom Kleversker- li op Walcheren. Leden van alle wielerclubs men aan deze rit deelne men, die om 14.00 uur begint 5 de Groenmarkt te Arne- linden. van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Er waren po sitieve en negatieve zaken te noteren in de Terneuzense be- drijfsvolleybalcompetitie. Po sitief was de confrontatie tus sen de koplopers in de eerste klas. Promenade 1 en Zelden- rustcollege 1. In een gelijk op gaande, spannende wedstrijd pakten de leraren twee be langrijke winstpunten, 0-2 (14-16 12-14). Negatief was het niet volledig opkomen van Dees 1, waardoor tegenstander Dow 1 naar huis kon. Regle mentair 0-3-verlies voor Dees en een strafpunt in mindering. Promenade 2 wist een punt te pakken tegen een niet met zijn sterkste opstelling spelend PSV 1, 1-2 (14-16 3-15 12-10). Verstraeten Verbrugge 1 kwam nogal wat tekort om het Roelofs 1 moeilijk te kunnen maken. Het verloor met 0-3 (13-15 8-15 4-15). In de tweede klas kan Doua ne 1 de kampioensvlag al hij sen. Door een 3-0-overwinning op een aan alle kanten ram melend Gemeente 1 is Douane onbereikbaar geworden (15-9 15-5 15-8). Verstraeten Ver- brugge 2 lijkt zijn plaats in de tweede klas nu veilig te stel len. Het verloor weliswaar van PZEM 1, maar pakte toch een puntje mee, 1-3 (12-15 15-3 7-15 4-6). Voor Belastingen wordt het nu bijzonder moei lijk. Het kreeg met 0-3 klop van Juliana (7-15 8-15 3-15) en staat nu op de laatste plaats. Juliana en Verstraeten Ver- brugge 2 zitten allebei nog in de hoek waar de klappen ple gen te vallen. Dees 2 verloor van De Meijer met 1-2 (5-15 11-1511-9). In de derde klas verspeelde Wiekslag zijn laatste kans op promotie door met 1-3 van Sterbanden te verliezen (5-15 10-15 15-6 0-8). Bravenboer Scheers, de koploper, won ge makkelijk met 3-0 van PSV 2 (15-2 15-7 15-5). Zeldenrustcol- lege 2 versloeg Philips met 3-0 (15-7 15-6 15-3). Dow 2 speelde een sterke partij en wist Kint TC op een gelijk spel te hou den: 2-2 (6-15 15-6 4-15 6-1). Vierde klas: Douane 2-Rabo 0-3, Dees 2-MTS/MEAO 2 0-3, Promenade 4-Bram 0-3, Ge meente 2-Elopak 3-0. STANDEN: eerste klas: Dow 1 34 punten, Zeldenrustcollege 1 33, Promenade 1 32, Dees 1 28, PSV 1 22, Verstraeten Si Verbrugge 1 18, Roelofs 1 18, MTS/MEAO 111, Pro menade 2 10, De Hoop 4 punten; tweede klas: Douane 142, Gemeen te 1 26, PZEM 1 25, Dees 2 23, PSV 3 23, De Meijer 20, Roelofs 2 19, Julia na 14, Verstraeten Verbrugge 2 14, Belastingen 10 punten; derde klas: Bravenboer Scheers 39, Sterbanden 35, Wiekslag 30, Kint TC 25, PSV 2 19, Verstraeten Verbrugge 3 17, Zeldenrustcollege 2 16, Dow 2 14, Promenade 3 10, Philips 1 punt; vierde klas: Ge meente 2 36, Rabo 36, PZEM 2 35, MTS/MEAO 2 33, Bram 19, Douane 2 19, Dees 3 17, Gemeente 3 16, Elo- pak 12, Promenade 4 4 punten. I Mn onze sportmedewerker ■ClINGE - Ook Clinge telt P8 volop mee in de titel- pijd in de vierde klas H. Na Ijwlg seizoen achter RIA op P tweede plaats te zijn ■Mndigd, staat Clinge nu - [Mn halverwege de compe- - op de derde plaats, na- Wijk in het spoor van Pjofdplaat en koploper ■BYV'24. Een plaats waar de ■«malle van Rob Haak Pht op heeft, want wie de- f Ploeg dit en ook vorig sei- '""i bezig zag, moet toege- iat Clinge één van de voetballende ploegen Yooral bogend op een 1 middenveld is het een dat niet onderschat |'g worden. i van die vier midden- l'Hers is de snelle en aan- 1 ingestelde Danny Puyvelde. Hij en Nelis JP® zijn de middenvel- |:'s die de tweemansvoor- van Clinge moeten |%ien. Een opdracht die de Ij™ 23-jarige Danny van ['•elde goed afgaat. Di kmalen stond hij aan de "s van Clinge-treffers en 'chreef zelf ook vijf doel den op zijn naam. Een Ef ^an respectabel aantal "tien wedstrijden. Toch 1er» ondanks het betere wl dat Clinge naar «staven van de vierde speelt, een gematigd Htiisme bij Danny van l'-'Velde te bespeuren als Jitelkansen van Clinge wake worden gebracht. L""V'24 is voor mij de titelkandidaat. Wij ons best doen om mogelijk te komen, J«l» team in zijn geheel 'ten We tekort bij '4. Individueel hebben ►5'sschien wel vijf spe- iu'e ik hoger inschat dan L/Wsnee HW'24-spelers, Ir als collectief is die v«der. Dat komt dui- tot uiting als het er om gaat. Dan is de rust in onze ploeg vaak zoek. En dat mag nu net niet als je voor de bovenste plaats speelt. Conditioneel zit het wel goed bij ons en daarmee kunnen we nog wel eens iets force ren. Neem nu de wedstrijd thuis tegen Hoofdplaat. Vooral van onze kant een nerveus begin. Voor rust hadden we weinig in te brengen. In die periode ko men we zelfs met 1-0 achter. En vreemd genoeg valt na de pauze de spanning van ons af en beginnen we behoor lijk te draaien en liepen nog uit naar een 3-1 zege". „Toen lukte het nog, maar hoe zal het gaan als we straks in het beslissend sta dium komen? Als de beslis sing valt, is dan de druk niet te groot voor ons? Nu is die derde klas geen must. Is die wel zo aantrekkelijk? Spor tief gezien is het gezond dat je naar promotie streeft. Fi nancieel gezien is het een andere zaak. Het gaat goed als je van boven draait, maar zodra je in de midden moot of in de onderste regio nen speelt komt er nauwe lijks publiek kijken. En dat is in de vierde klas toch an ders, met al die streekduels". Daarnaast heeft Danny van Puyvelde zijn twijfels of de basis bij Clinge breed ge noeg is om in de derde klas te spelen. Hij zegt daarover: „Ik train hier de C-junioren. Uit nood, want eigenlijk zouden dat oud-voetballers moeten doen. Ik heb bij die jeugd, op een enkele uitzon dering na, Weinig aanspre kende beloften gezien. Als Danny van Puyvelde: te veroveren". „Clinge zal er alles aan doen het kampioenschap in de vierde klas H - FOTO WIM KOOYMAN we met blessures te kampen hebben in het eerste team wordt het al een moeilijke zaak om vervangers met grotendeels hetzelfde rende ment in te passen", aldus Danny van Puyvelde. Hij is al aan zijn zesde sei zoen in het eerste team bezig en verdedigt al vanaf zijn tiende jaar de clubkleuren van Clinge. „Denk nu niet, want dat zou misschien uit mijn betoog opgevat kunnen worden", besluit hij, „dat we niet ons uiterste best zullen doen om die eerste plaats te pakken. Dat zeker wel. Want zoals ik al zei, sportief gezien blijft het een eer om de eerste plaats te verove- gemeentebestuur ons ook al de wind in de zeilen gaf wat be treft een baan, gaan we nu tot actie over. Zo zal er dinsdag 8 maart in De Spinne in Goes een voorlichtinsgbijeenkomst over de fietscross worden ge houden. Iedereen is daar uiteraard welkom en deze ver gadering begint om half acht". „Alle facetten van het fiets crossen, ook de uitrusting et cetera, zullen daar deskundig uit de doeken worden gedaan. Ook enkele rijwielhandelaren komen daar hun materiaal de monstreren. Tevens worden films vertoond. Op deze avond gaan we in eerste instantie een aantal ouders trachten te ani meren om een bestuursfunctie op zich te nemen in de eventu eel op te richten vereniging, of personen die zich straks willen gaan belasten met de begelei ding van de jeugd". In tegenstelling tot Zeeuwsch-Vlaanderen, waar men zelfstandig opereert, wil 'men straks in Goes, wat de wedstrijden betreft, gaan rij den onder KNWU-vlag. Daar naast wil men echter recrea tieve fietscrossers aan hun trekken laten komen. Senne ker merkt daarover op: „Dat is trouwens ook de wens van het gemeentebestuur". Volgens Senneker is het fietscrossen, vooral omdat het in hoofdzaak door de jeugd van 5 tot 16 jaar wordt beoe fend, een echte tak van sport, waarbij ouders direct worden betrokken. Maar ook oudere broers of zusters interesseren zich meestal wel voor dit kijk spel, waarin behalve speels heid, ook behendigheid, dus techniek, om de hoek komt kijken. Sinds de Stichting Fiets cross Nederland vijf jaar gele den van de grond kwam, is de populariteit flink gestegen. Men schat het aantal beoefe naars in ons land op zo'n 5000. Het Europese kampioenschap, dat vorig jaar in Beek en Donk werd gehouden, stimuleerde het fietscrossen nog eens dui delijk. En met het wereldkam pioenschap dit jaar in Slagha ren zal dit er zeker niet min der op worden. 1. S. Soulimans Hoofdplaat met 14 doelp. 2. B. v. Craenenbroek Clinge met 13 doelp. 3. B. v.d. Broeke Breskes; F. v. Kauteren Clinge met 10 doelp. 4. J. de Grip Goes; H. v.d. Sluis Goes; F. v.d. Pijl Hoek; Alb. Mortier Steen met 8 doelp. 5. J. de Lobel Breskens; P. Verbart Patrijzen; F. Boogaard Terneuzen met 7 doelp. 6. H. Ottens Hoofd plaat; J. Jacobs Hoofdplaat; K. Kleppe Kloetinge; K. Broekman Koe wacht; E. Audenaerd Ria WE. J. Wilting Tern. Boys met 6 doelp. 7. B. Corijn Axel; F. Verstreaten Axel; M. v.d. Hooft Breskesn; D. v. Puij- velde Clinge; G. wolters Goes; P. v. Langevelde Hoek; G. v.. Boom Hoek; L. v.d. Voorde HVV '24; P. v. eekelen HVV '24 met 5 doelp. 8. P. de Rijke Aardenburg; D. de Pooter Axel; M. Verhelst Axel; R. Ingels BiervlietA; D. Elve Hoek; P. Picavet Koewacht; P. v.d. Hooft Sluiskil; J. v. Remortel Steen met 4 doelp. 9. B. Cools Aardenburg; Bezeijn Aardenburg; H. Michels Axel; J. de Poorter AZVV; R. Scheele AZW; W. v.d. Broeke Breskens; J. Hamelink Hoek; W. Thomas Hoofdplaat; J. Maas Hontenisse; H. Bun HW '24; J. v.d. Walle HVV '24; C. v. Regenmortel Koewacht; H. Wesdorp Patrijzen; W. Blanc- kaert Steen; R. Harding Terneuzen; R. v. Bun Vogelwaarde; E. Lam bert Vogelwaarde; P. Erpelinck Vogelwaarde met 3 doelp. Clubscore: 1. Hoek met 32 doelp. 2. Clinge - Hoofdplaat met 31 doelp. 3. Bres kens met 28 doelp. van onze sportmedewerker TERNEUZEN - „Nog nooit zijn er officiële Zeeuwse kam pioenschappen powerliften gehouden. Daar komt nu ver andering in, want 19 maart kunnen de powerlifters elkaar in een door de KNKB (Ko ninklijke Nederlandse Krachtsport Bond) goedge keurde wedstrijd bekampen. Dit voorlopig alleen nog maar in het bankdrukken. De sterk ste man van Zeeland kan dan eindelijk eens naar voren ko men", aldus Albert Harms uit Terneuzen, die deze titelstrijd op touw heeft gezet. Wat Harms met name fru streerde, waren de vele praatjes die de ronden doen over het kunnen van de po werlifters in Zeeland. „Veel wordt er verteld, maar nog nooit zijn de bewijzen voor de ze praatjes in wedstrijden ge leverd", aldus de Terneuze- naar. „Kijk", zegt hij, „al en kele jaren heb ik de situatie in Zeeland bekeken. Ondanks het feit, dat er verschillende clubs zijn, zoals in Goes, Vlissingen, Middelburg, Terneuzen, Axel en Hulst, is er eigenlijk nog nooit een goede wedstrijd ge organiseerd. Nu heb ik toe stemming gekregen om een dergelijke ontmoeting op touw te zetten, waardoor iedereen zich eens kan testen. Dit alles volgens de officiële reglemen ten". De jury die dit alles moet beoordelen, wordt gevormd door Joop de Haan, Gilbert Hamerlink en Harms zelf. Of er nog een afgevaardigde van de KNKB komt, is vooralsnog onzeker. Voor de wedstrijden, die in de MTS te Terneuzen worden gehouden, verwacht Harms in ieder geval een der tigtal aanmeldingen. „Veel meer verwacht ik er niet, want om deel te nemen moet altijd nog een minimum gewicht, per categorie verschillend, ge haald worden. Een atleet die deze limiet niet haalt, mag niet mee doen", aldus Harms. van onze handbalmedewerker TERNEUZEN - In de eerste klas van de afdelingscompetitie zaalhandbal kan morgen de beslissing vallen in de strijd om het kampioenschap. De dames van Hontenisse staan er met nog drie wedstrijden te spelen goed voor. Zes punten be draagt de voorsprong op nummer twee, EMM 2. De kam pioensvlag kan morgen voor Hontenisse wapperen, want de tegenstander van is het niet zo sterke Walcheren 2. Nadeel is dat Hontenisse een uitwedstrijd moet spelen, maar zelfs bij een gelijk spel is Hontenisse al zeker van het kampioenschap in de eerste klas. De vorige ontmoeting werd door Hontenisse gewonnen met 9-8. Een wedstrijd waarin Hontenisse zwak speelde en verre van compleet was. Trainer René de Bart is optimistisch gestemd: „We heb ben twee mindere wedstrijden gespeeld, maar tegen Delta Sport draaide het weer uitstekend, dus ik denk dat we onze inzinking te boven zijn. Met de instelling die we tegen Delta Sport demonstreerden en het huidige goede spel, schat ik on ze kansen op een overwinning hoog in. We willen terug naar de derde divisie en dat willen we met z'n allen morgen berei ken". De wedstirjd begint om 12.30 uur en wordt gespeeld in de sporthal van Oost-Souburg. Harms, die vorige jaar kampte met blessures, speelde toen met de gedachte tè stop pen als actief heffer. Op dit besluit is hij echter terug ge komen. Op 6 maart komt hij weer op het podium tijdens de Nederlandse kampioenschap pen. Albert Harms, die vier jaar lang het Nederlands record bankdrukken (175 kilogram) op zijn naam had staan, doet tijdens de Zeeuwse kampioen schappen niet mee. „Na de pauze, de wedstrijden begin nen om 20.00 uur, geef ik nog wel een demonstratie. Mijn gedachten hiervoor gaan uit naar een grote serie met een bepaald gewicht", aldus de Terneuzenaar, die ondanks zijn 42 jaar geen afscheid kan nemen van zijn sport. „Elke keer als ik een ogenblik niets heb gedaan, begint het weer te kriebelen en dan ben ik weer verkocht", laat Harms weten. Voor gewichtheffers die niet aangesloten zijn bij een club, bestaat eveneens een moge lijkheid om deel te nemen aan deze titelstrijd. Opgave hier voor en inlichtingen hierover kunnen worden ingewonnen bij Harms (01150-18175). van onze sportmedewerker AXEL - De laatste speeldag van de regionale zaalvoetbal competitie heeft nog een ver rassende uitslag opgeleverd. Fabricom, zeker van de derde plaats, kreeg verrassend klop van Vermeire/NMB. Met 2-1 trokken de Oostburgers aan het langste eind. De Pooter won eveneens, maar zeker niet overtuigend, van Dow (3-2), terwijl Pierrot voor een uit schieter zorgde tegen Tem Boys: 8-3. De Smickel had de juiste richting goed te pakken en klopte Racing White met 9-0. Kampioen De Ster trad aan tegen Oude Raedthuys. Met 5-2 trokken de Hulstenaren de zege naar zich toe. Voor De Ster is echter het seizoen nog niet klaar. Doordat het de titel behaalde in de regioklas Zeeuwsch-Vlaanderen, dingt het mee in de strijd om de pro vinciale zaalvoetbaltitel. Daarvoor speelt het in Hulst 14 maart om 21.00 uur tegen Sinke (Walcheren); 21 maart in Goes tegen AKF en 30 maart in Zierikzee tegen Country Club. Eindstand: De Ster 20-35, De Smickel 20-32, Fabricom 20-28, De Pooter 20-27, De Tol 19-21, Pierrot 20-16, Vermeire/NMB 20-16, Tem Boys 19-15, Oude Raedthuys 20-12, Racing Whi te 20-12, Dow 20-4. (ADVERTENTIE) Een Sblamp verbruikt maar een kwart van de energie van 'n gewone gloeilamp en gaat vijfmaal zo lang mee. Die lamp brengt dus dik z'n geld op. Bij de voordeur, maar ook in de hal, -r-vi «i* t">\ 1 1' 1* boven de eettafel en in de leeshoek. FIWlpS OE. Ut lamp die UVerdient.

de Stem | 1983 | | pagina 15