Rapide succesvol FRAAIE ZEGE VERHEY BOEF WINT TOERNOOI FLYING DOTCHMAN a&w&p// AlUEtiOP 38S& m m Vrijdag kort geding vissers/ uitgever UIDO BAERT KANDIDAAT GOVS ZDID cMja.ll Mf 'RUS-SLAG CERTIEN KRIJGER OP DREEF Aspiranten Athanatos kampioen PESTEN de4in1krc Pech voor Moens en Yervaet Fraude DINSDAG 1 MAART 1983 PAGINA SPORT 2 Fotoboek Zeeland Winst voor Radevenjic T14 ACV viert 50-jarig bestaan AARDENBURG - Het vijftigjarig bestaan van AVC is bepaald niet een tonig geweest. Kam pioenschappen werden afgewisseld met degra daties. Hieronder in vo gelvlucht de 'palmares' van de vijftigjarige. 1933-1938: Aangesloten bij de Vlaamse voetbal bond. Seizoen 1933-1934 kampioen. 1938-1939: Zeeuwsche voetbalbond. Kampioen en promotie naar derde klas district 4. 1939-1950: Uitgezonderd het seizoen 1944-1945 - wegens oorlog geen voet bal - spelend in de derde klas district 4. 1950-1958: vierde klas KNVB. 1958-1963: eerste klas KNVB afdeling Zeeland. 1963-1968: vierde klas KNVB. 1968-1977: eerste klas KNVB afdeling Zeeland. 1977-heden: vierde klas KNVB. Aardenburg telt op dit moment ongeveer 190 spelende leden, waarvan er 60 senior zijn, 70 junior en 60 pupil. Men komt uit met vier senioren-elftal len, één A-junioren-, twee B-junioren-, twee C-junioren-, twee D- en twee E-pupillen-elftal- len. De B-junioren spelen in de hoofdklas. Het huidige bestuur ziet er als volgt uit: W. Klooté, voorzitter; F. Blaeke, secretaris; C. de Baerdemaeker, tweede secretaris; G. de Rijck, penningmeester; J. de Rijcke, tweede voorzitter; C. de Croock, D. van Her- mon, W. de Cocq, jeugd- secretaris; C. Boeye, L. Temmerman, tweede penningmeester; en J. van de Wijnckel. De feestelijkheden rond het vijftigjarig bestaan zullen in de week van he melvaartsdag via toer nooien voor senioren en junioren gestalte krijgen. Aardig wat trainers waren de afgelopen jaren in Aardenburg werk zaam. Op dit moment staat Cor van Aken aan het roer. Hij wordt vol gend seizoen opgevolgd door Jan van de Dries, Andere trainers uit het verleden waren: Piet Hoek, Jan de Meulemees- ter, Richard de Vriend, Ko Leenhouts, Etiènne Mombaliu, Sjaak van der Lijke en speler-trainers Bram Pieters en Robbie de Clerck. Van onze sportmedewerker AARDENBURG - Op 2 maart 1933 werden de strijdbijlen in voetballend Aardenburg begraven. Johan Pieters, namens het protestants gerichte AVV (Aardenburgs Voetbal Vereniging), en Ri chard Verstraete, namens de katholiek getinte ver eniging FCA (Football Club Aardenburg), gingen rond de tafel zitten. Uit dat gesprek werd de heden daagse Aardenburgse voetbalclub, afgekort AVC, geboren. Vijftig jaar later lijkt die fusie de simpel heid zelve, maar in die vroege dertiger jaren, in een Aardenburg waar de beide geloofsrichtingen lijn recht tegenover elkaar stonden, was het nogal een ingreep. Wijlen Johan Pieters haalde het tijdens de viering van het 40-jarig bestaan nog eens aan. „In die tijd liepen we op straat steeds van de 'Kaai' tot de 'Markt', van 'Pupe' tot 'Snute'. We kwamen dan als protes tantse AW-jongens de jon gens van het katholieke FCA tegen. Gegroet werd er niet. Men liep elkaar gewoon voor bij. Waarom eigenlijk? Echt een hekel hadden we niet aan elkaar, maar de godsdienst en politieke strijd wilden dat nu eenmaal. Op een goede dag hield ik Richard Verstraete van FCA aan en zei: „Wat denk je er nu eigenlijk van? Dit kan toch niet, laten we rond de tafel zitten en praten. Richard stemde gelijk toe". Het 'fusiekind' kreeg als clubkleuren groen shirt en zwarte broek, nog steed het te nue van de bewoners van het Burgemeester van Dongen- sportpark. Er wordt echter al veel langer dan een halve eeuw in Aardenburg gevoet bald, zo blijkt uit het overzicht dat de huidige voorzitter Willy Klooté samengesteld heeft. Het begon al twintig jaar eerder, toen in 1913 opzichter Snijders - afkomstig uit Hol land - deze sport introduceer de. Door zijn toedoen ontstond AVV, een club die het - on danks vele schommelingen in het ledenbestand - tot 1933 zou volhouden. AVV was in eerste instantie een neutrale vereni ging, maar toen rond 1917 de voetbalgekke kapelaan Fas- saert Aardenburg als parochie kreeg toegewezen, richtte hij de katholieke club Cadsandria op en werd Aardenburg ook op voetbalgebied gesplitst. Cadsandria, dat in 1923 bij de overplaatsing van kapelaan Fassaert ten grave werd ge dragen, wist zelfs in zijn korte periode van bestaan het kam pioenschap van Zeeuwsch- Vlaanderen te behalen door in eigen huis de kampioen van het 'oosten' (Terneuzen) te verslaan. Ook AVV kende een succesvolle periode. Het be haalde een ruime verzameling van onze zwemmedewerker MIDDELBURG - De Zeeuwse zwemjeugd kwam zondag middag in Middelburg voor de tweede keer dit jaar tegen el kaar uit in de Speedo-jaar- gangwedstrijden. En die zwemjeugd zorgde weer voor enkele goede prestaties. Zo won Arjan Verhey uit Ter- neuzen de 200 meter wisselslag in de fraaie tijd van 2.48.8. Hij versloeg hierbij de sterke Middelburger André van Zijp na een spannende strijd. Op de 100 meter vrije slag moest Verhey echter zijn meerdere erkennen in Van Zijp. Voor beide jongens werden ook hier weer prima tijden genoteerd. Een opvallend goede tijd realiseerde de Middelburgse Rianne Geervliet op de 100 meter rugslag (1.13). Zij moest hier de tegenstand van Inge borg Schauwvliege uit Sas van Gent missen, die in Middel burg niet aan de start ver scheen. Overigens was zij niet de enige afwezige topzwem mer uit Zeeuwsch-Vlaande ren. Ook Mario Willaert en Silvia Schmitt waren afwezig. Na de Zeeuwse kampioen schappen zijn zij door het be stuur van de zwemclub Koe wacht voor een maand ge schorst. De reden hiervan was het gedrag van beide jongelui en hun Belgische trainer tij dens deze Zeeuwse kampioen schappen. Op de 400 meter wisselslag dames sneuvelde het Zeeuwse aspirantenrecord. Aanvanke lijk zag het er naar uit dat dit record in handen zou komen van Els van Haelst uit Sas van Gent. Zij had na de onderdelen vlinderslag en rugslag een flinke voorsprong opgebouwd, maar op het onderdeel school slag werd zij bijgehaald door de sterk zwemmende Ariëne Knoester. Op de laatste 100 meter ontspon zich een bijzon der felle strijd, die met hand slag werd gewonnen door Ariëne Knoester. Uitslagen 200 meter wisselslag: Meisjes 1971: 1. Arlette Knoester, Luctor 2.51.2; 2. Ilse Passeniers, ZCK 3.08.6; 3. Manon Buys, Luctor 3.17.8. Jon gens 1971:1. Arjan Verhey, Schelde 2.48.8; 2. André van Zijp, Luctor 2.50.2; 3. Michel Kleiser, Stormvo gel 3.10.9. 100 meter schoolslag meisjes 1974: 1. Kirscha de Kerf, ZCK 2.05.6; 2. Silvia van Leeuwen, Luc tor 2.05.8. 100 meter vrije slag jongens 1974: 1. Ronny Kerkhoven, Zuid wester 2.19.5; 2. Jurgen Borgt, ZCK 2.22.8. 100 meter rugslag meisjes 1973: 1. Sandra van Zijp, Luctor 1.29.9; 2. Heieen Ramselaar, Braakman 1.39.7; 3. Mirjam Joziasse, Luctor 1.40.6. 100 meter vlinderslag jongens 1973: 1. Jeroen de Zeeuw, ZVS 1.51.8; 2. Raymond Ram, Zuidwes ter 2.04.3; 3. Auk de Maat, ZCK 2.11.6. 100 meter schoolslag meisjes 1972: 1. Suzan van Pamelen, Schel de 1.44.4; 2. Rianne van Belzen, Zuidwester 1.45.8; 3. Hannelore de Vries, ZVS 1.53.2. 100 meter vlinderslag jongens 1972: 1. Eelco van Gemert, Zuid wester 1.35.2; 2. Hans Verhey,, Schelde 1.41.4; 3. Mick Bouwhuizen, ZCK 2.00.5. 100 meter schoolslag meisjes 1970: 1. Rianne Geervliet, Luctor 1.28.2; 2. Miranda de Zeeuw, ZVS 1.28.5; 3. Sigrid Martin, Schelde 1.30.2. 100 meter vlinderslag jongens 1970: 1. Edwin Walhout, Zuidwes ter 1.24.4; 2. Menno de Ruiter, Luc tor 1.25.9; 3. Serge van Bemmelen, Luctor 1.26. 100 meter rugslag meisjes 1971: 1. Arlette Knoester, Luctor 1.24.3; 2. Monique Verbeek, Luctor 1.31.2; 3. Reina Lysen, Luctor 1.33.6. 100 meter vrije slag jongens 1971: 1. André van Zijp, Luctor 1.09.4; 2. Arjan Verhey, Schelde 1.09.6; 3. Patrick Ram, Zuidwester 1.17.2. 600 meter vrije slag heren: 1. Rob Geervliet, Luctor 9.22.9; 2. Ar- co Wagenvoort, Ganze 9.32.8; 3. Leon Verhage, Luctor 10.02.4. 100 meter vrije slag meisjes 1973/1974:1. Sandra van Zijp, Luc tor 1.20.2; 2. Mirjam Joziasse, Luc tor 1.29.5; 3. Heieen Ramselaar, Braakman 1.36.7. 100 meter rugslag meisjes 1970: 1. Rianne Geervliet, Luctor 1.13; 2. Miranda de Zeeuw, ZVS 1.19.1; 3. Nicole van Haelst, Bruinvis 1.23.3. 100 meter vrije slag jongens 1973/1974: 1. Jeroen de Zeeuw, ZVS 1.32.4; 2. Raymond Ram, Zuidwes ter 1.35.4; 3. Auk de Maat, ZCK 2.03.1. 100 meter vrije slag meisjes 1972: 1. Suzan van Pamelen, Schel de 1.33.2; 2. Hannelore de Vries, ZVS 1.33.9; 3. Danielle Haselager, ZCK 1.34.5. 100 meter schoolslag jongens 1972: 1. Hans Verhey, Schelde 1.38.3; 2. Eelco van Gemert, Zuid wester 1.39.6; 3. Mick Bouwhuizen, ZCK 1.48 100 meter rugslag jongens 1970: 1. Serge van Bemmelen, Luctor 1.17.7; 2. Menno de Ruiter, Luctor 1.21.2; 3. Edwin Walhout, Zuidwes ter 1.30.9. 400 meter wisselslag dames: 1. Ariëne Knoester, Luctor 5.34.3; 2. Els. van Haelst, Bruinvis 5.34.7; 3. Marleen Knoester, Luctor 5.50.5. gouden en zilveren medailles op toernooien van onder meer Cercle Brugge, GW Goes, Ju liana IJzendijke, Blauw Wit Groede en ZVV Zuidzande. Na het heengaan van Cad sandria zou FCA worden op gericht, dat later dus met AVV de fusie zou aangaan. Dat er heel wat voetbalkwaliteit in Aardenbrug zat, moge blijken uit het feit, dat men al in het eerste seizoen het kampioen schap pakte in de Vlaamse voetbalbond, waarbij men zich had aangesloten na de fusie. Tegenstanders uit die dagen waren befaamde clubs als VG Oostende, FC Gent, Eendracht Aalst en FC Oudenburg, dat men in de kampioenswedstrijd met maar liefst 9-0 afdroogde. Vijf jaar bleef men spelen in die Vlaamse voetbalbond. In het seizoen 1938-1939 sloot men zich aan bij de Zeeuwsche voetbalbond. Ook hierwas de ouverture goed, want gelijk werd de hoofdvogel afgescho ten. Ging het het daaropvolgen de jaar in de derde klas matig, reeds in het seizoen 1941-1942 stond Aardenbrug aan kop met Terneuzen. De zware uit wedstrijd zou de beslissing brengen. Heel Aardenburg leefde mee voor dat duel. Er werd zelfs een complete tram van onze paardesport- medewerker KAPELLE - Tijdens de in- door-dressuurwedstrijden in Kapelle werden goede presta ties geleverd. Dit leverde dan ook een behoorlijk aantal winstpunten op in bijna alle categorieën. Alleen de klasse M/Z-pony's moest het zonder extra puntjes stellen. De meeste punten gingen naar Adrie Ruisaard van Jacoba van Beieren die met Targey niet minder dan 130 punten kreeg toegewezen. Een aantal dat ook zijn clubgenote Cer- tien Krijger met Urgento ver zamelde. In de groep M/Z-paarden ging de zege naar Certien Krijger. Deze amazone, die uitkomt in de M-klas, klopte met Urgento de Z2-rijdster Hanny den Exter van Noord- Beveland met Troubadour. Bij de LI-paarden was Adrie Rui saard met Target ongenaak baar. Met 130 punten won hij hier dan ook, terwijl de tweede plaats werd opgeëist door Kees Steendijk van Reimers- waal met Boy (121 punten). Een puntje achter hem legde Loes van Dijke van Jacoba van Beieren met Tara beslag op de derde plaats. De topplaatsen in de klasse L2-paarden ging naar Leo nard Kuzee van Reimerswaal. Met Sonja haalde hij 126 pun ten en met Lady 123 punten. Met 120 punten werd Marinka Pekaar met Orpa derde. Jan Paauwe won met Winston bij de B-paarden. De Reimers- waal-ruiter kreeg 125 punten toebedeeld en finishte daar mee net voor Lenet Sandee van Noord-Beveland met Thyfon en Jeanet Reynhout van Dij kruiters met Ramon. In de groep M/Z-pony's gin gen de prijzen naar de M-rij- ders. Eerste werd hier Heieen Wagenaar van Paardebloem met Baritsa, vóó Gert Jan Bakker van Jacoba van Beie ren met Nudie en Cocky Goe- ree van dezelfde vereniging met Zorro. Astrid Schipper onder streepte nogmaals haar vorm door evenals vorige week de winst te pakken in de klasse L1/L2. Evenals de M/Z-groep werd hier met handicap gere den. De Paardebloem-amazo ne totaliseerde 127 punten en bleef daarmee één puntje voor op Francisca Bakker met Aphrodite van Jacoba van Beieren terwijl Adriënne Kole van Reimerswaal met Komeet de derde plaats voor zich op eiste met 124 punten. In de groep B-pony's scoor de Brigitte van Brouwersha ven met Lucky Boy 129 pun ten. De Reimerswaalse werd daarmee ruim winnares. Mo nique de Groene werd hier tweede met Caesar van Paar debloem (126 punten) en Maike van 't Leven derde met Mara van Weelruiters (120 punten). Op de foto het team van Aardenburg, zoals dat in 1950 speelde voorde wedstrijd tegen Middelburg 1 in de derde klas van de KNVB. Achterste rij van links naar rechts: grensrechter Dolf de Vriend, Theo de Backere, Leen Fortuin en Adrie van der Bliek. Midden van links naar rechts: Omer Moens, Piet van Sprundel, Herman Wijffels en Anton de Rijck. Voorste rij van links naar rechts: Jan Ver meulen, Gerard de Rijck, Richard de Vriend en Georges van Vooren. afgehuurd voor 280 gulden. Honderden supporters verge zelden de spelers dan ook op de gure zondagmorgen van de zevende december. Het mocht niet helpen, want met 7-1 kreeg het klop. Na de oorlogsjaren verrees het fraaie sportpark aan de Heerendreef, dat later naar de legendarische Burgemeester Van Dongen genoemd zou worden. Een accommodatie met een door de leden zelfge bouwde tribune (1949), nog steeds de enige in West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Een accommodatie die in die tijd in de omgeving zijn gelijke niet had. Grote wedstrijden wer den er in die dagen gespeeld met onder meer Stormvogels (Piet Kraak in doel) tegen ADO, Feyenoord en Longa. Sportief gezien reisde de groenzwarte formatie tussen afdeling en vierde klas. Hope lijk krijgt men dit jaar niet hetzelfde geschenk als tijdens het seizoen, toen men het kwart eeuw-feest vierde. Toen immers duikelde men uit de vierde klas. van onze hoekeymedewerker TERNEUZEN - De hockey- vereniging Rapide uit Hulst heeft een geslaagd veldhoc- keytoernooi gehouden. Dit „Crocustoernooi", opgezet als voorbereiding op de tweede helft van de veldcompetitie, kende een vlot en sportief ver loop en leverde volop succes op voor de organiserende vereni ging, want zowel bij de dames als de heren legde Rapide be slag op de eerste plaats. Het toernooi begon met een ander deelnemersveld, want Middelburg had afgezegd. Goes werd echter bereid ge vonden om alsnog deel te ne men. Bij de heren ging de strijd tussen Rapide en Olym- pia. Het onderlinge duel moest de beslissing brengen. Het was spannend met een iets sterker Olympia, dat in Cees Delzenne zijn uitblinker had, maar Ra- pide-keeper Jan van Vugt wist zijn doel schoon te hou den. Ook Rapide kwam niet tot scoren, zodat het duel ein digde in 0-0, voldoende voor Rapide om de toernooizege te grijpen. Bij de dames behaalde Rapide volkomen verdiend de eindzege. Na afloop kon voor zitter Hans van Bommel alle deelnemende teams bedanken voor de sportieve strijd en al len veel succes toewensen in de veldcompetitie. Eindstanden: Heren: 1. Ra pide, 2. Olympia, 3. Vlissingen, 4. Goes, 5. HSD, 6. Rapide 2. Dames: 1. Rapide, 2. Vlissin gen, 3. HSD, 4. Goes, 5. Olym pia, 6. Rapide 2. Volop spanning tijdens fietscross van Gent De deelnemers in de categorie 12-jarigen in actie tijdens de cross in Sas van gent van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - De in- door-fietscross, die de Axel- se fietscrossvereniging EZF- VA en de Jumping Bikes uit Sas van Gent in de Vlaande- renhal te Sas van Gent hiel den, heeft niet het aantal crossers getrokken waarop gerekend mocht worden. Desondanks waren er nog 160 inschrijvingen. Een aan tal dat verdeeld over de 11 groepen voldoende was voor spannende mannches. Want spanning was er volop, te meer daar er hier en daar nog al eens een schuivertje werd gemaakt door onkunde of onoplettendheid. Dat de renners veel ge leerd hadden van de vorige editie, was duidelijk merk baar. Kon er de vorige keer bijna geen strijd geleverd worden, nu lag het parkoers er een stuk beter bij en was er wel knokken mogelijk. Mede omdat de 120 meter lange baan in de bochten was voorzien van rubber matten waardoor deze beter genomen konden worden. De meeste problemen lever de voor de renners de gladde stukken voor en achter deze matten op. Het iets uit ba lans raken betekende vele malen een valpartij in de stropakken. Dit gaf overi gens verrassende ontkno pingen te zien. Renners die de zege bijna in hun zak hadden zitten, vergaten daardoor nogal eens attent te zijn. Dit betekende dan ook vaak ene slippertje en het verlies van de toppositie. Minder sportief ging het toe in de groep 13-jarigen. Werd Danny Brüstle in de eerste manche gediskwalifi ceerd wegens opzettelijk hinderen, in de tweede man che van zijn groep gaf hij zijn eerste plaats cadeau aan Emiel de Wit door deze op te wachten en voorrang te ver lenen. Een geste die door de jury werd bestraft met een terugwijzing naar de laatste plaats. Brüstle die hiervan later wel spijt had, liet we- - FOTO WIM K00YMAN ten: „Ik heb toch niemand gehinderd". UITSLAGEN: 5 jaar: 1. André de Vin, 2. Danita Uytdenwilli- gen, 3. Christoffel Hamelink. 6 jaar: Martijn van Poecke, 2. Giel van der Sijpt, 3. Barry de Waal. 7 jaar: 1. Danny Schout, 2. Robert Jan Jansen, 3. Cor Mookhoek. 8 jaar: 1. Jordie van Riet, 2. Ko Wisse, 3. Emiel Kater. 9 jaar: 1. Arjan de Mey, 2. Derik Jan Franse, 3. Michel Kemel. 10 jaar: 1. Robert de Smet, 2. Sjacco Mat- thijs, 3. Erwin SArfaty. 11 jaar: 1. Michel Ploegaert, 2. Alexander Meyer, 3. Bart van Poecke. 12 jaar: 1. Chris van de Voorde, 2. Barry Dallinga, 3. Edward de Wit. 13 jaar: 1. Mare Zaan, 2. Paul Geelhoedt, 3. Edward de Wit. 14 jaar: 1. Eric Fijnaut, 2. Alex de Koning, 3. Paul van Britsom. 15 jaar en ouder: 1. Axel Schoot, 2. Luc van Drie- sche, 3. Tonny Bogaert. van onze volley balmedetoerfce IJZENDIJKE - In Zeeuwsch-Vlaamse volleybal competitie is de eeste pioen bekend. De aspirant»; van Athanatos uit Klooslt l zande werden afgelopen jJ terdag winnaar van hun po J le. Zij traden in SchoondijJ aan tegen het plaatselijk! SSV. Via de setstanden l-i;f 1-15 en 3-15 werden de ranten uit Kloosterzaii; eindwinnaar van d Zeeuwsch-Vlaamse poule. He| is nu wachten op de kampioo van deze categorie van „overkant". Daarna volgt nojl een beslissingswedstrijd o;| het algemene Zeeuwse rantenkampioenschap. D»| winnaar van dit treffen zal daarna deelnemen aan de Nt.| derlandse titelstrijd. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLP van onze sportmedewerker HANSWEERT - De eerstel wedstrijd van het nieuwe wie-I lerseizoen begon voor Hansl Moens en Cor Vervaet teleur-1 stellend. Bij het afhalen de rugnummers kreeg heil tweetal te horen dat er niet ge-[ start mocht worden. Beidt! renners hadden hun licentie! pas aangevraagd en volgers I Arjaan de Schipper kon til daardoor niet vertrokkei| worden. Ad 't Gilde moest daar zijn kwaliteiten als voorzitter| danig doen gelden, 't Gild kreeg het voor elkaar, maai beide renners hadden hun ma-| teriaal al ingepakt. Ze stonde; zelfs op het punt naar de te vertrekken. Alles kwaai voor de beide wielrenners no| op tijd op z'n pootjes terecht Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Vrij dagmorgen om 10.00 uur dient voor de president van de arrondissements rechtbank in Middelburg een kort geding dat door twee vissers is aange spannen tegen Drukkerij Den Boer, uitgever van het fotoboek Zeeland in 1982. Zoals gemeld stoorden de vissers zich aan het feit dat in het boek een foto is opgenomen die werd gemaakt tijdens het grote Zeeuwse visfraude- proces op 11 en 12 maart vorig jaar. Op deze foto is een aantal verdachten kennelijk goed te onder scheiden, wat door de be trokkenen niet in dank wordt afgenomen. Zij vinden deze publikatie „aantasting van de per soonlijke levenssfeer". De vissers eisten van de uitgever bij monde van advocaat mr. K. Flos dat uiterlijk zaterdag 26 februari de nog onver kochte exemplaren uit de handel moesten zijn ge nomen. Dat is niet ge beurd, zodat het in de sommatie reeds aange diende kort geding wordt aangespannen. Als plei ter voor de uitgever treedt op mr. Minder- houd uit Middelburg. De eerste druk van het fotoboek (3500 exempla ren) is nagenoeg uitver kocht van onze sportmedewerker TERNEUZEN - De uit Joego slavië afkomstige Radeven heeft het toernooi voor buiten landse werknemers, dat Terneuzense biljartverenig BZN hield, gewonnen. Door ii de finale in café Centraal zi, landgenoot Matek te verslaa wist Radevenjic zich ver kerd van de titel. Trouwens verlies met klei) veschil zou nog voldoende weest zijn om Radevenjic titel te bezorgen. De eindsta» van dit traditionele gebeure dat onder leiding van Gen Krijger werd gehouden, w als volgt (respectievelijk aan tal matchpunten, en algemeei gemiddelde): 1. M. Radevenji: Joegoslavië 16-0.94; 2. B. Ma' tek, Joegoslavië 12-1.28; 3. Steinkamp, West-Duitslah 10-1.49; 4. K. Katern, Joeg vië 10-1.36; 5. S. Külesen, kije 10-1.01; 6. I. Miri, Joeg» sla vië 9-1.56; 7. R. Eskykor Turkije 9-0.92; 8. J. Keru" Joegoslavië 8-0.71; 9.1. Kaysj Joegoslavië 4-0.63; 10. M. halowski, Joegoslaviëw 2-0.5 (ADVERTENTIE De twee aangehouden broers zijn directeur van een aannemingsbedrijf, een bouw- bedrijf en bouwmaterialen- handel en een staalconstruc tiebedrijf in 's-Heerenhoek. Deze bedrijven hebben 130 IUO werknemers in dienst. De officier van justitie die de lei ding van het onderzoek leidt beeft tot dusver geen aanlei ding gevonden twee andere broers De J„ die eveneens deel uitmaken van de concerndi rectie, aan te houden. Daarbij beeft met name de overweging gespeeld de continuïteit van de betrokken bedrijven en daar mee de werkgelegenheid zo veel mogelijk zeker te stellen. Vooralsnog is niet duidelijk wat er met de „zwarte" mil joenen is gebeurd. Belasting inspecteur M.J.Hanssen, die deel uitmaakt van het fraude team, denkt in de richting van steekpenningen, het betalen van zwarte lonen, bestedingen in het buitenland en het on derbrengen van zwart geld bij banken. Zo is in de loop van bet onderzoek bij banken op Zuid-Beveland ongeveer een 'on aan zwart geld achter haald dat in particuliere klui ten was opgeborgen. Tot dusver spitst het ver dere onderzoek zich toe op be drijven in Zeeland en West- "rabant die de een of andere relatie hebben met de gebroe ders De J. Officier van justitie mr. R.Daverschot sprak giste ren over een sneeuwbaleffect dat mogelijk nog meer frau duleuze praktijken aan het van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Het toernooi dat de Terneuzense squash- club Flying Dutchman hield, was kwalitatief goed bezet. Aan dit toernooi dat open stond voor C-heren en B-da mes, werd door 28 spelers en speelsters deelgenomen, af komstig uit Vlissingen, Brui- nisse, Breda, Uden, Goirle en Terneuzen. De heren speelden via een knock-out-systeem met een winnaars- en een ver liezersronde. In de winnaarsronde kwa men in de finale de Udenaar Frank Boef en Eric Veer van de organiserende club tegen elkaar uit. Het werd een boeiende partij die beslist werd in vijf sets. Boef trok via de setstanden 9-10 9-5 9-0 7-0 9-6 aan het langste eind. De derde plaats ging naar Luc de Booy uit Terneuzen, die om deze klassering Kees Bol uit Bruinisse moest kloppen. Hierin slaagde hij in drie sets (9-5 9-0 9-3). De verliezersron de leverde een zege op voor Sioerd Laseroms uit Uden. In vier sets klopte hij in de be slissende partij Peter de Boe ver uit Terneuzen. De dames speelden in twee poules. De winnaressen kwa men tegen elkaar uit in de fi nale. Deze werd een Terneu- zens onderonsje. Ilse Walra ven moest het hierin onnemen tegen Evelyn Klever. Tegen de verwachting in was het Wal raven die de winst pakte in vijf sets (3-9 9-1 9-0 1-9 9-0). De derde plaats was hier voor Margreet van de Vlies uit Ter neuzen, die Jennie de Nijs uit Goirle met 9-5 9-2 9-2 klopte. van onze sportmedewerker AXEL - Zoals de laatste tijd gebruikelijk werd de bijeen komst van de scheidsrechters- vereniging Zeeuwsch-Vlaan- deren weer goed bezocht. Niet minder dan een veertigtal ar biters uit het Zeeuwsch- Vlaamse mocht voorzitter Le- vien de Groote begroeten in het clublokaal te Axel. Nadat Piet Dieleman een uiteenzetting had gegeven over de commissie opleidingen was het Ad van Beek die enke le spelregels uit het zaal- en veldvoetbal toelichtte. Daar naast werd aandacht besteed aan de rappportage. Tijdens deze ontmoeting werd besloten Ludo Baert uit St.-Jansteen kandidaat te stellen voor een plaats in het bestuur van de COVS Zuid 1. Baert, die kan rekenen op de steun van de vier afdelingen van de COVS die Zeeland rijk is, neemt daarin de plaats in van Jan Bos, die inmiddels Zeeland heeft verlaten. Aan de commissie opleidingen werd Johnny Meeuwsen (Axel) toe gevoegd. Hij gaat zich met na me bezighouden met het zaal voetbal in Zeeuwsch-Vlaan- deren. VOOR ZUIDWEST NEDERLAND I I Kantoren I JJerneuzen, Hulst en Goes, fssen en telefoonnum- a op pagina 2. facile erneuzen: Rein van der I elIT> (editie-chef). Jan Jan- I(plv. chef). Frank Dey, k^I de Schipper, Cor de I (foto), Ton Koomen Hulst: Eugène Ver aten. Goes; Gé van Ber- Middelburg: Henk Post- Ooslburg: Co Meertens. ^icepunten J°sterzande: mevr. Neve, anderstr. 4, 01148- I v®rtenlle-expl. 'Acteur Zeeland: C. Me- Pnvé 01150-95839.

de Stem | 1983 | | pagina 8