Amerikaans atletiekcircus ten einde Oranje mazzelt naar 19-19 Strop voor Geels Geen grote ronde voor ploeg Elen 3 Liechtenstein Nederland Maatschappelijke carrière van de haan Higueras wint in La Quinta Buuts blijft jaar langer Urs Freuler wint etappe in hardinie Record voor De Ruiter Dino Zoff gaat door DINSDAG 1 MAART 1983 Blok baalt Yilas in Florida door John van Dinther Arsenal verder I Eén van de grootste successen vai VALKENBURG - Angstvallig weerde simon Schobel de journalisten. De op volger van Vlado Stenzei bouwde een fecherm rond zijn se lectie, bang dat de concentratie van pijn groep er onder pou lijden. Bevreesd lat de aandacht zou verslappen verbood lij de spelers con- Jacten met de pers. loewel DHB-voor- jitter Bernard Thie- een dag tevoren |oezegde dat een in- erview met Wun- lerlich geen enkel brobleem zou ople- peren, bleek bij jankomst in hotel luasco' in Valken burg dat 'Simmy' pchobel er weinig roor voelde om Onderlicht bloot stellen aan een Ipervuur van vra- len. l'I.UilMuMJB DE STEM-S miminimummum j= van onze sportredactie I LOS ANGELES - Met de E wedstrijden in East Ruther- E ford is het Amerikaanse in- E door-atletiekseizoen ten E einde gekomen. Zes en een E halve week trok de vrijwel complete top kris kras door de Verenigde Staten om voor handenvol dollars hun kunsten te vertonen. De sportieve reeks krachtme ns tingen werd afgesloten met het wereldrecord van E Eamonn Coghlan op de mijl. E Met 3 minuten 49,78 secon- E den bleef hij als eerste atleet E onder de grens van 3.50. E Twee jaar geleden werd E Coghlan in San Diego de E snelste op de indoor-mljl E met de tijd van 3.50.6. Records op de voor Euro- j= pese begrippen ongebruike- lijke yard-afstanden waren E er op de 16 indoorgala's vol- E doende. Vooral de vedetten E lieten de kans niet onge- bruikt aan de (reclame)weg E te timmeren. De 24-jarige polsstok via 5 meter 75 en 5.76 over de 5 meter 80. Sprint- en verspringfeno- meen Carl Lewis liep de 60 yards in 6.02 seconden en sprong 8 meter 54 ver, slechts twee centimeter on der zijn wereldrecord. Eve lyn Ashford versloeg op de sprint de Oostduitse we reldkampioene Marlies Göhr en verbeterde twee maal het wereldrecord op de 50 yards (5.74). Mary Tabb- Decker werd op de twee mijl (3218 meter) de snelste in- dooratlete ter wereld met haar tijd van 9 minuten en 31,7 seconden. Het rekenwerk van de ju ry werd evenwel overtrof fen door dat van de betaal-, meesters. Nooit eerder lag zoveel geld op de binnenba nen tussen Ottawa en San Diego. Niet alleen toonde de officiële sponsor van de toernee zich bijzonder scheutig met 150.000 dollar (375.000 gulden), ook televi siemaatschappijen, com merciële sportfirma's en or ganisatoren spendeerden hun dollars met volle over gave. Van de atleten sloeg de kassa voor Billy Olson een getal met vijf nullen aan. De Texaan incasseerde als win naar van het totaal-klasse ment op legale wijze 13.000 dollar. Zijn Westduitse sponsor betaalde hem voor zijn drie wereldrecords 15.000 dollar uit. Onder de toonbank verdiende Olson op de 13 indoorgala's (twee per weekeinde) ruim 70.000 dollar aan startgelden, zo dat het totale inkomen van de hemelbestormer over 6,5 week tot ruim 100.000 dollar (2,5 ton) opliep. Olson was niet de enige die een fortuin vergaarde. Wie in de Verenigde Staten een naam heeft opgebowud, kan die probleemloos in klinkende munt omzetten. Marathon-aas Alberto Sala- zar verlangde en ontving per start 8000 dollar. Eamonn Coghlan ook. Carl Lewis nam genoegen met 4500 dollar, evenals Mary Tabb-Decker die bij de vrouwen de geldranglijst aanvoerde. Grenzen schij nen er niet te liggen. Zo ver klaarde Al Franken, de or ganisator van de gala's in Los Angeles en San Diego, dat hij voor één optreden van Sebastiaan Coe op de mijl grif 10.000 dollar of meer op tafel zal leggen. Het Spartaanse circuit vormde voor de atleten een zware belasting. Per week einde werden vaak twee evenementen gehouden, waardoor er van slapen weinig terecht kwam. Za terdag aan de Oostkust, zondag in het westen via een vliegreis van zes uur en drie uur tijdverschil bracht me nig atleet tot wanhoop. De meeste records vielen dan ook in het begin van de toer nee, toen iedereen nog fit was. Naarmate de toernee vorderde, namen de presta ties af. Maar ook daarop wisten de atleten wel raad. Bijna alle deelnemers hielden zich op de been met steroide middelen, die officieel op de verboden lijst staan. In San Diego ontdekte een toevallig aanwezige sportarts op het borstbeen van Lewis een vuistgroot gezwel, dat uit sluitend het gevolg van ana- bolica-gebruik kon zijn. Aan anabole sterioden kan men op een simpele manier komen. Men wipt even over de grens naar Mexico, waar de medicamenten vrij over de toonbank verkocht wor den of in het moeilijkste ge val een arts altijd wel bereid is het verlangde recept uit te schrijven. Moeilijkheden hoeven de atleten in eigen land niet te verwachten. Men kijkt alleen naar de prestaties, niet naar de ma nier waarop die tot stand komen. Dat is een prive- aangelegenheid. Vandaar dat dopingcontrole in de Verenigde Staten nog altijd een taboe is. Rijvers en Blok blijven ruziën van onze sportredactie VADUZ - Met een gezicht als een oorwurm stapt Ger Blok in Liechtenstein rond. Het gesol rond de diverse selecties zit de bondscoach van het Olympisch team hoog. Zo hoog, dat Blok zelfs wel eens kan overwe gen de pijp aan Maarten te geven. Blok rept met geen woord obver de laatste ontwikkelingen, maar zijn gedrag Iaat niets te raden over. Geërgerd zag hij het amateurbestuur uitvoerig ingaan op de laatste ont wikkelingen. Geïrriteerd schoof Blok aan tafel. Wit bekkie, gespannen toele vend naar de wedstrijd te gen Liechtenstein. Niet omdat het dwergstaatje hem veel angst inboezemt, maar omdat de situatie waarin gewerkt moet wor den, verre van ideaal is. Desondanks deed Ger Blok er van alles aan de Olympische selectie in vuur en vlam te zetten. De training op het bij veld van FC Vaduz, gelegen aan de oevers van de Rijn, was pittig. Ger Blok in optima forma. Fanatiek, gedreven bezig met zijn vak. Een uurtje later gaf Blok de opstelling prijs. Hij lichtte dé verrassing, Gro ninger Jans op het mid denveld toe met: „Ik heb een snelle bewegelijke man op het middenveld nodig. Iemand die diep kan gaan. Volgens mij kan Jans dat aan." De opstelling: Menzo; Su- vrijn, Koevermans, Van Dordt, van Tiggelen; Lokhoff, Jans, Keukens; Hofman, Houtman, van der Hooft. Wissels: Mul der, Heisper, Woudsma, Strij bosch en Hansen (reserve doelman. LA QUINTA - De Spanjaard Jose Higueras kan 80.000 gul den bijschrijven op zijn bank rekening. Hij verdiende het burgermansfortuin door een overwinning in de finale van het tennistoernooi in La Quin ta (Californie) op Eliot Telt- scher met 6-4, 6-2. Higueras (29) had voor zijn zege 105 mi nuten nodig. Vijfduizend gulden minder streek de Westduitse Bettina Bunge op door haar toernooi winst in Oakland. Bunge ver sloeg in de finale haar landge note Sylvia Hanika met 6-3,6- 3. van onze sportredactie DELRAY BEACH - Guillermo Vilas heeft maandag in de zondag wegens regen uitge stelde finale van het WCT- toernooi te Delray Beach de Tsjechoslowaak Pavel Slozil met 6-1,6-4 en 6-0 verslagen. De 30-jarige Argentijn ver diende met'zijn tweede ach tereenvolgende toernooizege (twee weken won hij het WCT-toernooi in Richmond) £50.000 gulden. Slozil, die in de APveede ronde Ivan Lendl uit schakelde, verdiende 80.000 gulden. VADUZ - Donderdag, een dag na de wedstrijd van het Olympisch team in Liechtenstein, komen de bonds- coaches Kees Rijvers en Ger Blok weer eens tegen over elkaar te zitten. Met opnieuw Martin Kaster- mans en Eric Vilé als scheidsrechters. De voorzitters willen donderdag nog eens een poging wagen om de twee bondseoaches op één lijn te krijgen. Dat is hard nodig, want de laatste dagen ziten de heren elkaar weer danig in de haren. Zo merkte Blok na het selecte ren van zijn Olympische selec tie venijnig op wél middenvel ders uit te nodigen. Rijvers heeft op zijn beurt alweer di verse keren laten weten de waarde van het Olympisch team anders in te schatten dan zijn collega Blok. Dat heeft binnen de KNVB uiteraard nogal wat kwaad bloed gezet. Vandaar dat er de laatste weken in Zeist op be stuurlijk niveau met de regel maat van de klok gesproken werd over het functioneren van de bondseoaches. „Het is een vervolg op het gesprek van afgelopen woensdag", lichtte amateurvoorzitter Kastermans, in Vaduz aanwe zig met het Olympisch team, toe, „sinds die dag is er toch weer het een en ander ge beurd. Op korte termijn zullen er maatregelen genomen wor den om een einde te maken aan het gekissebis. Wij, en dan praat ik over het amateurbe stuur, willen dat er eindelijk eens zonder nare bijverschijn selen gewerkt wordt." Het werd wat diplomatieker gezegd, maar in Vaduz waar bondsvoorzitter Jo van Marle een aandachtig toehoorder was, werd door Kastermans in feite gesteld dat Blok en Rij vers een laatste kans krijgen. „Rijvers heeft er blijkbaar be hoefte aan", ging Martin Kas termans verder, „de zaak op de spits te drijven. Maar voor alle duidelijkheid wil ik nog eens benadrukken hoe de ver houdingen liggen. Rijvers is in dienst van het betaald voetbal. In tegenstelling tot de rest van de trainersstaf, die bij de KNVB in vaste dienst is. In de eerste plaats is het betaald voetbal verantwoordelijk voor Rijvers. Maar het betaald voetbal heeft ook te maken met het bondsbestuur. Ik zal donderdag in ieder gval een zeer dringend beroep op Vilé en Rijvers doen, om deze za ken terug te dringen. Want dit berokkent schade aan het to tale voetbal." Jo van Marle, tot op dat mo ment zwijgend het relaas van Kastermans aanhorend, wilde zelfs een stapje verder gaan: „Als het gesprek van donder dag tot niets leidt, wordt het een zaak van het bondsbe stuur. Tot nu toe is het een zaak tussen de secties ama teurs (Blok) en betaald voetbal (Rijvers) geweest. Als het weer niets oplevert, zal het bondsbestuur maatregelen moeten nemen. Op zeer korte termijn." En Martin Kastermans weer: „Het is toch onverkoop baar dat deze zaak zo door suddert. Het is een belachelij ke toestand, dat er geen af spraken gemaakt kunnen worden. Die afspraken zullen er in derdaad moeten komen. Want eind april is er voor zowel Ger Blok als Kees Rijvers werk aan de winkel. Het A-team treedt 27 april in Utrecht vriendschappelijk aan tegen 1 Zweden. Dezelfde dag speelt ook het Olympisach team, er van uitgaande dat Liechten stein niet tot gekke dingen in staat is. Ger Blok en zijn selec- tie verblijven dan in Boeka rest, waar Roemenië als gast heer optreedt. Voor Martin Kastermans een simpele zaak. „Want", trapt hij Kees Rijvers ongetwijfeld hard op de tenen, „in mijn ogen is het Olympisch elftal 27 april belangrijker dan het A-team. Ik onderschat die wedstrijd niet, maar het Olympische elftal speelt dan een kwalificatie-duel." „En", steunde Jo van Marle hem, „na het WK is het Olympisch voetbaltoernooi .het belang rijkste. Daarom komen alle andere Europese landen met de beste spelers aanzetten. Je hebt een ruime keus, alleen spelers met een WK-verleden mogen niet mee doen." Gesprekken of niet, 27 april leidt ongetwijfeld opnieuw tot problemen. Momenteel huist Peter Houtman, de nationale topscorer, in de Olympische selectie van Blok. Reeds eer der had Blok een oogje laten vallen op de Feyenoorder. Blok kreeg toen echter te ho ren dat Rijvers andere plan nen met hem had. Houtman kwam echter niet op het lijstje van Rijvers voor, waardoor Houtman morgen als Olympi sche spits in Liechtenstein speelt. Niemand moet echter vreemd opkijken als Houtman in het kader van de pesterijen tegen Zweden speelt. Blok op nieuw voor het blok zetten. „Daar moeten dan maar eens goede afspraken over gemaakt worden", meende Martin Kas termans, „je moet op de mo menten dat iets belangrijk is, daarnaar kunnen handelen. En 27 april is het Olympisch team enorm belangrijk." Om dergelijke wanverto ningen voortijdig de kop in te drukken, wordt er in Zeist hard gewerkt aan de vorming van een sterk technisch secre tariaat. „En daar bestaan nog al wat misverstanden over", wilde Martin Kastermans nog eens duidelijk uitleggen, „er is gesuggereerd dat Han van der Zeeuw dan de baas moet wor den over Rijvers en Blok. On zin. Daar gaat het niet om. Het gaat niet om een supervisor. Wel om een secretariaat dat administratief en organisato risch orde op zaken stelt. Dat er een goede planning is, dat afspraken nagekomen wor den. We zijn bezig met een langere termijn-visie. Daar heb je tijd voor nodig. Rob Baan gaat wellicht weg. Dat is mede aanleiding om de zaken eens goed door te lichten. En dat blijft dat sterke secreta riaat vooropstaan. Han van der Zeeuw is inderdaad de be langrijkste gegadigde om in die zaken leiding te gaan ge ven. Inderdaad, wat er nu ge beurt kan niet. Ik kan me voorstellen dat diverse club- coaches gaan klagen." Beekman probeert met een sprongschot de Franse verdediging te doorboren, terwijl Lambert Schuurs (nummer 3) toekijkt. - fotoanp MAASTRICHT - De zweet druppeltjes parelden van het hoofd van Jean Michel Germaine. De Franse I bondscoach moest gister avond in sporthal De Heeg benauwde ogenblikken be leven. Lang, zeer lang zag het ernaar uit dat zijn team het onderspit moest delven tegen Oranje. Uiteindelijk I bleef de schade beperkt tot I een gelijkspel, dat 2 secon- I den voor het einde tot stand I kwam door Nico Beekman I die wellicht tot zijn eigen I verbazing het dwarrelschot I onder de benen van doel- I man Patrick Boulle tegen I het net zag ploffen: 19-19. De nationale equipe liet I de kans op de overwinning uit de handen glippen als een stuk zeep. Vijf en vijftig minuten kon het vlagge- schip van het NHV steunen op een voorsprong. Nederland heeft het gelij ke spel aan zichzelf te wij ten. Randverschijnselen als oorzaak aanstippen („De ar biters hebben ons bena deeld", aldus Kecskemethy) is proberen het eigen falen te verdoezelen. „Wij hebben vijftig minuten gedomi neerd, de Fransen slechts 10 minuten. Dat was voor hen bijna voldoende. Tot nu heb ik slecht gespeeld dit toer nooi. Vandaag schoot ik weliswaar beter, maar we kunnen het ons niet permit teren om in eigen land zo te spelen", aldus gaf Jan Wil lem Hamers ruiterlijk toe. Al na een kwartier had Oranje op een ruimere mar ge dan drie doelpunten (6-3) kunnen steunen als Beek man, Berendsen en Schuurs precieser zouden hebben ge richt. Het was te danken aan de uitblinkende routi nier Ron de Jonge, dat het inmiddels tot vervelens tel kens herhaalde euvel - slecht scoren - geen conse quenties had. Bovendien speelde Peter Verjans op nieuw zeer sterk, was koel bloedig van de penaltystip en zorgde voor het nodige gevaar vanaf de rechter hoek. De kleine Blauw-Wit- speler mokte na afloop te recht: „Dit is geen winst punt. Hoewel we dit ene punt hard kunnen gebrui ken in de finaleronde, had den het er twee moeten zijn. Die kans hebben we gehad", aldus Verjans. De terugkeer van Wil Ja cobs leek psychologisch goed te werken. De 'Hand baller van het Jaar' zorgde voor de nodige impulsen in de defensie en stuurde, he laas in de tweede helft min der, de aanval. „Ik heb stomme fouten gemaakt", klonk het schuld bewust. „Nu moet je zelfs nog blij zijn om een gelijk spel, terwijl een overwin ning in het verschiet heeft gelegen". Na de hervatting kropen de Fransen akelig dichtbij (9-10). Hamers en Verjans zetten Nederland na tien minuten op het juiste spoor. Zoals al gememoreerd hield Oranje zich de tegenstander 11 um i n 11 bi> i hi 11 li i mi Him ill n i nu 11 h i h i n minurnminikiiiiiiiiiiiiiiihhuiiiiiiiiiinmmmnire HAARLEM - Aan de maat schappelijke carrière van Ruud Geels bij het Ooster- houtse food-bedrijf Jamin is een abrupt einde gekomen. De Haarlemse spits van NAC kreeg gisteren te horen over bodig is geworden bij Jamin. Ruud Geels: „Door het vol ledig stoppen met de sport sponsoring zitten ze bij Jamin met mij in de maag. Ik hoef niet meer te komen. Hoewel ze wel hun verplichtingen tegen over mij zullen nakomen - ik sta voor negentig procent bij Jamin op de loonlijst tot juni 1985 - betekent het voor mij een verschrikkelijke klap. Ik id me er verschrikkelij k veel van voorgesteld. Ineens is het definitief agelopen. In feite ben ik werkeloos geworden, met dien verstande dat ik wel geld krijg, maar geen werk heb. Nu zal ik zelf moeten zoe ken naar iets voor later en dat zal niet meevallen in deze tijd, waarin zekerheid niets meer wil zeggen, zoals ik nu aan den lijve heb ondervonden". Voor Ruud Geels komt de klap extra hard aan, omdat hij begin november louter voor NAC koos, omdat hij een inte ressante baan kon krijgen. Een baan, die bij hem de door slag gaf met het oog op het na derende einde van zijn voet balcarrière. Geels: „Het is inderdaad van onze sportredactie LONDEN - Arsenal en Burn ley hebben zich maandag ge plaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de FA-be- ker. Arsenal won de beslissings wedstrijd tegen Middles brough met 3-2 en komt in de volgende ronde uit tegen As ton Villa. Tweede-divisieclub Burnley versloeg Crystal Pa lace in hun derde wedstrijd en speelt in de kwartfinales tegen Sheffield Wednesday. In Schotland kwalificeerde Partick Thistle zich voor de kwartfinales van de Schotse beker door een zege op en bij Clyde: 6-0. tot vijf minuten voor het einde van het lijf. De karakteristiek is: Frankrijk - Nederland 19-19 (7-10). Doel punten: Frankrijk: Gaffet 2, Se- rinet 5, Cailleaux 4 (3 strafwor- pen), Geoffroy 1. Couriol 3 en Nouet 4. Nederland: Schuurs 3 (1 strafworp), Verjans 7 (3), Be rendsen 1, Kooy 1, Hamers 4 en Beekman 3. Toeschouwers: 1000. Scheidsrechter: Vitols en Koet- soelis (Sov). Straften: berendsen 2 min. Groep B: West-Duitsland - Tsjechoslowakije 17-16 (6-8). Doelpunten: West-Duitsland: Freisler 3, Dammann 1, Kro- kowski 1, Wunderlich 7 (2 sw), Fey 1, Brand 2, Van der Heusen 2 Tsjechoslowakije: Liska 2, Korte 2, Brestovansky 5, Homol- ka 1, Cerny 1 en Pepiernik 5 (3 sw). Scheidsrechters: Bolstad en Anthonson (Noo). Toeschou wers: 3000. Straffen: Krokowski (2 min), Meisinger (2 min) en Brand 2x2 min), Tsjechoslowa kije: Liska, Bartek, Papiernlk en Hirner (allen 2 min.) De eindstand in groep B is: 1. West-Duitsland 3 - 6 (58-44) 2. Tsjechoslowakije 3 - 4 (65-46) 3. Frankrijk 3 - 1 (58-66) 4. Neder land 3 - 1 (37-62) West-Duitsland en Tsjechoslo wakije in finalegroep, Frankrijk en Nederland naar verliezers ronde. Groep A in Leeuwarden: Israël - Bulgarije 24-23 (9-10), Honga rije - Zweden 26-19 (16-11). De eindstand in groep A is: 1. Hon garije 3-6 (79-47) 2. Zweden 3-4 (74-63) 3. Israel 3 - 2 (58-79) 4. Bulgarije 3 - 0 (54-76), Hongarije en Zweden in finalegroep, Israel en Bulgarije in verliezersgroep Groep C in Gemert: Spanje - Zwitserland 22-23 (10-10) IJs land - België 23-20 (14-8) De eindstand in groep C is: 1. Span je 3 - 4 (65-44) 2. Zwitserland 3 - 4 (64-60) 3. IJsland 3 - 4 (58-58) 4. België 3 - 0 (44-69), Spanje en Zwitserland naar finalegroep, IJsland en België in verliezers ronde. van onze sportredactie UTRECHT - Herman Buuts blijft een jaar langer trai ningscoördinator van de Ko ninklijke Nederlandse Atle- tiekunie. Buuts en de KNAU kwamen maandag tot over eenstemming over een con tractverlenging tot 1 oktober 1985. De trainigscoördinator had een contract tot 1 oktober 1984. Buuts zal zich in het jaar na de Olympische Spelen bezighou den met het opzetten van een nieuwe trainingsstructuur voor de tweede helft van de jaren tachtig. „Ik wil iets goed achterlaten", zei Buuts giste ren. Hij had om contractver lenging verzocht, omdat zijn Zweedse vrouw Ulla een jaar langer nodig heeft om in Utrecht haar artsenopleiding af te maken. voor mij dubbel lullig, omdat ik, toen ik nog bij PSV zat, een hele serie aanbiedingen had. Aanbiedingen, die er niet om logen. Ik had bedragen kun nen verdienen, waarbij verge leken het salaris, dat ik nu I krijg, een schijntje is. Ik had] echt nog een grote slag kunnen 1 slaan. Dat is nu helemaal van 1 de baan. Voor mij betekent het dus ook financieel een strop". o 1 SINISCOLA - De tweede etappe van de Sardijnse wie lerweek werd maandag ge wonnen door de Zwitser Urs Freuler. De sprinter had na 174 kilo meter negen seconden voor sprong op de Italiaan Palmiro Masciarelli en eenentwintig seconden op de Westduitser Gregor Braun, die de leiding in het algemeen klassement overnam van de Belg Fons de Wolf. De uitslag van de tweede etappe van Oristano naar Slnlscola is: 1 Urs Freuler (Zwi) 174 km in 4.1123 (gem. 41.530 km/u) 2. Palmiro Mas ciarelli (Ita) op 9 sec. 3. Gregor Braun (Wdl) op 21 sec. 4. Giuseppe Martinelli (Ita) op 2 min. 52 sec, 5. Fons de Wolf (Bel) z.t. Algemeen klassement: 1. Braun 8.10.32 2. Freuler op 39 sec. 3. Masciarelli op 2.09 4. De Wolf op 2.10 5. Alessandro Paganessi (Ita) z.t. 14. Giuseppe Saronni (Ita) z.t. 47. Bernard Hi- nault (Fra) op 4.26 DORTMUND - Tijdens in- doorwedstrijden in Dortmund heeft Gijs de Ruiter het natio nale record polsstokhoog springen verbeterd. De atleet van VLTC be dwong de 4 meter 90. Dat was 4 centimeter hoger dan het twee jaar oude record van Pim Gö- TURIJN - Dino Zoff, de doel man van Juventus en het Ita liaanse nationale voetbalelf tal, heeft maandag zijn 41e verjaardag gevierd. Hij ver klaarde nog niet over het ein de van zijn sportloopbaan te hebben nagedacht. „Ik ga door zolang ik kan", verklaarde hij. „doelverdedigers zijn als wijn, hoe ouder hoe beter. Het kost me geen enkele extra inspan ning om mijn niveau te hand haven". Dino Zoff was de vorige zo mer in Spanje de oudste doel man op de wereldkampioen schappen aller tijden. Over zes weken hoopt hij het Italiaanse competitie-record te breken. Hij speelde afgelopen zondag zijn 561e competitiewedstrijd. Het record staat op 566. Op 24 september 1961 debu teerde Zoff in het doel van Udinese in de hoogste Ita liaanse voetbalklasse. De te genstander was Juventus en Zoff kreeg vijf doelpunten te gen. Afgelopen zondag won hij met Juventus van Udinese met 4-0. Jos Elen, gisteren tijdens de voorstelling van zijn veertien renners tellende equipe in café Nationaal in Goes: „Doordat er een ongekende belangstel ling was van grote ploegen - o.a. die van Hinault, Saronni en Kuiper - zijn wij buiten de boot gevallen. Onze ploeg staat eerste reserve, maar dat houdt natuurlijk niet veel in. Je moet reëel zijn In die din gen". Min of meer beschermde renners in de Elro-ploeg, die in de meeste voorjaarsklassie kers uitkomt en in enkele klei nere meerdaagse wedstrijden, zijn de sprinters Theo Smit en rins, Ad Tak, Vester Aarts en EM GOES - De Elro-Auto-Brabant-Mavic-ploeg zal dit jaar geen grote ronde rijden. Een tijd lang bestond er hoop bij ploegleider Jos Elen om met zijn formatie te kunnen starten in de Ronde van Spanje. Deelname aan de Vuelta is nu evenwel helemaal van de baan. Benny Schepmans en Schipper. Theo Smit zal zien met de oude kern vooral rich ten op de criteriums. Benny Schepmans en Jos Schipper zullen met de jongere coureurs worden ingezet in de ronden. De renners van de Elro-ploe®' die allen een B-contract hebben, zijn: Theo Smit, Benny Schejj' mans, Jos Schipper, René van oe Broek, Rudi Bormans, Peter Hee* ren, Fred van Dongen, Ad Pol?*1 Co Moritz, Nico van Hest, Ad Op' I »U kunt met mij pra- pn. Ik heb niets te ma- [en met afspraken die lemaakt zijn met de leer Thiele. Ik wil dat P spelers met rust gela- jen worden", antwoord je hij enigszins kribbig. pet kostte overredings kracht, engelengeduld |n lang aandringen. Na f"ge discussie („Stel Tiaar twee vragen", is FnY?nkelijk het bela- belijke compromis) Regen we de gelegen heid om tien minuten het de speler van Gum- «ersbach te praten. IT'en minuten, meer Pet' zej Schobel. Als lijfwacht posteerde e voormalige Roemeen ehobel speelde zowel ®°r de Roemeense als Ji e. nationale ploeg- d-) zich aan de bar. dat Wil van Helvoirt. Het team begeleider bestaat uit: Jos Elen (ploegleider!, Arthur Herbers (ploegleider), Hen' ny Libregts (coördinator), J°W Becker (soigneur) en Jan Lar (mecanicien). Ihnh ,W?S begrijpelijk 'lop rust rondom zijn 'e ve Zo kort voor de ouvertu- an het toernooi,wilde be- I «P-Hem kon het ook niet ij genomen worden dat Ish i ,Verantwoordelijk tech- lin liever niet dan wel er .delers liet bestoken door L T^gevers. Er staan voor ""oitsland immers grote fat h n °P ket spel. Het vorig doe, .'g gedeukte imago 'at i.nodi8 opgepoets worden, en t n ?"een gebeuren door 'oor J'a,ificatie af te dwingen ae Olympische Spelen in I I Lo Ve kei tw dei tw oir zei zej zie w< te tu mi zé. he on lar hij tee da int de gei tei St< ve de de ge aa as de Pl w D; be Sc di bi lo tr. ut

de Stem | 1983 | | pagina 6