HD Hoge Rode Kruis onderscheiding voor R. de Theije kM \Spanningen stapelden zich op CITROËNA Vanavond energie discussie in Hulst DINSDAG 1 MAART 1983 VAN ZEELAND DESIRÉ BLOKS 139 145 159 69 69 W. DE BLOCK j Enquête Axel: samenstelling van bevolking ft Z-l laanderen |H. Boer rpreekt op vergadering CDA harkten Namens Nog even doorgaan Vergadering Hulster Ambacht KNOV praat over recreatie Wafels moeten carnavalskas weer op peil brengen Will Tura trok volle zaal Gespreks- avonden welzijns planning gemeente Hulst Jaarvergadering afdeling Hulst Expositie in Hulst Schietingen Plaatselijk nieuws Axel Clinge Graauw Heikant Hulst Kloosterzande St.-Jansteen Terneuzen Zaterdag prestatieloop in Hulst Al 2 T27 PAGINA ZEELAND 2 koenen! Ileum, receptie, V overwinning, mag best eens pe pagina pat niet en duur fregels kosten tekst op, belt bijkantoren ot balie ■lieren. In grote regel plaatsen van een ■toeslag. Bij niet 1,50 adm. kosten "ntoren Hulst, J 40-13751; fel. 01150-17920; (1100-28030. succes met je 1e krco en Linda |tertype gezet Via de telefoon EN dat u moet J 3,25 extra pheaue of een 3) insturen, vaarvoor wij u 4800 MB ht of komma Prijs incl. 4% BTW \i 3,10 4,65 6,20 7,75 9,30 10,85 1 12,40 13,95 1 15,50 2 voor puur of j Produkt am, Vrij Produkt Opstappen dirigent verrassing (advertentie) Tivoliweg - Hulst Tel. 01140-12058 Van een onzer verslaggevers AXEL - In de periode van 1 I -aart tot 27 mei wordt in de I semeente Axel een enquête I gehouden om een beeld te krijgen van de samenstelling nn de werkende en niet wer- I sende bevolking. Tevens I wordt getracht een indruk te 1 krijgen van de positie van spe- iale groepen als gepensio neerden, gehuwde vrouwen en 1 jongeren. Het gaat hier om een I landelijke actie op voorschrift 1 van de Europese Gemeen- schap. In genoemde periode leggen j Axelse ambtenaren aan 250 nwoners een vragenlijst voor. Bevragen daarin zijn van al- Sttiene aard. De betrokkenen rorden vooraf op de hoogte j Geslaagde fancy-fair voor video recorder Hulst Van onze correspondent I HL'LST - Op initiatief van de I nrlingen van de school voor I ndividueel lager en middel- I Har beroepsonderwijs St. I 'iartha aan de Paardenmarkt, I >erd zaterdag in de verschil- I fnde lokalen van het gebouw I 'M fancy-fair gehouden, die l«n zeer grote belangstelling I kreeg, en die ruim 2000 gulden I Pbracht. Het doel was om de pnodigde gelden bij elkaar te 1 !'engen, voor de aanschaf van I'M video-recorder die bij het '«derwijs gebruikt kan wor- |tco. 's Morgens om 10.00 uur be ls» de fancy-fair direct met |Mi groot aantal belangstel lenden. In alle lokalen waren |4 leerlingen van de schoo ■•Mwezig voor het leiden van I;' verschillende attracties, ■«wijl de docenten van de fiool een oogje in het zeil fielden. [«STBURG - De afdeling ■est-Zeeuwsch-Vlaanderen M het CDA houdt 16 maart tel De Eenhoorn een alge- Ij®0 ledenvergadering. Be nnen wordt om 19.30 uur. Na huishoudelijk gedeelte, ,®arb'J de verkiezing van een T'itter, zal de nieuwe voor- «r van het CDA Zeeland, H. een inleiding verzorgen. J J|w 1 -03-1983 - Boerenkool 0.39-0.46, peen kl 2 GR 0,15, ongeschoond kl 1 B 0.28 A «O witlof kl 1 B 1,20-1,90 A «iuoi :nj,™ kl 2 B 1,20, prei kg, kl 1 A savooiekool groen kg. kl 2 wittekool kil B 0,21. ?,'jMgegen - Katholieke 'ersiteit, tandarts, E. Pica- Hulst. Van onze correspondent CLINGE - In het dorp Clinge gonst het van de geruchten rond het plotseling opstappen van dirigent G. Pilaet van de fanfare Weldoen door Vermaak. Volgens de dirigent en het fanfarebestuur is het ontslag het gevolg van zich steeds meer opstapelende spannin gen. Om wat voor spanningen het precies gaat hullen de be trokkenen zich in stilzwijgen. „Er zijn teveel spanningen en interne omstandigheden die mijn verder functioneren bij de fanfare Weldoen door Ver maak onmogelijk maken", zegt Pilaet. „De onderlinge banden met de muzikanten en het bestuur zijn goed. Maar om het muzikale gedeelte in de fanfare te kunnen runnen, moeten op de eerste plaats de omstandigheden goed zijn". Het bekend worden van het vertrek van de dirigent kwam voor de fanfareleden als een complete verrassing. Dat er 'iets' aan de hand was wist men wel, maar een ontslagna me had men toch niet ver wacht. Bij het bestuur had men de bui echter al zien aan komen. „Dat de dirigent beslo ten had om zijn ontslag aan te bieden, was al bekend voordat de brief bij het bestuur bin nenkwam", aldus voorzitter Al. van Dorsselaer. „Er heeft dan ook nog een spoedbijeen- komst plaatsgevonden van het bestuur, maar de onslagname is echter zijn beleid en dat zul len wij als bestuur moeten respecteren". Wel heeft dirigent Pilaet te kennen gegeven om zijn werk voorlopig voort te zetten, tot er een nieuwe dirigent is gevon den. Daarom zal het traditio nele Lenteconcert op 30 april toch kunnen doorgaan. Inmiddels blijft rond de precieze redenen van het ver trek een waas van geheimzin nigheid hangen. De inwoners van Clinge, die nauw betrok ken zijn bij het wel en wee van de fanfare, ervaren de gebeur tenissen als een zware slag. Er doen dan ook allerlei, overi gens niet door bestuur en diri gent bevestigde, geruchten de ronde. Wel is bekend, dat diri gent Pilaet juist door zijn fijn gevoel voor de muziek strenge eisen stelde aan de muzikan ten. Eisen, die voor sommigen wel eens erg zwaar bleken te zijn en tot spanningen aanlei ding gaven. Het bestuur gaat zich de ko mende dagen beraden over wat hen nu te doen staat. Van een onzer verslaggevers HULST - Het waterschap Hulster Ambacht houdt don derdag 10 maart een algemene vergadering in het gemeen schapscentrum Den Duilaert in Hulst. Aan de orde komt onder meer de dijkverzwaring tus sen Paal en de Belgische grens. Nu er toch schot in dit projekt lijkt te komen, wordt de vergadering gevraagd het dagelijks bestuur te machti gen de hiervoor benodigde gronden aan te kopen. Ook wordt voorgesteld om mee te betalen aan een peil- boot, die metingen moet ver richten in de Ooster- en Wes- terschelde. De boot, die met al les erop en eraan 840.000 gul den kost, wordt aangeschaft door de gezamenlijke Zeeuwse waterschappen. Voor het Hul ster Ambacht betekent dit een bijdrage van 120.000 gulden. Tijdens de vergadering wordt P. Meerschaert beëdigd als hoofdingeland en wordt de geloofsbrief van P.C. Blom- maert 'onderzocht. Blommaert volgt hoofdingeland R. Rade makers op, die vanwege zijn leeftijd moet aftreden. De algemene vergadering begint om 14 uur. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Het district Zeeuwsch-Vlaanderen van het Koninklijk Nederlands On- dernemersverbond (KNOV) houdt op maandag 14 maart in samenwerking met de jubile rende 50-jarige winkeliersver eniging Oostburg een dis trictsavond in hotel De Een hoorn. Op deze bijeenkomst/die om 20.00 uur begint, staat de re creatie centraal. Als sprekers treden op: D. Verstand, consu lent Recron; gedeputeerde drs. R. Barbé; W.J. Perquin sr. en jr. en burgemeester P. Molt- hoff van Hulst. Er bestaat driemaal, na een korte pauze, gelegenheid tot discussie. Het geheel wordt muzikaal omlijst door het trio Vidi-Andrews. Van onze correspondent SINT-JANSTEEN - De Stich ting Steens Carnaval heeft door de geringe deelname aan de boerenmaaltijd een finan ciële strop geleden. Om dit verlies te compense ren wordt nu ter gelegenheid van de Steense jaarmarkt op donderdag 3 maart een wafel en erwtensoepactie gehouden. In een kraampje op de markt zijn de lekkernijen vol op te krijgen. Wafels kunnen ook tevoren worden besteld bij P. van der Veeken, Burg. Geirnaerdstraat 10, telefoon 15987. Van een onzer verslaggevers HULST - Het optreden van de Belgische vedette Will Tura, vrijdag in zaal Tiffany in Hulst, is een groot succes ge worden. Voor een bomvolle zaal, be volkt door zo'n 550 fans, trad de Belgische hitzanger twee- en-eenhalf uur op, begeleid door zijn eigen showorkest. Voor Will Tura was het zijn tweede zaaloptreden in Neder land. Zijn eerste vond plaats in het Limburgse Heerlen. Na het optreden van Will Tura konden de bezoekers nog tot in de late uurtjes dansen op muziek van het dansorkest The Shoestrings. HULST - In Hulst zijn de data vastgesteld voor de jaarlijkse openbare gespreksavonden in het kader van de welzijns planning. Men heeft ditmaal gekozen voor een vroeg tijd stip. Al in juni gaat men de verschillende woonkernen af. De gespreksavonden wor den gehouden in Heikant op maandag 13 juni, in Graauw op 14 juni, in Nieuw-Namen op 15 juni, in Clinge op 16 juni, in Sint-Jansteen op 20 juni en in Hulst tenslotte op 22 juni. Alle bijeenkomsten beginnen om 19.30 uur. De heer De Theije (rechts) neemt de onderscheiding in ontvangst uit handen van de heer Bollen. - FOTOWIM KOOIJMAN Van onze correspondent HULST - Vanwege zijn vele verdiensten voor het Neder landse Rode Kruis is de heer Rob de Theije, secretaris van de afdeling Hulst, on derscheiden met de medaille van verdienste in zilver. Het betreft hier de op een na hoogste onderscheiding, die het Nederlandse Rode Kruis kent. Deze hoge onderschei ding werd hem gisteravond tijdens de jaarvergadering van de afdeling Hulst in Den Duilaert te Hulst, uitgereikt door de heer N. Bollen uit Middelburg, kringcommis saris Zeeland van het Ne derlandse Rode Kruis. De heer Bollen wees op de vele activiteiten en grote verdiensten van de gisteren als secretaris aftredende heer De Theije in de afgelo pen 12 jaar dat hij in het be stuur heeft gezeten. „U was bijzonder actief zowel op provinciaal niveau als plaatselijk", aldus de kring commissaris. „Dank zij u is de bloeiende afdeling Hulst geworden tot wat zij nu is". Afdelingsvoorzitter bur gemeester P. Molthoff op zijn beurt wenste Rob de Theije namens het bestuur veel geluk met zijn onder t scheiding. „In meer dan een opzicht hebt u die verdiend", aidüs de voorzitter, diè te vens hoopte dat de heer De Theije nog lang als be stuurslid zou aanblijven. In zijn dankwoord zei Rob de Theije eigenlijk sprake loos te zijn met deze niet verwachte hoge onderschei ding van het Nederlandse Rode Kruis. Hij zei, dat in de afgelopen 12 jaar heel wat activiteiten van de grond waren gekomen. „Als je zo bezig bent, krijg je steeds meer het gevoel van kan het zo wel blijven, of groeit het nog meer in de toekomst. Misschien is het om die re denen, dat ik huiverig ben nog verder te gaan als secre taris", zei hij. Hij prees ook zijn medebestuursleden en met name penningmeester P. Hageman, die thans het secretariaat van hem over neemt'. -De heer De Theije hoopte, dat hij zich nog lang als bestuurslid verdienste lijk zou kunnen maken voor de afdeling Hulst. Tijdens deze druk bezoch te jaarvergadering werden nog meerdere personen ge huldigd. Burgemeester P. Molthoff, mevrouw Ver- plancke uit Nieuw Namen en de heer De Moor uit Grauw werden onderschei den met de Karl Landsteiner medaille voor tien jaar trou we dienst. Daarnaast werden nog een groot aantal donors on derscheiden met de Land steiner medaille voor 5 maal en 25 maal bloed geven. De Landsteiner penning voor 25 maal bloed geven kregen: A. de Mayer uit Koewacht, H. Soonieus uit Hulst, A. Neve uit Terhole, H. Mannaert uit Terhole, W. de Blok uit Grauw, A. van Kampen uit Hengstdijk, R. de Waal uit Waalsoorden, J. de Koek uit Kloosterzande, B. Bleijen- bergh uit Hulst, J. de Koek uit Hulst, U. Willaert uit Clinge, L. Vereecken uit Lamswaarde, R. Bertram uit Heikant, C. Janssens uit Koewacht, A. van Mieghem uit Kloosterzande en C. Roe- lands uit Kloosterzande. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat eind 1982 de afdeling Hulst 2320 leden telde. Er waren 635 bloeddonors ingeschreven, de Rode Kruiscolonne telde 40 colonneleden en er waren 17 welfare vrijwilligsters, aan welk laatste een groeiende behoefte is. Het financieel verslag gaf een nadelig saldo van 2.363,- dat uit de reserve wordt gedekt. De nieuwe penningmeester wordt de heer P. Evers. De periodiek aftredende bestuursleden P. Molthoff, P. Hageman, H. Verplancke, J. de Moor, A. Merckx en J. v.d. Heijden werden allen herkozen, terwijl in de vaca turevoorziening Clinge me juffrouw V. Vermeulen en voor Nieuw Namen me vrouw J. van Broucke wer den gekozen. Na de pauze werd een film vertoond getiteld „De weg terug duurt langer". In de film werd een medisch team gevolgd, dat door het Inter nationale Rode Kruis naar het grensgebied van Cam bodja en Thailand is ge stuurd, om mensen in vluch telingenkampen te helpen. HULST - Galery Van Geyt in de Hulster Steenstraat opent vrijdag om 20.15 uur de ten toonstelling 'Haags Twaalftal'. Er wordt werl geëxposeerd van Gretha Aerts, Wim Beu- ning, Lux Buurman, Han van Hagen, Theo Hoogewerf, Geerteke van der Kallen, Si mon Koene, Ad Kroese, Ar nold Niessen, Toon Odijk, Ab van Overdan en Lia van Rhijn. De deelnemers zullen op de opening aanwezig zijn. De tentoonstelling loop van 4 maart tot 5 april. Van een onzer verslaggevers HULST - Belangstellenden die mee willen praten over de energie in ons land worden vanavond (dinsdag) verwacht in Den Duilaert te Hulst. Daar wordt om 20 uur de eerste van twee bijeenkomsten gehouden in het kader van de zo langzamerhand wel bij iedereen bekende Brede Maat schappelijke Discussie (BMD). De eerste bijeenkomst van avond wordt aan de aanwezi ge informatie Verstrekt. Zo is er een diaserie te bekijken en wordt uitleg gegeven over de procedure van de BMD. Voorts krijgt iedereen een vragenfor mulier dat thuis op het gemak kan worden ingevuld. Op 7 maart vindt dan de tweede bijeenkomst plaats, waarin de discussie over de energiepro- blematiek centraal staat. ZUIDDORPE - Bejaarden- schieting, zaal t>e Herberg, 34 schutters; hoge vogel: J. Ver- meire, Koewacht; eerste zijvo gel: F. Impens, Terneuzen; tweede Zijvogel: E. de Ridder, Zuiddorpe; grootste aantal (5): C. de Block, Zuiddorpe. STOPPELDIJK - Zaal Scheerders, 132 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: K. Visser; tweede hoge en eerste zij vogel: A. Dobbelaar; tweede zijvogel: J. Dobbelaar, allen Boschka- pelle; grootste aantal (5): W. Kuyper, Terneuzen. Wip 2: eerste hoge vogel: P. Scheer ders, Hulst; tweede hoge vo gel: R. Verschoten, Klooster zande; eerste zijvogel: R. Her- wegh, Heikant; tweede zijvo gel: A. Verdurmen, Graauw; grootste aantal (4): W. van Dijk, Boschkapelle. Wip 3: bei de hoge vogels; W. Sorber, Paal; eerste zijvogel: J. Mel, P. Strobbe, Paal; grootste aantal (4): R. de Guytenaer, Stoppel dijk. LAMSWAARDE - Zaal De Sport, 43 schutters: Wip 1: ho ge vogel: J. de Beule, Hulst; eerste zij vogel: R. Herwegh, Heikant; tweede zij vogel: C. Mahu, Hulst;grootste aantal (5): R. Herwegh, Heikant. Wip 2: hoge vogel: P. van Goethem, Kloosterzande; zijvogels: R. Herwegh, Heikant; grootste aantal (10): J. de Block, Hei kant. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, 45 schutters: hoge vogel: A. Bolleman, Axel; eer ste zijvogel: M. Suy, Zuiddor pe; tweede en derde zijvogel: J. de Koeyer, Yerseke; grootste aantal (4): R. Beelaert, Yerse ke. HULST - Zaal W. Blom maert, 31 schutters: hoge vo gel: J. van Kerkhoven, St,- Jansteen; eerste üijvogel: L: van Kerkhoven, Heikant; tweede zij vogel: E. de Bakker, St.-Jansteen; grootste aantal' (5): J. Schilleman, Hulst. KLOOSTERZANDE - Be- jaardenschieting, zaal De Rei zende Man, 35 schutters: hoge vogel: J. van Kerkhoven, St.- Jansteen; eerste zij vogel: A. van Gassen; tweede zij vogel: J. Burm, beiden Kloosterzan- de; grootste aantal (7): A. de Bakker, Boschkapelle. HULST - Bejaardenschie- ting, De Blaauwe Hoeve, 53 schuttes: hoge vogel: A. van de Branden, St.-Jansteen; eerste zij vogel: V. Colsen, Hulst; tweede zij vogel: C. Verschu ren, Clinge; grootste aantal (4): R. Beulaert, Hulst. OSSENISSE - Verenigings gebouw, 26 schutters: eerste hoge vogel: F. de Meyer, Osse- nisse; tweede hoge en derde zij vogel: A. Verhoeven, Kloos terzande; eerste zijvogel: E. de Kort; tweede zijvogel: J. de Waal, beiden Ossenisse; groot ste aantal (6): A. Verhoeven. BOSCHKAPELLE - Zaal J. van Schaick, 27 schutters: ho ge vogel: A. Dobbelaar; eerste zij vogel: W. Lambert, beiden Boschkapelle; tweede zijvogel: W. van Dijk, Vogelwaarde; grootste aantal (4): M. de Rooy, Vogelwaarde. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, 40 schutters: eerste hoge vogel: R. de Smet, Koe wacht; tweede hoge vogel: J. van Dam, Moerbeke; eerste zijvogel: F. de Waal, Koe wacht; tweede zijvogel: L. de Witte, St.-Pauwels; grootste aantal (4): C. de Boeye, Zuid dorpe. KAPELLEBRUG - Zaal Fa- bie, 76 schutters: eerste hoge vogel: R. Kint, De Klinge; tweede hoge vogel: J. Vetter, Kapellebrug; eerste zij vogel: L. Ketels, St.-Pauwels; tweede zijvogel: K. Vonk, Kemzeke; derde zijvogel: W. Herdewei, De Klinge; vierde zij vogel: Th. de Saeger, Kemzeke; grootste aantal (4): W. Duim, Helle straat. HULST - OZO-velden, De Stadsherberg, 30 schutters: hoge vogel: A. Dobbelaar, Boschkapelle; beide zij vogels: J. van Kerkhoven, St.-Jan- steen; grootste aantal (6): F. de Bin, De Klinge en V. Colsen, Hulst. LAMSWAARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 60 schut ters: Wip 1; eerste hoge vogel: J. Dobbelaar, Boschkapelle; tweede hoge vogel: F. Trappe- niers, Zuiddorpe; eerste zij vo gel: R. Verschoten, Klooster zande; tweede zijvogel: R. Roels, Graauw; grootste aan tal (4)A. Mahu, Lamswaarde. Wip 2: hoge vogel: J. Leeraert, Hulst; beide zij vogels: J. Dob belaar, Boschkapelle; grootste aantal (7): W. Goeman, Steke- ne. OSSENISSE - Verenigings gebouw, 40 schutters: eerste hoge vogel: E. de Kort, Osse nisse; tweede hoge en derde zij vogel: A. Verhoeven, Kloos terzande; eerste zijvogel: J. de Waal, Ossenisse; tweede zijvo- gel: J. Goossen, Walsoorden; grootste aantal (4): E. Picavet, Kloosterzande. HOOFDPLAAT - Zaal De Vriendschap, 53 schutters: ho ge vogel: M. Mathijs, Eekloo; eerste zij vogel: G. van Verde- gem, Sleijdinge; tweede zijvo gel: Th. van de Velde, Hoofd plaat; grootste aantal: G. van Verdegem, Sleijdinge. KOEWACHT - Bejaarden- schieting, zaal G. van Rumste, 47 schutters: hoge vogel: E. Verhagen, St.-Jansteen; eerste zijvogel: M. Martens; tweede zij vogel: A. de Coninck; groot ste aantal (4); R. van Grem- berghe, allen Koewacht. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 37 schutters: hoge vo gel: J. Vermeerten, Hulst; eer ste zij vogel: N. Groenewegen, Koewacht; tweede zijvogel: H. de Vos, Heikant; grootste aan tal (6): C. van Gassen, Hulst en G. Rottier, Koewacht. KOEWACHT - Zaal G. van Rumste, 61 schutters: hoge vo gel: J. David, Stekene; eerste zij vogel: G. de Cauwer, Moer beke; tweede zijvogel: G. Wil- sen, Stekene; grootste aantal (4): F. Breijaert, Koewacht. KOEWACHT - Zaal J. de Kind, 30 schutters: hoge en eerste zijvogel: C. de Kindt; tweede zijvogel: M. de Block; grootste aantal (5): G. Baert, allen Koewacht. KOEWACHT - Zaal R. van der Steen, 35 schutters: hoge vogel: Th. Maes, Moerbeke; eerste zij vogel: R. de Smet, Koewacht; tweede zijvogel: P. Martens; grootste aantal (5): A. Martens, beiden Koewacht. Bridge - Bridgeclub Axel speelde een onderlinge wed strijd in De Halle. Uitslag: 1. dames Kraayenbrink-Visser 67,86, 2. heren Scheel-Essel- brugge 56,85, 3/4. echtpaar Verstraeten en heren Scheele- Andriessen 55,30, 5/6. dames Maris-Scheele en dames Dek- ker-Sanderse 53,57. Na drie wedstrijden gaat in groep A de heer Olyslager aan de leiding en in groep B leidt het echt paar Kerckhaert. Bonte avond - Donderdag 3 maart houden de NKV-vrou- wen in de zaal de Troubadour een cabaretavond. Het evene ment wordt verzorgd door de Bonte Avondclub uit Sluiskil. In de pauze is er voor de aan wezigen een gratis kopje kof- fie. Tot slot van de bijeen komst wordt ook nog een snel- loterij gehouden. De bonte avond begint om 19.30 uur. Kaarting - In het gemeen schapshuis werd door de Bond van Ouderen een prijskaar- ting gehouden, waaraan 28 personen deelnamen. Uitslag: 1. L. Steyaert, 2. L. Mangnus, 3. L. van Hufel, 4. mevrouw Plasschaert, 5. B. Plasschaert. Teerdag - De muziekvereni ging Heikant hield in De Wa rande haar jaarlijkse teerdag. Na een gezamenlijke maaltijd werd met dansen de avond en nacht doorgebracht. Opval lend was dat de opkomst ten opzichte van vorig jaar zeker minder was. Wat de oorzaak hiervan is, wordt door het be stuur onderzocht. Bingo - In zaal De Bruyn werd een bingo gehouden, waaraan 30 personen deelnamen. Uit slag: 1. mevrouw Dankaert- Haulez, St.-Jansteen; 2. me vrouw A. Mahu, Lamswaarde; 3. J. Dankaert, St.-Janseen; 4. D. Segers, Hulst; 5. mevrouw Dankaert-Haulez, St.-Jan steen. Kaarting - In zaal De Reizen de Man werd een prijskaar- ting gehouden, waaraan 34 personen deelnamen. Uitslag: 1. L. Baart, Kloosterzande; 2. A. van de Bossche, Walsoor den; 3. J. Verschuren, 4. R. de Booy, 5. mevrouw Goossen, al len Kloosterzande. Vastenactie - De werkgroep Kerk en Samenleving heeft in verband met de vastenactie een programma vastgesteld. Dit programma zal binnen kort onder de parochianen worden verspreid. Topbiljart - In café De Kroon speelde topbiljartclub Zon- dagsvermaak een wedstrijd tegen Marionette uit Hulst. De Hulstenaren wonnen na een spannende wedstrijd met een miniem verschil11-9. Geslachtsziekten - De werk groep Homofilie Zeeuwsch- Vlaanderen houdt vandaag 1 maart een thema avond over geslachtsziekten. De bijeenkomst is in het SH- informatiecentrum aan de Schoolweg 5. Medewerking wordt verleend door huidarts Dros, die een en ander uiteen zet over voorkoming, bestrij ding en genezing van o.m. he- patitus. Deze ziekte komt, zo als de laatste tijd regelmatig gemeld, veel vaker voor bij homoseksuelen dan hetero seksuelen. De thema-avond begint om 20.00 uur. Van een onzer verslaggevers HULST - De R.K. Hulsterse Atletiekvereniging zet komen de zaterdag 5 maart nabij de Liniedijk de eerste 'Krokus loop' op touw. Om half drie klinkt het startschot voor de jeugd tot en met 15 jaar, voor een afstand van 1200 meter. De ouderen starten om drie uur en kunnen kiezen uit 2,5-5-7,5-10-12,5 en 15 kilometer. De start en finish vinden plaats aan de Kool- straat, bij de grote televisie- mast. Daar kunnen belang stellenden zich ook vanaf half twee laten inschrijven. Iedere deelnemer krijgt een herinnering. Bovendien wor den na afloop in het clubhuis van RKHAV in de Tabak straat nog wat prijzen verloot op het startnummer.

de Stem | 1983 | | pagina 11