Na krappe 1-O-nederlaag in Vogelwaarde HVV'24 boekt een kostbare zege: 3-2 Breskens na rust naar overwinning Geen problemen voor Hoofdplaat Ronnie Bouchaut weg bij Biervliet Puntendeling Vlissingen Gelijk spel Middelburg Excuus MAANDAG 28 FEBRUARI 198i van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de vierde klas H won koploper HVV'24 maar net met 3-2 van hek- kesluiter Hontenisse. Clinge bleef ook na gisteren onge slagen en boekte tegen het bezoekende Aardenburg een 3-0-zege. Hoofdplaat won op eigen terrein met 3-1 van Biervliet. Terneuzen viel verder terug uit de kopgroep en haakt na de 1-0-neder- laag tegen Vogelwaarde toch wel definitief af. Axel behaalde een monsterover winning in IJzendijke: 2-8. Keowacht-Zeeland Sport eindigde in 0-0. CLINGE-AARDEN- BURG 3-0 - Een vrijwel de gehele wedstrijd opper machtig Clinge. De 3-0- overwinning viel eigenlijk nog bescheiden uit. Aarden burg stond nauwelijks op het veld toen het al tegen een 1-0-achterstand aan keek. Met een goed gerichte kopbal was het Fred van Cauteren die de thuisclub al in de tweede minuut op voorsprong bracht. In de twaalfde minuut werd het door dezelfde speler 2-0. Clinge schiep zich vele kan sen, maar tot scoren kwam het niet. Door toedoen van Danny van Puyvelde werd het halverwege de tweede helft 3-0. Dat kort voor tijd de thuislub nog een strafsh- cop werd onthouden - Van Cauteren, die was doorge broken, werd neergelegd - deerde niemand. KOEWACHT-ZEELAND SPORT 0-0 - Een wedstrijd met twee hard werkende elftallen, met Koewacht wat meer aan de bal. Beide teams wisten zich enkele kansjes te scheppen, maar zonder resultaat. Beide ver dedigingen konden zich ge makkelijk staande houden. Het enige werkelijke gevaar ontstond een kwartier voor het einde toen bij een aanval van Koewacht de bal tegen het houtwerk werd gescho ten. IJZENDIJKE-AXEL 2-8 - Een royale overwinning voor de bezoekers, die dan ook elke kans wisten te be nutten. Dat kan niet worden gezegd van IJzendijke, waarbij het deze middag niet klopte. Verdedigend werden er nogal wat mis stappen gemaakt. Al vrij vlug na het begin opende Dick de Pooter het doelpun- tenfestijn: 0-1. Axel liep uit naar 0-4 door treffers van achtereenvolgens Fonny Verstraeten, Boudewijn Co- rijn en Mels Verhelst. Pas toen kon Nico Aerssens voor de thuisclub iets terug doen. zodat de rust met 1-4 aan brak. Na de pauze had IJ zendijke het eerst succes en verkleinde Hans Porrey de stand tot 2-4. Daarna sloe gen de gasten weer toe en werd het door Mels Verhelst 2-5, door Henk Michiels 2-6 uit een strafschop, Boude wijn Corijn zorgde voor 2-7 en Mels Verhelst, die deze mdidag een hattrick scoor de, bepaalde de eindstand op 2-8. Terneuzen kan de titel vergeten door Eddy de Schrijver VOGELWAARDE - Terneuzen is door de 1-0-ne- derlaag tegen Vogelwaarde uitgeschakeld voor een eventueel kampioenschap. Terneuzen verzuimde in de eerste helft de geboden kansen te benutten en eenmaal op achterstand liet het het hoofd maar al te vroeg naar beneden hangen. Vogelwaarde en Terneuzen waren aan elkaar gewaagd. De inzet van de thuisploeg was overigens veel groter dan bij de bzoekers. Zij liepen veel te veel op de fouten van zichzelf te letten. Het collectief hing dan ook als los zand aan elkaar. Terneuzen opende in Vogel waarde met een redelijk of fensief. Jan Huisman werd keurig aangespeeld door Ge rard Maas, hij was in die heeft helft de uitblinker, maar Huisman kopte de bal naast de paal. Een reële scoringskans die niet werd benut. De thuis ploeg speelde met een geha vend team. Van der Veeken en Eddy Lambert waren niet van de partij en in de eerste helft ontbrak ook Peter Erpelinck. Vogelwaarde zette een paar keer een vloeiende aanval op en bij een van die aanvalsdrif ten kon Frans de Rooy vrij voor doelman Rob Wieland verschijnen. Zijn schot kende echter niet de juiste richting en verdween naast. Terneuzen bewoog vooraan uitstekend, waardoor de ver dediging van de thuisploeg af en toe in de verdrukking kwam. Uit een vrije trap van Bogaert kopte Jan Huisman de bal richting touwen, maar Van onze sportmedewerker BIERVLIET - Ronnie Bou chaut verlaat na twee seizoe nen de formatie van voorzitter Ingels. Afgelopen week kreeg de Axelse oefenmeester te ho ren dat er een contractverlen ging niet in zat. „Niet dat we niet tevreden zijn over Ronnie, maar na twee jaar willen we een keer een ander aan het toer", stelde voorzitter Ingels. „We gaan op zoek naar een jonge trainer, die voor het eerst een eerste selectie onder zijn hoede neemt". Wie die opvolger wordt kon hij nog niet mede delen. Ronnie Bouchaut kan dus op zoek naar een nieuwe vere niging, wat niet makkelijk zal zijn aangezien in Zeeuwsch- Vlaanderen vrijwel alle for maties bezet zijn. van onze sportmedewerker VLISSINGEN - Een beter Vlissingen heeft de winst in de slotminuten van het duel te gen Berkdijk uit handen gege ven. Al na acht minuten nam Vlissingen de leiding via een afstandsschot van Rob de Nooyer, maar kort voor rust kwamen de bezoekers langszij door Gerard Netten. Tien minuten voor tijd leek Vlissingen de winst binnen te halen toen Johnny Livramen- to een verdedigingsfoutje be kwaam afstrafte, maar nog in dezelfde minuut was het op nieuw gelijk. Na de aftrap liet Vlissingen-goalie Hans de Roover een schot los en Berk dijk-speler Gerard Kortenho- ve was ter plaatse om het be slissende tikje te geven: 2-2. van onze sportmedewerker ZEVENBERGEN - Middel burg heeft aan het duel tegen Virtus één puntje overgehou den. De thuisclub domineerde de gehele wedstrijd en nam na twintig minuten een 1-0-voor- sprong door Van Boxtel. Nog voor de pauze kwam Middelburg langszij. Eycken- hout schoot toen de gelijkma ker binnen, waarmee hij te vens de eindstand op 1-1 be paalde. Guust de Schepper reageerde attent en verwerkte de bal tot hoekschop. Doelwachter De Schepper was trouwens toch op dreef in deze wedstrijd. Vlak voor het inrukken kwam Terneuzen bijna op een ver diende voorsprong. Jan Kolijn liet een keihard schot los waardoor de bal uiteindelijk bij Gerard Maas belandde die het leer richting doel kopte. De paal stond echter een treffer in de weg tot opluchting van Vogelwaarde. Ook Tonny de Kort schoot met scherp. Op nieuw was De Schepper pa raat. Na de pauze was er een geheel ander beeld op de gras mat te zien. Terneuzen kon echter als excuus het uitvallen van Jan Huisman aanvoeren. Hij raakte geblesseerd aan de schouder die ingepakt diende te worden. Ineens was Ter neuzen een bij zonder angel. Joop lauret, zaterdag in de B- selectie uitkomend voor het nationaal elftal, kon geen al te grote indruk achter laten. Ge rard Maas kwam daardoor te zwemmen waardoor er maar weinig gevaar bij de Terneu- zen-voorwaartsen viel te be speuren. Al vrij snel kwam Vogel waarde aan een treffer, die la ter goud bleek waard te zijn. Doelman Rob Wieland ver werkte in eerste instantie keu rig een inzet van Vogelwaar de, maar de goalie viel over Frans de Rooy en lag op de grasmat. De bal kwam voor de voeten van Mark van Bunde ren die met een droge, maar haarzuivere knal de weg naar het nest wist te vinden: 1-0. Terneuzen aangeslagen was duidelijk en kwam niet meer tot behoorlijke combina ties. Ronald Bun had vrij snel de partij kunnen beslissen, maar hij schrok te veel van zijn kans. Nadat Frans de Rooy, alleen voor Wieland, had gefaald, beging Ronald Bun een domme overtreding. Hij pakte de bal in de hand en schopte deze richting nie mandsland en dat kon schei- drechter Meeuwse uit Axel nou niet bepaald waarderen. Hij slingerde de boosdoener terecht op de bon. Ronald B..n raakte aange slagen en wilde zijn fout her stellen. Hij kreeg daar tot twee keer toe een kans voor, maar Bun was net iets te solistisch en kon de score voor zijn ploeg niet naar een veiliger haven tillen. De bezoekers openden een alles-of-niets-offensief met zelfs doelman Wieland af en toe verraderlijk ver voor zijn doel. Het leverde de be zoekers geen rendement op en zodoende kon de wedstrijd naar een rustig einde kabbe len. Vogelwaarde won, vooral dankzij de werklust die ten toon werd gespreid. En aan dat laatste ontbrak het vooral in de tweede helft bij de ploeg van trainer De Windt. HULST - HVV'24 leek op een simpele, maar riante ze ge af te gaan toen Peter MacTaggert kort na rust 3-0 aan liet tekenen in het duel tegen Hontenisse. Tot dan toe had Hontenisse nog maar voor wenig gevaar kunnen zorgen. Die derde HVV'24-treffer schudde Hontenisse wakker en ge steund door een gezonde portie agressiviteit en ver slapping in de anders zo rotsvaste HVV'24-verdedi- ging, leidde ertoe dat Honte nisse nog tot 3-2 terug wist te komen. HVV'24-Hontenisse was een interessante en zeker boeiende wedstrijd. Daar de Brande, die 2-0 liet aante kenen. stond enerzijds het score verloop borg voor, maar ook de tweeëntwintig acteurs waren bereid er iets aan trekkelijks van te maken. Voor rust kwam dat nog niet direct tot uiting, omdat toen de defensies duidelijk de bo ventoon voerden. Welgeteld twee opgelegde scorings kansen vielen er in die pe riode te noteren. De aanval lende wil was er wel, maar onzorgvuldigheid bij de laatste en beslissende pass, tever doorvoeren van indi viduele acties en resoluut ingrijpen van de defensies, waren er debet aan dat er zich zo weinig kansen voor deden. Na precies vijftien minu ten deed de eerste scorings- mogelijkheid zich voor. Na een korte combinatie met Carlo Cleyman kon Lucas van de Voorde vrij het Hon- tenisse-doelgebied binnen stormen en maakte van dichtbij geen fout: 1-0. Twee minuten voor rust viel num mer twee te noteren. In een druk bevolkt strafschopge bied kopte Peter van Eeke- len de bal door naar de ge heel vrij staande Benny van MHI Op de foto een doorbraak van een Hontenisse-speler (links) tijdens het duel tegen het Hulsterse HW'24. - FOTO WIM KOOYMAN De tweede helft was nog maar net begonnen of de HVV'24-aanhang kon op nieuw juichen. Uit een vrije trap van Peter MacTaggert verscheen een 3-0-stand op het bord. Niets leek HW'24 meer te kunnen gebeuren en het wachten was gewoon op doelpunt nummer vier. „De concentratie zakte toen we bij ons. Tot dan toe was het iets te gemakkelijk gegaan"," lichtte HVV'24-trainer George Pauwels toe. „De kansen die we kregen werden prompt allemaal be nut, en dan ontstaat toch te gemakkelijk de verslapping. Al moet ik daar aan toevoe gen dat dat mede de ver dienste van Hontenisse was, want zoals dat hier speelde is dat beslist geen ploeg om in degradatiegevaar te ver keren". De eerste treffer van Hon tenisse was een weggevertje. Peter Mactaggert, verder een sterke partij spelend, beoordeelde een pass totaal verkeerd en Jacco Neve kon onderscheppen en alleen op doelman Jos van de Kinde ren afgaan. Met een goed ge plaatste bal liet hij de HVV'24-goalie kansloos: 3-1. HW'24 deed er nog een schepje bovenop en omdat die inzet beantwoord werd door Hontenisse, ontspon zch een vrij pittig en aan vallend duel. Vooral HVV'24 scheurde regelmatig met goed combinatiespel door de Hontenisse-defensie, maar zag tot tweemaal toe Huub Bun van dichtbij, in fraaie positie, missen. Net op het moment dat de vierde Hulsterse treffer leek te vallen, sloeg Hontenisse toe. De te ver opgschoven HW'24-verdediging werd verrast door een uitval via de snelle linksbuiten Harry Kint. Hij omspeelde Fran- cies Steyaert en doelman Jos van de Kinderen om 3-2 aan te laten tekenen. Hontenisse probeerde nog wel de gelijk maker te forceren, maar zover liet HW'24 het niet komen. van onze sportmedewerker HOOFDPLAAT - Hoofdplaat heeft gisteren in eigen huis e, verdiende 3-1-zege behaald in de derby tegen Biervliet. einduitslag, die met wat meer geluk zeker hoger zou zijn uilgi vallen voor de thuisploeg. Bovendien was Biervlict-doelr Ben Thomaes in een uitstekende vorm, zodat de mannen u trainer Ronnie Bouchaut niet mogen mopperen over dit eimtn sultaat. Bouchaut was overigens reëel in zijn commentaar i afloop. „We wisten bij voorbaat dat er voor ons hier weinig halen viel. Ik heb de jongens de opdracht gegeven op 0-0 tespi len, wat hier in de Oesterput toch geen schande is. Pal voori rust valt er echter een goal en dan ben je weg, want zelf hetsp maken tegen een Hoofdplaat als dit behoorv na eenmaal nieti onze mogelijkheden". Spelmoment uit de voetbalontmoeting tus-.en Vogelwaarde en Terneuzen. Hier een fel aandringend Terneuzen-team (gestreept shirt) halverwege de eerste helft. - fotowim kooyman Hoofdplaat, aantredend zonder Jackie Jacobse (hij zat zijn vierde en laatste wed strijd schorsing uit), heeft vanaf het begin de zaak gedic teerd in deze wedstrijd, die nooit de echte derbysfeer uit straalde. In de eerste helft echter konden de thuisjongens de sleutel naar het succes niet vinden. Bouchaut had Eddie Doens op Henk Ottens gepos teerd, waardoor de Bresciaan- der minder dan gewoonlijk zijn stempel op het gebeuren kon drukken. Uitgespeelde doelkansen konden dan ook nauwelijks worden opgete kend. Stannie Soulimans zag zijn inzet via de lat over gaan, terwijl een paar vrije trappen van Henk Ottens niet het ge wenste resultaat opleverden. Biervliet, met Cor de Regt en Coos Krul als uitblinkers, bleef overeind en scheen in de opzet te zullen slagen. Twee minuten voor de pauze bracht Walter Thomaes de thuisploeg dan toch op voorsprong. De voorstopper van Hoofdplaat, nooit spectaculair maar als al tijd nuttig in dienst van de ploeg, stond nog maar eens op de juiste plaats. Henk Ottens nam de zoveelste hoekschop op rechts, Stannie Soulimans zag zijn kopstoot gekeerd door Ben Thomaes. De bal plofte echter voor de voeten van broer Wal ter, die geen bedenktijd nodig had om binnen te duwen: 1-0. Een knappe opsteker voor de thuisploeg om de kleedkamers op te zoeken. In de tweede helft zou Hoofdplaats zich naar harte lust uit mogen leven. Biervliet moest nu komen, wilde wel maar kon ee..voudig niet. Bo vendien zou Jos Dumoulin vrij vlug uitvallen, die bij een sli ding last kreeg van een oude voetblessure. Tom Meertens kwam de linker vleugelverde diger vervangen. Henk Ottens, bevrijd van Doens, ontpopte zich in die tweede helft weer als de generaal en het werd de „Haringkakers" met de regel maat van de klok geel voor de ogen. Een goed combinerend Hoofdplaat met een uitstekend spelende Herbert Versluys op het middenveld was heer en meester. Nadat Henk Ottens, helemaal alleen voor doelirj Ben Thomaes, door uitstel» werk van deze Biervliet-d» man niet kon afmaken wasï rond het kwartier toch ra Dit via een magistrale aan die begon bij Herbert sluys. Deze stuurde Be-, Pielaat op rechts weg, afgemeten voorzet over grijpgrage handen van j Thomaes op de kruin Stannie Soulimans belamt De centrumspits kopte ven; gens zonder problemen juweel tegen het nylon: 2- Soulimans, de laatste v strijden wat minder gelus in de afwerking, kreeg deze treffer opnieuw het bt digde zelfvertrouwen, war; de resterende tijd was doorlopend de killer uit de: ginfase van deze compe: Met wat meer geluk had h; een stuk of vier ingeschopt Bouchaut zette na tweede treffer de zaak Laatste man Romain Dt neijns schoof op naar heti denveld, Tom Meertens p: diens positie over, terwijl Krul -de beste Biervlieten; naar links verhuisde en E Doens de verdediging var rechter vleugel voor zijn r; ning nam. Het gaf Hoofdp nog meer ruimte, wan! rammelde werkelijk alle de Biervliet-gelederen. minuten voor tijd werd de tief het vonnis voltrok; Bennie Pielaat stuurde Ot weg, die niet zelfzuchtig S nie Soulimans in de gele; heid stelde nummer 3 at Thomaes te deponeren, overigens goed leidende a ter Rieteco uit Vlissingen in de slotfase de geschen; doos nog open toen hij 1 vliet een penalty gaf. Meijer kwam in de berii; zóne ten val en Raymonds gels mocht van 11 metei verkleumde Mark Pii| kloppen: 3-1. Een oververé de zege voor de thuisp waar trainer Piet Meer komende zondag met de rugkeer van Jackie Jacob: nodige selectieproblemen hebben, want Hoofdp draaide over de gehele erg sterk. 1 van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de derde klas D werd de helft van het aa op het programma staande wedstrijden afgelast. Breskens tegen Zierikzee revanche voor de eerder in deze competitif I speelde wedstrijd tussen beide teams en won in Zierik rei 0-2. Het Westdorpse RIA speelde 0-0 tegen SC Ga aei I Brabantse treffen tussen Steenbergen en R josendaal einit in een 1-0-zege voor de Roosendalers. ZIERIKZEE-BRESKENS 0-2 - De thuisclub was in het begin de beste ploeg en had in die periode kennelijk de min ste moeite met de gesteldheid van het veld. Breskens moest zich beperken tot verdedigen en had af en toe de grootste moeite met de opkomend middenvelders van Zierikzee. Doelman Rob Grüben was echter in een uitstekende vorm en voorkwam onheil. Min of meer verrassend kwa men de bezoekers zelfs nog voor de rust aan de leiding. Een foutieve terugspeelbal door een Zierikzee-verdediger stelde vijf minuten voor rust Bram van de Brc cke in de ge legenheid de score te openen. Zierikze» begon ook de tweede ielft overdonderend en Breskens kwam met de rug tegen de muur te staan. De verdediging van de West- zeeuwschvlamingen zat deze middag echter goed in elkaar. Verder dan een schot tegen de lat kwam de thuisclub niet. Toen de Zierikzee-aanvallen wat luwden kon Breskens weer wat terug doen. Uit een van die aanvallen was Robby de Munck die na voorbereidend werk van3i en Willem van de Broecke bezoekers naar 0-2 kon ti Dat was met nog een kwal te spelen de genadeslag Zierikzee, dat zich hierna poloos spelend gewonnen i SC GASTEL-RIA O-O een vooral door de thuis slecht gespeelde weds! heeft RIA door hard we! één puntje aan dit duel o gehouden. Een bijna cons op de RIA-helft spelend Gastel heeft zich vrijwel enkele doelrijpe kans kui scheppen. Het enige werk ke gevaar voor het RIA- was de kopbal van Willy die buiten bereik van de 1 doelman tegen de lat ke Kort voor tijd kreeg RIA verwacht zelfs nog een kansen om alsnog de oven ning mee naar huis te ne! Maar dat zou gezien het toonde spelbeeld toch te van het goede zijn geweest STEENBERGEN-ROO SENDAAL 1-2 - Rust Dennis Landa 0-1, Cot Groot 1-1, Hans Vos 1-2.

de Stem | 1983 | | pagina 16