I ite nr AZ behoudt kans op Europees voetbal Liverpool nu al bijna zeker van titel Mike Bauer blijft verrassen X Recordstoot Ria Stalman Akerboom terug in selectie Record Stephanie Hightower MAANDAG 28 FEBRUAR11983 PAGINA ZEELAND 5 Jacobs speelt tegen Frankrijk Beker voor Heerenveen Uitslagen en standen handbal Topscorers Dames Niloc uitgeschakeld Hellas gewipt Steenbruggen niet naar Gouden Schaats door John van Dinther Europese titel voor Guusje van Mourik Zege Maaskant en Molkenboer Estafettegoud bij biathlon voor Sovjets engeland uitslagen plus standen west_duitsland schotland buitenlands voetbal belgië Portugal italië frankrijk spanje Schuurs lonkt naar Gummersbach MSKUHI Z Mil 1" X trecht X ond Sport X S X les X Haarlem lingen SW dhoven Cambuur ngen >.574, inleg: f. 321.140, f. 152.542. Ietallen in de neder- 8) zijn: 2-7-11-13 vegetal 18. Deelne- inleg: 3.350.143, f. 1.711.779. GELUK t edstrijden in toto- 2 - 11 - 21 - 24 - 28. Deelnemers: 8077, prijzenbedrag: f. i het cijferspel (nr 8) Inemers: 275.040, in- aste prijzen. fSE LOTTO ■getallen in de West- n: 5 - 13 - 17 - 36 - 44 ïtal: 32. SPEL 77 'Spiel 77' is: 0266125. SCHE Lono igetallen in de Belgi- 3 - 7 - 8 - 22 - 29 - 39. JPEBTHIO i het supertrio uit de n Hilversum zondag Promise (C. Wortel), an (mej. C. Vos), 3. ïdia (H. van Ooyen). -5. Omzet: f. 165.869, 370.70. Alle paarden erigens in buiten een schot van redde daarmee ior een punt tegen Excelsior bewees t zijn voorhoede ijk scoort. Nu liep iteeds stuk op de arlemse defensie, aaik een prima de. uyg 0-1, 91. Blanker chter Van der Laar. JRTUNA 2-2 (1-0): na een 1-0-voor- rust kort na aan- e tweede helft voor maar verzuimde e gaan. Ruys bleek 1 en vijf minuten kte Smeets uit een hoekschop van lijkmaker met het et onnodig uit han- van de volle winst Nijmegenaren een envaller. lulderij 1-0, 60. Grim 2-1, 85. Smeets 2-2. er: Thomas. Blokkeer pi-Lycurgus 1 VJ 20 18 20 16 19 16 20 11 20 11 19 10 20 20 20 20 18 20 I 38 3 34 3 32 9 22 9 22 8 20 10 20 II 18 13 12 0 16 8 0 13 6 0 18 4 3-0 1-3 3-1 58-12 55-24 50-24 41-35 40-39 42-40 39-36 35-42 33-49 21-52 26-47 15-55 KEN - Grootmeester van der Wiel heeft svende schaaktoer- an Nijmegen op z;jR» gebracht. Hij 'oe- evenals Genn'a So- en Eert Enklaar vijf u Het So tinenborn- -systeem besliste in lordteel van de Leide- 'Cor van Wijgerden ;de als vierde met 3 in ten. Gert Ligterink ins Ree behaalden elk ten, terwijl de rij ge werd door Hans ls en Friso Nijboer esp. 2 punten en een lunt. Er waren in Nij- i in totaal 268 deelne- EYBAL - De finale et toernooi om de Ne- idse volleybalbeker dames gaat waar lijk tussen WC en Beide ploegen won- aterdag uit de eerste rijden uit de halve tegen respectieve- VC en AMVJ. De uit- van de halve finales 7VC- DVC 0-3 (12-15, 5-15), AMVJ - VCH 15,6-15,14-16). T11 van onze sportredactie VEW YORK - Tijdens de open amerikaanse atletiekkam- pioenschappen heeft Ria Stal man zaterdag op de princeton- universiteit het nationale re cord kogelstoten verbeterd. Ze slootte de kogel 16,83 meter ver. Daarmee verbeterde ze het oude record van Els van Noorduyn, die op 20 februari 1971 in Rotterdam 16,48 meter ver kwam, met 35 centimeter. De Nederlandse atlete won met die afstand overigens dit onderdeel, waarop ze inriiaar eerste twee pogingen ook al verder kwam dan het ruim twaalf jaar oude record van Van Noorduyn. DEN HAAG (ANP) - De top sport-coördinator van de Ne derlandse BasketbalBond (NBB), Vladimir Heger, heeft zeventien man geselecteerd voor het herenteam dat zich de komende tijd gaat voorberei den op de Europese titelstrijd van 26 mei tot 4 juni in Frank rijk. Bij de eerste selectie (de de finitieve groep wordt op 9 mei bekendgemaakt) bevindt zich ook Kees Akerboom. De center van Den Bosch werd twee maanden geleden aan een knie geopereerd en is kort geleden begonnen met een voorzichti ge looptraining. De selectiegroep bestaat uit: Mitchell Plaat, Dan Cramer, Jos Kuipers, Jelle Esveldt, Ron van de Berg, Kees Akerboom (Den Bosch), Randy Wiel, Emill Hagens, Bert Kragtwijk (Leiden), Rene Ridder- hof, Hans Heijdeman, Cock van de Lagemaat (Haaksbergen), Rob van Essen, Al Faber (Donar), Ronald Schilp (Canadians), Renzo Zwiers (BS Weert), Kees Limmen (BV Amsterdam). van onze sportredactie SITTARD - Bondscoach Jan Kecskemethy kan vandaag in het derde duel voor het toer nooi om het wereldkampioen schap zaalhandbal (B-groep) beschikken over Wil Jacobs. De 22-jarige international is zo goed als genezen van zijn knieblessure. Volgens ploegarts Leo Hee- re is Jacobs, die anderhalve week geleden tijdens de trai ningswedstrijd in Zwitserland de banden van zijn rechter knie verrekte, fit genoeg om tegen Frankrijk aan te treden. HEERENVEEN (ANP) - Na het landskampioenschap heeft Flyers Heerenveen zaterdag avond ook de Nederlandse ijs- hockeybeker veroverd. In de derde wedstrijd om de beker werd Nijmegen met 10-1 (4-1, 3-0,3-0) verslagen. Beide ploe gen hadden voor de beslissen de match ieder een wedstrijd gewonnen. In de promotie/degradatie competitie won Utrecht met 1-3 van Geleen. Tussenstan den: 2-0, 0-2,2-1. van onze sportredactie ALKMAAR - Door een over winning met 3-0 op Willem II heeft AZ'67 zijn aanspraken op deelneming aan Europees bekervoetbal overeind gehou den. Die simpele constatering was zaterdagavond in de Alk- maarderhout het enige licht punt. Van aanvaardbaar voet bal was in de Kaasstad nau welijks sprake. Daarvoor be wogen beide elftallen zich te ver onder de middelmaat. Een kwartier lang wekte AZ de indruk het duel tegen Wil- lem II serieus op te vatten. Het dwong de Tilburgers al snel terug rond het eigen straf schopgebied en via de snelle, behendige Gaasbeek, die vleu gelverdediger Braam herhaal delijk op het verkeerde been zette, creëerde de thuisploeg kansen, die evenwel niet aan Steinmann, Tol en Sundstrup besteed bleken te zijn. Daarna verviel AZ in een steriel spel letje, dat desondanks de Til burgers op de knieen bracht. In de dertigste minuut koos Jos Jonker de directe lijn naar het doel van de tegenstander. Dat initiatief leverde succes op. Hij bediende Steinmann op maat uit wiens voorzet Tiktak Verkerk passeerde (1-0). Na de rust was het duel het aanzien nauwelijks vyaard. AZ verloor naarmate de tijd ver streek de controle over de wedstrijd. Willem II ontwik kelde enige aanvalsinitiatie- ven. Op het moment dat de ge lijkmaker in de lucht hing, sloeg AZ bij verrassing toe. Steinmann kwam in de 76ste minuut na een 1-2 met Tol vrij voor Verkerk en had geen moeite in te tikken: 2-0. De op luchting van die tweede tref fer was voor de Alkmaarders zo groot, dat zij de 4912 toe schouwers een toegift voor schotelden. Zeven minuten voor tijd werd Gaasbeek door Jonker in stelling gebracht. De frele vleugelspits verschalkte Verkerk met een voetbewe ging: 3-0. Ook zijn doelpunt kon de indruk niet wegnemen, dat AZ'67 met deze ploeg niets in het Europese circuit te zoe ken heeft. AZ'67 - Willem II 3-0 (1-0) 30. Tik tak 1-0, 70. Steinmann 2-0, 83. Gaasbeek 3-0. Scheidsrechter: Mulder, Toeschouwers: 4912. Geel: Van der Veen (Willem II) AZ'67: Treytel, Van der Meer, Fi- lippo, Hovenkamp en Jonker, Arntz, Tiktak en Steinmann, Gaasbeek, Tol en Sundstrup Willem II: Verkerk, Braam, Krijgh, Huybregts en Van der Ven, Bastiaansen (Hutten), Van der Veen en Hoyer, Jacobsen (Lam- mers), Soffers en Van Mierlo. Aanval handbalteam blijft (alen Uitslagen poule A: Zweden - Isrtael 28-21 (15-8), Hongarije - Bulgarije 25-15 (11-8). Stand poule A: 1. Hongarije 2-4 (53-28), 2. Zweden 2-4 (55-37), 3. Bulgarije 2-0 (31-52), 4. Israel 2-0 (34-56). Uitslagen poule B: West- Duitsland - Nederland 19-10 (9-6), Tsjechoslowakije Frankrijk 25-21 (13-13). Stand poule B: 1. Tsjechoslo wakije 2-4 (49-29), 2. West- Duitsland 2-4 (41-28), 3. Frank rijk 2-0 (39-47), 4. Nederland 2-0(18-43). Uitslagen poule C: Zwitser land - IJsland 15-19 (8-10), Spanje - België 20-5 (8-2). Stand poule C: 1. Spanje 2-4 (43-21), 2. Zwitserland 2-2 (41- 38), 3. IJsland 2-2 (35-38), 4. Bel gië 2-0 (24-46). De topscorersranglijst bij het WK handbal in de B-groep wordt aangevoerd door twee spelers: de Hongaar Peter Ko- vacs en de Westduitser Erhard Wunderlich. Beide handballers scoorden dertien keer in twee duels. Pe ter Verjans is de beste Neder lander op de gedeelde 29ste plaats met zes doelpunten. Stand: 1. Kovacs (Hon) en Wunderlich (WD1) 13 doelpun ten, 3. Lele (Hon) 11, 4. Druker (Isr), Bartek (Tsj), Papiernik (Tsj), Lehmann (Zwi), Arason (IJsl) 10. LA QUINTA (IPA) - De halve finalisten van het 255.000 dol- lartoernooi van La Quinta (Californië) zijn Yannick Noah (Frankrijk), Eliot Telt- scher (VSt), Mike Bauer (VSt) en Jose Higueras (Spanje). De als tweede geplaatste Noah versloeg Robert van 't Hof (VSt) met 6-2, 3-6, 7-5 in een partijwaarin hij veertien aces sloeg. Van 't Hof sloeg op matchpoint een dubbele fout. De als vierde geplaatste Telt- scher won met 6-1, 6-1 van Victor Amaya. De niet-ge- plaatste Mike Bauer, die Jim my Connors in de tweede ron de uitschakelde, zorgde voor een nieuwe verrassing. De 23- jarige Amerikaan versloeg de nummer 16 Brad Gilbert met 7-6, 6-3. Zijn tegenstander in de halve finales is Higueras, die met 6-0, 6-4 won van San dy Mayer. Bij de laatste vier van het WCT-toernooi van Delray Be ach (Florida) bevindt zich slechts een geplaatste speler: de nummer twee Guillermo Vilas. De Argentijn bereikte de halve finales door een over winning met 6-0, 6-1 op de Braziliaan Cassio Motta. Hij ontmoet nu Tomas Smid (Tsj.sl), die met 6-2, 6-3 won van Johan Kriek (VSt). De an dere halve finale in Delray Beach gaat tussen Eddie Dibbs en Pavel Slozil. De hoofdprijs is 100.000 dollar. KOEWEIT - Vitas Gerulaitis (VSt) en Heinz Giinthardt (Zwi) hebben zich geplaatst voor de finale van het 75.000 doliartoernooi van Koeweit. Gerulaitis zegevierde met 6-1, 4-6, 7-5 over de 19-jarige Zweed Magnus Tideman. Günthardt was met 6-7, 6-3, 6-0 de meerdere van de Tsjech Stanislav Birner. Bij het 150.000 dollardames- toernooi in Oakland zijn Pam Shriver en Tracy Austin voor tijdig uitgeschakeld. De als eerste geplaatste Austin verloor met 4-6, 7-5,6-4 van de niet-geplaatste 16-jari- ge Andrea Temesvari en de nummer twee, Pam Shriver, was niet opgewassen tegen de Westduitse Sylvia Hanika: 3-6, 6-3, 3-6. Voor de eerste maal in de geschiedenis van het toernooi komen geen Ame rikaanse speelsters voor in de halve finales: Temesvari - Bunge en Hanika - Turnbull. AMSTERDAM (ANP) - Niloc heeft de halve finales van het toernooi om de IHF-beker niet bereikt. De Amsterdamse dames le den ook in de tweede wed strijd tegen Veszprem een ne derlaag. In de hoofdstedelijke sporthal Zuid werd het 21-23. Veszprem zegevierde in eigen hal met 20-16. GOTTWALDOV (ANP) - Hel las is in de kwartfinales van het toernooi om de Europese zaalhandbalbeker voor beker winnaars (dames) uitgescha keld. De houder van de NHV-bo- kaal verloor zaterdag in Gott- waldov van de Tsjechoslo- waakse ploeg van die naam met 21-12. Vorige week had Hellas de thuiswedstrijd in Voorburg met 17-19 verloren. door John van Dinther SITTARD - Bij zijn benoeming tot bondscoach in augustus 1980 verkondigde Jan Kecskemethy: „Aan vallen kennen de Nederlanders, verdedigen moet ik ze leren". De Slowaak begon aan zijn missie en doceerde zijn discipelen hoe in de defensie gespeeld moest wor den. „Wanneer je goed verdedigt heb je een wedstrijd al voor helft in je zak", was zijn credo. Kennelijk werd in Kecskemethy's periode het aanvallende as pect sterk verwaarloosd. Het zou een van de vele min dere prettige conclusies kunnen zijn na twee speelda gen van de nationale handbalploeg tijdens het WK (B-groep). Na de beschamende nederlaag tegen Tsje- cho-Slowakije (24-8), moest Oranje gisteren in de propvolle (3400 toeschouwers) Stadssporthal in Sittard tegen West-Duitsland opnieuw de twee punten inle veren: 19-10. van onze sportredactie UTRECHT - Ina Steenbrug gen, nummer twee van het Ne derlands kampioenschap schaatsen, zal niet deelnemen aan de strijd om de Gouden Schaats in Inzeil. De Utrechtse mondhygië niste besloot zaterdag het hui dige seizoen als afgesloten te beschouwen. Steenbruggen laat de record wedstrijden in Inzeil, die donderdag begin nen, schieten, omdat zij last blijft houden van haar rug blessure, die zij voor het WK in het Oostduitse Karl Marx Stadt opliep. Boukje Keulen heeft beslo ten haar schaats-activiteiten op de lange baan te staken. De dochter van Atje Keulen- Deelstra gaat zich toeleggen op het short-track. Op zich is het geen schande dat Nederland niet gelijk waardig is aan deze twee grootmachten op handbalge- bied. Kwalijker is echter de manier waarop de Oranjefor matie ten onder ging. Ter sta ving: in 120 minuten handbal heeft Kesckemethy's groep 'slechts' 18 maal gescoord. Een productie die normaal gespro ken nog niet voldoende is om één wedstrijd te winnen. „Negentien tegendoelpunten is heus niet veel, maar we sco ren te weinig", verviel bonds coach Kecskemethy in herha ling. „We missen toch een per soonlijkheid als Wil Jacobs. Zijn absentie scheelt vijf doel punten in de aanval. Boven dien is hij welhaast onmisbaar in de dekking", jammerde de trainer. Er kan uiteraard urenlang gediscussieerd worden of het ontbreken van de Vlug en Le- nig-speler een negatieve in vloed heeft op het spel van de gisteren in het wit gestoken Oranje-ploeg. Het heeft echter nauwelijks zin, want het nuchtere feit wil simpelweg dat Jacobs niet speelde en der halve is het zinloos om de af wezigheid van de spelbepaler aan een beschouwing te on derwerpen. Beter zou zijn als de Neder landers zich afvroegen waar om er zo zwak en onnauwkeu rig geschoten wordt. Boven dien was het aantal keren dat er iemand durfde te schieten mondjesmaat. Zes en twintig keer moesten de Duitse kee pers Wöller en Bartke in actie komen. Opmerkelijk was dat de bijna twee meter lange Jan Willem Hamers, wiens sterke kant de afstandsschoten zijn slechts een keer de roos trof, twee keer hoog overschoot en een strafschop miste. Een zeer gering percentage. Voor het overige beperkte Hamers zich tot het aanspelen van de cir kellopers hetgeen in de meeste gevallen mislukte. „Gebrek aan zelfvertrouwen", reageer de de international gelaten. „Maar ik kreeg ook weinig ge- legenheid om te schieten". De eerste twintig van de wedstrijd leken hoopgevend. De Westduitsers hadden zicht baar moeite met de strategie in de defensie. Met twee spe lers vooruitgeschoven werd de Duitse aanval van de cirkel weggehouden. Wunderlich en consorten wisten zich geen raad met die tactiek. „We speelden niet voldoen de geconcentreerd in de aan val", wilde de Duitse bonds coach Simon Schobel later kwijt. „Voor de pauze hebben de Nederlanders mij ver baasd". Halverwege de eerste speelperiode kon Oranje bo gen op een gelijke stand (3-3). Zoals zo vaker' echter begon het verzet te tanen. Langzaam liep de oud-wereldkampioen (1978) weg van de in elkaar stortende Nederlanders. De slotfase van de eerste helft was een voorbode voor het verloop na de hervatting. Ruim een kwartier moest het inmiddels stil geworden pu bliek wachten voordat de handbal scoorde. Op dat mo ment wa de stand 14-6. Peter Verjans, een van de weinige spelers die een voldoende ver diende, die het verschil ver kleinde. Het ongelijke duel was echter al beslist. Zonder het uiterste van de krachten te moeten vergen - Schobel kon het zich zelfs veroorloven Er- hard Wunderlich en Heiner Brand voor het grootste deel van de tweede helft op de wis selbank te laten. Wunderlich kwam slechts tegen het einde van de wedstrijd nog even in actie om een strafworp te ne men. De sterspeler van Gum mersbach zag zijn snoeihard schot echter gestopt door Ron de Jonge, die ook kon terug blikken op een redelijk goede partij. Een degradatie na de C- poule hangt Oranje boven het hoofd. Want de tegenstander van vanavond .Frankrijk, in Maastricht verloor in een pri ma en boeiende confrontatie met de Tsjechen slechts met vier treffers verschil: 25-21. NEW YORK (IPA) - De Ame rikaanse sprintster Stephanie Hightower heeft vrijdagavond bij indooratletiekwedstrijden in Madison Square Garden het officieuze wereldrecord op de 60 yards horden verbeterd. Hightower veroverde de Ame rikaanse wintertitel met een tijd van 7.36 seconden. Het record stond op naam van haar landgenote Candy Young met 7.37. Bij wedstrij den van vorige maand in Knoxville vestigde Hightower met 8.02 al een officieus we reldrecord op de 60 meter hor den. Ray Sharp verbeterde bij dezelfde wedstrijden het in- doorrecord op de twee mijl tot 12 minuten 13.33 seconden. Het oude record stond op naam van Jim Heiring met 12.20.06. BRUSSEL (ANP) - Guusje van Mourik uit Utrecht is zon dag in Brussel Europees kara- tekampioene in de klasse bo ven de 60 kilogram geworden. De wereldkampioene over klaste in de finale binnen een minuut de Westduitse Ellis Harmei met 6-0. In dezelfde gewichtsklasse werd de Amsterdamse Hennie van der Ploeg derde. Bij de he ren junioren behaalde Ron Kuijf uit Gouda de bronzen plak in het middengewicht. Zaterdag eindigde Neder land in de landenwedstrijd met Groot-Brittannië op de gedeelde derde plaats. Spanje werd eerste door in de finale Frankrijk met 4-1 te verslaan. LICHTENVOORDE (ANP) - Paul Maaskant en Ab Molken- boer hebben het afgelopen weekeinde met een Citroën Visa Chrono de Kempenrally gewonnen, die meetelt voor het Nederlandse internationa le rallykampioenschap. De rit, die als begin- en eindpunt Bobbej aanland had, werd trouwens door de Neder landers beheerst. Vier van de vijf hoogste klasseringen wer den door Nederlanders bezet. Uitslag: 1. Maaskant - Molken- boer (Ned) met Citroën Visa Chro no 2.10.01, 2. Gulliker - Van den Brink (Ned) met Porsche 911 2.12,01, 3. Van Peer - Delie (Bel) met Opel Ascona 2.13,38,4. Vossen - Theunissen (Ned) met Ford Escort RS 1800 2.14,48, 5. Bergsteyn - Bu- walda (Ned) met Opel Ascona 2.15,14; Stand Nederlands rally kampioenschap: 1 Bergsteyn - Bu- walda 129 pnt, 2. Maaskant - Mol kenboer 75 pnt, 3. Gulliker - Van den Brink 74 pnt'271715. ANTHOLZ - Bij de wereld kampioenschappen biathlon in Antholz is de titel bij de es tafette over viermaal zevene- neenhalve kilometer naar de Sovjet Unie gegaan. Uitslag: 1. Sovjet Unie (Boeligin, Sjalna, Kasjkarov, Miloradov 1.36.48.5, 2. Oost-Duitsland 1 38.04,7, 3. Noorwegen 1.41.27.1, 4. West-Dld 1.42.01.9, 5. Finland 1.43.23.9. LONDEN - Liverpool is op nieuw een stapje dichter bij prolongatie van het Engelse voetbalkampioenschap geko men. Op Old Trafford hield Liverpool Manchester United °P 1-1. Daardoor werd het ver schil tussen de beide groot machten in de Engelse League gehandhaafd op vijftien pun ten. Watford, dat thuis Aston villa met 2-1 versloeg, glipte 'nngs Manchester United naar ne tweede plaats. Met nog veertien wedstrijdronden voor oe boeg hebben alleen Wat- tord en Manchester United nog een theoretische kans op 4e titel. Liverpool stevent dus af op net zesde kampioenschap in aeht jaar. Ondanks het gebrek aan spanning in de eerste divi- a>e. was een menigte van 57.937 belangstellenden een sei zoenrecord toegestroomd voor de topwedstrijd in Man enester. Liverpool en United voerden een perfecte show op, aie de toeschouwers anderhalf nur lang moet hebben geboeid. 'a een treffer van Arnold 'hmren kwam de thuisploeg n de 35e minuut op voor lig. vier minuten later aren de teams door een doel punt van Kenny Dalglish weer evenwicht. Mühren was Pasont toen doelman Bruce dobbelaar een schot van j ,ar}k Stapelton niet onmid- "jk onder controle kreeg. de andere kant rondde a'glish, een combinatie van n J'S Johnston en Alan Ken- Dal op af- Het was tref? zeventiende seizoen- ^atford, dat vorige week or het bekertoernooi werd uitgeschakeld door Aston Vil la, nam nu revanche. In de voorlaatste minuut besliste Wilf Rostrom het duel. Luther Blissett, die deze week in de interlandwedstrijd tegen Wa les volstrekt faalde, had in de beginfase voor Watford ge scoord. De tegentreffer kwam op naam van Mark Walters. De doelman van Arsenal, Pat Jennings, vierde een feestje. De 39-jarige Jennings speelde zijn duizendste competitie wedstrijd. In de uitwedstrijd tegen West Bromwich Albion hield de pupulaire jubilaris zijn doel keurig schoon: 0-0. De uitslagen van de zaterdag voor de eerste divisie van de En gelse League gespeelde voetbal wedstrijden zijn: Birmingham Ci ty - Nottingham Forest 1-1, Brigh ton - Stoke City 1-2, Everton - Swansea city 2-2, Ipswich Town - Luton Town 3-0, Manchester Uni ted - Liverpool 1-1, Notts County - Coventry City 5-1, Sunderland - Manchester City 3-2, Tottenham Hotspur - Norwich City 0-0, Wat ford - Aston Villa 2-1, West Brom wich Albion - Arsenal 0-0, West Ham UnitedI - Southampton 1-1 De stand in de Engelse eerste di visie is: 1. Liverpool 28-63 2. Wat ford 27-49 3. Manchester United 27- 48 4. Nottingham Forest 28-45 5. Aston Villa 28-42 6. Coventry City 28-42 7. Everton 28-40 8. Tottenham Hotspur 28-40 9. West Bromwich Albion 29-40 10. Southampton 29-40 11. West Ham United 27-38 12. Sto ke City 27-38 13, Ipswich Town 28- 38 14. Arsenal 27-37 15. Manchester City 29-37 16. Notts County 29-37 17. Sunderland 28-33 18. Luton Town 27-30 19. Swansea City 28-28 20. Birmingham City 27-27 21. Nor wich City 27-27 22. Brighton and Hove 28-25. HAMBURG - Hamburger SV heeft de leiding in de Bundes- liga behouden. De titelverde diger versloeg op eigen veld Bayer Leverkusen met 3-0. HSV kwam daardoor op 32 punten uit 21 duels. Bayern München kwam door het een ruime winst op Arminia Bie lefeld tot hetzelfde puntento taal. maar speelde een wed strijd meer. In de Bundesliga gingen zaterdag slechts vijf van de negen wedstrijden door. Slechts 15.000 toeschouwers zagen Hamburger SV van Le verkusen winnen. In het sfeer loze stadion beschouwde de ploeg van Happel de wedstrijd als een verplicht nummer, dat routineus werd afgewerkt. Magath opende van twintig meter afstand de score in de 14e minuut. Het werd 2-0 door Rolff in de 70e minuut en 3-0 door Kaltz in de 73e. Bayern München speelde thuis tegen Arminia Bielefeld eveneens op halve kracht. Doelman Pfaff (geblesseerd) werd tegen deze zwakke te genstander niet gemist. Bij rust leidde Bayern al met 3-0 door treffers van Breitner (3e minuut), Hoeness (12e, straf schop) en Rummenigge. Na rust scoorden Breitner (60e) en Hoeness (72e) nog eens. Bayern speelde de laatste dertien mi nuten met tien man. Breitner viel geblesseerd uit toen trai ner Csernai al twee wisselspe lers had ingezet. Zelfs met een numerieke meerderheid werd Bielefeld nooit gevaarlijk. Een verrassing was het ge lijk spel van het laag geklas seerde Fortuna Düsseldorf bij de nummer twee van de West duitse competitie, VfB Stutt gart. De thuisclub speelde zon der spits Allgöwer en was nauwelijks gevaarlijk. De doelpunten vielen voor rust door Dusend (36e) en Bommer (41e). Eintracht Frankfurt be haalde bij VfL Bochum de eerste overwinning van het seizoen op vreemde bodem. Het werd 1-2. Bochum nam de leiding door een strafschop van Schreier. Körbel benutte in de 65e minuut eveneens een strafschop voor de gelijkma ker. Het verdiende winnende doelpunt was van Sziedat. Bo- russia Dortmund had het thuis moeilijk tegen Eintracht Braunschweig, maar won toch met 3-2. Geyer gaf de Bruns- wijkers een voorsprong. Bo- russia vocht terhg naar 3-1 via Keser, Rüssmann en Abramc- zik. Het werd 3-2 door Merk- hoffer tijdens een stormachtig slotoffensief. De uitslagen: Hamburger SV - Bayer Leverkusen 3-0, VfB Stutt gart - Fortuna Düsseldorf 1-1, VfL Bochum - Eintracht Frankfurt 1-2, Bayern München - Arminia Biele feld 5-0, Borussia Dortmund - Ein tracht Braunschweig 3-2. De overi ge vier wedstrijden werden afge last. De stand: 1. Hamburger SV 21- 32,2. Bayern München 22-32,3. Bo russia Dortmund 22-30, 4. VfB Stuttgart 21-29, 5. 1FC Köln 21-27, fi. Werder Bremen 19-26, 7. IFC Kaiserslautern 21-25, 8. FC Nürn- berg 21-20, 9. Eintracht Braunschw. 22-20, 10. Eintracht Frankfurt 22-19,11. Arminia Biele feld 22-19, 12. VFL Bochum 21-17, 13. Fortuna Düsseldorf 21-17, 14. Bor. Mönchengladb. 20-14, 15. Bayer Leverkusen 21-14, 16. Her- tha BSC 21-13, 17. Schalke'04 21-13, 18. Karlsruher SC 21-13. De uitslagen van de zaterdag in de Schotse voetbalcompetitie gespeel de wedstrijden zijn: Aberdeen - FC Dundee 3-1, Celtic - Kilmar nock 4-0, Dundee United - Morton 1-1, Hibernian - Motherwell 1-1, St Mirren - Glasgow Hangers 1-0. De stand in de Schotse competi tie is: 1. Aberdeen 25-40 2. Celtic 24- 39 3. Dundee United 24-35 4. Glas gow Rangers 24-24 5. Hibernian 25- 21 6. FC Dundee 24-20 7. St Mirren 24-19 8. Motherwell 24-18 9. Morton 25-16 10. Kilmarnock 25-12 spel: 1-1. Na 21 wedstrijddagen heeft Rome een voorsprong van vier punten op Verona en vijf op Juventus. De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de eerste divisie van de Italiaanse competitie zijn: As- coli - Catanzaro 3-2, Cagliari - Ge nua 1-1, Cesena - Rome 1-1, Fio- rentina - Avellino 3-0, Juventus - Udinese 4-0, Napels - Internazio- nale 1-1, Sampdoria - Torino 0-0, Verona - Pisa 2-1. De stand na 21 wedstrijden: 1. Ro me 21 punten 2. Verona 27 punten 3. Juventus 26 punten 4. Interna - zionale 25 punten 5. Torino en Fio- rentina 23 punten 7. Udinese 22 punten 8. Sampdoria 21 punten 9. Genua 20 punten 10. Avellino en Cagliari 19 punten 12. Ascoli en Ce sena 18 punten 14. Pisa 17 punten 15. Napels 16 punten 16. Catanzaro 11 punten. n Etienne 1-1, Lille - Monaco 1-1, La- val - Nancy 0-0, Strasbourg - Nan tes 2-0, Lyon - Lens 2-1, Sochaux - Rouen 2-2. De stand na 26 wedstrijden is: 1. Nantes 39 punten, 2. Bordeaux 32 punten, 3. Paris SG 31 punten, 4. Laval 30 punten, 5. Monaco 29 pun- ten, 6. Lens 29 punten, 7. Brest 28 punten, 8. Sochaux 27 punten, 9. Auxerre 26 punten, 10. Nancy 25 punten, 11. Strasbourg 25 punten, 12. Metz 24 punten, 13. Lille 24 pun- ten, 14. Rouen 23 punten, 15. Tou louse 23 punten, 16. Bastia 22 pun- ten, 17. Tours 22 punten, 18. Saint Etienne 22 punten, 19. Lyon 20 pun- ten, 20. Mulhouse 19 punten. ROME - Verona en Juventus zijn een punt ingelopen op Ro me, leider van de Italiaanse competitie. Rome kwam in de uitwedstrijd tegen het zeer be scheiden geklasseerde Cesena niet verder dan een gelijk De uitslagen van de eerste wed strijden voor de kwart finales van het toernooi om de Belgische voet balbeker, die zondag zijn gespeeld, zijn: Lokeren - RWD Molenbeek 0-0, Beveren - Winterslag 4-0, Club Brugge - AA Gent 2-1, Waregem - Lierse 1-0. De clubs ontmoeten el kaar 23 maart voor de tweede maal. De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de eerste divisie van de Franse competitie zijn: Paris SG - Bordeaux 2-0, Brest - Mul house 4-0, Auxerre - Tours 3-1, Toulouse - Bastia 4-1, Metz - St. De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de eerste divisie van de Portugese competitie zijn: Alco- baca - Sporting 0-1, Benfica - Esto- ril 3-0, Porto - Boavista 6-0, Kio Ave - Espinho 3-2, Amora - Braga 1-0, Guimaraes - Salgueiros 0-1. De stand na twintig wedstrijden: 1. Benfica 35 punten, 2. Porto 32 pun ten, 3. Sporting 29 punten. De uitslagen van de Spaanse com petitie: Celta Vigo - Betis Sevilla 1-2, Real Madrid - Salamanca 1-0, Barcelona - Santander 0-2, Athle tic de Bilbao - Gijon 3-0, Osasuna Pamplona - Espanol Barcelona 4-0, Valencia - Atieuco Madrid 1-0, Valladolid - Zaragoza 2-1, Sevilla - Real Sociedad 2-1. De stand na 26 wedstrijden: 1. Real Madrid 39 punten, 2. Athletic Bil bao 38 punten, 3. Barcelona 36 pun ten, 4. Sevilla 32 punten, 5. Zarago za en Atletico Madrid 31 punten. van onze sportredactie SITTARD - Lambert Schuurs, de robuuste 20-jarige cirkello per van de nationale handbal- ploeg, lonkt naar West-Duits- iand. De Sittardiaan schermde de afgelopen dagen met de naam VFL Gummersbach. Volgens Schuurs zou de Duitse handbalkampioen sterk geïn teresseerd zijn in hem. Gistermiddag zat Eugen Haas, manager van Gum mersbach, op de tribune in Sittard. Uiteraard niet alleen voor Schuurs, maar na afloop zou de handballer een gesprek hebben met de Duitser. „Ik zal vragen of ze het wil len uitstellen tot na het we reldkampioenschap", ver klaarde Schuurs. „Ik wil deze week de aandacht alleen rich ten op het toernooi. Nee, ik had niet willen uitblinken. Ik heb geprobeerd te spelen zoals ik altijd doe".

de Stem | 1983 | | pagina 11