TENNISPERIKELEN Vermeide vol hoop naar i\A WIELERWEDSTRIJD IN HANSWEERT |Iiidoor-dressuur in Kapelle Afsluitende cross in Wilhelminadorp lederlaag ran ZYA '81 „TERNEUZEN"STERK Uniek j eugdtoernooi Damestennis AFSCHAFFING VAN DE CENT yATERPAG 26 FEBRUAR11983 154.000 - von 128.000* von ïoff Eindhoven door Romiin van Damme Josiassen op dreef MINISTERIE VAN FINANCIEN T14 PAGINA SPORT 2 op alle remie A regeling hetgeen inhoud c van het erste jaar een irden toegekend - daarna it f 500,- per irvlakte ca. 4.500 m2 e ca. 800 m2 ca. 425 m2 <ateurs o.g bedrijfsobjecten i - Postbus 973 jingen door geheel Nederland „mui„mui„„mininMinimiminimi ~H.T~Ê~7' van moraal- Van de overige Basketbal Vrijdag 25 tebruari: 't Spor- lus Axel. aanvang 20.30 uur: foorwaarts-Marathon 3 (da les]. De Veerhoek Oostburg, lanvang 20.45 uur: Operatie- Matador (heren). Zaterdag 26 februari: Den Dullaert Hulst, invang 18.30 uur: BV Hulst j.Dynamo'70 2 (heren). KORFBAL |e Bevelanden Goes, aanvang *50 uur: Tjoba-Animo. (porthal Souburg, aanvang jj.OO uur: 'Atlas-Luctor. De feerhoek Oostburg, aanvang 15.30 uur: BKC-Stormvogels 2. I0ETBAL [ondagvoetbal KNVB afde- Zeeland: Eerste klas: fouls-Corn Boys, Philippine- lewedorpse Boys, Hulsterloo- folharding, Zeelandia-SDO, istburg-Robur en Renesse- ftoormannen. Aanvang wed- Irijden 14.30 uur. fiOLLEYBAL Sportzaal Zuidzande, aanvang S.00 uur: Even Kijken-Morres (dames). Sportzaal Zuiddorpe, lanvang 17.30 uur: De Sterre den Kijken (heren). Sport taal Kloosterzande, aanvang lï.30 uur: Athanatos-YVC (he len); aanvang 15.30 uur: De |terre-Marathon 3 (dames). Tportzaal Sluiskil, aanvang [6,30 uur: Sluvoc-Mytilus 3 Barnes). De Vlaandaeren Sas |an Gent, aanvang 16.15 uur: iavok-Brevok 2 (dames). ENNIS Jlslricts win tercompetitie fcndag 27 februari: Braak- lanhal, aanvang 14.00 uur, Teren: Sluis-De Schelde, Ani- foo-De Stoof 1. Jarinohal Ter- jeuzen, aanvang 14.30 uur: iudo et Emergo 1-MLTC 1. len Dullaert Hulst, aanvang 1.00 uur: Hulster Ambacht I-Souburg 2. Jarinohal Kapel- je, aanvang 14.30 uur, heren: Jomburg 2-Zaamslag; mixed: OS 2-Animo 2. TSI-hal Goes, lanvang 15.00 uur, mixed: SI-MLTC 2, De Schelde 2- lulster Ambacht 2; heren: pILTC 2-Eegedima 1. Jarino- lal Vlissingen, aanvang 13.30 lur, heren: MLTC 1-DOS 1, OS 2-Domburg 1. l'an onze sportmedewerker XEL - In een aantrekkelijke Jartij zaalvoetbal hebben de feteranen van Lokeren het se- jctieteam van ZVA'81 met 4-1 rerslagen in de Axelse sport lui 't Sportuus. Met name het jetere spelinzicht en het goede fetreden van Wlodek Lubans- en Lokeren-doelman Van |Varenberg waren voor de xclsc formatie te machtig. L Nadat de Axelse wethouder ers op sein van arbiter Ge ard de Schepper de bal aan It rollen had gebracht, duur- het tot de 22e minuut voor- It Lokeren een 1-0 voor tong nam. Van Goethem ndde een goede combinatie let Lubanski af. Nog voor de ^uze werd het 0-2 door An- Teums. In de derde minuut na de Irvatting was het Ruud de |ng, die de Axelaars op 1-2 jracht door een goede solo «ltreffend af te ronden. Baar toen Antheunis 1-3 liet Intekenen, in de zevende mi- put, was de ZVA'81-formatie Ifklopt. Uiteindelijk was het pn Goethem, die met nog en- tele minuten te gaan, de Axel- Igoalie Herman Snoeck voor pierde maal passeerde, 1-4. Van onze atletiekmedewerker terneijzen - John Vermeu- le reist dit weekeinde blakend van zelfvertrouwen af naar het Gelderse Eibergen, waar morgen de nationale veldloop titelstrijd op het programma staat. Dat de conditie er is, be wees hij afgelopen zondag nog in het Belgische Vilvoorde, waar hij tussen de Belgische top naar een zevende plaats liep. Slechts 45 seconden moest hij toegeven op Ronny Agten. „Een plaats bij de eerste tien moet er deze keer inzitten", al dus de kersverse provinciale crosskampioen, dit seizoen in eigen provincie zonder con currentie. Volgens hem gaat het om de titel tussen Cor Lambregtse en Martin ten Cate. Zelf schat hij zich in rond de achtste plaats. Of deze positie voldoende is zich in de nationale ploeg voor de komende wereldkampioen schappen te lopen, valt nog te bezien. Gingen voorheen de eerste acht mee, dit seizoen zijn alleen de eerste vier zeker van selectie, terwijl de reste rende vier worden aangewe zen op grond van de prestaties over het gehele seizoen. Ook wat dat betreft komt hij zeker in aanmerking, ongeacht zijn presteren morgen. De tweede Zeeuw die in de voorste gelederen kan eindi gen, is Piet Vonck, die aan zijn zeventiende kampioenschap begint. Zelf is de Hulstenaar pessimistisch. „Het gaat de laatste tijd slecht. Rond kerst mis ben ik verkouden geraakt en ik marcheer nog steeds niet naar wens. Ik hoop op een plaats bij de eerste twintig". Martin ten Cate is zijn favo riet met op de daaropvolgende plaatsen Cor Lambregts, Klaas Lok, Tonny Dirkx en Joost Borm. Naast Vonck komt RKHAV nog aan de start met Hugo van Duysse, Willy Verbiest, Jan van Laarhoven, Aart Bakker, Arnold Schout en onder voor behoud Marien van Prooyen en Piet Westerweele. RKHAV, dat vorig jaar nog de clubtitel wist te pakken, is dit jaar vrij wel kansloos. Het eskadron wordt te oud en met name Unitas met Lambregts, Rus man en Brouwer in de gelede ren is torenhoog favoriet. „Al leen pech van die formatie biedt ons enig perspectief", stelt Vonck. John Vermeule reist met zijn ploegmakkers Kim Rey- nierse en Frank Kooman naar de Achterhoek. Ook Reynierse moet zich binnen de eerste twintig kunnen lopen. De klasse is er. Het is een kwestie van Zeeuwse verenigingen komt alleen AV'56 bij de senioren in actie. Aanvoerder van de roodwitte brigade is Huib Da lebout, die zich dit seizoen met zorg op de titelstrijd heeft voorbereid. Hij wordt verge zeld door Rien de Wilde, Peter Witkamp en Kees Bruin. Bij de dames komt het Dy namo-trio Trijnie Smeenge, Jacqueline Vermeule en Jac queline Mol in actie. Met be langstelling wordt uitgekeken naar Trijnie Smeenge, al is de afstand voor haar wellicht te kort. Bij de A-junioren reist Frits Bolle van AV'56 af, ter wijl bij de B-junioren Ivar Schutte (Dynamo) en Albert Schrijver (AV'56) eveneens van de partij zullen zijn. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIMIIIIIIIIIIIIÜIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIilllllllllllll Van onze sportmedewerker HANSWEERT - Vandaag wordt in Hans weert een om vangrijk wielerprogramma afgewerkt tijdens het club kampioenschap van de wieler verenigingen Zeeuwsch- Vlaanderen en de ZRTC Theo Middelkamp. Reeds om elf uur komen de trimmers in actie, die 30 kilometer moeten afleg gen. Dezelfde afstand rijden liefhebbers en nieuwelingen, vertrektijden respectievelijk twaalf en één uur. De junioren trekken om twee uur de toe clips dicht voor hun 45 kilome-' DE JONGE TRAINER BREDA - Sinds gistermiddag heeft NAC een op volger voor Jo Jansen. Na een laatste gesprek kwa men het bestuur van de Bredase vereniging en Henk de Jonge overeen een contract voor twee jaar op te stellen. Henk de Jonge is nu nog werkzaam in Leeuwarden bij eerste divisieclub SC Cambuur. Met het aantrekken van de 36-jarige Henk de Jonge werd Spitz Kohn definitief buitenspel gezet. De Luxemburger die donderdag had laten weten graag trainer te willen worden van NAC werd gis teren geconfronteerd met een telefoontje dat hem duidelijk maakte dat zijn poging mislukt was. Henk de Jonge had afgelo pen zondag een eerste gesprek met NAC. Dat verliep dermate positief dat de in Amsterdam geboren trainer een serieuze kandidaat werd voor de va cante trainerspost. Inmiddels arrangeerde NAC ook nog een gesprek met Spitz Kohn die er vervolgens ten onrechte van uit ging dat hij het beslissende woord had. Daarom reageerde Spitz Kohn zeer verbaasd toen hij donderdagavond te horen kreeg dat NAC nog geen be slissing genomen had. Henk de Jonge wist toen al dat hij vrijdagochtend zeer vroeg op moest om rond half elf in Breda aanwezig te zijn. Voor een tweede en naar een uurtje later bleek beslissend gesprek. Henk de Jonge: „Ik heb zelf gesolliciteerd bij NAC. Ik had ook nog sollicita ties bij Sparta en Telstar lo pen. Maar dat had nog niet ge leid tot gesprekken. NAC was de eerste club die me benader de". En deze keer snel handelde. Nadat eerder tevergeefs op de deur geklqgt was bij Jan Re- ker én Ylieo Verlangen zette NAC haast achter de onder handelingen. Daarom werd Spitz Kohn geen veertien da gen bedenktijd gegund. „Waarom Kohn verteld heeft dat hij rond was met NAC", tast NAC-manager Ton van der Meer in het duister, „weet ik niet. Er was in ieder geval geen overeenkomst getekend zoals links en rechts gesugge reerd werd. Om diverse rede- nene is het Spiz Kohn niet ge worden. Het financiële aspect speelde een rol. Kohn kwam boven het budget uit. Volgend seizoen werken we met een geheel nieuwe trainersstaf in de opleidingen. We verwach ten van Henk de Jonge dat hij erg veel aandacht schenkt aan de doorstroming. En dat hij een positieve uitstaling naar beneden heeft". En dan nog een laatste opmerking over Kohn: „We hebben er nooit een geheim van gemaakt dat we met twee kandidaten aan het praten waren. Kohn wist dat we nog een gesprek had den met De Jonge, en De Jonge wist dat Kohn met ons onder handelde". Op dat moment was Henk de Jonge alweer op weg naar het noorden, waar de selectie van SC Cambuur een training wachtte. Met de voor een trai ner in deze tijd plezierige we tenschap dat hij twee jaar on- der dak zit. „NAC spreekt me aan", had hij in de Bredase be stuurskamer zijn keus toege licht, „ik ken de club al langer dan vandaag. Ik heb tenslotte tien jaar in het zuiden ge werkt. Drie jaar als jeugdtrai ner bij Willem II. En uiteraard blijf je daarom voetbalgebeu- ren in het zuiden volgen". Henk de Jonge, afgestu deerd aan het CIOS in Over- veen en door Jaap van der Leek als assistent-trainer naar Willem II gehaald komt dan op een terrein dat hem enorm aanspreekt. De jeugd. Al stelt hij wel: „In Nederland word je snel in een hoekje ge duwd. Je bent een jeugdtrai ner, of net weer niet. Als men sen met een grote ambitie nog veel over hebben voor het spelletje, maakt het niet zoveel uit hoe oud ze zijn. Bij Willem II had ik ook Frans Roemgens, die was 35. Henk van Rooy was 33. En bij SC Cambuur loopt Koko Hoekstra. Die is 34. Jonge talenten in de ploeg ha len, dat wil iedere trainer wel. En als je in eigen huis talent volle jeugd hebt, moet je er van alles aan doen die door stroming te bevorderen". Henk de Jonge kan wat dat betreft zijn hart ophalen in Breda. Immers, NAC is geens zins van plan in de naaste toe komst de voetbalwereld te verbazen met opzienbarende transfers. In dat beeld pas Henk de Jonge uitstekend. In Tilburg werd hij voor eigen wijs versleten toen Leo Maas, toen nog de sterke man bij Willem II, de promotie naar de eredivisie wilde vieren met het aantrekken van een abso lute topper. „Bij Willem II", graaft Henk de Jonge, na zijn Tilburgse tijd een jaar onder Linder en zes jaar onder Rij vers assistent bij PSV, even in het verleden, „heb ik later wel Hoyer en Van Mierlo gehaald. Bij Cambuur speelt Hoekstra. Daar had en heb ik trouwens te maken met een stichting. Dat maakt het werken aan de doorstroming weer veel moei lijker". De spelersgroep kent Henk de Jonge overigens nauwe lijks. Alleen Hans Heeren kent de toekomstige trainer van zijn Willem Il-periode. Ad Krijnen, vanavond tegen FC Groningen zijn 250e wedstrijd JAPELLE - In manége 'De Braanjenhoek' In Kapelle wordt vandaag en morgen een indoor-dres- teurconcours hippique gehouden voor paarden en pony's. Er komt een sterk deelnemersveld in tetie in Kapelle. Er hebben zich niet minder dan 85 combinaties aangemeld bij de organisatoren, [«navond wordt begonnen met de wedstrijden voor de B-klas paarden. De organisatie van dit eve- pment is in handen van de ndelijke rijvereniging en •nyclub 'Jacoba van Beieren' Does, dat uitnodigingen I „rfde naar alle combinaties BJ os kring Noord- en Zuid- Tpeland. De deelnemende frenigingen zijn: Weelrui- 5". Nisse; Reimerswaal, foimngen; Dijkruiters, Wol- [aartsdijk; De Paardebloem, "oetinge; Noord-Beveland, "rtBone;, Vlaandertse Rui- "rinkenszand en Jacoba y» Beieren, Goes. Stuwende kracht achter dit Jr°urs_,en tevens de man die ende deze twee dagen R»S.?Ciïelar'aat beheren zal, is Thï Bakker "it Goes. Zater- fsmorgen beginnen de wed- Ü!?n ,om half negen. Ach- ■uri il i ,ns k°men aan de 1.1,;: B"k!as pony's; LX- en J k as pony's in handicap; narZ Paar<fen; L2-klas JmI. 1 M/Z"klas Pony's in Ifcn in? e?. M/Z-klas paar- beikim, De Prijsuit- T fiebeurt na iedere ru briek afzonderlijk, uitgezon derd die van de M/Z-klas paarden en pony's, die gelijk tijdig rond half zeven in de kantine van 'De Braanjen hoek' is gepland. Van onze sportmedewerker HULST - In de reeks wed strijden die verschillende teams uit de Hulsterse be- drijfsvolleybalbond spelen te gen de Terneuzense bedrijfs- volleyballers, waren de Hul sterse équipes afgelopen week beter op dreef dan in de voor gaande ontmoetingen. Deson danks was de Terneuzense af vaardiging weer sterker dan de Hulstenaren en won dan ook zes van de negen te spelen duels. Het Terneuzense Zelden- rustcollege won twee keer. Eerst was het CVC Alberdo dat met 3-0 het schip in ging via de setstanden 9-15 11-15 12-13, waarna Wemolin met 2-1 werd verslagen (15-9 7-15 8-15). Verstraeten Verbrug- ge zette de Terneuzense zege reeks voort door Smash 2000 VOLLEYBAL met 3-0 te kloppen (5-15 12-15 10-15) en CVC Alberdo even eens te verslaan. Met 2-1 gin gen de Hulstenaren de boot in (4-15 12-15 16-14). Neckermann zorgde twee keer voor een Hulsterse zege. Promenade kwam net iets te kort, 1-2 (15-17 15-8 15-10), en ook Dow werd verrassend ge klopt. Met 3-0 ging dit team voor de bijl (15-9 15-4 14-12). Tegen Old Tuffy's waren de Dow-spelers beter op dreef. In dit treffen werd de Hulsterse koploper met 3-0 ingemaakt via de setstanden 1-15 12-15 8-15. Roelofs speelde met wis selend succes. Van Smash 2000 werd met 3-0 gewonnen (12-15 11-15 7-13), maar van Old Tuf fy's met 2-1 verloren (15-8 16- 1413-15). De komende en gaande man. Jo Jansen en Henk de Jonge die volgend seizoen de technische leiding bij NAC in handen heeft. - FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP voor NAC spelend: „Hij is door ons wel genoemd. Kohn ook. We kennen niet zo goed. hem inderdaad Maar hij heeft toch resultaat geboekt. Bij Willem II en nu weer bij SC Cambuur. En in de voetballe rij telt alleen het resultaat". Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll WILHELMINADORP - De twaalfde éditie van de Wilhel- minadorpcross vormt traditie getrouw de afsluiting van het provinciale cross-seizoen. Evenals vorig jaar valt deze wedstrijd een dag voor het na tionale kampioenschap, wat impliceert dat de provinciale toppers op het appèl zullen ontbreken. Het wordt in het Reigersbos dan ook een open strijd met in de favorietenrol Leon van de Velden, Peter Ha- meeteman, Ad Courtin en Jo- han de Vlieger. Outsiders zijn Kees Ver kerk, Cor Peute, Albert Kar- stanje (bezig aan een knap sei zoen), John Wiskerke, Sam Polderman en Ron Dellebeke. In totaal hebben 46 senioren voor-ingeschreven. De senio ren gaan om 15.40 uur van start met als opdracht 9000 meter deels door weiland, deels door bos. Tegelijkertijd met de senio ren worden de veteranen weg geschoten. Hier staan op de voor-inschrijvingslijst zestien namen met Frans Krijnsen, Ron Abuijs en Rein Swint als favorieten. De dames worden om 14.50 uur weggeschoten om drie ronden van duizend meter strijd te leveren. Ook hier is de inschrijving matig en moet Jopie Daane in staat worden geacht haar succes van de jongste Galgecross te hernieu wen. Valt de deelname bij de se nioren tegen, bij de jeugd is die - zoals overigens het gehe le seizoen - erg groot. Ruim tweehonderd junioren en pu pillen zullen voor de laatste keer dit seizoen strijd leveren. Om 13.00 uur openen de pupil len het programma. De pres tatielopers gaan van start om 15.45 uur. Zij kunnen kiezen uit 3,8, 7 of 10,2 kilometer. In schrijven voor hen tot 15.30 uur in het Wilhelminahuis. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Donderdag 12 mei wordt er op sportpark De Valcke te Sas van Gent een uniek voetbaltoernooi gehou den. Althans voor Zeeland, want op die dag houdt de jeugdcommissie van de voet balvereniging Corn Boys een toernooi voor jeugdspelers tot 21 jaar. Een gebeuren dat tot stand kwam op initiatief van Corn Boys-trainer Hans Radt. Al jaren is Hans Radt actief in het jeugdvoetbal. Bij Ter- neuzen deed hij zich gelden in de jeugdafdeling en nu ook bij het Sasse Corn Boys verliest hij die categorie - ondanks het feit dat hij trainer is van het standaardteam - niet uit het oog. Door zijn bemoeienis met de jeugd is bij Corn Boys een team ontstaan van spelers tot 21 jaar. Een ploeg die regelma tig oefenwedstrijden speelt. Hans Radt over het ont staan, de groei en het nut van een dergelijke groep: „Al tij dens mijn periode in Terneu- zen voelde ik dat er behoefte was aan een groep spelers die net tussen de junioren en se nioren hing. De stap van de junioren naar senioren is groot. Vooral fysiek, maar toch ook mentaal is het een hele overgang. Om dat gat op te vullen en die overgang soe peler te laten verlopen, heb ik een groep spelers in die leef tijdscategorie hier bij Corn Boys samengsteld. Die spelen dan regelmatig een oefenwed strijd op vriendschappelijke basis tegen seniorenteams". „Erg nuttig, omdat op die basis het fysiek element niet zo'n grote rol speelt en de jeugdspelers de kans en de tijd krijgen om zich aan te passen. Mondjesmaat is de verwezen lijking van die groep op gang gekomen, maar in samenwer king met de jeugdafdeling kan ik nu over zestien spelers be schikken. Toch erg veel voor een bescheiden vereniging als Corn Boys. Veel verenigingen met een groter ledenbestand komen daar niet aan toe. Om nu die groep ook eens tegen eigen leeftijdsgenoten in actie te laten komen en als een brok extra begeleiding naar het se niorenvoetbal toe, hebben we gemeend een toernooi voor spelers tot 21 jaar te moeten houden. Dat vindt dan op he melvaartsdag plaats. De reac tie van diverse verenigingen die we benaderd hebben voor deelname was bijzonder posi tief". Aan het toernooi wordt deelgenomen door: Axel, Steen, Sluiskil, Middelburg, het Zeeuwse. UEFA-team en Corn Boys. llllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllMllllllllllllllllllllilllllllllllllllllillllllillllllllll Van onze tennismedewerker HULST/SAS VAN GENT - Een toernooi plannen, het organise ren, de nodige publicatie verzorgen, de laatste hand eraan leg gen, dit alles is geen probleem voor wedstrijdleider Alfred Koen uit Hulst. Hij is tevens degene die de leiding heeft van de succes volle bedrijfscompetitie, die zaterdags de nodige belangstelling trekt in de 'Zuidhal' van sporthal Den Dullaert. Ook in zijn ver eniging Hulster Ambacht draagt hij zijn steentje bij. Het orga niseren echter is één kant. Een toernooi dient uiteraard ook in de belangstelling te staan van de deelnemers en dat is nu net dat gene, waarmee Koen momenteel problemen heeft. In het weekeinde van vrijdag 25 tot en met zondag 27 maart heeft Den Dullaert een open C- en D-toernooi gepland, waarvan de inschrijving 1 maart sluit. Alles in kannen en kruiken dus? Alfred Koen: „Helemaal niet, we zitten momenteel nog met een magere bezetting in vooral de C-cateagorie, hoewel er bij de he ren al enkelen hebben ingeschreven, maar waar wij de Zeeuwsch-Vlaamse tennistop node missen". De reden hiervan kan moeilijk de sfeer zijn in de Hulsterse tennishal, want die is er volop, Wat is dan wel de reden? Welnu, het probleem is dat tennisclub Drive in de Vlaanderenhal een zelfde toernooi heeft gepland in de periode van 18 maart tot en met zondag 27 maart. Ook daarbij treffen we de C-categorie aan. Wedstrijdleider Ronnie van Remortel uit Sas van Gent: „Wij hadden ons toernooi reeds eerder vastgesteld, zonder ook maar iets te weten van het feit dat in Hulst ook zo'n toernooi was gepland". De plaatselijke tennisclub heeft er naast het toer nooi voor de senioren een j eugdtoernooi aan vast gekoppeld. „In Sas van Gent loopt de inschrijving redelijk", aldus Van Remortel, die namen noemt van Coen Dobbeleir, Tim van Dijk en Patrick marteijn. Overgens deelt Van Remortel de mening, dat een betere planning tussen de tennishallen een bittere nood zaak is. „Momenteel heeft Zeeuwsch-Vlaanderen geen echt toernooi in de winter, en als er al iets voor C-spelers is, dan weet slechts de helft hiervan", aldus Van Remortel. Voorlopig vinden er derhalve in de maand maart, kort voor het komende zomerseizoen, twee toernooien plaats, waarbij Sas van Gent beschikt over een redelijke inschrijving en waarbij Den Dullaert in Hulst nog voldoende inschrijvingen kan gebrui ken in de C-categorie, zowel bij de heren als bij de dames. Illlllililllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllll ter en tenslotte gaan om kwart over drie de amateurs van start voor hun 65 kilometer. Bij laatstgenoemde catego rie ontbreken vrijwel zeker vier sterke Zeeuwsch-Vla- mingen. Carlo Steel, Adrie de Maesschalck en Karei van Goethem moeten voor hun sponsor op dezelfde dag een 1 trainingsrit afwerken in Lim burg, terwijl Joop Brooijmans, kortgeleden teruggekeerd van een schaatsvakantie, nog te weinig kilometers op het sta len ros heeft gemaakt om zich te kunnen mengen in deze ti telstrijd. Ab Verplanke is nu wellicht de grootste kansheb ber. Andere deelnemers van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen zijn: Cor Vervaet, Hans Moens, Benny van Bunder, Henk Re- mijnsen en Martin de Meester. Bij Theo Middelkamp ver trekken als favorieten Rinus Verboom, Peter Hoondert, Kees de Nooyer, Jan Poley en Nap Hage. Jos van Baal, Jan Mobach, Patrick van Passel en Eric Vereecken gaan - naar wordt aangenomen - fel duel leren om de juniorentitel van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen. Wat Theo Middelkamp betreft lij ken Patrick Tolhoek en Pièrre Raas, althans op papier, de sterkste renners. Bij de nieuwelingen ver trekt Arnold van Goethem voor Zeeuwsch-Vlaanderen als favoriet, terwijl Peter Kant en Adrie Vermue als Middelkampers een belangrij ke rol kunnen gaan spelen. Voor de liefhebberstitel is bij Zeeuwsch-Vlaanderen Willy de Feber opnieuw favoriet. Gevaarlijke outsiders blijven Wim Wielhouwer, Ad van der Ploeg en Hans van den Oever. Frans van Osta en Bert Steen bakker hebben sterke troeven in handen bij Theo Middel kamp. Deze vereniging brengt ook een groot aantal trimmers aan het vertrek met Joop Smet als de te kloppen man. HULST/GEMERT - Alexan der Josiassen, de jeugdbiljar- ter uit St.-Jansteen, heeft een verdienstelijkresultaat ge boekt tijdens het gewestelijk kampioenschap derde klas 11- bre jeugd. In het Brabantse Gemert werd de 14-jarige Alexander Josiassen vierde met een moyenne van 2.43, acht match- punten en een hoogste serie van 26. Met dit resultaat boek te deze jeugdbiljarter flinke vooruitgang ten opzichte van het vorige seizoen, toen hij nog maar vijfde klas libre speelde. Winnaar van dit gewestelijk kampioenschap werd Cees Roks, met twaalf matchpun- ten en een moyenne van 2.70. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - De tweede ronde van de kruiswedstrijden van het damestennis in de Braakmanhal leverde afgelo pen woensdag voor het team Smolders een overwinning op tegen Van Waterschoot. GL Shop en De Rijke deelden de punten, al scoorde De Rijke twee games meer. De individuele uitslagen waren: Smolders - Van Wa terschoot: Verheij/Everaert- Van Waterschoot/Niezing 14- 6, De Heus/Hamelink-Bun/ Jansen van Rosendaal 15-2. GL Shop - De Rijke: Schoup- pe/Craemer-Dobbeleir/Ver- helst 7-10, Van Maele/Henry- Nijsten/Van Remortel 8-7. MIDDELBURG - Zondag wordt in het zwembad te Mid delburg de tweede Speedo- jaargangwedstrijd gehouden. Dat is een landelijke wedstrijd waarvoor de zwemjeugd tot dertien jaar is uitgenodigd. Het doel van deze wedstrij den is om in een vroeg stadium jeugdig zwemtalent op te spo ren. De wedstrijd begint om 15.30 uur. vanaf: 1 maart 1983 wettelijke afrondingsregel: inwisseling: inlichtingen: bedragen eindigende op 12,6 en 7 cent: afronden naar beneden op een veelvoud van 5 cent; bedragen eindigende op 3,4,8 en 9 cent: afronden naar boven op een veelvoud van 5 cent; geen afronding bij betaling met een bank- of girocheque en bij betaling via een overschrijving per bank of giro van 1 maart 1983 tot 1 maart 1984 bij de postkantoren Ministerie van Financiën, Postbus 202012500 EE 's-Gravenhage

de Stem | 1983 | | pagina 9