BOZE KOHN NAAR WON DONGEN ETAPPEPLAATS IN OLYMPIA'S RONDE NK vijfkamp in een ander jasje VNAGER JUPP DERWALL GEKRAAKT y Wat t>ieden wül pesol ||icitatie IDE STEM Ik had een overeenkomst met NAC FAVORIETEN WINNEN Tulp redt schaatsbond Jan Timman breekt af Voorwaardelijke boete Dosendaal en nispen 5 AFDELING/ )ON 01650 89911 v/h Vorwerk Nederland B.V. Euvel Het vuur ontbrak door Hans Janson Pech Afstand Afgelastingen door Romain van Dammo door Gerard Hachmang sport in't kort VEILIGHEID FAILLISEMENT BANKROET VERGOEDING INHALEN LOTING WK nte van thans rond 56 000 inwoners, gun- n omvangrijk uitbreidingsplan wordt veel ie binnenstad, alsmede aan de aanleg van jlt hierin in samenwerking met andere tgerust met de afdelingen weg- en water- ervoer, alsmede een bedrijfseconomische Ibedrijf, dat ruim 5500 woningen beheert, gebracht de boekhoudingen van de dienst ke bijdrage aan de taakvervulling van de van de dienst en geeft als zodanig direct nderdelen boekhouding gemeentewerken, f, alsmede huur- en incasso woningbedrijf rciële beleid en beheer van de dienst(en). rting, rekening, exploitaties, budgetbewa- ie ?en bijdrage gevraagd bij bedrijfsecono- met-iarenprognoses en automatiserings- riodiek verslag uitgebracht te worden aan iter en wethouders. jk te stellen niveau op financieel-economisch ;ten van het gemeentelijk bestel; en, bij voorkeur opgedaan in overheidsdienst: rtieprocedure. Voorts is ook een vertegen- (max. 5705 - per maand) of functieschaal imeentelijke kring gebruikelijke rechtsposi- ïo. 04-85- worden binnen tien dagen na het Ideling personeelszaken en organisatie van ïst verstrekt de directeur van de dienst, de 00). ORANJE KEIHARD ONDERUIT BOXMEER - Een slechter begin van het WK- handbal in de B-groep had het Nederlands zaal- handbalteam, gisteravond nauwelijks kunnen heb ben. De prestatie die Oranje in de bomvolle Box- meerse sporthal 't Hoogkoor tegen Tsjecho-Slowa- bije neerzette was ronduit teleurstellend.Natuur- lijk, een nederlaag tegen de Oosteuropeanen was ingecalculeerd, maar het uiteindelijke verschil (8- was veel te groot. De teleurstelling was dan ook van de gezichten van de spelers en trainer af te lezen. Een afgang", noemde Lam bert Schuurs het verlies. Het mag duidelijk zijn dat Oranje in dit openingsduel meer had willen laten zien. Het mocht echter niet zo zijn, omdat de zenuwen de ploeg te veel in hun greep hadden. Vanaf het beginsignaal van het Joego slavische scheidsrechterskop- pel Valcic-Mitrovic maakte nervositeit zich meester van het Nederlands team. Het euvel, waaraan de na- bonale ploeg, al lang lijdt, kwam dus weer eens om de hoek kijken. Oranje weet zich wel de nodige scoringsmoge- lijkheden te scheppen, maar kan die niet naar behoren af- jaratuur en -middelen, enburg, postbus 75. telex 13543 verkoopt en service verleent, als- en toevertrouwde rayon draagt. fende man ook een goede sleute- jn er bijzonder goede verdienste- stelling gewerkt wordt er een jaar- rd kan worden. n vaste dienst welke na gebleken lisselende baan verrichten. T die medewerker welke ondanks >m deze job naar een voor beide voorzien van een pasfoto, zen- seur ijke hef Maar van het is dat uw loging igs-afzet U hoeft :asseren. aring en iet vak Iviseur gen, eigen rijke tellen wij: ■4 irdigheid 'aar. onder aken van ire, che Wij stellen u een functie in het vooruitzicht die u zelf voor een groot deel kunt invullen Heeft u aanleg voor het vak en doorzettingsvermogen, dan kunt u uw persoonlijke kwaliteiten optimaal ontplooien Ook in materieel opzicht bieden wij u goede vooruitzichten: goede salaris/provisie- regeling 7/2 vakantiegeld (ook over de provisie) 13e maand salaris aandeel in de winst royale, vaste onkosten vergoeding premievrij pensioen (62 jaar) Uw schriftelijke sollicitatie kunt u sturen naar het hooio Personeelszaken van TIEL UTRECHT GROEP. Kromme Nieuwe Gracht 86 3512'HM Utrecht. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen met de heer J A. Wormser, 030-302321 99 ronden. Zelfs in Zwitserland, waar een redelijk succesvolle voorbereiding bevredigend werd afgesloten, openbaarde zich dit manco Overigens kende Nederland weinig geluk. Het werd direct tegen de muur gezet door de technisch sterke en in een erg hoog tempo spelende Tsjecho- slowaken. De overrompelende openingsfase had na zeven mi nuten een 0-6 voorsprong voor de gasten tot gevolg. De Nederlandse verdediging wist zich geen raad met haar tegenstander en in offensief opzicht werden wel kansen gecreërd. Deels door pech, veel schoten raakten paal of lat of werden gestopt. van onze sportredactie) BOXMEER - De gebles seerde Wil Jacobs zat gis teravond als wisselspeler op de reservebank. Bondscoach Jan Kecske- methy wilde zijn belang rijkste pion achter de hand houden voor het ge val er een verrassing in het verschiet zou kunnen liggen. Na tien minuten echter besefte de kleine Slovaak al dat hij geen beroep hoefde te doen op zijn aan de rechterknie geblesseerde spelbepaler. „Dat was niet meer no- i dig. Er viel toch niets meer te redden. Nee, ik heb er geen moment over gepiekerd om Jacobs vanaf het begin in te zet- ten." Wil Jacobs moest met lede ogen toekijken hoe zijn ploegmakkers een dramatisch uur door maakten. „Dit was niks voor mij. Het vuur in de ploeg ontbrak", stelde de vechter van nature vast. „Ik heb het idee dat we te ontspannen naar de wed strijd hebben toegeleefd." Bert Bouwer, die de rol van Jacobs zou moeten overnemen, was kort en bonding in zijn commen taar. „Al die kansen die je mist maakt het ondraag lijk voor je. We waren niet agressief genoeg, zo wel in aanvallend als verdedigend opzicht. 1 Maar wacht zondag tegen de Duitsers maar af. We staan er bekend om dat we langzaam en slecht starten in een toernooi", zei Bouwer strijdvaardig. 'jKGBUP VOOR ZUIDWEST NEDERLAND De Oosteuropese ploeg, die niet tot het uiterste hoefde te gaan, vond het al lang goed en nam gaandeweg steeds verder afstand. Bij rust stond het reeds 2-12 Tsjecho-Slowakije was veel te sterk en wist in de tweede helft tot een zelfde doelpun- tenscore te komen. Nederland kon nu iets meer terugdoen (zes treffers), maar liet ander maal de nodige kansen liggen. Zo miste Lambert Schuurs, meestal aan de cirkel trefze ker, binnen korte tijd een drie tal opgelegde mogelijkheden, waarna hij vervangen werd. Alleen Nico Beekman, die in de tweede helft het vaak van uit de tweede lijn probeerde, kon zich in dit somber stem mende gezelschap onderschei den. Met drie doelpunten was hij Nederlands topscorer. In de resterende 20 minuten bleef Schuurs somber kijkend op de reservebank zitten, lij delijk toeziend hoe het mach teloze Oranje probeerde terug te komen. De Zuidlimburger had zich graag in de kijker willen spelen, maar stelde ook al teleur. Morgenmiddag, na de wed strijd in Sittard tegen West- Duitsland, heeft de 20-jarige speler van Sittardia een ge sprek met de Westduitse Bun- desligaclub VfL Gummers- bach. Of zijn prestatie nadeli ge gevolgen zal hebben voor een mogelijke transfer, durfde Schuurs niet te zeggen. „Dat weet ik niet en daar maak ik me ook niet druk over", was zijn summiere commentaar. NEDERLAND - TSJECHO- SLOWAKIJE 8-24 (2-12). Sco rers Nederland: Beekman (3), Verjans (2), Schuurs, Berend- sen en Hamers. Tsjechoslowa- kije: Bartek (8), Cerny (5), Sti- ka (3), Papiernik (2, waarvan een strafworp), Barton (2 waarvan 1 strafworp), Kozak (2 waarvan een strafworp), Kotrc en Kratochvil. Tijd- straffen: Nederland: Verjans (2 min), Beekman (2 min). Tsjechoslowakije: Bartol (2 min). Scheidsrechters: Valcic (Joe) en Mitrovic (Joe). Toe schouwers: 1100. Overige resultaten: Groep A: Zweden - Bulgarije 27-16 (11-8), Hongarije-Israël 28-13. Groep B: West-Duitsland- Frankrijk 22-18 Groep C: Spanje - Ijsland 23- 16 (13-9), Zwitserland-België 26-19. ZEIST - De KNVB heeft alle wedstrijden voor de zaterdag- amateurcompetitie afgelast in het district Zuid 1. Ook hebben de afdelingen Arnhem, Dordrecht, Den Haag, Noord-Brabant, Twente en Zeeland alle wedstrijden voor zaterdag afgelast. De uitslag van de vrijdag avond getrokken midlotto (nummer 7a) is: 2-5-7-10-21-32. Reservegetal: 39. Deelnemers: 551.159, inleg: f. 2.501.736, prij- zenbedrag: f. 1.188.324,60. Cijferspel midlotto: 846489. Deelnemers: 266.453, inleg: f. 399.680, prij zenbedrag: f. 159.872. Nummers voor extra prijzen: 2323,629 en 00. Op de rand van de cirkel strand Bert Bouwer op de Tsjechen Papiernik (l) en Kratochvil - fotoanp 99 ENSCHEDE/BREDA - Spitz Kohn heeft gisteren de WON (vereniging voor oefenmeesters) gevraagd na te gaan of NAC met de aanstelling van Henk de Jonge als trainer correct gehandeld heeft. Spitz Kohn meent name lijk dat hij eerder in de week mondeling overeenstem ming bereikt had met NAC. De Bredase club, op zoek naar een nieuwe trainer omdat Jo Jansen aan het eind van het seizoen vertrekt, ontkent ten stelligste dat er reeds een akkoord was. Spitz Kohn vermoedt overigens dat de WON weinig voor hem zal kun nen doen. „Het zal weinig uithalen", beseft de zeer teleurgestelde Luxem burger, „ik heb Jaap van der Leek van de WON aan de lijn gehad. Ik heb de WON ingelicht over de gang van zaken. Maar ik denk niet dat er verder veel aan te doen is". Spitz Kohn, aan het eind van het seizoen bij Twente de trainersstoel vrij makend voor Fritz Korbach beweert dat NAC hem toegezegd heeft een concept-contract toe te sturen. Kohn conclu deerde toen dat zijn ja de beslissing zou brengen. Niet rekening houdend met Henk de Jonge die gisterochtend nog een ge sprek had met NAC. Het verhaal van Kohn: „Ik ben nog gebeld door Feyenoord. Maar dat heb ik afgewimpeld. Want ik was rond met NAC. Ik wil niet zeggen dat ik nu Feyenoord misgelopen ben. Maar ik ben wel een gesprek met Feyenoord misgelopen. Ach, er zal niets veranderen. Er zijn geen getuigen. Maar ik ga er altijd van uit dat een mens zijn woord houdt. Hier heb ik weer van ge leerd". De lezing van NAC- manager Ton van der Meer is uiteraard anders. „Woensdagmiddag", draait de Bredase mana ger de overigens maar kort durende film terug, „heb ik om twee uur met Kohn een gesprek gehad in Arnhem, Om zeven uur 's avonds werd ik door hem gebeld. Dat Feyenoord zich gemeld had en later op de avond nog van zich zou laten horen. Heel laat op de avond werd ik opnieuw gebeld door Kohn. Feyenoord was, dat be greep ik er tenminste uit, op niets uitgelopen. Kohn wilde verder met NAC onderhandelen". Dat wilde Henk de Jonge dus ook. Kohn be greep dat pas donderdag avond toen Ton van der Meer hem vertelde dat er door NAC nog geen be slissing genomen was. „Kohn draait enkele za ken om", stelt daarom Ton van der Meer, „toen hij mij woensdagavond laat belde had hij reeds contact gehad met Feyenoord. Ik vind Kohn een heel erg aardige man. Maar hij heeft een beoor delingsfout gemaakt. Hij dacht de beslissing te kunnen forceren. En dat was niet het geval". Over het inschakelen van de WON maakt Ton van der Meer zich niet druk. „Dat mag Kohn best van mij doen. Maar Spitz Kohn, boos op NAC. - foto ahcheif de stem het is heel gemakkelijk aan te tonen dat er geen overeenkomst was. Kohn heeft me telefonisch wel gevraagd of ik het een en ander op papier wilde zetten. Dat hij dat ver volgens uitlegt als een akkoord is zijn zaak. Van NAC-zijde hebben we nooit en te nimmer laten doorschemeren met hem helemaal rond te zijn. Hij wist dat ook Henk de Jonge kandidaat was". Spitz Kohn zal zich dan ook verder moeten oriën teren. „Maar", weet Kohn, „het is niet zo makkelijk een club te vinden. Met NAC dacht ik zekerheid te hebben. Tot mijn verbazing was dat dus niet het geval. Erg vervelend". van onze sportredactie DEN HAAG - Olympia's ron de van Nederland voor ama teurs begint dit jaar op woens dag 25 mei in Hiilegom en ein digt op donderdag 2 juni in Amsterdam. Het routeschema ziet er als volgt uit: woensdag 25 mei, proloog, tijdrit 2,5 km in Hiile gom, aansluitend: eerste etap pe Hillegom-Hillegom over 75 km., donderdag 26 mei: tweede etappe, Hiilegom - Harder wijk over 140 km., vrijdag 27 mei: derde etappe, Harderwijk - Hoogezand-Sappemeer over 175 km., zaterdag 28 mei: ploe gentijdrit in Hoogezand over 37,5 km, aansluitend: vierde etappe, Hoogezand - Nieuw- leusen over 124 km., zondag 29 mei: vijfde etappe, Nieuwleu- sen - Schijndel over 201 km., maandag 30 mei: zesde etappe, Geleen - Geleen over 154 km., dinsdag 31 mei: zevende etap pe, Geleen - Bladel over 145 km, aansluitend: individuele tijdrit over 26 km., woensdag 1 juni: achtste etappe, Bladel - Dongen over 136 km., woens dag 2 juni: negende en laatste etappe, Dongen - Amsterdam over 150 km. Van onze sportredactie BONN - De Duitse sportpers heeft geen spaan heel gela ten van het nationale elftal dat woensdagavond in Lissa bon met 1-0 van Portugal verloor. Vooral trainer Jupp Derwall moet het ontgelden. Er wordt openlijk gespecu leerd over zijn vertrek. „Met deze nederlaag, dat weet hij zelf ook, begint hij aan zijn laatste week als bondstrainer", schrijft Bild. Volgens het blad heeft Derwall „niets uit zijn fouten ge leerd." Daarmee wordt gedoeld op Derwali's falend con cept tijdens de vorige interland tegen Noord-Ierland. Ook die wedstrijd ging met 1-0 verloren. Het blad noemt Hennes Weisweiler (FC Grasshoppers), Udo Lattek (tot eind van dit seizoen trainer bij FC Barce lona) en Erich Ribbeek (trainer van de Duitse amateurs) als mogelijke opvolgers. Ribbeek worden de beste kansen toebedacht. Hij was eerder al assistent van Derwall. Rib beek zei die job na het wereldkampioenschap vorig jaar in Spanje vaarwel, wegens verschillen van inzicht met Derwall. Trainer Hennes Jack van Eintracht Braunschweig zegt in de Frankfurter Rundschau: „Trainer Derwall heeft opnieuw geen lijn uit kunnen stippelen. Het spel van de Mannschaft miste ideeën." De termen waarmee de Duitse sportpers de wedstrijd beschrijft lopen uiteen van „bla mage", „catastrofaal" en „miserabel". BIDDINGHUIZEN - Het staat nu al vast dat het volgend nationaal biljartkampioenschap vijf kamp een andere opzet zal krijgen. Het experiment om de titelstrijd in Biddinghui zen met twee poules van elk vier man te laten ver spelen, is op een complete mislukking uitgedraaid. „Ik heb de oplossing in mijn zak zitten", zegt bondsvoorzit ter Jan Lageweg. „We moeten dit toernooi met vijf, maar lie ver nog met vier spelers af werken. We hebben alleen be lang bij de echte topjongens. Over een paar weken gaan we daarom eens met elkaar om de tafel zitten. We moeten tot een accoord kunnen komen." Nog voordat de titelstrijd in de 'Gouden Ploeg' in Bidding huizen halverwege was, wa ren de namen van de finalis ten al bekend. In de tweede ronde bleven Jan Arnouts, Jos Bongers, Piet Vet en Hans Vultink ongeslagen en kwa men daardoor op de maximale score van vier matchpunten. Dit kwartet gaat het week einde uitmaken wie zich voor een jaar de meest veelzijdige biljarter van ons land mag noemen. Gisteravond ont moetten zij elkaar in hun pou le nog, maar omdat deze par tijen 'niet meegenomen' wor den naar de finale, was het in feite een overbodige tijdspas sering. Het viertal Raymond Burgman, Ben Velthuis, Wim van Deventer en Louis Haver- mans kon na de derde partij zijn koffers pakken en huis waarts keren. Jos Bongers was gisteren redelijk op dreef. De Nijmege- naar had donderdagavond uit eindelijk nog heel wat moeite om zich de talentvolle Ray mond Burgman van het lijf te houden, maar gistermiddag rekende hij resoluut af met Ben Velthuis (8-2). Alleen bij het driebanden moest Bongers het loodje leggen. Hans Vultink begon met een libre-nederlaag tegen Wim van Deventer (250-16). Maar hij maakte vervolgens even eens geen fout meer. De enige die zich tot het uiterste moest inspannen om zich na twee ronden verzekerd te weten van een entree-bewijs voor de finale, was Jan Arnouts. Donderdagavond legde hij in ijltempo nog Wim van De venter zijn wil op. Maar gis termiddag moest het drieban den, note bene het zwakste on derdeel van de kasteleinszoon uit Etten-Leur, de beslissing in zijn voordeel brengen. Verantwoordelijk voor de zinderende ontknoping van dit gevecht was streekgenoot Louis Havermans. Nadat het libre onbeslist was geëindigd, leek Jan Arnouts via overwin ningen in het ankerkader 47-1 (150-110) en het bandstoten (100-20) resoluut van zijn ri vaal weg te lopen. Maar uitgerekend in zijn specialiteit, het ankerkader 71-2, kreeg hij de kous op de kop. De Europees kampioen in deze spelsoort zag Louis Ha vermans de 150 punten be kwaam bijeen tikken. Jan Arnouts was evenwel in het geheel niet aangeslagen. Hij begon zelfbewust aan een fikse serie. Maar een moment van nonchalanche leidde ertoe dat de produktie na 27 punten plotseling stokt: 150-128. Voor Jan Arnouts was het nu zaak het driebanden naar zijn hand te zetten. Dat leek een onmogelijke opgave, te meer omdat Havermans dit onderdeel nu eenmaal beter onder de knie heeft. Maar de druk was kennelijk te groot voor Louis Haver- mans om de partij ook inder daad winnend af te kunnen sluiten. Jan Arnouts slaagde er zodoende in, mede door een fraaie sprint van zes punten, de 30 caramboles als eerste vol te maken. De ontgoochelde Haver mans, die bij remise nog een kleine kans zou hebben gehad de eindstrijd te bereiken, bleef op het schamele totaal van 12 caramboles steken. De kaarten waren daarmee definitief ge schud. De resultaten uit de tweede ronde zijn: Poule A: Burgman - Vet 2-8. Libre: 250-0 (1 beurt). 47/1: 62-150 (6). Bandstoten: 93-100 (18). 71/2 64-150 (6). Drie banden: 28-30 (48) Velthuis - Bongers 2-8. Libre: 18- 250 (1). 47/1: 35-150 (4). Bandstoten: 25-100 (6). 71/2: 88-150 (2). Drieban den: 30-27 (31) De eindstand in poule A: 1. Vet 4 wedstrijdpunten, 18 partijpunten, 2. Bongers 4 en 14, 3. Burgman 0 en 6,4. Velthuis 0 en 2. Poule B: Van Deventer - Vultink 2-8. Libre: 250-17 (3). 47/1: 84-150 (6). Bandstoten: 50-100 (18). 71/2: 40-150 (2). Driebanden: 14-30 (35) Havermans - Arnouts 3-7. Libre: 250-250 (2). 47/1: 110-150 (9). Band stoten: 20-100 (3). 71/2: 150-128 (4). Driebanden: 12-30 (27) Eindstand poule B: 1. Arnouts 4 en 15, 2. Vultink 4 en 14, 3. Halver mans 0 en 7,4. Van deventer 0 en 4. Tijdens de Olympische Zomer spelen in Los Angeles zullen niet minder dan 17.000 veilig heidsfunctionarissen dienst doen. De FBI moet voorkomen dat er terrorische aanslagen worden gepleegd. Het getal 17.000 is even groot als in 1976 bij de spelen van Montreal in Canada. De organisatoren van de Olympische Winterspelen van 1988 in het Canadese Calgary verkeren in financiële moei lijkheden. In Ottawa werd vrijdag gesproken van een faillissement. Acht voetbalclubns in Frank rijk staan voor een bankroet. De Franse voetbalbond heeft vrijdag in een open brief de hulp ingeroepen van het rijk. De clubs kwamen in moeilijk heden toen de premies voor so cial e voorzieningen met 25 tot 30 procent werden verhoogd. De Engelse voetbalbond en de Engelse televisiemaatschappij en kunnen het niet eens wor den over de vergoeding voor de komende jaren voor de uit zendrechten. De onderhande lingen zijn in een impasse ge raakt. BBC en ITV boden sa men vijf miljoen pond sterling (22 miljoen gulden), maar dat vonden de 92 profclubs uit de vier divisies te weinig. Competitieleider Jan Huy- bregts heeft voor de eerste divi sie het volgende inhaalpro gramma vastgesteld: competi tie: woensdag 9 maart: Heeren veen - Vitesse, DS'79 - FC Den Bosch en Heracles - Telstar, dinsdag 15 maart: Vitesse - Vo- lendam en SC Cambuur - DS'79. Extra competitie eerste divisie: woensdag 30 maart: Eindhoven - DS'79. dinsdag 26 april: Wageningen - Heeren veen. dinsdag 3 mei: Veendam - De Graafschap. Hilbert van der Duim zal zater dag in Helsinki tijdens de we reldtitelstrijd schaatsen voor sprinters zijn eerste duizend meter alleen moeten rijden. Hij werd bij de loting in de ze ventiende en laatste rit inge deeld. Op de 500 meter trof Van der Duim in de veertiende rit de Chinees Sjen Jiang Qiang. Bij de dames opent Yvonne van Gennip de 500 meter tegen de Amerikaanse Conny Paras- kevin. HELSINKI - De Finse schaatsbond heeft vrijdag in Helsinki ter gelegenheid van haar 75-jarig bestaan een receptie gegeven. Bondsofficiais van alle deelnemende landen waren aanwezig en schonken de jarige Finse bond geschenken. De grote afwezige was de Koninklijke Nederlandse Schaat- senrijdersbond (KNSB), die kennelijk niet op de hoogte was. Bondsgedelegeerde Wiebe Brouwer arriveerde vrijdag in Hel sinki op het moment dat de receptie in volle gang was. Brouwer: „Ik wist van niets". Dick de Vroome, in Helsinki zonder officiële functie, had ove rigens de honneurs waargenomen. De begeleider van de Neder landse schaatsploeg in de Finse hoofdstad deed een woordje voor de KNSB. Hij was echter niet in het bezit van geschenken. De Vroome improviseerde snel en speldde de Finse bondsleden een stoffen minitulp op de revers. Zo was het gezicht van de KNSB in Helsinki toch nog enigszins gered. LINARES (ANP)- De elfde en laatste ronde van het schaak toernooi in linares heeft vrij dagavond in eerste zitting nog geen beslissing gebracht over de bezetting van de topplaat- sen. Zeker werd alleen dat de Sowjetrus Boris Spasski ge deeld of ongedeeld eerste is geëindigd. Hij speelde met zwart remise tegen de Hon gaar Gyula Sax en kwam uit op 6,5 punten. Dat totaal kan alleen nog door wereldkam pioen Anatoli Karpov worden gehaald. Hij brak zijn partij tegen de Amerikaan Yasser Seirawan af en moet zaterdag opnieuw achter het bord ver schijnen. Ook voor Jan Timman krijgt het toernooi nog een staartje. Hij brak zijn partij tegen de Engelsman Anthony Miles af. Alleen de Zweed Uit Andersson haalde in de elfde ronde een punt binnen door de volkomen ontluisterde Deen Bent Larsen te verslaan. Daardoor eindigt de winnaar van het laatste hoogovenstoer- nooi in ieder geval als derde en mogelijk als tweede. Timman neemt de negende plaats in. AMSTERDAM - De officier van justitie van het gerechtshof in Amsterdam heeft vrijdag in hoger beroep een voorwaardelijke boete van 5000 gulden geeist tegen de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie. De KNWU werd eind 1981 aangeklaagd voor het overtreden van de prijsbeschikkingswet. De Unie had namelijk licenties en contributies met meer dan de wettelijk toegestane percentages verhoogd. De KNWU werd vrijgesproken, maar de officier te kende beroep aan tegen deze beslissing. De uitspraak is over twee weken.

de Stem | 1983 | | pagina 7