Wat zou Wim Kok nu doen? BIJSTANDSMENU Politie parkeert slordig Tuii In deze Gids- Weekend: „GUT, WAT VERVELEND NOU. Rover kwam te vroeg Biervlietse Bourgogne ZATERDAG 26 FEBRUAR11983 VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND5 Woonwagens Bizar Schaf af Zenuwgestel ZATERDAG 26 FEBRUAR P.C. Kerkdiensten r.k. kerkdiensten Twee maanden voor insluiper Een BOOT die z'n kun je De Tuimelaar eigenschapen rustig de boot het meest d\ zuidelijkste rede Koninklijke Maatschappij Schipbreukeling i stapte onze verslage, de maandeli De botte bijl in Aardenburg WAT ELKE keer weer op valt tijdens de Aardenburg- se raadsvergaderingen is de ontstellende botheid waar mee tegenstanders elkaar te lijf gaan. Ook afgelopen dinsdag was het weer raak. Zo zelfs dat de drie aanwezi ge persvertegenwoordigers tot de gezamenlijke conclu sie kwamen dat ze zelden een dergelijke ondermaatse vertoning hadden bijge woond. Het zou te ver voeren om elk incident tijdens de meer dan vijf uur durende bijeen komst hier de revu te laten passeren, maar drie „hoogte punten" mogen zeker niet onvermeld blijven. Eerst maar de aanvaring tussen Herman van Rie (D'66) en burgemeester Willy Lockefeer. Tijdens zijn alge mene beschouwingen bij de gemeentebegroting opende Van Rie plotseling een felle aanval op zijn collega raadslid George Bonte. Sprekend over het omstre den recreatieplan Ydewalle haalde Van Rie met een felle tackel Bonte onderuit door op te merken dat deze als „bemiddelaar bij de grond aankoop er financieel niet op achteruit is gegaan". Dit wekte de ontstemming van Lockefeer, anders vrij wel nooit geneigd een raads lid of wethouder in bescher ming te nemen wanneer de door een opponent geuite aantijgingen weer eens over tafel rollen. „U bent hier in de raad dan wel onkwets baar, maar uw insinuatie dat Bonte zich verrijkt zou hebben aan Ydewalle is van een zeer bedenkelijk niveau. De toonzetting van uw uit spraken zit vol valse tonen". Even later, bij een discus sie over het woonwagen kamp dat er maar niet wil komen, adviseerde de burge meester de woonwagenbe woners een huis te betrek ken. „Dan zouden er heel wat minder problemen zijn en ook minder kosten", meende Lockefeer, die snel even berekende dat de zes geplande standplaatsen een miljoen gaan kosten. „En daarvoor kunnen heel wat huizen worden gebouwd". Hij werd gecorrigeerd door wethouder Jan de Rid der die aangaf dat de zes plaatsen samen net drie ton zullen kosten, maar de bur gemeester liet zich niet uit het veld slaan: „Nou, dat is dan toch nog een royale wo ningwetwoning". Helemaal bizar werd het aan het eind van de vergade ring, zo'n half uur na mid dernacht. Na een vraag uit de raad waarom een Aar denburger door het college een ventvergunning was ge weigerd, ontspon zich de vol gende dialoog tussen Locke feer en de verantwoordelijke wethouder Jan de Ridder. De Ridder: „Ik was in het college voor het verlenen van een ventvergunning, dus waarschijnlijk kan de bur gemeester beter verwoorden Waarom de aanvraag is af gewezen". Lockefeer: „Nee, u bent portefeuillehouder, dus dient u ook het meerderheids standpunt van het college te vertolken". De Ridder: „Maar het was uw voorstel, dus u kunt dat veel beter verdedigen". Lockefeer: „Natuurlijk kan ik dat veel beter, maar ik weiger pertinent". (Gaat demonstratief met de armen over elkaar zitten). De Ridder: „Kunnen we echt niet ophouden met die onzin. Het is al ver na mid dernacht. Straks zitten we hier morgenochtend nog". Lockefeer: „Dat moet dan maar. Ik weiger in elk ge val". En tenslotte legt de volle dig voor de raad en publieke tribune vernederde De Rid der het hoofd maar in de schoot en doet stamelend wat van hem wordt ver langd. Zo gezellig zijn de omvangsvormen in de Aar- denburgse gemeenteraad. Eindredactie: JAN JANSEN en FRANK DEIJ WOENSDAGMIDDAG. Een jong en actief kaderlid van de KWJ uitTerneuzen spoedt zich richting middel bare school. Daar zal hij tij dens de les „Maatschappij leer" de schoolverlatende havo-klanten wegwijs ma ken in de jungle die hen straks te wachten staat. Nog maar enkele jaren geleden was hij zelf zo'n schoolverla ter die de lange weg van zor geloos scholier naar maat- schappijbewust vakbondslid nog moest afleggen. „Waar zal ik het met die jon gens en meisjes eens over hebben? Ik moet ze toch dui delijk kunnen maken hoe onrechtvaardig onze maat schappij in elkaar zit. Daar zijn voorbeelden genoeg van", zo dacht hij terwijl zijn autootje richting school stuurde. De klas zat al op hem te wachten. Maatschappijleer is een les die met plezier ge volgd wordt: je hoeft er geen examen in te doen en je kunt lekker onderuitgezakt luis teren naar wat verteld wordt. De jonge KWJ-er stapte de klas in, stelde zich voor en begon. „En wat vinden jullie ervan dat ze in Den Haag de uitkeringen voor 16- en 17- jarigen hebben ingetrok ken?" Pats boem. Onmiddel lijk alle registers open. Dat moest deze jeugd, nu nog aangewezen op zakgeld van goedwillende ouders, na tuurlij k aanspreken. Triom fantelijk keek hij rond. Doodse stilte. „Nou wat vin den jullie hier nou van?". Schuchter ging een enkele vinger omhoog. Gretig keek de KWJ-er de jongeman aan. „Ja?" „Meneer, dat had den ze al veel eerder moeten doen". Toen zweeg de spre ker stil om zich af te vragen: Wat zou Wim Kok nu doen? DE BIJSTANDSVROUWEN aan de soep bij CD A-Kamerlid Beinema. OP EEN ludieke wijze wor den we sinds januari, de ac- tiemaand van de bijstands vrouwen, geconfronteerd met vrouwelijk spektakel. Een informatiebijeenkomst in Vlissingen, een etentje bij Kamerleden en deze week de voettocht die twee vrouwen vanuit Middelburg naar Den Haag hielden. Een actiepunt dat nog weinig aandacht heeft gehad is het bijstandsmenu van het actiecomité Vrouwen in de Bijstand. Het menu bestaat uit het hoofdgerecht „huwe lijk en/of moederschap". Het dessert heet bijstand, wat vooral door vrouwen wordt genuttigd. Benodigheden: 1302,- per maand ongeacht aantal kinderen en huisdie ren. Een vereiste is wel een goed humeur, dankbaarheid, handigheid en opofferings gezindheid. Verder inventi viteit om van niets iets te maken. Diezelfde inventiviteit hebben de bijstandsvrouwen klaarblijkelijk aangespro ken om hun menu te vervol maken. Kijk naar het ver volg: 'Beslist niet nodig zijn verlangens naar betaalde arbeid (is op) en verlangens naar studie en culturele ge noegens. Werkwijze: betaal vaste lasten zoals huur, gas en licht enzovoorts. U houdt 500,- over en gaat daar creatief mee aan de slag.' Creativiteit. Ook daaraan blijkt het niet te ontbreken als we het menu verder doorsnuffelen op zoek naar het smakelijkste hapje. Wanneer u tekort komt of schulden maakt, geven de vrouwen enige suggesties: blijf binnen, wordt niet ziek, lees uitsluitend reclamefol ders op zoek naar aanbiedin gen, schaf verjaardagen, va kanties en Sinterklaas af, koop uitsluitend tweede hands kleding, vooral geen etalages bekijken, doe de verwarming uit en trek een jas aan. Natuurlijk kunnen de kinderen niet meer mee op schoolreis. Kortom, schrijven de da mes verder: isoleer uzelf en u zult zien dat het vanzelf gaat. Eén waarschuwing echter van de samenstellers: het menu is moeilijk te ver dragen voor personen met een zwak zenuwgestel. „GUT, WAT vervelend nou.Maar ja, zoiets kan gebeuren. Ik zal kijken of ik er nog iets aan kan doen." Rie de Boois, Gelders Ka merlid voor de PvdA, rea geert wel ietsje teleurgesteld als ze hoort dat de Zwinha ven, ongeveer tussen het Zoute en Retranchement, nooit meer dan een Vlaamse droom zal worden. Althans op die plaats, want de Belgi sche projectontwikkelaars hebben hun plannen niet he lemaal geschrapt; Zeebrug- ge schijnt nu met het toeris tische mammoetproject te worden 'verrijkt'. Is Rie de Boois zo'n fan van het jachthavenproject? Integendeel, maar het is wel vervelend als je net een reeks scherpe vragen hebt geformuleerd aan liefst drie ministers, om dan (van een Stem-verslaggever) te moe ten horen dat je er net een weekje te laat mee bent. „Ik zal proberen ze nog in te trekken, maar het is voor mij volstrekt nieuw dat het niet doorgaat. Vanuit Zee land ben ik daar niet over getipt, en kennelijk is het ook bij Natuur en Milieu nog niet bekend. Anders hadden die me wel gebeld." Overigens kan Rie de Boois haar vragen het beste misschien nog maar even bewaren. Zeebrugge ligt niet zo heel ver weg, en als het een erg grote jachthaven wordt kunnen een paar kri tische vragen uit Nederland misschien niet eens zo veel kwaad. BELGEN VERWIJTEN ons nogal eens de vele moppen die wij over hen tappen. Maar laten we eerlijk zijn, soms vragen ze er toch zelf om. Zoals in het nabij de grens gelegen Wachtebeke, waar zich deze week een nogal lachwekkende ge beurtenis voordeed. Dinsdag diende zich om streeks kwart voor drie bij het kantoor van de Nationa le Maatschappij voor Kre diet aan de Nijverheid een met bivakmuts getooid per soon aan, klaar om een over val te plegen. Toen hij even wel het gebouw wilde bin nenstormen liep hij zich bij na te pletter tegen de deur die op slot bleek. Na van de schok te zijn bekomen stelde de man vast dat hij een kwartier te vroeg was. Hierop sprong hij in een auto en verdween rich ting Nederland. Getuigen konden de politie een be schrijving geven van de man, alsook het nummer en de kleur van de vluchtauto. De pechvolle bankrover bleek bij de voorbereidingen voor de overval overigens wel volgens het boekje te hebben gewerkt. Zowel de auto als de nummerplaat waren gestolen. DE NAZATEN van Willem Beukelszoon houden van een goed glas wijn op z'n tijd en zijn niet te krenterig om een slokje te delen met anderen, bijvoorbeeld Terneuze- naars. Donderdagavond mochten raadsleden en andere liefhebbers na de raadsvergadering proeven van de witte en rode Bourgogne (500 flessen van iedere kleur), die het Biervlietse feestcomité op de markt heeft gebracht. Een gul gebaar, tot stand gekomen ondanks de ver zuchting van voorzitter Goossens van het comité dat 'het voor een haring niet makkelijk is om Terneuzenaar te wezen'. Burgemeester Ockeloen accepteerde de vijf fles sen voor hemzelf ('twee voor op uw bureau, twee voor op de schoorsteen en een voor als u tussendoor zin krijgt') niettemin dankbaar. Als wijnkenner waardeerde hij het geestrijk vocht niet alleen als een 'uniek relatiegeschenk', maar ook als een klassewijn, 'die normaal zeker dertig gulden zou moeten kosten'. Ockeloen beschouwde de aanbieding van de wijn als 'een gezellige en lekkere start van het feest', dat overi gens pas in mei officieel losbrandt. Toch kon de wijn- en historiekenner in de burgemees ter zich niet inhouden toen het ging over de herkomst van de flessen. „U moet weten dat Biervliet stadsrechten heeft gekregen van de graaf van Elzas. Die man draait zich in z'n graf om als hij weet dat u nu het eeuwfeest viert met een Bourgogne". - foto wim kooymak VAN DE politie verwacht je vlekkeloos rijgedrag, het goede voorbeeld. Doorgaans rijden ze ook volgens het boekje en crimineel ver keersgedrag valt de Her mandad zeker niet aan te re kenen. Maar agenten zijn ook maar mensen. Een argeloze automobilist ondervond het onlangs toen hij op een rijksweg onbe kommerd in het spoor van een politie-auto kroop. Had- ie maar op zijn snelheidsme ter gelet.Die wees 100 km aan, terwijl op die weg 80 gold als maximumsnelheid. De linke politie-patrouille dwong de chauffeur dan ook al snel in de kant. „Meneer, dat gaat een beetje te hard hè". „Ja, maar ik rij achter jullie aan. Dan moet je jezelf ook een bon geven". Het ver weer baatte niet. Zonder pardon kreeg hij een proces verbaal aan de broek. De agenten maakten weer een goede beurt bij hun supe rieuren. Misschien hoorden zij wel tot het handjevol politie chauffeurs dat iets goed te maken had vanwege schade- rijdingen. Een categorie waarvoor de rijkspolitie dis trict Middelburg in het jaar verslag 1982 braaf de hand in eigen boezem steekt. 86 aanrijdingen met poli- tie-auto's boekte het district in dat jaar. Gelukkig weinig echt harde klappen. Ze val len voor het merendeel te rangschikken onder de cate gorie 'onzorgvuldigheden'. Agenten willen nogal eens slordig parkeren. „Met name het achterui trijden tegen bermpaaltjes, geparkeerde auto's en muurtjes is een veel voorko mende oorzaak" zo meldt het verslag. De totale schade aan het autopark viel dan ook mee: bijna 83.000 gulden en een solomotor. Met hoeveel bonnen voor te hard rijden achter een politie-auto maak je dat goed? zaterdag 26 februari ZEVENDE DAGSADVENTISTEN Middelburg (Doopsgez. kerk L. Noordstr.): 10 u. ds. P. de Raad. Vlissingen ('t Anker, Bonedijkstr.): 9.15 u. ds. P, de Raad. Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 u. ds. J. Termate. zondag 27 februari HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg: 10.30 u. ds. J. Paksy Herv./Geref. dienst in Ontmoe- tingskerk. Axel: 10 u. ds. H.v.d. Berg. Biervliet: 11 u. Mevr. M. Taalman- -de Ruiter. Breskens: 9.30 u. ds. M.v. Manen, doopdienst. Cadzand: 9.30 u. Ds. C. Balk. Groede: 9.30 u. ds. M. Hooymeijer. Hoek: 10 u. ds. W. van Meeuwen. Hontenisse: 11 u. ds. R. Hartog. Hoofdplaat: 11 u. ds. M.v. Manen. Hulst: 9.30 u. ds. R. Hartog. Nieuwvliet: 11 u. ds. M. Hooymeij er. Oostburg: 10 u. dhr. N.v. Westen. Dienst met Gerefin Herv. kerk. Philippine: 11 u. ds. E. Wolbers. Retranchement: Dienst te Cad zand. Sas van Gent: 11 u. Dhr. W. Jansen. Schoondijke: 10 u. ds. P. Brinkman. St. Anna ter Muiden: 11 u. ds. C. Balk. St. Kruis: 9 u. ds. H, Valk. Sluis: Dienst te St. Anna ter Mui- den. Sluiskil: 9.30 u. ds. E. Wolbers. Terneuzen: (Grote Kerk): 10 u. Dhr. D.v. Es. (Goede Herderkerk): 10 u. ds. C. Hoogendoorn, 16 u. Ds. A. Verhoog. (Opstandingskerk): 10.30 u. ds. D. Koelman. Waterlandkerkje: 11 u. dhr. J. Me- su, Middelburg. IJzendijke: 9.30 u. dhr. Driesprong. Zaamslag: 10 u. ds. G. Otte, jeugd dienst. Zuidzande: 9.30 u. dhr. J. Mesu, Middelburg. GEREFORMEERDE KERKDIEN STEN Aardenburg: 10.30 u. ds. J. Paksy, Herv./Geref. dienst in Ontmoe- tingskerk. Breskens: 9.30 u. ds. de Blok, 17 u. ds. J. Paksy. Oostburg: 9.30 u. dhr. A.v. Westen. Schoondijke: 10 en 15 u. ds. D. Vis ser (H.A.), kindernevendienst 4r-8 j. Axel: 10 u. ds. A. Lunshof, 19 u. Evang. dienst ds. Lunshof/h.v.d. Berg. Hoek: 10 en 15 u. ds. A. Verheul, Vreewijk. Terneuzen (Noordstr. kerk): 10.30 u. ds. A. Verhoog. (Opstandingskerk): 9.30 u. ds. A. Verhoog. (Goede Her derkerk): 16 u. ds. A. Verhoog. Zaamslag: 10 u. ds. A. Lunshof, 15 u. ds. M. Voet. GEREFORMEERDE KERK VRIJ GEMAAKT Axel: 10 en 15 u. ds. J. Verkade. Hoek: 10 en 15 u. ds. H.v.d. Berg. Terneuzen: 10 en 15 u. ds. C. Mewe. Zaamslag: 9.30 u. ds. C. de Putter, 15 u. ds. P.v.d. Laan. CHRISTELIJKE GEREFOR MEERDE KERK Zaamslag: 10 en 15 u. leesdiensten. DOOPSGEZINDE KERK Aardenburg: geen dienst. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 u. Heiligingssamen komst, 11.45 u. zondagsscholen, 17 u. Evangel, samenkomst. NOORD - ZUID - BEVELAND Goes - Parochie Maria Magdalena: zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Kerk centrum De Hoogte, Populierenstr. zond. 11.30 u. Zierikzee - H. Willebrord, Mo- lenstr. 62, zat. 9 u. zond. llu. Hansweert - O. L. Vrouw Onbe vlekte Ontvangenis, zat. 17 u. zond. llu. Maria-oord, zat. 10.30 u. Lewedorp - H. Eligius, zat. 19 u. zond. 10.30 u. 9.00 u. Rilland-Bath- H. Jozef, ofwel zat. om 19 u. ofwel zond. om 9.30 u. (om de 14 dagen). Yerseke - H. Anna: ofwel zat. 19 u. ofwel zond. 9.30 u. (Om de 14 dagen). Ovezande - O. L. Vrouw Hemel vaart, zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. WEST - ZEEUWSCH - VLAAN DEREN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zat. 19 u., zond. 8 en 10 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. zond., 10 u. Breskens - H. Barbara, zat. 17 en 19 u. zond. 10 u. Tot 7 aug. elke woe. om 19 uur. Eede - H. Maria Hemelvaart zat. 19 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. zond. 9 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. zond. 9 u. Oostburg - H. Eligius. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 9.45 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. Ijzendijke - H. Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 10.30. Huize Em- maus. zond. 11.15 u. Sluis - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. WALCHEREN Middelburg - H. Petrus en Paulus, Lombardfstr. zat. 19 u. zond. 10 u. Kerkcentrum De Hoeksteen, Ro zenburglaan, zond. 11.30 u. Paauwenburg Vlissingen - Kerk centrum Open Hof, Gagelweg. zond. 11.15 en 19 u. Vlissingen - Singelkerk, zat. 19 u. zond. 10 u. Souburg - Martinuskerk. zond. 10.30 u. Domburg- Willibrorduskerk- le en 3e zondag 8.45 u. OOST - ZEEUWSCH - VLAAN DEREN Clinge - H. Hendrikus. zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 8.30, 10 en 11.30 u.Blaauwe Hoeve. zat. 17.15 u. Graauw - Maria ten Hemelope- ning. zat. 19 u. zond. 9 u. St. Jansteen - H. Johannes de Do per. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Boschkapelle - H. Petrus en Pau lus. zat. 17 u. zond. 10.30 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Hengstdijk - H. Catharina. zat. 19 u. zond. 9 u. Heikant - H. Theresia. zat. 19 u. zond. 10 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 9 en 10.30 u. Koewacht - H. H. Philippus en Ja cobus. zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u.Lamswaarde - H. Cornelis. zat. 19 u. zond. 10 u. Nieuw-Namen - H. Jozef. zat. 17 u. zond. 10.30 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zat. 17 u. zond. 10.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Sluiskil - St. Antonius. zat. 19 u. zond. 11 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 9 en 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus(Trini- teitskerk). zat. 19 u. zond. 9.15 en 10.30 u. Verrezen Christus - maand, t.m. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11 uur. Hoek - H. Kruiskerk, zat. 19 u. zond. 10.30 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.45 u. Strandkerken Dishoek - zond. 10 u. Oost- en Westkapelle - zat. 19 u. Zoutelande - zat. 19 en zond. 10 u. Vrouwenpol der - zat. 19 en zond. 10 u. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiimiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii» moesten stellen „goede sier •maken". Twee van deze diefstallf- waren hem donderdag voor* politierechter ten laste g Bovendien was V. bij voormalig werkgever in Ter neuzen eveneens binnengf drongen met een valse sleutf Met de opbrengst van een der- van de diefstallen had V. der meer „een meisje in Air sterdam versierd", nachtclub bezocht en allerlei andere le" ke dingen gedaan. Maar tenslotte had hij, eer maal gepakt, getracht alles veel mogelijk terug te betaie Hiertoe had hij zelfs zijn au verkocht. „Dit alles moest a! gebeurd in een schemert!/ stand", aldus zijn verdedig! mr. Den Hollander in aansM ting op de verklaringen zijn cliënt. V. Werd verotfj deeld tot 6 maanden waarvt 4 voorwaardelijk met proef tij d van 2 j aar. lllllllllllllllHllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllH1! Van onze correspondente MIDDELBURG - De 26-jarige J.V. uit Terneuzen wilde ook wel eens wat, maar hij had er het geld niet voor. Gelukkig woonde hij in een flatgebouw waar de conciërge in het kan toortje de beschikking had over de sleutels van alle flats die hij onder zijn hoede had. V. Wist een methode om bij het sleutelkastje te komen, en maakte daar gedurende een jaar driftig gebruik van. Zo dra een van zijn mede-flatbe woners op vakantie was, pakte hij die sleutel, om vervolgens in de flat op zoek te gaan naar geld, sieraden en voorwerpen die hem in de gelegenheid Vlie red met Door Paul de Schipper Als een vliegende vis de reddingboot ovel water...d'r in...d'r uifi in...d'r uit. Je middag terhammen dreiger zelfde weg te volger in...d'r uit...even her wen, slikken en het vasthouden. Over boord zwiepen zi oefening met De Tuim wel écht maken....te want het is verrekte fris middag op de Westersch( twee graden boven nul, z oost windkracht zeven en met een gangetje van b zestig kilometer over het belige water. De snijdi wind en af een toe een pc zout water geven je hoofc gevoel of je constant te sn eet. Schrijlings zitten ze op kist: schipper Andre'de en zijn twee bemanningsli Huub Dellaert en Willi* Maillie. De vierde man, H Gortmans, is er vanmic niet bij. Vandaar de ru voor een passagier. De dingboot De Tuimelaar is uit het haventje van zand-Bad vertrokken voo maandelijkse oefening, moet radio-apparatuur ge worden. Het gaat om splinternieuwe 27-mc ont' ger. Het apparaat is vc bedoeld om snel in contai kunnen komen met in verkerende sportvissers, groep die, net als windsur steeds vaker voorkomt ii statistieken van de Ne landse reddingmaatschaj en. De Tuimelaar is een werp van de Royal Nati Lifeboat Institution (Rh Zo voor het oog lijkt het gewone rubberboot, schijn bedriegt. De kiel is vaardigd van met schuim vuld polyester. Een opge zen rubberen kamer ron< maken de boot onzinkb Het is een doordachte, trouwbare constructie. Net de Nederlanders hebben Engelsen een roemrijke tr; tie wat betreft redden op De RNLI is er met recht instituut, veel meer nog de reddingmaatschappijer ons, ook al speelde Bouwman ooit Telebingo r de reddingpost van Bur sluis. Langs de Engelse kul

de Stem | 1983 | | pagina 18