AMBA „HVV '24 MIKT IN 4H OP DE TITEL" Meer koersen voor Zeeuwse renners 't Houdt nietop die lage prijzen bij Shell Shell helpt óók met lage prijzen eel spanning in mpetitie Bevobo Resultaten oefenduels Lucas van de Voorde: Kijk: h paar prima werkhandschoenen voor f 3,50 25 FEBRUAR11983 De Ster" mpioen regio tternooi voor litenlanders toot succes Belgisch team komt naar Axel voor „Titel Rijnvaert daarom hèt alter proefrit ff 13.695 'veringskosten ?n. Elke Peugeot of carrosserie tegen ealer informeert u ok eens naar de ?n. er 100 km (ECE- bij 90 km/u <m/u constant: 8(1 op 17,2). A54 {piJPAG T14 PAGINA SPORT 2 oop Brooynans snel in Inzeil Van onze sportmedewerker (EL - De Ster is kampioen de regionale zaalvoet- Jcompetitie geworden, t nog één wedstrijd te in liep het ver genoeg om niet meer door con sent De Smickel inge- ald te kunnen worden, jaarvoor moesten de innen van coach Ward nde Brande echter wel de leilijke klip Vermeire/ IB omzeilen. Hierin agde De Ster door een ffer van Lucas van de orde in de tweede helft. foor de succesvolle schut- en zijn maats Ronny de jcke, Peter en Hans Pica- t, Arnold en Paul Seghers, nny van de Brande en Ed Nijs kon daarna het feest jginnen. De Smickel, dat de iel verdedigde, moest niet factie komen terwijl Ra- j White en Tem Boys de Jntjes deelden door met 1-1 lijk te spelen. Oude Raed- lys had weinig moeite et het reeds gedegradeerde |w en won met 10-1. De 1 hield Pierrot onder de hm (5-1) en Fabricom leg- definitief beslag op de ide plaats door De Pooter ét4-1 te verslaan, ltd: De Ster 19-33, De iickel 19-30, Fabricom 19- De Pooter 19-23, De Tol (21, Vermeire/NMB 19-16, ide Raedthuys 19-12, Ra- g White 19-10, Dow 19-4. \fm onze sportredactie EUZEN - De Terneu- biljartvereniging BZN It de organisatie in handen [het kampioenschap voor jenlandse werknemers, dat kté Centraal in Terneuzen jdt gehouden. terdag wordt de finale deze titelstrijd afgewerkt, :ldt wedstrijdleider Ger- ijger, die bijzonder ver- jd is met de fikse belang- png die dit toernooi trekt. dit moment wordt de [lijst aangevoerd door de 'slaaf Radevenfié met 14 :hpunten, onmiddellijk ilgd door zijn landgenoot k met 12 matchpunten. luo zal de titel betwisten, 'inalepartij begint zater- jvond om acht uur. nd ziet er nu als volgt uit: 1. adevenfié, Joegoslavië, 14 n; 2. B. Matek, Joegoslavië, 12 in; 3. H. Steinkamp, West- land, 8 punten; 4. K. Katern, (slavië, 8 punten; 5. S. Külesen, ie, 8 punten; 6. J. Kerum, ilavié, 6 punten; 7. I. Miri, ilavië, 5 punten; 8. R. Esky- urkije, 5 punten; 9.1. Kaiser, ilavie, 4 punten; 10. M. Miha- Joegoslavië, 2 punten. KUITAART - Joop Brooijmans, de amateurwiel renner/ schaatser heeft in Inzeil het Zeeuws record op de tienduizend meter verbeterd. Brooijmans reed een knappe tijd van 15.35.3. Nog nooit was een Zeeuw zo snel op de schaatsijzers. Die tijd werd trouwens niet eens gereden onder ideale omstan digheden. „Het vroor hard. En in Inzeil moet je maar afwachten wanneer je eens kunt rijden. Er zitten daar erg veel Hollanders die allemaal hun rondjes willen afwerken", aldus Joop Brooijmans. Tot nu toe had Arjaan van de Kreeke alle Zeeuwse records op zijn naam staan. Hij reed bijvoor beeld zijn snelste tienduizend meter in 16.20.00. „Wat Brooij mans gepresteerd heeft is bij zonder knap. Die kan nog van zich laten horen. Dat is pure klasse", vertelt Arjaan van de Kreeke, die zelf ook twee we ken in Inzeil vertoefde. Hij verbeterde zijn persoonlijk re cord op de drieduizend meter. Voor Joop Brooijmans is schaatsen een pure hobby. Re cords zeggen hem trouwens niet zoveel. „Kijk, ik weet niet eens hoe scherp die Zeeuwse records staan. Het is leuk als je elk jaar je persoonlijke tij den kunt verbeteren. Ik zit nu in de Brabant/ Limburgse se lectie. Vorig jaar nog niet, maar die mensen kwamen zelf vragen of ik bij hen wilde rij den. Dat heb ik toen gedaan", aldus Brooijmans. Tijdens het gewestelijk kampioenschap van Brabant en Limburg reed Brooijmans zich naar de tweede plaats achter de sterke Fred van Wil- tenburg. Inzeil was voor de amateur uit Kuitaart slechts een uitstapje, hoewel hij spor ten erg serieus opvat. „Voor mij was het een vakantietrip met de hoop wedstrijden te kunnen rijden. Het is toch mooi als je eens in Inzeil hebt geschaatst. Maar het was ze ker geen voorbereiding voor wat dan ook", beweert Brooij- nationaal kampioenschap in Geulle. Daar werd hij de beste Zeeuw. Bij het ingaan van de laatste ronde zat „Brooij" nog in een kopgroep van tien ren ners. „Ik zou graag weer naar dat kampioenschap gaan. Voor mij was het een tegen valler dat ik vorig seizoen niet geselecteerd werd. Ik vind dat ik te weinig kansen krijg om me te selecteren voor een der gelijk kampioenschap. Een Peter Winnen bijvoorbeeld wordt ook niet uitgezonden naar een kampioenschap om dat hij zulke geweldige pres taties levert in de criteria. In Zeeland weet men dat ik rede lijk omhoog ga. Dan hoop je ook in aanmerking te mogen komen voor zo'n kampioen schap. Voor een renner uit een wielerverening is het extra moeilijk", legt Brooijmans uit. Met het oog op het nationaal kampioenschap wil Brooij mans zich graag proberen te plaatsen in bijvoorbeeld een B-klassieker. „Maar als ik die selecties bekijk van onze vere niging gaat dat niet meeval len. Ik hoop maar dat dat een vergissing is....", zegt hij. Joop Brooymans in actie op de schaats. De Zeeuwsch-Vlaming reed in Inzelle knappe tijden. - foto archief de stem AXEL - De voetbalvereni ging Axel zet ook dit jaar de traditie voort om een top- ploeg naar Axel te halen. Na de duels Zeeuws elftal-Lo- keren en Axel-FC Utrecht is het deze keer weer het Zeeuwse elftal dat 21 april speelt tegen het Belgische nationale team. Voor onze zuiderburen staat deze wedstrijd, die om 19.15 uur begint, in het teken van de voorbereiding op het treffen met Oost-Duitsland. 99 SAS VAN GENT - In de twee de klas van het Sasse zaal voetbal is De Rijnvaert kam pioen geworden. Door het tref fen tegen Philippine 3 met 7-0 te winnen (drie doelpunten van Patrick d'Hont en vier van Paul Vink) is deze forma tie onbereikbaar geworen voor naaste concurrent IZV. Alleen op basis van match- punten kan IZV nog langszij komen, maar het doelsaldo van De Rijnvaert is zoveel be ter dat de titel deze ploeg niet meer kan ontgaan. Met De Rijnvaert heeft de tweede klas een terechte kampioen gekre gen. De ploeg verloor slechts één duel en speelde een keer gelijk. Met ruim 130 doelpun ten vóór en 21 tegen werkt dit team volgende week de laatste wedstrijd af tegen IZV. Op de 500 meter realiseerde Brooijmans een tijd van 41.4 sec. De 1500 meter legde hij af in 2.07.8 seconden, terwijl de 3000 meter in 4.33.9 werd afge legd. Het rijden van een tien kilometer vereist overigens een goede opbouw. „Je kunt niet als een gek vertrekken. Toch zeker niet als je niet ge wend bent die afstand te rij den. Op een baan als in Eind hoven kun je die afstand trou wens maar zelden afleggen. Het neemt organisatorisch al lemaal te veel tijd in beslag. Ik heb tot nu toe nog nooit kapot op die tien kilometer gezeten. Je bent meestal te bang te snel van start te gaan. Daardoor houd je wat reserves over", legt Brooijmans uit. Op 1 maart rijdt Brooijmans zijn laatste wedstrijd op de schaats. Daarna komt de weg- training voor het wielrennen weer om de hoek kijken. Van daar dat hij niet van de partij zal zijn op het clubkampioen schap. De renner uit Kuitaart heeft behoorlijke ambities voor dit seizoen. Vorig jaar reed hij zich drie keer naar de eerste plaats. „En dat in rede lijk zware koersen. Criteria liggen mij niet zo. Het liefst heb ik een zwaar parkoers. Dat is mijn terrein", vindt hij. Dat het klimmen hem erg goed afgaat bewees de renner twee jaar geleden tijdens het Jeeuwijk: Automobiel en teenbergen: Autobedrijf ïdré Dees, Mr. F.J. Haar- elaan 20-22, tel: 01680- HIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihuiiIIII NEUZEN - Dees 1, dat twee wedstrijden moest afwerken ilaartploegen in de eerste klas van de Terneuzense be- kvoiieybalcompetitie, dus volop kans had om punten te ver- Men, kwam zonder Ko Ruyter en Tonny Vermeulen in het SAS VAN GENT - Deze week werden er twee vriendschap pelijke voetbalwedstrijden ge speeld. Oostburg verloor thuis nipt van Zaamslag en Corn Boys leed op eigen terrein een 0-3-nederlaag tegen Wemel- dinge. OOSTBURG - ZAAMSLAG 1-2 - De ploegen ontliepen el kaar nauwelijks in kracht. Zaamslag speelde technisch het best verzorgde voetbal, maar Oostburg compenseerde dat tekort door een grote inzet. Via Jan de Zwarte kwam Zaamslag op voorsprong en toen Hans van de Belt kort daarna 0-2 liet noteren, leek de strijd gestreden. Toch werd het nog even spannend toen Johan van Laere met een tref fer Oostburg terug in de wed strijd hielp. Verder dan dat doelpunt reikte Oostburg ech ter niet. CORN BOYS - WEMELDIN- GE 0-3 - Een ietwat geflat teerde zege. Corn Boys was in het veld niet eens zoveel min der dan de bezoekers. Bij rust was het 0-1 via Peter Fens. Pas toen uit een strafschop wegens hands Wemeldinge door Jan Kees Zegers op 0-2 kwam, was de strijd gestre den. Vijf minuten voor tijd maakte Kees Koole er 0-3 van. In de eerste helft had Corn Boys pech toen een inzet van Henk van Oosten maar net van de doellijn gehaald kon worden. iiiiiiiiiiiiiiiiiuiuiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii eerste profiteerde MEAO 1. Het won met 15-8 15-9 10-15) en daarna Promenade 2 precies hét- te, 2-1 (5-15 15-8 15-8). Het 't nu bijzonder spannend Jaan in de eerste klas. Het er om wie er samen met "TOatie van De Hoop zal weren: MTS/MEAO 1 of lenade 2. S MEAO l speelde ook 'gen PSV 1, maar in dat waren geen punten bin- ■e halen, 0-3 (11-15 4-15 8- n de tweede klas kwam traeten Verbrugge 2 weg. De dames wonnen Wentair met 3-0 van Ge- je dat maar met vier ts aantrad. Niet zo leuk iastingen' dat daar- P de laatste plaats komt en. Belastingen verloor 1 7an Dees 2 l13"15 !5-17 K D.°uane 1, koploper in ■''ede klas, had geen en- ■moette met Roelofs 2, 3-0 W 15-6115-6). PZEM 1 en Bïib, n de Punten, 2-2 B15-115-511-13). s derde klas had Philips |«een spelers genoeg. Het een 3-0-reglementaire Bravenboer Wiekslag kwam uit- i To Z°?r de dag tegen J.3"® (15-H 15-6 15-3). I hierdoor nog volop in de slag voor een promotie plaats naar de tweede klas. Zeldenrustcollege 2 won met 2-1 van Promenade 3 (13-1516- 14 14-11). PSV 2 tenslotte ver sloeg Verstraeten Verbrug ge 3 met 3-0 (15-13 15-2 15-7). Vierde klas: Elopak-Prome- nade 4 2-1, Gemeente 2-Ge- meente 3 3-1 Bram-PZEM 2 0-3, Douane 2-Dees 3 0-3, Bram-Gemeente 2 0-3. STANDEN: Eerste klas: Pro menade 132, Zeldenrustcollege 1 31, Dow 1 31, Dees 1 29, PSV 1 20, Verstraeten Verbrugge 1 18, Roelofs 1 15, MTS/MEAO 1 11, Promenade 2 9, De Hoop 4 punten. Tweede klas: Douane 1 39, Ge meente 1 26, PSV 3 23, Dees 2 22, PZEM 1 22, Roelofs 2 19, De Meijer 18, Verstraeten Ver brugge 2 13, Juliana 11, Belas tingen 10 punten. Derde klas: Bravenboer Scheers 36, Sterbanden 32, Wiekslag 29, Kint TC 23, PSV 2 19, Verstraeten Verbrugge 3 17, Zeldenrustcollege 2 13, Dow 2 12, Promenade 3 10, Philips 1 punt. Vierde klas: PZEM 2 35, Ge meente 2 33, Rabobank 33, MTS/MEAO 2 30, Douane 2 19, Dees 317, Gemeente 316, Bram 16, Elopak 12, Promenade 4 4 punten. Lucas van de Voorde (licht shirt) in duel tijdens de wedstrijd HVV24-Terneuzen. „We hebben een goede kans om kampioen te worden". - foto wim kooyman HULST - „Mij hoor je niet zeggen dat we het halen. We staan er goed voor. Theoretisch het best van allemaal. Naast het punt voorsprong dat we hebben, spelen we vijf van de acht nog te spelen wedstrijden thuis. Ondanks dat moet je toch ge concentreerd blijven, want de spaarzame mogelijkheden die zich voordoen kunnen bepa lend zijn voor winst of verlies. Al heb ik niet te klagen. On ze ploeg draait goed en dan wordt je vaak in het spel be trokken". Op de vraag of HW'24 eventueel rijp is om de stap naar de derde klas te ma ken, zegt hij: „Ik dacht het wel. We hebben een vrij brede basis. Dat is gebleken toen we onlangs met blessures en schorsingen te kampen had den. Het bleek dat we terug konden vallen op vervangers. Misschien werden de vrijge komen plaatsen niet met het zelfde rendement opgevuld, maar het ging heel behoorlijk en we zijn die periode goed doorgekomen. Belangrijk is dat ons tweede team op een vrij hoog niveau speelt. Derde klas zouden we wel aan kunnen, al is het zover nog niet, laat ik daar duidelijk over zijn", aldus Lucas van de Voorde, die het uitstekend naar de zin heeft bij HW'24 en er niet graag weg zou wil len. Tenzij....er een bijzonder aantrekkelijke aanbieding ge daan wordt. „Misschien dan wel ja", zegt hij met enige twijfel. Een voordeel, maar ondanks dat gaan we heus nog wel een moeilijke periode tegemoet. Als ik nu zou beweren dat HW'24 kampioen gaat wor den dan staat men, als dat niet het geval zou zijn, met dit arti kel voor je neus", zegt Lucas van de Voorde, de smaakma ker van het jonge HW'24, dat momenteel hoog scoort in de rangschikking van de vierde klas H. De voetballiefhebbers, die HW'24 dit seizoen op de voet gevolgd hebben, kunnen niet om de conclusie heen dat de 22-jarige Lucas van de Voorde een belangrijke - zo niet de be langrijkste - pion is in het elf tal van trainer George Pau wels. Naast de treffers die hij produceert is hij vooral de speler met de beslissende actie in huis. Soms is hij driekwart van de wedstrijd uit beeld, om dan via enkele acties, waar de klasse vanaf straalt, de wed strijd een beslissende wending te geven. Met zijn lange, op het oog trage pass, maar gezegend met een goede schijnbeweging, is hij regelmatig zijn tegen strevers te vlug af. Tijd om de linkerspits eens aan het woord te laten over het huidige seizoen. Hij zegt; „Het draait lekker. Bij het be gin van dit seizoen leefde de verwachting al in de groep dat we kort onder de top konden eindigen. Het vertrouwen was er. Persoonlijk gokte ik op een plaats bij de eerste drie. Die klassering zit er nu dik in. Kampioen worden is een an der verhaal. We hebben er wel de ploeg voor, want we zijn echt niet minder dan onze naaste concurrenten Hoofd plaat en Clinge. Al moet ik daar wel aan toevoegen dat ik Clinge en ook Terneuzen in deze klas de best voetballende ploegen vind. De basis van ons succes komt volgens mij, door dat deze ploeg een eenheid vormt. Veel jonge voetballers die al jaren, ook bij de A-ju nioren, bij elkaar spelen. Door de jaren heen weet je wat je aan elkaar hebt. In bepaalde situaties kan dat van pas ko men". Na jaren - hij speelt al van af zijn zeventiende in het standaardteam - op verschil lende plaatsen in het team te hebben gestaan, belandde Lu cas van de Voorde dit seizoen op de linkerspitsplaats. Bevalt die plaats hem? „Ik speel graag op die plaats. In die po sitie ben je meer in de gele genheid doelgerichte acties uit te voeren en dat ligt me wel. Het nadeel is dat je soms mi nuten niet aan de bal komt. Van onze sportmedewerker AXEL - Om voor de KNWU-licentiehouders, die worden getrof fen door het startverbod dat de Belgische Wieier Bond voor bui tenlanders heeft afgekondigd en dat tot 1 juni duurt, toch vol doende wedstrijden in Zeeland te kunnen houden, organiseren verschilende comité's zogenaamde interclubwedstrijden. Een geste die in ieder geval de goedkeuring krijgt van districtssport- commissielid Arjaan de Schipper. Voor de provincie Zeeland is dit een nieuw element in het wielergebeuren. Voorheen waren deze wedstrijden nau welijks haalbaar, omdat veel renners er de voorkeur aan gaven hun kunnen in ritten in België te vertonen. Nu dit voorlopig niet kan en er daar door minder startgelegenhe den voor de Zeeuwsch-Vlaam se renners zijn, is in navolging van clubs in Nederland de zo genaamde interclubwedstrijd van stal gehaald. Aan deze wedstrijden mag door maxi maal zes verenigingen worden deelgenomen, terwijl het aan tal renners dat mag inschrij ven onbeperkt is. Winnaar van het klassement wordt die renner, die het best uit de bus komt na een bepaald aantal wedstrijden. In afwijking van de premies die de amateurs in criteria ontvangen, wordt bij deze wedstrijden het prijzen schema gehandhaafd zoals dat bij de liefhebbers gebruikelijk is. Dit is gedaan de kosten voor de comité's niet onnodig hoog op te schroeven. Eveneens anders is het par koers waarop gestreden wordt. Is het in verreweg de meeste gevallen de gewoonte te rijden op een parkoers dat twee tot drie kilometer lang is, bij de interclubwedstrijden is dat traject per ronde langer. Een ronde kan dan gaan over een afstand van 4 tot 10 kilo meter. De wielercomité's die zo goed als zeker een of meerdere interclubwedstrijden gaan houden zijn Koewacht, Lams- waarde, Zuiddorpe, IJzendij- ke, Schoondijke en Krabben- dijke. De comité's van Axel en Arnemuiden volgen mogelijk nog, maar hebben nog geen toezegging gedaan daadwer kelijk een dergelijke rit te or ganiseren. Een ontwikkelig, die Arjaan de Schipper met welgevallen ziet gebeuren. „In de rest van ons land waren dit soort wed strijden al gewoon, dus nieuw is dit niet. Wel is het nieuw in Zeeland. Mogelijk zal er nog wat aan de opzet gesleuteld moeten worden", laat hij we ten. Overigens heeft De Schip per er ook geen bezwaar tegen dat trimmers het voorpro gramma gaan opvullen voor de amateurkoersen. „Van mij mogen alle trimmers rijden vóór een amateurkoers als ze maar een recreatiekaart van de KNWU kopen. Met zo'n daglicentie op zak mag er ge koerst worden. Trouwens deze licenties kunnen ook voor één jaar gekocht worden. Want als we redelijk kunnen samen werken, dan leg ik niemand iets in de weg", aldus De Schipper, die tevens opmerkt: „Voor het uit de weg ruimen van het startverbod in België lost dit echter niets op". (ADVERTENTIE) llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUlllllllllllllllllllllllllllllllIUIIIIIlUllllllllllllllliilllilllUIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Bij Shell blijven de prijzen laag. Op vrij wel al onze stations - ook langs de snelweg - is de benzine scherp geprijsd. Maar ook voor allerlei andere artikelen be taalt u geen cent te veel. Op de meeste Shell sta tions is nu bijvoorbeeld een paar ijzersterke werkhandschoenen te koop voor maar f 3,50 (zolang de voorraad strekt). Handig bij pech onderweg, in de tuin- of om maar wat te noemen - die scherpe prijzen bij ons aan te pakken.

de Stem | 1983 | | pagina 9