Forse boete voor herbergen van illegale Chinees Sportvereniging Schoondijke gaat actie houden 1 'f t Freddy Tresonie is gek van modelbouw DAIHATSU Maquette Schaapskooi eerste echte werkstuk NA ZEELAND 3 latselijk >uws skil van Gent uai.lDAG 25 FEBRUAR11983 VAN ZEELAND Voorzitter P. Kesteloo: 't Duumpje bekijkt fossielen museum BRESKENS - „De dorpsraad leefde gewoon niet onder de plaatselijke bevolking", verzucht Piet Kesteloo, voorzitter van de Dorpsraad Breskens. „Iedereen had besognes binnen de eigen vereniging. Sommigen hadden er totaal geen behoefte aan". Plaatselijk nieuws Terneuzen ad van Goes koord met lwaardiger ;ukenstraat Garantie voor nieuw verpleeghuis in Zierikzee Wegwerken kastekort CFO Zeeland praat over bezuinigingen 'Jeugdtand- verzorging' vergadert in Zeeland Meer samenhang Beraadsgroep voor hulp aan jongeren KANTONRECHTER OOSTBURG eerd stond We] broken. Er worde» waalf koksmessen in vermist. t warenhuis de Hem. 1 mevrouw S. L. G. ochter, beiden woon te Goes, aangehouden den kleding ter waat ruim 99 gulden gesto, verhoor zijn zij heen. en. ng - Zaal Dallinga, :rs: eerste hoge vogel- id Verschuren, Moerig eede hoge vogel: Matj nt, Sluiskil; linker 1, Ronnie de Vos, Vrasene' linker zij vogel; Guide k, Vrasene; rechter zij. Tom de Brouwer, Vra' weede rechter zijvogel- Froment, Sluiskil. de schieting, hanen, ng, is vrijdag 18 maart ng 20.00 uur in zaal Dal' len - Kaartclub Kla vier schaarde zich achter de kaarttafels, fé De Rijnvaert. De uit-: an dit eerste treffen na rnaval was als volgt: 1, rket, 2. mevrouw De 3. J. van Aerde, 4. J. Mol- Ferket; Poedelprijs: F, er Steen. De volgende ng is zaterdag 12 maart, llbert - De trouwe kaar van buurtvereniging tl bert waren weer van •tij voor hun maandelij.j arting. Uitslag: 1. O. de' 2. J. van Aerde, 3. E. de laecker, 4. F. Engels, 5.1, ,t. De volgende kaarting de derde vrijdag van de 1 maart gehouden in :entrum van de actieve vereniging, nactie-winkeltje - Zoals d is in het kader van nactie een winkeltje g 1 maar men tweedehands ig verkoopt. Sinds t ,veek is een andere loka- kozen. De initiatiefne- zijn bjzonder tevreden ïun nieuwe adres. Het ltje is nu gevestigd inde lalige radiozaak Van Tol e Zuidstraat-promenade iks het voorbije carna- >opt de actie uitstekend eft men al voor 1.000,- cht. In de winkel aan enade kan men ook de ehands kleding inleve- -e openingsuren zijn het- gebleven, namelijk ag, woensdag, donderdag ij dag van 10.00 tot 12.00 n van 13.30 tot 17.00 uur. ij dagavond is men ook eopend van zes tot acht JiJMig T16 PAGINA ZEELAND 4 „Dorpsraad Breskens leefde niet" Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De West- zeeuwsvlaamse natuur beschermingsvereniging 't Duumpje gaat van avond een kijkje nemen in het fossielenmuseum aan de Dorpsstraat te Breskens. Vertrokken wordt om kwart over zeven vanaf het Ledelplein te Oost burg. De rondleiding in het museum, die wordt verzorgd door conserva tor Goethals, begint om half acht. Van onze correspondent Een laatste poging het voortbestaan te verzekere door nog eens een vergadering te beleggen mislukte, zoals wij gistermorgen meldde. Bridge - Bridgeclub Emergo hield een competitiewedstrijd. Deze wedstrijd werd voro de eerste maal gespeeld in het nieuwe clublokaal, De Millia- noana de Kreek. Alle wedsrij- den zullen in het vervolg op dit adres gespeeld worden. Uit- A-groep: 1. mevrouw Biesbroek-de heer Yderbaert 3 2. mevrouw Hofman- de heer Burm 59,03, 3. heren SAndrini-Visser 56,94,4. heren Sandrini-Visser 55,56, 5. me vrouw Bruijns-de heer Rom- son 54-17. B-groep: 1. echtpaar Van Dijk 61,85, 2. echtpaar schiltman 58,15, 3. dames 5Andrini-VAn de Dries 54,81, 4. heren Dourleijn-Kramer 54,81, 5. heren Hoogenboom- Wendels 52,96 De verwachtingen voor de slotvergadering waren tevo ren al niet hoog gespannen. „Gezien het bezoek bij de vori ge vergadering, een maand ge leden, zag ik het niet meer zit ten", zegt Kesteloo. „Toen wil den de aanwezigen de plaatse lijke bevolking nog een kans geven. Woensdagavond kwam uiteindelijk toch het einde". Piet Kesteloo en Henk Fe- nijn waren op 10 december 1979 de mannen van het eerste uur. Toch heeft de Dorpsraad wel het een en ander gereali seerd, waaronder een bedrijfs belangenvereniging en het doen herleven van diverse ac tiviteiten. Over de samenwer king met de gemeente Oost burg is Kesteloo ook niet zo te spreken. Kesteloo: „In de loop der jaren heeft de gemeente Oostburg laten blijken dat ze bang waren voor de dorpsra den. Het was gewoon vechten tegen de bierkaai. De laatste tijd was de samenwerking iets verbeterd, mede dank zij de Welzij nscommissie". Geen gemeentetaak Wel wil hij nog een reactie kwijt over de uitspraak van raadslid R. Calon die vond dat dorpsraden veel te vertellen willen hebben. Kesteloo: „De dorpsraden moeten er niet naar streven een schaduwge- meenteraad te worden. Men moet geen functies van de ge- officiële dealer terkoper Bertrand Vael ÏARAGI OU PONT ïfcftNEUtfÊN BV Postbus 31 4530 AA Terneuzen nige fracties in de raad ïun twijfels hadden of de eg zou leiden tot meer ge- van het evenementen- ■in als parkeerplaats, gW toch unaniem akkoord /ordt tot aankoop van hel :el grond met opstap? steenhouwerij Zandee de prijs van 100.000 gW' overgegaan, en teve® men akkoord om een y van ruim 81.000 guide" likbaar te stellen dat ge- d is met de aanleg van .uitingsweg. i de restauratie van vleugel van het Manhui ihuiscomplex, zal nu oo rogenaamde washok wor' gerestaureerd. De koste van bedragen 150.000 guj' Met uitzondering van o .-fractie werd door de a" raadsleden ook een tnot irtekend, memers om de door van de KJlS le bedrijven, de op i aangenomen resolutie irsteunen. Daarin w'°r. jedrongen bij landeliJ" rovinciale overheid, om cgelegenheid bij bedoel ij ven te bevorderen, 2°° ing of inkrimping len voorkomen. JORSELE - Stichting Welzijn oor Ouderen - Op woensdag 2 «aart komt de stichting Wei ll n voor Ouderen te Borsele lijeen in de Jeugdhoeve in 's leerenhoek om 15 uur voor de Igemene bestuursvergade- ing. Op de agenda staan on er meer het tussenrapport farme maaltijdvoorziening en een radio-opname methet pVRO-diligence-orkest en indere artiesten, die de AVRO op 10 mei zal uitzenden vanuit De Stenge te Heinkenszand. MIDDELBURG - Naamge ving locomotief - Burgemees- er drs. P. Wolters zal woens- lag 2 maart om 10.45 uur in Middelburg een locomotief uit de serie 1600 de officiële naam Middelburg" geven. IEINKENSZAND - Interna- ionale vrouwendag - In De >tenge te Heinkenszand wordt 'P dinsdag 8 maart de interna- jonale vrouwendag gehouden, ile dit jaar in het teken zal taan van vrouwen en econo- oische zelfstandigheid. De "erkgroep Vrouwenactivitei- en (WVA) zal in samenwer- met het Vrouwencontact ■oinkenszand een programma erzorgen onder het motto: «Vrouw en Werk". Van 15 tot uur zijn alle vrouwen wel- lom. POES - Ledenvergadering De CNV-bond voor overheid, Gezondheid, Wel- Mn en Sociale Voorzieningen joudt op donderdag 17 maart e ledenvergadering in het 'Serteshuis te Kloetinge. De Pnvang is 19.45 uur. «DDELBURG - Theeservies °°r Zeeuws Museum - Dezer agen ontving het Zeeuws "Useum een zilveren theeser res in langdurig bruikleen, iet servies bestaat uit een ouilloire met comfort, 1de en de daartoe bel)"' reepot, melkkan en een lepel- - 'n aasje, en is vervaardigd door Middelburgse zilversmid hilippus Prië. Het bijzondere an dit bruikleen is dat het puuloire blijkens een inscrip- ïn 1777 werd aangeboden ■r het gemeentebestuur van ■iddelburg aan de befaamde ■«°£es,s°r Adriaan Kluit V,f-1807> die van 1768 tot I'7» m Middelburg Griekse Letteren en Rethorica doceer de. Kluit ontving deze bouil- loire uit dank voor het feit dat hij had bedankt voor een pro fessoraat in Harderwijk. Dit geschenk heeft Kluit overi gens niet belet kort daarop een professoraat in de geschiede nis in Leiden te aanvaarden. Door overerving kwam dit servies in het bezit van de hui dige eigenaresse, mevr. mr. M. Warning. Zij heeft bepaald dat na haar overlijden dit bruikleen in een schenking aan het Zeeuws Museum zal worden omgezet. Het zilver is vanaf heden te zien in een vi trine in het Zeeuws Museum. GOES - Initiatiefgroep - De initiatiefgroep, die is gestart om de werkzaamheden te ver richten voor de aanstelling van een regionale emancipa tiewerkster voor de Bevelan- den en Tholen zoekt vrouwen die mee willen werken. Er moet een taakomschrijving worden gemaakt voor de aan te stellen vrouw, werkruimte worden gezocht, en een begro ting worden ingediend. De groep is een keer bij elkaar ge weest en kwam tot de conclu sie dat het aantal vrouwen te klein is om al deze voorberei dingen snel te realiseren. De voorbereidingsgroep heeft een tijdelijk karakter. De volgen de bijeenkomst is op woensdag 2 maart om 20 uur in de Leger- diek aan de Westwal te Goes. Nadere informatie is verkrijg baar op telefoonnummer 01100-20692. GOES - Diploma A-verpleeg kundige - De volgende kandi daten slaagden voor het diplo ma A-verpleegkundige bij de stichting Oosterscheldezie- kenhuizen Goes-Zierikzee. Het waren de dames: P. Bakx, D. Clarijs, E. Delhez-Verhee- zen, J. Duvekot, J. Fierloos, H. de Groen, K. Hollestelle-Luk- asse, M. Kouijzer, J. Leijs, J. van Nieuwenhuijzen, en K. Nuijtinck. En de heren: F. Ivens, J. A. Langejans, en A. de Molenaar. Voor het diplo ma Z-verpleegkundige aan het instituut voor geestelijk gehandicapten Den Berg te Goes alaagde mejuffrouw A. Gelok. een meente willen overnemen. Al leen coördineren. Ook de vere nigingen moeten meer met el kaar samenwerken, en niet langs elkaar heen. Gun ander ook wat". Is het opdoeken van de Dorpsraad Breskens een na deel voor de gemeenschap in Breskens? „De tijd zal uitwij zen of het een nadeel is. Het is wel jammer, maar niemand meldde zich aan. Het had ge woon geen zin meer", verzucht Kesteloo. „Het is een afknapper dat ze niet verder willen gaan. On danks dat vind ik dat we ons toch een beetje op de borst mo gen slaan, want we hebben toch wel iets bereikt. Later ko men de mensen misschien tot de ontdekking dat de Dorps raad toch wel goed werk heeft verricht. Kesteloo was er overigens toch mee gestopt, dat had hij een maand geleden al meege deeld. „We hebben er allemaal veel persoonlijke energie inge stopt", besluit hij. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De provin cie Zeeland staat garant voor een lening van 25 miljoen gul den ten behoeve van de bouw van een nieuw verpleeghuis in Zierikzee. Althans wanneer de Zeeuwse staten daar op 25 maart mee akkoord gaan. Het verpleeghuis komt on der de hoede van de Cornelias- tichting van de Zusters Fran- siscanessen te Aerdenhout. Het krijgt een capaciteit van 150 bedden: 90 bedden voor so matisch zieken (waarvan er voorlopig 60 in gebruik mogen worden genomen) en 60 bed den voor psycho-geriatrische patiënten. Men verwacht in het voor jaar van het volgend jaar met de bouw te kunnen beginnen. De Corneliastichting had om een garantie voor 28 miljoen gevraagd. Maar rijk en pro vincie vinden dat met 3 mil joen minder kan worden vol staan. Tot de woorwaarden die de provincie gesteld heeft be hoort een democratisering van het bestuur. De Corneliastich ting heeft zich daartoe bereid verklaard. nuininmillnuhiinnmiliumhuimm SCHOONDIJKE - Afgelopen week heeft de Schoondijkse Sportvereniging haar jaarver gadering gehouden op sport park De Molenkreek. Weer was de opkomst van de leden bedroevend. De agenda kon daardoor wel in een vlot tempo worden afgewerkt. Naast de gebruike lijke verslagen kwam ook de jaarrekening aan de orde. De ze gaf een tekort van ruim ƒ800,- aan, wat voornamelijk te wijten is aan de hoge trai- nerskosten. De vereniging zal door mid del van een oliebollen-wafel- actie of verloting proberen het tekort weg te werken. De con tributieverhoging werd hier door ook zonder meer goedge keurd. De plannen voor het komende jaar naast de huis houdelijke activiteiten, zijn een nachtrit, puzzeltocht voor auto's, een eierzoekwedstrijd, activiteiten bij opening zwem bad en een sportdag begin sep tember. Al deze activiteiten wordn zo mogelijk uitgevoerd met de VV Schoondijke en de tennis vereniging. Op 27 maart staat de eerste fietscrosswedstrijd gepland. Wat de bestuursver kiezing betreft is H. Wonder- gem herkozen. Mevrouw A. Verherbrugge is de nieuwe penningmeester. Zij volgt me vrouw Ch. Rosendaal op die door drukke werkzaamheden en studie moest afhaken. Q 4 FREDDIE Tresonie bij zijn Schaapskooi. FOTO DE STEM COR J DE BOER Van onze correspondente BRESKENS - Uren kan hij erover praten. Is er ook al tijd mee bezig. Zijn mond staat dan ook geen moment stil als hij vertelt over zijn hobby: modelbouw met hout. Freddy Tresonie, van huis uit boerenzoon, is op deze hobby gekomen toen hij na in de garage te hebben ge werkt (hij is opgeleid tot automonteur) aan de slag ging in een doe-het-zelf- zaak. Zijn eerste echte werkstuk was een maquette van de Schaapskooi uit Heil- le. Freddy: „Het was een uit daging. Eerst heb ik alle ge gevens opgezocht van de on geveer tweehonderd jaar oude schuur, een zogenaam de polstal, die zo'n 150 tot 200 dieren kon herbergen." Twee jaar is hij daarna op de vliering van zijn ouder lijk huis in Aardenburg met de maquette in de weer ge weest. Een mooi stukje werk, gemaakt uit echt hout. Aan het dak alleen al is hij vele maanden bezig ge weest. Er zitten 2500 stukjes riet in verwerkt. Dat riet heeft hij gesneden bij een kreek, het vervolgens ge droogd en gepeld, op maat (5 cm.) geknipt en opgeplakt. Ook de tafels en stoeltjes (zo'n 100 stuks) zijn een ge trouwe kopie van het toen malige interieur van de ver bouwde schuur. Het heeft een tijd lang tentoongesteld gestaan ip het landbouw museum te Heille. Momen teel staat het model in zijn huis in Breskens. „Als er mensen zijn die het bouw werk eens willen bekijken of tentoonstellen, kunnen die altijd bij me langs komen", biedt hij aan. Lijsten maken Freddy Tresonie heeft nog meer kunstwerkjes in huis. Zo is het nabouwen van boe renwagens ook een geliefde bezigheid van hem. Momen teel neemt zijn „lijstenma kerij" evenwel al zijn vrije tijd in beslag. „Heel fijn werk", zegt hij hierover. „Je ziet b.v. een schilderstuk, borduurwerk of foto helemaal veranderen zodra je met de lijst begint te werken". Fred heeft op dit moment zo'n twintig ver schillende lijsten. „Je kunt haast stellen: voor elk werk je is er wel wat". Aan de wand in zijn kamer prijkt een foto van zijn ouderlijk huis, door hem in een impo sante lijst gezet, een pronk stukje dat een schilderij waardig zou zijn. „Soms komen er mensen met werk, waarvan ik me afvraag, wat dat moet wor den. Is het echter „bewerkt" met een mooie lijst, dan ken nen de mensen soms hun eigen werk niet meer terug. Met borduurwerk is ont zettend veel eer te behalen. Wel kost het heel veel tijd. Soms ben ik uren bezig met het opspannen. Het moet in model komen - met een rechte draad - en je moet oppassen dat er niets be schadigd wordt". Hij heeft wat dat betreft al juweeltjes afgeleverd. En er zal nog meer komen, als je hem be luistert. „Ik barst nog van de ideeën, die ik in dit stadium echter nog niet allemaal kan uitvoeren". Van onze correspondent MIDDELBURG - De CFO- vakvroep Welzijn in Zeeland houdt dinsdagavond 1 maart om kwart voor acht in de Ge- tuigeniskerk te Middelburg een ledenvergadering. Besproken wordt de huidige problematiek in de maat schappelijke dienstverlening, toegepitst op de situatie in Zeeland (met name op Wal cheren). Aan de orde komen de bezuinigingen in de sector ge- zins- en bejaardenverzorging. Gedwongen ontslagen zullen onontkoombaar zijn. De heer A.A. Bal, landelijk hoofdbestuurder van de CFO (sector Welzijn) zal een inlei ding houden over de recente ontwikkelingen en met name ingaan op vormen van samen werking en de personele con sequenties tussen welzij nsin- stellingen. De voorzitter van de vakgroep, mevrouw A. Boone-Riemens, tevens voor zitter van de ondernemings raad van de Stichting Maat schappelijke Dienstverlening (SMD) te Middelburg en lan delijk hoofdbestuurslid van de CFO, zal ingaan op de ontwik kelingen in de maatschappe lijke dienstverlening op Wal cheren. Alle leden zijn opge roepen deze bijeenkomst bij te wonen. Belangstellenden zijn welkom. TERNEUZEN - Op vrijdag 4 maart houdt de stichting ter bevordering van de Jeugd- tandverzorging in Zeeuwsch- Vlaanderen een bestuursver gadering, om 17.00 uur in het kantoor van het ziekenfonds in Terneuzen. Aan de orde komt onder meer de huidige stand van zaken bij de stichting. AXEL Boekhandel Galerie Bellemans, Oosterstr. 11- Expositie van hout snijwerken van Jan Verschoore. Geop. dag. 10-18 u., zond. gesloten (t/m 28 febr.). Kindergalerie- Illu straties uit kinderboeken van Joop Bertrams, (tot 5 mrt.). GOES Grand- 20 u. Annie, a.l. 23 u. Sexa- mendeel3,18 j. HULST De Koning van Engeland - 19.15 u. Cat people, 16 j. 19.15 en 21.30 u. Het kleinste bordeel in Texas, 16 j. 19.15 en 21.30 u. De zwarte ruiter, a.l. 19.15 u. Als je begrijpt wat ik be doel, a.l. 21.30 u. Querelle, 16 j. 21.30 u. Hot lady. 18 j. DE KLINGE De Statie-19.45 u. schieting. MIDDELBURG Citytheatei^ 19 u. E.T., a.l. 21.30 u. Vanessa, heet als wit vuur, 18 j. OOSTBURG Ledeltheater- 20 u. Zwarte ruiter, a.l. TERNEUZEN Luxortheater- 19.30 u. De zwarte Ruiter, a.l. 19.30 u. Als je begrijpt wat ik bedoel, a.l. 21.45 u. Big Bom ber, a.l. 21.45 u. My pleasure is my business, 18 j. Galerie Artikof, Schoolweg 4- Expositie van Jeroen Ghuijs met aquarellen en construc ties. Geop. dag. 9-18 u. zond. geslo ten. (t/m 28 febr.). VL1SSINGEN Alhambra I- 20 u. Als je begrijpt wat ik bedoel, a.l. 23 u. Meisjes die mannen in de hand houden, 18 j. Alhambra II- 20 u. Zwarte ruiter, 12 j. 23 u. Verboden bacchanaal, 16 j. Galerie Marquis, Nieuwendijk 15- Expositie van Jeroen Henne- man met schilderijen, objecten, te keningen en grafiek. Geop. woe. t/m zat. 13.30-17.30 u„ zond. 14-17 u. (t/m 6 mrt.). Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - In Zeeland is een Provinciale Beraads groep Jeugdhulpverlening in het leven geroepen. Gedepu teerde W. Don installeert de groep dinsdag tijdens een bij eenkomst in de zaal van het provinciaal opbouworgaan. De beraadsgroep maakt on derdeel uit van een nieuwe ad viesstructuur, die erop gericht is meer samenhang in de hulp verlening te brengen en om opvang en behandeling van jongeren zoveel mogelijk in de eigen provincie plaats te laten vinden. - Het gaat daarbij voorname lijk om het beleid ten aanzien van (semi-) residentiële voor zieningen. Dat zijn voorzie ningen voor behandeling, be geleiding en verblijf van tijde lijke aard. Het kan daarbij gaan om dag- en nachtopvang (zoals bijvoorbeeld in kinder beschermingstehuizen ge beurt) of alleen om dagopvang (bijvoorbeeld medische kin derdagverblijven). Er zijn 17 organisaties bena derd om in de brede beraads groep zitting te nemen. De groep gaat onder meer advise ren over een mogelijk her schikking van voorzieningen zodat per regio voorzieningen ontstaan die meerdere op vang- en behandelingsmoge lijkheden kunnen bieden. Daarmee wil men voorkomen dat jongeren ver van hun eigen woonplaats worden on- degebracht. Per I januari 1981 verbleven nog 52 Zeeuwse jon geren in (semi-)residentiële voorzieningen buiten de pro vincie. Binnen de nieuwe Zeeuwse adviesstructuur gaat ook een kleinere Commissie Beleids voorbereiding Jeugdhulpver lening functioneren. De ver antwoordelijkheid voor de uit voering van de nieuwe advies structuur is in handen gege ven van het provinciaal op bouworgaan Stichting Zee land. IIIIIIIIIIIIUnilllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllNliNflIlllllifllliilllllflIillllllllllllllllllllllllllllllilllllllliilllllllllllllllllilllllllllllllllllllllHllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIHHttllllilHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllllllllHlllllllllllllimillllHlllllllllllllinilllllll Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Het herbergen van een illegaal in ons land verblijvende landgenoot is de Chi nese exploitant van een restaurant te Cad- zand, S.K. (51), gisteren tijdens een zitting van de Oostburgse kantonrechter op een forse boe te komen te staan. Conform de eis veroordeelde mr. H. de Mul de restauranthouder tot ƒ800 boete en een voorwaardelijke celstraf van een week. Dit laatste als stok achter de deur, omdat K. ook al in 1980 en 1981 werd veroordeeld voor hetzelf de feit. De politie had de illegale Chinees in juli van het vorig jaar betrapt, toen hij in de keuken van het Cadzandse restaurant stond te koken op het moment dat er gasten waren. „Hij bakte wat kroepoek voor zichzelf", beweerde K. gis teren tegenover de kantonrechter, die echter zijn twijfels had over dit verhaal. Merkwaardig Evenals officier van justitie mr. R. Beau mont, die stelde: „Het is wel niet te bewijzen, maar het riekt verdacht veel naar illegaal werken". De verklaring van K. dat hij zijn landgenoot drie maanden lang gratis voedsel en onderdak had bezorgd „omdat hij vakantie wilde houden" vond dan ook weinig geloof. „Een uiterst merkwaardige zaak". Zo oor deelden alle betrokkenen over de omstandig heden rond het ongeluk dat zich vorig jaar zo mer op in de Koningin Julianastraat te Hoofd plaat had afgespeeld. Daarbij was mevrouw G. uit het Belgische Beveren door een roekelo ze inhaalmanoeuvre in botsing gekomen met de auto van W. van de B. uit Breskens. Deze laatste had door razendsnel uitwijken een frontale confrontatie weten te voorkomen, maar was toch nog geraakt door mevrouw G., die na het ongeval door reed. Na een achter volging had Van de B. haar tot stoppen weten te dwingen. „Ik trof een volslagen overspannen vrouw aan achter het stuur", zo verklaarde de Bres- siaander tegenover de kantonrechter. „Ze zei op weg te zijn naar Brussel, maar was er zich blijkbaar niet van bewust dat ze de verkeerde kant opreed". Volgens officier mr. Beaumont was komen vast te staan dat de Belgische eerder op de dag in haar eigen land ook al een verkeersongeval had veroorzaakt en daarna eveneens was doorgereden. „Als je blijkbaar in een dergelijke verwarde toestand bent, moet je niet in een auto stap pen", aldus mr. Beaumont, die een boete van 200 eiste. Mr. de Mul vonniste conform. Pils De verkoop van pils zonder vergunning was de 52-jarige uitbater van de Forellenfarm te Breskens, J.M.W., vorig jaar juli fataal gewor den. „Het is nooit mijn bedoeling geweest een horecabedrijf op te zetten, maar de mensen vroegen telkens weer om bier", verklaarde verdachte gisteren zijn daad tegenover de Oostburgse kantonrechter. „Nou ja, wat doe je dan". „Wat je dan doet is gewoon niets schenken, zolang je geen vergunning hebt", meende mr. Beaumont, die vrij zwaar aan de zaak zei te tillen. Mede omdat was gebleken dat er in de Forellenfarm nog meer dingen wettelijk niet in orde waren. Daarbij kwam nog dat W., hoewel hij begin juli was verbaliseerd, toch rustig bier was blijven tappen tot aan het eind van het sei zoen. Hoewel verdachte verklaarde er vrij zeker van te zijn dat hem binnen enkele weken een drankvergunning zal worden verstrekt door het Oostburgse gemeentebestuur, oordeelde de officier van justitie dat er met het oog op eventuele nieuwe overtredingen toch nog wat in petto moest worden gehouden. Hij vorderde ƒ250 boete en nog eens ƒ500 voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. De kantonrechter ging daarmee volledig ak koord. Waarneming Volgens J.W. uit Sluis mankeerde er over duidelijk iets aan het waarnemingsvermogen van twee agenten, die in maart 1982 hadden geconstateerd dat hij, met zijn auto komende vanaf de Watervlietseweg, de Tivoli-kruising bij IJzendijke was opgereden en daarbij twee andere auto's had gehinderd. „Er waren helemaal geen andere auto's", al dus W. gisteren tegen de kantonrechter. „Die agenten moeten verkeerd gekeken hebben". Eén van de politiemannen, de wachtmeester A. Kuiper, verklaarde echter onder ede dat W. wel degelijk op een wilde manier de kruising was opgekomen en daarbij andere automobi listen de doorgang had belemmerd. Ondanks de heftige ontkenningen van W. meende mr. Beaumont dat het bewijs overdui delijk was geleverd. Conform de eis veroor deelde mr. de Mul de Sluizenaar tot 120 boete. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiumiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^

de Stem | 1983 | | pagina 15