School voor speciaal onderwijs in Terneuzen groeit Kabinet in botsing met KMS-directie 11 PROGRESSIEF TERNEUZEN IN RAAD: Aanbesteding werkplaats ook voor niet-Sasse aannemers DAIHATSU Voorzitter P. K VRIJDAG 25 FEBRUAR11983 VAN ZEELAND T27 PAGINA ZEELANDI k TERNEUZEN - De normen voor de kwaliteit van het water in de Westerschelde mogen niet lichtvaardig worden versoepeld nu een rap port van de 'deskundige' professor Fohr de in druk heeft gewekt dat dat zou kunnen. politierapport Rollendriedaagse in IJzendijke OFFICIËLE OPENING OP 4 MAART Leerblokken Plaatselijk nieuws Sluiskil Sas van Gent GARAGE BUPONTl TERNEUZEN Raad van Goes akkoord met volwaardiger Beukenstraat 't Duumpje bekijkt fossielen museum Plaatselijk nieuws Terneuzen ge« Norm voor water Schelde niet zomaar versoepelen Van een onzer verslaggevers een studie mag noemen. Het lijkt eerder tot stand gekomen tussen de koffie en de borrel door". Een onderzoek naar het zelfreinigend vermogen van de Westerschelde is volgens hem wel op zijn plaats. Ook wilde De Zeeuw de brief van de VMZ behandeld zien in de milieu-commissie. Namens Links Perspektief Terneuzen wilde A. Persijn tenslotte weten of b. en w. zich zullen beraden op de invloed van Fohr's rapport op de plan nen voor de zuiveringsinstal latie. Burgemeester C. Ocke- loen raadde de raad aan de VMZ-brief voor kennisgeving aan te nemen. „De zorg voor de waterkwaliteit ligt bij de waterschappen, niet bij de ge meenten. De Zeeuwsvlaamse colleges van b. en w. hebben er alleen op aangedrongen om in het licht van het rapport-Fohr de bouw van zuiveringsinstal laties zorgvuldig te bekijken" zo beantwoordde hij de vra gen. Feestelijker was de afloop van de raadsvergadering, toen het comité Biervliet 800 jaar stad een aantal speciaal ter gelegenheid van de jubileum viering gevulde flessen wijn kwam aanbieden. „Een prima afdronk" vond burgemeester Ockeloen. GOES - In de nacht van woensdag op donderdag is ingebroken in de handwerk zaak De Gouden Draad in de Lange Kerkstraat. Er wordt een geldbedrag van 50 gul den vermist. In de zaak De Hanzaag in de Lange Vorsstraat werd eveneens ingebroken. Hier werden twaalf barometers en een geldbedrag van 10 gulden vermist. De personenauto van M. P. welke in de Wijngaardstraat Dat bezorgde geluid lie ten de progressieve fracties in de Terneu- zense gemeenteraad gis teren horen naar aanlei ding van een brief van de vereniging Milieuhy giëne Zeeland (VMZ). Ook de VMZ is bang dat de milieu-eisen er dankzij Fohr (die een rapport over het Wes- terscheldewater maakte in op dracht van de Zeeuwse ka mers van koophandel) niet strenger op zullen worden. Voor Terneuzen is vooral van belang de eventuele bouw van een zuiveringsinstallatie bij de Griete. Fohr berekende dat zo'n installatie de vervui ling van de Schelde maar met een fractie zou verminderen. Het vuile water komt volgens hem voor het merendeel uit Belgie. PvdA-er P. Remijnsen wil de wel dat rekening wordt ge houden met Fohr's bevindin gen, maar vroeg tevens na drukkelijk en blijvend aan dacht voor de milieu-eisen. Raadslid J. de Zeeuw van D'66 deed het dunnetjes over: „Er wordt nagenoeg kritiekloos geschermd met het rapport- Fohr. Hosanna, de prof heeft gesproken, maar ik vraag me af of je dit wel een rapport of Van onze correspondent SAS VAN GENT - De ge meente Sas van Gent zal voor de bouw van de nieuwe werk plaats gemeentewerken ook Van onze correspondent IJZENDIJKE - Ronald en Ru- die de Bakker stonden gister avond aan kop na twee onder delen in de rollendriedaagse te Ijzendijke. Deze eerste rollen driedaagse, welke wordt ge houden in café „La porte d' Or" mocht zich gisteravond in een grote belangstelling ver heugen. Veel gerenommeerde rol- lenrenners zijn in Ijzendijke present, en dat bleek gister avond al gelijk, doordat er steeds een minimaal verschil tussen de verschillende kop pels bestond. Na de 500 meter sprint en de 1000 meter afval- lingskoers gaan Ronald en Rudie de Bakker aan de lei ding. Zij wisten in totaal al 16 punten bijeen te rijden. Op de tweede plaats staan gezamen lijk Jan de Pooter - Mark Die- leman en Mario de Vreeze en Luciën de Clerck. De andere favorieten Freddy Landuyt - Rudie Buzeyn, maar ook Adrie de Meyer en Kees Huisman konden nog steeds de aanslui ting behouden. Aan deze rollenkoers wordt ook deelgenomen door enkele plaatselijke renners. Met na me Johnny Verbeke en Arnold Claeys, twee oud - coureurs, witen nog redelijke prestaties te boeken. Toch zijn de beste Ijzendijkenaren na twee on derdelen Carlos Boerman en Johan de Jonge, die zeer zeker nog hoge ogen zullen gooien. De tussenstand na twee onder delen is als volgt: 1. Ronald - Rudie de Bakker 16 punten, 2. Mark Die- leman - Jan de Pooter, Mario de Vreeze - Luciën de Clerck 15 pun ten, 4, Kees Huisman - Adrie de Meyer, Freddie Landuyt - Rudie Buzeyn 14 punten, 6. Clement Bon te - Luc Lampo 13 punten, 7. Frank Bakker - Kees Verhelst, Carlos Boerman - Johan de Jonge, Roland Boeye - Adrie Worst 10 punten, 10. Arnold Claeys - Johnny Verbeke 9 punten, 11. Willy Tanghe - Tonny Eyck 7 punten, 12. Walter - Alouis van de Bunder 6 punten, 13. R. de Pooter - P. Goosens, Ronald Wie me - Charel Tanghe, W. de Sein - Luc van Tiggelen, Marcel Alblas - Martin Ocke 5 punten. twee niet-Sasse aannemers la ten inschrijven. Dit besluit is gisteravond door de gemeenteraad, alhoe wel niet met algemene stem men, genomen. Zoals bekend wil Sas van Gent op het door haar aangekochte Vlaande- rencomplex de nieuwe werk plaats voor de dienst Gemeen tewerken laten bouwen, met daarin ondergebracht de nieu we brandweerkazerne. Sas van Gent zal in ieder geval al le Sasse aannemers, maar ook twee niet-Sasse bouwbedrij ven, op basis van uitnodiging laten inschrijven. Dit was zeer tegen de zin van raadslid J. Rijnders (Ge meentebelangen) die bang was dat dan mogelijk een aanne mer van buiten Sas van Gent de opdracht, waarmee onge veer 900.000 gulden is gemoeid, gaat strijken. Volgens raads voorzitter wethouder L. Mar- quinie dient de gemeente zo goedkoop mogelijk proberen te bouwen, en vond hij het ge past ook twee aannemers van buiten Sas van Gent te laten meedoen. De stemming liet een onver wachte wending zien, want na J. Rijnders gingen ook de he ren M. Weemaes, W. de Roo en C. Barbé van de groepering Gemeentebelangen/Groot Sas met hem mee. Laatstgenoem de liep mee met een partijge note in het college. Met 9 stem men voor, die van het college, de PvdA en CDA-fractie, werd het collegevoorstel daarom ook aangenomen. De gemoederen werden gis teravond danig verhit toen het bezwaarschrift van het FNV tegen de opheffing van secre tarie-handelingen in Westdor- pe en Philippine werd behan deld. Het voorstel van het col lege van B en W is om dit be zwaarschrift niet ontvankelijk te verklaren. Vooral de fractie van het CDA is zeer gebrand op continuering van de secre tarie-handelingen in de twee Sasse kernen, en wilde fractie voorzitter L. van Waes de dis cussie weer openbreken, maar wethouder L. Marquidie snoerde hem vlug de mond met de opmerking: „ik wens geen discussie, wij werken precies volgens de regels die getoetst zijn aan de wet". De wel zeer uitgebreide stemverklaring van CDA'er R. de Mul, kon geen genade vin den in de ogen van de raads voorzitter. Overigens besloot de Sasse gemeenteraad het FNV-bezwaarschrift inder daad niet ontvankelijk te ver klaren. Overvolle klas in lom-school De Schans - FOTO WIM KOOPMAN Van onze correspondent TERNEUZEN - „Er zijn in Zeeuwsch-Vlaanderen maar weinig mensen die van het bestaan van een school voor voortgezet speciaal onder wijs afweten." Dat is de me ning van de heer C. G. van Asten, directeur van De Schans aan de Katspolder- laan te Terneuzen. De enige school in zijn soort in de re gio. Gestart op 1 augustus 1980 met 57 leerlingen vanuit het gehele gebied nu, bijna drie jaar later, uit zijn jas ge groeid. Als de aanvraag tot uitbreiding door Den Haag niet spoedig ingewilligd wordt raakt de school in ruimtenood. Dat moet dan de tweede uitbreiding wor den die deze school in zijn korte bestaan ondergaat. De Schans telt nu 130 leer lingen, verdeeld in twaalf groepen. Op vrijdag 4 maart zal 's middags om twee uur de school alsnog officieel worden geopend. Daarvoor komt naar Terneuzen de heer S. de Jong, directeur opleiding buitengewoon on derwijs te Tilburg. Daar naast bestaat van vier tot half zes de gelegenheid voor het onderwijzend personeel van alle andere scholen deze bijzondere school te bezoe ken. De dag daarop zaterdag 5 maart is er van tien tot een uur open dag, waarbij iedere belangstellende welkom is. Leerlingen van de school zullen aan deze open dag meewerken in verschillende vormen. Zo zal het huisor kest te beluisteren zijn, is er een demonstratie judo en een aan de school verbonden leraar, één van de dertien, zal een simultaan dampartij verzorgen. De Schans is een samen werkingsschool waarin voorstanders van open baar,protestant-christelij k en katholiek onderwijs sa menwerken en staat onder leiding van de stichting sa menwerkingsscholen voor kinderen met leer- en op voedingsmoeilijkheden in de provincie Zeeland. In aan merking voor plaatsing ko men dus kinderen vanaf twaalf jaar en ouder met een normale verstandelijke aan leg, die echter ten gevolge van bepaalde problemen en ook stoornissen extra-hulp en begeleiding nodig hebben om te kunnen komen tot ontplooiing van hun activi teiten. Die problemen kun nen veelsoortig zijn, zoals op het persoonlij kheidsvlak, aanpassingsmoeilij kheden, emotionele blokkades enzo voort en op leergebied met taal - en rekenstoornissen. De school volgt niet het leerstofj aarklassesysteem. In De Schans doorbreekt men dit door de leerlingen via leerblokken de leerstof te laten verwerken. Zitten blijven komt dan ook niet voor. Het kan wel eens ge beuren dat een leerling twee jaar in eenzelfde groep blijft, omdat hij bepaalde leerblokken nog niet heeft verwerkt, of omdat dit pe dagogisch vrantwoord is. Leerlingen uit het basison derwijs en speciaal onder wijs vanaf die leeftijd die geen zesdeklasniveau heb ben, kunnen na goedkeuring van de toelatingscommissie geplaatst worden in de scha kelklas. Na dat jaar kunnen zij de school verlaten en naar brugjaar 1 van een school voor voortgezet onderwijs gaan, hetgeen door ongeveer 30 procent wordt gedaan, of op De Schans blijven. Men komt dan in de onderbouw die drie brugjaren kent. In brugjaar 2 en 3 worden leer lingen geplaatst die na het eerste brugjaar in De Schans mavo of leao gaan doen. In de mavo-richting wordt opgeleid voor het staatsexamen dat aan de school wordt afgenomen en geeft dezelfde rechten als bij een reguliere school voor mavo. In de leao-richting moet een zogenaamde extra huisexamen worden afgeno men onder verantwoorde lijkheid van een reguliere leao-schnnl Vervolg van pagina 1 Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Het kabinet en de directie van de Koninklijke Maatschappij De Schelde blij ken het totaal oneens te zijn over de problemen bij het be drijf in Zeeland. De uitspra ken die staatssecretaris Van Houweiingen (Defensie) en minister Van Aardenne (Eco nomische Zaken) gisteren in de Tweede Kamer deden, bot sen frontaal met de mening van de KMS-directie. KMS-topman Proper heeft de Tweede Kamer schriftelijk laten weten dat hij de sombere visie over de ketelbouw van minister Van Aardenne niet deelt. Hij schrijft dat „met zeer goede vooruitzichten voor grote ketelbouw orders in bin nen- en buitenland de bezet ting van de ketel- en appara tenbouw in Vlissingen de eerstkomende jaren verzekerd is". Minister Van Aardenne herhaalde gisteren echter zijn uitspraak dat er eigenlijk geen sprake meer is van ketelbouw in ons land omdat er geen werk meer is: „Ik zie geen or ders meer komen". „Laten we niet onrealistisch zijn: je kunt op je vingers na tellen dat er geen orders meer voor ketelbouw in Nederland komen en op export hoeven we niet te rekenen.", aldus de mi nister in een reactie op de brief van de KMS. „Wellicht komt er de ombouw voor Borssele en de Maasvlakte, maar de vergunning-verle ning daarvoor is nog niet rond. Ook orders voor ombouw zijn zeer beperkt." Directie en ondernemings raad van de KMS zeggen ech ter dat er over een aantal ja ren wel werk is omdat veel ke tels in de electriciteitscentra- les dan aan vervanging toe zijn. Bovendien voegt de di rectie daar aan toe, zijn er in de tussentijd voldoende orders voor vervangend werk. Van Aardenne twijfelt aan die opvatting, maar zegt wel dat het door de onderlinge banden van de KMS-bedrij- ven mogelijk is om „gaten" in de orders-reeks voor de ketel bouw op te vangen door werk nemers tijdelijk ergens anders te plaatsen. Zoals bekend moet het kabi net binnenkort de knopen doorhakken over de toekomst van de ketelbouw in ons land, waarbij een keuze gemaakte moet worden voor het hand haven van de ketelbouw bij De Schelde in Zeeland en'bf Stork in Hengelo. Daarover zei Van Aardenne gisteren: „Ik hou vast aan het beleid van mijn voorganger Terlouw, dat we niet het ene bedrijf aan het andere mogen opofferen. Mijn verantwoordelijkheid (voor de werkgelegenheid) gaat verder dan Vlissingen, ook in Hengelo kunnen we niet alles wegha len", aldus Van Aardenne, die met die uitspraak de werkne mers in Twente wilde gerust stellen omdat men daar vreest te worden gesloten, waarna het kabinet alle ketelbouw in Zeeland concenteert. Op het minister van Economische Za ken lijkt men daar intern wel voor te voelen. Ook de rekensommetjes die in Den Haag en Zeeland wor den gemaakt, blijken verschil lende uitkomsten te hebben. In de brief aan de Tweede Kamer laat de KMS-directie weten dat er ƒ350 miljoen nodig is om de onderhanden defensie opdrachten te kunnen voltooi en. Staatssecretaris Van Hou weiingen (Defensie) liet giste ren echter weten met 50 tot 100 miljoen gulden minder reke ning te houden. Grootste probleem is echter het „gat" dat na 1 juli bij De Schelde ontstaat als men uit gewerkt is aan de marine-fre gatten en de werk-capaciteit tot een derde zou terugvallen. Van Houweiingen zei gisteren dat er op het ministerie al druk aan gewerkt wordt om de bouw van marine-fregatten eerder te laten beginnen. „Op dit moment wordt er alles aan gedaan op dat naar voren te halen, maar het is technisch niet mogelijk om eerder dan begin 1984 te beginnen." Uit zijn woorden bleek dat men in die tussentijd zou kun nen beginnen aan de afslan king van de KMS, die volgens het kabinet nodig is. De PvdA noemde het echter „een ramp" als de marine-werf zo lang stil zou liggen, dat zou ook het ci viele deel van de KMS mee de afgrond in trekken. Ook CDA, VVD en D'66 zijn er tegen dat er een te groot „gat" ontstaat in de orderstroom. Maar vol gens Van Houweiingen is het wél mogelijk geplande orders van na 1985 naar voren te ha len zodat er geen „gat van drie jaar" ontstaat, maar aan een orderloze periode van zeker een half jaar is volgens hem technisch niet te ontkomen. Tenzij er natuurlijk ander vervangend werk is, maar van export kan dat zeker niet ko men, denkt hij. In Den Haag bleek gisteren dat échte duidelijkheid hier over nog niet gegeven kan worden totdat het kabinet uit de financiële problemen voor de KMS is. Dat zal snel gebeu ren. Ook zal volgens Van Aar denne snel duidelijk zijn wat de bewindvoerders met de KMS van plan zijn. Zoals be kend wil het kabinet De Schel de, zonder ontvlechting, maar wel met afslanking, met mari ne-deel en civiele delen buiten RSV voortzetten. Van Aarden ne liet weten dat de staat voorlopig de aandelen van dat gezonde bedrijf waarschijnlijk in handen zal nemen. Zoals gemeld zullen KMS-delen bui ten Vlissingen (De Gieterij, AKF Goes en RSV-Terneuzen) waarschijnlijk geen direct deel uitmaken van dat nieuwe Schelde-staats-bedrijf. geparkeerd stond opengebroken. Er wore tien a twaalf koksmessen de auto vermist. In het warenhuis de He» werden mevrouw S. L. G haar dochter, beiden wo» achtig te Goes, aangehoud. Zij hadden kleding ter wjj de van ruim 99 gulden ge» len. Na verhoor zijn zij gezonden. Schieting - Zaal Dallinga; schutters: eerste hoge voi Armand Verschuren, Moerj ke; tweede hoge vogel: j| Froment, Sluiskil; linker vogel: Ronnie de Vos, Vrast, tweede linker zij vogel: Git| de Cock, Vrasene; rechters vogel: Tom de Brouwer, sene; tweede rechter zijvoi' Mare Froment, Sluiskil, volgende schieting, hantl schieting, is vrijdag 18 mai] aanvang 20.00 uur in zaal] linga. Kaarten - Kaartclub vertje Vier schaarde zichti week achter de kaarttalj van acfé De Rijnvaert. Des slag van dit eerste treffen) het carnaval was als volgtl P. Ferket, 2. mevrouw 1 Jong, 3. J. van Aerde, 4. J.i let, 5. C. Ferket; Poedelprijs) van der Steen. De volger! kaarting is zaterdag 12 maai Sint-Albert - De trouwe kaal ters van buurtverei%| Sint-Albert waren weer rj de partij voor hun maande;! ke kaarting. Uitslag: 1.0. f Jager, 2. J. van Aerde, 3. E.J Causmaecker, 4. F. Engels,; j de Wit. De volgende kaarlii wordt de derde vrijdag vaal maand maart gehouden inj buurtcentrum van de actie) buurtvereniging. Vastenactie-winkeltje bekend is in het kader van| Vastenactie een winkeltje g opend maar men tweedehaii kleding verkoopt. Sinds 1 deze week is een andere loii| tie gekozen. De initiatie! mers zijn bjzonder tevred met hun nieuwe adres. 1 winkeltje is nu gevestigdinsl voormalige radiozaak Vanïj aan de Zuidstraat-promenaif Ondanks het voorbije can val loopt de actie uitsteken! en heeft men al voor |l,i| verkocht. In de winkel Promenade kan men ook 41 tweedehands kleding inletfl ren. De openingsuren zijnhe| zelfde gebleven, naraeli dinsdag, woensdag, donderi en vrijdag van 10.00 tot lil uur en van 13.30 tot 17.00 ue| De vrijdagavond is meno nog geopend van zes tot ai| uur. (ADVERTENTIE) officiële dealer verkoper: Bertrand Vael Postbus 31 4530 AA Terneuzen wpi.IDAG 25 FEBRUAR119 Van onze correspondent GOES - Met uitzondering van CDA en VVD gaf de Goese ge meenteraad donderdagavond zijn fiat aan het voorstel van B en W om het herïnrichtings- pan van de Beukenstraat in verband met de verkeersvei ligheid, volwaardiger aan te passen dan eerst in de bedoe ling lag. In eerste instantie was hier voor reeds een reserve ge vormd van 271.295 gulden. Voor het nieuwe plan ont breekt nog een bedrag van 203.705 gulden. Dit bedrag zou kunnen worden verkregen in het kader van de werkverrui- mende maatregel. De fracties van VVD en CDA attendeer den er op dat daardoor aanne mers buiten spel zouden ko men te staan, en stemden daarom tegen. Mede in ver band met de herinrichting van het wijk-en winkelcentrum „de Bussel" en de aandrang van de bewoners in Goes- Zuid, sloeg het merendeel der stemmen over naar het plan van B en W. Al enkele jaren zoekt men ook naar een oplossing om meer gestalte te geven aan de parkeerfunctie die het evene mententerrein heeft. Door verplaatsing van een steen houwerij aan de J.A. van de Goeskade en de daardoor vrij komende ruimte, alsmede de nieuwbouw van supermarkt Jac. Hermans, en tevens door de bouw van 29 woningen, wil men nu een ontsluitingsweg aanleggen van en naar de J.A. van der Goeskade. Hoewel sommige fracties in de r& wel hun twijfels hadden of' ze weg zou leiden tot meer bruik van het evenement! terrein als parkeerplaats, men toch unaniem akkoofl Er wordt tot aankoop van perceel grond met o; van steenhouwerij Zant voor de prijs van 100.000 den overgegaan, en te»! ging men akkoord om een drag van ruim 81.000 gul' beschikbaar te stellen dat moeid is met de aanleg van' ontsluitingsweg. Doi Bres leefd Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De West- zeeuwsvlaamse natuur- beschermingsvereniging 't Duumpje gaat van avond een kijkje nemen in het fossielenmuseum aan de Dorpsstraat te Breskens. Vertrokken wordt om kwart over zeven vanaf het Ledelplein te Oost burg. De rondleiding in het museum, die wordt verzorgd door conserva tor Goethals, begint om half acht. Bridge - Bridgeclub Emergo hield een competitiewedstrijd, leze wedstrijd werd voro de :rste maal gespeeld in het nieuwe clublokaal, De Millia- |no ana de Kreek. Alle wedsrij- iden zullen in het vervolg op dit adres gespeeld worden. Uit- jslag: A-groep: 1. mevrouw !iesbroek-de heer Yderbaert 65,28 2. mevrouw Hofman- de heer Burm 59,03, 3. heren SAndrini-Visser 56,94, 4. heren Sandrini-Visser 55,56, 5. me- [vrouw Bruijns-dé heer Rom- ion 54-17. B-groep: 1. echtpaar Van Dijk 61,85, 2. echtpaar Jchiltman 58,15, 3. dames SAndrini-VAn de Dries 54,81, 4. heren Dourleijn-Kramer [54,81, 5. heren Hoogenboom- Wendels 52,96 Na de restauratie van westvleugel van het Man' «Je ledenvergadering in het weeshuiscomplex, zal nu Geerteshuis te Kloetinge. De het zogenaamde washok wj ??nvang is 19.45 uur. den gerestaureerd. De kost ^WJDELBURG - Theeservies daarvan bedragen 150.00081: £°or Zeeuws Museum - Dezer den. Met uitzondering van' dagen 1 ondertekend, om de doof," werknemers van de Schelde en de daartoe Wj rende bedrijven, de op Mij nuari aangenomen resolut". ondersteunen. Daarin aangedrongen bij landeW en provinciale overheid, om' werkgelegenheid bij bed' bedrijven te bevorderen, sluiting of inkrimping worden voorkomen. i slot ren „Ge gei lede ten' den lijk. gevi uite king buri ORSELE - Stichting Welzijn oor Ouderen - Op woensdag 2 aart komt de stichting Wei- ij n voor Ouderen te Borsele lijeen in de Jeugdhoeve in 's eerenhoek om 15 uur voor de ilgemene bestuursvergade ring. Op de agenda staan on- 'er meer het tussenrapport arme maaltijdvoorziening en een radio-opname methet AVRO-diligence-orkest en andere artiesten, die de AVRO ip 10 mei zal uitzenden vanuit ~'e Stenge te Heinkenszand. TDDELBURG - Naamge- ing locomotief - Burgemees ter drs. P. Wolters zal woens dag 2 maart om 10.45 uur in iddelburg een locomotief uit de serie 1600 de officiële naam iMiddelburg" geven. "TINKENSZAND - Intema- ionale vrouwendag - In De 'tenge te Heinkenszand wordt >p dinsdag 8 maart de interna tionale vrouwendag gehouden, ^ie dit jaar in het teken zal taan van vrouwen en econo- ische zelfstandigheid. De 'erkgroep Vrouwenactivitei- ïn (WVA) zal in samenwer king met het Vrouwencontact einkenszand een programma erzorgen onder het motto: „Vrouw en Werk". Van 15 tot 22 uur zijn alle vrouwen wel- iOm. DES - Ledenvergadering EO - De CNV-bond voor Overheid, Gezondheid, Wei ll n en Sociale Voorzieningen joudt op donderdag 17 maart ontving het Zeeuws PPR-fractie werd door de jjtuseum een zilveren theeser- dere raadsleden ook een nW] jhes in langdurig bruikleen. ^et servies bestaat uit een uilloire met comfort, een 'eepot, melkkan en een lepel- aasje, en is vervaardigd door ■e Middelburgse zilversmid huippus Prië. Het bijzondere pn dit bruikleen is dat het «uilloire blijkens een inscrip- i® lr! 1777 werd aangeboden ,.°r byt gemeentebestuur van ddelburg aan de befaamde Adriaan Kluit iT7n die van 1768 tot ■'78 in Middelburg Griekse

de Stem | 1983 | | pagina 14