ermindering .vakonderwijs goedgekeurd tig, geen huisarts in Zuiddorpe Kopers voor afgeslankte RSV gieterij Topal verlaat stichting Welzijn [AD HULST I Vissers vallen over foto RSCHAP MISACHTEN Dreigementen afgedaan met boete w kan zip\ leftijden nmen A VRIJDAG 25 FEBRUAR11983 BIBTIM VAN ZEELAND Plaatselijk nieuws j drukwerk presentatiemappen displays bouwbegeleiding wanddekoraties enz. enz. {Vrouwengilde streed om Itennistitel B. en w. Axel: hÜ? FNV mee"de dat Zuid- pe wel degelijk toe was aan eigen huisarts. Om die L'n| te onderstrepen ver- afdeling naar de lan- B Jke normen: 2300 patiënten Boete van 200 gulden voor deemoedige zondaar Axel Kloosterzande Kieldrecht Kielen weer uit de kast medische diensten T2C PAGINA ZEELAND 2 ie. jubileum, receptie, irloving, overwinning, ir door, mag best eens iel op de pagina ilijk is dat niet en duur (b v. 6 regels kosten stelt 'n tekst op, belt in onze bijkantoren of aan de balie larticulieren 40 Een grote regel et bijplaatsen van een 10,-toeslag Bij niet dt 2,50 adm,kosten /onkantoren Hulst. I 01140-13751; at 9. tel 01150-17920 tel 01100-28030 Van een onzer verslaggevers HULST - De Hulster gemeenteraad heeft zich gisteravond met grote meerderheid geschaard achter het voorstel om het vakonderwijs op de lagere scholen met een kwartier per leer kracht per week terug te brengen. gen EMARIE d met je 17e Luc en Ingrid. Studio: Nieuwstraat 54 Terneuzen - Tel. (01150)- 19254 Gespecialiseerd in architectuur-, industriële, publiciteits- en portretfotogratie. vaterschap De Drie Am- d dat op donderdag, 3 middags 2.00 uur een ig zal worden gehouden ladering van voornoemd >ouw van de dienst voor "erneuzen, ingang Burg. VVV; Museum), óór de aanvang van de belanghebbenden gele- belangen met betrek- genda vermelde punten agelijks bestuur kenbaar age in het watersohaps- it 19 te Terneuzen, op lur. iri 1983. De dijkgraaf voornoemd P. van Hoeve I Vervolg van pagina 1 „Dat kan best zijn", aldus [een andere betrokkene, „maar [Walcheren is maar een klein [eilandje en op den duur durf je [je niet meer op straat te bege ren, bang dat je herkend wordt omdat je uit en te na in dat boek staat. Bovendien heb I ik het altijd gek gevonden dat [er in de rechtszaal gefotogra- [feerd mocht worden, ik dacht [dat alleen maar getekend [mocht worden". Politierechter mr. G. H. No- [mes kon zich niet meer herin- neren of hij de betrokken foto toestemming tot foto- graferen had gegeven. „Maar [als ik er bezwaar tegen had [gehad, zou ik het zeker verbo- den hebben, dat is mijn ge dragslijn", aldus de politie- Irechter. I De eerste druk is nagenoeg [uitverkocht en voorzichtig [wordt al aan een tweede druk [gedacht. i Van een onzer verslaggevers HULST - In de Zuidhal van [Den Dullaert werd gisteren |het eerste 'Gilde-tennistoer- nooi' op touw gezet door het Hulster Katholiek Vrouwen- Jgilde. 36 dames deden er aan ■mee, terwijl heel wat leden [een kijkje kwamen nemen om hun favorieten aan te moedi llen. De eerste prijs werd be haald door mevrouw I. de Block-van Esbroeck, en het Silver was voor mevrouw A. ïhijssen. De derde prijs moest bepaald worden door loting, jimdat maar liefst vijf dames net een gelijk puntentotaal feindigden. Het lot wees me vrouw Haartsen-van de Bran den aan als derde. De organi satie van dit toernooi was in I handen van mevrouw T. I Adriaanssen-Courtin. Dat levert de gemeen te een structurele bezui niging op van 40.000 gul den. Enkel de raadsleden P. Ste vens (Gemeenschappelijke Belangen) en B. Martens (PvdA) waren tegen. Voordat het voorstel met een fikse hamerslag werd goedgekeurd ontspon zich een uitgebreide discussie. Dat kwam vooral door een tweetal brieven die de raadsleden deze week in de bus kregen. Een van de gezamenlijke school hoofden, waarin werd gepro beerd de vermindering van het vakonderwijs uit het hoofd te praten. Een andere van alle oudercomité's, waarin de eer ste brief werd onderschreven. Al die correspondentie deed R. Eeman (eigen lijst) zich af vragen of er wellicht het een en ander schort aan het over leg tussen de schoolbesturen en de onderwijsteams. Im mers, de onderwijscommissie, samengesteld uit schoolbe stuurders, had met het voor stel geen enkele moeite. Ook B. Martens was er van overuigd dat er ernstige communicatie stoornissen moeten zijn. Los daarvan opperde Eeman om het voorstel terug te nemen en met alle betrok kenen om de tafel te gaan zit ten. Ook B. Martens bleek daar voor te porren, evenals het CDA, dat bij monde van R. Scheele de opstelling van een compleet onderwijs-bezuini- gingsplan bepleitte. A. Houben (VVD) bleek het roerend met het B en W-voorstel eens te zijn. „We zullen een begin moeten maken met bezuini gen", zei hij, „en het is mis schien jammer dat het onder wijs daarbij eerst aan de beurt komt". Wethouder W. Kayser (VVD) ontnam de raad iedere illusie dat de zaak zou kunnen worden uitgesteld om nog eens op het gemak te bekijken. Voor 1 maart moet het aantal uren vakonderwijs namelijk worden vastgesteld, „zo niet", aldus de wethouder, „dan ver valt in één klap al het extra vakonderwijs". Dat sloeg der mate in dat P. Blommaert (CDA) vroeg om de vergade ring een tiental minuten te schorsen, voor nader overleg met de verschillende fracties. Het conclaaf leverde het vol gend voorstel op: voor 1983/84 het vakonderwijs met een kwartier verminderen en voor de jaren daarna met de onder wijswereld om de tafel gaan zitten, om te kijken wat er be zuinigd kan en moet worden. En dat, zo concludeerde burge meester P. Molthoff, kwam op hetzelfde neer als het B en W-voorstel. Van een onzer verslaggevers AXEL/ZUIDDORPE - Het Axelse gemeentebestuur on- I derneemt geen verdere pogin- I sen om Zuiddorpe aan een (huisarts te helpen. Het college js tot dat besluit gekomen op ifinSi? van een enQuete onder |500 inwoners van Zuiddorpe, ^Overslag en omgeving. 207 formulieren kwamen te- pug. een respons van 43 pro- T®nt. 137 mensen lieten weten een 'eigen' huisarts voor fdnddorpe te willen, 70 geën- Rueteerden hadden daar geen boette aan. Conclusie van het gemeen- tstuur:de meerderheid van i\l Talking is tevreden met e huidige situatie, die erop J*0mt dat patiënten uit puiddorpe en omgeving wor- P n bediend door huisartsen uit andere plaatsen. °e enquete was het uit- oeisel van afspraken die vo- ■£8 laar werden gemaakt bij vorm'rig van een nieuw col- •ge van b. en w. in Axel. De bÜÜ„ Partijen namen K'cBj een brief van de fieus"3 groot-Axel se- tUatio ?artS 'S een ideale si' In de gemeente Axel ligt dat cijfer op 3.000 patiën ten per arts. De uitslag van de enquete is, ondanks een meerderheid voor het FNV-standpunt, voor b. en w. echter niet overtuigend ge noeg om er nog werk van te .maken. Men heeft dit inmid dels al per brief laten weten aan zowel het bestuur van de FNV-afdeling als aan de Axelse huisartsen. Van onze correspondente MIDDELBURG - In Hulst vond de 23-jarige Brusselaar G.S. (op 1 maart van het vorig jaar) in een sexwinkel einde lijk wat hij al zo lang zocht: de film „Garten der wollust", moest en zou hij hebben, maar geld om er voor te betalen had hij niet: de band verdween dan ook zonder meer in zijn jaszak, maar thuis kwam de narigheid. Vader S. stond er op dat zoonlief alsnog terug ging naar Hulst om orde op zaken te stellen, en aldus geschiedde. Overigens betekende dit voor de jongeman bovendien een confrontatie met de inmiddels ingeschakelde politie. Donderdag stond S., terzijde gestaan door zijn begrijpende maar onverbiddelijke vader, (die een en ander voor zijn Frans-talige zoon vertaalde) voor de politierechter in Mid delburg. „Awel", sprak de man „het is heel spijtig maar het zijn de zotte jaren nietwaar?" „Neen, het ging om de Garten der wollust", reageerde offi cier van justitie mr. Nijmeijer onder grote hilariteit van de publieke tribune. „Nou ik hoop dat hij daar dan plezier aan heeft beleefd, maar hij moet zich verder wel goed gedragen", aldus politie rechter mr. Nomes, die de dee moedige zondaar, conform de eis van het openbaar ministe rie veroordeelde tot een boete van 200 gulden. Een boete van 300 gulden kreeg de niet verschenen 29- jarige J.S. uit Oostende opge legd. Hij had op 2 maart in Sluis geen weerstand kunnen bieden aan een verleiding van 2 niet bij name genoemde sex- films, met een waarde van 350 gulden. Ook bij deze man ver dwenen de films onbetaald in de binnenzak, maar ook hij werd door de politie gepakt. „En dat is maar goed ook", al dus officier van justitie mr. Nijmeijer. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Er hebben zich 2 -nog onbekende- kopers gemeld voor de RSV gieterij in Middelburg. Ze zouden het bedrijf over willen nemen op voorwaarde dat een -nog geheim- overle vingsplan wordt uitgevoerd. Bekend is wel dat het plan uit gaat van inkrimping van het personeelsbestand met 25 mensen, bijna een kwart van het aantal werknemers. De ondernemingsraad en de vak bonden voelen er niets voor om over het plan te praten, zo lang ze de eventuele kopers en hun bedoelingen niet kennen. Aan de andere kant moeten ze constateren dat verkoop van de gieterij momenteel de enige overlevingskans lijkt, nu zowel minister Van Aardenne als de bewindvoerders het verzoek om een boedelkrediet naast zich neer hebben gelegd. De situatie werd gisteravond besproken tijdens een bijeen komst van het steuncomité be houd werkgelegenheid De Schelde. Het comité wacht nu af tot de ondernemingsraad, bonden en directie overleg hebben gevoerd. De werkne mers willen het hoofd nog niet in de schoot leggen. Er bestaat zelfs al een draaiboek voor een eventuele bezetting. CNV-districtsbestuurder J. Hoekstra constateerde giste ren dat de gieterij van de overheid niets meer te ver wachten heeft. „De gieterij wordt aan zijn lot over gela ten. We zullen nu zelf oplos singen moeten vinden of zoe ken". Hij hekelde de verwar ring die minister van Aarden ne heeft geschapen door zijn weigering om steun te verle nen steeds weer anders te be argumenteren. Daardoor is niet alleen bij de werknemers zelf, maar ook bij de bevolking grote onduidelijkheid ont staan. De werknemers van de gie terij tekenden gisteren alle maal een schuldbekentenis om hun loon over deze maand te kunnen incasseren. Zoals ge meld is daarvoor een con structie bedacht, waarbij de gemeente Middelburg de af lossing en rente garandeert, met eventuele uitkeringsgel- den als onderpand. De heer Topal neemt om gezondheidsredenen afscheid Van onze correspondente MIDDELBURG - Na zijn landgenoten met raad en daad te hebben bijgestaan verlaat de 53-jarige Mahmut Topal uit Turkije de stichting Welzijn Buitenlan ders Zeeland. De eerste zes jaar van zijn verblijf in Middelburg was Topal actief in een ini tiatiefgroep waaruit later de stichting voortkwam. Topal legt zijn huidige be stuursfunctie om gezondheidsredenen neer. Hij kreeg anderhalf jaar geleden een hartaanval en het duurde niet lang of een tweede aanval volgde. Volgens Topal kon hij de spanningen binnen de slecht functionerende stichting niet lan ger aan. De stichting werkt momenteel met vijf full-time functionarissen en twee secretaressen. Er waren vorig jaar zo veel problemen dat die zich uiteindelijk manifesteerden in het aftreden van het dagelijks bestuur. Die moeilijkheden binnen de stichting maakten dat de landgenoten van Topal met hun proble men naar hem toegingen in plaats van naar de functionaris. „De meeste buitenlanders hebben geen vertrouwen meer in de functiona ris en komen bij mij aan huis om moei lijkheden te bespreken. Nu ik als be stuurslid aftreed zal het niet onmiddel lijk zijn afgelopen, maar ik moet het nu echt wat rustiger aan gaan doen", ver zekert Topal. Over het werk dat Topal de laatste tien jaar deed voor de Turkse gemeen schap komt van veel kanten lof. Me vrouw C. Gillessen uit Middelburg werkte de eerste zes jaar met Topal sa men in de initiatiefgroep. „We hebben samen alle Turkse mensen bezocht. In de eerste tijd zelfs nog op de fiets en la ter met de auto. In het begin woonden hier alleen Turkse mannen die over de meest uiteenlopende zaken informatie moesten hebben. Als vrouw tegenover foto willem mieras zoveel mannen voelde ik me soms wat opgelaten, maar Topal vatte alles heel sportief op. Ook toen er aan die mannen voorlichting moest worden gegeven over sexualiteit. Ik kan rustig zeggen dat Topal zich al die jaren voor 150 pro cent heeft ingezet voor zijn landgeno ten. Het verbaast me dan ook niets dat hij het aan zijn hart heeft gekregen", vertelt mevrouw Gillessen. Topal wordt in zijn functie opgevolgd door Kadir Kilinc, de voorzitter van de Turkse werknemersvereniging Middel burg en de heer Sami, de secretaris van de werknemersvereniging. Topal: „ik ben blij dat zoveel mensen zich voor de buitenlandse groepen hebben ingezet. Door de slechte economie zal die inzet in de toekomst nog harder nodig zijn. En bovendien ben ik dubbel blij dat ik mijn landgenoten heb kunnen helpen". Zaterdag wordt officieel afscheid ge nomen van Topal in het gebouw van de stichting in de Vlissingse Palingstraat. Batikken - Het buurt- en clubhuiswerk start een cursus batikken op de dinsdagavond om negen uur in de kelder van De Halle. Docente is Cockey Acke uit Terneuzen. Voor in formatie en opgave telefoon 01155-2626. Zangavond - Komende dins dag wordt in het bejaarden dienstencentrum Trepunt een zangavond op touw gezet. De ze avond treden op het Nee' Herv. Kerkkoor onder leiding van J. Smies en het ouderen- koor onder leiding van me vrouw De Graaf. Iedereen is welkom. Aanvang 19.30 uur. De Vogel - Zeehengelvereni ging De Vogel houdt vrijdag 11 maart om 20.00 uur de voor jaarsvergadering in hotel Van Leuven. Naast de gebruikelij- ke jaarverslagen van de pen ningmeester, secretaris en de kascommissie, worden de clubwedstrijden, de jubileum wedstrijd en de koppel wed strijd besproken. Een voor naam punt is een voorstel om op de clubwedstrijden weer vrij aas te gebruiken. Vorig jaar werd besloten om alleen met zeepieren (leeglopers) te vissen. Ook zal de selectiewed strijd te Dishoek op Walche ren worden besproken, die 16 april om tien uur 's morgens voor het Nederlands kam pioenschap kusthengelen wordt gehouden. Zeehengelwedstrijden - Zee- hengelvereniging De Vogel heeft voor het visseizoen 1983 de volgende wedstrijden vast- gesteld: Zondag 27 maart van 14.00 tot 17.00 uur bij hetZge- dorp te Ossen is.se^Lzaterdag 23 april van 11.30 tot 14.30 uur bij Kruispolder; zaterdag 14 mei van 15.45 tot 18.45 uur bij Wil- helmuspolder; zondag 26 juni van 14.45 tot 17.45 uur bij Wil- helmuspolder; zaterdag 20 augustus van 12.15 tot 15.15 uur bij Zeedorp te Ossenisse; zaterdag 17 september van 10.45 tot 13.45 uur bij Kruispol der; zondag 9 oktober van 15.00 tot 18.00 uur bij Wilhelmuspol- der; zaterdag 5 november van 13.35 tot 16.45 uur bij Wilhel- muspolder. Alle wedstrijden worden gehouden in de Weste- schelde. Inschrijving en prijs uitreiking zijn in café Modern bij te Kloosterzande. Tevens zal 11 juni ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de zeehengelvereniging De Vogel een j ubileumwedstrijd worden gehouden. De jaarlijkse kop pelwedstrijd is zaterdag 10 september en de wildwed- strijd zondag 18 december. Carnavalsoptocht - In het grensdorp Kieldrecht zijn de Zeeuwsch-Vlamingen tijdens de carnavalsoptocht met het grootste gedeelte van de goed gevulde prijzenpot gaan strij ken. Voor de eerste tien plaat sen werd het een Nederlands onderonsje. De eerste vijf: 1. Clinge met 'De klokkenlui ders', 2. Kloosterzande met 'Voor vis en vee bij tante Kee', 3. Kloosterzande met 'Vader en moeder slaan deur', 4. Kloosterzande met 'Don Qui- chotte', 5. Nieuw-Namen met 'Tram 7'. Van een onzer verslaggevers SINT-NIKLAAS - Carnavals vierders die aan vier dagen hossen niet genoeg hebben kunnen komend weekeind hun pas gestreken kieltje weer uit de kast halen. Bij onze zuiderburen barst in veel plaatsen het feest van leut en gein dit weekeind pas los. Zo ook in Sint-Niklaas, waar in de stadszalen Will Tu- ra en Vader Abraham de grote blikvangers zijn. Vrijdag avond start de carnavalsdrie- daagse, georganiseerd door de plaatselijke 'Orde der Zwarte Pieten' met een avond speciaal gewijd aan de mensen van de derde leeftijd. Op het pro gramma staan onder meer To ny Bell, Lou Marcel, Jean Walter en het Bobby Setteror- kest met de zangeressen Ka- rien en Dea Doll. Zaterdagavond 26 februari is Vader Abraham opnieuw de grote vedette. Voor de vierde achtereenvolgende maal prijkt deze gebaarde zanger op de affiche van het Sint-Nikla- se carnaval. Belgisch popu lairste zanger Will Tura ver zorgt zondag met zijn orkest vanaf 19 uur een volledig avond programma. Voor en na zijn optreden is er muziek met de boerenblaaskapel De Kalle- saien uit Hulst. Van onze correspondente MIDDELBURG - Regelmatig waren er problemen op de Terneuzense school met de op groeiende zonen van de 53-ja- rige J.J. uit Sas van Gent. Op 1 maart zou een en ander met de directeur en de onderdirecteur door de ouders en een van de zoons worden uitgepraat. Maar zo ver kwam het niet. J. deelde de directeur al heel snel mee, dat hij hem met de stalen neuzen van zijn schoenen „de WAO in zou schoppen". En toen de aangesprokene dreigde de politie te bellen, kreeg hij te horen dat hij „ter plekke in elkaar zou worden geslagen", als hij de telefoon zelfs maar zou aanraken. Ook beloofde J. het schoolhoofd „kapot te schieten", omdat hij „hem wel wist te vinden". Het resultaat van dit alles was een aanklacht bij de politie, en po litiebewaking van de bedreig de schoolleider gedurende een aantal weken. „Wat een on- zin", tierde J. donderdag voor de politierechter in Middel burg. „Ik ben zo zachtmoedig als wat, maar laat mijn zonen niet in een hoek schoppen." J. Werd conform de eis veroor deeld tot een boete van 400 gulden. De 21-jarige P.F. uit Ter neuzen stond terecht omdat hij op 18 april in zijn woon plaats dronken door de politie werd aangehouden. F. verzette zich heftig en dat leverde een proces-verbaal op. Ernstiger was zijn handelwijze op 29 mei, toen hij tijdens een café ruzie in Terneuzen een andere gast met een kapot glas in het gezicht sloeg. Het gevolg was een slagaderlijke bloeding aan de slaap van het slachtoffer. „Een avond, waarbij meer glazen door de zaak vlogen dan dat er uit gedronken werd", zo typeerde F.'s verde diger het schouwspel, waarbij F. niet meer wist of het glas al dan niet gebroken was, voor dat hij er mee in het gezicht van de tegenstander sloeg. Bo vendien, aldus deze raadsman, had F. zich uitsluitend in de strijd geworpen om de barkee per, die door een grote groep agressieve jongeren werd be laagd, te ontzetten. F. werd conform de eis veroordeeld tot 8 weken, waarvan 5 voor waardelijk met een proeftijd van 2 jaar. „Die S. was nou eenmaal een misselijke vent, daarom heb ik (op 16 maart) zijn ban den kapot gestoken", aldus de 23-jarige S.W. uit Terneuzen donderdag voor de politie rechter in Middelburg. Overi gens had W. zelf niets met S. te maken gehad, maar wel zijn schoonvader, bij wie hij op de ze manier een wit voetje dacht te kunnen halen. „Maar hij was er helemaal niet blij mee", aldus een teleurgestelde W. „en die banden heb ik ver goed". Op 30 maart ging W. op een heel andere manier in de fout: terwijl hij benzine tankte, be dacht hij plotseling dat hij nog een kennis moest opbellen. „En toevallig stond de telefoon op een geldkistje, en dat was te veel verleiding voor een man in geldnood", aldus W. die dan ook niet schroomde een graai in het kistje te doen. Met het buitgemaakte bedrag (575 gul den) betaalde hij vervolgens zijn benzine en reed weg. W. Werd veroordeeld tot 8 weken, waarvan 4 weken voorwaar delijk met een proeftijd van 2 jaar. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg- Van vrijd. 19 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter H. Bruggeman, Nieuwstr. 53, Oostburg, tel. 01170-2121. Axel- Van vrijd. 17.30 u. tot maan dagmorgen 8 u. dokter Frank, Noordstr. 9, tel. 01155-1666. Spreek uur zat en zond. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij- ke- Dokter A. Lievens, Beursstr. 6, IJzendijke, tel. 01176-1266. Clinge, Koewacht en St. Jansteen- Van vrijd. 18 u. tot maandagmor gen 8 u. dokter L. Adriaansens, Hoofdstr. 34, St. Jansteen, tel. 01140-12928. Breskens en Groede- Dokter M. Davits, Walenstr. 1, Groede, tel. 01171-1825. Spreekuur zat. en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande- Dokter Beek, Zuidzan- de, tel. 01170-2424. Driewegen e.o.- Tot maandagmor gen 8 u. dokter E. Klapwijk, Mon- sterweg 8, Borssele, tel. 01105-1203. Goes- Van vrijd. 19 u. tot zond. 23 u. dokter D. Thijssen, Zonne- bloemstr, 2a, Goes, tel. 01100-15003. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande- Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u., dokter J.W. ter Burg, Groenen dijk 52, Kloosterzande, tel. 01148-1377. Heinkenszand e.o.- Dokter J.A. Fortrie, Stenevate 7, Heinkens zand, tel. 01106-3074. (van vrijd. 18 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's-Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk- De praktijk van de artsen Al- bregts, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt waargenomen door dokter G. Aarnoutse, Haven weg 16, Nieuwdorp, tel. 01196-12327. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst- Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter E. Eysink, Glacisweg 50, Hulst, tel. 01140-12060. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11 en 17 u. De praktijk van dokter Niesten wordt door eigen artsen verzorgd. Spreekuur spoedgevallen zat.: 9.30-10 uur en 17.30-18 uur, zond. 12.30-13 uur. Sas van Gent en Westdorpe- Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter F. Puylaert, Oostkade 19, Sas van Gent, tel. 1366. Spreekuur zat. om lo.30 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek- Dok ter H.v. Haelst, Spoorstr. 44, Sluis kil, tel. 01157-1955. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen- Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter J. Stevens, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 01150-12020. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter H. Hammer, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 01150-12303. Spreekuur spoed gevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Zaamslag- Dokter W. Fraanje, Plein 42, Zaamslag, tel. 01153-1244. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetingen, Kattendijke en Wilhelminadorp- Zuster H. Cop- poolse, tel. 01100-13908. Hulst en Hontenisse- Tel. 01140-12191. Sas van Gent, Westdorpe, Sluiskil, Philippine en Hoek- Tel. 01159-306. Terneuzen-Tel. 01150-13360. West Zeeuwsch Vlaanderen- Tel. 01173-1367. Zaamslag, Axel, Zuiddorpe, Koe wacht en overslag- Tel. 01155-1885. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Be veland- Dierenarts H.v. Dijk, Si- monswei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290. Hulst en Zaamslag- Dierenarts J. de Haas, Axelsestr. 108, Zaamslag, tel. 01153-1366 en H. Versol, Ple- vierstr. 18, Hengstdijk, tel. 01148-2365. Midden Zeeuwsch-Vlaanderen, Terneuzen en Axel- Dierenarts M.P. Schaub, W. de Zwijgerlaan 2b, Terneuzen, tel. 01150-95017, za terdag; Terneuzen, W. de Zwijger laan 2b, tel. 01150-95017, spreekuur 13.30-14 u. en Axel Dierenkliniek, tel. 01155-1488. Spreekuur 11-12 u. Zondag volgens afspraak, tel. 01150-95017. Terneuzen e.o. Praktijk J.P. en P. de Vos, (kleine huisdieren en bij zondere dieren), Snelliusstr. 14, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur: zat. van 8.30-9.30 en 13—14 u. Verder na telefonische af spraak. Sluis, Aardenburg en Oostburg- Dierenarts W. Kapsenberg, I No- vemberstr. 1, Sluis, tel. 01178-1225. Spreekuur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke- Dierenarts H.H.F.M.v.d. Vijver, IJzendijke, tel. 01176-1388. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de die renkliniek Minnepoortstr. 14, IJ zendijke. TANDARTSEN West Zeeuwsch-Vlaanderen- Tandarts C. Moons, Mr. Ris- seeuwstr. 31, Oostburg, tel. 01170-5115. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 uur., zond. 12-12.30 uur. Oost Zeeuwsch-Vlaanderen- Tandarts P. de Booij, praktijk: Ca nadalaan 1, Sas van Gent, tel. 01158-3022, privé: Beneluxstr. 72, Sas van Gent, tel. 01158-3011. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Sluis en Oostburg- Tandarts T. Schanteet, Visserstraat 11, Sluis, tel. 01178-1921. Spreekuur zat. en zond. 10-11 u. Tandarts Luc Buys- se, Volderstr. 21, Oostburg, tel. 01170-5092, priv: 01176-1292. Spreekuur zat. 18-19 u. Zuid- en Noord-Beveland- Tand arts J. Stam, Frans den Hollander laan 16, Goes, tel. 01100-15459. Spreekuur zat. en zond. 9-10 uur. APOTHEKEN Axel- Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes- Zeeuwse apotheek, Grote Markt 10, tel. 01100-15255. Hulst- Apotheek Hulst, Steenstr. 35, tel. 01140-4255. Geop. zat. 11-12 uur en 15-17 uur, zond. 15.30-16.30 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen. Terneuzen- Apotheek Hamann, tel. 01150-12060. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raad plegen Hulst - St. Liwuinaziekenhuis tel. 01140-12651 Oostburg - St. Antoniusziekenhuis, tel. 01170-3355. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen- Tel. 01150-12200. ZEEUWSCH-VLAAMSE PA TIËNTENVERENIGING „SAMEN BETER" Centraal tel. nr. Marijke Hende- riks 01140-15420, bgg. 01156-556. De ze nummers kunt u bellen vooi (maatschappelijke) hulp, klachten en informatie over gezondheids zorg. MAATSCHAPPELIJKE DIENST VERLENING West Zeeuwsch-Vlaanderen (Aar denburg, Oostburg, Sluis en Bier vliet), te Oostburg, tel. Ö1170-3251. Buiten kantooruren verneemt u op dit nummer wie bereikbaar is. HULPDIENST Zeeuwsch-Vlaanderen- Stichting Chr. Tel. Hulpdienst Zeeuwsch-v laanderen voor mensen in noo> (anoniem), tel. 01150-21212.

de Stem | 1983 | | pagina 13