de4in1krant wmmBZEEHENGELAARS ZULLEN WEGBLIJVEN A.X „Veilig Zaamslag" moet bij de gemeente zijn eeuwen naar eest in VS BESTEM Milieu-activiste moet verdwijnen Terneuzens restaurant uitgebrand Zeeuwse stand naar expo zomerzegels HE STEM Reeks inbraken opgelost DONDERDAG 24 FEBRUAR11983 T18 PAGINA ZEELAND 1 GEDEPUTEERDEJ. DE VOOGD: Bij christelijk Jeugdwerk Cursus voor CDA- raadsleden A6; CCOI DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ff VANZEELAND intre op voordelige In het HandelsregisijJ van de Kamer van Koop.1 handel en Fabrieken voorl Westelijk Noord-Brabam te Breda zijn in de pen week de ondernemingen schreven: 44404: Zwaans HandelmajJ schappij B.V., Buiten Walevest 1 32, Dordrecht Handel in benzine I oliën en vetten, enz. (statutaire I inschrijving). 44405: Techn. Handelsonderne-1 ming „Wilri", v. Lenneplaan a Roosendaal. Reparatie van ponv I pen-koolzuurmeters en post- fl I prémix installaties. 44406: Straatmakersbedrijf I J.A.C. Trouw, Bovendonksestraai I 43, Hoeven. Straatmakersbedrij) 1 in- en verkoop stenen. 44407: Videotheek Prinsenland I Johan Frisolaan 29, Dinte' Verhuur van audiovisuele en hardware. 44408: Glaszetterij W.J. Tik, Vierschaarstraat 12b, om Gastel. Het plaatsen van glas. 44409: Isorast Nederland B.V.i.o., Hazeldonksezandweg 28, Zevenbergen. De handel in, lalni- cage van materialen voor bouw, in het bijzonder het voeren van de alleenverkoop van Isorast bouwprodukten. 44410: Restaurant „Budi", Cta- tharinastraat 2, Breda. Horeca bedrijf. 44411: „Past" Technisch Hu- delsbureau B.VSchalksedijkje 4, Ridderkerk. De handel in hout- produkten en produkten ter ver- betering van het milieu en dg handel in bouwsystemen, (statu taire inschrijving). 44412: Fres-Co System Interna tional B.V., Kleine Krogt 3, Bre da. Kopen en verkopen van pi pieren-plastic gelamineerde zak ken, bedrukt papier, enz. 44413: Galle, Ruusbroecstraal 118, Breda. Kermisexploitant oi oliebollenbakker, speelautoma ten. 44414: Privé Club „Romantica", v.d. Rijtstraat 8, Bergen op Zoom. Kamerverhuurbedrijf. 44415: HA - TM Sound Service, Sondermanlaan 18, Hoogerheide Registratie en reproduktie van geluid en beeld in de ruimste zin. 44416: Jacques Hoeckx Piano techniek, Buys Ballotstraat 16, Hoogerheide. Stemmen, repara tie, revisie. 44417: Moti Mahal Roti-shop, Boschstraat 90, Breda Restau rant. 44418: Middle East, Lange Brug straat 13, Etten-Leur. Shoarma- broodjeszaak. 44419: „El Porron", Haagdijk 76. Breda. Cafébedrijf. 44420: Janson Trading, Populier straat 13, Breda. Import-export ijzerwaren en gereedschap;» verkoop aan grossiers, enz. 44421: Satronic B.V. i.o., Etten sebaan 25, Breda. Electro-groot- handel. 44422: Areco, Belcrumweg 46 Breda. Handelsonderneming in bouw- en wegenbouwmaterialffl. 44423: Café-speeltuin „De Zei» Heuveltjes", Galderseweg tl Breda. Cafébedrijf en speeltuin. 44424: C F Th. van Driel Admini stratiekantoor, Jan Nieuwenhuy- zenstraat 52a, Breda. Het verzor gen van administraties en belas tingaangiften. 44425: Gabri, Alsemhof 48,1 terhout. Het zelf maken van ding, speelgoedbeesten, l poets enz. en verkoop op brade rieën, jaarmarkten enz. 44426: Kabel, Uilekoten 13, Zei venbergen. Adviesbureau op Si- bied van automatisering en lere ring van informatiesystemen. 44427: Anti Roest Centre Nieu*- kerk, Sluisweg 2, Fijnaart. Tecif leren nieuwe en gebruikte autos. 44428: HandelsondernenM Pietjouw, Groenekruisstraat 8 Dinteloord. Handel in chemische reimgingsprodukten, elektrische, hand- en luchtgereedschappe» het plaatsen van antennes enz 44429: Luijks Makelaardij Of. Wesemaelestraat 21, Wouw. kelaardij in onroerende goeder# taxaties o.g., assurantiebemidde ling enz. 44430: Antonissen Automated- len B.V Havenweg 33, Ooste hout. De groothandel in autor# terialen, montage van automate rialen enz. 44431: Assurantiekantoor gen op Zoom", Rijnlaan 51, gen op Zoom. Bemiddeling in as surantiën, financieringen en w potheken. 44432: Technologica, BoeKP 28, Steenbergen, ontwikken» assemblage, produktie, verW van elektronische stuureenhede» voor machines enz. 44433: C.W. van Domme» Houtse Heuvel 37, Den Hout. ia deraannemersbedrijf van 9r01» werken en verhuurbedrijf grondverzetmachines. Breda. 21 februari 1983. Zeeuwen voelen niets oor open visseizoen jffTFM Veilig Zaamslag kreeg het advies bij de gemeente aan te kloppen Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG ZAAMSLAG - Het is aan de Terneuzense gemeen teraad om een oplossing te bedenken voor de ge vaarlijke verkeerssitua tie in Zaamslag. De pro vincie kan daarbij alleen enige financiële steun ge ven. Er zijn zelfs drie subsidiepotjes beschik baar waaruit de gemeen te zou kunnen putten. Die boodschap kreeg de werkgroep „Veilig Zaam slag" gisteren mee van gede puteerde J, de Voogd toen die 1100 handtekeningen en een nota van de werkgroep op het provinciehuis in ont vangst nam. De werkgroep was naar Middelburg afge- reisd om nog eens speciaal de aandacht te vestigen op twee zaken die de provincie aangaan. In de eerste plaats de al jaren sluimerende plannen voor een rondweg om het dorp en ook het feit dat ge vaarlijke stoffen dwars door Zaamslag worden getrans porteerd. Veel respons kreeg de groep daar niet op. Gede puteerde De Voogd haastte - FOTO WILLEM MIERAS zich de bal terug te kaatsen naar het gemeentebestuur van Terneuzen. Conclusie van de werk groep na afloop van het ge sprek: De gemeenteraad moet worden bewerkt. Het plan om een voetganger stunnel aan te leggen onder de gevaarlijke weg door het dorp krijgt daarbij bijzon dere aandacht. Iedere inwo ner van Zaamslag krijgt de ze week dan ook een brief in de bus met de oproep om de raadsleden aan te sporen tot het vinden van een oplos sing. De werkgroep is vast besloten door te gaan met de actie voor een veilig Zaams- lasg. „We hebben a gezegd en zullen ook b zeggen", al dus gisteren een woordvoer der. nnaaHBi Van onze correspondent YERSEKE - Zeeuwse schippers die hun boten verhuren voor de sport- visserij op zee voelen niets voor het voorne men van staatssecreta ris Ploeg van Landbouw en Visserij de gesloten visperiode af te schaf fen. De Sportvisserscombinatie Oosterschelde in Yerseke heeft de bewindsman geschre ven grote schade van een ge heel open visseizoen te zullen ondervinden. Volgens secretaris A. G. Pijnsse van der Aa van de combinatie gaan veel sportvis sers in maart, als het vissei zoen voor het binnenwater (met enkele uitzonderingen) is gesloten, de zee op aan boord van speciale schepen. „Juist in maart begint de platvis in de Zeeuwse wateren, de Noordzee en de Waddenzee te bijten. Dan stromen de vissers toe. Door de maatregel zal die toe loop sterk afnemen, zo niet ge heel achterwege blijven. De sportvissers kunnen immers op hun eigen stekje in het bin nenwater terecht," aldus de secretaris. De verhuurders constateren nu al elk jaar een sterke terugloop in juni, als het visseizoen wordt geopend. Voor de 24 schippers in Yer seke is de situatie extra-moei lijk omdat de mosselkwekers op hun percelen een ankerver bod willen en de Rijkspolitie te water nauwlettend de nale ving van het vaarreglement controleert. De beste visgron den (voor kabeljauw, wijting en steenbolk) zijn daardoor voor de schippers en de sport vissers die zij aan boord heb ben onbereikbaar, zo staat te lezen. De staatssecretaris kondig de maandag tijdens de behan deling van het visserijbeleid door de vaste kamercommissie zijn voornemen aan. Ploeg wil met zijn definitieve beslissing echter wachten tot de voorlo pige Raad voor de Binnenvis serij advies heeft uitgebracht. Door CDA, VVD en PvdA was aangedrongen om bij wijze van experiment het vissen in binnenwateren het gehele jaar toe te staan. IVan een onzer verslaggevers 1IDDELBURG - Een feeuwse delegatie Voont volgende week in Nerika een reeks fes- pviteiten bij rond de af- piting van het «.AD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND antoren erneuzen, Hulst en Goes, bessen en telefoonnum- ers op pagina 2. edactie ^neuzen: Rein van der fm (editie-chef), Jan Jan- •n (Plv. chef), Frank Dey, °ul de Schipper, Cor de er (foto), Ton Koomen l Hulst: Eugène Ver- ae'en Goes: Gé van Ber- F Middelburg: Henk Post- Uostburg: Co Meertens. ficepunten joosterzande: mevr. Neve, Alexanderstr. 4, 01148- 'vertentie-expl. "'Pecteur Zeeland: C. Me- Pnvé 01150-95839. Franklin Delano Roose velt - Centennial Year. De Zeeuwse delegatie ver trekt zaterdag. Ze bestaat uit commissaris der koningin dr. C. Boertien, de gedeputeerden mr. J. Boersma en J. de Voogd, bibliothecaris mr. W. de Brui ne van de Zeeuwse bibliotheek en kabinetschef mr. A. de Ru. Ze worden vergezeld door hun echtgenotes. Dinsdag biedt het Zeeuwse gezelschap de Amerikanen een Zeeuwse avond aan. Het diner zal bestaan uit speciaal uit Zeeland overgevlogen zeeban ket. De genodigden ontvangen allerlei informatie over Zee land, verzameld in brochures, folders en dergelijke, terwijl de Amerikaanse gastheren en - dames het boek „De Neder landse Delta" ontvangen. Bij het boek hoort een Engelse sa menvatting. Tijdens de Zeeuwse avond worden twee films vertoond: „Zeeland waar monumenten leven" en „Oosterschelde, ke rend tij". Op de laatste dag van het verblijf, 4 maart, wor den vijf Freedommedals uit gereikt aan even zovele Ame rikanen. Het zijn W. Averell Harnman, mevrouw Coretta King, Jacob Javits, Robert McNamara en Joseph Raua. Bij deze gelegenheid zal de Zeeuwse commissaris van de koningin het woord voeren. Van onze correspondent) MIDDELBURG - Het bestuur van de Middelburgse Christe lijke Jeugd Organen (MCJO) blijft bij besluit voor de 32-ja- rige jeugdwerkadviseuse Ad- die van de Bosse ontslag aan te vragen bij de kantonrechter in Middelburg. Dit in verband met haar be trokkenheid bij de actiegroep Stop Borsele die zich afzet te gen kernenergie. De jeugd werkadviseuse is fel gekant tegen kernwapens en kern centrales en is dan ook in haar vrije tijd een drukbezet actie voerster. Twee van de vier in het MCJO samenwerkende jonge rengroepen, het Gereformeerd Jeugd verbond en het Inter kerkelijk Jeugdwerk, hebben het bestuur van het MCJO la ten weten niet meer met deze beroepskracht te willen sa menwerken, Het bestuur heeft daarop zonder Addie van de Bosse te horen het ontslag van de jeugdleidster aangevraagd bij de kantonrechter in Mid delburg. Berufsverbot Dinsdagavond is de jeugd werkadviseuse, die deze ont slagaanvrage duidelijk er vaart als een uitvloeisel van een soort Berufsverbot, voor het eerst door het bestuur van de MCJO gehoord. Alle door haar aangevoerde argumen ten, onder meer dat het de taak is van het christelijk jeugdwerk om kinderen be wust te laten nadenken over zaken die in de wereld spelen, zoals het toenemend racisme, fascisme, de toenemende mi lieuverontreiniging en de aan tasting van de natuur, werden van de hand gewezen. Het voltallige bestuur, zes man sterk, heeft zich dinsdag avond zelfs volledig van haar argumenten gedistancieerd en heeft haar laten weten dat ze toch de laan uit moet. - V Van onze correspondent AXEL - In Axel start 28 februari een cursus voor CDA-gemeenteraadsIeden uit geheel Zeeuwsch- Vlaanderen. De Stichting Kader en Vormingswerk van het CDA heeft hier voor lesmateriaal ter be schikking gesteld. Reeds nu hebben 40 deelnemers zich opgegeven. De cursus is bedoeld voor mensen die in de toe komst namens het CDA mogelijk raadslid worden en voor mensen die vanuit hun bestuurlijke verant- woordelijkheid het raads werk van nabij moeten volgen. Als docent treedt op de heer P. van de Bosse uit Axel (lid van provin ciale staten voor het CDA). Het ligt in de bedoeling, wanneer een specifiek on derwerp aan de orde komt, iemand die daarin goed thuis is, een inleiding te la ten houden. 7 i .tgyyxL t 1 Restaurant La Marmite uitgebrand - FOTO DE STEM/CORJ DE BOER RIJEN-- Met de aanhou ding van drie verdachten heeft de rijkspolitie in Rij en een reeks van zestien inbraken in Nijmegen en omgeving opgelost, waar bij voor circa 100.000 gul den aan goederen werd buitgemaakt. Het gaat om de 38-jarige A.O. uit Nijmegen, die als hoofdverdachte wordt be schouwd, de 23-jarige M.G. uit Rotterdam en de 30-jarige A. de L. Uit Nijmegen. Dit heeft een woordvoerder van de rijkspolitie woensdag meege deeld. De inbraken werden eind vorig jaar gepleegd in Rijen, Nijmegen, Mook, Malden, Gel- dermalsen, Ouderkerk aan de IJssel, Venlo, Bergen op Zoom, Sluiskil en Rotterdam. Vol gens de politie had de groep het vooral gemunt op super markten en winkels. Van onze correspondent TERNEUZEN - Restau- rant La Marmite aan de Terneuzense Noord straat is woensdagmor gen volledig uitge brand. De brand manifesteerde zich om half vier. Hoewel de Terneuzense brandweer met drie wagens, Sluiskil en Hoek elk met één wa gen, spoedig aanwezig wa ren, kon niet worden voor komen dat het gebouw ge heel uitbrandde. Exploi tant H. Rezougua ver klaarde de zaak dinsdag avond om half elf te heb ben verlaten. De technische recherche van de Teneuzense ge meentepolitie heeft nog niet kunnen ontdekken hoe de brand is ontstaan. Vol gens de heer J. Brugge- man, commandant van de Terneuzense brandwer zal de oorzaak waarschijnlijk nooit gevonden worden. „Toen ik er bij kwam was het gebouw één vuurzee", aldus de commandant. Om ongeveer half vijf kon het signaal „vuur meester" worden gegeven, maar er werd tot half elf gistermorgen nageblust. De eigenaar van het pand, drankhandel Pluym uit St.-Jansteen, is tegen brand verzekerd. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De provincie Zeeland doet mee aan een ten toonstelling van de stichting Zomerpost- zegels in de Nieuwe Kerk te Amsterdam. Tijdens de tentoonstel ling is een stand te bezich tigen waarin duidelijk wordt gemaakt welke pro jecten zoal in Zeeland zijn gefinancierd uit de op brengsten van de zomer- postzegelacties. Ook ande re provincies doen op die manier mee. De tentoon stelling vindt plaats op 10 maart ter gelegenheid van het 30-jarige bestaan van de stichting Zomerpostze- gels. De stichting zelf presen teert alle zomerzegels die de afgelopen dertig jaar zijn uitgegeven en komt meteen ook met de nieuwe collectie op de proppen. Ook andere organisaties doen aan de tentoonstel ling mee. In de Zeeuwse kraam worden foto's getoond van een bloemenkas bij het kinderrevalidatiecentrum Zonneveld in Oostkapelle. In 1976 stelde de stichting voor dit project 1.600 gul den beschikbaar. Het Zeeuws biologisch mu seum ontving in 1978 bijna 10.000 gulden voor aan schaf van video-appara- tuur en een microscoop. De tentoonstelling is al leen op 10 maart te bezich tigen en wel tussen 15 en 21 uur.

de Stem | 1983 | | pagina 9