Zeven dagen in de week open voor van alles. L Op maandag en dinsdag, woensdag en donderdag, vrijdag en zaterdag zie je zo tussen 8 uur 's ochtends en 8 uur 's avonds allerlei mensen het station binnenwippen en er even later weer uitkomen. Op zondag is het al niet anders: dan zie je hetzelfde gebeuren zo tussen tien en vier. Waarom doen die mensen dat toch? De één doet het om het geld U bent in het bezit van giro betaalkaarten, groene betaalcheques, Eurocheques of girokascheques, 't Grenswisselkantoor op het station geeft er (tegen een geringe vergoeding) kontant-geld voor, ook op tijden dat de banken nog niet open of al lang dicht zijn. Voor kaarthouders van Eurocard zijn er kontant-geld faciliteiten. Zeven dagen in de week. De ander doet het om de munten Datzelfde Grenswisselkantoor op het station heeft een grote keus in meer of minder zeldzame munten. En ver koopt goud en zilver in plaatjes en baren van een paar gram tot een kilo als het moet. Niet dat u daar 's ochtends om 8 uur om verlegen zult zitten, maar hebt u al eens op zondag een verjaarskadootje nodig gehad? Weer een ander wil wisselen Je kunt inderdaad op de vreemdste tijden om vreemdgeld verlegen zitten. Of je vreemdgeld (ook muntgeld) willen omruilen tegen harde guldens. De naam zegt het al: dat kan allemaal op het Grenswisselkantoor, zeven dagen in de week. Van maandag tot en met zaterdag varf 8 tot 8, en op zondag tussen 10 en 4 uur. En dan heb je ook nog mensen die: een ANWB- of Wegenwachtlid maatschap of een Internationale Reis- en Kredietbrief nodig hebben, die snel even een reisverzekering (zelfs voor één dag) willen afsluiten en reischeques willen kopen, of die met hóge rente willen gaan sparen. Er zijn zakenmensen en winkeliers die van hun kontanten en kasgeld afwillen of een zakenrekening willen openen. En omdat De Grenswissel kantoren een officiële bank als dochter heeft (CDK - de N.V. Crediet- en Deposito- kas) wil er ook nog wel eens gepraat worden over een lening of 'n hypotheek. Waar 'n station met een Grenswissel kantoor al niet goed voor is! Handig toch, zo'n adresje midden in de stad waar je zeven dagen in de week terecht kunt voor bijna alles wat met geld en reizen te maken heeft? En wat mooi meegenomen is: de mensen zijn er aardig en weten dat u geen zin hebt om lang in de rij te staan. GWK. De Grenswisselkantoren N.V. en haar bank CDK. N.S.-Station, Stationsplein 20,4811 BB Breda. Telefoon: 076 - 225080. karl marx In Breda gaan ze op de raarste tijden naar het station, terwijl ze helemaal niet met de trein hoeven. Rara, waarom? GWK. (Samenwerking van N.V. Nederlandse Spoorwegen, N.V. AMEV en Pierson, Heldring Pierson N.V.) De onderstaatsecretaris voor kerkelijke zaken, Hermann Kalbe, zit er echter niet mee in. „Na tuurlijk hebben wij niets tegen dat embleem; maar wij willen niet dat het door een kleine groep radi calen misbruikt wordt. En het gaat inderdaad om een zeer kleine groep, vooral jongeren. Als ik het aan de hoge kant schat maximaal vijfduizend. Dat zijn dege nen die eenzijdige ontwa pening wensen en totale dienstweigering. Het eer ste is irriëel en het tweede is asociaal. Met eenzijdige ontwapening verstoor je het evenwicht en dat is ge vaarlijk." gen Wei „Na wei en kan heic waj al 2 kun

de Stem | 1983 | | pagina 6