amerlid Dales p PvdA- ijeenkomst in Breskens Dief zit met verzetskruizen in zijn maag Eerste rollen- driedaagse in IJzendijke 495Ï é0 ONDERNEMER VREEST ONDERGANG BEDRIJF vgSk MIDDEN ZEEUWS VAN ZEELAND oo RGUNNING MALEN BOUWPUT uw zuidelijke landhoofd van de Westerschelde rant. ie Zeekrab [reskens >rgadert liploma's feugd-EHBO Jzendijke [itgereikt narkten Geduld Overwint IJzendijke heeft goed jaar gehad OOSTBURG - De Oostburgse ondernemer M. Kole, die met zijn bedrijf is gevestigd op de plaats van de voormalige gasfabriek aan de Zuidzandseweg Oude Haven, is niet erg ge rust op een eventuele bodemsanering van zijn terrein. Nieuw bestuur PSP Zeeland Vandaag, morgen en zaterdag Plaatselijk nieuws Aardenburg Hoofdplaat Zuidzande Koewacht Muziekshow in Oostburg Contactgroep voor Kahler- patiënten in Zeeland iiMiJbHUAü Z4 hbBHUAHI UH53 T16 PAGINA ZEELAND 4 372 X484 X433 mm. 512 X 344 X 433 mm. iten van Zeeland ma- net ingang van 28 fe- le provinciale water- let Groene Woud 1 te r 101 (de heer ing. j. 30 dagen voor de ter inzage ligt hun uari 1983, nr. 1903/ rig, bureau W. en V, N.V. Westerschelde e Middelburg vergun- leend ingevolge de ening Zeeland voor een bouwput te Hon- met de bouw van het ifd van de hangbrug chelde Oeververbin- Van onze correspondent jjSKENS - Hengelsport- «niging De Zeekrab houdt „dag 25 februari om 19.30 J de algemene jaarvergade- in café 't Zonneke. De „da van deze vergadering ,at de gebruikelijke jaar- slagen van secretaris en jaingmeester. Jij het onderdeel,bestuurs- Ikiezing zijn de heren J. van iLijke en C. Dijl aftredend Iherkiesbaar, terwijl de H. ffl de Velde zich terugtrekt [het bestuur. Nieuwe kandi jen kunnen zich opgeven tot [de bestuursverkiezing. De Zeekrab heeft voor het toen 1983 de datums van de kalender vastgesteld. De dstrijden, meetellend voor clubkamapioenschap zijn Volgt: i april van 11.00 tot 14.00 14 mei van 14.30 tot 17.30 l' 11 juni van 13.30 tot 16.30 f; 25 juni van 13.30 tot 16.30 t10 september van 15.45 tot 15 uur; 24 september van |5 tot 17.45 uur; 22 oktober h 12.30 tot 15.30 uur. wedstrijd De Schelde [ofdplaat tegen De Zeekrab >skens is 28 mei van 14.45 tot |5 uur. De returnwedstrijd i november van 12.30 tot J uur. De jaarlijkse toeris- Iwedstrijd is 23 juli van 5 tot 15.45 uur. Van onze correspondent ENDIJKE - Afgelopen landagavond zijn in de inbare lagere school te 1J- idijke de diploma's uitge- Ikt voor de cursus jeugd- IBO. Leerlingen van de |fde en zesde klas van deze looi hebben de afgelopen landen deze A-cursus ge- led. In totaal 22 leerlingen ichten dan ook het welver inde diploma in ontvangst men. weel ouders waren op deze jond aanwezig, waar zij on- het genot van een kop kof- |nog even konden napraten, mens de gemeente was |)wezig de heer H. den Ha- ambtenaar van onder- Jszaken. De voorzitter van louderscommissie Herman lllie verzorgde de uitrei- lie geslaagden kunnen nu |gend jaar een vervolgcur- bezoeken voor het B-di- fcma Deze, evenals de zojuist Bloten cursus wordt gegeven lor de EHBO-afdeling IJzen- pke. Maandagavond was de- ^vereniging vertegenwoor- i door de heren R. Pollet en foppe. Het was voor ons een posi- ïve ervaring", aldus het pfd van de school Wim tiidenier. „De EHBO IJzen- |ke is goed geoutilleerd en leerlingen hebben van frtbij veel kunnen zien. jrmaal heb je daar de moge heid niet voor". Verder !rd tijdens deze avond be- dgemaakt dat de plaatse- fce EHBO plannen heeft te lrten met een jeugd-EHBO- Bing. - 23-2-1983. Per stuk: ,t, Per kg: andijvie 144-154, 2:101-106,3 53-60, spinazie 240- Spruiten 61-103, witlof A2 160- 350. Van onze correspondent IJZENDIJKE - Muziekver eniging Geduld Overwint uit IJzendijke heeft een goed jaar achter de rug. „In muzikaal opzicht hebben we een prima jaar gehad met een 25-tal optredens binnen en buiten de gemeente", al dus voorzitter Hans Corijn tijdens de algemene jaar vergadering. Veel leden hadden zich de moeite getroost deze verga dering te bezoeken. Verder memoreerde Corijn een aan tal turbulente gebeurtenis sen met als grootste veran- dering de dirigenten-wisse ling. Secretaris Piet de Smet en penningmeester Johny Veraart werden met alge mene stemmen herkozen, waardoor het huidige be stuur bestaande uit zeven personen, voltallig aanbleef. De IJzendijkse muziekvere niging bestaat momenteel uit 31 spelende leden onder leiding van de heer G. Clauws. „We hopen er binnenkort drie trommelaars bij te krij gen. Zij worden opgeleid door J. Anthonisse uit Bier vliet", vervolgde Corijn. „Daardoor zal onze vereni ging niet speciaal meer met het uitrukken aangewezen zijn op de plaatselijke drumband, die zich meer en meer toelegt op het schow- element". Geduld Overwint verkiest een andere richting. Corijn: „Wij vinden het opluisteren van feestelijk heden en andere festivitei ten het belangrijkste". Una niem werd dan ook besloten op deze weg verder te gaan. Voor dit jaar staan er al 10 optredens gepland. Verder werd besloten dit jaar niet. mee te doen aan de jaarlijk se fancy fair, die altijd geza- menbliujk met de drumband werd gehouden. Wel zal Geduld Overwint een grote verloting houden, waarmee spoedig wordt ge start. Verder bedankte de voorzitter van het streek museum te IJzendijke Pol van de Vijver, de muzikan ten met wat hij noemde: „Een niet meer te missen in breng, zeker voor de plaat selijke bevolking". Voorzit ter Corijn maakte tenslotte bekend, dat er op korte ter mijn iets op touw zal worden gezet voor de jeugdige muzi kanten. Onrust over bodem sanering Oostburg Van een onzer verslaggevers „Het zou voor mijn be drijf wel eens de onder gang kunnen betekenen", aldus Kole. „En dat ter wijl er naar mijn mening geen enkele reden is om tot zo'n ingrijpende ope ratie over te gaan". Zoals gemeld heeft de Zeeuwse milieugedeputeerde J. P. Boersma de gemeente Oostburg laten weten dat het voormalige gasterrein bij het ministerie van Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieu zal worden aangemeld voor het komende sanerings programma. Uit een eerste on derzoek is gebleken dat zich in de bodem cyanide, zwavel, feonol, stikstof en zware me talen bevinden. Het Oostburg se gemeentebestuur, dat van de totale kosten die zijn be groot op 2,5 ton bijna 80 pro cent zelf moet bijdragen, wei gert aan de sanering mee te werken omdat de geconsta teerde verontreiniging geen enkel gevaar voor de volksge zondheid zal opleveren. Kole onderschrijft dit standpunt. „Want", zegt hij, „ik woon en werk hier nu al weer zo'n twaalf jaar op dit terrein en nog nooit hebben we gemerkt dat er iets niet in de haak zou zijn. Die fabriek is al 35 jaar weg en niemand maakt me wijs dat, als er echt gevaar zou zijn, dat tot nu toe dan nog niet was ontdekt". De ondernemer vreest dat bij een afgraving van het ge bied zijn bedrijf in ieder geval tijdelijk zal moeten verdwij nen. „Een schadepost van ze ker een miljoen", schat Kole. „Wie gaat me dat vergoeden Volgens een woordvoerder van het ministerie van Volks gezondheid, Ruimtelijke Or- VLISSINGEN - Op de ge westelijke vergadering van de PSP in Zeeland in Vlissingen is een nieuw bestuur gekozen. Gekozen werden Guido Pis- caer, voorzitter; Jaap Goe- theer, secretaris en Annelies Joose, propagandiste. onze correspondent 1SKENS - De PvdA, afde- West-Zeeuwsch-Vlaan- •n houdt vrijdag 4 maart nalt acht een openbare bij- Komst in „De Uitkomst" te 'kens over het onderwerp ''andsuitkeringen en het ■ten van eigen huis. deze avond is een viertal ïkers uitgenodigd die van achten wisselen over ge pinde onderwerpen. De rij _sPrekers wordt geopend 'r de voormalige staatsse- ®ns van Sociale Zaken 'Uw Ien Dales, an het actiecomité „Vrou- T ln 5*e bijstand" zal me- Pjw Bep Ponse aan het d komen. De heren Leen- Vorthoren, directeur van 'Sociale dienst te Middel- t en bestuurslid Jaap van Oud-staatssecretaris Dales. - FOTO ANP de Linde van de Hout- en Bouwbond van het FNV, slui ten de rij van sprekers. dening en Milieu in Den Haag bestaat er echter een water dichte regeling voor zulke ge vallen. Wanneer bij een bo demsanering particulier eigendom in de knel komt, moeten Gedeputeerde Staten of het ministerie „een billijke schadevergoeding" toewijzen. Kole is het met het Oost burgse gemeentebestuur eens dat de kosten die gemaakt moeten worden voor verder onderzoek en een eventuele sanering in feite weggegooid geld zijn. „Absurd natuurlijk", aldus de ondernemer. „Voor vrijwel alles is er tegenwoor dig geld tekort, maar voor zoiets onnodigs moet wel zo maar even een kwart miljoen op tafel worden gelegd". De nieuwe regeling, waarbij gemeenten in het vervolg tien gulden per inwoner plus tien procent van het resterende be drag moeten bijdragen in de kosten van een bodemsane ring, is overigens niet - zoals wij een paar dagen geleden op gezag van de Oostburgse wet houder J. Thomaes abusieve lijk meldden - vastgesteld door de Zeeuwse Staten. Het gaat om een kersverse en voor de gemeenten dus zeer ongun stige interim - maatregel van het rijk, die nog niet officieel bekend is gemaakt. De heer Kole voor zijn bedrijf: geen bodemsanering - FOTO DE STEM COR J DE BOER Goes - Sociaal Centrum - De heer P. den Boer, directeur van het Sociaal Centrum, gaat per 14 maart deze stichting verlaten. Naar aanleiding hiervan wordt hem op vrijdag 11 maart een lopende receptie aangeboden van 16 tot 18 uur in de Westerkerk, Westwal 4 in Goes. GOES - Toneeluitvoering - In De Pit te Goes wordt op vrij dag 25 maart een toneeluitvoe ring gegeven door het toneel gezelschap Cameleon uit Krabbendijke. Dit op uitnodi ging van de buurtsoos Goes- Zuid. Opgevoerd wordt het stuk „Scherven brengen ge luk". Na afloop is er bal. De aanvang is 20 uur. GOES - Informatieavond - In de kantine van de veiling aan de Fruitlaan te Goes wordt op donderdag 10 maart een infor matieavond gehouden voor de bewoners van Goes-Zuid. De gemeente zal dan informatie geven over een aantal zaken die voor Goes-Zuid van belang kOrt zijn, zoals: reconstructie Beu kenstraat, herinrichting win kelcentrum De Bussel, de ver keersveiligheid, een tweede fietspad langs de Fruitlaan, verharding van de paden in het Bosplan, en woonverbete- ring Schildersbuurt. MIDDELBURG - Consulent Rode Kruis - Met ingang van 1 februari is de heer J. Stan- daert uit Terneuzen aange steld als consulent part time voor het Rode Kruis-korps Zeeland. Op woensdag is de heer Standaert te bereiken op het provinciaal bureau in Middelburg, en op andere da gen thuis. GOES - Werkende Jongeren - Donderdag 24 februari houden de Werkende Jongeren van het CNV hun jaarvergadering in de stationsrestauratie te Middelburg om 19.30 uur. Le den en niet leden zijn welkom. HEINKENSZAND - Mensen zonder baan - De regionale stuurgroep erkloosheid verga dert donderdag 24 februari in De Stenge te Heinkenszand om 14.15 uur. Er zal onder meer een concept van de sa menwerkingsovereenkomst worden aangeboden nu het project Mensen zonder Baan sinds 1 januari de hele Beve- landen omvat. KRUININGEN - CDA - Het Regionaal Verband De Beve- Ianden van het CDA houdt op donderdag 3 maart zijn jaar vergadering in Ons Dorpshuis te Kruiningen om 19.30 uur. Het thema van deze avond is „Het CDA in relatie tot de pro vinciale problematiek". Het CDA-statenlid de heer Christiaanse zal naar aanlei ding van het thema ingaan op bestuurlijke organisatie, mi lieuzaken, energiebeleid (de kolencentrale) en werkgele genheid. Na de pauze zal me vrouw Remijn-de Badts, eveneens lid van G.S., de VOW en veerverbindingen ter spra ke brengen, en achtereenvol gens de recreatie in de hals van Zuid-Beveland, het ver- pieeghuisplan en het woonwa genplan belichten. Hierna kan men met de inleiders van ge dachten wisselen. Van onze correspondente MIDDELBURG - De 23-ja- rige R. de N. uit Vlissingen zat in januari, februari en maart van het vorig jaar dringend om geid verlegen. Reden waarom hij in die maanden samen met zijn 22- jarige vriend W. O. minstens tot driemaal toe in zijn woonplaats op het dieven pad ging. „Weliswaar (door omstan digheden) een dief dus, maar dan wel één met een goed hart", zo voerde zijn raads man aan. Want op één van deze strooptochten langs particuliere woningen -waarbij razendsnel wat ap paratuur en kleinere spullen werden meegegraaid- was De N. in het bezit gekomen van vier verzetskruizen. Waardeloos voor de dief, maar, zo filosofeerde deze misschien wel erg waarde vol voor de eigenaar. Dagenlang broedde de man vervolgens op een me thode om de kruizen terug te bezorgen. Tenslotte besloot hij het zaakje in een plastic zak aan de deurknop te han- gen, maar voor het zover was werd hij door de politie in de kraag gegrepen. Intussen heeft De N. zijn misdadig verleden afgezwo ren „en woont hij nu boven dien weer bij zijn moeder", aldus de raadsman, die de geëiste straf van vijf weken Geldkistje waarvan twee weken voor waardelijk dan ook veel te hoog vond. Politierechter mr, Witsiers wilde wel reke ning houden met de goede plannen van De N. en ver oordeelde hem tot vijf we ken waarvan drie voor waardelijk. Onder het motto „Gelijke monniken gelijke kappen", kreeg de niet ver schenen O. bij verstek de zelfde straf opgelegd. De Middelburgse me vrouw A. van B. stond te recht omdat zij op 10 augus tus niets had gedaan aan de diefstal van een geldkistje door haar vriend A. de W. Het tweetal was op weg naar Axel om daar wat meubeltjes te kopen voor de zojuist betrokken, maar lege flat. Een bevriend ouder echtpaar uit Middelburg zou het tweetal vergezellen maar bleek niet thuis. De W., die later nog te recht zal moeten staan, drong toch de woning bin nen en wist feilloos het kist je te vinden waarin hij veel waardevols vermoedde. In de auto toonde hij de inhoud aan zijn vriendin: een be drag van 6000 gulden en zes tien gouden sieraden. Met het geld betaalde Van B. on middellijk een schuld aan haar moeder af. De sieraden werden begraven. „Ja, ik wist ook niet wat ik ermee aan moest", aldus deze verdachte voor de poli tierechter. Later besloot zij zichzelf bij de politie aan te geven, waarop de hele zaak aan het rollen kwam. Dit al les overwegende veroordeel de politierechter mr. Wit siers de vrouw tot een boete van 150 gulden en een week voorwaardelijk. Van onze correspondent IJZENDIJKE - Vanavond begint in IJzendijke de eerste rollendriedaagse in café La Porte d'Or op de Markt. De wedstrijden beginnen om zeven uur en worden aan elkaar gepraat door speaker Miel Ver- straete. In totaal 16 ploegen hebben ingeschreven en gezien het rennersveld belooft het een spannende aangelegenheid te worden. Ook enkele plaatselij ke vedetten en ex-vedetten proberen te schitteren. Carlos Boerman en Johan de Jong zullen zeker voor eigen pu bliek eens ouderwets te willen vlammen. Oud-gedienden Ar nold Claeys en Johnny Verbe- ke kunnen aantonen dat ze vroeger in de wielerwereld wat hebben betekend. Alle bekende rollentoppers zoals Freddy Landuyt, Adrie Meyer, Jan de Poorter, zijn present. De organisatie van de driedaagse is in handen van wielercomité Het Snelle Wiel en het wielerpinkstercomité. Het bestuur vjan deze beide co- mité's hoopt op veel bezoekers, zodat ook volgend jaar een dergelijk evenement op touw kan worden gezet. De volgende teams zullen donderdag om 19.00 uur aan de start verschijnen: I. Corijn met Benny de Wever/Kees Verhelst; La Porte d'Or met Carlos Boerman/Johan de Jong; Hof van Koophandel met Arnold Claeys/Johnny Bolling - Uitslag trofeebolling bij E. de Vreeze: 1. M. Lam mens-W. van Hecke-G. de Meijer, 2. A. Rogiers-M. de Bleeker-R. Kerrebroeck, 3. G. Claeijs-G. Henneman-W. Scheir, 4. E. Standaert-G. de Meijer-A. Breijaert, 5. R. van Rie-R. van de Steene-I. Goet- hals. HIL - Uitslag kaarting van kaartvereniging Het Is Leuk in het dorpshuis. Uitslag bie den: 1. B. van Vlierberghe, 2. A. de Baerdemaeker, 3. me vrouw Kolmeijer, 4. J. Mus- sche, 5. A. Snouwaert. Joke ren: 1. mevrouw Deij, 2. me vrouw Maes, 3. mevrouw de Muijnk, 4. mevrouw Mussche, 5. mevrouw Sailet. De volgen de clugbkaarting is 5 maart om 20.00 uur in het dorpshuis. Clubboliing - Uitslag tweede clubbolling bij E. de Vreeze: 1. 'W. van de Walle-L. Rogge-G. Dhoore, 2. J. Blondeel-E. Min- naert-P. de Geeter, 3. J. Focke- F. Rieteco-M. de Vreeze, 4. R. de Clerck-E. de Sloovere-F. van de Dries, 5. J. Lenoij-A. Minnaert-E. de Vreeze. ANBO - De afdeling Aarden burg van de Algemene Neder landse Bond van Ouderen houdt 9 maart om 14.30 uur een lezing met dia-vertoning, in het dorpshuis. Inleider is de heer Van de Heuvel uit Ter- neuzen, die jarenlang als on derwijzer werkzaam was op de bovenwindse eilanden St.- Maarten en St.-Eustatius. Cursussen ZIKV - De cursus sen van het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming, afdeling Oostburg, zullen een week later starten dan eerst gepland was. Dit omdat er te- weinig deelname binnen kwam na de schriftelijke in formatie die men vorige week had gekregen. Toen de zaak dreigde te mislukken heeft de dorpsraad alsnog besloten zo veel mogelijk ouders van schoolgaande kinderen per soonlijk te benaderen. Het re sultaat: 17 aanmeldingen. De eerste les is woensdag 2 maart van 16.30 tot 18.00 uur voor de jongste kinderen en van 18.30 tot 20.00 uur voor de oudere jeugd. De lessen worden gege ven in de rk lagere school te Hoofdplaat. Volksdansen - Vrijdag 25 fe bruari wordt in de gymzaal achter de Zegeveldstraat een volksdansmiddag gehouden. Groepen uit IJzendijke, Hoofdplaat, Aardenburg, Eéde en Zuidzande zullen onder lei ding van mevrouw Maenhout in actie komen. Er wordt ge danst van 14.00 tot 17.00 uur. Belasting - Evenals vorig jaar kunnen leden van de Bond van Ouderen hun belastingformu lier laten invullen door een ambtenaar. Wie hiervan ge bruik wenst te maken dient zich zo spoedig mogelijk bij J. Geerards, telefoon 01146-1686 op te geven. Men krijgt dan la ter bericht wanneer dit kan gebeuren. Verbeke; Johan de Sutter met C. Bonte/Alex Baake; Vis- boerke met R. Bakker/F. Bak ker; Muryn met Freddie Lan- duyt/Rudie Buzeyn; Willy van Looij met Adrie Worst/Roland Boeye; Provoost met Adrie Meyer/Kees Huisman; Cha- Cha met Guido de Regter/ Huub Maes; Oude Raedthuys met Willy Tanghe/Tonny van Eyck; Witte Boussen-De Bruin met Mark Dieleman/ Jan de Poorter), Hof zicht met Ronald Wieme/Charles Tang- he; De beurs IZOV met Marcel Alblas/Martin Ocke; De Zwaan met Mario de Vreeze/ Lucien de Clerk; Mart Meyers met Walter van de Bunder/ Alouis van de Bunder en Adrie van Sorgen met Willy Desein/Luc van Tiggelen. OOSTBURG - In hotel De Eenhoorn te Oostburg vindt donderdagavond een muziek show plaats. Optreden zullen ondermeer de Duitse toetsen- bespeler Hans Jürgen Knott (Hij geeft een demonstratie op Farfisa instrumenten), de Na tional Freak Band van Arhtur Wauters uit Hulst, de Belgi sche goochelkampioen Mar cellino het orkest Shandy uit Terneuzen en de band Christal Blue uit Leerdam. Voorts tre den voor het voetlicht de 16- jarige accordeonist René de Brouwer uit Koewacht, de 12- jarige organiste Marleen van der Wegen uit Groede en orga niste mevrouw C. de Bakker- de Koster uit Walsoorden. De muziekshow begint om 19 uur. De toegang voor vol wassenen is 7,50 gulden, voor kinderen een rijksdaalder. Het programma wordt gepresen teerd door Farfisa en de Hul ster muziekhandel De Poly foon. Van een onzer verslaggevers YERSEKE - Het Koningin Wilheiminafonds heeft be kendgemaakt dat een contact groep voor zogenaamde Kah.- lerpatiënten is opgericht. Me vrouw C. Lindroos uit Yerseke fungeert als contactpersoon voor Zeeland. De ziekte van Kahler is een woekering van cellen in het beendermerg, waardoor bo- tafwij kingen worden veroor zaakt. De contactgroep stelt zich ten doel lotgenoten in de gelegenheid te stellen onder ling ervaringen en problemen uit te wisselen om elkaar zo veel mogelijk tot steun te zijn. Men verwacht dat de patiën ten hun ziekte daardoor beter kunnen verwerken. De groep schat dat er ongeveer 2500 Kahlerpatiënten zijn in Ne derland. Men beschikt mo menteel nog maar over weinig adressen van mede-patiënten omdat behandelende artsen deze niet verstrekken. De Zeeuwse contactpersoon woont op de Papaverlaan 12 in Yerseke en is bereikbaar via telefoonnummer 01131-2552. AXEL Boekhandel Galerie Bellemans, Oosterstr. 11- Expositie van hout snijwerken van Jan Verschoore. Geop. dag. 10-18 u., zond. gesloten (t/m 28 febr.). Kindergalerie- Illu straties uit kinderboeken van Joop Bertrams, (tot 5 mrt.). GOES Grand->20 u. Annie, a.l. HULST De Koning van Engeland - 20 u. Cat people, 16 j. 20 u. Het kleinste bordeel in Texas, 16 j. 20 u. De zwarte ruiter, a.l. 20 u. Hot lady, 18 j- KLOOSTERZANDE Reizende Man- 13.30 u. schieting voor bejaarden. TERNEUZEN Luxortheater- 20 u. De zwarte Ruiter. 20 u. My pleasure is my bu siness, 18 j. Galerie Artikof, School weg 4- Expositie van Jeroen Ghuijs met aquarellen en con structies. Geop. dag. 9-18 u. zond. gesloten, (t/m 28 febr.). VLISSINGEN Alhambra I- 20 u. Als je begrijpt wat ik bedoel, a.l. Alhambra II- 20 u. Zwarte ruiter, 12 j. Galerie Mar quis, Nieuwendijk 15- Expositie van Jeroen Henneman met schil derijen, objecten, tekeningen en grafiek. Geop. woe, t/m zat. 13.30-17.30 u., zond. 14-17 u. (t/m 6 mrt.).

de Stem | 1983 | | pagina 15