krant >een itloper Reijnaertmast weer re» clitop j) Concert in Hulst Will Tura in Hulst Uitgaan Midden-Zeeland PvdA wil partij breder aanzien geven 'Wat doelt u?' Operette en musical muziek in Axel PLAATSELIJK NIEUWS ttig, oi kan zijn, leeftijden mmen Films Terneuzen Kringdag VNKV over energie A121 VAN ZEELAND BEVER r r. Bogaert ïieuwe voorzitter >ej aarden eer geen ïitspraak [in zaak jse [engelaars HULST - Een eigen buurthuis. Dat is de grote wens die leeft binnen de buurtvereniging van de Hulster wijk Moerschans. Commissie achter subsidie- voorstellen Koewacht Fons Jansen op herhaling in Terneuzen Middagconcert in Terneuzen St.-Jansteen Hulst Clinge Rockgroep Phantom in Axel PAPIER VOOR UW PEN Woon wagenkamp nONPERDAG 24 FEBRUAR11983 T20 PAGINA ZEELAND 2 ankje. jubileum, receptie, verloving, overwinning, naar door. mag best eens n wel op de pagina loeilijk is dat niet en duur ijn (b.v. 6 regels kosten U stelt 'n tekst op, belt t van onze bijkantoren of af aan de balie. or particulieren 1.40. Eén grote regel or het bijplaatsen van een yij 10,- toeslag Bij niet wordt f 2.50 adm kosten e rayonkantoren Hulst. 4, tel. 01140-13751, straat 9, tel. 01150-17920, at 1, tel. 01100-28030 oerschans il eigen [buurthuis Hallo Abraham, van n de zijnen; tot hriftdienenwij citeiten dusdanig iua communicatie, iaai effect rd kan worden'. Tkal gebruiken, duidelijk'. ui SIRE in samenwerking met Klare Taal bevorderen. uw reklameboodschap door heel Zuid-West lederland! Van onze correspondent LOOSTERZANDE - Tijdens Ide jaarvergadering van de r.k. Bejaardenbond afdeling [loosterzande is door zo'n 170 lieden een nieuwe voorzitter bekozen uit een drietal kandi daten. De heer G. Bogaert behaal de het hoogste aantal stemmen [>n volgt daarmee de om ge- londheidsredenen aftredende van Heese op. F. Kouijzer jjverd herkozen en als nieuwe jestuursleden werden L. Neve |tn P. van Laar gekozen. Dit agendapunt van de ver- bezingen nam een groot ge deelte van de vergadertijd in beslag. Behalve de verschil lende jaarverslagen stond er jok een woordje door één van (ie hoofdbestuursleden op de Hiervoor was de heer Im- jens naar zaal de Hoogaars [gekomen. Tijdens de vergade ring bleek dat de oprichting [tan een bejaardenvoiksdans- jroep nog niet erg wil vlotten: Sr hebben zich nog steeds niet Mdoende mensen opgegeven. JDe jaarvergadering werd af gesloten met een verloting en pet gezamenlijk zingen van let bejaardenlied. Van een onzer verslaggevers LINGE/MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg lieeft gisteren opnieuw geen ïitspraak gedaan in de kwes- [tie tussen de vissersvereniging De Clingse Hengelaars en be roepsvisser Moorthamer uit Kuitaart. De uitspraak is met een laand verdaagd. Dat is voor Ie vijfde keer. Zoals bekend heeft de be- psvisser een schadevergoe- ing van 50.000 gulden geëist 'an de hengelclub, wegens lerving van inkomsten op het iswater de Zestigvoet. Hij leed dit nadat de Raad van 'tate hem in het gelijk stelde een beroepszaak die door de club was aangespannen er het visrecht op de Zestig loet. De beroepsvisser wil nu hadevergoeding voor die ja- :n dat hij niet heeft kunnen ssen, maar daar willen de 'ingse Hengelaars niets van 'eten. Volgens de vereniging eeft niemand de beroepsvis- 'r ooit tegengehouden en 'eef hij uit eigen wil weg. Inlichtingen: lagblad De Slem Van een onzer verslaggevers Dat bleek tijdens de algemene ledenvergadering, waarin over dit punt uitvoerig werd gesproken. „Het enige contactpunt in de wijk", aldus de nieuwe voor zitter P. Evers, „is een brie venbus". De buurtvereniging is al geruime tijd op zoek naar een eigen onderkomen om de verschillende activiteiten te concentreren. Het probleem is dat in de onmiddellijke nabij heid van de wijk niets voor handen is. Men heeft een paar keer ge bruik gemaakt van de OZO- kantine en momenteel heeft men onderdak in de kantine van atletiekclub. Maar ook die is een eind uit de wij k gelegen. Het bestuur heeft de moge lijkheid onderzocht om ge bruik te maken van ruimte in Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - De Hontenisser financiële com missie heeft zich gistermiddag achter een drietal subsidie- voorstellen geschaard. Allerleerst is dat een totaal bedrag van bijna 4.600 gulden voor de Telefonische Hulp Dienst, Jeugd- en Gezin en het Gehandicapten Adviesbureau. E. Compiet zei er moeite mee te hebben dat de kosten voor de gemeente jaarlijks zullen stijgen, omdat de provinciale subsidie aan de genoemde in stellingen wordt afgebouwd. Burgemeester mr. M. Somers voelde met Compiet mee en stelde dat moet worden opge nomen dat de gemeente zich het recht voorbehoudt om de subsidies volgend jaar weer opnieuw te bekijken. De 100 gulden subsidie per Hontenisser cursist aan de 'Sociale School nieuwe stijl' riep bij A. Roctus vraagtekens op. „Moeten we nou bezig blij ven dergelijke zaken te subsi diëren?", vroeg hij zich af. Hij stelde voor om volgend jaar enkel nog geld te geven voor die cursisten die het lesgeld niet zelf kunnen betalen. Wet houder P. Mangnus wees erop dat de honderd gulden in feite vijftig gulden minder is dan werd gevraagd. „Ze vroegen 150 gulden en dan zouden de deelnemers een bijdrage van 75 gulden moeten betalen. En dat is natuurlijk te mooi om waar te zijn". De commissie ging verder akkoord met het voorstel om geen subsidie te geven aan de Zeeuwse Volksuniversiteit. Behalve E. Compiet, die bereid bleek ook de ZVU wat ge meentelijk geld toe te stoppen. „Waarom de een we en de an der niet", meende hij. „Boven dien heb ik van de ZVU een hogere pet op dan van de So ciale School". Tan een onzer verslaggevers HULST - De vorige maand door een rukwind gevelde nieuwe dertig meter hoge zendmast van de vrije Ra dio Reijnaert in De Klinge *an binnenkort weer wor- den opgericht. 1 Aanvankelijk bestond de vrees dat de mast naar de schroothoop kon, maar I na onderzoek bleek het ge vaarte toch gerepareerd te Kunnen worden. Het Kwarwei, waarvoor zich apontaan vrijwilligers Weidden, is nu bijna ge waard. De mast is voorzien j van een nieuwe voet en nier en daar zijn enkele gedeelten vervangen. Men °°pt over drie weken weer via de mast uit te zenden. Meteen zal dan ook de gehele programmering worden omgegooid met een flink stuk non-stop mu ziek. Dat gebeurt na posi tieve reacties van luiste raars op het noodprogram- ma, dat de lucht inging kort nadat de mast door de wind werd gevloerd. Inmiddels heeft men ook een vermoeden hoe de nieuwe mast plots kon af breken. De top van de zelf dragende mast moet na- .melijk vrij kunnen bewe gen, anders gaat hij van onderen wrikken. Dat is nu waarschijnlijk gebeurd, omdat de mast werd vast gehouden door een anten nekabel. de Moerschansschool en de na bijgelegen LTS, maar dat bleek niet te kunnen. In het Jagertje zou men eventueel te recht kunnen. Daar speelt ech ter met het probleem dat die accommodatie zelf intensief wordt gebruikt door de scou ting. Een mogelijk alternatief het voor een schappelijk prijsje op de kop tikken van een oude di- rektiekeet of een andersoortig semi-permanent gebouwtje. Maar dan moet er wel eerst zekerheid zijn of zo'n optrekje in de wijk geplaatst mag wor den. Een andere suggestie die tijdens de ledenvergadering naar voor kwam is om te pro beren de accommodatie samen met een andere instelling te realiseren. De buurtvereniging heeft een actief jaar achter de rug. Dat bleek uit de verschillende verslagen van de werkgroe pen. Veel activiteiten waren er vooral voor de jeugd, maar ook de tieners en volwassenen kwamen aan hun trekken. Ook aan het woonklimaat in de wijk werd afgelopen jaar flink gesleuteld door de werk groep wijkbelangen. Regelma tig werd bij de gemeente om opheldering gevraagd over di verse zaken, waaronder het gifspuiten. Voorts leverde de werkgroep een verkeersrap- port bij B en W en de raadsle den af, maar tot nu toe werd hierover nog niets vernomen. Tijdens de vergadering werd een geheel nieuw be stuur gekozen. Dat bestaat nu uit P. Evers (voorzitter), Th. Jongste, Fr. Hobbelink en de dames L. Ton, P. Netten, M. de Bakker en R. van Deutekom. De scheidende voorzitter C Linnenbank kreeg een bloe metje aangeboden. Handwerkten toonstelling Het Welfarewerk van de Bond van Ouderen houdt zaterdag 5 maart in gemeenschapscen trum De Vlaschaard een ten toonstelling van werkstukken. De werkstukken kunnen ook worden gekocht. Tevens is er een rad van avontuur, kan men tritsen, enveloppen trek ken en is er een loterij waar mee leuke prijzen te winnen zijn. Ook kan men koffie of thee met wafels krijgen. De tentoonstelling is geopend van 10.00 tot 17.00 uur. evei e Voor al diegenen die hem vorig jaar moesten missen komt Fons Jansen met zijn succesvolle show 'Zullen we handhaven' morgen (vrij dag) op herhaling naar Ter- neuzen. Aanvang 20 uur In het Zuidlandtheater. In het wapen van Neder land staat 'Je maintiendrai', ik zal handhaven. In dit pro gramma vraagt Fons Jansen zich op ironische wijze af of deze spreuk wel zo logisch is. Immers, alles verandert vanzelf, je kunt verandering hoogstens enige tijd uitstel len. Hoe zit het met de ver anderbaarheid van de sa menleving, van jezelf, het huwelijk, de overheid, de defensie, noem maar op. Als altijd bij Fons Jansen: een avond boordevol smeuige conferences en liedjes over ernstige zaken, die verpakt in nonsens opeens minder loodzwaar worden. Gitarist Julian Coco en flui tiste Magdalena Kuhn ver zorgen zondagmiddag een concert in het Zuidlandthea ter. Aanvang 15.30 uur. Het duo brengt werk van Leonardo Vinci, J.S. Bach, Anton Stringl, Mauro Giu liani, Willem de Vries Rob- bé, Bela Bartok en een eigen bewerking van Zuid-Ameri kaanse dansen van Julian Coco. Luitspeler Toyohito Satoh is zondag te zien in Hulst. In het gebouw van de Zeeuwse Muziekschool te Hulst wordt zondagmiddag 27 februari een concert ge houden, met medewerking van de fluitist Walter van Hauwe en de luitspeler Toyohiko Satoh. Aanvang 12 uur. Toyohiko Satoh werd in 1943 in Japan geboren. Hij studeerde gitaar, cello en musicologie en trad enige tijd op als concertgitarist in Tokyo. Zijn speciale belang stelling voor de luit voerde hem in 1968 naar Europa. Zijn werk is inmiddels te horen op verscheidene lang speelplaten. Fluitist Walter van Hau we, geboren in 1948, laat zijn muzikale kwaliteiten horen in verscheidene muzieken- sembles. Bovendien is hij ook als solist actief en do- - FOTO ARCHIEF DE STEM ceert hij aan het Sweelinck Conservatorium te Amster dam. Op het programma is Hulst staat repertoire van F. Couperin, R. de Visee, Ch. Dieupart, S. Weisse, J. Dow- land, M. Guliermus, V. Capi- rola, D. Castello en T. Satoh. Gebruik wordt gemaakt van renaissance-luit en barok- luit en van de volgende flui ten: sopranino, sopraan, alt, tenor en Voice flute. Filmliefhebbers kun nen in het Zuidland theater terecht om er de volgende rolprenten te gaan bekijken: ♦Donderdag 24 februari (vanavond): La Femme d'a Coté van Louis Mal le. 20 uur. org. Filmliga. ♦Woensdag 2 maart: Ede en Unku van Hel mut Dziuba. Oost-Duit se kinderfilm (8-12 jaar). 15 uur. ♦Donderdag 3 maart: Francisca van Manoel de Oliveira. Rolprent over twee mannen die verliefd worden op de zelfde vrouw. 20 uur. org. 't Kiekkot. Voor de liefhebbers van licht-klassieke muziek en musicals wordt op zaterdag 26 februari in de Halle te Axel een uniek programma gebracht, met medewerking van Willy Caron, Henny May en Lieuwe Visser. Deze artiesten brengen on der begeleiding van pianist Henk Broekman bekende melodieën uit diverse ope rettes en musicals. Onder andere de muziek van Frans Lehar, George Gershwin, Rodgers en Hammerstein wordt ten gehore gebracht. Dit avondvullend program ma begint om 20 uur. Zangeres Henny May zingt zaterdag in Axel operette- en musical melodieën. - FOTO ARCHIEF DE STEM Will Tura treedt vrijdagavond op in Hulst - FOTO ARCHIEF DE STEM De Belgische topzanger Will Tura treedt morgen (vrijdag) op in zaal Tiffany te Hulst. Het is de eerste keer dat deze in België razend populaire artiest in Zeeland optreedt. Hij neemt daarvoor zijn eigen showorkest en lichtshow mee naar Hulst. Hoewel Will Tura al meer dan twintig jaar de Belgische hitlijsten aanvoert is hij nooit echt in Nederland doorgebroken. De laatste tijd is daar echter verandering in gekomen, met name door zijn hitsingel 'Hopeloos'. Het con cert in Hulst begint vrijdag om 21 uur. *Vrijdag 25 februari: Goes, De Blauwe Steen: popcon cert door Duplex Johnson. 21.30 uur. *Zaterdag 26 februari: Goes, Prins van Oranje: Amateur dag in het kader van het Goese festival met o.a. ka merkoor PavAne, Stichting Ballettheater, Zeeuws Accor deon sextet. 10-18 uur. *Zaterdag 26 februari: Mid delburg, Kuiperspoort: To neelgroep Expressie speelt 'De ware vriend' van Carlo Goldoni. 20 uur. *Zaterdag 26 februari: Goes, 't Beest: Minimal Compact, new wave. 21.30 uur. *Zondag 27 februari: Goes, L unchcafe Stadhuis: Het Hekla Duo (zang en harp) 12 uur. Kleine zaal Prins van Oranje: Kabaretgroep Kuil en Schimmentheater Ultra. 13.30 uur. Grote zaal Prins van Oranje: Toneelgroep Dodd speelt Klarius en Bak- tus, 13.30 uur en om 20 uur 'Geluiden uit de rimboe' *Maandag 28 februari: Mid delburg, Schouwburg: Piere waaien, komedie van Tom Stoppard door Toneelgroep Theater. 20 uur. Eindredactie: Eugene Verstraeten Belastingaangifte - De rk Bond van Ouderen heeft een ambtenaar van de belasting dienst bereid gevonden om voor leden het belastingfor mulier gratis in te vullen. De genen die hier gebruik van willen maken moeten wel voor 1 maart hiervan kennisgeven aan de secrtetaris van de Ouderenbond, A. Dierick. La ter ontvangen zij bericht wan neer dit in De Warande zal ge beuren. Veilig Verkeer - De rk Bond van Ouderen is van plan om een eenvoudige cursus over Veilig Verkeer te geven. Deze cursus wordt gegeven in de Warande en zal uit 2 a 3 lessen bestaan. De bedoeling is de cursus in de maand maart te geven als er voldoende be langstelling voor bestaat. In formatie kan men krijgen bij A. Dierick, secretaris van de plaatselijke bejaardenbond. KPJ - De KPJ-kring Hulst houdt vrijdag 25 februari de jaarvergadering in café-res taurant Napoleon te Hulst. Na afloop van de vergadering wordt een film gedraaid. Aan vang 20 uur. Fancy-fair - De St. Martha- school voor individueel, lager en middelbaar beroepsonder wijs aan de Hulster Paarde- markt houdt zaterdag 26 fe bruari een fancy-fair om geld in te zamelen voor een video recorder. Die dag is de school van 10 tot 15 uur geopend. On der de atrracties bevinden zich een rommelmarkt, een grab belton, bingo, rad van avon tuur en een stand van sieraden en beeldjes. Verder zijn er spe len voor jong en oud. Ter ver sterking van de inwendige mens zijn er wafels en drank jes verkrijgbaar. Iedereen is welkom. Fanfare - De fanfare Weldoen door Vermaak houdt zaterdag 26 februari de j aarvergadering in zaal de Troubadour. Naast de behandeling van de ver schillende jaarverslagen staat ook een bestuursverkiezing op de agenda. Periodiek aftre dend en herkiesbaar zijn A. van Dorsselaer (voorzitter), P. Acke, Ed. Ivens en C. van der Kelen. Het bestuur, dat uit veertien man bestaat, had nog steeds één vacature. Dat zijn er nu twee geworden, omdat G. Hoefnagels bedankt heeft. Tot voor de vergadering kun nen nog kandidaten gesteld worden (vergezeld van vijf handtekeningen van leden). De vergadering begint om 21.15 uur. Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - Dins dag 15 maart houdt het Zeeuws bestuur van het VNKV (Vrouwenbeweging in het Nederlands Katholiek Vakverbond) een themadag in hotel Van Leuven te Klooster- zande. De bijeenkomst begint om tien uur en is gewijd aan het energievraagstuk. De heer Bakker van de KE MA uit Arnhem en een aantal duskundigen van de PZEM en het FNV zullen uiteenzettin gen geven. Leden van het VNKV kunnen zich opgeven bij de plaatselijke besturen. De bijeenkomst duurt tot 15.30 uur. Leden uit Vogelwaarde kunnen zich opgeven bij Ger- da van Trappen, Rapenburg 91A, Vogelwaarde. AXEL - De Hulster hard rock formatie Phantom treedt komende zondag op in de Groovy Bar aan de Markt in Axel. Aan vang 20.30 uur. Phantom bestaat uit Tommy Henderiks (zang), Gerard de Wege (basgitaar), Jan Broere (gitaar), Eddy Munne (gi taar) en Fonnie Sponselee (slagwerk). Van een onzer verslaggevers HULST - De afdeling Hulst/ Hontenisse van de PvdA stelt zich dit jaar als belangrijkste doel de partij een breder aan zien te geven en meer herken baarheid te verwerven bij een brede laag van de bevolking. Dat staat te lezen het con cept-werkplan, dat in de par tijvergadering op maandag 28 februari wordt vastgesteld. Een en ander houdt volgens het bestuur in dat de PvdA at tent zal moeten zijn op actuele plaatselijke gebeurtenissen, zowel in Hulst als in Hontenis se. Men denkt vooral aan een versteviging van de contacten met de plaatselijke bevolking en de plaatselijke maatschap- pelijke gebeurtenissen. Het bestuur zal voorts pro beren alle mogelijkheden om nieuwe leden te werven ter hand te nemen. De Hontenis ser bestuursleden zullen zul len regelmatig de raadsverga deringen aldaar bezoeken en het college van b en w kan een aangepaste versie van de werkgelegenheidsnota in de bus verwachten, zoals die ook naar Hulst gestuurd is. Tijdens de ledenvergade ring van 28 januari zal ook een nieuwe secretaris moeten worden gekozen. Dit wegens vertrek van Nel de Rijck, die deze functie neerlegt. De ver gadering wordt gehouden in het café-restaurant bij Ron de Vilder en begint om 20 uur. 'nF SlE»* s we»6* Naar aanleiding van het ar tikel in De Stem van zater dag 19 februari over de komst van woonwagenbe woners naar de gemeente Axel het volgende: Al 8 jaar woon ik aan de Oostkade in Sluiskil met als buren het woonwagenkamp aan de Blikweide. In al die jaren hebben wij nooit eni gerlei last gehad van deze mensen (want dat zijn ze toch ook). De mensen die zoveel be zwaren hebben tegen hun komst moeten eerst zelf maar eens gaan kennisma ken op het kamp. Men zal verbaasd staan over de vriendelijkheid en de wijze waarop men wordt ontvan gen. De mensen zitten helaas vol vooroordelen en weten eigenlijk zelf de reden van hun bezwaren niet. Sluiskil, Mevrouw Van Wijck.

de Stem | 1983 | | pagina 11