Juniorenrecord van Haeringen Goed weekeinde waterpoloteams Succes Effect Zaalhockey-titel Rapide Jan van de Dries terug bij Aardenburg lonydressuur i Renesse met combinaties oed resultaat De Muijnck ai Duysse Zde Bek 6,50% Vrij opneembaar f2.500,- per maand. Maurits Tichelman op dreef 2 drijfstennis tfinohal Een goede vriend met geld A59 dENSDAG 23 FEBRUAR11983 T14 PAGINA SPORT 2 een exploit van on getekende gerechts- ïrwaarder A. de Wit 3reda van 18 februa- 983 blijkt dat Frede- Willem Helmer, ider bekende woon verblijfplaats in het ninkrijk of daarbui ten verzoeke van de iloten vennootschap iberg Caravans B.V. restigd te Gilze en en, domicilie geko- hebbende te Breda r de Academiesingel ten kantore van de >cureur Mr. A.F.M. de k is gedagvaard om dinsdag 24 mei 1983 voormiddags om n uur bij procureur verschijnen ter open- re civiele terechtzit- g van de arrondisse- mtsrechtbank te Bre- aldan en aldaar ge- uden wordende in het leis van Justitie aan Kloosterlaan 46 ten- ide zich te horen ver adelen als in die dag- arding nader om- ïreven. de Wit erechts- eurwaarder innekenweg 18A Ireda vonnis van de Ar- ndissementsrecht- nk te Breda d.d. 18 fe- uari 1983 is in staat ;n faillissement ver aard de heer Johan- s Maria Marinus >rnelis Fasen, wonen- te Breda, Hoogeind met benoeming van E.A, Heer Mr. M. de oer tot Recnter-Com'- l issaris en van onder tekende tot curator. r. P.C.E. van Wijmen aronielaan 52 reda it een exploit door on- irgetekende gerechts- urwaarder A. de Wit Breda van 18 februa- 1983 blijkt dat ten ;rzoeke van Jacobus thannts van Straaten, onende te Tilburg aan ranklin Olof Kranen- rrg, zonder bekende oon- of verblijfplaats het koninkrijk of aarbuiten is betekend in proces-verbaal van aurwaarder N.J.G.M. eijn te Tilburg van 8 bruari 1983 waarbij cecutoriaal beslag is ïlegd op het daarin nschreven onroerend aed, eigendom van ge- Temde F.O. Kranen- urg. i. de Wit erechts- aurwaarder ■innekenweg 18a treda it een exploit door on- argetekende gerechts- aurwaarder A. de Wit Breda van 18 februa- 1983 blijkt dat Hen- •ik Eling en Henrica ornelia van Alderen, aiden zonder bekende oon- of verblijfplaat® het Koninkrijk °f aarbuiten, ten verzoe- van de Stichting: tichting St. Josepn iekenhuis Oosterhout, evestigd te Oosterhout jn gedagvaard om op ■oensdag 25 mei 19® es voormiddags offl en uur te verschijnen ar openbare civiele te- achtzitting van "e antonrechter tc Breda, lsdan en aldaar gehou- en wordende in het 'a ntongerechtsgebouw an het Stationsplein aneinde zich te horen eroordelen als in oat xploit omschreven. de Wit, ;erechts- eurwaarder innekenweg 18a 3reda - KNEUZEN - Vooral in de endubbelpartijen werd af- 0pen zaterdag volop strijd tverd in de bedrijfstennis- .petitie van de Terneuzen- jarinohal. Twee drie sets- rtijen leverde dit op, maar uiteindelijke resultaat was de confrontatie van de vier pus twee gelijke spelen op- erde. luberge speelde tegen (al en hier waren het Man- i Löchter en Bram Wisse tegen Peter Kouwijzer en nie Machielsen op het nip je het onderspit moesten ,en (6-7 7-5 1-6). Lydie en li» de Bruin bleken te sterk irElma en Ton Veraart (6-1 I Ook Muller en De Post den voor een puntende- Jan en Ronald Rouw Her) wonnen na drie sets Adrie Vroegop/Renée unerman (2-6 9-7 6-4). gie Timmerman en Pièrre ipaert realiseerden het ge- spel door te winnen van ialie Walraven en Jan iw (6-3 6-4). itslag B-poule: Elopak- der Poel: herendubbel: 7-5; gemengddubbel: 6-4 ESSE - De kring Zuid- fct-Walcheren en Schou- p-Duiveland hield in ma ke Grol in Renesse dres- nedstrijden voor pony's, voor slechts geringe be lgstelling bestond. Er kwa- slechts 22 combinaties k de start. Se prestaties bij de proeven [ven aan de matige kant. Lral in de klasse B, waarin kid Huibert Knook uit Fij- fcrt waarderingen van bene- Ji de honderd punten liet no- (en. De totaaloogst bedroeg dag slechts vijf winst- liten. litslagen: B-klas: 1. Arianne pse met Liza (Schouwse Rui- k 2. Corrie Krabbe met Silvia iiouwse Ruiters): klas LI en L2: Wane van de Velde met Rocco pouwse Ruiters), 2. Marian Ju- 'itmet Romeo (Bru), 3. Willem Boer met Melcha (Schouwse Jlers), 4. Nicky Abrahamse met (ka (Oranjezon); klas M: 1. Si ps Stahlie met Diamond (Bru), baja Beun met Amigo (Oranje- Sun onze sportmedewerker pMINGHAM - De IJzen- nieuweling Freddy de (jnck reed tijdens het we- Ikampioenschap veldrijden junioren in de Engelse d Birmingham naar een 22e Kts. pij eindigde op twee minu- 1 en 41 seconden van de (uwe wereldkampioen, de ech Kreuziger. Dirk Mer it werd negentiende in deze lstriid. |in onze atletiekmedewerker RSFOORT - RKHAV- Hugo van Duysse liep in veldloop over tien Engelse |i in Amersfoort naar een *de plaats. In een spurt twee werd hij gevloerd Rees Langebaan uit wiens winnende tijd 53 ten en 16 seconden was. fan Duysse noteerde 53.17. (van Laarhoven (RKHAV) eveneens present. De isureperikelen van hem fjnen tot het verleden te "ren, want hij werd in dit 'ke veld zesde met een tijd f56.05. van onze atletiekmedewerker TERNEUZEN - Ondanks het feit, dat Marjan Olyslager tij dens de nationale indoor-atle- tiekkampioenschappen in Zuidlaren de limiet op de 60 meter horden niet haalde, kan ze tevreden terugblikken op de titelstrijd. De Scheldesport- atlete liep op het hordennum mer naar goud met een tijd van 8.44 seconden, wat slechts vierhonderdste boven de ge stelde eisen was. Het was bij de senioren het enige goud dat naar Zeeland verhuisde, want Els Vader kwam wegens bles sureperikelen niet in actie. Naast winst op de 60 meer horden wist Marjan Olyslager op de 60 meter vla'k op een vierde plaats beslag te leggen. Dit met een tijd van 7.71 se conden. De tweede Zeeuwse atlete die op het ereschavot mocht plaatsnemen, was Karin de Nijs. De ranke atlete, uitko mend voor SOS uit Soest, pak te evenals vorig jaar een bron zen plak op de 1500 meter. Dit met een tijd van 4.27.83. Bij de heren was er geen eremetaal voor de kleine Zeeuwse af vaardiging. Wel een uitste kende verrichting van RKHAV-atleet Aart Bakker op de 3000 meter. De student aan de landbouwhogeschool in Wageningen liep naar de zege in zijn serie met een nieuwe persoonlijke recordtijd van 8.32.50. In het totaalklassement eindigde hij daarmee op een achtste plaats. Een prestatie waar hij vooraf zeker voor ge tekend zou hebben, aangezien zijn persoonlijke record ruim tien seconden (8.43.2) hoger stond. Theo Cappendijk (RKHAV) kon op de zestig meter niet tot de finale doordringen. Met 7.36 eindigde hij als vierde in zijn serie. Bij de jeugd deed de kleine provinciale afvaardi ging het uitstekend. A-junior Bart van Haeringen van Delta Sport vestigde zelfs een nieuw provinciaal juniorenrecord bij het verspringen. Zijn 6.75 me ter was goed voor brons, maar ruimschoots voldoende om het record van Gerben Rodts (Ma rathon), dat op 6.56 stond, naar de archieven te verwijzen. Eveneens brons was er voor AV'56 A-junior Theo Dinge- mans op de 60 meter horden met een tijd van 8.91. Schelde- sport A-junior Alfons Franke- vijle greep op de 200 meter net naast het eremetaal. Hij werd vierde in 23.39. De tweede gouden plak voor Zeeland was voor Dynamo B- junior Ivar Schutte. Dit op de 1500 meter met een tijd van 4.12.1. Eerstejaars B-junior André Verweij van het GOese AV'56 wist zich twee keer in een finale te lopen. Op de 60 meter werd hij zesde met 7.05, terwijl hij de 400 meter als vierde beëindigde met 51.7. Bij de A-meisjes presteerde het Hulsterse 'zusterpaar' Lauwers zonder meer goed. Christian liep op de 60 meter (8.42) naar een vijfde plaats, terwijl ze op de 200 meter in de serie kwam tot 27.1 om in de finale met een nieuwe per soonlijke recordtijd van 27.07 als vierde te eindigen. Caro- lien werd op de 200 meter in haar serie derde (27.8), net niet genoeg om tot de finale door te dringen. Op de 400 meter drong ze na een derde plaats in haar serie (61.9) door tot de halve eindstrijd. Hier kwam ze echter maar tot 64.0, niet ge noeg voor de finale. Jacolies van Gastel (Delta Sport) liep in de finale 60 me ter horden met 9.14 naar een vijfde plaats. Bij de B-meisjes vestigde Muriel Grondman van RKHAV de aandacht op zich door op de 800 meter als vijfde te eindigen in de finale met een nieuw persoonlijk re cord van 2.21.21. Dit nadat ze in haar serie 2.24 had gelopen. Tessa Slootmans (RKHAV) kwam niet door haar series op de 60 meter. Ze werd vijfde in 8.41, wat uitschakeling bete kende. van onze waterpolomedewer- ker TERNEUZEN - Het was een goed weekeinde voor de Zeeuwse poloformaties in de districtscompetitie. Ganze, aantredend zonder een aantal titularissen, wandelde over het zwakke DEZV en nestelde zich vaster op de derde plaats. Schelde reisde naar Etten- Leur en klopte DIO in eigen huis, terwijl Stormvogels in St. Oedenrode tot een punten- deling kwam tegen Argo. Bij de dames liep Schelde in Veld hoven bij Njord tegen een gro te nederlaag aan. Heren tweede klas B: DIO- SCHELDE 7-9 - In een span nende partij wisten de jongens van coach Dubbeldam in de „Mentaliteit OOST-SOUBURG - „De mentaliteit van de voet ballers aan 'den overkant' is een stuk beter dan hier op Walcheren. De jongens werken daar een bal over veertig meter zonder moeite. Dat zie je bij ons niet. Kijk eens naar een ploeg als Hoofdplaat. Fy siek en mentaal niet kapot te krijgen. Geen pure klasse, maar het draait dit seizoen wel gelijk mee aan de top. Dit terwijl er voor mij toch een aan merkelijk verschil ligt tussen de afdeling en de vierde Idas van de KNVB", aldus Jan van de Dries, die komend seizoen de plaats van Cor van Aken in neemt bij de groen-zwarte bewoners van het fraaie Burgermeester van Dongen-sportpark in Aarden burg. beter" Van de Dries keert na een vijfjarig verblijf terug op het oude nest, waar hij zijn trai nersloopbaan - als hoofdtrai ner althans - begon. Als speler was hij nooit een topper in het Zeeuwse voetbal. Slechts een paar keer kwam hij in actie in de hoofdmacht van het Sou- burgse RCS. „Ik heb me eigen lijk nooit op de voetballerij toegelegd. Op 17-jarige leeftijd ben ik aan atletiek gaan doen. Dit op aanraden van wijlen Janus Smits, die destijds bij RCS werkzaam was. Tijdens de trainingen liep ik zo hard, dat Janus tegen me zei: „Wat doe jij eigenlijk op een voet balveld"? „Ik sloot me dan ook aan bij de Vlissingse atletiekvereni ging Zeeland Sport en kon op de 200, 400 en 800 meter aardig uit de voeten. Bracht het zelfs tot de nationale jeugdselectie. Rond mijn twintigste zag ik het niet meer zitten om op nieuw te gaan voetballen. In die periode heb ik een aantal trainersdiploma's gehaald voor de atletiek, maar die heb ik nooit in die sporttak ge bruikt, want toen Jaap van Maris (samen met Van de Dries werkzaam in het maga zijn van de PZEM, red.) me vroeg om bij Arnemuiden hulptrainer te worden, heb ik gelijk toegehapt". Twee en een half jaar was Van de Dries bij Zeelands sterkste zaterdagclub. „Van Jaap heb ik enorm veel ge leerd. Ik mocht overal mee naar toe, was bij elke bespre king, zat steeds in de dug-out. (ADVERTENTIE) Het hele tegoed is vrij opneembaar: p) aankoop van een eigen huis in Nederland; j. 'I omzetting naar een spaarvorm met vaste rente voor twee jjaar of langer. pile andere gevallen geldt een opzegtermijn van 24 maanden. u U Van ^eze 8unshge spaarvorm met variabele rente teren, dan is dit het moment. Maak uw eerste inleg (minimaal f 500,—) over op onze ln giro 22.51.75.002 of postgiro 1117570 met vermelding e e8gingsrekening 24 maanden* en het kantoor van uw keuze. Bll van Lanschot Bankiers. Sinds 1737. Hoge Steenweg 29, 1211 IN s-Hertogenbosch. Bel voor informatie of het adres van ons dichtstbijzijnde aaragentschap: 073-15 34 61, of één van onderstaande tele- l°nnummers. B2 (0,?°-64 30 Br«*a (076-22 58 44), Den Haag (070- Lr t,ndh°ven (040-44 77 25), 's-Hertogenbosch (073-15 34 61), B ïnï! 86 41)' N')megen (080-22 64 55), Roosendaal (01650- "I Kotterdam (010-33 25 44), Sittard (04490-2 26 00), Tilburg 160m V' ytrecht (030'33 25 351 Vu8ht <073-56 16 62), Waalwijk •4 58 25), Zaanstad (075-2142 11), Zwolle (05200-2 46 44). Ondertussen volgde ik de D- cursus, maar meer nog dan op die cursus leerde ik van Van Maris. Een periode, die ik niet graag had willen misen en waarvan ik veel profijt heb gehad, toen ik Arnemuiden verliet om bij Aardenburg de eerste selectie te gaan trai nen". Vijf jaar lang trainde hij Aardenburg. Onder zijn trai nerschap promoveerde de ploeg naar de vierde klas. Na een jaar vierde klas gingen Aardenburg en Van de Dries uit elkaar. Noormannen werd zijn volgende halte. Ook de Westkapellenaren kwamen met hem in de vierde klas om vorig jaar te degraderen naar de afdeling. Na vijf jaar Noor mannen is hij weer aan veran dering toe. „Voor mij is het na vijf jaar wel bekeken. Je kent de jon gens door en door en ook de andere partij raakt op je uit gekeken. Je moet oppassen dat je geen automaat wordt. Bij een andere club krijg je weer andere jongens, een andere sfeer en accommodatie. Je kan weer met een schone lei begin nen. Aardenburg betekent voor mij weer een enorme uit daging. Een club met een goed bestuur, een schitterende ac commodatie en een goede jeugd. De B-junioren spelen in de hoofdklas, het tweede speelt vrij hoog. Voor mij een aantal positieve punten. Voor mij staat het 'eerste' dan ook veel te laag. Als je ziet wat ze achter de hand hebben, moet daar meer uit te halen zijn. Ik zie een berg mogelijkheden, mits we een blok kunnen vor men als bestuur, trainers en spelers". Jan van de Dries: „Voor de jongeren is de kloof naar het 'eerste'een probleem". FOTO WILLEM MIERAS Ook wat de inpassing van de jeugd betreft, heeft hij zijn eigen ideeën. Van de Dries: „Er lopen bij de B's en A's al tijd een stuk of vier jongens, die het in zich hebben. Het probleem is de kloof, die ze moeten overbruggen. Vaak worden die jongens voor de leeuwen gegooid. Een paar wedstrijden spelen ze de ster ren van de hemel, maar dan is het gedaan. Als trainer krijg je dan te maken met het bestuur en het publiek, die je dwingen zo'n j ongen te laten vallen". „Op dat moment knapt hij helemaal af. Mijn systeem is eerst te kijken wie de kwali teiten heeft. Laat die jongens een keer per week met de eer ste selectie meetrainen en za terdag gewoon hun partijtje bij de junioren meespelen. De dag daarop als wissel meene men met het eerste en vooral ze-bij de oefenwedstrijden in zetten. Ze wennen dan auto matisch aan de sfeer, hardheid en het tempo, want juist die onderdelen zijn doorslage- vend. Ze moeten voelen dat er aandacht aan hen wordt be steed en niet gelijk voor de leeuwen worden gegooid". Vandaar dat ik de taak van jeugdtrainers en leiders voor elke vereniging hoog inschat. Zij vormen de fundering van het geheel en de samenwer king moet optimaal zijn. En juist daarom heb ik niet lang geaarzeld na het aanbod van Aardenbure. Ik ken vrij goed de mogelijkheden daar en ga er weer voor de volle honderd procent tegenaan". van onze tafeltennismedewerker TERNEUZEN - Het Effect- trio Jeanine Rouw, Madeion de Buck en Annet Roeland draait in de landelijke B-klas meisjes nog steeds voortreffe lijk en ook de vierde tafelten- niscompetitie-week werd on beschadigd doorgekomen. Dit maal werd Nileta uit Nieuw- Lekkerkerk het slachtoffer van het enthousiasme van de Zeeuwschvlaamse meisjes, bij wie Jeanine Rouw zelfs onge slagen bleef. Minder goed verging het op nieuw het jongensteam van Effect, dat bij PSV in Eindho ven in de laatste partij de volle winst nog moest afstaan. Peter Roeland zorgde voor twee maal winst, terwijl Eric en Jan ieder slechts een keer wonnen. In de B-klas greep ook SAR weer naast de pun ten. Bij Red Star bleek Octaaf Eggermont in de beste vorm te steken en hij won dan ook driemaal, echter niet genoeg voor succes, want van zijn bei de teamgenoten slaagde alleen Rino Jonkheijm erin een keer te scoren en dat was tegen de Brabanders te weinig: 6-4. Het Vlissingse Wilno bleef in deze groep wel in de running door Backhands met een 7-3 neder laag huiswaarts te zenden. Uitslagen: LANDELIJK: dames eerste divisie: MZ-Amsterdam 5-5, Treffers-OTTC 6-2, Swift-Hoon- horst 3-6. HEREN: tweede divisie: Wilno-Sjaardema 0-10, Phoenix- Steeds Hoger 6-4, Ravesteijn-MZ 2-8; derde divisie: Zand-Docos 5-5, Phoenix 2-TYBB 6-4, Noad 2-FVT 4-6; vierde divisie: Backhands- Scylla 3 5-5, Sjaardema 2-Phoenix 3 6-4, Hotak-MZ 2 4-6; vijfde divi sie: MZ 3-Scylla 4 3-7, R. Mole naar-Korenbeurs 2 2-8, Treffers 2-Zand 2 8-2. JEUGD: meisjes B- klas: Effect-Nileta 7-3, Docos 2- Zand 5-5. JONGENS: A-klas: PSV-Effect 6-4, Wilno-Backhands 7-3. B-klas: Red Stars-SAR 6-4, MZ-PSV 2 3-7. C-klas: Nileta-MZ 2 7-3, Noad 3-Laurens 9-1, FVT 2- Wilno 2 3-7. AFDELING ZEE LAND: jeugd eerste klas: Effect 2-MZ 3 4-6, MZ 4-Zand 2 9-1; twee de klas B: Wilno 4-MZ 6 3-7, Oude- lande 1-Marathon 1 4-6, Wester- zicht 1-Effect 3 8-2; derde klas B: Effect 5-MZ 9 1-9, Westerzicht 2- Wiino 6 9-1, Zand 4-Arnemuiden 2 3-7; derde klas C: SAR 3-Effect 4 3-7, MZ 10-Zand 6 4-6; vierde klas B: MZ 11-Westerzicht 3 8-2, Aloy 1-Effect 7 7-3, Effect 7-Laurens 4 9-1. P/W eerste klas: Effect 8-MZ 13 3-7, Laurens 5-SAR 4 7-3; vijfde klas A: Steen 1-Slagvast 1 8-2, Oudelande 2-Big Smash 1 5-5, Yer- seke 2-Effect 10 2-8; vijfde klas B: Effect 9-Slagvast 2 3-7, Big Smash 2-Yerseke 1 0-10, Zand 7-Wilno 7 5-5. Meisjes eerste klas: Arnemui den 1-MZ 1 7-3. Effect 2-Wester- zicht 110-10, Zand 2-Arnemuiden 2 9-1. TERNEUZEN - De heren van Rapide zijn zaalhockeykam- pioen geworden in de derde klas D. De Hulsterse heren moesten in een beslissend duel van Middelburg winnen en dat gebeurde dan ook in een spannende strijd. De tweede wedstrijd tegen Zevenbergen was een formaliteit. Met rui me cijfers werden de Braban ders verslagen. Middelburg deed hetzelfde tegen Zeven bergen. In de tweede klas legde Olympia beslag op de derde plaats door knap van Etten- Leur te winnen en in de twee de wedstrijd van Cadetten. Vlissingen verloor in dezelfde klas twee keer, respectievelijk van Cadetten en Etten-Leur. Bij de dames in de derde klas kreeg Olympia eerst klop van kampioen Best en daarna van nummer twee Oirschot. Heren tweede klas: OLYM- PIA-ETTEN-LEUR 4-2 - Olympia begon nerveus en Et ten-Leur nam een 0-1 voor sprong. Olympia kwam gelijk door Jaap van der Schans. Na de hervatting nam Etten-Leur opnieuw de leiding, 1-2. Door Erik Dieleman kwam Olym pia weer op gelijke hoogte. Het waren Bram Snoodijk en Govert van der Peijl, die de Terneuzenaren tenslotte de overwinning bezorgden: 4-2. OLYMPIA-CADETTEN 6-5 - Ook hier begon Olympia met onrustig spel. Cadetten kon echter niet profiteren. Olym pia kwam op voorsprong en gedurende de gehele wedstrijd hebben de Olympia-spelers de leiding behouden. Rust 4-2. In de tweede helft liep Olympia uit tot 6-3 en de zege leek vei lig. In de slotfase kregen de Terneuzenaren het toch nog moeilijk en kon Cadetten te rug komen tot 6-5. Doelpun tenmakers aan Olympia-zijde: Bram Snoodijk (3x), Cees Del- zenne (2x) en Hans Dieleman. Heren derde klas: MID- DELBURG-RAPIDE 3-4 - De topper in de derde klas met als inzet het kampioenschap. Middelburg begon goed, for ceerde twee strafcorners, maar zonder resultaat. Rapide kreeg toen drie uitstekende kansen, maar goed keeperse- werk van de Middelburg-goa lie verhinderde een treffer. Toch was het Middelburg dat door Marco Joosse een 0-1 voorsprong nam. Rapide kwam terug door twee treffers van Etiènne de Schepper (2-1), maar door Remco Maandag werd het nog voor rust 2-2. Na de veldwisseling kwam Rapi de goed weg, toen Frank van Campenhout een inzet van Middelburg op de lijn redde. Na deze fase nam Rapide het initiatief en via Daan Murris, die een voorzet van Robert Verbiest goed insloeg, werd het 3-2. Het werd even later zelfs 4-2 door Etiènne de Schepper en Rapide leek op rozen te zitten. Middelburg kwam echter via Remco Maandag weer terug in de wedstrijd, 4-3. In de slotfase speelde Rapide een uitgekookt spelletje en werd de winst en daarmee het kampioenschap niet meer uit handen gegeven. RAPIDE-ZEVENBERGEN 16-1 - Een gemakkelijke wed strijd, die een eenzijdig spel- beeld liet zien. Bij rust leidde Rapide al met 8-1. Topscorers aan Rapid-zijde: Frank van Campenhout (4x) en Etiènne de Schepper (3x). Dames derde klas: BEST- OLYMPIA 7-2 - Kampioen Best heeft weinig moeite ge had met Olympia. Vlot stond het 3-1 en bij rust zelfs 4-1. Na de hervatting liep Best uit naar 7-1. Ine Bekkering scoor de voor Olympia twee keer. OIRSCHOT-OLYMPIA 6-3 - In de beginfase kon Olympia het nog redelijk bijbenen. Tot twee keer toe namen de Ter- neuzense dames een voor sprong door twee treffers van Ine Bekkering. Na rust scoor de voor Olympia Tanja van Damme. In het laatste gedeel te van de tweede helft ging de conditie meespreken en bleek Oirschot voldoende over te hebben voor een eindoffensief. Uitslagen: HEREN: tweede klas C: Olympia-Etten-leur 4-2, Vlissingen-Cadetten 6-7, Vlissingen-Etten-Leur 1-6, Olympia-Cadetten 6-5; derde klas D: Zevenbergen-Middel burg 0-12, Middelburg-Rapide 3-4 (Rapide kampioen), Zeven- bergen-Rapide 1-16; reserve derde klas G: Vlissingen 2- Push 4 10-1, Middelburg 2- Push 4 17-1, Vlissingen 2- Zwart Wit 5; reserve vierde klas H: Tempo 4-Rapide 2 2-8, Cadetten 2-Rapide 6-3. DA MES: derde klas C: Best- Olympia 7-2, Oirschot-Vlis singen 9-1, Best-Vlissingen 5-1, Oirschot-Olympia 6-3 (Best kampioen). slotfase de vierde seizoenzege te pakken, ondanks het feit dat ze door omstandigheden vier weken niet aan competitie waren toegekomen. Schelde moest vier man missen, waar door nogmaals blijkt dat men in Terneuzen vooral in de breedte sterker is geworden. Na periodestanden van 1-1,4-4 en 6-6 werd het ook in de laat ste periode (7-7) nog gelijk. Een goed spelend Schelde, met gelegenheidsdoelman Hans Bockstael in een sterke rol, pakte de zege. Chris Blees was met vier treffers de produk- tiefse Terneuzenaar. Jack van der Hooft (2x), Erik Vermeu len, Maarten de Pooter en Pa trick Kooyman maakten de negen vol. GANZE-DEZV 15-3 - Zon der de vaste waarden Piet Schop en Leo Morren - Roel Veenstra lag nu in het doel - mocht Ganze zich naar harte lust uitleven. De tegenstander werd gewoon murw gezwom men, terwijl men de kansen koelbloedig benutte. In de laatste periode, bij een 13-2 stand, werd de wedstrijd nog ontsierd, toen een DEZV-spe- ler zich niet kon beheersen en Roald Strackx een vuistslag toediende. De periodestanden in dit duel waren 3-0, 6-0 en 11-2. Het meesterschap van Ganze kwam ook in de score tot uiting, want op doelman Veenstra na wist iedereen te scoren. Arco Wgenvoort was met zes treffers topschutter. De vijftien goals werden vol- gemaakt door Aad de Rouw (3x), René Kiel (2x), Marius Keiler (2x), Roald Strackx en Ronald Strackx. Dames tweede klas: NJORD-SCHELDE 12-0 - De Schelde-dames kregen in Veldhoven geen poot aan de grond. Het hoger gerangschik te Njord maakte het verschil op de ranglijst meer dan waar. Het was veel sneller en doel treffender dan de Zeeuwsch- vlamingen, die maar spora disch tot aanvalsacties kwa men. Deze regelmatige zege kwam tot stand via de perio destanden van 3-0,5-0 en 9-0. UITSLAGEN: heren tweede klas B: Solar-Daphnia 3-6, DIO-Schelde 7-9, Arethusa- Neptunus 5-7, Krabben-Mer- let 11-11, Ganze-DEZV 15-3, Argo-Stormvogel 4-4. Dames tweede klas: Eszet-SPIO 10-2, Njord-Schelde 12-0, DIO-Nau- tilus 3-8, Warande-HZ&PC 12-0. STANDEN: heren tweede klas B: Daphnia 15-26, Solar 14-23, Ganze 15-22, Krabben 15-19, Merlet 16-19, Arethusa 15-17, Stormvogel 16-13, DIO 15-10, Neptunus 16-10, Schelde 13-9, DEZV 14-5, Argo 15-5. Dames tweede klas: Warande 15-28, Njord 15-24, Nautilus 15- 21, Eszet 15-20, DIO 15-10, SPIO 14-9, Schelde 14-6, HZ& PC 15-0. Ook in de kring werd weer een volledig programma afge werkt. Scheldestroom en Bruinvis blijven allebei onge slagen aan de leiding. De Bressiaanders wonnen van het altijd lastige Ganze, terwijl Bruinvis uit tegen Luctor de volle winst pakte. Bij de da mes blijft Stormvogel de ranglijst aanvoeren ondanks het gelijke spel tegen Ganze. UITSLAGEN: heren: Schel- de-Onderdak 11-4, Onderdak- Stormvogel 3-5, Ganze-Schel- destroom 7-10, Zeelandia- Schelde 5-6, Luctor-Bruinvis 5-9. Dames: Stormvogel-Gan- ze 10-10. Aspiranten 1: Schel- de-Stormvogel 7-2, Onderdak- Stormvogel 8-9. Aspiranten 2: Schelde-Stormvogel 7-3, Stormvogel-Onderdak 2-7. STAND: heren: Scheldes troom 10-19, Bruinvis 10-19, Ganze 10-12, Luctor 10-12, Schelde 10-10, Stormvogel 10- 5, Zeelandia 10-1, Onderdak 10-0. Illlllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllll van onze badmintonmedewerker 'S-GRAVENPOLDER - In het afgelopen weekeinde werden in sporthal De Zwake in 's- Gravenpolder de Zeeuwse badmintonkampioenschappen gehouden voor de jeugd en ve teranen. De organisatie van dit evenement was in handen van de badmintonvereniging Kolibrie uit Goes. Er werden in totaal maar liefst 230partij en gespeeld. Bij de oudste jeugd behaalde Maurits Ti chelman van BC Terneuzen drie titels, te weten in het he ren enkelspel, heren dubbel spel en gemengd dubbelspel. Bij de dames was het Tanja Tienpond van Marathon uit Middelburg die kampioene werd. De sterkste man bij de veteranen was Mickey Titaley, die de titel greep in drie cate gorieën, te weten heren enkel spel, heren dubbelspel en ge mengd dubbelspel. Coby Ploegaert won bij de dames. De uitslagen van de finales zien er als volgt uit: Jeugd 1: HE: Maurits Tichel- man-Robin Hofland 8-15 15-9 17-16. DE: 1. Tanja Tienpond, 2. Peggy Vitalis. HD: 1. Mau rits Tichelman/Robin Hof land, 2. Erwin Hooijdonk/ Marcel Lammers. GD: 1. Clau dia van Raalten/Maurits Ti chelman, 2. Tanje Tienpond/ Robin Hofland. DD: Tanja Tienpond/Peggy Vitalis, 2. Al- bertina van Raalten/Claudia van Raalten. Jeugd 2: HE: B. den Hollan- der-E. Rijnders 15-4 15-17 18- 13. DE: M. Scholten-M. Lam mers 11-3 6-11 11-7. HD: 2. R. Vuyck/R. Schimmelpenninck, 2. B. Den Hollander/A. Bolle- man. DD: 1. M. Scholten/M. Lammers, 2. L. Patty/S. Tita ley. GD: 1. R. Vuyck/S. Vuyck, 2. J. Nijenhuis/R. Scholten. Jeugd 3: HE: R. Scholten-J. Willems 15-9 15-10. DE: M. Peers-M. de Feijter 11-5 6-11 12-10. HD: 1. J. Willems/M. Wisse, 2. S. Tan/M. Pfaff. GD: 1. M. Peters/M. Wisse, 2. S. Kest/J. Willems. DD: 1. A. Verstraeten/M. de Feijter, 2. S. Kest/M. Peters. Jeugd 4: HE: M. .Wisse-D. Nij- hof 15-115-0. DE: E. Titaley-B. van de Water 11-6 11-4. HD: 1. A. van de Sande/H. de Vos, 2.« E. van Hoorn/P. Kodde. GD: 1.' B. van de Water/D. Nijhof, 2. E. van Hoorn/S. Heemskerk. Veteranen: HE: M. Titaley-H. Dorland 10-15 5-4 15-7. DE: C. Ploegaert-E. Lambertus 11-4 11-2. HD: M. Titaley/K. den Hollander-F. Snoek/H. Dor land 15-8 15-12. DD: Ploeg aert/Lambertus-Vitalis/ Schaier 15-6 15-5. GD: Tita- ley/Titaley-Ploegaert/Snoek 17-16 12-15 15-6. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimuiiiiiiiiiiiiiimiiiHiumiuiiiiMMiiiiiiiiiiuu'iiiiiiuuiuii»iiiHiimiuiiM»i

de Stem | 1983 | | pagina 9