Den Bosch gewipt Damachtkamp om de wereldtitel Jac van der Poel naar Parijs-Ice Kamer tegen versoepeling reclame-voorschriften LOTTO EN TOTO Overwinning van dames-hockeyteam OYEN OOK MEE NAAR WK SPRINT Hout Dubbele beglazing Dc SdMMMdar raakt vingers kwijt bij ongeluk Gloria neemt ontslag Pfaff zes weken op non-actief Video-speelfilms Esselte Video 100 Ballpoints Inruil gashaarden Glashandel A. de Waal Opgelet Radiatoren houtkachels WOENSDAG 23 FEBRUARI 3UAR11983 Torelli wint in Laigueglia Herbin van St.Etienne naar Lyon Wereldrecord Salnikov Versluys blijft bij Eindhoven Contact tussen Feyenoord en Thijs Liebregts Les van Tony Schrauwen voor Dick Jaspers Proloogzege Antonio Coll Steures zegt af voor NK vijfkamp Pavel Slozil schakelt Lendl uit Carrière van Seppenwolde in gevaar Voetbal A61 IKEN BANKSTEL Sa. ontafel 150-, keuken- Duffet wit/bruin 100. Tel. 076-413909 na 18,óo I j. ELEKTR. orgel merk. Soii- ia A200. Pr. n.o.t.k. r irijsstraat 13, tel. 07c I 713670. 3TONE-WASHED (bruin) j zeer modieus leren pai, Leren bodywarmer maai arge een tof wijd modei Leren halfwijde broek maat dames 40 en hereri 47-48 USA 30. Zo goed als nieuw samen voor maai f 350-, voor belangstel, ing bellen na 19.00 uur Tel. 076-224789. verhuur 25,- v. 4 dagen Nu legaal zoals Jaws, Xa nadu, Grease, The Godfa- ther. t Breda, Haagse Beemden tel. 076-416823 na ai spraak. TUINBOUWTRACTOR Holder, A18, 4-wielaandrij. ving. Z.g.a.n. Tel. 01612- 6079. WINKLER PRINS encyci. nieuw 225.-. 076-876172 12.000 m2 vloerbedekking korting tot 60% Tapijt Voordeelcentrum Breda, Belcrumweg 32. PAIDI kinderbedje Leen- wenstein naaimachine, tel 01623-21090. met tekst 130,-, 1001 rel. geschenken, gr. folder, Postbus 1 Lexmond 03474-1325, ook 's avonds. Th.L. van Soerland, Ceres- straat 33G, Breda. Hoornick, Dijklaan 133, Breda, tel. 076-133860 Altijd goedkoper, korte le vertijd, 10 jr. garantie. Komo-keur, tel. 01 645- 2316, 's avonds 01 645- 3158. Vraag vrijblijvend of ferte. nieuwe gashaarden en ge velkachels tegen de aller laagste prijzen. Worden gratis thuisbezorgd. Ntv. Hoofdweg 12, Zegge, tel. 01650-41445. Extra in prijs verlaagd. Alle maten op voorraaD. Be kend merk, 2 x gemoffeld, goed verpakt, bij afhalen speciale korting. Ook in voordeelpakketten. Kant en klaar leverbaar. Gaslei ding wordt verzorgd. Er kend installateur Th.L. van Soerland, Ceresstraal 33G, Breda naast Skol bierbrouwerij. T.k.a. div. soorten Alle 50% korting. Tel. 01619-1283. DE STEM-Sfc*2t£ DEN BOSCH - Villeurbanne heeft zich dinsdagavond in Den Bosch geplaatst voor de finale van het toernooi om de Europese basketbalbeker voor bekerwinnaars. De Franse formatie won in de tweede wedstrijd met 81-76 van Den Bosch. Bij rust stond de Nederlandse bekerhouder met 34-36 achter. Topscorer bij Villeurbanne, dat het eerste duel ook won, was Lawrence Bosten met 24 punten, bij Den Bosch was Dave Lawrence met 22 punten het produc tiefst. Villeurbanne: Alain Gilles 8, Lloyd Batts 21, Saint-Ange Vebobe 10, Philip Szanyiel 18, Lawrence Bosten 24. Den Bosch: Jan Dekker 4, Dan Cramer 12, Mitchell Plaat 20, Jelle Esveldt 10, Tom Barker 8, Dave Lawrence 22. van onze sportredactie LAIGUEGLIA - De Italiaan Claudio Torelli heeft gisteren de Trofeo Laigueglia, vorig jaar een prooi voor Theo de Rooij, op zijn naam geschre ven. Hij was de snelste van een negen man sterke kop groep, die 20 kilometer voor het einde van de 160 kilometer lange koers was ontstaan. Eddy Planckaert, die als derde door de finish ging, werd teruggezet naar de ne gende plaats, omdat hij Gre- gor Braun (tweede) met een elleboog zou hebben gehin derd. Beste Nederlander was Adrie van der Poel, die als vierde eindigde. Uitslag: 1. Claudio Torelli (Ita), 2. Gregor Braun (WD1), 3. Willy Vi- gouroux (Bel), 4. Adrie van der Poel (Ned), 5. Alessandro Paganes- si (Ita), 6. René Koppert (Ned), 7. I Roberto Visentini (Ita), 8. Jean- Marie Wampers (Bel), 9. Eddy Planckaert (Bel), 10. Gery Verlin den (Bel) op 25 sec., 11. Claude Cri- quielion (Bel) op 1 min., 12. Henri Manders (Ned), 27. Jos Lammer- tink (Ned). LYON (Rtr) - Robert Herbin is voor vier maanden gecontrac teerd als trainer van Olympi- que Lyon. Hij was vijfentwintig jaar in dienst van het naburige St.Etienne, eerst als speler, la ter als trainer. Toen het com munistische bestuur van de stad de club met de financiële perikelen overnam, was de dure Herbin de eerste, die moest verdwijnen. Lyon staat er op de ranglijst nog beroer der voor dan St.Etienne: laat ste. MOSKOU (ANP) - Vladimir Salnikov uit de Sovjet-Unie keeft dinsdag tijdens zwem wedstrijden in Moskou het wereldrecord op de 1500 meter met ruim anderhalve seconde verbeterd. Salnikov zwom de afstand m 14 minuten 54,76 seconden. Het oude record stond sinds 13 maart van het vorig jaar op 2'jn naam met 14.56,35. Die Pjes'aHe werd eveneens in moskou verwezenlijkt. EINDHOVEN (ANP) - Het be- X. van de voetbalclub Eindhoven, dat uitkomt in de eerste divisie, heeft dinsdag v®ontract met trainer Ad S7? met een Jaar ver- 'engd tot juli 1984. Illlllllllllllllllllllllimillllllllllt.il van onze sportredactie ROTTERDAM - Het bestuur van de werelddambond (FMJD) heeft na een protest van de Sovjet-dambond, die weigerde Jannes van der Wal te erkennen als wereldkam pioen, besloten een dubbelron- dige achtkamp om de wereld titel te houden. De Nederlanders Harm Wiersma, Jannes van der Wal, Rob Clerc, de Russen Anatoli Gantwarg, Aleksander Belja- kin en een nog nader aan te wijzen speler uit de Sovjet- Unie, de Afrikaan Dedje inmuiliiiiiimiurnininilliniumin Kouassi en de Amerikaan Vladimir Kaplan zijn de deel nemers. De winnaar van de achtkamp mag zich wereld kampioen noemen. Oud-we reldkampioen Harm Wiersma heeft de mogelijkheid de nieu we wereldkampioen uit te da gen. De FMJD wil hiermee de titel herwaarderen. Een da tum voor de achtkamp staat nog niet vast. Het protest van de Sovjet- dambond was gericht tegen Jannes van der Wal als we reldkampioen. Van der Wal behaalde de titel in Sao Paolo, maar de Sovjet-dammers kon den daar niet spelen, omdat de Braziliaanse autoriteiten de spelers inreisvisa weigerden. Daarop besloot de Russische dambond Van der Wal niet als wereldkampioen te erkennen. De FMJD heeft het protest van de Sovjet-Unie bestu deerd en kwam tot de conclu sie dat Van der Wal wereld kampioen blijft, totdat de win naar van de achtkamp bekend is. De Sovjets hebben zich daar uiteindelijk bij neergelegd met de opmerking dat in hun ogen Van der Wal geen „echte" we reldkampioen is. Dat is ook de reden, dat de FMJD de nieuwe wereldkampioen laat spelen tegen Harm Wiersma. De werelddambond heeft de visie op de geldigheid van het wereldkampioenschap van Van der Wal herzien, nadat nieuwe feiten aan het licht waren gekomen. De FMJD heeft zich door de Russen la ten overtuigen van het feit KNETBVUUIR INDRUKWEKKEND VILLENEUVE - In ho tel Minimote in het Zuidfranse Villeneuve vierden de Raleigh-ren- ners gisteravond het zo veelste succes in het prille seizoen. De zege in de ochtendrit van Leo van Vliet werd gevolgd door een oppermachtig gereden tijdrit van Ger- rie Knetemann, die voor de derde keer eindwin naar werd van de ronde van de Middelllandse Zee. „Elke ronde, die niet door het hooggebergte voert, krijgt De Kneet als kanshebber aan de start", zei de winnaar. „Dit kan ik nou toevallig een beetje. In het hooggebergte wil ik me nog wel eens verslikken, maar anders ben ik kandidaat. Ik heb tenslotte ook Parijs-Ni- ce, de Vierdaagse van Duin kerken, de Ronde van België, de Ronde van Nederland en nog wat andere ronden ge wonnen. Of ik nou een specia list ben, weet ik niet. Ik doe gewoon altijd mijn best". Zevenentwintig seconden moest Gerrie Knetemann gis termiddag goedmaken op zijn ex-ploegmaat Steven Rooks, het werden er uiteindelijk 97. Een onverwacht grote kloof, vooral ook omdat het verschil met de andere coureurs min stens een minuut bedroeg. „Ik had niet gedacht dat het ver schil zo groot zou worden", al dus Knetemann. „Met een se conde was ik overigens net zo blij geweest. Ik probeer altijd zo hard te rijden als ik kan. Ook in deze tijdrit heb ik alles gegeven. Ik wist natuurlijk dat ik een goede kans had, maar ook de Kneet is maar een gewoon mens. Je moet ze toch eerst nog kloppen hoor. Zo zit dat". Gerrie Knetemann had veel lof voor Steven Rooks, die uit eindelijk derde werd in het eindklassement. De Huyber- genaar wist echter wel waar door Rooks in Zuid-Frankrijk zo'n goede wedstrijden reed. „Hij moest wel, wat wil je", zegt Knetemann. „Hij heeft in Nederland als een gek ge traind, kwam in een goede vorm aan de start en kreeg bo vendien de kans om bij SEM te rijden, waar hij zich eigenlijk moest waarmaken. Zijn moti vatie was dubbel groot". Uitslag vierde etappes: 1. Leo van Vliet (Ned) 129 km in 3 uur 15 min 54 sec, 2. Etienne de Wilde (Bel), 3. Sean Kelly (Ier), 4. Michel Larpe (Fra), 5. Gilbert Glaus (Zwi), 6. Adri van Houwelingen (Ned), 7. Vincent Barteau (Fra), 8. Paul Sherwen (GBr), 9. Frederic Vichot (Fra), 10. Jacques Hanegraaf (Ned) allen in dezelfde tijd als Van Vliet. Uitslag tijdrit: 1. Knetemann 23 kilometer in 32.32.5, 2. Brun 33.51.1, 3. Demierre 33.55.4, 4. Zoetemelk 33.57.6, 5. Roche 34.06.9, 6. Peiper 34.07.6, 7. Rooks 34.09.3, 8. Vanden- broucke 34.18.1, 9. Yates 34.18.6, 10. Laurent 34.18.7, 12. Lubberding 34.33.4, 21. Adrie van Houwelingen 35.31.2. 23. Wijnands 35.41.6, 43. Hi- nault 36.56.9, 47. Hanegraaf 37.21.7, 50. Van Vliet 38.05.8. Eindklassement: 1. Knetemann 14 uur 57 minuten 8 seconden, 2. Zoetemelk op 1.03, 3. Rooks op 1.08, 4. Roche op 1.37, 5. Demierre op 1.54, 6. Laurent op 1.58, 7. Simon op 2.32, 8. Peeters op 2.37, 9. Jones op 2.43, 10. Lubberding op 2.45, 18. Adrie van Houwelingen op 5.24, 29. Wij nands op 17.20,37. Hinault op 18.59, 42. Hanegraaf op 19.17, 51. Van Vliet op 20.36. I HAAG (ANP) - Zowel de eerste als de tweede prijs in lotto mmer zeven is niet gewonnen. Twee deelnemers moeten de van .prHs delen in toto 7. Zij krijgen ieder een bruto bedrag van ruim 21.000 gulden. ."«uitaten van de sportprijsvragen zijn: 4e nriic Privnnbedrag: f1.669.802,00; eerste prijs: geen winnaar; twee- ontvanoo n-winnaar; derde prijs: 87 winnaars, die ieder bruto f. 6450,60 85.384 V1erde prijs: 5112 winnaars, uitkering f. 109,70; vijfde prijs: 120.4614o s' n'tkering f. 5,00. De jackpot voor lotto 8 bedraagt f. brut?,'? ™fenbedrag: f- 140.561,00; eerste prijs: 2 winnaars, die ieder 4erde nri: ontvangen; tweede prijs: 35 winnaars, uitkering f. 803,20; Tote ai"! winnaars, uitkering f. 82,20. tweed7: Ptijzenbedrag; f. 17.843,00; eerste prijs: geen winnaar; tierde nru S:JSen winnaar; derde prijs: 49 winnaars, uitkering f. 140,70; ^raaet f i«? winnaars, uitkering f. 8,70. De jackpot voor toto-gelijk 8 I Ciif ^vö^96 laars eü:£ü' V:.zes cijfers goed: geen winnaar; vijf cijfers goed: 2 win- iweeriiflL e,Jfers goed: 27 winnaars; drie cijfers goed: 238 winnaars; ]tcrs goed2527 winnaars. Leo van Vliet (derde van links) drukt zijn wiel als eerste over de streep bij de aankomst in La Grande Motte. - fotoanp ST.OEDENRODE - Jac van der Poel uit Hoogerheide maakt deel uit van de Nederlandse ploeg, die uitkomt in de open etap pekoers Parijs-Nice, die op 9 maart van start gaat. De nationale afvaardiging bestaat overigens net als vorig jaar, toen Steven Rooks en Hans Daams voortreffelijk presteerden in de koers naar de zon, voornamelijk uit ren ners van de Jan van Erp-for- matie. Naast Jac van der Poel heeft ploegleider Jan Gisbers, die ook coach is van de natio nale ploeg voor de 100 kilome ter-tijdrit, zijn pupillen Hans Boom, Hans Daams, Frank Moons, Jan Peels, Frans Plan- taz, Toine Poels en Jannes Slendebroek aangewezen. Voor de negende plaats komt mogelijk een gastrenner in aanmerking. Jan Gisbers: „Het zal in ieder geval een renner zijn, die goed rijdt op het moment dat ik beslis". De selectie van Jan Gisbers voor Parijs-Nice heeft al en kele trainingsstages achter de van onze sportredactie ROTTERDAM - Een Feyen oord-delegatie heeft gisteren een gesprek gehad met Thijs Liebregts, die aan het eind van dit seizoen PSV moet verlaten. Het Feyenoord-bestuur zal zich vanavond nader beraden over Liebregts als mogelijke opvolger van Hans Kraay. Een probleem schijnt te zijn dat Liebregts hoge financiële eisen stelt. AMSTERDAM - In 1983 zullen uit twintig sportbonden zes coaches en 35 jonge sportmen sen, in leeftijd variërend van twaalf tot twintig jaar de kans tot verdere ontwikkeling wor den geboden door het sport fonds Leo van der Kar. Onder hen bevindt zich uit Zuidwest- Nederland de jeugdige biljar ter Dick Jaspers uit St.Wille- brord, die op Papendal les zai krijgen van bondstrainer To ny Schrauwen. rug. Gisbers: „We zijn een paar keer twee dagen naar de Ardennen geweest en een paar dagen naar de Eifel. Komende vrijdag, zaterdag en zondag beleggen we een trainings kamp in het hotel van Huub Veldhoven op de top van de Cauberg. Daarna gaan we nog tweemaal naar Limburg. Het volgende weekeinde staan voor de jongens, die in Parijs- Nice uitkomen, twee wedstrij den op het programma. Een deel rijdt 's zaterdags de Ster van Zwolle en een deel de Om loop van Het Volk. De dag er na zullen we in een Belgische wedstrijd uitkomen. We heb ben in feite exact dezelfde voorbereiding als vorig jaar. Ideaal is die niet. De profs ko men met duidelijk meer wed strijdritme aan de start van Parijs-Nice. Toch moet er ge presteerd kunnen worden, net als vorig jaar. Alleen zal de kracht ontbreken om zelf iets te ondernemen". De grote afwezige in de amateurploeg voor Parijs-Ni ce is Gerrit Solleveld. Jan Gis bers: „Op eigen verzoek wil Gerrit zich helemaal richten op de Vredeskoers. Hij voelt zich nu - hij wordt in juni 22 - in staat een langere ritten koers te proberen. In het kader van het toewerken naar een piek in mei - hij doet mis schien na de Vredeskoers ook nog Olympia's Toer; hij moet in ieder geval zijn vorm zien vast te houden tot en met het Nederlands kampioenschap, waarna hij wat rust kan ne men - past deelname aan Pa rijs-Nice niet zo goed. Een rus tig begin van het seizoen is be ter, ook al gezien het feit dat hij vorig jaar lang is doorge gaan. In oktober heeft hij nog flink wat koersen in Italië ge reden". De achttien renners tellende ploeg van Jan van Erp, die gisteren in restaurant De Rooise Boerderij in St.Oedenrode werd voorgesteld, bestaat voor dit seizoen uit: Hans Baudoin (Valkenswaard), Leo van Beusichem (Maasdijk), Johnny Bo- gers (Budelschoot), Hans Boom (Markelo), Hans Daams (Valkens waard), Jos van der Horst (Erp), Leon Kersten (Geldrop), Chris Koppert (Poeldijk), Frank Moons (Helmond), Jelle Nijdam (Zundert), Jan Peels (Bergeijk), Frans Pian- taz (Son), Jac van der Poel (Hoo gerheide), Toine Poels (Oeffeit), Jannes Slendebroek (Geldrop), Gerrit Solleveld (De Lier), Robbie Verbaandert (Sieensel) en Eric Vulders (Veghel). van onze sportredactie DEN HAAG - Een meerderheid van de Tweede Kamer voelt er niets voor om de voorschriften, die gelden voor reclame uitingen tijdens sportuitzendingen op de televisie te verrui men. Een motie van D'66 over deze kwestie haalde gisteren in de Tweede Kamer geen meerderheid. De Kamer sprak met algemene stemmen uit dat het kabi net op korte termijn stappen moet ondernemen voor overleg over de arbeidsvoorwaarden in de sportsector. Bij dat over leg zouden naast de overheid werkgevers en werknemers in de sportsector betrokken moeten zijn. EINDHOVEN - Sinds de handstop bij strafcorners is verboden, hebben de specialistes in het dameshockey het verre van ge makkelijk met dat onderdeel. Het is een algemeen verschijnsel. Niet alleen in de competitie lukt het niet best, ook in de interna tionale wedstrijden is hetzelfde beeld te zien. De oefen-interland van het Nederlands dames-hockey team tegen België, gisteravond op het kunstgrasveld van Oranje Zwart in Eindhoven, in het kader van de voorberei ding op het toernooi om de we reldbeker (van 8 t/m 23 april in Kuala Lumpur) vormde geen uitzondering op die regel. De Oranje-dames wonnen het duel weliswaar op hun sloffen met 3-0, geen enkel doelpunt kwam voort uit een strafcor- ner. Niettemin waren die - met name in de tweede helft - talrijk. Het lukte specialiste Fieke Boekhorst, vanwege haar enorme slagkracht graag beschouwd als de vrouwelijke evenknie van Paul Litjens, echter geen enkele maal om de bal uit zo'n situatie achter de Belgische doelvrouwe te schie ten. Tegen België maakte het al lemaal niet uit. De oefenpart ner schoot een klasse tekort bij Oranje. Vooral in de tweede spelperiode - de stand was toen inmiddels 1-0 voor Ne derland door een benutte strafbal van Marieke Doorn - slaagden de Belgische dames er niet in om zich uit de greep van het team van bondscoach Gijs van Heumen te worstelen. De schade bleef evenwel be perkt tot 3-0 (doelpunten van Annelies Kaptein en Sandra Le Poole) door het volledig fa len van Oranje bij de legio strafcorners. In de aanloop naar het toer nooi in Maleisië ligt op dat on derdeel dan ook nog een niet geringe taak voor Van Heu men. Immers, tegen gelijk waardige tegenstandsters zou het missen van zoveel sco ringskansen de Nederlandse dames wel eens aardig kunnen opbreken. CALLOSA de SEGURA - De Spanjaard Antonio Coll heeft gisteren de proloog van de ronde van de drie provincies gewonnen. Uitslag proloog: 1. Coll (Spa) 2600 meter in 4.55, 2. Blanco (Spa) 4.56,3. Dietzen (WD1) 4.58,4. Goros- pe (Fra) 4.58, 5. Laguia (Spa) 4.58, 6. Recio (Spa) 5.01, 7. Belda (Spa) 5.04, 8. Van Holen (Bel) 5.06, 9. Vermae- len (Bel) 5.06,10. Pino (Spa) 5.07. AMERSFOORT - Willy Steu res heeft om privé-redenen af gezegd voor het toernooi om het Nederlands biljartkam pioenschap persoonlijke vijf kamp, dat donderdag in Bid dinghuizen begint. Hij wordt vervangen door de jonge ereklasser Raymond Burgman uit Baarn. Eerder schreef Christ van der Smissen al af. Jos Bongers verdedigt in Biddinghuizen zijn nationale titel. Het deelnemersveld is verdeeld in twee groepen: poule A: Jos Bongers, Piet Vet, Ben Velthuis en Raymond Burgman; poule B: Jan Ar- nouts, Hans Vultink, Louis Havermas en Wim van De venter. dat de Sovjet-dammers wer kelijk niet in staat waren ge weest in Sao Paolo aan het toernooi deel te nemen. De achtkamp is het compromis van de dambond. Na afloop van het toernooi in Sao Paolo legde het congres van de FMJD een Russisch protest naast zich neer. Het bestuur van de werelddambond reali seert zich volledig dat de alge mene vergadering souverein is. Ad hoc-beslissingen moeten volgens hem evenwel mogelijk blijven, wanneer de situatie daar om vraagt. LISSABON (ANP) - Een dag voor de vriendschap pelijke wedstrijd van zijn ploeg tegen West- Duitsland heeft de trai ner van het Portugese elftal, Otto Gloria, ont slag genomen. Maandag werd de laatste training voor de wedstrijd in Lis sabon al zonder de oefen- meester afgewerkt. Gloria is teruggetre den, omdat de voornaam ste leveranciers van de nationale ploeg, Benfica en Sporting, de bonds coach klaarblijkelijk boycotten.Acht spelers meldden zich enige dagen voor het duel plotseling ziek. Waarschijnlijker is echter dat de spelers zich willen sparen voor de Europese bekerwedstrij den, die hun clubs de ko mende week moeten spe len. Alle „zieken" werden onderzocht bij de ploeg- arts. Voor het gebouw van de Portugese voet balbond hielden honderd mensen een demonstra tie. Zij eisten het ontslag van de voozitter van de bond, Romao Martins. van onze sportredactie HOBOKEN - De Belgische wielrenner Jos de Schoen- maecker, jarenlang de trouwe helper van Eddy Merckx, heeft onlangs een ernstig on geluk gehad, waarbij de vin gers van zijn rechterhand werden afgerukt. De Schoenmaecker, die in 1980 in de Tour de France nog de bergetappe naar Pra-Loup op zijn naam wist te schrijven, beëindigde met de sluitings- koers in Putte zijn actieve wielerloopbaan. Met het oog op een betere baan was hij tij delijk werkzaam op een fa briek in zijn woonplaats Ho boken. Bij het uitnemen van de vloeistofstalen bestemd voor het laboratorium werd zijn hand gegrepen door de mengschroef, die al zijn vin gers afsneed. In het ziekenhuis bleek het onmogelijk de vin gers weer aan te naaien. T26 PAGINA SPORT 1 DELRAY BEACH (AFP/Rtr) - De Tsjech Ivan Lendl is in de eerste ronde van het WCT- toernooi in het Amerikaanse Delray Beach verslagen door zijn landgenoot Pavel Slozil. Lendl, onlangs winnaar van het masterstoernooi, was als eerste geplaatst. Slozil zegevierde in drie sets: 3-6, 7-6, 7-5. In Delray Beach wordt gespeeld om 300.000 dollar, een slordige 750.000 gulden. Voornaamste uitslagen: Slozil (Tsj) - Lendl (Tsj) 3-6, 7-6, 7-5, Vilas (Arg) - Moore (VSt) 6-2, 6-3, Smid (Tsj) - Curren (ZAf) 6-2,6-0, Mottram (GBr) - El ter (WD1) 6-2, 6-3, Fibak (Pol) - Dickson (VSt) 6-3,6-2. ALMELO - de motorsportcar rière van Henk Seppenwolde, de talentvolle fullprof-motor- crosser uit Rijssen is nu ern stig in gevaar gekomen. Mor gen moet de ongelukkige Sep penwolde in het Irene-zieken- huis in Almelo opnieuw ge opereerd worden aan zijn rechtervoet. Na een eerdere operatie, in het ziekenhuis, waarbij de chirurgen vier tenen en een gedeelte van zijn rechterteen moesten amputeren, moet nu zelfs een gedeelte van de voet worden weggehaald. De dok toren denken dat de mogelijk heid bestaat dat er een tweede operatie moet volgen. In het ernstigste val moet de hele rechtervoet eraf. Daarmee is de motorsportcarrière van Henk Seppenwolde in ernstig gevaar gekomen. De ongelukkige coureur kwam bij een training in ja nuari in Hellendoorn bij een grote snelheid met zijn rech tervoet in aanraking met een boom, waarbij de gevolgen zeer ernstig waren: diverse breuken en een scheuring van de bloedvaten. MÜNCHEN - Jean-Marie Pfaff, de doelman van Bayern München en het Belgische voetbalelftal, is voor tenmin ste zes weken uitgeschakeld. De 29-jarige Pfaff heeft maandagmiddag tijdens de training een blessure opgelo pen. De medische staf van Bayern constateerde een lies breuk. Pfaff wordt in het Beierse doel vervangen door Manfred Müller. AUCKLAND - Het voetbalelf tal van Nieuw-Zeeland heeft dinsdag in Auckland met 2-1 gewonnen van Australië. Bij rust was de stand 1-0 in het voordeel van de Australiërs door een treffer in de 38ste mi nuut van John Koshmina. Ken, Cresswell (47ste minuut) en Australiër David Ratcliffe in eigen doel (82ste minuut) be zorgden Nieuw-Zeeland alsnog de winst. Van onze sportredactie DELFT - Ferdi Oyen, de as sistent-arts in de neurologie uit Delft, zal komende weekeinde ook de Neder landse damesploeg (Boors- ma, Van Gennip, Limbach) begeleiden, die in Helsinki deelneemt aan het WK- sprint. Oyen kwam in het nieuws toen bleek dat hij vorige week als begeleider optrad van de vaderlandse dames, die deelnamen aan het WK in het Oostduitse Karl Marxstadt. De activiteiten van Oyen binnen de dames-kernploeg oogstten veel kritiek van buitenaf. Ook KNSB-direc- teur Wim Comello vroeg zich af of de aanwezigheid van Oyen in Karl Marx- Stadt wel enige waarde had. Dat de Delftenaar dan toch naar Helsinki gaat, ligt vol gens hem zelf in de lijn der verwachtingen. Oyen: „In Karl Marx-Stadt heb ik naar de mening van de daar aanwezige schaatsters goed werk kunnen verrichten. Vandaar dat ik gewoon doorga". Wie de kosten van de rei zen naar en het verblijf in Karl Marx-Stadt en Helsin ki van Oyen draagt, is bin nen de Nederlandse schaats- bond nog niet duidelijk ge worden. De kernploegtrai ners zijn wat de besteding van hun budgetten betreft autonoom en hoeven pas na afloop van het seizoen des gevraagd tekst en uitleg te geven. Ferdi Oyen zelf be weert dat hij niets hoeft bij te dragen in de kosten. Van daar dat wordt aangenomen dat dames-coach Henk Louwmans geld heeft vrij gemaakt. Of hij dat uit eigen zak deed of uit het budget van de Nederlandse dames kernploeg is niet bekend. Wel is bekend dat Louw mans enkele weken geleden al het belangrijkste deel van de voor zijn ploeg beschik bare gelden had opgesou peerd. Reserve Ina Steenbruggen zal overigens niet naar Hel sinki afreizen. Zij onder vindt te veel hinder van een blessure, die zij bij het inrij den tijdens het WK in Karl Marx-Stadt opliep.

de Stem | 1983 | | pagina 7