15 Pastorale werkers over naar Abva- Kab« V asten- aktie in Hulst J aarv er gadering Rode Kruis Hulst Instellingen zouden zelf moeten schrappen SCHUUR OVER SCHUUR Gemeente hakt knoop door in zandpadkwestie 3ostburg ii winkeliers betaling Dl Mosselkotters moeten binnendoor WERKGROEP NODIGT VIJFTIG INSTANTIES UIT mm w DINSDAG 22 FEBRUAR11983 VAN ZEELAND Tafeltennis vereniging van start in Hulst Waterschap wil dijken in één fase verzwaren HULST - De Werkgroep Kernenergie Zeeuwsch-Vlaanderen heeft een vijftigtal or ganisaties uit de streek uitgenodigd voor een bijeenkomst, ter voorbereiding van de grote Belgisch/Nederlandse anti-kernenergie de monstratie op 14 mei in Antwerpen. Afscheid van 'nen Vrimden Kostganger' Schietingen B en W HULST: mii .J .V>- ..mmjSÊü&ï Plaatselijk nieuws Graauw Heikant Hulst Kloosterzande markten Onenigheid in VP W Breda Fi VOG 4500 GULDEN 1 3raks gaat praten net Smit-Kroes buitenhaven ^oor vissers olijnsplaat Equi wint kaar T20 PAGINA ZEELAND DINSDAG 22 FEBRUAR1198 Organisaties in actie tegen 'Doel' HULST - In de vergaderzaal van sporthal Den Dullaert wordt donderdag vanaf 20.00 uur een bijeenkomst gehouden voor de oprichting van een nieuwe tafeltennisvereniging. Deze tafeltennisvereniging kiest haar domicilie in sport hal Den Dullaert. De initia tiefnemers voor de tot stand- koming van deze nieuwe club zijn Bennie Schuren, Johan Braet en Henk Wolffelaar. De vereniging moet gezien worden als een afsplitsing van tafeltennisvereniging St. Aloysius. Tijdens de jaarver gadering in Graauw kwam het voorstel om uit te wijken naar Hulst vanwege de betere ontwikkelingsmogelijkheden. Tussen Paal en grens KLOOSTERZANDE - Het Waterschap Hulster Ambacht hoopt meteen na het gereedko men van de eerste fase van de dijkverbetering Paal-Belgi- sche grens ook met de tweede fase te kunnen beginnen. Ing. K. Brand, hoofd van de technische dienst van het wa terschap, zei dit gisteravond tijdens een districtsvergade- ring in Kloosterzande. Zoals gemeld ziet het er naar uit dat met die eerste fa se (de vijf kilometer dijk van Paal naar Emmadorp) nog dit jaar kan worden begonnen, omdat de unie van water schappen het projekt wil voor financieren. Het duurt twee jaar voor het werk kant en klaar is. „Ze kunnen ons dan toch moeilijk met een half dijkvak laten zitten", lichtte de heer Brand toe. De tweede fase om vat ongeveer zes kilometer. In tegenstelling tot de andere dij ken die op deltahoogte zijn ge bracht, wordt het bedoelde stuk dijk niet aan de landkant maar aan de zeekant ver zwaard. Dat betekent dat voor de werken geen landbouwg ronden moeten verdwijnen. Op een vraag vanuit de zaal kon de heer Brand gisteren tot tevredenheid meedelen dat het waterschap als gevolg van de zachte winter tot nu toe flink wat bespaard heeft op strooi- zout. Hoeveel het voordeel precies is, kon hij nog niet zeg gen. Tijdens de districtsvergade ring werd de nieuwe diaserie van de unie van waterschap pen 'Water...laten we er goed voor zorgen' vertoond. Boven dien werden ook wat plaatjes geprojecteerd die betrekking hadden op het eigen water schap. Andere districtsvergaderin gen van het waterschap zijn gepland op woensdag 23 fe bruari in Het Bonte Hert in Hulst, donderdag 24 februari in De Kauter te Nieuw-Namen en maandag 28 februari in 't Heike te Heikant. Alle bijeen komsten beginnen om 19.30 uur. Van een onzer verslaggevers De bijeenkomst wordt gehouden op maandag 7 maart in het hotel Rotter dam te Terneuzen. Aan vang 20.00 uur. De bedoeling van de bijeen komst is zoveel mogelijk orga nisaties op te trommelen die bereid zijn de door de Neder landse anti-kernenergiebewe ging opgestelde platformtekst te onderschrijven. Die wordt opgehangen aan een zestal eisen: geen nieuwe kerncen trales, nocht in Doel, noch in Chooz en sluiting van de be staande; Eurochemic blijft dicht; vervangende en nieuwe werkgelegenheid voor voor de arbeiders uit de kernenergie industrie door ontwikkeling en toepassing van energiebe sparingstechnieken en milieu vriendelijke energiebronnen; geen bedreiging voor de drinkwatervoorziening van Nederland door vervuiling van het Maaswater, geen op slag van radio-aktief afval in de Kempische kleilagen. Geen dumping in de oceaan; geen atoomstaat. Tot de Zeeuwsvlaamse or ganisaties die zijn uitgenodigd, dit eisenpakket te onderschrij ven, behoren ondermeer poli- Van een onzer verslaggevers HULST - De Werkgroep Vas- tenaktie heeft voor de komen de weken weer een program ma op touw gezet, dat geld in het laadje moet brengen voor de jaarlijkse Vastenaktie. Het geld dat wordt opge haald, is ditmaal bestemd voor Tanzania, waar het hard no dig om twee projekten te kun nen realiseren: een vormings centrum in Kasulu en een cen trale apotheek voor moeder en kind te Igota. Zaterdag 26 februari wordt in de Hulster basiliek om 19.00 uur een Vastenaktiedienst ge houden. Na afloop kunnen dia's bekeken worden. De kerkcollecte staat dit week eind in het teken van Tanza nia. Op de grote Markt wordt zaterdag 12 maart een Water- loopleinmarkt gehouden ten bate van de aktie, van 13.30 tot 16.15 uur. Voorts is er op 19 en 20 maart een door de scholen verzorgde tentoonstelling in Den Dullaert. De jeugd be klimt zaterdag 26 maart de fiets om geld bijeen te pedale ren voor elke afgelegde kilo meter. Op donderdag 31 maart ten slotte worden de vastenaktie- zakjes die vorige week zijn verspreid, huis-aan-huis op gehaald. HULST - De afdeling Hulst van het Rode Kruis houdt maandag 28 februari de algemene vergadering in Den Dullaert. Aanvang 20.30 uur. Behalve de behandeling van de verschillende jaarver slagen staat ook een bestuursverkiezing op de agenda. Aftredend en herkiesbaar zijn P. Molthoff, P. Hageman, H. Verplancke, J. de Moor, A. Merckx en J. van der Heij den. Voor Clinge en Nieuw-Namen hebben zich respec tievelijk bovendien nog als kandidaat gemeld de dames Vermeulen en Van Broucke. Na de pauzè is er de uitreiking van de Landsteiner Me dailles, gevolgd door de vertoning van de film 'De weg te rug duurt langer'. In deze rolprent wordt een medisch team gevolgd, dat door het Internationale Rode Kruis naar het grensgebied van Cambodja en Thailand ge stuurd is, om mensen in vluchtelingenkampen te helpen. tieke partijen, milieuvereni gingen, vrouwenorganisaties en vakbonden. Aan de orde komt ook de organisatie van de demonstratie op 14 mei zelf. Gedacht wordt daarbij aan voorafgaande activiteiten zo als informatie-avonden, brie ven aan gemeentebesturen en handtekeningenlij sten. Van een onzer verslaggevers VOGELWAARDE - Komende zaterdag 26 februari zal de to neelgroep De Scheldegalm de slotvoorstelling geven van het successtuk 'nen Vrimden Kostganger'. Dit gebeurt in het Dorps centrum te Vogelwaarde. De slotvoorstelling betekent meteen de tiende keer dat dit Oostzeeuwsvlaams dialectuk van Jo Eggermont op de plan ken wordt gebracht. Daarna verdwijnt het in de archieven van De Scheldegalm en zal het de geschiedenis ingaan als een overweldigend kassucces, dat het twee jaar geleden opge voerde 'Gelijk een vlam' zal evenaren. Dat de tonelvereniging hiermee de succesformule ge vonden heeft, blijkt uit het feit dat overal voor een volle zaal gespeeld werd. In deze koers gesteund door schrijver Jo Eg germont en de dialectenvere- niging, weet De Scheldegalm het publiek te boeien met stukken waarin de Zeeuwse samenleving in de jaren 1920/ 30 centraal staat. Jo Egger mont is inmiddels alweer be zig een nieuw toneelspel voor De Scheldegalm te schrijven. Eerst echter komt zaterdag nog éénmaal 'nen Vrimden Kostganger'. Wie erbij wil zijn, kan vantevoren kaarten reserveren bij Wies en Nelly Bogaart-de Bakker, 01148- 2567. BOSCHKAPELLE - Zaal J. van Schaick, 34 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: R. Verschoten, Kloos terzande; tweede hoge vogel: A. Dobbelaar, Boschkapelle; eerste zijvogel: R. Herwegh, Heikant; tweede zijvogel en grootste aantal (6): L. Erpelink, Boschkapelle. Wip 2: eerste hoge vogel: L. Erpelink, Boschkapelle; tweede hoge vogel: R. Verschoten, Kloosterzande; eer ste zij vogel: P. Neve, Kloosterzan de; tweede zij vogel: E. de Kort, Os- senisse; grootste aantal (4): me vrouw Visser, Boschkapelle. BOSCHKAPELLE - Zaal J. van Schaick, 39 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: J. Mei, Boschkapelle; tweede hoge vogel: E. de Kort, Os- senisse; eerste zij vogel: R. Ver schoten, Kloosterzande; tweede zijvogel: C. Visser, Kloosterzande; grootste aantal (6): A. van Dijk, Vogelwaarde. Wip 2: eerste hoge vogel: J. Vernimmen, Hulst; twee de hoge vogel: E. Lambert, Bosch kapelle; eerste zijvogel: E. de Kort, Ossenisse; tweede zij vogel: A. Dobbelaar, Boschkapelle; grootste aantal (5): B. Visser, Kloosterzan de. HEIKANT - Bejaardenschie- ting, zaal 't Helleken, 49 schutters: hoge vogel: A. van de Branden; eerste zij vogel: E, Verhagen, bei den St.-Jansteen; tweede zij vogel: L. de Groene, Heikant; grootste aantal (5): J. d'Olieslagers, Hei kant. HULST - Zaal W. Blommaert, 25 schutters: hoge vogel: W. Blom maert, Hulst; eerste zijvogel: H. de Vos, Heikant; tweede zijvogel: E. de Bakker, St.-Jansteen; grootste aantal (61: J. Schillemans. Hulst. HULST - Zaal W. Blommaert, 25 schutters: eerste hoge vogel: R. Bron; tweede hoge vogel: R. van Swaal, beiden Hulst; beide zijvo gels: E. de Bakker, St.-Jansteen; grootste aantal (9): R. Herwegh, Heikant. Van een onzer verslaggevers HULST - Burgemeester en wethouders van Hulst hebben de door de gemeente gesubsi dieerde verenigingen en in stellingen aangeraden om bij het opstellen van de begroting voor 1984 te bezien of wellicht bestaande activiteiten ge schrapt of beperkt kunnen worden. Daarnaast suggereert het college om te kijken of er eni gerlei vorm van samenwer king mogelijk is met andere instellingen die op hetzelfde terrein werkzaam zijn. Die goede raad is niet uit de lucht gegrepen. Immers, als gevolg van de verminderde geldstroom die de gemeente van het rijk krijgt, zal de ge meente zelf ook steeds meer de knip op de beurs moeten hou den. Het gevolg daarvan is alvast dat de vaststelling van het welzij nsprogramma 1983 fikse vertraging heeft opgelopen. Zoals bekend zal het nog maar de vraag zijn of het voorne men om de subsidies op de nullijn te houden gehand haafd kan worden. B en W vrezen dat het wellicht nood zakelijk zal blijken voor alle instellingen (ook die niet in het welzij nsprogramma zijn opge nomen) een min-lijn te hante ren. Inmiddels moet echter ook al begonnen worden met jj voorbereidingen voor het wel.| zij nsprogramma voor )9gJ Dat betekent dat verenigingf.l en instellingen die volgenjl jaar voor subsidie in aanmer.l king willen komen, voor I april hun begroting moeteJ inleveren. I Voor velen een probleeirl omdat men enerzijds nog tijgl weet hoeveel geld men dit jajJ vangt en anderzijds ueI moeilijk de verschillende koJ tenstij gingen kan voorspelle-l B en W stellen zich echter tel vreden met een enigszins giJ baal opgestelde begroting, jjl dan later altijd nog kan wo>.[ den aangepast. i DE merkwaardige schuur-over-schuur-constructie aan de Absdaalseweg in Hulst Van een onzer verslaggevers HULST - Menig automobilist heeft, rijdend over de Abs daalseweg nabij Hulst, al met enige verbazing de blik ge wend naar het erf van groen- tenkweker Schout. Daar wordt momenteel een nieuwe schuur geheel over de oude heen gebouwd. „Ook een manier om een lekkend dak te repareren", zullen sommigen zeggen, maar dat ligt toch even anders. De oude schuur herbergt name lijk een geavanceerd systeem om witlof te kweken. In een zogeheten forceerruimte, die geheel geïsoleerd is, komen in volledige duisternis en met be hulp van warm stromend wa ter zo'n zestig kisten witlof tot groei, zonder dat er aarde aan te pas komt. Hydrocultuur heet dat in vaktermen, een systeem waarmee de familie Schout een paar jaar geleden als eerste in Zeeuwsch-Vlaan deren begon. „Het is de bedoeling om uit te breiden tot honderd kisten", - FOTO DE STEM COR J. 0ESE zegt mevrouw Schout, terwj de nieuwe schuur in de toe komst ook nog onderdak moe; gaan bieden aan een koel ruimte. Voordat de oudt schuur geheel kan worden al- gebroken, moet eerst alle wit lof de deur uit zin. En dat is a omstreeks juni. Van een onzer verslaggevers HULST - Burgemeester en wethouders van Hulst hebben besloten zelf maar de knoop door te hakken in de kwestie rond het voor het verkeer afsluiten van het zandpad tus sen de Zeildijk en de Zoutestraat. Zoals bekend werd om onttrekking aan het open baar verkeer van dit zand pad gevraagd door de twee eigenaars. Het college zag er geen probleem in, maar een omwonend familielid van één van de eigenaars wel. Die zou dan namelijk zijn uitweg kwijt geraken. Een gesprek met alle be trokkenen leverde een op lossing op: het pad zou zover afgesloten worden dat het familielid zijn uit weg kon behouden. Maar toen het concept-voorstel ter inzage lag, diende een van de pad-eigenaars als nog een bezwaar in. Daar in werd aangevoerd dat de betrokken bewoner nog maar pas, en dan nog maar heel af en toe, met zijn auto via het pad naar zijn wo ning rijdt. Dat argument snijdt volgens het college geen hout, omdat van belang is dat de bewoner vanaf zijn erf de openbare weg recht streeks kan blijven berei ken. B en W vinden het be zwaar dan ongegrond en stellen de raad voor het pad net zover af te sluiten dat de uitweg vrij blijft. HULST 07.0-velHen De Stadsherberg, 25 schutters: hoge vogel: H. de Vos, Heikant; eerste zijvogel: P. Neve, Kloosterzande; tweede zij vogel: E. de Bakker, St.- Jansteen; grootste aantal )7): R. Verschuren. Hulst. KLOOSTERZANDE - Zaal De Hoogaars, 41 schuttes: Wip 1: eer ste hoge vogel: P. de Waal, Osse nisse; tweede hoge vogel: K. Dob belaar, Boschkapelle; eerste zijvo gel: J. Verschoten, Kloosterzande; tweede zijvogel: R. Verschoten, Walsoorden; grootste aantal (7): J. Wesepoel, Kloosterzande. Wip 2: eerste hoge vogel: J. Leeraert, Hulst; tweede hoge vogel: F. van Kruyssen; beide zij vogels: A. Ver hoeven, beiden Kloosterzande; grootste aantal (7): Ph. Dierickx, Walsoorden. KLOOSTERZANDE - Bejaar- denschieting, zaal R. van Kruys sen, 33 schutters: hoge vogel: J. van Kerkhoven, St.-Jansteen; eerste zijvogel: P. d'Hondt; tweede zijvo gel: B. de Bruycker; grootste aan tal (3): F. Kouyzer, allen Klooster zande. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal G. van Rumste, 50 schut ters: hoge vogel: A. van de Bran den, St.-Jansteen; eerste zijvogel: J. van Hoecke, Westdorpe; tweede zijvogel: E. Verhaegen, St.-Jan steen; grootste aantal (6): A. Kouwij zer, St.-Jansteen. KOEWACHT - Zaal G. van Rumste, 38 schutters: hoge vogel: O, Saman; eerste zijvogel: G. van Rumste, beiden Koewacht; tweede zijvogel: F. Martens, Nieuwdorp; grootste aantal (5): J. Bolleman, Axel. KOEWACHT - Zaal Oude Mo len, 37 schutters: hoge vogel: A. Verhoeven, Kloosterzande; beide zijvogels: J. Verhagen, S.-Jan- steen; grootste aantal (4): A. de Guchteneire, Zuiddorpe. KOEWACHT - Zaal J de Kind. 31 schutters: hoge vogel en eerste zij vogel: A. Geers, Moerbeke; tweede zij vogel: A. de Block, Koe wacht; grootste aantal (3): G. Baert, Koewacht. KOEWACHT - Zaal R. van der Steen, 48 schutters: hoge vogel: P. Martens, Koewacht; beide zijvo gels: E. Windhei, Stekene; grootste aantal (4)P. Coenens, Meerdonk. KOEWACHT - Safari, 79 schut ters: hoge vogel: Th. Maes, Moer beke; eerste zijvogel: F. Martens, Nieuwdorp; tweede zijvogel: E. Maes, Moerbeke; grootste aantal (7): A. de Block, Koewacht. LAMSWAARDE - Zaal De Sport, 41 schutters: Wip 1hoge vo gel: A. Verdurmen, Graauw; eerste zijvogel: R. Herwegh, Heikant; tweede zijvogel: F. Trappeniers, Moerbeke; grootste aantal (4): E. Hulshout, Lamswaarde. Wip 2: ho ge en eerste zijvogel: G. Herwegh, Hulst; tweede zijvogel: F. Trappe niers, Moerbeke; grootste aantal (4)J. Hulshout, Lamswaarde. LAMSWAARDE - Zaal De Sport, 43 schutters: Wip 1: hoge vo gel J. de Beule, Hulst; eerste zij vo gel: R. Herwegh, Heikant; tweede zij vogel: C. Mahu, Hulst; grootste aantal (5): R. Herwegh, Heikant. Wip 2: hoge vogel: P. van Goethem, Kloosterzande; beide zijvogels: R. Herwegh, Lamswaarde; grootste aantal (10): J. de Block, Heikant. NIEUW NAMEN - Bejaarden- schieting, zaal Troubadour, 40 schutters: hoge vogel: R. de Vos, Clinge; eerste zij vogel: A. d'Hoog- he; tweede zijvogel: A. van Hooye, beiden St.-Jansteen; grootste aan tal (5)E. Pauwels, Nieuw Namen. PHILIPPINE - Zaal Marinet, 34 schutters: hoge vogel: M. Mathijs, eerste zij vogel: J. Mathijs; tweede zijvogel: Rosita Batselaere, allen Eekloo; grootste aantal (4): J. Wul- lems, Ertvelde. Kaarting - In het gemeen schapshuis is door de bond voor ouderen een kaarting ge houden, waaraan 25 perosnen deelnamen. Uitslag: 1. P. Ivens, 2. W. Sorber, 3. A. Kouy zer, 4. mevrouw Mangnus, 5. L. van Huffel. Gaaibolling - In sportcen- trumn St.-Aloy worden zater dag 26 februari gaaibol- en pierwedstrijden gehouden. De aanvang is 20.00 uur. Dansavond - Woensdag 23 fe bruari wordt in verenigings gebouw 't Heike een dans avond voor bejaarden gehou den. Iedereen vanaf 50 jaar is welkom. De deuren gaan open om 19.00 uur. Er wordt gedanst van 19.30 tot 22.30 uur op mu ziek van Eug. Heymans uit Koewacht. In de pauze wordt gratis koffie met broodjes ge serveerd. Kaarting - In de zaal bij W, Blommaert is een kaarting ge houden, waaraan 38 personen deelnamen. Uitslag: 1. E. Adriaansen, 2. J. Asselman, beiden Hulst; 3. mevrouw Jon kers, 4. mevrouw Buysse, bei den Kloosterzande; 5. D. Scheele, Zaamslag. Spelavond - Vanwege het suc ces van de vorige spelavond in november heeft De Jeugdige Speler (zondagavondontspan ning voor de jeugd van 10-15 jaar) komende zondag op nieuw een soortgelijk evene ment op touw gezet. De spel avond begint om 18.00 uur en wordt gehouden in het ge meenschapshuis te Groenen dijk. Het gebeuren duurt tot omtreeks 20.45 uur. Voor de komende maanden staan er naast de gebruikelij ke wekelijkse activiteiten nog enkele extra evenementen op het programma, zoals op 27 maart een filmavond. Verder krijgen een disco-avond en een bingo-avond de komende maanden nog een plaatsje op de kalender. GOES - Centrale tuinbouwvei ling Zeeland - 21-2-'83: Boerenkool kil 0,34-0,41, kl2 0,19. Peen kl 2 ht. 0,09-0,19. Spruiten ongeschoond kil E 0,47, D 0,55-0,61, B 0,28, A 0,28- 0,37. Witlof kil B 0,85, A 1,10-1,50. Prei kg. kil A 0,86. Savooie kool geel kg kl2 0,13. Savooie kool groen kg kl2 0,46-0,52. Witte kool kil B 0,18. Kroten kg kl2 fn. 0,10, md. 0,38. Knolselderij zonder blad kg kl21 nra-n is Van een onzer verslaggevers BREDA - Vijftien leden van de Vereniging van pastoraal werkenden (VPW) in het bis dom Breda hebben hun lid maatschap van die vereniging opgezegd en hebben zich aan gemeld als lid van de hoofd groep werknemers in dienst van kerkelijke overheid (WKO) van de Abva-Kaho. Die groep van vijftien be staat uit industriepastores, werkers in dienst van Kerk en Samenleving en jongerenpas tores. Zij zijn de eerste pasto rale werkers die zich bij de Abva-Kabo hebben aangeslo ten. In de genoemde hoofd groep WKO zijn tot nu toe do centen van theologische facul teiten georganiseerd. De uitgetreden VPW-leden hebben onder meer als motief voor hun uitreden opgegeven, aldus een woordvoerder van de groep, dat de VPW te wei nig aandacht kan besteden aan de positie van haar leden als werknemers. Als voorbeeld wordt genoemd, dat een deken als werkgever in dezelfde ver eniging georganiseerd is als een dekenaal werker als werknemer. Een ander bezwaar had te maken met het gegeven dat de VPW in het bisdom Breda 4 enige is in ons land, die dcc de bisschop als katholitï rechtspersoon is erkend. D;i betekent dat ze een officiéli positie heeft als gesprekspart ner in het bisdom, maar daar- kerkelijke hiërarchische zagsopvatting te erkennen d* door de Nederlandse bisschop- Van onze correspondente RETRANCHEMENT/ BRESKENS - Als het aan Frans Schollen en Piet Oos terling ligt, krijgt de provin cie Zeeland er binnen enkele jaren een attractieve toeris tische bezienswaardigheid bij. Het tweetal speelt na melijk al een hele tijd met de gedachte om een dorp of kern in dragant (suiker werk) te gaan maken. Ze denken hierbij aan bijvoor beeld St.-Anna ter Muiden, de dorpskern van Groede of Veere. Deze kernen lenen zich daar bij uitstek voor vindt Frans Schollen. Ze hopen echter wel me dewerking te krijgen van de desbetreffende gemeente, waar het werk wordt uitge voerd in verband met een ruimte. „Een bijdrage in de kosten van de suiker zou ook welkom zijn", aldus het tweetal. „Het idee is eigen lijk ontsproten naar aanlei ding van een artikel in een regionaal dagblad in decem ber 1981", vertelt Frans Schollen. In Villeneuve-Lo- bet in Frankrijk is ter nage dachtenis aan de vader van de dragant Augstuste Escof- fier een museum ingericht „Musée del'Art Culinaere". Dragant is een substantie van gelatine, poedersuiker en water. „Het is dezelfde basis als pepermunt alleen wordt bij pepermunt de mintsmaak toegevoegd", zegt Piet. Van huis uit Frans Schollen, een bak kerszoon uit Tilburg, heeft het vak van huis uit meege kregen. Hij heeft het van zijn vader geleerd. Maar Piet is het geweest die hem heeft stimuleerd hiermeer door te gaan. Piet Ooster ling, als onderwijzerszoon geboren in Noord-Holland en vanaf zijn dertiende jaar woonachtig in Breskens, is hierm ren ns zit al c Piet begon of je n werke keuke zijn ei dat wi ins teil dit we is daa: voor. onze v bij hel treft 1 heid g tot in gen to boot gant f heid de Irer provin lang s van he Hij 4 met< Van een onzer verslaggevers I0STBURG - Het Oostburgse ollege van B en W heeft de winkeliersverenigingen in ireskens, IJzendijke, Sehoon- ijke en Groede en de Vereni- ing van Campingexploitan- en per brief gemaand de 4500 mee wordt ze ook eeacht 46 be13'611- die men n°B l/orkeliike hiererrhicrVie 'S S'S bijdrage in de ;osten van het in 1981 gehou- ën distributie planologisch pensynode van 1980 nog eens! (OPO) in de ge- vastgelegd. Een psychologi sche beperking voor een onaf hankelijke belangenbeharii- ging, aldus de uitgetredenei die eraan herinneren dat 4 vereniging mede tot stand! gekomen om zich te organist- ren tegen een opgelegde zagsopvatting. Door hun toetreden tot* Abva-Kabo hopen de et' VPW-ers betere mogelijkhe den te vinden voor hun belan genbehartiging, zowel tf aanzien van arbeidsvoor waarden als betreffende te- inhoudelijk aspect van hit werk. Bij de VPW, vinden zl '*-N HAAG - Minister Braks worden zaken als rechtspos!'/ Landbouw en Visserij) gaat en materiële en immaterift wnenkort met zijn ambtge arbeidsvoorwaarden en -ote Smit-Kroes (Verkeer en standigheden te weinig ce ipaterstaat) praten over het (Van onze nemen taire redacteur) traal gesteld. De VPW Breda telt veer 140 leden, priesters zo als pastoraal werkenden J geen priester zijn. Van onze parlementaire redactie DEN HAAG - Mosselkotters die niet aan alle eisen van waardigheid voldoen, zullen ook in de toekomst op hun va pendelroute tussen Zeeland en de Wadden binnendoor moei blijven varen. in jUl^ van de buitenhaven !j de Oosterscheldedam door vissersvloot van Colijn- Haats. te belofte deed de minister het VVD-Kamerlid 8 jrk Vlaauw tijdens de wandeling van de visserij be- oting. Blaauw beklaagde p erover dat Smit-Kroes in rste instantie weigerde de 'nplaatse vissers in de ha- w te laten aanleggen. „Zeg- hat de Hoompotsluis na reedkomen geen vertraging geven is natuurlijk flauwe ,een sluis geeft altijd ver- Smg ten opzichte van tstreeks doorvaren. Maar var blote aanwezigheid dpv;fen loshaven dichter bij rino ronden kan er al bespa- »ng VOOr Cnliirmlaot Dat stelde minister Braks (Landbouw en Visserij) gis tern»- «iig voor Colijnplaat optre- dag tijdens de behandeling van zijn visserij begroting. J*;n, zeker omdat de afstand Met name het CD A-Kamerlid Eversdijk vroeg wat soep® Per as dan regels voor de Zeeuwse vissers. „Elke particulier mag met te «Jaauw, zeilplank, roeiboot of zelfs een vlot de zee op. De zeer zeewa die kort is" van het aldus tan van net besluit Ven., r°es vooral nadeel ge mosselkotters, die met radar en alles zijn uitgerust, moe'i jrwacht voor de Colijns- binnendoor naar de Waddenzee",aldus Eversdijk, die voorstel»Raatse vismijn, de vissers tot windkracht 5 zelf te laten bepalen welke route'JBraks beloofde alweer on kiezen". Wnodigine van Braks onderschreef de schijnbare rechtsongelijkheid, n® voegde eraan toe dat het moeilijk was het 'generieke' beleid a< te passen. Dat pas nog een tiental schippers bij IJmuiden -(-j» aangehouden en boetes moest betalen die nu al tot 750 gul® Jhding zijn opgetrokken, zoals Eversdijk stelde, maakt de situatie'' nog ongelijker, maar dat zijn nu eenmaal de regels, aldus Bra'' Volgens hem is het in elk geval niet zo, dat schippers die iging van Blaauw, tij - zijn overleg met Smit- te in, een tweede punt aan smjden, nameliik ver. dëns ii toot-s namelijk de ïnsn?® yan de haven van Co- had ji k Rijkswaterstaat - J?a de baggerwerken, die no- zijn door zandtransport ten wisselend beide routes varen, verschillende radarinstallat1j]teng®v°'ge van de Deltawer- nodig hebben. En alle kotters die nu nog nieuw gebouwd wlïbep, 40-000 gulden per jaar den, voldoen automatisch aan de eisen. eJf maar over '82 blijkt al ^7AkHfikVan 250 000 gUld6n „Komt zullen B vragen d te stellet die het b gezegd totaliteit wethoud brief gis jaarlijks Oostburf commiss dat een leven ir moeten hij als De kos geleden dienden door het mische Oostburi winkelie laats ten 18.000 gi bedrag openstaa middels i De ree tal veren betaald, zijn. Aai nogal wa komst Vc wijl mei vangen kant vim Met ploitante pet op v; DPO. N< van de commissi aspect re zoek nai men. Van o ZUIDZA1 zeeuwsch (WZA) op zoen met als star Zuidzand draaiersr pes deelgi De rit tel eigen kar voor het de ZEVA( Uitslage Vonck, St.- strafpuntei Terneuzen IJzendijke Sas van C Hoeij, St.- ten. B-kla Terneuzen Axel 330; Zuidzande Velde, Axe wé .Sliiicki

de Stem | 1983 | | pagina 12