369, lecreatief toernooi van Savok Tophandbal in Vlissingen Wste klas libre- kampioen Aad Hoffman: eugd RKHAV heeft Succes in Naaldwijk Miele VERWEN UZELF 'NS EXTRA LEKKER VOORDEUG. RAPLAST u JJ (jSJ0E8 (SSE® ussis® Internationale fïetscross in De Vlaanderen Carnavalsloop in Graauw 250 GRAM VAN M5- VOOR 500 GRAM VAN 10^5 VOOR DE LEUKE BOODSCHAPPEN HAALJE BI) jAMIN. A5s ONDERDAG 17 FEBRUAR11983 en afwerkingsmiddel j ef grenehout oten louvredeuren, die aan en te gebruiken zijn lanken T14 PAGINA SPORT 2 tori on& paardesportmedewer ker IAGBETTE - In manege laerette in Axel wordt za- rdag I9 februari de finale houden van het spring- ncours met als inzet de °dwr Vlaanderen-boka- Een springcompetitie over vier wedstrijdda- ging, waarvan de beste L resultaten in aanmer- ing komen voor de eind- assering. Dit soort wed- triiden blijkt bjzonder Ioed aan te slaan, gezien het mie aantal inschrijvingen, immer alleen dat op de fi- aledag De Tassijnridders jt België verstek moeten ,icn gaan op dit hippische cstijn, omdat zij in eigen mis het 25-jarig jubileum ,an hun vereniging vieren. Het bestuur van de orga- iserende landelijke rijver- nieing en ponyclub Grave an - bestaande uit Willy de Finale IndooMllaanderen in Nlagrene Groote, voorzitter; Elly Ne- len, secretaresse; Georgette de Smidt, tweede secreta resse; Piet Kosters, Theo Kalishoek en Pièrre van As- sche, gesteund door de leden - geeft dit seizoen de toon aan wat betreft de wed- strijdactiviteiten. Een knap pe prestatie vor deze klein club. Maar voordat zater dagavond de prijzen worden uitgereikt om kwart voor acht door de heren P. Apers, wethouder van de gemeente Axel; L. Marquinie, loco burgemeester van Sas van Gent en burgemeester Oc- keloen van Terneuzen, zal er nog felle strijd worden geleverd. In de meeste rubrieken is er nog van alles mogelijk. Het programma wordt ge opend met de B-klas pony's. Op dit moment wordt de ge deelde eerste plaats ingeno men dor Evelyn Hallegraeff met Romeo van Graeve Jan en Ilya Swets met La Eanair van Luctor et Emergo, ge volgd door Peter Kosters met Minouche van Graeve Jan en Walther Murre met Hassan van De Kleppertjes. Bij de B-paarden gaat Jan de Feijter met Sarona van Luctor et Emergo aan de leiding, maar zijn naam komt verrassend niet voor op de startlijsten voor zater dag. Dan zijn nu de beste papieren voor Lia Praet met Agamenon uit Hulst met 15 punten. Ad Bergs met Sand ra van Hulst is met 11 pun ten naar de klasse M gepro moveerd en komt dus in de L-klas niet meer voor. Voor de drie hoofdprijzen in Indoor Vlaanderen in de klasse L (goud, zilver en brons) wordt felle strijd verwacht. Vorige keer dron gen vijftien combinaties tot de barrage door en nu zijn er in deze categorie opnieuw 25 inschrijvingen. In deze klas gaan Peter Kosters met Grey Arrow van Graeve Jan en Diana van Hoeve met Laity van Luctor et Emergo beiden met drie punten aan de leiding, ge volgd door Walther Murre met Til's Jippie van De D Kleppertjes met vier pun ten. Murre zal echter waar schijnlijk niet kunnen star ten omdat zijn pony gebles seerd is. Janet de Lange met Satano van Walcheren be hoort met elf punten even eens nog tot de kanshebbers. In de Z-klas pony's is voor wat betreft de bezet ting van de eerste plaats, de strijd gestreden. Irene Be- kius met Sandra van Jacoba van Beieren heeft drie over winningen geboekt in voor gaande wedstrijden en is onbereikbaar geworden voor de concurrentie. De strijd om de tweede en der de plaats spitst zich hier toe tussen Franciska Bakker met Geiha van Jacoba van Beieren (5 punten) en Jac queline de Winter met Ras- hid van Walcheren met 7 punten. Eveneens nog niet uitgeschakeld is Sandy den Exter met Wowser van Noord-Beveland. Verras send is het ontbreken op dit onderdeel van Marie Paule Picavet met Peter Pan van Luctor et Emergo en Peter Klaasse met Sjoerd. In de rubriek M- en Z- klassse paarden wordt de ranglijst aangevoerd door Wim Smet van het Kiel- drechtse Saeftinghe met zijn paarden Winnetou en Union, knap gevolgd door Hans Wieringa met Beauty van De Weelruiters, die nog maar twee wedstrijden heeft meegereden. Er kan dus volop boeiende springs- port worden verwacht za terdag in manege Kosters in Magrette. x 57 cm «et) scran, n-wxn »nl MICA 4 Trainen den ik er niet voor" rneuzen, tel. 01150-12151 van onze sportmedewerker n een serie geheel n: de Nieuwe Miele )k kijkt. Hiermee is mistige situaties zijn vloeibare was- mverbruik en nög meer voordelen, ag alles over eschikt voor foshat- rme en fosfaatvrije wasmiddelen door oepassing van twee an gepaste verwar mingselementen van 'Ik 110 volt. vilige wasmiddel- ade met kinderslol. >een wasluchtjes en ■een stoomvorming foor speciale sifon- :onstruktie. agere onderhouds- costen door service- 'riendelijke kon- truktie met totaal jpenklapbaar front- laneel. JSTBURG - „Moet dat nou", klinkt het aarzelend iAad Hoffman, de kampioen van de eerste klas li- benaderd wordt voor een interview. Tekenend ir de bescheidenheid, die deze reeds 70-jarige bil- ler siert. Na enige twijfel volgt dan toch de bereid en dan blijkt Aad Hoffman, Rotterdammer van sprong, maar al negentien jaar woonachtig te stburg, een vlotte prater. Hoofdmoot vormt uiter- rd de biljartsport, maar ook in de voetballerij heeft zijn sporen verdiend. Ivoetballen is een mooie maar op een gegeven aent is het afgelopen. De fis er nog wel, maar de itaties verminderen. Op jarige leeftijd heb ik er een (achter gezet. Dat was net le Tweede Wereldoorlog. speelde bij HOV en ik i gerust zeggen dat we een p team hadden. We hebben |snog tweede klas landelijk eeld. Dat was toen de op i hoogste klasse. Verge- ar met de eerste divisie |nu. Ik kon aardig overweg dat balletje. Links of lits dat maakte me niet uit, (wens dat geldt ook voor biljarten. Verschillende len werd ik voor vertegen- prdigende teams geselec- zoals dat van de afde- Rotterdam. Een van de luiste herinneringen van i voetbalperiode blijft de wedstrijd, die we in De p mochten spelen voor het 1 Feyenoord-Everton. Het |tje wat in zo'n stadion met iel mensen te mogen spe- )ok Aad Hoffman ontkwam t aan de tand des tijds en [aan kondigde het einde van i voetbalperiode zich aan. (Ijarten is een sport die me Ijd heeft aangetrokken. Ook Jens mijn voetbalperiode, M niet intensief, speelde ik ielmatig een partijtje. Ik P jaren teamsport bedreven ■misschien daarom trok het Pividualistische aspect van |biljarten me aan". vrij vlot ontwikkelde o Hoffman zich tot een vrij "te biljarter. „Lessen heb ik nooit gevolgd. In de vereni ging MGL te Roterdam, waar ik speelde, zaten een paar sterke kaderspelers. Tegen die jongens speelde ik vaak en daarvan heb ik veel geleerd". Dat kwam snel tot uiting, want in het eerste jaar, dat hij voor de Nederlandse Biljart bond - toen nog geen Konink lijke - uitkwam, pakte hij meteen de districtstitel derde klas libre van Rotterdam. De progressie bleef en in 1947 en 1948 werd dat gehonoreerd met districtstitels tweede en eerste klas libre. In 1949 reikte hij tot zijn top met de titel der de klas kader 38/2, eveneens van het district Rotterdam. „We speelden toen nog met een vrij middenvak en het moyen ne schommelde tussen de zes en negen", licht hij toe., Zijn libregemiddelde was toen al tot ongeveer tien geste gen. Twee onderbrekingen doorkruisten het biljarten. „Toen ik in Oostburg kwam wonen, ben ik opnieuw begon nen. Dat was negentien jaar geleden. Daarvoor heb ik ze ker acht jaar niet gespeeld. Zeven jaar geleden heb ik het in verband met een hartopera tie een tijdje voor gezien moe ten houden". Over zijn onlangs behaalde titel eerste klas libre, in het seizoen 1978-1979 won hij ook de districtstitel in de eerste klas bandstoten, zegt hij het volgende: „Je moet wat geluk hebben om kampioen te wor den. Ik had dat geluk. De con currentie begon minder goed te spelen naarmate het kam pioenschap vorderde en ik Aad Hoffman, de bescheiden Oostburger, die de titel veroverde in het districtskampioenschap eerste klas libre. FOTO WIM KOOYMAN juist beter. Ik had me er totaal niets van voorgesteld. Als eer ste reserve was ik de eind strijd binnen gekomen. Waar schijnlijk dat ik daardoor wat vrijer stond te spelen dan de andere deelnemers. Die titel vond ik wel leuk, omdat die eindstrijd in onze lokaliteit bij mijn biljartvereniging OBV werd gehouden". Van 11 tot en met 13 maart neemt hij deel aan het ge westelijk kampioenschap eer ste klas libre, dat in het dis trict Schouwen/Duiveland wordt afgewerkt. Op de vraag welke ver wachtingen bij hem leven en of hij zich daarop serieus gaat voorbereiden, zegt hij: „Daar stel ik mij niets van voor. Ik ga met dezelfde instelling van start als dat bij het districts kampioenschap het geval was. Ik zal heus mijn partijtje wel meeblazen. Trainen daarvoor doe ik niet. Op mijn leeftijd kun je dat moeilijk opbrengen. Twee keer per week speel ik 's mid dags met vrienden en dan de clubavond. Dat moet voldoen de zijn". SAS VAN GENT - De Axelse fietscrossvereniging EZFVA houdt zaterdag 26 februari in samenwerking met de Jum ping Bikes opnieuw een grote internationale indoor-fiets- crosswedstrijd in sporthal De Vlaanderen in Sas van Gent. Er zal weer een prachtige baan worden uitgezet, die borg zal staan voor het nodige fiets- cross-spektakel, waarbij zeker de veiligheid van de crossers niet uit het oog wordt verlo ren. Inschrijven voor deze wedstrijd kan geschieden op de dag van de wedstrijd in de zaal tussen negen en elf uur 'smorgens. De wedstrijden be ginnen om 12.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 7,50 en de toegangsprijs voor volwassenen 2,50. Na elf uur zullen er geen inschrijvingen meer worden geaccepteerd. Koeman-show in de Galgenwaard van onze sportredactie UTRECHT - Trots glunderend stond Martin Koeman gister middag op in stadion Galgenwaard. Zijn zonen Ronald en Erwin hadden weer onbarmhartig toegeslagen, dit keer namens Jong Oranje, en ten koste van een in defensief opzicht matig Jong Spanje. Martin Koeman, jarenlang bekend als de stevige stop- perspil van het Groningse GVAV, mocht zich vooral verheugen over het spel van de pas 19-jarige Ronald, die als laatste man de grote animator bleek van een bij vlagen sprankelend Jong Oranje. taal ooonrnlron cnpol Kruys tikte attent nummer vier in. Dat de doelpuntenmachine uiteindelijk bij vijf stokte, lag voornamelijk aan het nu wat steviger ingrijpen van de Zuideuropeanen; bovendien miste bijvoorbeeld Kruys nog een dot van een kans. Het vijf de doelpunt kwam alsnog, na dat Kieft zich pontificaal liet vallen bij een actie van verde diger Chendo. „Normaal gesproken speel ik bij FC Groningen op het middenveld, naast Erwin", sprak een tevreden Ronald, „maar bondscoach Rob Baan ziet mij in dit nationale elftal liever als laatste man. Dit vind ik wel jammer, want in de middenlinie kun je meer risi co's nemen, meer op avontuur gaan. Nu was het telkens een kwestie van inschuiven, en proberen vanuit de tweede lijn toe te slaan." Het lukte in een koud, maar sfeerrijk Galgenwaard alle maal wonderwel. De door Baan uitgestippelde taktiek wierp zijn vruchten af. Baan zelf: „Van Basten en Kieft moesten zich op de flanken la ten zien, de Spanjaarden wer den op die manier gedwongen door het centrum uit te verde digen, wat ons met een uit blinkende stoorzender Jan Wouters in de kaart speelde." Het baanbrekende werk van Wouters was inderdaad voor beeldig, maar het meest effec tieve spel kwam op naam van Ronald Koeman, die op het harde veld de kunst verstond rustig opbouwend, controle rend spel af te leveren, en dit tevens verrassend af te wisse len met loepzuivere dieptepas- ses op het gretige Ajax-duo Van Basten en Kieft. Broer Erwin stond door de wat winterse omstandigheden enigszins in de schaduw van zijn bloedbroeder. De botte grasmat was voor hem niet de meest ideale omstandigheid zijn kunsten te vertonen; Ro nald daarentegen voelde zich in de zevende hemel met zijn rechtlijnige maar effectieve gedrag. Hoe Ronald Koeman zich in zijn element voelde, bleek wel op de wijze waarop hij de ope ningstreffer voor zijn reke ning nam. Terwijl Wim Kieft nog kermend op de grond lag na een charge van Serna, ko gelde Ronald van ver buiten het strafschopgebied de bal ineens in de rechterboven hoek; de traag reagerende doelman Zubizarreta werd in zijn zicht gehinderd door het zonlicht. Plotseling was Jong Spanje rijp voor de slachtbank, al moest Frank Rijkaard menige steek laten vallen tegen de toch balvaardige Spanjaarden. Marco van Basten, het lefgo- zertje uit De Meer, voelde de sfeer prima aan, en na een le pe schijnbeweging werd de Spaanse doelwachter voor de tweede maal tot capituleren gedwongen. Nauwelijks vier minuten la ter lag nummer drie tegen het nylon. Berry van Aerle zond Ronald Koeman diep, die strak voorzette; Kieft kon toen niet meer missen. En op slag van rust was de buit al hele maal binnen. De rappe Gert De over vlijtige Franse leidsman Robert Wurtz wees kordaat naar de elfmeterstip, vanwaar Ronald Koeman tot twee keer toe onberispelijk de rechterbenedenhoek opzocht; bij de eerste doelpoging had Zubizarreta zich namelijk te vroeg bewogen, waarna Wurtz tot 'opnieuw' besliste. Bondscoach Baan weer: „Voorheen had ik elf verschil lende spelers in Jong Oranje; nu stond er een team te voet ballen, dat was het grote plus punt van deze interland." Jong Nederland - Jong Spanje 5-0 (4-0), 24. Ronald Koeman 1-0, 35. Van Basten 2-0, 39. Kieft 3-0, 42. Van Basten 4-0, 79. Ronald Koe man 5-0 (strafschop) Scheidsrech ter: Wurtz (Fra), toeschouwers: 7.500. Gele kaart: Fraile (Spanje) Stand: 1. Nederland2 1 1 0 3 6-1 2. Spanje2 10 12 1-5 3. IJsland2 0 1111-2 van onze atletiekmedewerker GRAAUW - Zaterdag 19 fe bruari houdt de sportvereni ging St.-Aloy uit Graauw de Carnavalsloop, een presratie- loop over 3, 5 of 7 kilometer of tien Engelse mijl. Deze presta tieloop is de laatste uit een se rie van vijf, die dit seizoen op het programma stond. Het parkoers voor de tien Engelse mijl loopt via Kruispolderha ven, Paal, Zandberg en Schelf- houtshock. De overige afstanden ma ken naargelang de afstand er gens rechtsomkeer. Het start schot wordt gegeven om kwart voor drie. Na afloop is er in het sportcentrum waar de start en aankomst zijn gesitueerd, de prijsuitreiking. Voor iedereen is er een herinnering. Voor diegenen de alle vijf de edities present waren, zelf een specia le. Ook voor de jongste en oud ste alsmede voor het grootste gezin dat deelnam, is er een speciaal aandenken. Het vol gende evenement van Remy mangnus en zijn mannen is de marathon die 19 maart wordt gehouden en waarvoor men zich nu reeds kan inschrijven. (ADVERTENTIE) onze volleybalmedewerker VAN GENT - De Sasse «eybalvereniging Savok jat ook dit jaar een recrea- toernooi in sporthal De sanderen te Sas van Gent. je keer zal dat gebeuren "dinsdag 5 tot en met za- ™g 9 april. Ieder jaar is dit •mooi een ongekend succes. arom ook heeft het bestuur Savok een maatregel •en nemen. „In principe kan elke vereniging, bedrijf of groepering hier aan deelne men. Dit jaar echter hebben wij gemeend dat we de ploe gen uit de gemeente Groot Sas voorrang moeten geven", zegt het bestuur. „Wij vinden dat de oor spronkelijke opzet van ons toernooi (een gebeuren voor de gemeente Groot Sas van Gent, red.) steeds meer verwatert". Ploegen die van buiten de ge meente Sas van Gent komen, kunnen dus wel inschrijven, maar zullen na de sluiting be richt krijgen of zij al dan niet kunnen deelnemen. De teams zullen worden on derverdeeld in drie verschil lende groepen: dames, heren en gemengd. De poule-inde ling geschiedt door loting, ter wijl het inschrijfgeld dertig gulden per team bedraagt, in schrijvingen dienen te ge schieden vóór 20 maart bij Marjolein de Vriend, Plataan straat 2 te Sas van Gent. Het maximum aantal teams dat kan deelnemen is 72. Om het toernooi puur re creatief te houden heeft het Savok-bestuur gemeend di verse regels in te voeren. Elke deelnemer mag slechts in een team meespelen. Voor de ge mengde teams geldt dat er steeds minimaal drie dames in het veld moeten staan, terwijl per team slechts een competi tiespeler mag worden opge steld. Tenslotte is de mini mumleeftijd 14 jaar. „Wij ho pen dat de deelnemers er zich van bewust zijn deel te nemen aan een recreatief toernooi, waarbij iedereen voor zijn plezier bezig is", zegt het be stuur. „Ook de organisatie". Het toernooi wordt traditie getrouw afgesloten op zater dagavond met een groots bal in De Vlaanderen. /Hele Nederland B.V., fd. Konsumentenbetangeh 'ianen (Z. H.). 'et: (03473) 7 89 11. er is geen betere Een afvaardi- kv de Hulsterse atle- RKHAV kwam iiden j.dens indoorwed- alduiit z<hdhollandse wist ri, zon<ler succes, heren l*0- CappendiJk bU 'tereeü oren °P de 60 nW,n,eerste P|aats te pak- sjes r secon(len. Ook de UTrs liepen sterk. (er ak zowel °P de 60 te n? op.d(' 400 meter de lelijk 8WaT res" Imnuten. seconden en knclen^i?oest,op deze twee »n gaan ieen zus voor en ?m **aar tijden waren Bj de B-meisjes won Tessa Slootmans de 60 meter. Haar winnende tijd was 8,5. Voor haar was er een derde plaats op de 400 meter in 1.13. Jannie Lockefeer werd bij de B-meisjes op de 60 meter vierde in 8,9. haar 9.75 meter met de kogel leverde een twee de plaats op. Ivan Beck reikte met de kogel naar een derde plaats bij de C-jongens met 10.38 meter. De 7.13 meter van Pascal Lauwerijs was goed voor een tiende plaats, terwijl Angelo de Bruijn met 6.47 me ter als twaalfde eindigde. Manfred Kindt liep bij de D- jongens naar een tweede plaats op de 60 meter met een tijd van 8,8 seconden. van onze handbalmedewerker TERNEUZEN - Zondag 27 fe bruari worden er in Vlissingen twee wedstrijden uit de voor ronde voor het B-wereldkam pioenschap handbal voor he ren gespeeld. Het landelijke organisatiecomité heeft de wedstrijden Zwitserland-IJs land en België-Spanje in sporthal Baskensburg te Vlis singen geprogrammeerd. Ogenschijnlijk een simpele daad, maar achter de scher men moet er ongelooflijk veel gebeuren om een dergelijk evenement vlekkeloos te laten verlopen. Al maanden is het Plaatselijk Organisatie Comi té (POC), bestaande uit Lya van Eenennaam, Ad Tax, An ton Vael, Annie van Eenen naam, Carel van Leuven en Peter van den Bergh, in sa menwerking met het landelijk organisatiecomité, bezig om alles zo goed mogelijk te laten verlopen. Enkele zaken, die een strakke organisatie vra gen zijn de dopingscontrole di rect na de wedstrijden, vol doende faciliteiten voor de pers en televisie, het reclame- gebeuren, een goede commu nicatie tussen de verschillende instanties zoals de Nederland se Sportpers (NSP), de PTT, de NOS, het Nederlands en inter nationale Handbalverbond en vele andere belanghebbenden. Met nog ruim een week voor de boeg heeft het POC alles onder controle en kunnen de teams en officials van Zwit serland, België, Spanje en IJs land met een erust hart ont vangen worden. Ook de kaart verkoop verloopt voorspoedig. Er zijn nog ruim honderd kaarten verkrijgbaar en daar uit kan het POC concluderen dat beide wedstrijden wel voor een volle zaal zullen zorgen en dat zou zonder meer een pluim op de hoed zijn van de organi satie en een goede zaak voor de handbalsport, die zeker in onze provincie nog genoeg propaganda nodig heeft. Belgische Bonbons. Kleine verwennerijen, overheerlijk. Eindeloos gecombineerd met geurige noten, pittige caramel, rulle cacao, vruchten en gebrande suikers. Wij maken ze in België en u vindt ze bijjamin. Belgische, Gentse, Antwerpse, Ieperse, Brusselse en Zeebanket. GELDIG T/M 26 FEBRUARI 1983 i LI

de Stem | 1983 | | pagina 9