INVESTERING ELOPAK IJF LV. 4 4 4 4 4 4 4 4 4 LÉ REMORTEL OPTIEK Veilig Zaamslag, vraagt om I voetgangerstunnel 1. B.V. Schoolschaaktoernooi Terneuzen geslaagd a: :iever sions Scouting Hulst won tot eigen verrassing optocht Hulst Paul van Vliet morgen in Terneuzen Loving Angels in Breskens Uitgaan in Midden- Zeeland KIL Ierse folk Film in Terneuzen Terneuzen Show in Oostburg Seth Gaaikema in Goes K( )RT MIDDEN" -ZEEUWS VAN ZEELAND PAPIER' VOOR UW PEN 'Carnavals- oorlog' >ERNEMING >T 1 la >0-30347 .EN AKEN, OLIËN en I TENTEN ZONDAGS GEOPEND Supportersbus HYY naar Zeeland-Sport Plaatselijk nieuws Biervliet Terneuzen Sint Jansteen Orgelconcert in Zaamslag A58 meer 1 i een i JAM jk, en gen uwe nta van unststof voorspoiler sleuf in hi edkoopste de M blijft is - Een sportie- er luxe in het nieuwe 1.8 s ten grondslag Opel Manta. is standaard brede doorlo- bumpers, er en een in het front, pste aanbie- Manta serie „..„ft de GT/J, uitgerust met een ccessoires uit de Deluxe modellen, nta wordt geleverd nieuwe 1.8 liter )n van 66Kw (90 pk), a maximum vermo- evert bij 3000-3400 :r minuut. Die lage len zorgen voor een randstofverbruik. eeft tevens een ver- 'ikkeld welke aan levenementen kan :n: de Manta 400. In eerde versie levert cc, zestien kleppen igeveer 270 pk. In de d uitvoering, welke cte serie is geprodu- de motor 144 pk ingang van 1984 zullen uwe Toyota carrosse- gefabriceerd worden hulp van een nieuwe ort: excelitie. Dit me- •emt de lak veel beter .ardoor een betere be ting tegen corrosie ijk wordt. DONDERDAG 17 FEBRUAR11983 T20 PAGINA ZEELAND 3 Burgemeester Ockeloen tempert feestvreugde Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Burgemeester C. Ockeloen van de gemeente Terneuzen heeft gistermor gen de feestvreugde over de nieuwe investe ring van Elopak aan de Zevenaarhaven in Terneuzen een beetje getemperd. De nieuwe fabriek levert direct 70 arbeidsplaatsen op. In de indirecte sfeer, toele vering en onderhoud, kan dat volgens gedeputeerde R. Bar- bé zelfs oplopen tot 200. Vol gens Ockeloen daarom nog geen reden om de loftrompet over de werkgelegenheidsi- tuatie in Zeeuwsch-Vlaande ren te steken. 7,bspc^ °N „RU* M \ï5J>s,s 1978 1980 1974 1975 1980 1979 1978 1979 1976 1978 1979 1979 1981 1979 1979 1977 1980 1976 1979 1980 1979 I980 en 1982 1982 1980 I977 en 1980 1978 1980 1979 1981 1979 en 1980 1981 1981 1979 en 1980 DE door de horeca Klooster- jzande ontketende carna valsoorlog met de kleine kernen in de gemeente Hon- tenisse, is in een duidelijke overwinning voor de laatst genoemden geëindigd. Niet tevreden met 51 [drukke weekeinden per jaar [indeKloosterzandse bars en 's, wilden zij ook nog het :arnaval van Vogelwaarde, iLamswaarde en Terhole af lakken. Om een en ander te ireiken, spanden zij de oorianen voor hun kar- die de verdere conse- [uenties nog niet voorzagen. Een grote tent werd ge- ilaatst op het Marijkeplein in men dacht met carnaval- lartiesten als Henk Wijn aard, Tina Trucker en Boer arms de carnavalvierders rel te kunnen trekken, laar de andere carnavals- 'erenigingen waren niet 'an plan zich zonder slag of itoot naar de slachtbank te laten voeren. Zij slaagden carnavalsartiesten aan trekken zoals Vader .braham die de zaal zater- lagavond op zijn kop zette in de Aal, de zingende tand- irts, die persoonlijk de polo- aise aanvoerde en na zijn iptreden al hossend de an- lere horecabedrijven in Vo lwaarde met een bezoek 'ereerde. Dat allemaal met [root succes. Het is te hopen dat de loorianen zich maar weer zullen verbroederen iet de Vogelpiekers en de msoren, want carnaval »t in de kleine kernen ilijven. Vogelwaarde, Ronnie de Kort. „We moeten deze investe ring wel in het juiste kader plaatsen. De werkloosheid in Zeeuwsch-Vlaanderen is gro ter dan voorheen. In sommige plaatsen meer dan twintig procent. Zelfs na de investe ring blijft het werkloosheids cijfer net iets onder het lande lijk gemiddelde", aldus Ocke loen gistermorgen tijdens een vergadering van de Raad van Bestuur van het havenschap Terneuzen. Barbé had wel oor voor de 'achtergrondmuziek' van Oc keloen maar wilde toch voorop plaatsen dat de activiteiten aan de Zevenaarhaven, zeker gezien de perikelen bij De Schelde, een lichtpuntje in de Zeeuwsvlaamse economie be tekende. De Raad van Bestuur had overigens geen enkele moeite met de overeenkomst, die gis termiddag officieel werd be krachtigd (zie foto), tussen Elopak en het havenschap. Braakmanliaven Aan de Braakmanhaven moeten voorlopig geen verdere ontwikkelingen van industrië le aard worden verwacht. „Po- tiëntele investeerders zijn zeer terughoudend. Er bestaan geen concrete plannen", aldus Barbé. „Als er al wat komt dan wordt dat eerder aan de Braakman gerealiseerd dan op de Axelse Vlakte. Daar is door potentiële investeerders al ge studeerd op de technische haalbaarheid terwijl op de Axelse Vlakte enkel studie is verricht qua ruimtelijke orde ning. Maar die mogelijkheid is moeilijk in te schatten. Boven dien moet ruimte op de Axelse Vlakte gereserveerd worden voor eventuele uitbreiding van de NSM of een bedrijf dat daarop wil aansluiten", zo antwoordde Barbé vragen van mr. W. F. Meijer. KEG 5 ETTINGZAGEN lYNAMO'S iend )0 m2 showruimte Opblaasbare I Barbecues Slaapzakken Strandartlkelen Tuinschommels Droogmolens Kampeeraccessoi iring Reparatie aan Tentenfabriek 01 172-1665 Vanuit België 00/31.11.72.16^65 fan een onzer verslaggevers j/AAMSLAG - Een voetgan- jserstunneltje onder de pro vinciale weg door het dorp is volgens de werkgroep Veilig aamslag de beste manier om de verkeersveiligheid in aamslag te bevorderen, at staat te lezen in een nota EÜL k werkgroep gisteren Portlandïgde aan wethou- rer A- Doorduyn van Ter- pouzen. I Alle andere oplossingen Porden in de nota afgewe t-en als te duur of te weinig foeltreffend. Stoplichten, [vaarvoor de werkgroep aanvankelijk leek te ijveren l°r' nadat weer een voet ganger het slachtoffer was Eoworden van het snelver keer), zijn nu van de baan. riv°g meer sluipstraafjes, T°8 meer ongevallen, nog per overlast" noteert de Voep onder meer. Een luchtbrug, verkeers la e"}Pels en radarcontrole jj en van de hand gewe- rn a's weinig effectieve Pogelijkheden. Evenmin Fat te werkgroep Veilig fjslag te dringen om een Fondweg om het dorp. Daar- aijn de voordelen van se weg dwars door Zaam- fc„yonder meer een flore- r™te middenstand) weer te iJIat >s trouwens geen toe- I dat onder de adhesiebe tuigingen in de nota er ook eens is van de midden standsvereniging ZAVO. Die is zeker niet gebaat bij een rondweg, maar wel bij een veiliger Zaamslag. De werkgroep kan verder ook rekenen op bijval van de plaatselijke contactraad, een groot aantal particulieren en niet in de laatste plaats ook de scholen. Want, zo stelt de nota vast, bejaarden en kinderen zijn de 'zwakste' verkeers deelnemers. Zij zijn het slechtst berekend op de on verantwoord grote snelheid van het verkeer dat, 'door niéts gehinderd', door Zaamslag dendert. Dat ter wijl het aantal passerende auto's nog steeds toeneemt. De enige manier om voor hen iets te doen is de aanleg van een voetgangerstun neltje. Er zijn volgens de werkgroep geen bezwaren om dat te doen aan de ooste lijke zijde van het Plein, waar dat overgaat in de Veerstraat. De groep teken de zelf al een modeltunnel en schat de kosten (inclusief bijkomende kosten) op 250.000 gulden. Van een tunnel heeft het doorgaande verkeer geen last en voetgangers kunnen ongehinderd de gevaarlijke weg kruisen. De tunnel wordt volgens het plan 2 bij 2,5 meter en 20 meter lang. GISTERMIDDAG werd het contract voor de grondaankoop van Elopak getekend op hel kantoor van het havenschap Terneuzen. Voor het Havenschap tekende directeur W. Blok. Voor Elopak deed dat directeur H. Rijnders. - fotowim kooijman Van onze schaakmedewerker TERNEUZEN - Het school schaaktoernooi voor de scho len van Groot-Terneuzen dat dinsdag werd gehouden in het Zeldenrustcollege, is ook dit jaar weer een sucesvol evene ment geworden. Het eerste team van de Prins Willem van Oranjeschool ging met de titel strijken. Het was een spannende strijd tussen de Prins Willem van Oranjeschool en de win naar van vorig jaar: de Prins Willem Alexanderschool. Ook het team van De Reuzenhoek kwam verdienstelijk naar vo ren met een vierde plaats. - Er verschenen dinsdagmor gen 26 teams van 14 scholen uit Terneuzen op het appèl. De strijd tussen de teams werd gestreden op 65 borden. De winnaar van vorig jaar kwam met 100 procent uit de voor ronden. De Willem van Oran jeschool had op zijn naaste concurrent een lichte achter stand van 1% punt. Ook De Reuzenhoek kwam goed uit de voorronden tevoorschijn en zou wel eens een gevaarlijke concurrent kunnen zijn. Maar de Prins Willem van Oranje- (ADVERTENTIE) school maakte 's middags geen fouten meer. In de directe confrontatie tussen de Prins Willem van Oranjeschool en de Prins Wil lem Alexanderschool bleek het eerste team van de Prins Wil len van Oranjeschool de sterk ste te zijn. De gebroeders Die- leman, Johnny en Marco, speelden een goed toernooi. Evenals hun teamgenoot René den Engelsman speelden ze 100 procent. Ook Gerard Torenaar van De Reuzenhoek bracht het tot 100 procent. Mevrouw Van de Wege mocht na afloop de winnende school feliciteren en de wisselbeker overhandigen. Adrie Paauwe van de organi serende vereniging, schaak club Terneuzen, deelde de rest van de prijzen uit. Eindstand: 1. Prins Willem van Oranjeschool 1; 2. Prins Willem Alexanderschool 1; 3. Prins Willem van Oranjeschool 2; 4. Reuzenhoek, 5. Wiekslag 1 en Vrije Vlucht; 7. De Stelle 2; 8. Irisschool; 9. Wegwijzer 1; 10. Op de Hoogte: 11. Prins Wil lem Alexanderschool 2; 12. St.-An- thoniussehool; 13. Wegwijzer 2; 14. Wiekslag 2; 15. De Stelle 3; 16. Wegwijzer 3; 17. De Stelle 4; 18. De Stelle 1; 19. Oude Vaart 1; 20. Prins Willem van Oranjeschool 3; 21. De Hille; 22. Prins Willem van Oran jeschool 4; 23. Oude Vaart 3; 24. Oude Vaart 2; 25. Zeemeeuw 1 en Zeemeeuw 2. WESTKADE 76 SAS VAN GENT TEL. 01158-2106 MODEBRILLEN OOGMETING KONTAKTLENZEN HULST - De grote verrassing van de carnavalsoptocht in Hulst was wel de eerste prijs, die de Scouting Hulst in de wacht sleepte. Zelf had ze daar niet op durven hopen. Een tiende plaats zou voor de eerste keer dat ze mededen al mooi genoeg zijn, dacht men. Temeer omdat de gehele wagen toch meer bedoeld was als een creatieve bezigheid voor de jeugdgroepen. Naar aanleiding van een landelijke studiebijeenkomst van scoutingleiders, bijge woond door Karei Blommaert van Scouting Hulst, was het idee geboren om met de jeugd groepen een carnavalswagen te bouwen. Als thema werd gekozen 'de Kallesaischaiter', de bijnaam van de Hulstena ren. Vanaf november zijn dan ook de rowans, pivoos en sher- pas, in totaal zo'n zestig jonge ren met hun leiders, iedere za terdag druk in touw geweest met het contrueren van het carnavalsvoertuig. De wagen zelf werd gebouwd in een leegstaande loods aan de Bees tenmarkt. Een groot gedeelte van de opbouw en alle kleine 'poepdoosjes' voor de loop groepen werden vervaardigd in 't Jagertje. In tegenstelling tot vele an dere wagenbouwers werd geen gebruik gemaakt van het in zwang zijnde polyester, maar greep men naar alle daagse zaken, zoals afvalhout, kippegaas, lege dozen en pa pier maché. De omlijsting van de wagen werd niet vergeten, getuige de grote loopgroep die voor de wagen uithoste. Deze loopgroep, waarin behalve ro wans, pivoos en sherpas ook de gidsen en verkenners meelie pen, sleepte in die categorie een tiende prijs in de wacht. Men had voor de gelegenheid zelfs een eigen lied gecompo neerd. PAUL van Vliet staat mor gen (vrijdag) met zijn one- man-show op de planken in het Zuidlandtheater te Ter neuzen. Aanvang 20 uur. In deze show toont Van Vliet opnieuw een staaltje van zijn artistieke kunnen: conferences zoals men die alleen van hem kan ver wachten en liedjes waarin hij in een wat ernstiger toonzetting zijn eigen ge dachten- en gevoelsleven bezingt. Kortom, een show waarbij de schaterlach en de overpeinzing hand in hand gaan. Hoewel de première al in 1981 plaats vond is de show sindsdien op vele plaatsen drastisch gewijzigd en in grijpend herschreven. Nieu we typeringen, nieuwe lied jes, nieuwe conferences en een paar oude bekenden van 'toen en altijd' in een nieuw leven. ZATERDAG 19 februari treedt de bekende dames formatie de Loving Angels op in het Casino te Breskens. De bar-discotheek uit Bres kens is bekend om de vele optredens van popgroepen en drive-in-shows die er ge houden worden. Eigenlijk had de alom bekende zange res Vanessa op de planken moeten staan in Breskens. Maar door de ziekte van Pfeifer geveld moest de blonde zangeres verstek la ten gaan. Zij zal nu waar schijnlijk in september op treden. De Loving Angels hebben juist een europese toernee achter de rug. De drie welgeschapen dames brengen popsongs en swin gende disco. Het optreden begint om 20 uur. Vrij dag 18 februari: Vlis- singen de Piek: Reality, reg gae en ska uit Engeland. 21 uur. "Zaterdag 19 februari: Mid delburg Kuiperspoort: To neelgroep Toetssteen speelt 'Onze jongens', musical van Ger Breuerkamp. 20 uur. "Zaterdag 19 februari: Vlis- singen Vestzaktheater: De Zeeuwse Komedie speelt 'Toen' en 'Stappen' van Sa muel Beckett. 20.30 uur. "Dinsdag 22 februari: Mid delburg Concertzaal: Avondconcert door Instru mentaal Ensemble Harmo- nicon. 20 uur. "Woensdag 23 februari: Middelburg Schouwburg: Gevoren in Blij dorp, blijspel van Peter Nichols met o.a. Ellen Vogel, Cor van Rijn en Marijke Merckens. 20 uur. (De voorstelling op donder dag 24 februari in Middel burg is UITVERKOCHT). Paul van Vliet is morgen te zien in Terneuzen - foto pan sok even er DE Ierse folkzanger Andy Irvine treedt zaterdag op in het Zuidlandtheater te Ter neuzen. Aanvang 20.30 uur. Irvine heeft al de nodige wapenfeiten op zijn naam staan. Ooit was hij lid van de groep Sweeney's Men, richtte hij het vermaarde Planxty op en vormde hij duo's met Paul Brady, Gerry O'Beirne en Mick Henley. Andy Irvine zingt en be speelt onder andere de bou- zouki, draailier, mandoline en mondharmonica. IN hotel de Eenhoorn te Oostburg wordt donderdag 24 februari de Farfisa Orgel Show gehouden, met mede werking van de bekende Duitse organist Jurgen Knott en gooche laar Marcellino uit Belgie. Tevens treden drie bands voor het voetlicht, Cristal Blue uit Leerdam, het orkest Shandy en The National Freak Band. De presentatie is in handen van Arthur Wauters. Aanvang 19 uur. Eindredactie: Eugene Verstraeten 'T Kiekkot vertoont van avond in het Zuidlandthea ter de film 'My dinner with Andre' van Louis Malle. De rolprent laat een avondvul lende dialoog zien tussen twee heren. Aanvang 20 uur. Volgende week donderdag draait de filmliga in het Zuidlandtheater 'La femme d'a cote' van Francois Truf- faut. Een film over een ge lukkig getrouwd echtpaar, dat nieuwe buren krijgt. De nieuwe buurvrouw blijkt echter een vroegere minna res te zijn van de zo geluk kig getrouwde heer des hui zes. Aanvang 20 uur. CABARETIER Seth Gaai kema staat dinsdag 22 fe bruari met zijn programma 'Het laatste zaaltje met ge zond verstand' in de Prins van Oranje te Goes. Aan vang 20 uur. Onder het mot to 'Humor is overleven' brengt Seth een programma waarin de toeschouwer vol op kennis kan nemen van zijn vrolijke, spirituele kijk op de actuele politiek en on ze kleinmenselijke eigen aardigheden. Van een onzer verslaggevers HULST - Zondag staat de wedstrijd Zeeland Sport-HVV op het programma in de vierde klasse H. Voor de eerste keer dit seizoen zet HVV een bus in voor de supporters van de geelhemden. De bus vertrekt om 11.30 uur bij de Stadsher berg in Hulst. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij de Stadsher berg of in de kantine van HVV. Dat moet wel voor za terdagmiddag gebeuren. De kosten bedragen tien gulden inclusief de oversteek met de pont. GOES - Afscheid - In de kan tine van het Landbouwcen trum Zeeland te Goes zal op vrijdag 25 februari om 14.30 uur een afscheidsreceptie worden gehouden bij gelegen heid van het afscheid van de heer J. van der Sluis, hoofd beheerszaken bij de provin ciale directie voor bedrijfsont wikkeling te Zeeland in Goes. De heer Van der Sluis zal na een 43-jarig dienstverband zijn werkzaamheden beëindi gen en gebruik maken van de regeling VUT. GOES - Wijkvereniging - Op maandag 21 februari wordt de algemene ledenvergadering gehouden van wijkvereniging Goese Polder. Op de agenda staat onder meer een be stuursverkiezing, en er zal een kort verslag van de diverse /^V activiteiten worden gegeven. Verder zullen de financiële consequenties besproken wor den, die zullen voortvloeien uit het feit dat de gemeente Goes de huur van De Spinne met 50 procent heeft verhoogd. HEINKENSZAND - Sport raad Borsele - De Sportraad Borsele zal op donderdag 24 februari om 19 uur bijeenko men in het nieuwe gemeente huis te Heinkenszand. Er zul len mededelingen worden ge daan over de stand van zaken rond het sportveld en de ten nisbaan in Lewedorp, het trai ningsveld in Nieuwdorp, en over een overdekt zwembad in de gemeente Borsele. KRUININGEN - Voorlichting WAO'ers - Voor alle WAO'ers die lid zijn van de FNV-bond wordt op woensdag 25 februa ri om 14 uur een bijeenkomst gehouden in Ons Dorpshuis te Kruiningen. Het doel is de start van een WAO-werk- groep die het regeringsbeleid voor uitkeringstrekkers kri tisch gaat volgen, en waarno- dig voorlichting kan geven en behulpzaam kan zijn bij pro blemen met GMD, GAK en ge meenten enz. OVEZANDE - Theater de Klomp - In het soosgebouw Het Trefpunt van jongeren centrum De Klomp in Ovezan- de wordt op zaterdag 19 fe bruari een try out-voorstelling gegeven van het nieuwe pro gramma van Theater DODD. De titel luidt: „Geluiden uit de rimboe". Dit avondvullend ge beuren begint om 21 uur. Wafelactie - Zaterdag 19 fe bruari wordt ten bate van de hervormde kerk een wafelac tie gehouden. De wafels wor den huis-aan-huis verkocht in het dorp en de polders. Men kan ook wafels afhalen bij Het Trefpunt vanaf tien uur. Kaartavond - Zaterdag 19 fe bruari houdt de bouwbond in café Willem Beukelszon haar jaarlijske kaartavond. Deze begint om half acht. Koffie-doe-ochtend - De kof- fie-doe-ochtenden in het buurthuis beginnen nu goed te lopen. Er komen gemiddeld tien tot twaalf vrouwen bij el kaar om allerlei activiteiten te ondernemen. Zo wordt er bij voorbeeld aan macramé ge daan en er wordt geweven. Er kunnen ook andere ideeën worden ingebracht bijvoor beeld praten over een bepaald onderwerp. Dit kan dan met behulp van een videoband of film duidelijk worden ge maakt. Op het programma staat nu onder andere het we ven van wandkleden, macra mé, wolverven, boetseren, por tret tekenen, tekenen en schil deren. Er zijn diverse contac tadressen om meer informatie te krijgen over de doe-ochten- den. Of men kan bij het buurt huis in de Noordstraat terecht. Tienersoos - In het buurthuis wordt elke zaterdagavond een tienersoos gehouden. Dit van zeven tot half tien. Op deze avond wordt er geen bier ge schonken en er is altijd een volwassene aanwezig. Iedere tiener tot en met 16 jaar is welkom. Bijeenkomst - De aquarium vereniging De Albino Zwaarddrager houdt dinsdag 22 februari in restaurant Vij verhof, aanvang 19.30 uur, haar maandelij kse ledenbij - eenkomst. Op deze avond staat onder meer een diabandlezing op het programma speciaal handelend over het plantenbe- stand. Schieting - Aan de bejaarden- schieting van de schuttersso- ciëteit Groot Hulst in café De Kroon namen 43 schutters deel. Uitslag: hoge vogel Em. Verhaegen, St. Jansteen, eer ste zijvogel J. van Kerckho- ven, tweede zij vogel A. d'Hooghe. De meeste kleine vogels (5 stuks) werden afge schoten door P. van Remoorte- re en P. Poppe, beiden St. Jan-' steen 50 jaar - Al rijdende op de veegmachine in dienst van de gemeente Hulst zorgt Jan Ver- meersen dat alle straten in de gemeente Hulst van het vuil worden ontdaan. Jan is dan ok overal een welkome gast met zijn veegmachine. Zijn colle ga's willen hem dan ok na mens vele inwoners een ver diende serenade brengen op dinsdag 15 februari want dan ziet Jan Abraham. ZAAMSLAG - Vrijdag 25 fe bruari geeft Mare Verschelden een orgelconcert in het vereni gingsgebouw „de Punt" in Zaamslag. De jonge Verschel den heeft zijn sporen op mu ziekgebied wel verdiend, iets dat weinigen ontgaan is, die de vele optredens van deze orgel virtuoos hebben bijgewoond. Het concert begint om 20.00 uur. I i

de Stem | 1983 | | pagina 15