Hans Vultink ten onder ;ien m/v) aan doen. Rel rond damtitel Km der Whl inst van Stenmark OPNIEUW SUCCES POST-PLOEG Krysiak Jo Jansen kandidaat bij Sparta ItaTERPAG 12 FEBRUAR11983 Schalij stemt in met groepsindeling 7orse straf Barcelona „Alma Ata" van de baan Kees Verkerk zorgt voor onrust NAC peilt Verlangen Jan Reker hoofdtrainer bij PSV Buikloop bij Botsjkaijev Zesdaagse-zege Bené Pijnen RITTHEM EZELINGE &KTIJB GEN SKWtai*™ithof DSWERK: VGEN: \(on) Geluk Skititels WcEnroe Sponsoring Afgelastingen WK schaatsen Voortbestaan EK onder de loep Thea Limbach op voorsprong Valencia met plannen voor lis? tact op te nemen gde ?n. aftrekregeli DERTEM T26 PAGINA SPORT 1 :nd bedrijf. i® nisatie, die zich en export naar erre Oosten en ictiviteiten zich n typist/telexist begeleiden van fertes en !en enthousiaste ir jaar ervaring Ingels en Duits, aanbeveling. De n uiteraard vol- belangrij kheid plaats en moge- lag met u in alle kt ons een brief VB Terneuzen. thn-Roelof Kruithof neemt lojj, deel aan de tiende alter- lmtieve elfstedentocht, die op Iraterdas 19 februari in de Ver- lenisde Staten wordt gehouden. Ijanran/celijk leek een knie- sure de zevenvoudige win- Inaar uon de 200 kilometer lan- L race buitenspel te zetten. lodens de marathon van Hee- Ireriveen had de in Havelte lijnachtige architect echter I jeen last meer van zijn knie. ■Michiel Schapers is door een ■{out van de organisatie een tonde verder gekomen in het I internationale tennistoernooi I in Nairobi. In de derde ronde flhad hij moeten uitkomen te lgen Merton Ronneberg. De Loor kreeg na de indeling voor [de derde ronde abusievelijk te I horen, dat hij in de avond te- Schapers moest aantre- Iden. De wedstrijd was echter I officieel 's middags gepro grammeerd. Schapers was op I tijd, Ronneberg kwam pas na I enkele uren opdagen. Daar- Idoor kreeg de Nederlander een 'glementaire overwinning «gewezen. [Ronald Molema en Katusha Sser hebben in Uttendorf in iet Salzburgerland de Neder- skititels reuzeslalom Lrorerd. Molema zorgde voor pè verrassing door de veelvou- ige kampioen en nu als twee rn eindigende Peter van der Piraluui te onttronen. Bij de lames bleef alles bij het oude. e Amerikaan John McEnroe s in de tweede ronde van het iWCT-tennistoernooi in het [Amerikaanse Richmond (Vir- jginia) uitgeschakeld door zijn landgenoot Roscoe Tanner. McEnroe was als eerste ge plaatst. Na zijn nederlaag (3-6 1-5 2-6) verklaarde McEnroe, [dat hij weer last had gekregen vaneen pijnlijke schouder, die pm al eerder kwelde. Hij 'kondigde ook direct aan niet Heel te nemen aan het volgen- |de toernooi in Memphis (Ten nessee). Staatsecretaris Van der Reij- pen (WVC) is bereid met de sportorganisaties te overleggen mer de problemen die zich in [de topsport kunnen voordoen, Bis een individuele topsporter (een andere sponsor heeft dan pjn ploeg of vereniging. Van [der Heijden vindt dat van pe tal tot geval bekeken moet lorden, welke van beide be kken voorrang moet hebben. pij die afweging dient zo veel mogelijk rekening te worden behouden met de belangen van [de individuele sportman of |vrouu>. pe KNVB heeft alle wedstrij pen voor de amateurcompeti tie (zaterdag en zondag) afge last. Ook alle afdelingen van de KNVB hebben de wedstrij den voor zaterdag en zondag [afgelast. ling van de Provinciale van onze sportredactie ROTTERDAM - De dambond van de Sov jet-Unie erkent Jannes van der Wal niet als wereldkampioen dammen. De Russen zijn van mening dat het congres van de werelddamfederatie (FMJD) op 4 decem ber in Sao Paulo een onjuist besluit geno men heeft door het daar zojuist beëindig de toernooi om de wereldtitel zijn officiële status te laten behouden. Dat heeft de Russische bond via zijn voorzitter, dr. Va- din Bairamov, aan het bestuur van de FMJD schriftelijk laten weten. Jannes van der Wal veroverde in de cember 1982 in Sao Paulo de wereldtitel. De Russen waren toen, naar zij zeiden ten gevolge van visum-problemen, niet in Brazilië vertegenwoordigd. Het toernooi, dat zou gaan over negentien ronden, werd bij afwezigheid van de Russische spelers in dertien ronden afgewerkt. De Russen dienden daarop een protest bij het congres van de FMJD in. Zij wilden dat het toer nooi zijn officiële status alsnog zou wor den ontnomen. De brief van de Russen is opgenomen als agendapunt voor de bestuursvergade ring van de FMJD, die dit weekeinde in de Maasstad wordt gehouden. iiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiHiimiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiimiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiHtiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiii van onze speciale verslaggever OSLO - Frits Schalij heeft zich na een lang gesprek met coach Henk Boer neergelegd bij de groepsindeling voor het toernooi om het wereldkam pioenschap schaatsen in Oslo. Schalij claimde een plaats in de eerste groep, met Van der Duim, omdat hij vorig jaar als vierde eindigde tijdens het WK in Assen. Daarmee stelde hij het derde Nederlandse startbewijs voor Oslo zeker, terwijl Yep Kramer juist een plaats had verspeeld door een valpartij. Boer is echter bij de groepsindeling, waarin één Nederlander, wegens Kramers tuimeling, in de derde groep moet starten, uitgegaan van de klasseringen in de Europese titelstrijd in Den Haag. Kra mer eindigde daar als tweede en Schalij werd vijfde. Hilbert van der Duim, die Falk Larsen zint OSLO - Vraag niet aan de Noor Rolf Falk Larsen hoe vergankelijk roem in topsport kan zijn. In de hoofdstad van zijn geboorteland, Oslo, loopt de jon ge schaatser uit Trondheim dan waarschijnlijk gil lend van ellende weg. Sinds het Europees kam pioenschap in Den Haag, waar hij veertien dagen geleden als lie in het eindklassement uit het door de weersomstandigheden tot loterij omgevormde toernooi stapte, heeft hij het ontelbare malen moe ten aanhoren. Het verwijt, dat hij de Noorse schaatsnatie te schande zette, klonk hem vele keren in de oren. Vooral werd hem verweten, dat hij er op de 10 kilometer in zijn rit tegen Yep Kramer (die hem op een ronde zette) er stevig met de pet naar gooide. wraak door Rob van Deursen Het Noorse schaatsvolk, dat zeer trots is, zocht en vond een zondebok. Vandaar dat Rolf Falk Larsen de dagen voor het wereldkampioenschap van dit weekeinde in het Bislett-sta- dion in Oslo meer in zijn ho telkamer dan daarbuiten doorbracht. Vanaf zijn bed, nadat hij eerst benepen vroeg wie er aan de deur stond, zint hij op wraak. Revanche op het onrecht, dat hem door zijn eigen landgenoten de laatste weken in zijn ogen werd aan gedaan. „Den Haag? Dat was geen toernooi! Dat was een roulette met de weergoden. Ik heb zoiets nog nooit meege maakt, terwijl wij in het noor den in Trondheim toch wel wat gewend zijn. Dit was echt verschrikkelijk", klinkt het fanatiek met van felheid haast 'brandende' ogen. Rolf Falk Larsen voelt zich tekort gedaan. Vorig seizoen nog uitgebreid bejubeld na zijn tweede plaats op het EK in Oslo en zijn derde bij het WK in Assen, maar nu sterk verguisd. De Noorse troef vindt het niet eerlijk. Vandaar dat hij vandaag en morgen op lorbereiding van beslis- Dt het toezicht op het ft- neenschappelijke rege- an begrotingen, begro- rechtshandelingen als ndexploitatieberekenin- rk(st)er na een inwerk-1 jemeenten en gemeen- atie I of Bestuursambt-1 emeentefinanciën of Fi- n over enige ervaring i" I ieente of waterschap g en bedraagt minimaal aal 3.841.- (maxime"1 t bij de selectie betrok- t hoofd van het bureau 31489). ezit te zijn van de che' at 42, 4331 EW Middel' I van onze sportredactie |t)RICH - De tuchtcommissie van de UEFA heeft FC Barcelona Itrenge straffen opgelegd naar aanleiding van het gebeurde in r tweede wedstrijd tussen Aston Villa en de Spaanse club om "e supercup' op 26 januari in Birmingham. [In dit duel, dat Aston Villa in de verlenging besliste en met 3-0 pon, werden drie spelers (twee van FC Barcelona en één van P«ron Villa) uit het veld gestuurd en kregen zeven spelers een l'e Raart. De Spanjaarden werden algemeen als de aanstich- T van de moeilijkheden op het veld gezien. L??'uobtcommissie besloot de club een boete op te leggen van NWO Zwitserse francs (ongeveer 80.000 gulden) en sloot vier Saarden voor 6611 tot wedstrijden in Europacup-ver- U't. Marcos Alonso moet vijf duels aan de kant blijven, [ancisco Gonzalez werd wegens het maken van obscene geba- F naar het publiek voor vier wedstrijden geschorst, Julio Mo- f"? voor twee en bij José-Manuel Martinez bleef het bij één feld Straf' Van Aston VUIa kreeg Allan Evans, die uit het Werd gezonden, één wedstrijd schorsing opgelegd. Iarv1 0nze sP°rtredactie KjKSTEIN - De Zweedse j... '"fïwnar Stenmark heeft PWren in Markst€ill) in het C. van Frankrijk, een sla- lJJ °°r de wereldbeker ge- jonnen. [Stenmark legde de basis LJ,. zlJn overwinning in de K sm.in!anctle'406111"j veruit IhIL. uwas op de ijzige pis- F U slechte weersomstandig- t„„ et was de zeventigste L]dh ?n Stenmark in de we- VZfTtoernoolen. In fcnï n. eindiKde de Ita- Wwafi de ch>esa op de Plaats, voor de Ameri kaan Phii Mahre. De uitslag: 1. Ingemar Sten mark (Zwe) 1.44.54 (52.92 en 51.62), 2. Paolo de Chiesa (Ita) 1.45.04 (53.21 en 51.83), 3. Phil Mahre (Vst) 1.45.23 (53.64 en 51.59), 4. Andreas Wenzel (Lie) 1.45.38 (53.38 en 52.00), 5. Mare Girardelli (Ita) 1.45.52 (53.01 en 52.51). De stand (algemeen): 1. Phil Mahre (Vst) 186 punten, 2. Pe ter Lüscher (Zwi) 160, 3. Pir- min Zurbriggen (Zwi) 150. De stand (slalom): 1. Inge mar Stenmark (Zwe) 95 pun ten, 2. Steve Mahre (Vst) 80, 3. Stig Strand (Zwe) 77. het natuur-ijs van Bislett zijn eigen mensen voor gek wil zet ten. „Zij hebben te snel geoor deeld. De kranten hier hebben mij afgemaakt. Wat moest ik op die 10 kilometer in Den Haag doen? Ik kon niet meer bij de eerste drie eindigen, dan ga ik me toch niet compleet stukrijden. En trouwens, dat was ook helemaal niet moge lijk, want op dat ijs viel er niet te schaatsen". De wraak van Falk Larsen zal zoet zijn. Dat heeft hij aan zichzelf beloofd. En over Den Haag wil hij niet meer praten. Veertien dagen lang heeft hij alle verhalen vol verwijten moeten aanhoren. Nu, op het ijs van Bislett, zo vindt hij, is het zijn beurt Ook Tomas Gustafson en Dimitri Botsjkarjev, door ti telverdediger Hilbert van der Duim eveneens aangewezen als zijn voornaamste tegen strevers in zijn race naar pro longatie, zitten met de 'kater" van Den Haag in hun maag. Gustafson, 4e in de Neder landse residentie, en Botsjkar jev, 16e na zijn val op de 500 meter, vragen zich nog steeds af hoe hoofd-arbiter Brouwer zulke stunten heeft kunnen uithalen. Gustafson, die zegt voor het WK eindelijk zijn topvorm te pakken te hebben: „Gelukkig zal het dit weekeinde anders gaan. Wie hier wint, geldt ook als de sterkste. In Den Haag was dat beslist niet het geval". En Botsjkarjev, die aan zijn uitglijden op het Haagse ijs een lelijke blessure aan de bil overhield: „Eigenlijk ben ik nog steeds boos. Maar dat ver andert niets aan de situatie. Nu telt alleen het WK nog maar, Den Haag is wat ons be treft een gesloten boek". De Rus hoopt overigens dat de omstandigheden voor iedereen in het Bislett-stadion gelijk zullen zijn. „Dat is de enige kans om een echte, ware we reldkampioen te krijgen. Wie het ook wordt. OSLO - De Russische schaats bond weigert de Nederlandse schaatstop in maart van dit jaar in staat te stellen om op het 'wonderijs' van de Medeo- baan in Alma Ata een wed strijd te rijden. Gistermorgen kreeg de KNSB per telex de mededeling, dat de Russen de tijd te kort achten om het wedstrijdschema van de inter land Rusland-Noorwegen half maart aan te passen en uit te breiden. Ook de trip van de Neder landse schaatstop naar de ijs baan van Serajewo, waar vol gend jaar de Olympische Win terspelen worden gehouden, gaat waarschijnlijk niet door. Vandaar dat Henk Boer, de coach, gisteren aankondigde, dat hij zich sterk gaat maken voor de uitbreiding van het programma van de strijd om de Gouden Schaats van 3 t/m 6 maart in Inzeil. „Misschien kunnen we er in Inzeil een paar officieel bij de ISU aan gemelde wedstrijddagen aan vastplakken. Mocht het dan op één van die dagen ideaal weer zijn met goed ijs, dan krijgen we toch nog een kans om we reldrecords aan te vallen", al dus Henk Boer. De Nederlanders staan reeds startklaar voor de zoete wraak van Rolf Falk Larsen. Vlnr. Kram mer, Schalij, Vunderink en Van der Duim. lllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIINIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllllllllllllllllllllllllllllllllllllll van onze sportredactie MADRID - De koude handen van Hans Vultink zorgden gis termiddag voor de nodige te vredenheid in het Westbra- bantse gezelschap, dat naar de Europese titelstrijd bandsto ten in Madrid is afgereisd. De supporters van hun biljartfa vorieten Jan Arnouts en Christ van der Smissen - toe vallig ook de organisatoren van het WK-toernooi bandsto ten in Rucphen wreven zich stiekem in de handen, toen Vultink de sleutelpartij uit groep a tegen de Fransman Vierat uit de vingers liep glip pen. De Nederlandse kampioen kwam in de koude Madrileen- se speelzaal niet op tempera tuur. „Mijn handen bleven koud. Dan heb je geen gevoel. Ik kon Vierat onder deze om standigheden niet aan", jam merde Vultink na de verlies- partij (183-200), die hem vrij wel kansloos maakte voor het bereiken van de finaleronde. Het tot minimaal niveau ge kelderde uitzicht op een plaats in het wereldtiteltoernooi bandstoten, eind maart in West-Brabant, deed echter nog het meeste pijn. De kansen van Van der Smissen (gistermiddag ge makkelijk de baas over de Deen Thoegersen) en Arnouts op de kwalificatie voor de laatste vier zijn in de zwakke re b-groep heel wat groter. Slechts de We^tduitser Wolf gang Zenkner lijkt in staat één van de Nederlanders buiten de finalegroep te houden. Hans Vultink werd gister avond laat definitief uitge schakeld voor een plaats in de finaleronde door een nieuwe nederlaag, nu tegen de Belg Ludo Dielis, die daardoor al zeker is van kwalificatie. Vul tink bleef zeven caramboles achter bij zijn tegenstander, die de partij in 22 beurten uit maakte. Vultink begon sterk en had de leiding met 80-22. Met een serie van 92 caramboles ging Dielis de Nederlander echter voorbij. In de slotfase waren er toch weer kansen voor Vul tink bij een voordelige stand van 193-180. Dielis maakte de partij vervolgens uit en Vul tink miste de nastoot. Uitslagen: poule a, tweede ronde: Antonio Oddo (Ita) 146 21 28 6.95 Ludo Dielis (Bel) 200 21 42 9.52 poule b, tweede ronde: K. Thoegersen (Den) 12121 22 5.76 Jan Arnouts (Ned) 200 21 43 9.52 W. Zenkner (Wdl) 200 31 54 6.45 Fonsy Grethen (Lux) 196 31 36 6.32 V.d. Smissen (Ned) Miguel Esteve (Spa) 200 25 27 8.00 58 25 8 2.32 poule a, derde ronde: Ludo Dielis (Bel) 200 10 56 20.00 Johann Scherz (Oos) 98 10 33 9.80 dit weekeinde in het Bislett- stadion zijn wereldtitel verde digt, moet het zowel op de 500 als de 5000 meter opnemen te gen de Zweed Tomas Gustaf son. Kramer komt eerst uit te gen Dimitri Botsjkarev uit de Sowjet-Unie. Op de vijf kilo meter mag Kramer het probe ren tegen Botsjkarevs landge noot Sergej Berezin. Frits Schalij start op de 500 meter pas in het 17e en voorlaatste paar tegen de onbeduidende Italiaan Marchetto. Op de 5000 meter is de Amerikaan Mike Plant Schalij's tegenstander. van onze speciale verslaggever OSLO - Allround-coach Henk Boer vond het niet eens de moeite om kwaad te worden. Met zijn haast eeuwige lach op het ge zicht nam hij het feit, dat Kees Verkerk gisteren in Oslo voor onrust binnen de Nederlandse ploeg trachtte te zorgen, voor kennisgeving aan. „Ach, ik ken Verkerk. Die probeert wel meer op zo'n manier ergens bin nen te komen", reageerde Henk Boer in het stadhuis van Oslo, waar gister avond de loting voor het wereldkampioenschap van dit weekeinde werd verricht. Henk Boer nam het Verkerk overigens wel kwalijk, dat de ex- schaatser een dag voor een voor Nederland zo be langrijk toernooi het ge rucht verspreidde, dat Hilbert van der Duim en Yep Kramer hem hadden benaderd om volgend sei zoen hun schaatstrainer te worden. Verkerk, gis teren in Oslo: „Ze hebben mij tien dagen geleden gebeld met dat verzoek, maar ik heb geweigerd. Ik zou alleen dames-trai ner in Nederland willen worden. Daar gaat niet zoveel tijd in zitten als het trainerschap bij de heren". Henk Boer vond het gisteravond niet eens nodig Van der Duim én Kramer met de uitspra ken van Verkerk te con fronteren. „Het is een in dianenverhaal. En daar hoef ik dus geen waarde aan te hechten", aldus Boer. Overigens ontkenden Van der Duim en Kramer desgevraagd gisteravond het eventuele telefonische contact met Kees Ver kerk. „Een grap van Kees, denk ik", zei Van der Duim in zijn hotel in het centrum van Oslo. Egido Vierat (Fra) Hans Vultink (Ned) Antonio Oddo (Ita) José Albert (Spa) poule b, derde ronde: K. Thoegersen (Den) V.d. Smissen (Ned) Miguel Esteve (Spa) W. Zenkner (Wdl) 200 36 38 5.55 183 36 26 5.08 164 2719 6.07 200 27 26 7.40 60 13 13 4.60 200 13 44 15.38 165 3118 5.32 200 31 34 6.45 poule a, vierde ronde: Ludo Dielis (Bel) 200 22 92 9.09 Hans Vultink (Ned) 193 22 53 8.77 Edigo Vierat (Fra) Antonio Oddo 17134 30 5.02 200 34 24 5.88 van onze sportredactie BESSEGES - „Ze rijden als raketten. Als je ziet hoe de ploeg in elkaar steekt, dan verwonder je je er niet over dat elke dag gewonnen wordt. OSLO - De kans is groot dat Den Haag dit jaar de laatste plaats is geweest, waar het toernooi om het Europees kampioenschap schaatsen is gehouden. Binnen de Interna tionale Schaatsunie (ISU) zijn stemmen opgegaan om het Europees kampioenschap niet meer te organiseren. In plaats daarvan moet een toernooien- circuit verrijzen, waaraan ook niet-Europeanen kunnen deelnemen. Het toernooi om het wereld kampioenschap zal volgens het nieuwe plan gewoon blij ven bestaan. Volgens Herman van Laer, lid van de ISU, is ook ISU-voorzitter Olav Poul- sen voorstander van een der gelijke opzet. Aan de andere kant verbaas ik mij, als ik zie hoe gemakkelijk de concurrentie zich naar de slachtbank iaat voeren". Peter Winnen was gisteren in de Zuidfranse étappe-wed strijd Ster van Bessèges de enige renner van de Raleigh- ploeg, die niet tot de eerste groep behoorde, toen het pelo ton op 39 kilometer voor de fi nish tijdens de beklimming van een col in tweeën brak. Winnen hoorde dus pas la ter bij de finish, dat voor de vierde keer in vijf dagen een ploegmaat de overwinning had behaald. Ditmaal was het de beurt aan de Belg Ludo Peeters, in de klassiekers de eerste luitenant van Jan Raas. Peeters ging uit het peloton weg op 20 kilometer voor de fi nish en reed een knappe solo- rit. Hoewel er, na een aanvan kelijk traag begonnen étappe, tegen het einde van de wed strijd zeer hard gereden werd, bleef Ludo Peeters in hoog tempo alleen voorop en won hij onbedreigd. Alsof dit nog niet voldoende was, legde Leo van Vliet, die in een achtervolgend groepje van vier reed, beslag op de tweede plaats in het étappe-klasse ment en eindigde Steven Rooks op de vijfde plaats. De winnaars van de wereldbeker voor ploegen lijken dit seizoen nog sterker dan in 1982. Het moet voor de concurrerende ploegen, inclusief die van Ber nard Hinault, die gisteren wel in de eerste groep eindigde, frustrerend zijn om elke dag een renner uit de Post-forma- tie op het erepodium te zien staan. De uitslag: 1. Ludo Peeters (Bel) de 135 km in 3.51,10,2. Leo van Vliet (Ned) op 1,31, 3. Kim Andersen (Den) z.t., 4. Jean- Francois Rodriguez (Fra) z.t., 5. Steven Rooks (Ned) op 1,39, 6. Gerrie Knetemann (Ned) op 1,43, 7. Patrick Stephan (Fra) z.t., 8. Jacques Hanegraaf (Ned) z.t., 9. Gilbert Glaus (Zwi) z.t., 10. John Herety (Eng) z.t. Het algemeen klassement: 1. Gilbert Glaus (Zwi) 7.16,27, 2. Jan Raas (Ned) op 2 sec., 3. Jacques Hanegraaf (Ned) op 3 sec., 4. Bert Oosterbosch (Ned) op 5 sec., 5. Gerrie Knetemann (Ned) op 9 sec., 6. Hubert Seiz (Zwi) op 12 sec., 7. Patrick Ste phan (Fra) op 17 sec., 8. Domi nique Garde (Fra) op 19 sec., 9. Ludo Peeters (Bel) op 7,20, 10. Leo van Vliet (Ned) op 8,50,14. Steven Rooks (Ned) op 9,00. van onze speciale verslaggever OSLO - De Pool Piotr Kry siak, die aanvankelijk was in geschreven voor het WK in Oslo dit weekeinde, is gisteren in de Noorse hoofdstad niet verschenen. De Pool werd door zijn eigen schaatsbond niet sterk genoeg geacht zich bij de eer ste twintig in het eindklasse ment te schaatsen en kreeg daarom geen toestemming Po len te verlaten. van onze sportredactie INZELL - Na de eerste dag van de selectiewedstrijd om een plaats in de Nederlandse ploeg voor het toernooi om het wereldkampioenschap schaat sen voor dames heeft Thea Limbach een ruime voor sprong genomen op Ineke Kooiman. Beide rijdsters verbeterden op twee afstanden hun per soonlijke records. Door de 500 meter af te leggen in 42,6 se conden sloeg Limbach een gat van bijna twee punten met haar tegenstandster, die 44,4 seconden noteerde. Kooiman kon dat verlies op de 3000 me ter maar zeer ten dele goed maken: 4.38,6 tegen 4.39,5. Vandaag ontmoet het tweetal elkaar op de 1500 en de 5000 meter. De al voor het WK-toernooi geplaatste Ria Visser sprintte mee (43,4 seconden) en reed vervolgens een 1500 meter in 2.10,2. Ook Visser scherpte daarmee haar peroonlijke top tijden aan. van onze sportredactie BREDA - NAC-manager Ton van der Meer zal dit weekein de contact opnemen met Theo Verlangen om hem te peilen over een eventueel trainer schap bij de Bredase ploeg. NAC is overigens niet de enige club die belangstelling heeft voor de huidige oefen- meester van FC Groningen. Ook Cambuur, PEC Zwolle en zelfs Feyenoord hebben in middels hun belangstelling getoond. PEC lijkt echter af te vallen, want de ploeg uit Zwolle heeft Cor Brom aangeboden zijn handtekening te zetten onder een tweejarige verbintenis. Het is zo goed ais zeker dat Brom gevolg zal geven aan die aanbieding. van onze sportredactie EINDHOVEN - Jan Reker, de huidige assistent-trainer bij PSV, zal Thijs Libregts bij de Eindhovense eredivisieclub als hoofdtrainer opvolgen. De 34- jarige Reker en PSV kwamen gisteren een één-jarige ver bintenis overeen. Op 1 juli treedt hij in deze functie in dienst. Reker is al tien jaar als as sistent-trainer actief bij PSV. In het seizoen '77/'78 maakte hij een uitstapje naar FC VW, waar hij een jaar als hulptrainer fungeerde onder Rob Baan. Vóór zijn Eindho vense periode trainde Reker bij Willem II. van onze sportredactie ROTTERDAM - NAC-trainer Jo Jansen is één van de be langrijkste kandidaten om Barry Hughes bij Sparta op te volgen. Een serieuze concur rent is Bob Maaskant, mo menteel nog werkzaam bij het Deventer Go Ahead Eagles. Volgende week zal Sparta met de diverse kandidaten gaan praten. Zoals bekend traint Barry Hughes, met Sparta hoog op de ranglijst, volgend seizoen FC Utrecht. OSLO - De Russische ploeg, die dit weekeinde deelneemt aan het wereldkampioenschap schaatsen in Oslo, heeft een behoorlijke tegenvaller moei ten verwerken. Gisteren bleek namelijk dat de sterkste Rus, Dimitri Botsjkarjov, geplaagd werd door een ernstige aanval van buikloop. De Russische coach Boris Barasjev wilde gisteren nog niet zover gaan, dat hij de schaatser uit Leningrad te rugtrok voor het WK, maar hij verwacht wel, dat zijn troef vandaag en morgen last zal hebben van zijn ziekte. „Je wordt er slap van", aldus Ba rasjev. Eerder deze week moest Barasjev Viktor Sjasje- rin (griep) vervangen door Korotkov. ANTWERPEN - René Pijnen heeft met de Belg Stan Tourne de zesdaagse van Antwerpen gewonnen. De winnende com binatie had naast het hoogste puntentotaal (842) een ronde voorsprong op de Belgen Pa trick Sercu en Etienne De Wil de (663). Voor Sercu werd het onmo gelijk de wielersport te verla ten met negentig zesdaagse zeges. Hij heeft 88 overwin ningen op zijn naam staan. Sercu begint vandaag in Mi laan aan zijn laatste zesdaag se. De voorzitter van FC Valen cia, José-Ramon Costa, heeft zijn aftreden bekendgemaakt. FC Valencia, naar budget en reputatie één van de vier grote voetbalclubs in Spanje, neemt in de nationale competitie de voorlaatste plaats in. De 50-ja- rige Costa zal mogelijk wor den opgevolgd door Luis Su- ner, die bekendheid verwierf, doordat hij in 1981 door de Baskische beweging ETA werd gekidnapt. I

de Stem | 1983 | | pagina 7