Sociologe: echtscheiding geen modeverschijnsel WERKGEVERSVOORZITTER VANEIJKELENBURG: khillebeeckx \Commandeur O.N. Y<0f" Strafvervolging artsen duurde veel te lang SER: Meer aardgas gebruiken voor herstel economie WANHOOP NA BEROVING RAADSLIEDEN: Acties dreigen in hoger onderwijs Indrukwekkend Werknemers in kou bij surséance Officieren uit overleg TV-satelliet: toch kansen bedrijfsleven UTERDAG 12 FEBRUAR11983 T5 PAGINA t [£U PAGINA 3 BINNENLAND1 (lieer ruimte voor beurzen op zondag ALKMAAR - Het Nederlands Christelijk Werkgeversverbond NCW vindt het prima dat minister Winsemius van Volkshuisvesting het huren van een woning duurder wil maken. 1FSCHEID VAN KU NUMEGEN 5APIER' rOOR UW PEN vt^ Tellen de Stem commenta ar Ambtenaren Overheid zoekt Molukkers voor projecten in Indonesië Onderhuur telt niet mee bij eenmalige uitkering Record NCRV: 123.000 reacties op tv-programma OR niet eens met wijze van onslag Stem-directeur T22 Van onze redactie binnenland WAGENINGEN - Het is een vooroordeel te veronderstellen dat er tegenwoordig te gemakkelijk en te snel wordt ge scheiden. Het tegendeel is eerder waar. Er wordt echter wel te gemakkelijk en te snel getrouwd. De voorbereiding op een huwelijk is onvoldoende, onder meer omdat wordt uitgegaan van vage, romantische ver wachtingen, terwijl er nauwelijks deugdelijke afspraken bestaan over taakverdeling, kinderen nemen, financiën en over de mate waarin de partners vrij willen blijven ten op zichte van elkaar. Dat stelt de aan de Landbouwhogeschool in Wageningen verbonden sociologe dr. C. Weeda naar aanleiding van haar omvangrijke onderzoek naar de belangrijkste motieven voor echtscheiding en naar de feitelijke totstandkoming van die scheiding. Het is het eerste grote sociologische onderzoek on der gescheiden mensen in ons land. Het werd verricht op verzoek van het voormalige ministerie van crm. Echtscheiding kan volgens dr. Weeda niet worden afge daan als modeverschijnsel dat in betekenis wel weer zal af nemen. De toeneming van het aantal echtscheidingen maakt volgens dr. Weeda dat deze een eigen invloed gaat uitoefe nen op de samenleving. „Echtscheidingen zullen bijvoor beeld leiden tot nog meer op individuen afgestemde finan ciële regelingen, nog meer kleine wooneenheden en nog meer beroepsopleidingen voor vrouwen", aldus de sociologe. Het verschijnsel echtscheiding kan volgens haar daarmee beschouwd worden als een belangrijke fase in een historisch ontwikkelingsproces. „Het is geen voorbijgaande rage", al dus dr. Weeda. in aanmerking ko- Hij werd op 12 fe- ri 1980 gearresteerd en maanden later ver- leeld wegens versprei- van lasterlijke ver- lis' over het gebruiken (psychiatrische zieken en als strafinstrument politieke tegenstan- Abramkin, die voor I arrestatie bij een on- Ironds literair tijd- |/t werkte, had op 4 de er al vrijgelaten moe- I worden. Hoe lang hij 1 gevangen zou moeten pen is niet bekend. BOER is benoemd tot zitter van het Bedrijf- (p Detailhandel in Melk 4elk- en Zuivelproduk- De Boer, die reeds lid van het bestuur, volgt VAN SCHAIK op, die elf voorzitter is geweest I het schap. MIDDELHOEK (47) is aan (Technische Hogeschool Jsnte in Enschede be- fmd tot bijzonder hoog- ar in de afdeling der fktrotechniek, waar hij t werk aan de fabricage- hniek voor chips zal grtzetten. De bijzondere stoel is ingesteld door stichting hogeschool- Twente. Middelhoek deerde fysische chemie jtheoretische natuurkun- (aan de VU in Amster- promoveerde aan de J in Leiden op electrische tarisatie en relaxatie in \eistoffen, en ging aan de Twente werken, waar realisatietechnieken halfgeleiders bestu- lerde. ogere huren prima iyan onze redactie binnenland BEN HAAG - Het kabinet *ft een wijzigign van de ikelsuitingswet goedge keurd. Daardoor wordt het ge meenten mogelijk om vrijstel ling te geven van de verplichte Eondagsluiting voor vier zon- [er. feestdagen. De nieuwe re eling is vooral bedoeld voor [venementen als beurzen, bra- jerieën, jaarmarkten en pasar kalams. Van onze redactie binnenland Wel heeft het NCW bezwaar tegen de maatregelen waarmee het kabinet de huurlasten wil verzwaren. Dit is vrijdag gebleken tij dens een bijeenkomst van de afdeling Alkmaar van het Ne derlands Verbond van Onder nemers in de Bouwnijverheid, waar NCW-voorzitter Van Eij kelenburg een toespraak heeft gehouden. (illlllllllllllllllllllllllllllllllimilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlimilllllll (op toezien dat de burgers, |e zij vertegenwoordigen, i goed mogelijk beschermd |orden tegen misbruik van formatie mogelijkheden. 1984" is heel dichtbij, maar In nog in haar ernstige ne- ktieve gevolgen vermeden lorden als wij als burgers pessie uitoefenen op het arlement om de broodnodi- beschermingsmaat- fegleen te nemen. loosendaal I.M. Claessens. \ls ik het goed begrijp, al is lat moeilijk, ligt de hoogte ran de werkloosheid in Ne- lerland niet aan de werklo den zelf, maar aan de manier /an tellen van de Hoge He- -en in Den Haag. Als die He en, de manier van tellen, welke ze nu gebruiken, éérst aadden gebruikt en nu Pas de vroegere manier, dan hadden we er nu blijkbaar veel beter voorgelegen want dan waren we nu in plaats van aan het optellen aan het aftellen en hadden we nu dus heel wat werklozen minder gehad. Ik betwij fel trouwens of deze heren wel zo goed in het tellen zijn. want vóór de verkiezingen werden wel al onze stemmen goed in de gaten gehouden maar even na de verkiezin gen raakten ze dra de tel weer kwijt en telden te blijkbaar alleen nog wie ze zagen en dat waren ze zen, en telden ze de kiezers ge woontegetrouw niet meer mee. Anders lijkt het als het om gouden handdrukken gaat want dan schijnen ze niet te kunnen ophouden met tellen, ook al gaat de zaak failliet, maar als het om arme sloebers gaat, tel len ze weer terug naar bene den. Ook schijnen ze niet goed raad te weten of we nu wél of niet op onze aardgas moeten bezuinigen. De ene dag schreeuwen ze bezuini gen en 's anderendaags hu?' len ze om dat we zo weinig verstoken... Beste mensen, ft stopwant ik ben de te kwijt. St. Jansteen, J. Rottier. Pr of. Schillebeeckx nadat hem de versierselen zijn omge vingen. tin onze verslaggever NIJMEGEN - Bij zijn afscheid hoogleraar aan de Katho- leke Universiteit Nijmegen is roi. mag. dr. Edward Schille- eeckx o.p. door koningin leatrix benoemd tot Com- tandeur in de Orde van Iranje Nassau. Daarvan werd hem mede ding gedaan na zijn af- iheidscollege in de Nijmeegse tevenskerk door burgemees- ir Hermsen, die hem onder lid applaus van enkele hon- erden aanwezigen de ver- erselen omhing. Hermsen temde de internationaal be- lamde theoloog om het feit athij in zijn geloofsarbeid poit geschroomd heeft zijn 'gen standpunt naar voren te tengen. De manier waarop ij dat deed, heeft ieders be- 'ondering gewekt. De koninklijke onderschei gig was voor Schillebeeckx 'n complete verrassing, naar 2ei in zijn dankwoord. Dat niet het geval met de bun- - foto de gelderlander Schillebeeckx' die zijn collega Willems hem namens de vak groep dogmatiek aanbood. Schillebeeckx had namelijk onlangs in Amerika al een fol der van dat boek met inhouds opgave aangetroffen. De bun del bevat bijdragen van colle ga's aan de Nijmeegse theolo gische faculteit, enkele leer lingen en van degenen voor wie hij in Nijmegen optrad als promotor bij een eredoctoraat, onder wie Gutiêrrez. Schillebeeckx' afscheidscol lege over 'Theologisch geloofs- verstaan anno 1983' werd bij gewoond door o.m. de Belgi sche ambassadeur, bisschop Bluyssen van Den Bosch, de oud-katholieke aartsbisschop van Utrecht A. Glazemaker oud-leerling van de scheiden de hoogleraar en de reforma torische theologen Berkhof en Kuitert. Schillebeeckx dankte in de persoon van bisschop Bluyssen 'het hele episcopaat in zijn samenstelling van de jaren van het Tweede Vati caans Concilie'. el 'Meedenken met Edward JIDIIilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Engelse staatskerk (Church of England) heeft zich op haar al- imene synode met 348 tegen 100 stemmen, uitgesproken te- in eenzijdige ontwapening en de afschaffing van alle Britse 'nwapens, en tegen de afwijzing van hel plaatsen van kruisra men in het Verenigd Koninkrijk. De Anglicanen concludeerden ®ts, dat het in het bezit hebben van kernwapens niet als mo- - verwerpelijk kan worden aangemerkt. De afschrikwekkende ïrking er van, kan dienstig zijn voor het behoud van de vrede. synode ging wel akkoord met een motie, waarin van de NA- J-ianden de uitspraak wordt verlangd, dat zij nooit als eerste '["wapens in de stijd zullen werpen. ue invloed van de Anglicaanse kerk op het dagelijkse leven 'n de Britten, is in het algemeen niet groot. Toch zal de uit raak van de staatskerk inzake de kernbewapening, van ver wende betekenis zijn. Dat is dan vooral te danken aan de in dekkende wijze waarop de voor- en tegenstanders van kern- ipens met elkaar gediscussieerd hebben. Die discussie, recht- [e®ks door de B.B.C. uitgezonden, werd gekenmerkt door res- voor eikaars mening, kennis van zaken, en de bereidheid elkaar te luisteren. In Nederland zijn we op dat punt wel •ns wat anders gewend. wk elders in de wereld zijn kerken doende met de voorberei- ,9 van een stellingname over de kernbewapening. Van het Ne- "andse en het Amerikaanse episcopaat bijvoorbeeld, wordt wikort een uitspraak verwacht. Wat ons betreft mag die in de J9gen van de Anglicaanse Kerk, en vooral ook gekenmerkt °en door dezelfde duidelijkheid en het zelfde respect voor de snin9 van de ander. Dan komt er misschien ook een einde aan verdachtmaking en verkettering die bij ons de discussie over Ikernjbewapening vertroebelt. Van Eij kelenburg noemde Nederland een goedkoop land om te wonen in vergelijking met andere europese landen. Hij zei het wonen ver onder de kostprijs een luxe te vinden die de economie zich niet meer kan veroorloven. De NCW- voorzitter bedoelt hiermee dat de overheid huurders niet lan ger financieel kan blijven steunen op het huidige niveau. Minister Ruding van Finan ciën heeft enkele weken gele den hetzelfde gezegd. Het NCW vindt het onjuist om, zoals de regering wil, de huurprijzen van nieuwe wo ningen in de komende vier jaar met twintig procent te verhogen. Volgens Van Eijke- lenburg leidt dat tot leegstand. Jonge woningzoekenden zul len de nieuwbouw niet meer willen of kunnen betalen, meent hij. Volgens de werkgevers voorzitter is het veel beter als de overheid het verhuizen gaat bevorderen door de huren van oudere woningen in snel tempo flink te verhogen. Een grotere doorstroming zal vol gens hem tot gevolg hebben dat het aantal huishoudens dat recht heeft op huursubsi die kleiner wordt en dat scheelt de overheid weer geld. ORDE VAN ADVOCATEN: Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De failiisse- mentswet is niet geschreven ten behoeve van de werkgele genheid. Ook niet in geval van uitstel van betaiing, zoals nu bij de RSV. Daar moet veran dering in worden aange bracht. Dat staat in een artikel van de Nederlandse Orde van Ad vocaten, dat de Tweede Kamer heeft ontvangen voor de be handeling van de RSV-zaak. De adviescommissie Faillis- sementsrecht wijst erop „dat er bij overname van activa uit faillissement, om daarmee een (gedeelte van) de activiteiten van een failliete onderneming voort te zetten, nog te veel on duidelijkheden zijn en te grote risico's bestaan, waardoor on nodig arbeidsplaatsen verlo ren kunnen gaan." De wet zou daarom zo aan gepast moeten worden dat surséance of faillissement „niet degradeert tot: direct al het personeel naar huis sturen en tot openbare verkoop over gaan." MINISTER Rietkerk wil het personeelsbestand op de de partementen tot 1986 jaarlijks verminderen met twee pro cent. Daardoor komen per jaar 1800 arbeidsplaatsen bij de rijksoverheid te vervallen. Onderwijs, maatschappelijke dienstverlening, provincies, gemeenten, rijkspolitie, belas tingsdienst en defensie zullen niet hoeven in te krimpen. EEN BROEDER van de GG en GD ontfermt zich in Rotterdam over een bejaarde dame, die na een beroving overstuur was geraakt. Een onbekende fietser had een 79-jarige vrouw haar handtas ontfutseld, waarin een bedrag van 1400 gulden en een aantal betaal kaarten met pasje bevond. - fotoanp Van onze redactie binnenland DEN HAAG - Het minis terie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid on derzoekt op het ogenblik de mogelijkheid om werkloze, geschoolde Mo lukkers aan een tijdelijke baan te helpen op de In donesische eilanden Java en Banka. Een woord voerster heeft vrijdag verklaard dat de eerste werkloze Nederlandse Molukkers op zijn vroegst over een jaar naar de Indonesische ar chipel kunnen vertrek ken. Het gaat het ministerie vooral om werklozen die een opleiding of ervaring hebben in de bouw, de hout- en metaalbewer king en de dienstverle ning. In principe is het de bedoeling dat de Moluk kers met behoud van (de hoogte van) hun uitke ring in Indonesië gaan werken. De lonen in In donesië bedragen volgens de woordvoerster name lijk ongeveer eenderde van een werkloosheids uitkering in Nederland. Van onze soc.-econ. redactie DEN HAAG - Er moet in een verdere toekomst meer aard gas in ons land worden ingezet en uitgevoerd. De opbrengst kan worden benut voor de versterking van de binnen landse energieopbouw, waar door het economisch herstel kan worden bevorderd. Dit zegt de Sociaal-Econo mische Raad in een tussentijds (ontwerp-)advies over het aardgasbeleid. De komende tijd wil de SER zich gaan bui gen over een uitgebreider ad vies over aardgas. Bepleit worden een stabieler prijsniveau en een meer be trekken van het aardgas bij de werkgelegenheid. Tot nog toe stoelde het aardgasbeleid te veel op energiepolitieke gron den. De SER stelt vast dat er op grond van de huidige inzich ten voldoende gas is voor een halve eeuw. Ons land beschikt over 25 jaar over meer dan 900 miljard kubieke mater aard gas, waarvan bijna een vierde deel tot de bewezen reserves behoort. Overigens meent de SER dat er weinig kans is om op korte termijn meer aardgas in het binnenland in te zetten en uit te voeren. Alleen België heeft belangstelling voor meer aardgas, omdat dat land min der afhankelijk wil zijn van andere leveranciers. Extra inzet van aardgas in de elektriciteitscentrales acht de SER technisch niet moge lijk. Gezien het huidige prijs beleid kan ook het aardgas verbruik in de industrie niet worden vergroot. (ADVERTENTIE) Van een onzer verslaggevers DEN HAAG - De Vereniging van marine-officieren (VMO) betreurt dat de Nederlandse officierenvereniging NOV uit het overlegcentrum is gestapt, waarin alle militaire belan genvereniging samenwerken. De NOV (4600 leden van land- en luchtmacht) nam het besluit, omdat zij zich in het overlegcentrum te weinig meent te kunnen profileren en omdat zij de gedachtenwisse- iing een herhaling vindt van die in het Centraal georgani seerd overleg militairen. De stap van de officieren kan het einde betekenen van het overlegcentrum. Inmiddels heeft de Alge meen Christelijke Organisatie van Militairen (ACOM) zich kwaad gemaakt op staatsse cretaris Hoeksema van Defen sie, omdat de Luchtmacht zich niets aantrekt van een nieuw artikel in de rechtspositiere geling. Daarin staat, dat voor taan officieren en overig per soneel in het leger gelijktijdig beëdigd moeten worden. De Luchtmacht negeert dat arti kel en de ACOM wil, dat Hoeksema dat nu snel recht trekt. Van onze redactie binnenland UTRECHT - Kunnen twee artsen, die misschien de dood van een patiënt op hun gewe ten hebben door grove onzorg vuldigheid bij een kaakopera- tie, daarvoor ruim vier-en- een-half jaar later nog terecht staan? Of heeft de officier van justitie het recht op strafver volging verspeeld door zo lang over de voorbereiding van de zaak te doen? Die vragen kreeg mr. A.H. van Delden, vi ce-president van de rechtbank in Utrecht, vrijdag voorgelegd in de zaak tegen de Utrechtse kaakchirurg M.N. en de anaesthesist K.O. Officier van Justitie mr. T. Wesselius had beide verdach- ten dood door schuld ten laste gelegd, omdat zij in juli 1978 na een kaakoperatie bij de 19- jarige Wilhelmus Vierkant vergeten waren een tampon uit zijn luchtpijp te verwijde ren, waardoor de jongen ge stikt is. Maar de vraag of hen de dood van hun patiënt te verwijten was, kwam vrijdag, op verzoek van de officier zelf, nog niet aan de orde. De advo caten van beide verdachten voerden namelijk aan dat het openbaar ministerie zichzelf in deze zaak wat al te veel tijd voor het vooronderzoek heeft toebemeten. Daarover zou de rechtbank zich eerst moeten uitspreken, zo meende mr. Wesselius. Hij voerde aan, dat het erg lang geduurd heeft om des kundigen te vinden om de schuldvraag te onderzoeken. Maar, aldus de raadslieden, nadat dit onderzoek was afge sloten heeft het nog eens een jaar en drie maanden ge duurd, alvorens er een recht zaak kwam. De rechtbank doet, alleen over deze vraag, op 25 februari uitspraak. Van onze redactie binnenland DEN HAAG - Minister Brink man zal binnenkort met het bedrijfsleven overleggen over deelneming vanuit die hoek aan de Europese Communica tie Satelliet (ECS). Hij zal zijn bevindingen daarover in een brief aan de Tweede Kamer meedelen. Premier Lubbers zei dit vrijdag op zijn weke lijkse persconferentie. Er zal een afweging moeten plaatsvinden welke activitei ten er op de satelliet wel en welke niet kunnen worden toegelaten. Op Nederland ge richte reclame zal op dit mo ment niet worden toegestaan, zo zei de premier. Maar het is niet uitgesloten dat bedrijven - bij voorbeeld via abonneete levisie - toch tot een commer cieel verantwoorde deelne ming aan het ECS-project kunnen komen, aldus de pre mier. Het kabinet is ervan over tuigd dat er bij het bedrijfsle ven belangstelling voor het project bestaat. Vanuit die wetenschap heeft minister Brinkman het financiële risico (23 miljoen) willen nemen voor Nederlandse deelneming in de ECS. Van onze redactie binnenland DEN HAAG - Verschillende gemeenten hebben vorig jaar bij het vaststellen van de een malige uitkering voor de echte minima onjuist gehandeld door bij het bepalen van de hoogte van de uitkering in komsten uit onderhuur en het op niet-commerciële basis houden van kostgangers mee in aanmerking te nemen. Staatssecretaris De Graaf heeft inmiddels de gemeente besturen gevraagd om in voorkomende gevallen hun beslissing te herzien, zodat de betrokkenen alsnog het volle dige bedrag ontvangen waar ze recht op hebben. Dat heeft De Graaf geantwoord op schriftelijke vragen van het PSP-Tweede-Kameriid Wil lems. Van onze rtv-redactie HILVERSUM - De NCRV heeft wellicht een wereldrecord gevestigd. Na één televisieprogram ma vroegen tot nu toe liefst 123.000 mensen schriftelijk om informa tie. Bij de NCRV is dat nooit eerder voorgeko men. Ook andere omroe pen herinneren zich niet een dergelijke zondvloed. Verantwoordelij k hiervoor was het pro gramma Rondom Tien van maandag 17 januari. Hans Sleeuwenhoek be handelde toen een aantal alternatieve geneeswij zen onder de titel 'En weg is de pijn...' Speciale vraag was er naar infor matie over helende ste nen. Van onze redactie binnenland DEN HAAG - Minister Deet- man van Onderwijs en We tenschappen heeft vrijdag de ambtenarenbonden niet vol doende vertrouwen kunnen schenken dat gedwongen ont slagen bij universiteiten en hogescholen worden voorko men. De bonden hebben hun dreiging met harde acties niet ingetrokken en wachten de re sultaten van nader overleg met Deetman af die woensdag moeten blijken. De vijf centrales voor over heidspersoneel hebben dit na afloop van het centraal over leg over personeelszaken bij het wetenschappelijk onder wijs (COPWO) meegedeeld. Wel was opening gegeven over een aantal kwesties waaruit de bonden opmaakten dat mi nister Deetman en hij alleen zich verantwoordelijk weet voor de personele gevolgen van een taakverdeling en her structurering waarmee in 1987 ruim een miljard gulden of meer dan acht procent op het wetenschappelijk onderwijs (wo) wordt bezuinigd. Via deze rubriek hoop ik u nog even te kunnen bereiken voor dat de algehele dwaasheid toe slaat en zwarte vlekken het zicht op de werkelijkheid ern stig belemmeren. Het is namelijk zo gelegen, dat de komende dagen van uiter mate grote betekenis zijn voor de rest van uw leven. Let op, u staat mogelijk op het keerpunt van uw bestaan! Het is opvallend dat zoveel mensen trachten hun oren te sluiten voor de stem van het noodlot. Ze weigeren de toe komst onder ogen te zien, die zich juist nu in alle pracht en scherpte voor ons ontvouwt. Gezinnen stappen in de auto en beweren dat ze op krokus vakantie gaan. Er wordt een oude koffer op het imperial gebonden en men rijdt haastig rond langs gesloten pretpar ken. Het is veel te koud om te kam peren. De velden zijn niet geel of blauwvan de bloemen, maar wit van de winter. De krokus vakantie is een uitvlucht. Een alibi. De oorzaak is natuurlijk: angst. Anderen werpen zich fanatiek op de schaatssport. Men no teert de rondjes van Van der Duim, Kramer en „die Rus" of gaat zich zelfs bedrinken op de ijspiste in Oslo. Hele volksstammen ontvluch ten de waarheid door onder te duiken in een luidruchtige, hossende massa, die wordt voortgedreven door hoempa- muziek en alcohol. Ja en nu ik de muziek hoor, geloof ik dat ikAch, wat een gezeur of keerpunt in ons bestaan. Elke dag is een keer punt. Even verkleden en dan inhaken. Na vier dagen merk ik wel hoe we er voorstaan. MERIJN Vervolg van pagina 1 De OR van De Stem voert drie redenen aan voor het negatie ve advies: De ontslagprocedure is niet conform de Wet op de Onder nemingsraden. De OR van De Stem is niet tijdig in de gele genheid gesteld advies uit te brengen over het voorgeno men ontslag van de heer Harkx. De OR vindt het advies van het GITP onvolledig, omdat het voorbijgaat aan de oplos sing van de achterliggende problemen in de onderneming en het concern. De OR vindt dat het ontslag van de heer Harkx in strijd is met wat in menselijke en so ciale zin verwacht had mogen worden na een zo langdurig dienstverband. De OR geeft in zijn advies geen oordeel over de heer Harkx en zijn function neren als directeur. De OR eist: Dat de ondernemer (de di rectie) en Raad van Commis sarissen zich verantwoorden voor de gang van zaken. Dat duidelijkheid wordt verschaft over plannen ten aanzien van management en bestuur. Begrip Mr. F. Pompen, Audet-di- recteur en in die kwaliteit ge delegeerd commissaris bij De Stem, zegt in een eerste reactie begrip te hebben „voor alle pijn", die het ontslag van de heer Harkx heeft opgeroepen. De heer Pompen is er zich nooit bewust van geweest een artikel uit de Wet op de On dernemingsraden te overtre den. De commissarisen heb ben, aldus de heer Pompen, voldaan aan twee verzoeken van de heer Harkx: een ver zoek om een goede ontslagre geling en een verzoek om de ontslagaanvrage uit te stellen, omdat de heer Harkx bezig was met het zoeken van een baan. De commissarissen heb ben aan dat verzoek voldaan, „omdat wij het belang van de persoon voorop wilden stel len", aidus de heer Pompen, die meent, dat getwist kan worden over de vraag, of de wet deze handelwijze verbiedt. „Voortijdige publicatie heeft de zaak extra pijnlijk gemaakt en wij hebben er niet minder pijn van dan alle anderen". De volgende week zullen de AUDET-directie en Raad van Commissarissen zich nader over het advies van de OR van De Stem beraden. „Uiteraard zijn wij te allen tijde bereid in de OR van De Stem verant woording af te leggen over ons beleid", aldus onderstreept de heer Pompen. De heer Harkx was gister avond niet voor commentaar hprpiM""*»- - i

de Stem | 1983 | | pagina 3