Sport- en speluitleen in Terneuzen geopend Veel activiteiten werkgroep TAS in Terneuzen College zoekt locatie voor carillon Oostburg overdrach van jacht! INVESTERING VAN 46 MILJOEN Mient-Jan Faber naar T erneuzen Zu VERKOOP Bowling- toernooi in Sas geslaagd VRIJDAG 11 FEBRUAR11983 VAN ZEELAND PAGINA ZEELANDl IDAG 11 FEBRUAR11983 SLUISKIL - De Nederlandse Stikstofmaat schappij (NSM) in Sluiskil geeft de werkgele genheid in de Zeeuwsvlaamse Kanaalzone op nieuw een stevige injectie. politierapport Boete voor mishandelen 'grote liefde' Politie Terneuzen zoekt getuigen Studiemiddag akkerbouw in Axel r TEN BEHOEVE VAN SPORTIEVE RECREATIE Programma's Stoffelijk overschot gevonden LuiDZANDE - Morgen trekt IT, zuidzandse sportvereni- üine voorzien van ruim 350 handtekeningen, naar het nostburgse gemeentehuis om !"e stapel te overhandigen aan burgemeester en wethou ders. SPO HOOFDPLAAT - Het oude ge k. lagere school in Hoofdpla; geschikt als dorpshuis. Zilveren jubilea aan Terneuzense muziekschool Aardenburgs klokkenspel zal niet spelen Onderdak Inric Uitgaan in Zeeland WETHOUDER VERGOÜ [A. de Poorter [kreeg zilveren bondsspeldje Terr T20 Nieuwe fabriek NSM Sluiskil Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De kerngroep Terneuzen en omstreken van het Interkerkelijk Vredesberaad (IKV) houdt 18 fe bruari een bijeenkomst, waar dr. Mient-Jan Faber, lan delijk secretaris van het IKV, zal spreken. Tevens zal de theatergroep van de werkgroep 'Vrede en Ontwikkeling' uit Zierikzee optreden met gedeelten van het programma 'De Krijtstreep'. Na de pauze is er gelegenheid voor vragen en discussie. De avond wordt vrijdag 18 februari vanaf 19.30 uur ge houden in de Goede Herderkerk (grote zaal) aan de Ko- ninginnelaan te Terneuzen. Van ee onzer verslaggevers Binnenkort begint het kunstmestbedrijf met de bouw van een nieuwe nitraatgranulatiefa- briek. Met deze investe ring is een bedrag van BRESKENS - Op het Veer- plein trof de politie te Oost burg woensdagavond de auto van P.J.B. uit Axel aan. De wagen is tijdens het afge lopen weekeinde gestolen op het terrein van garage Ver- brugge te Terneuzen.HOEK - Een auto, bestuurd door de onder invloed verkerende C.A. de J. uit Terneuzen, raakte in de nacht van woensdag op donderdag op de Grote Weg 1 van de weg en strandde in de besbossing. De auto werd volkomen ver nield. HULST - Twee personenau to's zijn gisteren rond 10.45 uur met elkaar in botsing ge komen op de kruising Morr- manstraat-Europaplein in Hulst. Hierbij ontstond ma teriële schade. Het ongeluk gebeurde doordat bestuurder C.Z. uit Hulst, die over het Europaplein reed, geen voor rang verleende aan A.O. uit Sluiskil. TERNEUZEN - In de nacht van woensdag op donderdag is gepoogd in te breken in bergingen aan de Fahren- heitlaan, eigendom van P. de K. en L.P.J.N. De deuren zijn opengebroken en de beide ruimten doorzocht. Er wordt niets vermist. Van onze correspondente MIDDELBURG - Een on beantwoorde liefde, deed de 45-jarige Middelburger H.H. tenslotte zijn geduld verliezen: hij haalde uit en verwondde zo het meisje van zijn dromen, dat onmiddellijk naar de poli tie staDte. Voor de politierechter in Middelburg deed H. zijn ver haal. Weken lang had hij naar de gunsten van het meisje ge dongen, die, na enkele keren uitgaan, besloten had verder niet op de avances van de man te moeten ingaan. „En dat ter wijl ik alles voor haar had willen doen", zo klaagde H. voor de rechtbank. Na eerst via zijn 27-MC- bakkie het meisje gewezen te hebben op de consequenties van haar halsstarrig weige ren, besloot H. op 8 februari de zaak nog eens persoonlijk te moeten toelichten. Voor alle zekerheid nam hij drie vrien den mee, omdat hem - even eens via het bakkie - meege deeld was dat zijn weigerach tige beminde voortdurend door drie stevige jongens werd bewaakt. Zodra het meisje de deur voor H. open deed, haalde hij uit, waarop bewakers en sup porters elkaar in de haren vlo gen. „Een merkwaardige ma nier om een meisje wat duide lijk te maken", aldus politie rechter mr. Nomes. Officier van justitie mr. Nij- meijer veronderstelde dat de hele zaak was opgedraaid door de vaak weinig .vleiende ma nier waarop zendamateurs el kaar via hun bakkie behande len. „Daar wordt heel wat af- gescholden", zo concludeerde hij. H. werd conform de eis veroordeeld tot een boete van 300 gulden. Van onze correspondent TERNEUZEN - De recherche van de Terneuzense gemeen tepolitie vraagt eventuele ge tuigen zich bij haar te melden (telefoon 01150-94151) in ver band met een te Nummer Een in brand gestoken grijze Ci- troën CX, eigendom van H.N.M. uit Hoek. Voor zover bekend is de auto in de nacht van dinsdag op woensdag, 8 op 9 februari, na half één in brand gestoken. Van onze correspondent AXEL - De Stichting ter be vordering van het Landbouw kundig Onderzoek in Zeeuwsch-Vlaanderen (SBLO) houdt woensdag 16 fe bruari in het cultureel cen trum de Halle in Axel een Zeeuwsch-Vlaamse studie middag. Na de opening om 13.30 door de voorzitter, de heer J. Ra- mondt, volgt een inleiding door de heer ir. J.A. Pott, di recteur marktordenings vraagstukken van het minis terie van Landbouw en Visse rij. Hij behandelt het markt en prijsbeleid voor granen en suiker in de EEG. Na de pauze is er gelegen heid tot discussie onder leiding van ir. L. de Wit. De leden van de landbouwstudieclubs hopen op deze dag nader te worden geïnformeerd over de afzet mogelijkheden en de te ver wachten prijsontwikkelingen van de gegarandeerde akker - bouwprodukten in de komen dejaren. 46 miljoen gulden ge moeid. Bij de bouw zal zoveel moge lijk een beroep worden gedaan op regionale bedrijven. De nieuwe installatie is bin nen de NSM zelf ontwikkeld en zet vloeibare produkten als kalkammonsalpeter en am moniumnitraat om in vaste korrel (granule) vorm. Hier mee is de NSM in staat aan el ke vraag op dit gebied op de wereldmarkt te voldoen. De bouw van de fabriek, die een capaciteit krijgt van 1500 ton per dag, zal ongeveer één jaar duren. Zowel met de bouw als de levering van ma terialen zijn vierhonderd manjaren gemoeid. Directe werkgelegenheid le vert het nieuwe project niet op. Wel heeft de NSM, vooruit lopend op de nieuwe ontwik kelingen, het laatste anderhalf jaar zestig mensen aangetrok ken. Zoals bekende investeer de het kunstmestbedrijf vorig jaar 400 miljoen gulden in de bouw van een ammoniakfa- briek, waar een groot deel van de aangetrokken mensen te werk kan worden gesteld. Het besluit in Sluiskil te bouwen is, volgens een woord voerder van het bedrijf, voor namelijk ingegeven door de gedachte om de marktpositie in Europa te handhaven en te verstevigen. In de kunsmest- wereld heerst een 'moordende' concurrentiestrijd. De NSM weet zich daarin tot nu toe goed staande te houden. De opening van de sport- en speluitleen in 't Zwaantje. Van links naar rechts: wethouder Rekveld, consulent Doorn bos en beheerder Louwerse. - eotohenkho»; Van onze correspondent TERNEUZEN - De heer A. Doorenbos, consulent van Sportieve Recreatie van de Zeeuwse Sportraad, heeft gisteren in sporthal 't Zwaantje het nieuwe sport en speluitleencentrum offi cieel overgedragen aan de gemeente Terneuzen. Namens het gemeentebe stuur aanvaardde drs. A. Rekveld, wethouder van sportzaken, het materiaal aanvaardde. Van het regionaal uitleen centrum kan in principe iedereen in het gebied van Hontenisse tot Terneuzen gebruik maken voor het or ganiseren van activiteiten op het gebied van de sportie ve recreatie. Bij het uitleen centrum kunnen recreatie sportleiders, scholen, sport verenigingen, campings en personeelsverenigingen te recht. Met alle beschikbare ma terialen zijn complete pro gramma's samen te stellen voor jong en oud. Hierbij valt te denken aan oriënta- tietochten, allerhande trim- activiteiten, stand- en bos- spelen, kampeer weekends, schoolreizen, sport- en spel- dagen of spelinstuiven in een sporthal, gymzaal of zwembad. De materialen kunnen worden geleend als men lid is van het uitleencentrum. De kosten hiervan bedragen 25 gulden per jaar. Hiervoor mag men in dat jaar net zo vaak materialen lenen als nodig is. Wie geen lid is, be taalt 7,50 per keer. De ma ximale uitleentermijn be draagt twee weken. De ge bruiker dient de materialen zelf te halen en zo spoedig mogelijk na beëindiging van de activiteit terug te bren gen. De te lenen materialen moeten aangevraagd wor den via de bestaande formu lieren. Afhankelijk van de openingstrijden van sport hal 't Zwaantje is het regi- naal uitleencentrum ge opend van maandag tot en met vrijdag van 15.00 tot 20.00 uur en verder volgens afspraak met de beheerder, de heer C. Louwerse, tel. 01150-12679. Van onze correspondent TERNEUZEN - Het person van de binnenvaartsluis Terneuzen heeft woernii avond tegen elf uur het stol lijk overschot drijvende» sluis aangetroffen, van de! jarige Terneuzenaar j. Loof, die sinds 5 januari® vermist. Door de rijkspolitie water is het lichaam geboig Van onze correspondent Reden van deze voor Zuid- ,ande massale actie is het feit dat men daar nog steeds niet jjan beschikken over een Zoals bekend moest het oude trapveldje een paar jaar geleden wijken voor huizen- bouw zc pen voo tot de hoort, 1; selijke gerlei organist „We Oude gesel Van onze correspondt Eén van de activiteiten die TAS in voorgaande jaren ontplooide, was een TAS-dag, waarop onder meer Surinaamse, Antilliaanse en Terneuzense kinderen voor het voetlicht traden. - fotowim kooyman Van onze correspondent TERNEUZEN - De werk groep TAS (Terneuzenaren, Antillianen en Surinamers) kan zich in grote lijnen ver enigen met het onlangs door de gemeente Terneuzen ge- pupliceerde rapport over het minderhedenonderzoek. De aanbevelingen daarin lopen voor het grootste deel parallel met het beleid en de activiteiten die de werk groep TAS al enige jaren in Terneuzen houdt. TAS is een onderdeel van de stichting Welzijnswerk Surinamers en Antillianen Zeeland, die zich inzet om de participatie van deze min derheden aan de Terneuzen se samenleving te bevorde ren. De werkgroep heeft een huiswerk- en taalstimule- ringsproject opgezet, met als doel Surinaamse en Antil liaanse kinderen die veelal tweetalig zijn, extra te on dersteunen bij hun school werk. Voor dit project kan men overigens nog enkele vrijwilligers met onderwijs- kennis gebruiken. Voor de projecten op het gebied van intercultureel onderwijs heeft de werk groep allerlei materiaal be schikbaar, dat aan de kleu ter- en basisscholen kan worden uitgeleend. Verder is TAS van plan om ook dit jaar weer een schooltalen- tenjacht te houden. Wat de vrouwenactivitei ten aangaat, staan evenals in de voorgaande jaren ver schillende cursussen op het programma. Op donderdag 17 februari wordt in hotel De Post een informatie avond gehouden over de cursussen kleding maken, handwerken en (Surinaam se en Antilliaanse) kleder drachtpoppen maken. Bij voldoende belangstelling zal voor Nederlanders een cur sus Papiemento (Antil- liaans) en Sranan Tongo (Surinaams) worden ver zorgd. Op sportief gebied zal dit jaar minstens één zaalvoet- baltoernooi woren gehou den. Uit de recreatiesport, die nu wekelijks op de vrij dagavond plaatsvindt in de sporthal Oude Vaart, is in middels een zaalvoetbal team ontstaan, dat deel neemt in competitieverband. Verder houdt TAS zich bezig met een jeugd-zang- en dansgroep. Meer informatie, elke woensdag, donderdag te verkrijgen via Harry Beel, telefoon 01150-96451. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Tijdens een besloten bijeenkomst van be stuur en leraren van de Stich ting Terneuzense Muziek school hebben drie docenten het feit herdacht dat zij 25 jaar aan de school verbonden zijn. Dat waren mevrouw F. Del- vaux-Tassignon, lerares piano en solozang, de heer M. Breij- dels, leraar klarinet en saxo foon en de heer N. de Keyser, leraar koperen blaasinstru menten en contrabas. In haar toespraak vertelde de voorzitster dat zij uit de mond van de inspecteur voor Kunstzinnige Vorming had vernomen, dat de Terneuzense Muziekschool tot één van de drie tot vijf beste muziekscho len van Nederland behoorde. Zij gaf dit compliment graag aan de leraren door. De directeur memoreerde dat hij vooral in zijn beginpe riode aan de Terneuzense Mu ziekschool veel steun van de jubilerende docenten had on dervonden en hij bedankte hen voor hun vriendschap en de prettige samenwerking. Daarna was er een gezellig sa menzijn. Van een onzer verslaggem SAS VAN GENT - Bowlii club De Vlaanderen hield afgelopen weekeinde eenon bowlingtoernooi. „Het sp: nendste toernooi, ooit gesj in de Vlaanderenhal", i een van de organisatoren. Uitslagen: Heren: 1. G.S dat, 2. W. de Coenen, 3. Rammeloo, 4. J. de Leux.S. Lammers, 6. F. Wisse, 1 Verslijpe; 8. L. Manni. Da® 1. E. Neve, 2. M. de Clerck,! van Durmen, 4. L. Stokli man, 5. S. Lammers, 6. S, der Hooft, 7. W. VasseurJ van Delden. Handicap: 1 Lauwerse, 2. W. Dijselinck, J. de Vilder, 4. J. Timmerr; 5. D. Wolff, 6. W. de Leux.l Grootings, 8. J. Vermenten Het biedt meer ruimte dan het huidige als zoda nig iQ gebruik zijnde voormalige gemeente huis. Volgende week woensdag praten de Dorpsraad Hoofdplaat en belanghebbende vereni gingen met welzijnswe thouder Jan Vergouwe over de eventuele moge lijkheden. De wethouder kan zich in denken dat de voormalige school de voorkeur verdient maar, zo meent hij, „de ge meente kan niet eerder tot in richting als dorpshuis over gaan dan wanneer het voor malige gemeentehuis is ver kocht. Wij kunnen geen twee gebouwen in één kern aan houden als een soort gemeen schapshuis. Dat is onbetaal baar". Dorpsraadvoorzitter J. van de Ameele zegt dat er veel za ken in het schoolgebouw on derdak zouden kunnen vin den. „Bejaardensoos, peuter speelzaal, Jongeren Vereni ging Hoofdplaat (Joveho) en ZIKV-cursussen. Ook kan er een bol den. Ei voor d< gevondi is echte verenig ke hors ken. W laat dal zo zegt Volge we zal aan het gebeure kun je uitsmei tot het wordt ting to< moeten maals meente: Over wethoue Hoofdp schapsi meer worden den we technisc meente wethou onderzi wel in leid", b< Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - Het Aar- denburgse college van B en W is druk bezig met het zoeken van een tijdelijke oplossing voor de plaatsing van het in middels beruchte carillon. Dit carillon is, zoals bekend, afkomstig van de stichting 'Ons Nationaal Monument' uit Drachten, en is bedoeld als tastbare herinnering voor het vele werk dat indertijd is ver richt voor de mobilisatie en oorlogsslachtoffers. Bedoeling van de gemeente raad van Aardenburg was in dertijd het carillon een plaats je te geven in de toren van de aloude St. Baafskerk. Hiertoe was vorig jaar een bedrag van 76.000 gulden uitgetrokken voor het hergieten van sommi ge klokken en het stemmen van het muziekinstrument. Gedeputeerde Staten hebben dat raadsbesluit niet goedge keurd, omdat het eerst een in zicht wil hebben in de totale kosten van de gehele operatie. „Gezien de huidige finan ciële situatie, zit het er niet in dat deze uitgave, geschat op rond één ton, op korte termijn gepleegd kan worden", aldus burgemeester drs. W. Locke- feer. Het college heeft wel de be doeling het klokkenspel ten toon te stellen. Hoe en waar is nog niet bekend. Wel bekend is Burgemeester hockefeer: .uitgave kan niet gedaan worden - FOTODESTEM/COR J. DE BOER dat het in ieder geval niet zal spelen. „Dat is ons ontraden door de Nederlandse Klokken spel Vereniging. Een carillon op de begane grond dat speelt, geeft een enorme geluidsover last", aldus de heer Lockefeer. Hij ontkende dat reeds defi nitief besloten was het carillon voorlopig te plaatsen op een grasveldje, tegenover het ge meentehuis op de Markt. AXEL Boekhandel Galerie Bellemi Oosterstr. 11- Expositie van htj snijwerken van Jan Versch Geop. dag. 10-18 u., zond. (t/m 28 febr.). Kindergalerie-1 straties uit kinderboeken van)| Bertrams, (tot 5 mrt.). GOES Grand- 20 u. Als je begrijpt \u bedoel, a.l. 23 u. Jeugdig speelgfl 18 j- HULST Koning van Engeland- 19.15 uj je begrijpt wat ik bedoel, a.U en 21.30 u. The hot bubblef maagd, 12 j. 19.15 en 21.30 u. dan leeft wie dan zorgt, a.l. J| Les uns et les autres, a.l. 21.3J Sex bommen in actie, 18 j. Ga] Van Geyt- Expositie van M. straeten-Iserbyt met schilden Ch. Donker, R. Homan en H. Bej rik met grafiek. Geop. werkar en 14-18 u., zat. tot 17 u., zond. Ir u., dinsd. gesloten (tot 21 febr.) DE KLINGE Rene de Moor-19.30 u. schieting-1 MIDDELBURG City theater- 20 u. Wie dan leeft J] dan zorgt, a.l. 23 u. Candy, ner die wel wil, 18 j. De Vlet „Reizende kunsttentoonstelling! Zeeland '83". Geop. di. t/m r 13-17 u., zond. 14-17 u. (t/m 13 W OOSTBURG Ledeltheater- 20 u. Van de K meren des doods, 16 j. TERNEUZEN Luxortheater- 20 u. Als je beg wat ik bedoel, a.l. 20 u. Les utfj I les autres, a.l. 22.30 u. Champ in een pornobed, 18 j. Galerie kof, School weg 4- Expositie Jeroen Ghuijs met aquarellen] constructies. Geop. dag. 9-18l zond. gesloten, (t/m 28 febr.). VLISSINGEN Alhambra I- 20 u. Annie, a.l Sexamen deel 2,18 j. Alhambd.l 20 u. E.T., a.l. 23 u. Mac beth.3 Stedelijk Museum, Bellamy 19- Expositie van Geert-JanM huis met audio-visuele inst#j en performance. Geop. ma.l] vrijd. 9-12.30 en 13.30-17.(WJ febr.). Galerie Marquis, dijk 15- Expositie van Jeroen F neman met schilderijen, ob]# tekeningen en grafiek. Geop.' t/m zat. 13.30-17.30 u., zond. (t/m 6 mrt.). Van een onzer verslaggt OOSTBURG BRESKENS - Een meen burgsc college blijft erbij, dat het behe Breskens kan worden overgedragen aan ging wanneer duidelijke en haalbare pla hiervan door de vereniging kunnen wordt W ethouder J. Vergouwe i (PvdA) ziet die overdracht niet (zitten. Hij vindt dat de ge meente heeft bewezen het be- neer zelf wel aan te kunnen en hi] twijfelt eraan of de parti- Van onze correspondent HOOFDPLAAT - De heer A. ,e.. orter' die jaar voor- itter was van de r.-k. Bejaar- f aenbond, afdeling Hoofdplaat, neett op de jaarvergadering in ae soosruimte te Hoofdplaat, zilveren bondsspeld gekre sen van de Bond van Katho- "eke Ouderen. Namens het hoof dbestur I ri,e' jubilaris gefeliciteerd i. o or districtsadviseur A. öpinnewijn. De heer De Poorter blijft in I er geval in functie omdat er wn kandidaten waren voor Lr Plaatselijk voorzitter- ,aP' Tijdens de vergadering IrpiT j alle verslagen goed If keurd. Problemen betref- de s™ koffieverzorging op soos werden uitgepraat, i neri6^ bestuursleden die t 'rriM,v aftredend waren, vJrouw Soulimans en me- I a<v.i ,W steijaert, werden bij ver„anïatie herkozen. Na de I fi«™ng werd er een kof- na geserveerd, waar- gespeeld nkele bingo's werden culiere staat meente te reali vindt h de ui tb „Soit initiatii dan de we tocl gemees gistern Voor van zal van de dracht zet. Zoe kelijk van be gaan zijn gei Nu v concreti nen. „D realiser dichterl tie te le uitbreic somber we. Open d werker; Bolster met de de jaar keer g april. I ten tijd men- e romme spulletj verlore men ei medew men ze

de Stem | 1983 | | pagina 12