FEMAN 2P f£8S Nog geen rood voor sectiebestuur 1)9 Zege Knetemann s£9d I Canada IW.s |s/i De Ruyter overleden Geen gelijk voor Spanje BLOK: AANPASSEN Selectie van Spanje Interland direct op tv Sjasjerin niet bij WK in Oslo Uitsmijter van Jan Huybregts Tweekamp I Ruud Krol zwijgt Verlies Fibak 119 roop, 199 re, |199 99 299 licelli, 75 49 149 'OMÊÊfm Te koop 9* vraagd Schreuders Woningburo Kamers - etage8 Davis-cup I Bekerhouder de Verenigde I Staten kan voor de eerste Da- I vis-cupontmoeting in het I nieuwe seizoen, van 4 t/m 6 I maart in Buenos Aires, op de I sterkst mogelijke tegenstand I rekenen. De Argentijnen, die I in de finale van 1981 ternau- I wernood door de Verenigde I staten werden gestuit, hebben Guillermo Vilas, José-Luis I cierCi Alejandro Ganzabal, I Gustavo Tiberti en Roberto 1 Arguello opgesteld. De Ameri- I iraanse DC-aanvoerder Ar- I thur Ashe rekent op hetzelfde I viertal, dat de beker op I Frankrijk veroverde: John I McEnroe, Gene Mayer, Peter I Fleming, Eliot Teltscher en als «reserve Jimmy Arias. Super Bowl Beiroet I Het Italiaans voetbalelftal, de I wereldkampioen van 1982, [gaat komende zondag op be- zoek bij de Italiaanse troepen I in Beiroet. Dit Libanese uit- stapje wordt gecombineerd 1 met de interland Cyprus - Ita- I lië in het kader van de voor- I ronden voor het Europees I kampioenschap. Bij de Ita- I liaanse clubs, die de spelers al [met lichte tegenzin naar Cy- prus laten vertrekken, is de [verbazing, om niet te zeggen de ontzetting, over de Libane- jse reis zeer groot. Overleg vantevoren is er niet geweest, ook niet over de 'zakelijke' as pecten van het uitstapje, over J de verzekeringen en over de [garanties voor de veiligheid van de peperdure 'toeristen'. Carnaval I Vakantu eene rseance Trips Oranje Zesdaagse van Antwerpen Kecskemethy blijft definitief framboos fles 0,7 liter 399 :ersen of uip 500 gram 149 alen met een slagerij met 12 februari as 1 met een groenteafdeling 2 februari a s AG ian, .20- 3in \NO- 3rs. Inl. P 1 Pr. ng. eu- ga- üin. Tel. out £ikM r 1 iel., ge- ten, da, sen hulzen in de prijsklassetol I ƒ150.000- Irenestraat 28, Breda 48 SC, tel. 076-144466. Won. bur. v. Gaal, DE STEM-S WOENSDAG 9 FEBRUAR11983 I Engelse eerste divisieclub I Tottenham Hotspur heeft het I initiatie/ genomen in juli in I hel Wembley-stadion een re- I mche van de strijd om de Su- I per Bowl, het jaarlijkse hoog- I tepunt van de American Foot- I hall-competitie, te houden. I Ruim een week geleden werd |in PASADENa om de Super I Bowl gespeeld tussen de Wash ington Redskins en de Miami I Dolphins. De Redskins wonnen I liet duel met 27-17. Franz Beekenbauer is in Rio de Janeiro benaderd door de plaatselijke club Botafogo. De Westduitse international (37) wees het aanbod van de hand met: "Ik ben te oud om nog te [voetballen. Ik ben in Rio om [carnaval te vieren, niet om over mijn voetballoopbaan te I praten". |Uli Hoeness, de manager van [Bayern München, is voor een [paar vakantiedagen naar [Zwitserland vertrokken. Deze [week namelijk onderhandelt [broer Dieter met de club over [verlenging van zijn contract [on dat liet de manager liever [over aan clubvoorzitter Willi [Hoffmann. Manager Hoeness [zei voor zijn vertrek, dat voet- balier Hoeness bij verlenging [van het contract voor een jaar «opzijn salaris zal moeten inle geren en dat het niet in de be- ■doeling van de club ligt dertig jarige voetballers een contract [san te bieden voor meer dan leen seizoen. I g de voetbalbond van de Ver- ienigde Staten wil ook de Cana- I we met een eigen elftal deel- |nemen aan de professionele Ëjpwpetitie in Noord-Amerika. I e Canadese voetbalbond heeft plan, dat het Canadese I /tal beter moet voorbereiden |GP het wereldkampioenschap K 1986, medewerking van de leenaars van Montreal Manic Inkregen. TE RUIL: 2/1 kap ie H<j? ven. Grote achtertuin. OPT rit en garage. Geheel v® bouwd Tegen flat of ning in R'daal. 0169*1 4198. HUISJE voor jong stel, 076-223094. Woensd W' len na 3 uur, na 6 uur. Van onze sportredactie WAALWIJK - Op 57-jarige leeftijd is in het St. Nicolaas- ziekenhuis in Waalwijk de be kende oud-biljarter Kees de Ruyter overleden. Hij was meervoudig Europees en Ne derlands kampioen. Zijn voornaamste successen op het groene laken waren: Nederlands kampioen eerste klas 35/2 1943-1944; Neder lands kampioen ereklasse 47/2 1950-1951; Nederlands kam pioen ereklasse 71/2 1953-1954; Nederlands kampioen ereklasse libre groot van 1950 tot en met 1956; Europees kampioen 47/2 1949-1950; Europees kampioen libre 1949- 1950; Nederlands en Europees recordhouder partij gemiddel de van 500 (libre); Nederlands recordhouder partijgemiddel- de van 100 (45/1). Van onze sportredactie UTRECHT - De clubs uit het betaald voetbal hebben het advies van het FBO-bestuur, een gele kaart te trekken voor het sectiebestuur betaald voetbal, overgenomen. Giste ren werd in Utrecht door de clubs - MVV, Heracles en Ajax ontbraken - vergaderd op initiatief van FC Twente, dat zich hevig gestoord had over de handelswijze van het sectiebestuur. Dat betrof dan vooral zaken als het vereveningsfonds, het vergoedingensysteem en het sponsorcontract met Pro Sport Promotie. Tijdens de algeme ne najaarsvergadering in no vember werden diverse be sluiten genomen. Onder ande re dat het vereveningsfonds, door Romain van Dimmo in het leven geroepen om el kaar te steunen, gevuld zou worden met zeven procent van de recettes. Onderhandelingen met het BBI deed het sectiebe stuur met een heel ander voor stel terugkeren. Geen zeven procent, maar 3,65 procent van alle inkomsten. Ook over het vergoedingensysteem en het sponsorcontract had het sec tiebestuur anders gehandeld dan de vergadering besloten had. Voor de clubs reden genoeg om het sectiebestuur eens ste vig op de vingers te tikken. FBO-secretaris Eugêne Lem- mens: „We zijn inhoudelijk niet op de problemen inge gaan. Het advies om een gele kaart te trekken, is met alge mene stemmen aangenomen. Heracles en MVV hebben tele fonisch laten weten akkoord te gaan met ons advies, terwijl Ajax al eerder had laten we ten volledig achter ons te staan". De clubs drongen in Utrecht niet aan op een extra-verga dering. De eerstvolgende ver gadering van het betaald voet bal is pas in mei. „Maar", ver moedt Eugêne Lemmens, „er zal wellicht in maart een extra vergadering belegd worden. Dat heeft Eric Vilé in de na jaarsvergadering ook al aan gekondigd. Op die vergadering zullen we het ingenomen standpunt bekend maken. Dan kan er ook over inhoudelijke zaken gesproken worden". Van onze sportredactie BERN - De commissie van de UEFA die verantwoordelijk is voor de organisatie van het toernooi om het Europees voetbalkampioenschap heeft gisteren tijdens een bijeen komst in Bern een protest van Spanje verworpen. De Spaan se voetbalbond had bij de UEFA protest aangetekend, omdat de wedstrijd Malta - Nederland op 19 december van het vorig jaar in Aken is ge speeld. De Spanjaarden waren van mening, dat Nederland door het feit dat de uitwedstrijd van Malta zo dicht bij de Ne derlandse grens werd ge speeld, bevoordeeld is geweest. Van onze sportredactie ZEIST - Het Olympisch team blijft binnen de KNVB een teer punt. Onlangs werden de bondscoaches door de voorzit ters Martin Kastermans (amateurs) en Eric Vilé (be taalde sector) gevraagd hun visie eens op papier te zetten. Eric Vilé: „Het is eenvoudig. Eind februari wordt er verder over gesproken. Het gaat trou wens over de structuur. Niet over de selecties. Daar be moeien we ons niet mee. Kort weg gezegd komt het er op neer, dat Rijvers (A-team) en Baan (Jong-Oranje) beslissen wie ze nodig hebben. Daar past Blok zich bij aan. Alle teams zijn in onze visie even belangrijk". De uitleg van Kees Rijvers, het is een publiek geheim dat hij niet gearmd met Blok door de Zeister bossen wandelt, was heel wat ingewikkelder. Daar uit kon echter wel geconclu deerd worden, dat Rijvers het Olympisch team niet zó be langrijk vindt. De bondscoach: „De speler staat voorop. Het moet een normale selectie, zo als bij de clubs, zijn. Via de jeugd in het tweede team, dan naar het eerste team. Natuur lijk is het Nederlands team ge baat bij een zo sterk mogelijk B-team. En dat kan dan een sterk Olympisch team zijn". Ger Blok, bondscoach van het Olympisch team, zal er onge twijfeld geen vrede mee heb ben. Vraagtekens veer Kees Rijvers Van onze sportredactie MADRID - De Spaanse bondscoach Michel Mu- noz heeft bij zijn groep van zestien spelers vier man opgeroepen, die op 17 november in de vorige landenwedstrijd van Spanje, in Dublin tegen Ierland, een gele kaart opliepen. De UEFA heeft Spanje voor het wange drag van zijn spelers in die wedstrijd onlangs een boete opgelegd van 10.000 gulden. Het viertal gele-kaar- thouders bestaat uit Marcos, die op 26 januari ook nog uit het veld werd gestuurd in de wedstrijd Aston Villa - Barcelona, Victor, Juan José en Ma- ceda. De spelers die werden geselecteerd door Munoz zijn: doel: Arconada (Real Sociedad) en Buyo (Sevilla), verdediging: Goicoechea (Athletic de Bilbao), Gordillo (Betis Sevilla), Camacho en Juan José (Real Madrid), Maceda (Sporting Gijon) en Alvarez (Sevilla), mid denveld: Victor (Barcelo na), Senor (Zaragoza), Francisco (Sevilla) en Roberto (Valencia), aan val: Carrasco en Marcos (Barcelona), Rincon (Be tis Sevilla) en Sarabia (Athletic de Bilbao). Van onze sportredactie HILVERSUM - De NOS-tele- visierubriek 'Studio Sport' zai woensdag 16 februari een rechtstreeks verslag verzor gen van de voetbalwedstrijd Spanje - Nederland in Sevilla. De wedstrijd wordt gespeeld in het kader van de voorron den voor het Europees kam pioenschap voor landenteams. De uitzending is op Neder land 2 van 20.25 tot 22.22 uur. Het commentaar wordt ver zorgd door Theo Reitsma. l'8nHaagse ijshockeyclub HIJS "„.««rt in financiële ''ikheden. Op verzoek Ian c'uk heeft de Haagse tan°Cuat mr H- Bouma uitstel Isnli tal.inë gevraagd. De |jfers. krijgen al van begin 1,ir„L?r' 8een salaris meer. De P oblemen bi;j HIJS zijn VQl_ LJ*mr- Bouma, ontstaan net tegenvallen van be- «tersaantallen en door de L„ jZen die zijn geleden op V. °°r HIJS georganiseerd lotai eind vorig jaar- De leulnf sc^u'd bedraagt 150.000 Ibedrrf de schuld aan fiscus en ytsvereniging uitgezon- singel 3, Breda. „s 140793 b.g.g. 01696-310 076-| ,prlu?'leene' de tweevoudige :1a» i.ampioen in de 500 cc" heeft gisteren voor het iall sedert zijn ongeval van tor '8 jaar op een race-mo- gezeten. Van onze sportredactie OSLO - Viktor Sjasjerin uit de Sovjet-Unie is de grote afwe zige bij het toernooi om het wereldkampioenschap schaat sen voor allrounders, dat ko mend weekeinde in het Bis- iett-stadion in Oslo wordt ge houden. De twintigjarige trainings partner van Dimitri Botsjka- rev eindigde tijdens het Euro pees kampioenschap in Den Haag als twaalfde. De coach van de Sovjet-ploeg, Barisjev, gaf geen reden op voor de af wezigheid van Sjasjerin. Kon- stantin Korotkov, die de schaatswereld op eerste kerst dag verbaasde, toen hij op de Medeobaan in Alma Ata de 10.000 meter aflegde in 14.17.61, is aangewezen als vervanger van Sjasjerin. ZEIST - Morgenavond wil Kees Rijvers zijn selec tie voor de interland tegen Spanje, volgende week woensdag in het Sanchez Piz Juan-stadion van Se villa, rond hebben. Dan zal de bondscoach in over leg met de medische staf beslissen of de door hem uitgenodigde spelers fit genoeg zijn om aan de zwa re klus in Spanje te beginnen. Het grootste vraagteken kan achter Kees van Kooten gezet worden. De bonkige spits van PEC kwam gisteren in Zeist, waar de spelers zich om 11.00 uur verzamelden, nau welijks in actie. De pijnlijke knie lijkt niet tijdig gerepa reerd te kunnen worden. „Als er iemand afvalt, is het Van Kooten", vermoedde ook Kees Rijvers. „Hij zal nog eens ge test worden. Met de Ajacieden ligt het wat beter. Schoenaker en Ophof spelen donderdag nog een halve wedstrijd met Ajax. Ik meen tegen Volen- dam, of anders een amateur club uit de omgeving van Am sterdam". Evenals Kees Rijvers was dokter Kessel somber gestemd over de kansen van Kees van Kooten: „Qua prognose is hij er het slechtst aan toe. Schoe naker heeft vanochtend niet getraind, vanmiddag wel. Dat is redelijk goed gegaan. Ophof heeft nog niet getraind. De blessure is te vers. Maar zo op het eerste oog lijkt het niet ernstig". Morgen wil Kees Rijvers echter weten waar hij precies aan toe is. Immers, eerder viel Jan Peters al af, waardoor de groep momenteel maar vijf tien man sterk is. Rijvers: „Ik had nog geen streep gezet door Jan Peters. Er waren afspra ken dat hij als één van de zes tien mee naar Spanje zou gaan. Voorwaarde was wel dat hij zondag zou spelen. Dat is niet gebeurd. Bovendien bleef Jan last houden. Daarom moest ik hem wel schrappen". Over de aanvullingen, twee als ook Van Kooten afvalt, wilde Kees Rijvers gisteren nog niets kwijt. In ieder geval hoeft er niet gerekend te wor den op Kees Kist. „De infor matie die ik nu vanuit Parijs krijg", verduidelijkte Kees Rijvers, „is niet zo gunstig. Ik kan er nu nog weinig van zeg gen. Als bijvoorbeeld ook Op hof nog eens afvalt, komt de Van onze sportredactie ZEIST - Jan Huybregts, competitieleider en secre taris betaald voetbal, zorgde gisteren in Zeist voor de uitsmijter. Aan het eind van de perscon ferentie liet Huybregts weten, dat de afgelaste duels FC Twente - FC Utrecht en Roda JC - AZ'67 dinsdag 1 maart ge speeld worden. Toen hem gevraagd werd of hij dan wel reke ning gehouden had met 2 maart, de dag waarop het Olympisch team in en te gen Liechtenstein speelt, keek Huybregts verbou wereerd de zaal in. Ger Blok, die voor zijn Olym pisch team bij FC Utrecht wellicht vier spelers weg plukt en Tiktak van AZ'67 ook nodig heeft, was niet eens geraad pleegd. Huybregts zal daarom naar een nieuwe datum moeten zoeken. De eerste divisie-wed strijden DS'79 - FC Den Bosch en Heerenveen - Vitesse worden in ieder geval woensdag 9 maart gespeeld. door Romain van Damma situatie weer heel anders te liggen. Nee, ik heb nog nie mand ingelicht om eventueel klaar te staan voor de reis naar Spanje. Iedereen weet toch wat er speelt. Met ge boekte vakanties en andere afspraken kan ik geen reke ning gaan houden". Michel Valke en Pierre Ver meulen hoeven zich dat naar alle waarschijnlijkheid niet aan te trekken. Het werd door Kees Rijvers niet met zoveel woorden gezegd, maar wel liet hij doorschemeren de geschor ste Feyenoorders voorlopig niet in beeld te hebben. „Er is een hele groep die hard aan het werk is", stopte hij Valke en Vermeulen in een hokje, „maar zich nog niet naar de top kan werken. Bovendien speelt bij Vermeulen nog wat anders mee. Hij vergeet zich nog al eens gemakkelijk. En van de groep die in Spanje speelt, wordt verwacht niet op provocaties in te gaan". Onderwerp van gesprek was uiteraard ook Ruud Krol. De 'veteraan', die eerder door Rijvers bedankt was voor be wezen diensten, maar nu weer bij de selectie zit. „Ik heb met Krol in de groep gesproken", deed Rijvers alsof er niets aan de hand geweest was. „Mijn indruk is dat er totaal geen problemen zijn. Hij heeft wel begrepen waarom de selectie zo gespeeld is. Over zijn func tioneren is gedeeltelijk ge sproken. Ja, hij speelt libero. Anders was hij niet uitgeno digd. Bennie Wijnstekers blijft overigens aanvoerder". Als de selectie morgenavond na een laatste test weer huis waarts keert, zal er voor don derdag en vrijdag in Zeist een kamer gereserveerd worden voor Johnny Metgod. Onder leiding van Kees Rijvers zal de oud-A^-speler, die vandaag met Real Madrid tegen Gijon speelt, een trainingssessie af werken. „Misschien komen er nog een paar bij", bleef Rij vers opnieuw vaag, „dat hangt er van af hoe de situatie zich ontwikkelt. In ieder geval zal -rx ■<&<r Op een bijna winters trainingsveld trainden gisterochtend in Zeist enkele van de spelers, die ver moedelijk tegen Spanje in Sevilla zullen aantreden. Vlnr. Van der Gijp, Krol, Wijnstekers, Spelbos, Edward Metgod en op de rug gezien Koolhof. - F0T0 ANP ik de opstelling niet in een vroegtijdig stadium bekend maken. Met de groep kom ik wat het concept betreft wel overeen. Inderdaad, in de groep zitten veel middenvel ders. Maar dat is een vast ge geven uit het Nederlands voet bal. Over dat concept kan trouwens later gepraat wor den. Belangrijk is nu om na deze dagen precies te weten wie honderd procent fit is". van onze sportredactie ZEIST - Het Nederlands elftal zal niet deelnemen aan een toernooi in Japan. De Japanse voetbalbond liet onlangs we ten Oranje niet uit te nodigen. In Zeist liggen momenteel nog twee invitaties. Eén uit het Canadese Vancouver en één uit Nieuw-Zeeland. Eric Vilé: „Het ligt niet zo gemak kelijk. Het gaat om toernooien in de maand juni. Dan spelen de clubs nogal wat vriendsch appelijke wedstrijden. We in ventariseren nu wat de clubs op het programma hebben staan. Dan kan er bekeken worden wat er voor Oranje mogelijk is". Kees Rijvers heeft er bij het sectiebestuur overigens op aangedrongen veel vriendsch appelijke wedstrijden voor het Nederlands team te organise ren. Rijvers wil namelijk met een sterk verjongd A-team zo veel mogelijk internationale ervaring op doen. De bonds coach: „Dat staat los van de kwalificatiewedstrijden. Die staan op zichzelf. Daarnaast moeten er mogelijkheden zijn te bouwen met een jong team". Van onze sportredactie INZELL - Bondscoach Henk Louwmans voelt er veel voor de tweekamp om de vierde plaats in de dames WK- schaatsploeg vrijdag en zater dag te houden. Aanvankelijk lag in het in de bedoeling het duel tussen Ineke Kooiman en Thea Limbach zaterdag en zondag in Inzeil af te werken. „Zo krijgen de rijdsters een dag extra rust. |.iiiiiiiiiiiiiiiiiiimHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii| Van onze sportredactie E ZEIST - Bondscoach Kees Rijvers en Ruud Krol hebben E voorlopig de strijdbijl begraven. Rijvers en Krol zuilen nooit E de grootste vrienden worden, maar wijselijk werd gisteren 3 besloten zo min mogelijk in te gaan op eerdere botsingen. 3 E Losjes deelde Kees Rijvers mee de libero van Napoli niet 5 E apart genomen te hebben. „Niet nodig", oordeelde de bonds- jg coach. Nog geen uur later liet Ruud Krol weten: „Ik heb E even met Rijvers apart gesproken. Dat duurde niet lang. In E de groep is er nog het een en ander gezegd". Doorvragen had E vervolgens weinig zin meer. „Het gaat om persoonlijke din- s E gen", hield de Nederlandse record-international de boot af, s E „daar wil ik verder niets over zeggen. In ieder geval heb ik s 3 nooit in mijn hoofd gehad meteen terug te keren. Ik ben uit- S 3 genodigd. Daarom ben ik hier". 3 Na eerder gedane uitspraken een wel erg simpele verkla- 3 3 ring. Immers, Krol liet nog niet zo lang geleden weten eerst 3 3 een verhelderend gesprek te willen hebben met de bonds- 3 coach. Rijvers liet toen onmiddellijk weten daar weinig be- 3 3 hoef te aan te hebben. Hoe de relatie Rijvers-Krol nu is, werd 3 echter niet geheel duidelijk. Al stelde Krol wel: „Ik zie dit als 3 een gewone wedstrijd. Als ik negentien was geweest, stond 3 E ik misschien te trappelen. Nu ligt dat wat anders. Ik zie het 3 E gewoon als een wedstrijd. Ach, ik hoef niet te eten van het Nederlands elftal". 3 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiil Van onze sportredactie ST. GILLES - Gerrie Knete mann heeft gisteren in de Grote Prijs Costieres du Gard gezorgd voor een vervolg van het succes van Jan Raas. Kne temann zegevierde in de wie- ierwedstrijd van Nimes naar St. Gilles over 128 kilometer. Raas had een dag eerder de Grand Prix van Ales, de offi cieuze openingswedstrijd van het profwielerseizoen, gewon nen. Twintig kilometer voor de eindstreep ontsnapte een groep van twaalf renners uit het peloton. Twaalf kilometer verder waagden Knetemann, de Zwitser Seiz, de Deen An dersen en de Franse neoprof Capuis een sprong uit de kop groep. Het lukte, mede omdat Knetemanns ploeggenoten Adri van Houwelingen, Ad Wijnands en Cees Priem in de achtervolgende groep afstop pend werk verrichtten; Zo doende kon het kwartet een voorsprong opbouwen van ruim anderhalve minuut. Knetemann was verreweg de snelste in de eindsprint. De uitslag van de Grote Prijs Costieres du Gard is: 1. Knete mann (Ned) 128 km in 3 uur 12 min 13 sec, 2. Seiz (Zwi) z.t., 3. Andersen (Den) z.t., 4. Capuis (Fra) z.t., 5. Bonnet (Fra) op 1.32, 6. Adri van Houwelingen (Ned), 7. Wijnands (Ned), 8. Madiot (Fra), 9. Priem (Ned), 10. Glaus (Zwi), 11. André (Fra), 12. Rooks (Ned) allen in de zelfde tijd als Bonnet De Belgische wieleréquipe van ploegleider Ronald de Witte heeft gisteren in Rincon de la Victoria de proloog van de Ruta del Sol ge wonnen. Met kopman Frank Hoste in de gelederen zegevierden de Belgen in de ploegentijdrit over vijf kilometer. De Nederlandse formatie van ploegleider Hennie Liebregts bezette de vijfde plaats in 23.42. De uitslag van de proloog (ploe gentijdrit) is: 1. ploeg De Witte 23 min 06 sec, 2. ploeg Minguez 23.30,3. ploeg Gonzalez z.t, 4. ploeg Car rasco 23.36, 5. ploeg Liebregts (Schipper, Van Dongen, Van der Broek) 23.42. van onze sportredactie ANTWERPEN - René Pijnen heeft met zijn Belgische kop- pelgenoot Stan Tourne op de voorlaatste dag van de wieier- zesdaagse van Antwerpen de leiding behouden. Pijnen en Tourne hebben een ronde voorsprong op de koppels Rinkiin/Kristen (Wdi) en Ser- cu/De Wilde (Bel). Rinklin en Kristen zetten de vijfde dag naar hun hand. Zij stonden voor dinsdag vierde. Een furieuze jacht maakte hen tot de grootste concurrenten van Pijnen en Tourne. De stand is na de vijfde dag: 1. Pijnen/Tourne (Ned/Bel) 635 punten, op één ronde: 2. Rinkiin/Kristen (Wdi) 530, 3. Sercu/De Wilde (Bel) 482, op twee ronden: 4. Schütz/Van Linden (Wdi/Bel) 866, 5. Her- mann/Vaarten (Lie/Bel) 466,6. Frank/Colijn (Den/Bel) 455. lotto 5 le prijs: geen winnaar, 2e prijs: 2 winnaars, die elk bruto f. 150.000,- ontvangen, 3e prijs: 112 winnaars, die elk bruto f. 3.276,60 ontvangen, 4e prijs: 6.404 winnaars, die elk f. 57,30 ontvangen, 5e prijs: 95.527 winnaars, die elk f. 5,- ontvan gen. Toto 5 le prijs: 2 winnaars, die elk bruto f. 33.290,50 ontvangen, 2e prijs: 14 winnaars, die elk bru to f. 2.370,60 ontvangen, 3e prijs: 178 winnaars, die elk f. 466,- ontvangen. Toto gelijk 5 le prijs: geen winnaar, 2e prijs: 6 winnaars, die elk f. 437,60 ontvangen, 3e prijs: 96 winnaars, die elk f. 64,50 ont vangen, 4e prijs: 1.607 win naars, die elk f. 5,50 ontvan gen. Cijferspel 5 Het winnend nummer was: 916010. 6 cijfers goed: geen winnaar, 4 cijfers goed: 29 winnaars, 3 cijfers goed: 262 winnaars, 2 cijfers goed: 2.521 winnaars. Van onze sportredactie ZEIST - Het Nederlands Handbal Verbond heeft giste ren het contract terug ontvan gen, volgens welk de verbinte nis met bondstrainer Jan Kecskemethy tot 31 juli 1984 wordt verlengd. De Tsjechoslowaakse auto riteiten gaven Kecskemethy eind december toestemming nog drie jaar in het westen te werken. De contractverlen ging van de handbalcoach is daarmee definitief. Hoewel de organisatie van het WK-handbal heren (B- groep) zo goed ais rond is, kle ven er nog enkele oneffenhe den aan het gebeuren. Giste ren bleek dat de IHF (Interna tionale Handbal Federatie) f. 150.000,- verlangt van de NOS om de televisie-uitzendingen te mogen verzorgen, terwijl de omroep als hoogste bedrag f. 93.000,- heeft geboden. Frits Wijk, voorzitter van het organisatie-comité, ver trekt maandag naar Bazel om de IHF om te praten. „Je staat machteloos. Wij willen zelfs de televisie gratis toegang verle nen", zei Wijk. „Hoe meer handbal op het scherm, des. te beter". Het NHV onderzoekt mo menteel de mogelijkheden om de nationale ploegen in de toe komst met een vorm van shir treclame te laten spelen. „Het is in de toekomst on mogelijk om een WK-toernooi te organiseren zonder de hulp van de commercie. Van de le den hoef je niets te verwach ten. Dat heeft de praktijk ge leerd". Van onze sportredactie RICHMOND - Wojtek Fibak, ingeschat als de derde speler bij het tennistoernooi in Rich mond (Virginia), waar 820.000 gulden te verdelen is, werd al in de eerste ronde uitgescha keld. De Pool, die in de eerste set een set-point en in de tweede een voorsprong van 3-1 ver speelde, werd in twee sets ver slagen door Mike Bauer, via het kwalificatietoernooi deel nemer in Richmond. Uitslagen eerste ronde: Mi ke Bauer (Vst) - Wojtek Fibak (Pol) 7-5, 6-4, Jimmy Arias (Vst) - John Sadri (Vst) 1-6, 6-4, 7-6, Jeff Borowiak (Vst) - Tomas Smid (Tsj) 7-6, 6-0, Do minique Bedel (Fra) - Shlomo Glickstein (Isr) 6-3, 7-6, Henri Leconte (Fra) - Marcus Hoce- var (Bra) 6-4,6-2. I

de Stem | 1983 | | pagina 9