Wielercomités willen onderlinge wedstrijd Organisatie Jeugdtoer in stichting Winst Operatie ABN Bank SAR-I te sterk voor MZ-IV Ook met looptijden van 1,2 en 3 jaar. Dames Effect ongeslagen Badminton indau-Hulst [eeuwen in ^rPeldoorn Heyboer weer clubkampioen maandelijkse rentevergoeding stortingen giraal of per kas vanaf f15.000,- looptijden van 1,2,3 en 5 jaar vaste rente, respectievelijk 4.75%, 5.25%, 5.75% en 6.75% tussentijdse opname is niet mogelijk, maar bij overlijden is de inleg beschikbaar. Vijfde maal gelijk spel Hontenisse LENSPAG 9 FEBRUAR11983 T14 PAGINA SPORT 2 van onze sprtredactie LiSKIL - De wielerco- l„,ites van Vogelwaarde, uw, Zuiddorpe, Axel, leswaarde, IJzendijke, I Philippine- Breskens en Inoofdplaat hebben belang- Hins om een interclub- ISstrijd te houden. Van- l,„„nd (woensdag) komen KL comités in Atlanta te Ljskil bij elkaar om te traten over het vaststellen L de data. Wielervereni- ifins The® Middelkamp on- Lsteunt het initiatief en houdt begin maart op het Hrainingscircuit in Goes en [omgeving ook een wed- Lrijd. Op 23 april houden de Leiercomités van Waarde, ■gcabbendijke en Kruinin- Ieen individuele tijdrit lover 30 kilometer. Het par- Ikoers loopt langs de zeedijk I langs Rilland-Bath. 1 DeZe wedstrijden worden Izehouden ter vervanging |van wedstrijden in Belgie. Zoals bekend besloot de Bel- Lische Wielrijders Bond vo- Irige week de wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen Keen dispensatie te verlenen T-r, vóór 1 juni bij onze zui- derburen te mogen koersen in wedstrijden zonder het predikaat „internationaal". De wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen heeft de laatste tijd naarstig ge zocht naar „lange" parkoer sen om zodoende de renners de gelegenheid te geven enigszins wat wedstrijdrit me op te laten doen. Tal van wielercomites zien daar wel brood in. „Deze wedstrijden hoeven niet veel geld te kos ten. Ze worden buiten de KNWU om gehouden. Ove rigens heeft Arjaan de Schipper laten blijken er niets op tegen te hebben. De renners zullen een klein be drag als inschrijfgeld moe ten betalen. Mogelijk stor ten de comité's ook wat geld in een potje, zodat we een klein prijzenschema kunnen toepassen", aldus de kers verse voorzitter van de wie lervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen Ad 't Gilde. Er zal tevens een eind klassement worden opge maakt om de renners te sti muleren. „Dat kan de strijd bevorderen. Je rijdt nu ten minste voor een doel. Een prijzenschema is niet nood zakelijk, maar als de wie- lercomité's het daarover eens worden is het meege nomen", aldus Henk de Jong, de ex-amateur van de wielervereniging Theo Mid delkamp. Naast de wielerverenigin gen Theo Middelkamp en Zeeuwsch-Vlaanderen zul len .diverse andere wieler verenigingen worden uitge nodigd. Er wordt gedacht aan de Zuidwesthoek, Roo sendaal, Delta, De Hoekse Renners en wielervereni ging Breda. Ad 't Gilde sluit zelfs niet uit dat ook in be paalde gevallen Belgische clubs mogen deelnemen. „Als er in België geen wed strijden zijn en er kunnen niet zoveel Nederlandse verenigingen aan de start verschijnen, dan sluit ik dat niet uit. Je mag de contacten niet laten verwateren met Belgische verenigingen. Ik vind zelfs dat die nauwer moeten worden", meent 't Gilde. De meeste comité's ver wachten geen moeilijkhe den bij het aanvragen van een vergunning bij de di verse gemeenten. Voor de gemeente Hulst lijkt het echter anders te liggen. Daar wil men alleen nog vergunningen geven voor traditionele koersen. Een in- terclubwedstrijd valt daar hoogstwaarschijnlijk bui ten. SLUISKIL - Met het al eer der aangekondigde terug trekken van Walter van Ac ker, voorzitter van de jeugdcommissie, wordt de organisatie van de jeugd toer door Zeeuwsch-Vlaan- deren overgeheveld naar een aparte stichting. „Het risico is te groot. Als dit eve nement een keer mislukt is de wielervereniging fail liet", aldus vice-voorzitter Herman Mobach, tijdens de algemene ledenvergadering van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen. De wielervereniging heeft nu ook een nieuw bestuur. Zo als te verwachten viel werd Ad 't Gilde de nieuwe voor zitter. Herman Mobach her dacht in zijn openingswoord de twee grote wielervrien den Wim Hendriks en Jan van Tatenhove. Natuurlijk kwamen de perikelen rond de derde wielervereniging aan de or de. Ad 't Gilde liet doorsche meren niets op deze vereni ging tegen te hebben, mits dat de dreigementen met korte gedingen zo snel mo gelijk tot het verleden beho ren. „Theo Middelkamp is een bevriende vereniging en zolang Zeeland blijft drei gen zal de verstandhouding ook niet goed zijn", aldus 't Gilde. De voorzitter van de wie lervereniging heeft in dit licht bezien er ook geen moeite mee dat in de toe komst de wielervereniging Zeeland aan interclubwed- strijden zal mogen deelne men. 't Gilde stak niet onder stoelen of banken dat de KNWU in deze kwestie geen al te beste rol heeft gespeeld. „De verhouding met de KNWU-afgevaardigden in Woerden is er niet beter op geworden. De heren hebben punten verspeeld", liet de voorzitter weten. De algemene ledenverga dering stond verder nog in het teken van het afscheid nemen van Johan de Maes- schalck als bestuurslid en Walter van Acker als jeugd- commisievoorzitter. Beiden kregen een leuke attentie aangeboden. „Ik heb altijd gezegd dat jullie niets moes ten doen voor mij. Nu je het wel gedaan heb vind ik dat toch fijn", aldus Van Acker, die van grote waarde is ge weest voor de wielervereni ging. De jeugdcommissie van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen is nu als volgt samengesteld: Jac ques d'Hont (voorzitter); Ben Nijs (secretaris); Jeek Fortrei (penningmeester) en de leden Rinus van Cadsand en Rob Verbiest. De sportcommissie was dringend aan uitbreiding toe. Dennis Kramer moest vorig seizoen bergen werk verzetten. Gelukkig kreeg deze commissie ook uitbrei ding. Dennis Kramer (voor zitter) wordt vergezeld door Ad de Feijter, Hans Moens en Arnold Clays. Financieel gaat het met de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen re delijk. Om wat toch meer armslag te krijgen zullen er in de winter toch meer acti viteiten plaats moeten vin den. Daar tegenover staan de meer inkomsten door de verhoging van het contribu- tiegeld bij de jeugdleden, zij betalen nu dertig gulden per jaar en dat was vijfentwin tig gulden, de nieuwelingen, junioren en amateurs. De contributie van de comités blijft honderd gulden. Door de bestuursverkie zing van de wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen ziet het hoofdbestuur er nu als volgt uit: Ad 't Gilde (voorzitter); Herman Mo bach (vice-voorzitter); Piet Boeye (secretaris); Ko van Meurs (penningmeester) en de leden Dennis Kramer, Jacques d'Hont. lechte beunt otkey dames EI. - De schaakvereniging Indau uit Axel en de schaak- b Hulst hebben een succes- lle jeugduitwisseling ge- juden. De wedstrijd werd sld op elf borden over e ronden. De eerste ronde met slechts één punt schil gewonnen door de i^Bgsten van Landau. De '!yi eede ronde was een span- nde strijd waarbij de pun- i gedeeld werden. De uitslag sM-5%. lOrganisato Van Ham van ndau noemde de sehaak- dstrijd voor de jeugd van 8 12 jaar bijzonder geslaagd, noemde het een leuke er- ring voar de jeugdschakers eens een wedstrijdje te len buiten hun eigen woon- Voor velen was het :1 Landau-Hulst ook de eer- keer dat ze „buiten de Ir" schaakten. De sfeer was jnoedelijk en ongedwongen, eerste borden werd lelijk geconcentreerd ge- iakt en was het doodstil, ir bij de lagere borden leek soms meer op snelschaken, afloop hebben leden van fide verenigingen afgespro- om deze uitwisseling te 'halen. I-DOOKN' - Ernst Verbe- Marathon was de snel- :uw in de midwinterma- 1 Ie Apeldoorn. De Vli- 'e atleet liep in het sterke r een 52e plaats in een 2 uur, 43 minuten en >nden. Job Matthijssen Dynamo werd 60e in resultaten van de overige 'en m deze zware marathon Kees Bruins, AV'56 2.45.20; lis de Jonge, AV'56 2.46.45; J Rouw, AV'56 2.57; Daaf Goe- tbu"' AV'56 3.10.30, Jaap Oele, "tt®; Koos Oggel, AV'56 Ad Bouwens, Delta Sport in Swint, Zeeland Sport JoHasevoet, AV'56 3.20; Pe- TOkamp, AV'56 3.24.34. «waren er Zeeuwen present mint-marathon, die over 18,5 Pig- Ron Abuijs, de Dy- i l .aan' was de eerste itfn £Tn ''id van 1 uur, 3 en 3' seconden. De overi- r waren hier: Ron Del- amS*® 103-42I c°v Lam" f"-1-!®; Teun Venrooy, t int! Kees Korteleven, KrS?,' Pla Verstelle, AV'56 UenkGhjn, AV'561.35. TERNEUZEN - Een slecht weekeinde voor de Zeeuwsch- Vlaamse damesteams in de hockeycompetitie. Rapide moest vier keer aantreden en alle keren werd ruim verloren. Zaterdag trokken Zevenbergen en Pelikaan aan het langste eind en zon dag bleek weer Zevenbergen te sterk en was het de beurt aan Zundert om de Rapide-dames aan de zegekar te binden. Ook de dames van Olympia kwamen niet tot winst. Eerst werd verloren van Zwart Wit en daarna bleek Waalwijk te sterk voor de Ter- neuzense dames. De heren van Rapide en Olympia kwamen niet in actie. Dames derde klas: OLYM PIA-ZWART WIT 6-8 - Olym pia kwam goed voor de dag te gen het sterke Zwart Wit en lang leek het er op dat Olym pia voor een verrassing zou gaan zorgen. In een doelpunt rijke eerste helft kon Zwart Wit geen afstand nemen. Rust 5-5. Na de hervatting ging het tot 6-6 gelijk op, maar toen had Olympia de pech dat het een, aantal keren het houtwerk raakte. Zwart Wit had meer geluk en scoorde wel en won dan ook met 6-8. Doelpunten- maaksters van Olympia: Christian Dieleman (2x), Ine Bekkering (2x), Monique Ka velaars en Marian Dieleman. OLYMPIA-W AALWIJK 3-4 - Het was vlot 0-1, maar Ine Bekkering trok de zaak weer recht. Toch was Waal wijk in het laatste deel van de eerste helft sterker en liep dan ook verdiend uit naar 1-4. In de tweede helft herstelde Olympia zich redelijk en kwam door Yvonne Kooien en Marian Dieleman terug tot 3-4. Toen was Olympia echter leeg gespeeld en Waalwijk kon nog vrij gemakkelijk de winst vasthouden. Dames vierde klas: ZEVEN- BERGEN-RAPIDE 10-1 - Een eenzijdige wedstrijd met een veel sterker Zevenbergen. Bij rust leidden de Brabantse da mes al met 5-0. In de tweede helft redde Carine van de Mooter de eer voor Rapide. PELIKAAN-RAPIDE 1-6 - Rapide was moegestreden en kon geen vuist maken tegen het toch ook niet zo sterke Pe likaan. Bij rust leidde Peli kaan al met 3-0. Ook nu was het Carine van de Mooter die de eer roor Rapide redde. RAPIDE-ZEVENBERGEN 1-6 - Voor de tweede keer bleek Zevenbergen kwalitatief veel sterker. Rust 0-3. Pas bij 0-5 kon Tineke Lockefeer te gen scoren: 1-5. In de slotfase werd het dan nog 1-6. RAPIDE-ZUNDERT 3-8 - Zundert opende de score, maar Brigitha Reijns bracht beide partijen weer op gelijke voet. Toen greep Zundert het initia tief en liep uit naar een 1-5- voorsprong bij rust. Na de veldwisseling werd het 2-5 door Carine van de Mooter en deze speelster scoorde ook de derde treffer voor Rapide en bracht daarmee de eindstand op 3-8. Uitslagen: Dames: Derde klas: Olympia-Waalwijk 3-4, Olympia- Zwart Wit 6-8. Vierde klas C: Ze- venbergen-Rapide 1-10, Pelikaan- Rapide 6-1, Rapide-Zevenbergen 1-6, Rapide-Zundert 3-8. Heren re serve vierde klas H: Olympia 2- Tempo 4 15-1, Zwart Wit 6- Tempo 4 4-3, Olympia 2-Zwart Wit 6 8-1. De keepster van Zevenbergen heeft het moeilijk bij een aanval van Rapide, ondermeer door het kennelijk slechte licht in de zaal. - foto cor j de boer van onze tafeltennismedewerker TERNEUZEN - Het uit Jeani- ne Rouw, Madeion de Buck en Annet Roeland bestaande Ef fect-meisjesteam, dat uitkomt in de landelijke B-klas, doet het nog steeds uitstekend. Ook op de derde wedstrijddag bleek het Zeeuwsch-Vlaamse trio, ditmaal bij Ventura Sport in Strijen, over de beste vorm te beschikken. Met 1-9 trok Effect daar aan het langste eind en alleen An net Roeland moest een keer een telegde. Ad Verbrugge voegde daar het vierde tegen- punt aan toe, maar Jan Roe land bleek uit vorm. In Kloosterzande had SAR 1 aan het nog ongeslagen PSV een te zware kluif en de Bra banders scoorden zeven van de tien partijen winnend bij el kaar. Alleen Octaaf Egger- mont boog niet voor dit geweld en zorgde voor de drie tegen- punten. Uitslagen dames: Eerste divisie: Amsterdam-Swift 5-5, MZ 1-Tref- fers 5-5, OTTC-Hoonhorst 3-6. He ren: tweede divisie: Sjaardema- Ravesteijn 5-5, Wilno-Phoenix 3-7, Steeds Hoger-MZ 2-8. Derde divi sie: Docos-NOAD 2 5-5, Zand- Phoenix 2 1-9, TYBB-FVT 2-8. Vierde divisie: Scylla 3-Hotak 7-3, Back Hands-Sjaardema 2 5-5, Phoenix 3-MZ 2 3-7. Vijfde divisie: Scylla 4-Treffers 2 6-4, MZ 3-R. Molenaar 7-3, Korenbeurs 2-Zand 2 7-3. Jeugd: Meisjes B-klas: Ven tura Sport-Effect 1-9. Jongens: A- klas: Effect-Kluis 4-6, PSV-Wilno 8-2. B-klas: Destatec-MZ 5-5, SAR-PSV 2 3-7. C-klas: Wilno 2- BTTV 7-3, MZ 2-Laurens 7-3. KLOOSTERZANDE - Al in de tweede wedstrijdweek van de Zeeuwse afdelingscompetitie tafeltennis ontving het als fa voriet voor de Zeeuwse titel in de eerste klas gestarte SAR 1, van onze sportmedewerker BRESKENS - Peter Heyboer pakte afgelopen weekeinde voor de derde keer in successie de clubtitel van de judovereni ging Breskens. In een zinde rende finale bleef hij de baas over Frans de Boevere. Bij de dames, waar voor de eerste keer de „alle catego rieën" op het programma stond, werd Miranda Baar- ends kampioene. Dit alles in een kwalitatief goed toernooi met ruim honderd deelnemers op de mat. Uitslagen: jongens: Geboren 1973 tot 28 kg: 1. Rob Kosten, 2. John Wisse, 3. Patrick Pijcke. Ge boren 1973 en later: tot 32 kg: 1. Pieter Brinkman, 2. Martin Blaak man, 3. Kwinten de Rijk. Boven 32 kg: 1. Sjaak van de Velde, 2. David Savat, 3. Michel de Kooning. Gebo ren 1972 en eerder tot 40 kg: 1. Er- win Hoeder, 2. Mario Tanghe, 3. Peter van Hanegem. Tot 64 kg: 1. Richard Hoeder, 2. Sjaak-Jan Nor- tier, 3. Johnny van Doorn. Geboren 1972 of eerder tot 35 kg: 1. Martin de Munck, 2. Robert Jongman, 3. Luc Maenhout. Heren alle catego rieën: 1. Peter Heyboer, 2. Frans de Boevere, 3. Sjaak Versluys. Meis jes: Geboren 1969 en later tot 28 kg: 1. Eveline den Dekker, 2. Natasja Adam, 3. Roda Kosten. Geboren 1969 of later tot 35 kg: 1. Marlon Daenen, 2. Felicita Herrebout, 3. Severien Laprade. geboren 1969 en later tot 42 kg: 1. Petra Borsboom, 2. Natasja Kesteloo, 3. marion Cor nells. Geboren 1969 of later boven 42 kg: 1. Wendy Simonse, 2. Benita Bolleman, 3. Conny Tanghe. Da mes alle categorieën: 1. Miranda Baarends, 2. Christien Paridaen, 3. Thea Brugge. van onze tafeltennismedewerker de op papier sterkste rivaal MZ 4 in eigen huis. De Zeeuwsch-Vlamingen hadden met Wilfried Dumez en Pascal Neve echter een hechte basis voor succes en zij zetten dit surplus om in een verdiende 8-2-overwinning. Mare Maas ging twee keer onderuit, eerst tegen Goudzwaard en later ook tegen Beukert. In Graaw ontving St.-Aloy- sius 1 concurrent Arnemuiden 1, dat aan dit bezoek weinig vreugde mocht beleven. De Zeeuwsch-Vlamingen bleken heer en meester in eigen huis en alleen Eddie Tieleman werd een keer het slachtoffer van Jan de Smit zodat de eind stand van 9-1 een duidelijke indicatie gaf voor de krachts verhoudingen in de onderste regionen. laurens 1 en Zand 3 hielden elkaar in evenwicht en lijken gedoemd een midden- mootpositie te blijven bekle den. ONA 1 acteert tot nu toe zwak in de tweede klas A en ditmaal werd bij Zand 4 de winst met 8-2 afgestaan. Uitslagen Senioren: eerste klas: SAR 1-MZ 4 8-2, Laurens 1-Zand 3 5-5, Arnemuiden 1-Aloy 1 1-9. Tweede klas A: Goese Polder 1-MZ 5 4-6, Zand 4-ONA 1 8-2, MZ 7-Ar- nemuiden 2 6-4. Tweede klas B: Westerzicht 1-MZ 8 5-5, MZ 6-Ka- pelle 1 8-2, Goes 1-Big Smash 1 6-4. Derde klas A: Arnemuiden 3-MZ 10 6-4, Effect 2-Zand 5 8-2. SAR 2- Westerzicht 3 9-1. Derde klas B: Effect 1-Zand 7 10-0, Kapelle 1- Oudeland 1 5-5, RWS-Wilno 2 8-2, Wilno 2-Zand 7 9-1. Derde klas C: Goes 2-SAR 3 6-4, Marathon 1-Ef- fect 3 7-3, Zand 6-Big Smash 3 3-7. Derde klas D: Westerzicht 2-Goese Polder 2 9-1, MZ 9-Yerseke 1 4-6, Big Smash 2-Aloy 2 5-5. Vierde klas G: PZEM 1-Effect 4 6-4. Steen 1-Philips 210-0, HCG 1-Aloy 4 10-0. Vijfde klas E: HCG 2-B&S 2 8-2, STV 2-Aloy 5 5-5. Vijfde klas F: Philips 3-STV 3 6-4, Steen 3-ATV 1 4-6. Jeugd: eerste klas: MZ 3-Zand 1 3-7, Zand 2-SAR 2 1-9, Effect 2- MZ 4 1-9. Tweede klas B: MZ 6- Westerzicht 1 5-5, Marathon 1-Ef fect 3 5-5, Wilno 4-Oudeland 1 3-7. Derde klas B: MZ 9-Zand 4 9-1, Wilno 6-Arnemuiden 2 1-9, Effect 5-Westerzicht 2 0-10. Derde klas C: Zand 6-Effect 6 6-4, Effect 4-MZ 10 10-0. Vierde klas B: Laurens 4- Aloy 1 2-8, Westerzicht 3-Effect 7 2-8. P/W Eerste klas: MZ 13-Lau- rens 5 1-9, Effect 8-Renesse 2 5-5. Vijfde klas A: Slagvast 1-Yerseke 2 9-1, Steen 1-Oudeland 2 3-7. Vijf de klas B: Slagvast 2-Zand 7 4-6, Yerseke 1-Wilno 7 10-0, Effect 9- Big Smash 2 9-1. Meisjes eerste klas: MZ 1-Zand 2 4-6, Westerzicht 1-Arnemuiden 2 7-3, Arnemuiden 1-Effect 210-0. van onze badmintonmedeiverker OOSTBURG - Het Oostburgse Sjuttul speelde zijn laatste wedstrijd in de badminton- competitie van het district Zeeland. In de eerste klas werd het een ruime 8-0-over- winning op Kolibrie 1. Sjuttul komt net één puntje tekort voor de promotie naar de lan delijke vierde klas. Terneuzen 3 speelde zijn laatste partij tegen Zierikzee 1, de kampioen in de eerste klas. Met Jan Veraart voor Jan Peters en Kees Louwerse voor Jaap van Driel, verloor Terneuzen met 5-3. Sjuttul I-Kolibrie 1 8-0 - HE: Pfaff-Loemij 15-0 17-16, Schellins- ki-Scholten 7-15 15-13 15-1. DE: Peters-Scholten 11-4 11-1, Niesing- Scholten 12-11' 7-11 11-8. GD: Pe ters/Houtzager-Scholten/Scholten 15-4 15-7, Van Dunnen/Schellins- ki-Scholten/Loemij 15-11 15-13. HD: Pfaff/Houtzager-Loemij/ Scholten 15-8 15-8. DD: Den Dun nen/Niesing-Scholten/Scholten 15-9 15-9. OOSTBURG - De beide damesteams van het Oostburgse Opera- tie'71 boekten dt weekeinde een onverwachte winst. Onver wacht, omdat de opkomst in beide wedstrijden nogal aan de krappe kant was: telkens slechts vijf speelsters. Operatie 2 speelde een uitwedstrijd tegen Delta Colijnsplaat I. Het morele peil stond rond het vriespunt: het vertrouwen ontbrak volledig. Maar desondanks resulteerde dit geenszins in een verloren wed strijd. Er werd bijzonder goed ge combineerd en tevens goed ge schoten. De plastic borden werden prima bespeeld op aanwijzen van coach Han Moerman en met name Anne- lies Dellaert speelde de wed strijd van haar leven. Bij rust was reeds een comfortbale voorsprong bereikt door de Oostburgse dames, 5-17 en in feite kwam Delta Colijnsplaat er in de tweede helft helemaal niet meer aan te pas. Eind stand 15-34. Topscoorsters aan Oostburgse zijde waren Lilia- ne Goossens en Renée Sander- se. Operatie'71 1 speelde thuis tegen Mevo'80 onder vrijwel identieke omstandigheden. De moed ontbrak volledig, vooral gezien het enorme belang van de wedstrijd. Operatie kon via winst op de tweede plaats ach ter het Axelse Voorwaarts ko men. En opnieuw bleken de verwachtingen veel te laag te zijn. Na een gelijk opgaande eerste helft (rust 17-17), bracht de tweede helft pas in de laat ste vijf minuten de beslissing in het voordeel van Oostburg. De terugkeer van de ervaren Jody van Luijck bleek een bij zonder stimulerende invloed uit te oefenen op het spelpeil van de thuisploeg, die met 35- 29 de dames van Mevo terug wees. BC Sas ontving de dames van Delta Colijnsplat 2. De wedstrijd begon prima voor de Sasse dames, die de pas aange leerde „quick break" goed uit voerden. Miriam Burggrave en Annemieke Neyt konden regelmatig profiteren en het gevolg was een 2-5-voor- sprong voor de Sasse ploeg in de zestiende minuut. Via een lange reeks onwaarschijnlijke doelpunten, telkens gevolgd door even onwaarschijnlijke missers aan Sasse zijde, liep Delta Colijnsplaat dan toch langzamerhand wat uit, on danks de goed uitgevoerde persoonlijke dekking van Sas in de tweede helft. Eindstand 13-21. Scheldesport moest het op nemen tegen de dames van Marathon 2. Het werd een slechte wedstrijd van Terneu- zense zijde, vooral daar top- scoorster Marga van de Vijver verstek moest laten gaan. Scheldesport speelde te ge haast in de eerste helft en mis te daardoor onnodig veel kan sen, zoals tevens blijkt uit de ruststand: 9-24. Het ontbreken van de scheidsrechters verbe terde uiteraard weinig aan het spelpeil, ofschoon in de tweede helft met name de verdediging van de Terneuzense dames iets beter draaide. Te weinig echter om Marathon te over bluffen en Scheldesport incas seerde dan ook een duidelijke 25-46-nederlaag. Liliane Gilli- sen was met 13 punten top- scoorster. BV Hulst versloeg de dames van De Polder dankzij een sterke wedstrijd, ondanks de toch nog laag uitgevallen sco re. In de eerste helft ging de wedstrijd bijzonder gelijk op: 12-12 was de ruststand. Maar na rust liepen de Hulsterse da mes met name dankzij Carina Serrarens (12 punten) duide lijk weg van hun tegenstan der. Eindstand 28-20 in het voordeel van BVH. Tot slot nog enkele jeugd wedstrijden: de junioren van BV Hulst boekten een afgete kende zege op aartsrivaal Ma rathon: 46-31. De jongens-ka- detten van Scheldesport ver sloegen de aspiranten van Ma rathon met 30-23. Het meisjes- kadetten-toernooi van de Jan- senius scholengemeenschap werd gewonnen door BV Hulst 2, gevolgd door BVH 1. De ver se ploeg van Operatie behaal de en eervolle vijfde plaats. (ADVERTENTIE) ABN Spaardeposito met Maandrente. van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Het debute rende team van Hontenisse in de districtswintercompetitie, behaalde zondag voor de vijf de maal een gelijk spel, dit maal tegen DOS 2. Het waren bij de Zeeuwsch- Vlamingen de heren die in hun enkelspel het onderspit moes ten delven. Door één dubbel- partij in winst om te zetten werd de uiteindelijke eind stand 6-6. In dezelfde poule 3 maakte het Terneuzense Animo een goede beurt door met 9-3 te winnen van Hulster Ambacht 2. Auk Rottier lukte het niet Terneuzenaar Bram van Dijk te verschalken (6-11) en Joop Weemaes zorgde voor span ning door van Han Matthijs sen te winnen, 10-7. Martine Rottier kwam niet verder dan 5-5 tegen Christian Nijsten en Tio Weemaes had het nakij ken tegen Ans van Dijk, 6-11. Zowel het heren- als het da- mesdubbel (5-13) werd beslist in het voordeel van de Terneu- zenaren. In poule 2 werd één wed strijd afgewerkt. Het tweede team van Ludo et Emergo liep, evenals in de vorige ontmoe ting, tegen een gelijk spel op. Tegenstander De Bongerd uit Kloetinge had in Robert Len- tink en Liesbeth Voeten win naars in het enkelspel. Patrick Marteijn en Theo van de Bos sche konden het Oostburgse team weer langszij brengen. Marteijn had met Chris Ver steeg weinig moeite (12-4) en Van de Bossche won met de hakken over de sloot van Dia ne Hamer (7-5). Uiteraard wonnen Petiet/Marteijn hun dubbel (14-7) terwijl Clasien Baarends met Marie Christine Sampon hun partij verloren zagen gaan, zodat de 6-6-stand werd bereikt. Uitslagen Herencompetitie: Poule 1: Souburg-MLTC 1 4-8. Poule 2: DOS 2-De Stoof 1 12-0, Eegedima 1-Domburg 1 8-4. Poule 3: De Schenge-Eegedima 2 2-10. Standen: Poule 2: mixed-competi tie: DOS 1 7-13, Animo 1 7-9, Hul ster Ambacht 1 7-98, Ludo et Emergo 2 8-8, De Bongerd 7-3, MLTC 3 6-0. Poule 3: Souburg 1 5- 10, Hulster Ambacht 2 7-9, Animo 2 7-8, De Schelde 2 7-6, Hontenisse 1 7-5, DOS 2 7-2. Poule 4: Hulster Ambacht 3 6-9, Souburg 2 5-8, Eegedima 5-7, Drive 6-2, Hontenis se 2 6-2. Herencompetitie: Poule 1: De Schelde 7-11, Sluis 7-10, DOS 1 7-9, Hulster Ambacht 1 7-8, MLTC 1 7-4, Souburg 7-0. Poule 2: Animo 6-12, Eegedima 1 7-9, DOS 2 7-9, MLTC 2 6-8, Domburg 1 7-2, De Stoof 1 7-0. Poule 3: Eegedima 2 6- 10, Zaamslag 4-8, Domurg 2 5-6, De Stoof2J5-1

de Stem | 1983 | | pagina 11