oses in jn arts Billy Olson: gewoon steeds hoger Primeur voor Jan Raas Hulshoff terug naar Nederland? trdiles 'reekt ;en been loede start 3iris Evert Kooiman opnieuw eerste Echtgenote heeft heimwee Zijerveld rijdt niet Selectie Jong Oranje HcEnroe wint eindelijk weer van ïvan Lendl door Loon Krijnon Debbie Amson vijfde op Amerikaanse ranglijsten door Jean Nelissen Bearzot houdt vast aan zelfde ploeg Weer winst "Boom-boom" Bay Mancini enland i zich uit te kleden as zo groot dat hij nedisch onderzoek farts Dr. Theo Mo- ispoot met narcotica, re nazi's vermoedden >k. Igens Katz heeft Mo- Hitler in negen jaar behandeling enkele nden injecties gege- Dat waren geen nar- i-injecties, maar in- :s met veelal schade- itoffen als vitaminen, se of krachtige barbi- en ter stimulering iet hart en dergelijke. >rell wist intuïtief dat rs ziekten geen licha- ke maar een psychi- oorzaak hadden, die risch werden toen het itief in de Tweede ldoorlog in geallieer- randen overging en slij k was dat Hitier de >g zou gaan verliezen. i het einde, toen Hitier .elf op 30 april 1945, 10 n na zijn 56e verjaar- het leven benam, was plgens Katz een licha- k wrak. Hij had ge en met Morell omdat lem een cafeïne-injec- ad willen geven tegen trillen van zijn lede- :n. Maar Hitler had liet begrepen en in een E'.ijn roemruchte hyste- e woede-aanvallen roepen: „Denkt u dat k ben'.? U wilt me vast line geven". Führer had gedreigd ril te zullen laten Ischieten, maar vol- d tenslotte met hem altijd weg te jagen, r. Morell - die door chillende nazibonzen een kwakzalver werd leten - ging naar zijn eer en huilde als een L omdat de Führer zijn den van hem had afge- ken, aldus Ottmar lllllllllllllllil!llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllil<lllll'tllillllllllllllllllllllHimilllllllllllllllllillHlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliillNlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll| een goede dag komen nan onze sportredactie DEN HAAG - Nadat hij zes maal achtereen het officieu ze wereldrecord polsstok hoogspringen (indoor) tel kens met één centimeter had verbeterd, stelde de Amerikaan Billy Olson het in de nacht van vrijdag op zaterdag in Toronto in een keer vier centimeter scher per. Het enige dat er nu nog op zit", stelde de bril- dragende Amerikaan na zijn geslaagde poging over 5,80 m, „is nog een stuk ho ger springen." Dat is gemakkelijker ge zegd dan gedaan, zeker wanneer men in aanmer king neemt dat het officiële wereldrecord - de Interna tionale Amateur Atletiek Federatie (IAAF) erkent al leen wereldrecords die in de open lucht zijn gemaakt - op naam staat van Vladimir Poljakov (Sow), die op 26 ju ni in Tblissi 5,81 meter sprong. Olson heeft Polja kov evenals diens landge noot Viktor Spassov bij de ontmoeting Verenigde Sta ten - Sowjet-Unie al eens verslagen. Van Billy Olson kan men alles zeggen maar zeker niet dat hij bescheiden is. In 1980 verklaarde hij reeds dat hij dat jaar het wereldrecord op 5,96 meter zou brengen. Het jaar 1980 werd echter niet zon succes voor Olsen. Tij dens de Amerikaanse selec tiewedstrijden voor de Olympische Spelen in Mos kou, waarvan de Amerika nen toen al wisten dat zij niet naar de hoofdstad van de Sowjet-Unie zouden gaan in verband met de Amerikaanse Olympische boycot, eindigde Olson als vijfde. Zijn persoonlijk re cord was toen 5,68 m in de open lucht. In 1981 voegde hij daar vier centimeter aan toe, hoewel hij in het win terseizoen reeds indoor 5,74 meter had gesprongen. Het jaar 1982 was een bijzonder jaar voor de Amerikaan. Hij nam in 1982 in het winter en zomerseizoen deel aan 33 wedstrijden en won er daar van 22. Tijdens het indoor- seizoen verbeterde hij vier maal het officieuze wereld record. Bij zes van die 33 wedstrijden haalde hij de aanvangshoogte niet. Billy Olson begon relatief laat met polsstokhoogspringen. Als zestienjarige haalde hij 4,50 meter. De Amerikaan springt wegens zijn bij ziendheid altijd met een bril op. Hoewel pas 24 jaar - hij werd op 19 juli 1958 in Abi lene in Texas geboren - is Billy Olson vrijwel kaal. Door een regelmatige krachttraining heeft Olson zijn bovenlichaam meer dan normaal ontwikkeld zeker gezien zijn lengte (1,88 m) en zijn gewicht (73 kg). Zijn aanloop is echter in verge lijking met die van andere top polsstokhoogspringers vrij langzaam. Zijn grote li chaamskracht stelt Olson in staat „stijve" stokken te ge bruiken. Het nadeel van die grote lichaamskracht is ech ter dat hij bij het neerko men dikwijls de lat aftrekt met de handen en dat hij twee jaar lang geplaagd werd door peesontstekin gen. Billy Olson heeft public relations gestudeerd en die studie heeft er tevens toe bijgedragen dat hij zijn eigen belangen goed kan be hartigen. Via zijn record verbeteringen heeft Olson, die in het Amerikaanse in- doorcircuit maar ook op Europese banen in de zomer een graag geziene gast is, een aantrekkelijk banksal do opgebouwd. Nieuwe we reldrecords leveren bij Amerikaanse wedstrijden nog wel eens een premie op. Wanneer het record telkens met een centimeter omhoog gaat is dat aantrekkelijker dan afgelopen vrijdag in Toronto toen Olson zich met een verbetering van vier centimeter kennelijk „ver giste". Het was overigens de derde recordverbetering van dit indoorseizoen. Via 5,75 m en 5,76 m is Olson nu, wellicht voorlopig, aange land op 5,80 meter. HillHillminiminmiminurniiiiiiimiiiiniiiiiië Sunder KNVB dupeert RBC iten, bleken echter niet vertrouwen te hebben :t leger. „Het is politiek, ger of later moet Muga- ïet Nkomo praten", al ien boer. et hun geweren en pi- n vormden de ongeveer ntig boeren en hun ge en een merkwaardig ge- :hap dat herinnerde aan oniersdagen van de vo- eeuw. Bijna iedereen wel een wapen. Een 70- e weduwe slingerde een linegeweer losjes over schouder. „Ik heb last reumatiek, zie je, dus ik niet zo makkelijk de ter van een pistool halen." jog in de heuvels ligt de derij van boer Greaves, hem zijn die dag twee lesische soldaten gear- ïrd, die als lijfwachten en werken. De familie is steeds de schok niet te ■n van de aanval op hun Robin vorig jaar. Robin x aan een oog blind en linkerbeen kon slechts de grootste moeite wor- gered. tvoerd j'n drie kilometer ver- ip ligt een van de drie reis van Henry de Lan- Zijn vrouw, Petronella, :ert een winkel in het lerop gelegen stadje t Mine, waar op NieuW- sdag een oude man en kleinzoon werden oht- ■d. „Maar Petronella er deze week weg", a'" de winkelier, „de span- werd te veel voor haar at kan ik haar niet kwa- nemen." abulani Bulle, een ande winkelier, vertelde we hij de afgelopen twee al vijftig keer onder be ging van een geweer beroofd en dat zijn va- vorig jaar oktober door identen was vermoord, bel de politie, maar len gewoon niet", zei hij de adoda (guerrilla's) voor Ik weet dat ze me zullen noorden, maar waar it ik naar toe? en boer uit Nyamandh- li zei: „Ik kijk het ooi e maanden aan. Als de atie dan nog niet verbe- l is, vertrek ik naar d-Afrika of Australië. leven zal er misschiei zo goed zijn, maar W :r geval wel veilig." PYRIGHT THE GUAK' LN/DE STEM ÉWLADELPHIA - John McEnroe heeft zondag in Phi- fidelphia een einde gemaakt kan de reeks nederlagen tegen pjn aartsrivaal de Tsjechoslo- i Ivan Lendl. In de finale de indoor-kampioen- ppen van de Verenigde Itaten won de Amerikaan, na gven keer verloren te hebben, [-6,7-6,6-4 en 6-3. Zijn zege op Lendl in dit met 00.000 dollar (circa 750.000 kulden) gedoteerde evenement p McEnroe's eerste sinds beide pelers in de kwartfinales van i Amerikaans Tennis kampioenschap op Flushing leadows in 1980 tegenover el- laar stonden. Bijna drie jaar pg fungeerde dè ijskoude Tendl als een "angst-gegner" >r de snel geraakte McEn- die meestal verloor door lie grote tegenstelling in men- jaiiteit. In de laatste zeven jntmoetingen won Lendl 19 fan de 20 sets. tan onze sportredactie Ialm beach gardens - fhris Evert-LIoyd heeft haar p'ste tennistoernooi in 1983 Minnend afgesloten. In het in- pmationale toernooi te Palm leach Gardens versloeg de "merikaanse haar landgenote Andrea Jaeger in de finale Pet twee keer 6-3. 1 Chris Evert, tweede op de wereldranglijst achter Marti- |a Navratilova, hoefde zich iechts éèn uur en twintig mi- ■uten in te spannen om van laeger te winnen, iets wat pr in vijf voorgaande Ona fs tegen haar jonge landgeno- f ook al was gelukt. „Ik heb F idee dat ik niets van mijn poe vorm van vorig jaar Jerloren heb", zei 'Chrissie' I") oa afloop. Jaeger gaf de schuld aan de prke wind, die haar top- C?gen en drop-shots ont- De winnares verdien- M gulden, Jaeger moest ploegen nemen met de helft, lijn de dubbelspel-eindstrijd van Biiwrn,00' 'n Caracas wonnen de l,,„ o Jaime Fillol en de Ameri- Korhïï1 ttmith de hoofdprijs t™ net Roemeens/Ecuadoriaanse j™ lie Nastase/Andres Gomez te f»aan:8-7,6-4,6-3. tan onze sportredactie - De argentijnse (J? r Osvaldo Ardiles naar maandag na het 'n van röntgenfoto's be nul'n ^et duel van I wham Hotspur van zater- Lk "u't Manchester City een De a een Sebroken. 1® ''Argentijn, die zeven we- geleden na alle strubbe len door de Falkland-crisis Par a S Germain weer fern Spurs terugkeerde, ■enti ln,de wedstrijd in de ze- Pie n> minuut na een bot- Kt vu' een tegenstander van fij eld gedragen. "Ossie" zal Tuu.0' zeven weken uit de potiezijn. BREDA - De Roosendaalse hoofdklasser RBC dreigt ernstig gedupeerd te worden door een onnozele fout van de drukker die de toto-gelijk formulieren voor de KNVB verzorgt. Gisteravond viel, tot grote verbazing van het bestuur van de Westbrabantse voetbalvereni ging, een telegram in de bus, dat in nuchtere bewoor dingen te kennen gaf dat RBC het komende carna valsweekeinde af moet reizen naar het Noordlim burgse Helden Panningen om daar een heuse compe titiewedstrijd af te werken. De club komt daardoor in grote problemen. Zo hebben ondermeer trainer Cees Vermunt en enkele spelers al geboekt voor een win tersportvakantie, terwijl de rest van de selectie zich aan het opmaken is voor het naderende Carnaval. Door de fout van de druk ker, die op het toto-gelijk for mulier voor volgend weekend abusievelijk zeven wedstrij den plaatste, die eigenlijk af gelopen weekend hadden moe ten plaatsvinden, worden vooral vier zuidelijke clubs gedupeerd. Dat zijn naast RBC en Panningen de in de zelfde klasse opererende vere nigingen Geldrop en Venray die eveneens komend weekend onverwacht de degens moeten kruisen. De andere vijf wed strijden zijn Zeeburgia-DVV, DHC-FCH, CVV-Elinkwijk, Rohda-Emmen en Quick '20- Achilles '29. Volgens een hevig veront waardigde Jan Landa, vice- voorzitter van RBC, gaat de KNVB met deze eenzijdige maatregel zijn boekje stevig te buiten. "Die formulieren wor den minstens veertien dagen van te voren gedrukt", aldus Landa, "dus de KNVB was er al lang van op de hoogte dat er iets fout zat. De afgelastingen van afgelopen weekend zijn voor de KNVB als een ge schenk uit de hemel komen vallen, want wat hadden ze anders moeten doen? Dit is wel een hele goedkope manier om hur. eigen fouten op ons af te wentelen". De verontwaardiging van Landa wordt overigens alleen maar begrijpelijker voor wie de moeite neemt om de stand van de hoofdklasse-C er bij te halen. RBC staat op twee pun ten van lijstaanvoerder DESK, en Geldrop op 3 punten. DESK, dat zondag niet in actie hoeft te komen, is dus min of meer de lachende derde bij dit van onze sportredactie HEERENVEEN - Jan Kooi man heeft maandagavond in Heerenveen opnieuw een schaatsmarathon gewonnen. Door zijn zesde achtereenvol gende zege is de rijder uit Am- merstol de leider in het klasse ment voor de KNSB-cup, Henk Portengen, genaderd tot op tot op tien punten gena derd. Jos Pronk eindigde op de kunstijsbaan Thialf met een achterstand van anderhalve ronde als tweede. Dries van Wij he werd derde. Portengen werd op twee ronden tiende. Bij de dames zegevierde Ineke Kooiman. De als zevende geëindigde Jan Roelof Kruithof maakte deel uit van de groep die Kooi man op afstand volgde. De rij der uit Havelte leek geen last van zijn knieblessure te heb ben. Kruithof kon uitstekend met Henri Ruitenberg (vier de), Jos Niesten (vijfde) en Ludwig Meijering (zesde) meekomen. bestuurlijke steekspel. "Ze hebben het bij de KNVB altijd over competitievervalsing", aldus Landa, "maar nou het ze zelf uitkomt, reppen ze daar niet over. We hebben een aan tal jaren geleden ook al eens zo'n geintje meegemaakt. Toen moesten we ineens naar Den Bosch toe, maar toen mocht de thuisspelende vereniging in ieder geval nog uitmaken of er op zaterdag of zondag ge speeld werd. Dat is er nu ook niet bij". Harry Hooft, de competitie leider van het district Noord die de andere betreffende clubs gisteren op de hoogte moest brengen, heeft weinig in te brengen tegen de bezwaren van het bestuur van RBC. "Het is inderdaad zo gegaan", bevestigd hij, geconfronteerd met de versie van Jan Landa. "Het is inderdaad een fout van de drukker. We kwamen er vamorgen (maandagmorgen) pas achter hoe het in elkaar stak". Hooft blijft het ant woord schuldig op de vraag wat er nou gebeurd zou zijn als alle wedstrijden het afge lopen weekend niet afgelast waren. "Dat weet ik echt niet", aldus Hooft, "gelukkig zijn ze afgelast, dat scheelt ons een hoop problemen". Volgens hem is er helemaal niets meer te veranderen aan het ge wraakte besluit. "Die wed strijden gaan gewoon door, ik begrijp best dat het voor die vier zuidelijke clubs een ver velende zaak is, maar er is echt niets aan te doen. Het is voor de de betrokken clubs én de KNVB te hopen dat de natuur het komende weekend met een Salomons- oordeel op de proppen komt. Een hernieuwde afgelasting zou alle betrokkenen in dit ge val niet slecht uitkomen. Ook de betreffende drukker niet. Jan Raas: conditie opgedaan in zesdaagsen van onze sportredactie TERRE HAUTE - Debbie Am son, de Nederlandse turnster die in augustus van het vorig jaar naar de universiteit van Indiana in Terre Haute (Vst) ging, bezet halverwege het seizoen de vijfde plaats bij de top honderd van de Ameri kaanse universiteitsturnsters. De 18-jarige Amsterdamse, die jarenlang deel uitmaakte van de nationale selectie op Papendal, is tijdens de eerste negen van de in totaal achttien wedstrijden die haar ploeg tot begin april, wanneer op 8 en 9 april de nationale universi teitskampioenschappen wor den gehouden, moet afwerken vier maal als eerste in het per soonlijk klassement geëindigd. BESSEGES - „Ik heb deze winter vier zesdaagsen ge reden, in Madrid, Bremen, Maastricht en Rotterdam. Daardoor heb ik waar schijnlijk conditioneel een voorsprong op de renners die alleen op de weg hebben getraind". Jan Raas (30) reageerde bescheiden op zijn zege in de openings koers van het Franse wie- Ierseizoen, gisteren in de Grote Prijs van Besseges. Een zwaluw maakt nog geen lente, maar als de wed strijd van gisteren een voor teken is voor het komende seizoen, dan gaat de Ra- leigh-ploeg van Peter Post een groots seizoen tegemoet. Want op 40 kilometer van de finish ontsnapte gisteren elf renners uit het peloton, onder wie liefst zes van Raleigh, te weten Jan Raas, Cees Priem, Johan van der Velde, Sjaak Hanegraaf, Leo van Vliet en Bert Oosterbosch. Met de Zwitser Maecler, de Deen An dersen en de Franse renners Bonnet, Bizet en Poisson na men zij een grote voorsprong op de groep, met Bernard Hi- nault en Joop Zoetemelk. Jan Raas: „Toen we een maal uit het zicht van het pe loton verdwenen waren, werd het een spel van kat en muis. Cees Priem en ik gingen 20 ki lometer voor het einde weg uit de kopgroep, alleen de Zwitser Maecler, die sterk fietster. Daarna ben ik alleen gaan rij den en ik heb de heren pas te ruggezien bij de eindstreep". Het is fraai weer in Zuid- Frankrijk, 17 graden in de zon die gisteren tijdens de koers aan de hemel stond. Op het golvende parkoers (Raas: „De finale deed aan het Zuidlim burgse heuvelland denken") onderhielden de 72 deelnemers aan de openingswedstrijd aanvankelijk een vrij hoog tempo. Raas: „Het is niet meer zo dat deze wedstrijden als oefenkoersen worden gezien, er wordt veel publiciteit aan gegeven en wie wint is al een beetje op zijn gemak, dus wordt er hevig gestreden om de zege". Nadat eenmaal de breuk in het peloton was ontstaan en de kopgroep uit het zicht was verdwenen, ondanks pogingen van de Franse SEM-ploeg om het gat te dichten, gaf het pe loton zich gewonnen. De kop groep liep steeds verder uit en tenslotte zou het verschil meer dan 10 minuten bedragen. Raas: „Ik heb vandaag ge merkt dat ik de goede voorbe reiding achter de rug heb. Als je een dagje ouder wordt, moet je in de winter geen lange pauze meer houden. Ik ben goed in beweging gebleven. Toch heb ik op de weg nooit meer dan drie uurtjes ge traind, het vorig jaar zat ik in deze fase al vijf uur op de fiets. Ik wil niet te vroeg in topcon ditie komen, in april moet mijn hoogtepunt liggen als de belangrijkste klassiekers ver reden worden". Zes renners van Post finish ten bij de tien eersten. En om het geheel af te maken won Adje Wijnands de sprint van het peloton, waarin Hinault en Zoetemelk eindigde. Vandaag rijdt de ploeg van Post in Ni- mes, morgen begint de etappe wedstrijd Ster van Besseges met de proloog in Molinieres over 2,2 kilometer. De uitslag van de wedstrijd om de Grote prijs van Ales is: 1.Jan Raas (Ned), 128 km in 3.28.50., 2. Cees Priem (Ned) op 25 secon den.,3. Erich Machler (Zwi)., 4. Leo van Vliet (Ned) op 1 minuut., 5. Bert Oosterbosch (Ned)., 6. Kim Andersen (Den)., 7. Jacq. Hane graaf (Ned).,8. Eric Bonnet (Fra), 9. Alain Bizet (Fra),. lO.Johan van de Velde (Ned).,11. Pascal Poisson (Fra), 12. Ad Wijnands (Ned) op elf minuten, 13. Philippe Chevalier (Fra) 14. Frank Clement (Fra), 15. Mare Gayant (Fra) z.t. als Wij nands. René van de Kerkhof van PSV heeft vandaag een zware knie-operatie ondergaan in het Sint Annaziekenhuis in Gel drop. Voorlopig moet hij het bed houden en het ziet er niet naar uit dat hij dit seizoen nog in actie zal komen. Zijn tweelingbroer Willy, die hem gistermiddagmiddag na de training op kwam zoeken, bracht een bloemetje voor hem mee. - fotoanp GRAZ - Keert Barry Hulshoff met zijn gezin na dit seizoen terug naar Limburg? De bij Grazer AK voetballende Huls hoff heeft in ieder geval enke le bevriende Limburgse rela ties ingeschakeld om een club te vinden in België of Duits land waar hij eventueel na volgend seizoen aan de slag kan. „We spelen met de gedach ten terug te keren omdat mijn vrouw heimwee heeft naar Limburg en naar Eijsden, waar we voordien hebben ge woond", zegt Hulshoff. „En mijn gezin gaat voor alles. Ik heb het hier naar mijn zin. Grazer AK wil mijn contract, dat na dit seizoen afloopt, zelfs verlengen. Men wil van mijn ervaringen profiteren, zegt men steeds. Gisteren ben ik begonnen de manager van Grazer AK te assisteren, op verzoek van het bestuur. Er is werk genoeg hier. Ik train ook de jeugd van Grazer AK. Bo vendien heeft een aantal an dere Oostenrijkse clubs con tact met mij opgenomen om eens te praten over een con tract. Ik ga in ieder geval in april de Oostenrijkse trainers cursus volgen. Die duurt twee weken en is volledig intern. Mocht ik straks naar Limburg terugkeren, dan maak ik, hoe dan ook, in 1984 het tweede ge deelte van de trainerscursus in Oostenrijk af." Onzekerheden kwellen mo menteel het gezin Hulshoff. Kan hij in de omgeving van Limburg aan de slag of kan hij de huidige trainer van Grazer AK straks opvolgen? Starek heeft nog steeds niet te kennen gegeven of hij na dit seizoen de club verlaat. Gebeurt dat, dan opent dat nieuwe perspec tieven voor Hulshoff. Ze zou den de kans op een snellere dan geplande terugkeer naar Nederland aanmerkelijk ver kleinen. van onze sportredactie DEN HAAG - Peter Zijerveld (27), die de afgelopen drie jaar als wielerprof actief is ge weest, zal dit seizoen niet in wedstrijden uitkomen. De renner uit De Hoef heeft geen contract bij een wieler ploeg kunnen krijgen. Zijer veld zal zich dit jaar gaan richten op de triathlon, ZEIST - Ajax en FC Utrecht zijn, ieder met vier man, het sterkst vertegenwoordigd in de selectie van Jong Oranje. KNVB-coach Rob Baan heeft achttien spelers opgeroe pen voor een trainingsdag te Zeist ter voorbereiding op de wedstrijd tegen Jong Spanje op 16 februari te Utrecht. Aan het einde van de week zal Baan zijn groep terug brengen tot zestien spelers. De achttien man, die mor gen voor de training naar Zeist komen, zijn: Jan-Willem van Ede, Gert Kruys, Jan Wouters en Herman Verrips (FC Utrecht), Ruud Gullit, Mario Been en Andre Hoek stra (Feyenoord), Frank Rij kaard, Marco van Basten, Wim Kieft en John van t Schip (Ajax), Danny Blind (Sparta), René Maessen (Fortuna Sit- tard), René Roord (FC Twen te), Erwin en Ronald Koeman (FC Groningen), Berry van Aerle (PSV) en Sjaak Storm (Excelsior). ROME - Enzo Bearzot heeft voor de wedstrijd van zater dag tegen Cyprus, uit de voor ronden van het toernooi om het Europese kampioenschap, vastgehouden aan de ploeg die in juli wereldkampioen is ge worden. Bij de achttien spelers is ook weer Paolo Rossi, die zowel in de competitie als in de voor gaande drie thuiswedstrijden tegen Zwitserland (verloren), Tsjecho-Slowakije en Roeme nie (gelijke spelen) nimmer zijn vorm van Spanje heeft bereikt. Min of meer nieuw in de groep is Carlo Ancelotti van AS Roma de lijstaanvoerder. De 23-jarige Ancelotti miste vrijwel het complete vorige seizoen door blessures. De selectie van Bearzot voor de wedstrijd tegen Cyprus ziet er als volgt uit: doel: Dino Zoff (Juven- tus) en Ivano Bordon (Inter); ver dediging: Giuseppe Bergomi en Fulvio Collovati (Inter), Antonio Cabrini, Claudio Gentile en Gaeta- no Scirea (Juventus) en Piero Vier- ehowod (Roma); middenveld: Giancarlo Antognoni (Fiorentina), Giampiero Marini en Gabriele Oriali (Inter) en Marco Tardelli (Juventus); aanval: Alessandro Altobelli (Inter), Carlo Ancelotti en Bruno Conti (Roma), Franco Cau- sio (Udinese), Francesco Graziani (Fiorentina) en Paolo Rossi (Ju ventus). SAN VINCENTE - In zijn eer ste partij na de tragedie van de aan zijn verwondingen overleden Zuidkoreaanse bok ser Duk-Koo Kim heeft de Amerikaanse WBA-wereld- kampioen in het lichtgewicht, de 21-jarige Ray 'Boom Boom' Mancini in San Vincente in de Italiaanse provincie Aosta de Brit George Feeney op punten verslagen. Bij dit gevecht over tien ronden stond de titel niet op het spel. Mancini spaarde zijn tegenstander, een werkloze vader van twee kinderen, op zichtig. Vooral in de laatste ronden, toen zijn zege zich duidelijk aftekende. De terug keer in de ring van Mancini zo kort na zijn partij tegen de Zuid-Koreaan, die vier dagen na zijn K.O. nederlaag op 13 november in Las Vegas over leed, heeft veel kritiek opge roepen. Dat werd nog ver sterkt door het bericht dat de moeder van Duk-Koo Kim die de dood van haar zoon niet kon verwerken, een week ge leden zelfmoord heeft ge pleegd. Mancini kende ogenschijn lijk echter geen psychologi sche problemen en verklaarde zijn heroptreden met „Men heeft mij gezegd, dat ik moet vooruitkijken en geen mede lijden met mezelf moet heb ben. Daar komt nog bij dat fa milieleden van Duk-Koo Kim me hebben aangespoord niet op te geven". r

de Stem | 1983 | | pagina 7