Bonte Avond Club Sluiskil draait op volle toeren PIET DIELEMAN OP ZOEK NAAR EVENWICHT III Raad van wijst pro van Crus Brieven werkgevers en raad arbeidsmarkt Raad van S DINSDAG 8 FEBRUAR11983 VAN ZEELAND Vergadering van duiven- houders M-Z- Vlaanderen Glasfabriek Sas heeft nieuwe directeur Breskens Biervliet Terneuzen PAGINA ZEELAND 3 LmSPAG 8 FEBRUAR1198 Frans-Vlaams avondje in Sas van Gent Bonte avond trok volle zaal in Westdorpe Westdorpe Zaamslag Sas van Gent L. Bracke vierde zilveren jubileum Vastenactie in Sas weer gestart T18 Druk op kamercommissie: VOW moet er toch komen Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN/MIDDELBURG - De vaste ka mercommissie voor verkeer en waterstaat komt meer en meer onder druk te staan om het negatieve besluit over een Vaste Oeververbin ding Westerschelde terug te draaien. 'Zeeuwsch-Vlaanderen kan niet zonder de brug- tunnel' aldus de strekking van twee recente brieven aan de commissie, die vandaag (dinsdag) de kwestie nog eens bespreekt met GS van Zeeland. De brieven zijn afkomstig van vijf werkgeversorganisa ties uit Zeeuwsch-Vlaanderen en van de Zeeuwse raad voor de Arbeidsmarkt. De werkge vers, die onverwacht lang wachtten met een officiële re actie, hebben nu de handen in een geslagen in een gezamen lijke brief. Vertegenwoordi gers van de Zeeuwsvlaamse Kamer van Koophandel, de kring van werkgevers in de kanaalzone, het KNOV, de EVO (eigen vervoerders) en de Brabants-Zeeuwse christelij ke werkgevers hebben daar onder een handtekening gezet. Zowel de werkgevers als de raad voor de arbeidsmarkt wijzen er de tweede kamer commissie op dat een goede infrastructuur in het Wester- scheldebekken van doorslag gevend belang is voor de eco nomie in Zeeuwsch-Vlaande- Van onze correspondent SLUISKIL - De kring Mid- den-Zeeuwsch-Vlaanderen van de afdeling Zeeland van de ZNB houdt vanavond (dinsdag) haar jaarlijkse vere nigingsvergadering in café Dallinga te Sluiskil, aanvang 19.30 uur. De afgevaardigden van de acht bij deze kring aangeslo ten postduivenverenigingen zullen op deze avond moeten komen tot een definitieve vaststelling van het opleer- programma 1983. Hierbij komt een voorstel van de PV De Vrede te Sas van Gent aan de orde om in tegen stelling tot in het verleden geen opleervluchten te houden op de zaterdagen. Wat de te houden kringconcoursen be treft, stelt het bestuur voor dat in verband met het toekennen van kampioenspunten hieraan geen zaterdagvliegers mogen meedoen. Verder wil Sas van Gent alle Compiègne-vluchten houden als niet-verplichte kringvluchten en de wed vluchten vanuit Dax, Sint- Vincent en eventueel Bergerac niet meer te laten meetellen voor het kringkampioenschap. Bij de bestuursverkiezing is aftredend en herkiesbaar se cretaris P. Bakker uit Axel. ren. Het 'nee tegen de VOW' van het kabinet vinden ze dan ook onbegrijpelijk. De Kamerleden wordt erop gewezen dat Zeeuwsch- Vlaanderen qua produkt per arbeidsplaats, werkloosheid en pendel ongunstig afsteekt bij de rest van Zeeland en Ne derland. Volgens de raad zal door een VOW de beweging van ar beidskrachten over de Wester schelde verbeteren. „Uit pen delbewegingen blijkt dat thans de Westerschelde een barrière vormt". Een VOW zal ook bijdragen aan een verbe tering van de produktiestruc- tuur in Zeeuwsch-Vlaanderen omdat een vaste verbinding de afzetmarkt in noordelijke richting openbreekt. „Een snellere af- en aanvoer van goederen en meer zakelijke ritten per dag zijn dan moge lijk." Het belang van de bouw van een VOW voor de huidige werkgelegenheid wordt ook aangehaald. „Uitvoering bete kent 5.000 manjaren extra- werk". Bovendien wordt door de raad het rapport-Wagner aangehaald waar staat te le zen det „het van groot belang is dat de investeringen in de infrastructuur (o.a. autowe gen) bevorderd worden". De Kamerleden worden op geroepen alsnog het uiterste te doen om de Vaste Oeverver binding Westerschelde zo spoedig mogelijk te realiseren. Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - De Glasfa briek in Sas van Gent heeft per 1 februari een nieuwe al gemeen directeur gekregen. Het is de 46-jarige J. C. Swan- born, afkomstig van Schoen makers Amsterdam. Hij gaat samen met presi dent-commissaris H. F. Kok werken aan de reorganisatie van het Sasse bedrijf. De Glasfabriek heeft, zoals be kend, 68 werknemers ontslag moeten aanzeggen. De heer Kok, die midden vo rig jaar terug kwam naar Sas om de noodlijdende fabriek weer op gang te helpen, blijft zeker nog een half jaar dage lijks de gang van zaken op het bedrijf volgen. BAC heeft tot doel mensen te amuseren - FOTO ARCHIEF DE STEM Van onze correspondent SLUISKIL - Het speelsei zoen voor de Bonte Avond Club is volop aan de gang. De eerste optredens van de Sluiskilse cabaretgroep zit ten er weer op. Eind maart worden de optredens voor de Sluiskilse bevolking gehou den. De BAC heeft vier op tredens voor het eigen pu bliek nodig om iedereen in staat te stellen het nieuwe programma te zien. De muziek-cabaretgroep bestaat uit 24 leden die be schikbaar zijn voor de op tredens. Maar naast de ac tieve leden heeft de BAC 300 donateurs. „De donateurs komen van overal", zegt me vrouw Benjaminsz. De Bon te Avond Club uit Sluiskil bestaat dit jaar 32 jaar. Het was een initiatief van me vrouw Benjaminsz en de heer Hallegraaff. In de afge lopen jaren is er steeds zo goed en kwaad het ging een aantrekkelijk programma in elkaar gestopt. Johan de Witte, bekend als leider van de John's White big band en tevens oud lid van de BAC wil wel kwijt dat de familie Benjaminsz de harde kern van de cabaretgroep is. Johan de Witte: „Ze doen er alles voor. Vroeger speel den de kinderen van me vrouw Benjaminsz en nu zelfs de kleinkinderen. Me vrouw Benjaminsz is ook de bedenker van het program ma. En onder de leden van eb cibA .nemo SartBSCl J'lDUi: 381 11 nee de BAC bevinden zich talen ten", besluit de Witte. De vereniging heeft vorig seizoen een nieuwe geluids installatie aangeschaft. In de eerste jaren van de BAC ging het allemaal zonder de geluidstechniek van nu. Me vrouw Benjaminsz hierover: „We zijn met niks begonnen. De muziek was onversterkt en bestond slechts uit een piano en een viool. Mijn zoons speelden nog niet mee, ze waren nog te klein om een gitaar in hun handen te hou den. Maar we zijn met de tijd meegegaan en hebben nu moderne apparatuur". Postduiven Omdat de leden tijdens een voorstelling nogal eens in een ander pak gehesen moeten worden, is een ruime kleedkamer of ruimte die daarvoor gebruikt kan wor den, noodzakelijk. Toch heb ben de kunstenaars van de cabaretgroep het in het ver leden al eens met minder ge daan. Mevrouw Benjaminsz: „Tijdens een optreden in een zaal in Kloosterzande heb ben we ons verkleed tussen de koerende postduiven. De veren vlogen ons om de oren. Ook was er eens een kleed kamer gesitueerd onder „het Theater"; we stonden in een nauwe kelder die onder wa ter was gelopen. Maar op het toneel was er nooit iets te merken van deze acrobati sche gedaanteverwisselin gen". Het nieuwe programma van de BAC bestaat uit zang en een aantal schetsjes. „Het is voor iedereen wel de moeite waard, denk ik", zegt de oprichtster. De groep treedt vaak op voor bejaar den, personeelsverenigingen en vrouwenbewegingen. Dit jaar gaat er een aantal op tredens in bejaardencentra niet door. Mevrouw Benjaminsz: „Het is elk jaar hetzelfde beeld. Bij de start van het speelseizoen vallen er een paar af die er dan later weer bijkomen. Maar ik denk toch dat de bezuinigingen in ons land ook doorwerken in de recreatiepotjes van de be- j aarden tehuizen". Zaterdag is er een optre den voor de personeelsvere niging van de PTT uit Axel. Dit optreden wordt in Zuid- dorpe gehouden. De BAC heeft nog enkele avonden beschikbaar om een optre den te verzorgen. Voor in lichtingen kan men bellen: 01157-1863. Mevrouw Benja minsz besluit: „De BAC heeft uitsluitend het doel mensen te amuseren. En ik geloof als ik terugkijk op de laatste optredens dat we daarin zijn geslaagd gezien de reacties van het publiek". VARA - De afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen van de omroepvereniging VARA houdt maandag 14 februari in café 't Zonneke haar jaarver gadering, aanvang 20.00 uur. Herman van Wijk, omroepse- cretaris en commissaris van de raad van beheer van de NOS, zal spreken over de toe komst van de omroepvereni gingen. Energiecentrum - De Coördi natiegroep Energiebesparing Zeeland (CEZ) houdt van dins dag 15 tot en met donderdag 17 februari een energieactie. Het Energiecentrum is dan geves tigd in de gymzaal van de Wil lem beukelszoon school aan de Schoolstraat en dagelijks ge opend van 15.00 tot 17.30 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Expositie - Kunstschilder Cees Jansen uit Terneuzen expo seert tot 27 maart in hotel de Post in Terneuzen. In het res taurant-gedeelte hangen in totaal 23 van Jansen's olie verfschilderijen, voornamelijk landschappen. Soos - Vrijdag 11 februari wordt in het pand aan de Schoolweg 5, weer een soos- avond voor homofielen gehou den, aanvang 21.00 uur. I Van onze correspondent SAS VAN GENT - Palmer Ruysschaert uit Oost-Duin- kerke komt dinsdag 8 februari voor de Heemkundige Kring in Sas van Gent een spreek beurt houden over „Vlaande ren in Frankrijk". Deze spreker, onder andere bekend van de IJzer-bede- vaart, heeft een volledige stu die gemaakt over de geschie denis en de taal van de Wes thoek in Frans-Vlaanderen. De Westhoek, gelegen tus sen Rijsel en Duinkerke, is een gebied waar nog steeds Vlaams wordt gesproken en sinds enkele jaren op sommige scholen wordt onderwezen. De Heemkundige Kring ziet hier een mogelijkheid om wat meer bekendheid te geven aan dit gewest. Temeer daar Sas van Gent sinds enkele jaren een verbroedering is aangegaan met de Frans-Vlaamse stad Belle (Bailleul). De bijeenkomst begint om K^ard^oor acht irt,DeSpeye. Van onze correspondent WESTDORPE - Voor het eerst sinds lange tijd was de zaal van het verenigingsgebouw Concordia goed bezet voor een amusementsavond, gebracht door eigen volk. De jeugd heeft aangetoond dat men het publiek nog best een hele avond kan boeien. Met voordrachtjes, muziek en zang hebben leiding en welpen en kabouters van de Wewekabo-groep de aanwezi gen enkele uren amusement bezorgd. Na de pauze werd de eenakter „De tijdmachine" op gevoerd. De moeite die leden van de Wewekabo-groep zich de laatste weken hebben ge troost, werd door de aanwezi gen met een dankbaar applaus beloond. liilliniummiminu Door Henk Postma ARNEMUIDEN - Een ferme Zeeuwse wind giert over de zonverlichte groene polders, dunne slierten wolk jagen voorbij de helderblauwe lucht. Even verderop raast over de grijze weg het snelverkeer, maar hier bij de invalsweg naar het dorp heerst vrijwel absolute rust. We staan voor de plattegrond van Arnemui- den en zoeken de boerderij, waar we voor dit verhaal een afspraak hebben gemaakt. De plaats van samenkomst is snel gevonden. Precies te genover het nieuwbouwwijk- je, waar de opgeschoven woonbebouwing het terugge trokken weidelandschap raakt, parkeren we onze auto voor het erf. Daar, in de provi sorisch afgeschermde ruimte van de tochtige ouderlijke schuur, treffen we na een moeizame roffel op een mas sieve zwarthouten deur de 26- jarige boerenzoon Piet Diele- man in zijn werkruimte. Hij draagt een donkerblau we overall. Maar waar men de smetten van noeste arbeid in stal of klei verwachten zou is het kledingstuk overdekt met veelkleurige spatten olieverf. En waar men landbouwmate- rieel als inventaris had ver moed staan schilderdoeken te gen de wand, de meeste al ge signeerd, andere nog maagde lijk wit. Een potkachel moet enige behaaglijkheid ver schaffen en op een ruwhouten tafel wacht een ijzeren ex- presso-kannetje op de aan maak van een paar koppen koffie zoals die in het land van Michel Angelo wordt gezet. Terugkeren Dit is het atelier waar Piet Dieleman met het penseel op zoek is naar evenwicht tussen zichzelf en zijn omgeving. Nog geen drie jaar geleden verliet Piet Dieleman de Rotterdamse kunstacademie om terug te keren naar zijn geboorte grond. Daar produceert hij nu in opvallend tempo werk dat steeds meer in de belangstel ling komt te staan. Afgelopen maand mocht Piet Dieleman daarvoor de provinciale aanmoedigings prijs voor jong Zeeuws talent in ontvangst nemen. De beoor delingscommissie sprak over „vitale, krachtige en kwalita tief goede schilderwerken". Dat was geen eng Zeeuws chaufinisme. Piet Dieleman had de aan moedigingsprijs nog maar net in handen of het bericht ver scheen dat hem de Van Bom mel-Van Damprijs was toege kend, een landelijke onder scheiding die één keer in de twee jaar aan een jong beel dend kunstenaar ten deel valt. Er zit ondermeer een tentoon stelling in het gemeentelijk museum van Venlo aan vast. Maar voor het zover is maakt zijn werk deel uit van een groepstentoonstelling in het Rotterdams museum Boy mans van Beuningen. Van de kunststichting in die stad kreeg hij de afgelopen twee jaar een beurs. Piet Dieleman neemt de tijd als hij naar woorden zoekt om de essentie van zijn werk te duiden. Keurend staart hij naar één van zijn laatste doe ken, waarop door het raam een streep licht uit het naast gelegen weiland valt. Het laat een uitgewerkt detail zien van een landschapsbeeld dat de schilder aanvankelijk voor ogen had, een abstracte vorm die dachten en gevoelens over tijd, plaats of landschap met elkaar in balans moet bren gen. Kennelijk gerustgesteld doorbreekt hij de stilde om uit te leggen dat het werkstuk aan die voorwaarde voldoet. PIET Dieleman - FOTO WILLEM MIERAS „Het is een mythe," zegt hij „dat kunst iets ongrijpbaars moet zijn. Als je hier in je eentje zit is het zinloos om niet to the point te zijn. Dan moet je niet ingewikkeld doen en je achter theoriën verschuilen. Maar zuiverheid nastreven ten opzichte van je omgeving en je emoties. Dat is een proces wat je langzaam leert en het is op gang gekomen toen ik hier na de academie terugkwam". Wanneer onze fotograaf aan de slag wil gaan wordt even beraadslaagd welke positie in de onregematig verlichte ruimte het beste plaatje op zal leveren. Eén van de doeken wordt naar de voordeligste plaats bij het raam gesjouwd en even zelfbewust als nuchter plaatst Piet Dieleman zich er voor. Maar de fotograaf moet nog even wachten, want als een plotselinge windruk de schuur doet kraken snelt de schilder verontschuldigend weg om de losgeslagen deur weer in het gelid te brengen. Het heeft een tijdje geduurd voordat duidelijk werd dat" Piet Dieleman zich met kunst zou gaan bezighouden. Na de lagere school ging hij naar de lts om zich als lasser op te la ten leiden. Daarna kwam hij op de mts terecht om zich in de werktuigbouwkunde te be kwamen. Tot hij in contact kwam met Krij n Giezen, die in de buurt een wandkleed voor het provinciehuis in Den Bosch aan het vervaardigen was. Hij mocht daarbij de hel pende hand bieden en toen rijpte al snel het besef dat voor hem een toekomst op kunst zinnig vlak was weggelegd. Reden waarom hij overstapte op de mts voor fotografie. Na driejaar behaalde hij daar het diploma, goed voor een plaats je op de academie voor beel dende kunsten in Rotterdam. Pas daar begon hij verwoed te tekenen en te schilderen. Na vijf jaar dong hij mee naar de Maaskantprijs en karakteri seerde het juryrapport hem als een pur-sang schilder, die een zelfverzekerde vorm-wil aan onderzoekingsdrift kop pelt. „Uit Zeeland" Van Piet Dieleman is nu on dermeer al werk aangekocht door het rijk, de provincie, het Groninger museum en Boy mans van Beuningen. In de jongste reizende tentoonstel ling „Kunst uit Zeeland", de zer dagen te bezichtigen in de Middelburgse Vleeshal, zijn ook twee van zijn doeken op genomen. Op niets is de titel van die tentoonstelling mo menteel meer van toepassing dan op het werk dat in de Ar- nemuidense schuur tot stand is gekomen. Piet Dielemans doeken laten soms een enkele figuur, vaak een man, zien die een geheel lijkt te vormen met een sober gekleurd landschap zonder er helemaal in op te gaan. Dat landschap ademt steevast de atmosfeer van de Walcherse natuur, waar de elementen ongeremd hun ^tempel drukken op aarde en luchten, waar dreiging en be vrijding hand in hand gaan. „Ik probeer," schrijft Piet Dieleman zelf in de brochure voor Kunst uit Zeeland, „mijn plaats in tijd en omgeving dui delijk te maken, vorm te ge ven. Deze tijd biedt weinig houvast. Je wordt steeds op je zelf gedrukt. Je kunt je niet meer verschuilen achter een ideaal, je kunt alleen bij jezelf terecht". Piet Dieleman verloochend daarbij zijn afkomst niet. Hoewel hij officieel in Rotter dam staat ingeschreven, maar met zijn vriendin in Middel burg woont eet hij tussen de middag bij zijn ouders op de boerderij waar hij in zijn ate lier van 's ochtends tot tegen de avond in hoog tempo pro duceert. „Ik vind," zegt hij, „dat er absoluut geen verschil mag zijn tussen mijn werk en mijn leven. Ik heb het zelf als goed ervaren dat ik niet uit een cultureel milieu kom. Dat ik niet bezoedeld ben met al lerhande voorkeuren of wat dan ook". 1 Van een onzer verslaggevers Leger des Heils - Zond!, februari wordt in het f' des Heilsgebouw aan der Visserstraat een verloSSL samenkomst gehouden h zal voorgaan pastoor gers uit Terneuzen. De san, komst die wordt geleid!! luitenant H. Jager, begint] 19.00 uur. De toegang is St.-Raphaël - De EHB0-v niging St.-Raphaël neemt' dit jaar deel aan de distri! wedstrijden. Een pW staande uit mevrouw M melsoet-de Jager en de h M. de Bock en P. Verstrae! zal Westdorpe vertegen», digen, zaterdag 5 maart Clinge. De ploeg wordt leid door Ton de Witte. Carnaval - De Koeters hebb het afgelopen weekeinde carnavalsfeesten ingeluid, een boerenmaaltijd, die san met een aantal werd gebruikt in Het Raedhuys. Al gauw bi, iedereen naar carnaval uit zien, hetgeen de stemming', goede kwam. Het werd een, slaagde en gezellige avond, belangstelling voor carnas blijkt in Westdorpe flink groeien. Kaarting - In de kantine de voetbalvereniging Za; slag werd de vijfde ronde speeld in bieden zonder m OOSTBURG - Het bestuur van de oudervereniging van de rk St. Bavoschool te Oostburg heeft het ge meentebestuur schriftelijk verzocht om een betere be veiliging van het gevaar lijke kruispunt bij garage t Westen. Dit deelde voorzitter H. van de Voorde mee tijdens de vrijdagavond gehouden aarlij kse ouderavond van de school. Volgens Van de Voorde hebben veel andere Oostburgse scholen hun instemming betuigd met 1 br w< ge w slag dr C^FtoruSen1'?61IIHIHIIIII"»HM»"""""M"""MM""""" Ten* zen; 2. J. Lensen, 3. A. Stoutl mer, 4. jac. Cobben, 5. j. Doorn. Door deze overwin» verstevigde C. Florussen. leiderspositie aanmerkelijk heeft nu 20 gewonnen pari! en een puntentotaal van!( Jac. Cobben 16 en 231,3, A Zeeuw 15 en 231, 4. J. Har link 13 en 212, 5. H. van Voorde met 13 partijen en punten. St.-Albert - Buurtverenij St.-Albert houdt vrijdag 11 bruari een bingo-avond haar buurtcentrum. De bin waarmee mooie prijzen ziji winnen, begint om acht u Een week later, vrijdag bruari, aanvang 19.30 wordt gekaart voor een h varken. Deze kaarting vens mee voor het St.-Albe kaartkampioenschap. ten I „muil,„„I„„„„I,„„lmmimi„„mumminimummilmin Van onze corresponded SLUISKIL - Vrijdg 4 febra heeft Leon Bracke, voorn bij openbare werken van gemeente Terneuzen, zijn jarig jubileum gevierd ii bovenzaal van de bibliotl* te Sluiskil. Op 3 februari 19E Bracke 'in dienst van meente. Na drie jaar werd vast medewerker van meente. De eerste werkzaarahfl verrichtte hij vanuit „i se" gelegen aan de Beneè weg in Sluiskil. Zijntoenffi ge hoofdkwartier is nu ten den in het kanaal van naar Terneuzen, omdat moest wijken voor de verbi ding van de waterweg. Directeur J. Huigh openbare werken bedankte jubilaris voor zijn inzet» afgelopen 25 jaar. Wethon Doorduijn noemde Leon Br ke een vooruitgeschoven van openbare werken van gemeente Terneuzen. Tiji de feestmiddag werden de bilaris enige attenties aanj boden. dei Van onze corresponded SAS VAN GENT - vastenactie in Sas 1 Gent start morgen met' verkoop van tw« hands kleding. Vorig heeft deze actie bijw| 6.000,- opgebracht. Er wordt niet allee') kleding vekrocht, ma' het winkeltje in de Gr» Majoorstraat 3 is ook1 verzamelpunt om de ren in te leveren. Evenals vorig i31 staan in alle scholen zen waar de kinder hun meegebrachte kier kunnen deponeren, opbrengst van deze acB en nog te houden act) komt ten goede aan boerenorganisaties in Filippijnen en de vluc telingen in Guatemala Het inkeltje is ie* dinsd' g, woensdag, derd .g en vrijdag ope ,d van 10.00 tot M u' z en van 13.30 tot 1 u ir, op vrijdagavond1 n% t van zes tot acht ut' Ai DEN HAAG - De gemeente is vorig sluiting van de Galvano-afdeling Breskens. Dat zegt de Raad van State. De b< naar de prullenmand verwezen. Zoals bekend kwam het bedrijf ontploffing, waarbij een werknem nieuws. Er bleek sprake te zijn van tie in het bedrijf. Omdat de nodige wetvergunning door het bedrijf aa er ook geen sprake van noodzakeli de gemeente tot sluiting over. Cruson maakte bezwaar bij de R de zittingen nooit een vertegenwooi meente was wel aanwezig en kon maken dat wel ingegrepen moest tie. De Raad van State geeft de gem iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiii DEN HAAG - De Raad van State heeft A. Nieuwenhuijzen uit Vlake (Kruiningen) een strop bezorgd, die misschien wel eens vijftigduizend gulden per jaar kan gaan bedragen. Nieuwenhuijzen haalt nu afgewerkte olie op bij bedrij ven, die hij dan als brandstof in zijn bedrijf gebruikt. Op die manier kosten de 150.000 liter olie die hij jaarlijk verstookt, maar twaalf cent per liter. Als hij nieuwe olie zou moe- n kopen, aardgas aanleggen is niet mogelij k, zou dat zo'n 40 cent per liter zijn. Met het op halen van afgewerkte olie be spaart hij zich dus 48.000 per laar. Toen Nieuwenhuijzen ech ter een vergunning aanvroeg, die nodig is om afgewerkte olie in te zamelen en te bewer ken tot geschikte brandstof, kreeg hij echter een negatief antwoord. In Den Haag stelt men aan die vergunning de eis dat het inzamelen en verwer ken de hoofdtaak van de ver gunningaanvrager is en bo vendien moet het hele verwer kingsproces aan bepaalde mi- lieu-kwaliteits-eisen voldoen. Sic H te g' g< a: b ei b k Van een onzer verslaggevers BREDA/HULST/SAS VAN GENT - Veel JR's en ET's. Dat wordt de tendens voor het ko oiende carnaval. Er zullen ook de nodige smurfen rondlopen. aarnaast grijpen diverse mensen (voornamelijk jonge ren) naar gekleurde verf en Shtterspul. De golfbeweging van de I~rbavalsmode is dus ditmaal I net voordeel van de media gevallen. Het 'Dallas-syn- poom' heeft ook op het carna- ral fbn intrede gedaan. Grote owboy-hoeden met het op- JR en van franjes oorziene vesten sieren de Carnavalsvierder. Al die JR's °gen zich vier dagen lang pan de hand van Sue Ellen b®nen- En daarmee wordt de rrenkml van het eerste plan |verdrongen. Ook de kinderen zorgen or een nieuwe modetrend, u rrbaskers vinden gretig af- L zijn gebaseerd op het lfilm°rüencie figuurtje uit de L"1- Daarnaast zijn de smur- lditmZOnder vader Abraham Wee!talë. terug van weg ge" I 'riiu verder is alles wat lEer 'S erg in trek- Veel jon- m zullen hun haar tooien opvallende kleurtjes. art i'5 eP, handelaar in feest- R'Ukelen uit Roosendaal lie i_,0Ver: „Met dat haar in al- I loont Uren van de regenboog V nu al een bepaalde groep

de Stem | 1983 | | pagina 12