Schilderijen en grafiek van Marleen Verstraeten Korter werken bij Milock Schoolbus Nieuw- Vamen handhaven m ffethouder W. Kayser: IplNSDAG 8 FEBRUAR11983 VAN ZEELAND umband dst ekt jeugdige mboers en vmpetters ULST - Volgens onderwijswethouder W. Kayser moeten de Hulster schoolbesturen zich ;erenigen in een overkoepelende federatie, die an de financiën van de gezamenlijke lagere ïolen zou moeten beheren. renade or Bracke inderoptocht lodderzakken 'OMMISSIE: Sokkenvoorraad van Hulster bedrijf te groot Schietingen Uitverkocht huis voor Scheldegalm Wethouder wil projekt voor werkloze onderwijzers markten (el Graauw Hulst Kapellebrug Kloosterzande Lamswaarde Schoondijke Sint-Jansteen T20 PAGINA ZEELAND 2 ulster federatie j van schoolbesturen >TEM COR J. DE BOER tst n een onzer verslaggevers ,ST - De Drumband der Stedelijke Harmonie "8 st wil meteen na carnaval opleiding beginnen voor boers en trompetblazers. Van een onzer verslaggevers De wethouder lanceerde dat idee gisteren in de on derwijscommissie, waarin het bedrag per leerling aan Ie orde kwam. Momenteel komt een thiol met veel leerlingen aimschoots toe met het be jag per leerling", aldus de jethouder, „men houdt er tlfs dik aan over. Een school jet weinig leerlingen kan van et bedrag vaak amper rond- :oraen Door nu de koppen elkaar te steken in een jerkoepelend orgaan, zou er jlgens Kayser wellicht wat eer met de financiën gescho- tn kunnen worden door bij- oorbeeld lagere scholen die iet moeite de eindjes aan el- kunnen knopen wat ex- geld toe te stoppen. iervoor zoekt men m igend enkele jongens sjes vanaf een jaar of tien. e opleiding wordt gegeven vrijdagavond en zondag- tend. Voor nadere inlich ten en opgave kan men te lt in de Clausstraat 19 st. maar Van onze correspondent NGE - Nadat verzetstrij- August Bracke uit Clinge ge week in Zierikzee door s Bernhard met een ver kruis werd onderscheiden, t het hem niet aan belang ing ontbroken. De fanfare doen door Vermaak brachl aan huis een serenade, vijl voorzitter A. van Don er hem lovende woorden ;prak voor zijn betoonde td tijdens de oorlogsdagen- vele anderen hebben in- dels bij August Bracke geklopt om hem te felicite- en om wat te horen over de netsdaden. Van onze correspondent EWACHT - De carnavals eniging De Klodderzakken dt maandag 14 februari kinderoptocht, waaraan worden deelgenomen door kinderen van Koewacht omgeving. De start is om 0 uur vanaf de Oude molen irna na afloop een limona- al wordt verzorgd. 'oor de mooist uitgedoste deren is er een aantal pflJ' te verdienen. Medewer- g aan de stoet wordt ver- id door de muziekvereni- g EMM. Tijdens de carna- sdagen wordt van zaterdaS tot en met dinsdag 15 iari elke avond in W pshuis De Vlaschaard :obal gehouden. ieren liepen mee in de icht, die eindigde bij Las Palmas voor het anadebal. Tijdens dit vond Jeske Bogaert een in haar oliebol, irdoor ze miss Carna- 1983 werd. ie jury, gevormd door raad van elf, verdeelde prijzen voor de optocht volgt: enkelingen: 1- rio Hofman, Koen ;aert/Carla Leenknegt. 'indy van Heeze; duo's: lark de Schipper, Wil" d Compiet, 2. Koen en »elique Roelands, 3. ke en Dieneke van de :ch; groepen: 1. Mascha, nne, Ester en Raf de al en Bart van Gimst, 2- nca, Syvia, Jo en Jose -man, 3. Mark, Monique, ien en Chantal Borm- iets dwingends ,De gemeente kan niet de né school wat meer per leer- geven dan de andere, naar zo'n federatie zou dat kunnen. Wij kunnen na- aurlijk niets dwingend opleg- aldus de wethouder, het gaat toch om onze inderen en dan denk ik dat je toch die kant opmoeten". De commissieleden toonden ich niet meteen afwijzend te genover het idee, maar links en rechts werden toch wel wat haken en ogen geconstateerd. „Zoiets is volgens mij alleen maar te realiseren als de be sturen samengaan in één stichting", meende Th. van Duyse, die overigens te ken nen gaf een dergelijke con structie niet te prefereren. Dat deed ook R. Scheele niet. „Dan raakt elk bestuur zijn eigen identiteit kwijt", vond hij. In het kader van de ook in het onderwijs noodzakelijke bezuinigingen opperde com missielid De Vries het idee om een overkoepelend orgaan niet enkel de financiën te laten be heren maar ook de schoolge bouwen, wat wellicht de nodi ge besparing op onderhoud zou opleveren. B. Martens zet te vraagtekens bij de legaliteit van de door de wethouder ge opperde federatie. „Komen we dan juridisch niet in de knel?", vroeg hij zich af. Dat is echter volgens de wethouder een zaak die nog uitgezocht moet worden. Hij gaf de commissie leden wel het advies mee het idee eens in de verschillende schoolbesturen door te praten. Van een onzer verslaggevers [ULST - De Hulster onderwijscommissie heeft gead- fiseerd de schoolbussen waarmee de leerlingen van- t Absdale en de omgeving van Nieuw-Namen dage- ks naar school worden vervoerd te handhaven. Volgens Van Duyse ver keert Nieuw-Namen in een bijzondere omstandigheid, omdat relatief heel wat leer lingen in de polder wonen. Bo vendien wees hij op de concur rentiepositie die het Belgische Kieldrecht inneemt. Daar zet men bussen in om de kleuters van en naar school te brengen en volgens Van Duyse dreigt een aantal mensen hun kroost in Kieldrecht op school te doen. „Kijk, en als ze daar op de kleuterschool zitten, dan zit het er dik in dat ze daar ook op de lagere school blijven". „Wellicht kan een werkloze als buschauffeur worden inge schakeld om de kosten te drukken", opperde B. Martens. „Of de bus alleen in de winter maanden laten rijden", be dacht R. Scheele. De commis sie adviseerde B en W tenslot te de bestaande regeling in Nieuw-Namen te handhaven en die in Absdale geleidelijk af te bouwen. Het bezuinigingsvoorstel m wethouder W. Kayser om bussen per 1 augustus niet eer te laten rijden stuitte steren nogal op verweer van vertegenwoordigers uit ieuw-Namen en Sint-Jan een. Wij hebben die bui in ieuw-Namen al zien aanko- »n", aldus Th. van Duyse, in vandaar dat de ouders om »n goodwill te tonen per 1 ja- pari vijftig procent meer bijdrage zijn gaan beta- 31 Hij toonde zich dan ook erbaasd dat de wethouder nu "et een idee voor afschaffing inkomt. Verbazing ook bij vertegen woordiger H. van Dorsselaer |1 Sint-Jansteen, waar ook ink bezuinigd is op de bus- tuten. Van Dorsselaer voor- lelde overigens dat het bus- ervoer vanuit Absdale zich innen vier jaar vanzelf zal pheffen, wegens gebrek aan Meren. DE KERK van 's Heer Arendskerke door Marleen Verstraeten - FOTO WIM KOOIJMAN HULST - Centraal in de nieuwe tentoonstel ling bij galerie Van Geyt te Hulst staat het werk van Marleen Verstraeten-Iserbyt, die oorspronkelijk van Belgische afkomst is, maar door het feit dat zij al jarenlang te Zaamslag woont, wel als een Zeeuwsch-Vlaamse be schouwd mag worden. En wel als, voor zover wij het kunnen overzien, de enige Zeeuwsch- Vlaamse primitieve schilderes. Als alle echte naïeven ging zij zonder enige opleiding achter de ezel zitten en leerde zich zelf de omgang met verf, uitsluitend gedreven door de hartstochtelijke wil uit te beelden wat zij om zich heen aan opmerkelijks en moois ziet en om dit in een blijvende vorm vast te leggen. Ofschoon zij ook wel eens een schlde- rijtje meebrengt uit Vlaanderen, Zaltbommel, Friesland of de Ardennen, vindt zij haar mo tieven toch vooral dicht bij huis in Zeeuwsch- Vlaanderen en Zeeland. Het landschap met boerderijen en kreken, geniet haar grote voorkeur voor zoals blijkt uit enkele schlderijtjes als „Schotse huizen in Vee- re", „St.-Anna ter Muiden" of ,,'s-Heer Arendskerke". In haar schilderijen, die zonder uitzondering mooi van kleur zijn, is zij als alle naïeven een echte vertelster, spontaan en voor de vuist weg en zo wordt elk doek een eigen kleine besloten wereld, die charme en poëzie uitstraalt omdat er echte bewondering en ver wondering aan ten grondslag liggen. De meer dan dertig schilderijen van Mar leen Verstraeten-Iserbyt worden als het ware omkranst door een verzameling uitstekende Nederlandse grafiek. Daartoe behoren de door hun fluweligheid gekenmerkte etsen van de Utrechtenaar Charles Donker, die de weg van de binnenkamer en het stilleven naar het landschap schijnt te hebben gevonden. Etsen en litho's van Hermanus Berserik met hun steeds weer verrassende wat skurriële motie ven en nieuw werk van Reinder Homan: fijne heldere etsen op vaak groot formaat van voor namelijk landschappen en ook vogels en plan ten. Een rijke expositie met werk van hoog ge halte die men moet gaan zien. Dat is mogelijk tot 21 februari. WILLEM ENZINCK Van een onzer verslaggevers HULST - De sokkenfabriek Milock in Hulst heeft werk tijdverkorting aangevraagd voor ongeveer 100 van de in to taal 106 werknemers. De sokkenfabriek kijkt mo menteel aan tegen een te hoog opgelopen voorraad, die men door het tijdelijk verlagen van de produktie hoopt te laten slinken. Volgens directeur H. van Ginneken is de grote voorraad niet te wijten aan een gedaal de afzet. „We hebben vorig jaar erg veel aan de produktie gedaan, waardoor er een extra produktie is ontstaan. Onze normale afzet hebben we ge haald, maar door de zachte winter gaat de sokkenverkoop wat moeilijk, zodat we met die expra produktie zijn blijven zitten". De werktijdverkorting gaat 14 februari in voor de duur van zes weken. De mensen in de breierij zullen dan de helft korter gaan werken. Het ove rige personeel, met uitzonde ring van de verkoopafdeling die normaal doordraait, zal tien uur per week minder moeten werken. Directeur Van Ginneken hoopt dat de zes weken niet nodig zullen zijn. „Als straks de voorjaars collectie begint te lopen", zegt hij, „dan zijn de problemen voorbij". Het bedrijf is met de vakbonden overeengekomen dat de lonen van de perso neelsleden die korter gaan werken door Milock tot hon derd procent worden aange vuld. Inmiddels is Milock volgens directeur Van Ginneken bezig met een „grootscheeps marke- ting-onderzoek", waaruit naar men hoopt mogelijkheden zul len komen om de extra pro duktie te kunnen afzetten. BOSCHKAPELLE - Zaal J. van Schaick, 33 schutters: hoge vogel: mevrouw Visser; eerste zij vogel: A. Dobbelaar, beiden Boschkapel- le; tweede zij vogel: J. Leeraert, St.-Jansteen; grootste aantal (4): J. van Dijk en A. de Moor, beiden Vo gelwaarde. BOSCHKAPELLE - Bejaarden- schieting, zaal J. van Schaick, 28 schutters: hoge vogel: B. Beulaert, Hulst; eerste zij vogel: R. van gas sen, Ossenisse; tweede zij vogel: F. Kouyzer, Kloosterzande; grootste aantal (6): W. de Kuyper, Terneu- zen. HEIKANT - Bejaardenschieting, zaal 't Helleken, 47 schutters: hoge vogel: E. Verhagen, St.-Jansteen; eerste zij vogel: J. de Block, Hei kant; tweede zij vogel: J. van Kerckhoven, St.-Jansteen; grootste aantal (4): L. van Waesberghe, Heikant. HULST - Zaal W. Blommaert, 20 schutters: hoge vogel: E. Bakker, St.-Jansteen; eerste zij vogel: C. van Gassen, Hulst; tweede zij vo gel: J. van Kerkhoven, St.-Jan steen; grootste aantal (7): F. van Swaal, Hulst. HULST - Zaal W. Blommaert, 36 schutters: hoge vogel: W. Blom maert, Hulst; eerste zij vogel: E. de Kort, Ossenisse; tweede zij vogel: J. de Beul; grootste aantal (4): F. van Swaal, beiden Hulst. HULST - OZO-velden, De Stads herberg, 40 schutters: hoge vogel: J. Leeraert, St.-Jansteen; beide zij- vogels: A. Dobbelaar, Boschkapel - le; grootste aantal 75): A. de Nijs en P. Verstiggel, beiden Hulst. KLOOSTERZANDE t Zaal R. van Kruyssen, KPJ, 40 schutters: hoge vogel: P. de Kever; eerste zij vogel: R. Razenberg; tweede zij vogel: P. de Nijs, allen Kloosterzande; derde zij vogel: R. Baecke, Vogelwaarde; vierde zij vogel: P. de Waal, Osse nisse; grootste aantal (4): J. Wee- maes, Kloosterzande. KLOOSTERZANDE - Bejaarden schieting, zaal R. van Kruyssen, 39 schutters: hoge vogel: P. d'Hondt, Kloosterzande; eerste zij vogel: J. van Dorsselaer, St.-Jansteen; tweede zij vogel: A. Brum; grootste aantal 74): R. van Gassen, beiden Kloosterzande. KLOOSTERZANDE - Zaal R. van Kruyssen, Hubertus, 34 schutters: hoge vogel: J. Verschoten, Kloos terzande; eerste zij vogel: P. Maas, Sluiskil; tweede zij vogel: F. Jan sen, Kloosterzande; grootste aantal (4): J. van Houten, St.-Jansteen. KLOOSTERZANDE - Zaal De Reizende Man, 31 schutters: hoge vogel: Rob Verschoten, Klooster zande; eerste zij vogel: K. Visser, Vogelwaarde; tweede zij vogel: Ro nald Verschoten, Walsoorden; grootste aantal (6): F. van Kruys sen, Kloosterzande en A. van Dijk, Vogelwaarde. KOEWACHT - Bejaardenschie ting, zaal G. van Rumste, 46 schut ters: hoge vogel en tweede zij vogel: J. van Kerkhove, St.-Jansteen; eerste zij vogel: J. Vermeire; groot ste aantal (4): Ch. Ongenae, beiden Koewacht. KOEWACHT - Zaal J. de Kind, 25 schutters: hoge vogel en grootste aantal (3): P. Martens; eerste zij vo gel: F. de Waal; tweede zij vogel: H. de Smet, allen Koewacht. KOEWACHT - Zaal G. van Rum ste, 52 schutters: hoge vogel: E. d'Hond, Stekene; eerste zij vogel: A. de Clerck; tweede zij vogel: Rita van der Steen, beiden Koewacht; grootste qaantal (4): V. de Schep per, Moerbeke. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 30 schutters: hoge vogel: Raf. Baart; eerste zij vogel: W. Groene- wegen, beiden Koewacht; tweede zij vogel: Heidi van Kerkhove, Hei kant; grootste aantal (4): Th. de Caluwé, Koewacht. KOEWACHT - Zaal R. van der Steen, 45 schutters: hoge vogel: Ri ta van der Steen, Koewacht; eerste zij vogel: Alie van de Starre, Hulst; tweede zij vogel: W. de Looze, Clin ge; grootste aantal (4): G. van Damme, Koewacht. LAMSWAARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 49 schutters: Wip 1: hoge en eerste zij vogel: mevrouw Rottier, Ossenisse; tweede zij vogel: J. dobbelaar, Boschkapelle; groot ste aantal (5): R. Herwegh, Hei kant. Wip 2: hoge vogel: A. Ver- durmen, Graauw; eerste zij vogel: R. Herwegh, Heikant; tweede zij- vogel: mevrouw Rottier, Ossenisse; grootste aantal 74): J. Hulshout, Lamswaarde. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, 37 schutters: hoge vogel: E. Kro nenburg, Zuiddorpe; eerste zij vo gel: A. Verdurmen, Graauw; twee de zij vogel: A. Geerts, Zelzate; grootste aantal (4)A. Puylaert en A. de Mey, beiden Zuiddorpe. AXEL - In De Halle te Axel moesten afgelopen weekeind alle stoelen bijeen worden ge gaard om de 450 belangstellen den voor het toneelstuk 'Nen vrimden kostganger' van een zitplaats te voorzien. Met hezelfde succes als in andere plaatsen bracht de to neelgroep Scheldegalm uit Kloosterzande dit dialectstuk op de planken. Na afloop maakten veel toeschouwers dan ook gebruik van de gele genheid de spelers te felicite ren. Zo ook de 'Ouden Woa- gen', die attributen in bruikleen aanbood om de en tourage te vervolmaken. Het optreden in De Halle is ook vastgelegd op video en een band daarvan zal worden aan geschaft door de Zeeuwse dia lectvereniging, om dit dialect stuk voor het nageslacht te be waren. Vandaag staat de groep nogmaals in de Halle en weer voor een uitverkochte zaal. Komend weekeind kunnen de spelers uitblazen vanwege het carnaval, maar op zater dag 19 februari staat men al weer op de planken in West- dorpe. Ook daar is de voorstel ling al uitverkocht. Wie De Scheldegalm nog wil zien kan zijn kans grijpen op zaterdag 26 februari, als de Zeeuws- vlaamse toernee wordt beslo ten in het Dorpscentrum te Vogelwaarde. Waarschijnlijk zal ook auteur Jo Eggermont daarbij aanwezig zijn. Deze buigt zich momenteel alweer over een nieuw toneelspel, wat de Scheldegalm als eerste op de planken mag uittesten. Voor de laatste voorstelling kunnen nog kaartjes worden gereserveerd bij Wies en Nelly Boogaart-de Bakker, 01148- 2567. HULST - De Hulster onder wijswethouder W. Kayser gaat de mogelijkheid bekijken of werkloze onderwijzers kun nen worden ingezet voor bij zondere takenbegeleiding op de lagere scholen. Dit in de vorm van een werklozenproj ekt. De wethouder deelde dat gisteren mee in de onderwijs commissie. De RPCZ geeft vaak waardevolle adviezen aan de verschillende scholen, aldus de wethouder, maar die scholen kunnen die vaak we gens tijds- of personeelsge brek niet uitvoeren. „Als daarvoor nu werkloze onder wijzers konden worden inge zet, die graag wat omhanden hebben, dan zou dat van groot nut kunnen zijn voor de scho len. En vooral voor de leerlin gen". De commissieleden bleken wel voor dat idee te porren, maar vroegen zich toch af of er voor een dergelijk projekt mogelijkheden zijn. Goes, 7 februari - Boerenkool kl. 1 0,88, peen kl. 2 GT 0,17, spruiten on- geschoond kl. 1 D 0,97, B 0.28. A 0,28-0,36, prei kg. kl. 1 B 0,22, A 0,34- 0,43, rode kool kg. kl. 1 B 0,10, A 0,21. kl. 2 A 0,10, savooie kool groen kg. kl. 2 0,48, witte kool kl. 1 B 0,28, knolselderij met blad st. kl. 2 0,10- 0,14, knolselderij zonder blad kg. kl. 2 0,13-0,17, aardappelen GT 0,14. - Bridgeclub Axel e de tweede wedstrijd de wintercompetitie. ™P A, deelname 10 paren, 'j*g: 1/2. heren Moeliker- Hambost, dames Kock-Pel .3 heren Olyslager-Hir- ™.w. Groep B, deelname Paren, uitslag: 1. mevr. KKer-dhr. Koek 71,18, 2. "Paar Kerckhaert 65,97, 3. "e Meyer-dhr. Bode tojkraten - De afdeling en- en Oost-Zeeuwsch Ten van D'66 houdt erdag io februari een al- ne vergadering in café „Wapen van Axel. Aan- ln? 20.00 uur. ^va'sav°nd - De bond insrf ren hou<dt vanavond gag.8 februari) inhetGe- aan de Walstraat, ha„n§ uur. een carna- k v/v. Deze 's toeganke- °uder mensen van 50 iaar Sen voorwerpen - Bij de politie kan men inlichtin gen krijgen over de volgende gevonden voorwerpen: blauwe kinderhandschoen, gouden armband, witte kinderschoen, balpen met naam Jacky, auto sleutel Renault, gele regen broek, zilveren dameshorloge, zwart etui met Nemef sleutel, gouden schakelarmband, sportschoen, zwarte hoofd doek, tas met vitrage, paar zwarte handschoenen, paar grijs wollen handschoenen, zilveren ketting met hanger, zwart etui met Yamaha sleu tels, wit parelsnoer, goudkleu rig dameshorloge, Ripa sleutel aan rode haak, herenbril in etui, sleutelbos Talbot, horloge Imcc, bruin leren tas. kaarting - In het gemeen schapshuis werd door de Boe renbond een prijskaarting ge houden, waaraan 20 personen deelnamen. Uitslag: 1. Jac. Steyaert, 2. F. Staal, 3. R. Steyaert, 4. C. Pauwels, 5. G. Maerman. Gezinsdag - De Boerenbond afdeling Graauw hield in het gemeenschapshuis de jaarlijk se gezinsdag. Afdelingsvoor zitter J. Steyaert ging in op enkele activiteiten van de kring Hulst van de NCB. On der andere de deelname aan de "brede maatschapelijke discussie over energie" en de gespreksgroep rond het thema „het gezin". De leden werd aangespoord de informatie avond 21 feburari bij te wo nen, waar over bedrijfsopvol ging zal worden gesproken. Twee zaken werd nog aange stipt die momenteel actueel zijn, namelijk de actie „Kijk op het erf" en het lidmaat schap van de vrouw in de or ganisatie. De dag werd begon nen met een eucharistievie ring, voorgegaan door pastoor A. Ruylofs, ter nagedachtenis van de overleden leden, 's Middag was er een kaarting. 's Avonds werd er een toneel stuk opgevoerd met als titel „Amor in het kippenhok", on der leiding van J. Willems. De rest van de avond werd door gebracht met muziek. Bejaardencarnaval - Zaterdag werd in het gemeenschapshuis een carnavalsviering gehou den voor bejaarden uit Graauw en omliggende plaat sen, alsmede voor Graauwse bejaarden uit De Blaauwe Hoeve. Verschillenden waren getooid in carnavalskostuum. Het toneelstuk „Amor in het kippenhok" werd opgevoerd. Daarna was er nog gelegen heid voor spelletjes. De mu ziek werd verzorgd door de boerenkapel De Stoefers. Car navalsvereniging De Dj erken had voor vervoer gezorgd. Kaarting - Aan de kaarting van de kaartclub Harten Aas bij Ron de Vilder deden 28 kaarters mee. Uitslag: 1. mevr. van de Ha, 2. F. Piessens, 3. Mevr. Gijsel, 4. G. Gijsel, 5. R. Leeraert. Volgende kaarting op 18 februari. Sjoelen - De sjoelclub Wij Blijven Actief speelde een wedstrijd in het café-restau rant bij Ron de Vilder. Uit slag: 1. Berta van Ecke, 2. Rika Kayser, 3. Nellie van de Voor de, 4. Marjan van der Heyden, 5. Maria de Vilder. Volgens wedstrijd op vrijdag 18 fe bruari. Kaarting - In zaal De Bruyn werd een kaarting gehouden, waaraan 48 personen deelna men. Uitslag: 1. F. Segers, St.- Jansteen; 2. A. de Cock, 3. W. Sturm, 4. P. Collet, 5. E. van de Brande, allen Hulst. Schaakclub - De schaakvere niging Hulst heeft een vriend schappelijke wedstrijd ge speeld tegen de schaakclub uit het Belgische Kemzeke. De Belgen wonnen dit treffen op het geblokte bord met 3-7. Gouden huwelijksfeest - Het echtpaar Wies Janssens-Ma- rie Rombout uit de Sint-Jan straat vierde het gouden hu welijksfeest. In de parochie kerk werd een eucharistievie ring opgedragen. Een paar da gen later werd door het gou den echtpaar een receptie ge houden in zaal Fabie. Deze re ceptie werd druk bezocht en vele bloemen en cadeaus wer den het nog vitale echtpaar aangeboden. Het feestcomité versierde de woning in de St.- Janstraat en ook de ingang van zaal Fabie. Namens de in woners van Kapellebrug werd het feestende echtpaar een ca deaubon overhandigd. Kaarting - In zaal R. van Kruyssen werd een kaarting gehouden, waaraan 34 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. F. van Kruyssen, Kloosterzande; 2. E. van Vooren, Ossenisse; 3. M. van Duysse, Clinge; 4. A. de Maat, Hulst; 5. mevrouw Van Kerkhoven, Kloosterzande. Kaarting - In zaal De Vier Jaargetijden werd door het FNV een kaarting gehouden, waaraan 28 personen deelna- Sport een diner gebruikt. Hierna werd via een quiz en bingo de avond doorgebracht. Bejaardenschieting - Woens dag 9 februari houdt de schut- terssociëteit Groot Hulst een bejaardenschieting in café De Kroon. De inschrijving begint om 13.00 uur en de eerste pijl wordt om 13.30 uur afgescho ten. Fanfare - De fanfare St.-Jan met majoretten bracht op uit nodiging een bezoek aan het muziekfestival te Vrasene (B). Met auto's werd naar Vrasene gereden waarbij geen kosten voor de muziekvereniging wa ren en zodoende van de ver goeding die werd ontvangen, de fanfare een financieel voordeel had. Het festival werd door velen bijgewoond en de fanfare St.-Jan deelde mee in het applaus dat tijdens een rondgang werd ontvan gen. Oud papier - Wegens carnaval wordt zaterdag 12 februrari geen oud papier opgehaald door de jeugdafdeling van de voetbalvereniging Steen, maar zaterdag 19 februari. Dansavond - De rk bond van ouderen houdt vrijdag 11 fe burari in De Warande een dansavond voor ouderen. De muziek wordt verzorgd vanaf 19.30 uur. lUIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII men. Uitslag: 1. A. d'Hondt, 2. C. Verschuren, 3. F. van der Poel, 4. A. de Poorter, 5. F. van Sikkelerus, allen Lamswaar de. Bejaardenbond - De rk he li aardenbnd houdt morgen de jaarvergadering in de soos. Om 14.00 uur is er een mis voor de overledenen in de parochie kerk. Tijdens de vergadering zal men stil staan bij het feit dat de plaatselijke voorzitter A. de Poorter 1214 jaar die functie vervult. Hij heeft in een rondschrijven aan de le den de wens te kennen gege ven te willen aftreden, als er een geschikte andere kandi daat is. Belangstellenden kun nen zich voor 8 februari opge ven bij een van de bestuursle den. Verder zijn mevrouw Soulimans en mevrouw Steij- aert aftredend en herkiesbaar. Na het vergadergedeelte is er bingo met daarop aansluitend een koffietafel. Teerdag - Het dameskoor hield haar jaarlijkse teerdag. Na het bijwonen van een eucharistieviering ter nage dachtenis van een overleden lid van het koor, werd in café AXEL - Twee personenau to's, bestuurd door A.N. uit Hulst en E.C. uit Stekene (B), werden maandagmorgen ten gevolge van een botsing be schadigd. Het ongeluk gebeurde op de Hulsterseweg tussen de Tweede en Derde Verkorting. Bij het afslaan kwam de auto van de Hulstenaar in een slip en botste tegen de tegemoetko mende auto van C. AXEL - Tussen donderdag en zondag werd tijdens afwe zigheid van de bewoners inge broken in de woning van H.V. aan de Churchilllaan. Er wer den een geldbedrag en sieraden gestolen en er werden vernie lingen aangericht. HENGSTDIJK - Op de Hengstdijksestraat nabij de kruising met de Plattendijk, raakte de personenauto be stuurd door H.H. uit Hengst dijk, gistermorgen, ten gevolge van de gladheid in een slip. De auto belandde in een langs de weg gelegen sloot en was total- loss. H. liep wat kneuzingen op. HOEK - Uit de loods van H.N.M. uit Hoek aan de Loven- polder, werd tijdens het week einde een grijze personenauto Citroën met het kenteken DX 13 TY gestolen. HULST - Materiële schade ontstond gistermiddag bij een aanrijding tussen een bromfiets en een bestelbusje op de Abs- daalseweg in Hulst. Het bestel busje, bestuurd door De W. uit Erp, stond geparkeerd op het fietspad. De bromfietser B.N. uit Axel zag het busje niet staan, en botste er achterop. Hij kwam er met de schrik vanaf. KUITAART - Gistermiddag reed de autobestuurder J.G. uit Heinkenszand over de Hulster- weg. Ter hoogte van de Hoef- kensdijk moest hij remmen. De achter hem komende J. de H. uit Helmond remde ook, maar schoof door de gladheid door en botste achter op de auto van G. Hierbij ontstond materiële schade. MIDDELBURG - Met het carnavalsgebeuren in zicht wijst de rijkspolitie in Zeeland erop dat tijdens het carnaval de politie ook alert blijft op alcohol in het verkeer. Zij raadt met klem aan de auto te laten staan als men alcohol gebruikt heeft. Niet alleen de auto maar ook de motorfiets en zelfs op de fiets is men strafbaar. OOSTBURG - Op de krui sing Philipsweg-Ketelaarstraat is de auto van mevrouw Van D. uit Oostburg in aanrijding ge komen met een andere perso nenauto, bestuurd door de heer B. uit Axel. Laatstgenoemde kwam uit de richting IJzendij- ke en sloeg linksaf waarbij hij geen voorrang verleende aan mevrouw D. die uit Oostburg kwam. Beide voertuigen wer den geheel vernield. TERNEUZEN - Tijdens het weekeinde werd een inbraak gepleegd in het kinderdagver blijf de Wip Wap aan de Kerk hoflaan. Uit het kantoor werd een geldkistje met een bedrag van 260 gulden gestolen. TERNEUZEN - Maandag morgen kwam het op het nieu we gedeelte van de Guido Ge- zellestraat tot een aanrijding tussen twee auto's waarvan één zware schade opliep. M.V.D. uit Velddriel (gemeente Maasdriel) en A.E. uit Axel reden in de richting rotonde Driewegen. Toen V. de Axelaar inhaalde slipte zijn auto waardoor de auto van V. tegen de andere auto botste, kantelde en tegen de geluidswal tot stilstand kwam. Deze auto moest worden weggesleept. De andere auto liep lichtere schade op. Er de den zich geen persoonlijke on gelukken voor. TERNEUZEN - Op het kruispunt rijksweg 61-Guido Gezellelaan te Terneuzen zijn de verkeerslichten maandag middag van vier uur tot onge veer zeven uur buiten werking geweest ten gevolge van een verkeersongeval. De bestuur der van een vrachtauto waarop een kraan was gemonteerd, H. A., uit Oostburg, die vanaf Sluiskil-Brug richting Zaam slag reed had verzuimd de kraan te laten zakken ten ge volge waarvan deze op ge noemd kruispunt de overspan ning en daardoor de drie ver keerslichten onklaar maakte. Ook de vrachtauto liep flinke schade op. TERNEUZEN - Autobe stuurder W. J. van L. uit Brug ge (B) veroorzaakte maandag middag op het kruispunt Van Steenbergenlaan-Axelsestraat een aanrijding met een auto, bestuurd door J. K. uit Terneu zen toen hij geen voorrang ver leende. De beide auto's liepen vrij veel schade op. VLISSINGEN - Zondag avond werd op de kruising Brouwenaarstraat-Singel de 16-jarige bromfietster L. M. E. B. uit Vlissingen geschept door een personenauto bestuurd door D. M. eveneens woonach tig in Vlissingen. Het meisje liep daarbij een gebroken knie op en is overgebracht naar het Bethesdaziekenhuis. Toen de automobilist zijn auto enkelf meters verderop wilde wegzet ten werd dit hem belet door een groepje omstanders die dachten dat M. wilde doorrijden. M. kreeg zelfs een stomp in het ge zicht waardoor hij een lichte hersenschudding en een kapot te lip opliep. YERSEKE - Op de Zanddijk geraakte een personenauto, be stuurd door de 26-jarige F. D. J. van S. uit Tilburg in een slip, raakte van de weg af en be landde beneden aan de dijk op de parallelweg. Daar fietste op dat moment de 45-jarige J. G. uit Kruiningen die geschept werd en met de auto in een sloot belandde. G. liep diverse fra turen op en is overgebrac" naar het Bergzichtziekenhuis Goes. De auto en de fiets wei den zwaar beschadigd. I

de Stem | 1983 | | pagina 11