ELEMANS TMDfflr Feyenoord wordt pas laat wakker Potton niet tegen Italië Roelof Thijs in Alkmaar vierde Standard Luik wint topduel in Brugge a Bestuur judobond mag blijven X X X X Westduiter winnaar Midwinter marathon >AGINA SPORT o MAANDAG 7 FEBRUAR11983 PK 9WEMSOCn£ Dammers nationale titelstrijd Gerard Rond optimistisch PAGINA SPORT 3 Vierde plaats Huub Kools west_duitsland uitslagen plus standen engeland schotland buitenlands voetbal Portugal italië spanje frankrijk T11 JC-AZ'67 iw.-Willem II te-Utrecht Feyenoord Helm. Sport ;a-Fortuna S. sior-G.A, Eagles lem-Groningen iveen-Vitesse i/V-SW iaag-Eindhoven -Cambuur emers: 81.577. Inleg: f. 348: nbedrag: f. 182.222. ftslag van toto gelijk nummer 13 - 17 - 21 - 23 - 25. Toege' V: 11. Deelnemers: 8349. Inleg 18. Prijzenbedrag: f. 19.362. pinnende getallen in lotto her 5 zijn: 2-3- 18 -34-38- feservegetal 29. Deelnemers Inleg: f. 3.377.212. Prijzen- g: f. 1.604.175. Itslag van het cijferspel is- I. Deelnemers: 281.249. Inleg: B73. Prijzenbedrag: f. 168.749. innende getallen in de West- lotto zijn: 2 - 19 - 38 - 43-44 teservegetal14. SPEL 77 Itslag van Spiel '77 is: 9098054. SUPERTRIO iitslag van het supertrio, de Re koers Hilversum om de antprijs, is: 1. Utta Cracka- 1R. Kromkamp). 2. Unlimited |(L. Dooper), 3. Vite Pride (A. pma). In cijfers: 6-8-9. Alle Jen gestart. Omzet: f. 163.075, «taling: f. 589,40. e. Strafschop besliste rds echter tot verrassing iedereen. Willem II pro- erde hevig. Op advies van grensrechter, die overi- veel verder van het ge- de af stond, gaf Geurds og een scheidrechterbal. Zwolle - Willem II 3-3 (1-1). lacobsen 0-1, 42. Van der :st 1-1,49. Gozems 1-2, 59. Van 2-2, 66. Visscher 3-2, 68. Ja- :n 3-3. Scheidsrechter Geurds, houwers: 6500. Gele kaart: :ms, Nelemans en Hoyer (Wil- ■I). 'Zwolle: Raven, Scheve, Drost, istra en IJzerman, Van der ;st, Van Roon en Visscher, lens, Van Kooten (Weggelaar) akstra. m II: Verkerk, Braam, jh, Bastiaansen en Jacobsen ërs), Van der Veen, Van de en Hoyer, Gozems, Nelemans an Mierlo. edivisie kregen dit weekeinde ïorsing rekenen. De Wert van ele kaarten omdat hij zaterdag uitgezonden. De Willem Il'ers derde maal geel, evenals Vos- ei voetbal (spelers met twee of en van dit weekeinde als volgt Iölby; AZ'67: Jonker en Arntz; Van Til, Stafleu en Troost; amp (3) en Witbaard; FC Gro- rlem: Böckling en Haar; Hel- oore en Kraay; NEC: Mulderij, wolle: Van Kooten; PSV: Wild- »even en Van der Ven; Sparta: al, George en Andriessen; FC Vreijsen; FC Utrecht: Van de Van der Ven en Braam, n, Van Nielen en Van der Stee tra; DS'79: Van Leeuwen, Lees chap Hiddink en Schreur; FC roenendijk; Heerenveen: Bra- Heracles: Langhenkel, Unaola, Dijkstra en Delahaye; SVV: i), Nan, Schoo, Mulder en Ver korte, Swart en Van der Vlag; Schokker; FC VW: Bours (3), /an der Ley, Tollenaar en Van Brevok 17 7 0 9 16 33-31 Lycurgus 17 8 0 9 16 29-35 Zaan '69 17 5 0 11 10 28-42 Blokkeer 17 4 0 13 8 21-43 Animo 17 4 0 12 6 24-44 Nijmegen 17 2 0 15 4 12-46 EREDIVISIE DAMES Dynamo-Voorburg 0-3 Sudosa-WC 3-0 Longa '59-Orion 0-3 VCC-VCH 3-0 Valbovol-DVC 0-3 AMVJ-Martinus 3-0 42- 5 38-10 31-2* 33-20 31-26 25-26 23-30 23-33 18-33 20-32 18-37 11-37 DVC 14 14 0 0 28 Voorburg 14 12 0 2 24 Sudosa 14 9 0 5 18 AMVJ 14 8 0 6 16 Orion 14 6 0 6 16 Martinus 14 7 0 7 14 VCH 14 6 0 8 12 Dynamo 14 6 0 8 12 Valbovol 14 5 0 9 10 Longa '59 14 4 0 10 8 WC 14 3 0 11 6 VCC 14 2 0 12 4 van onze sportredactie I v'ijMEGEN - In een sterke eindsprint heeft Feyenoord de twee- I „ederlaag van dit seizoen kunnen voorkomen. Vijf minuten voor tijd prikte goaltjesdief Houtman de gelijkmaker achter sec-doelman Schellekens. net aangekondigde vertrek van trainer Hans Kraay heeft de oloeg, in de wedstrijd van zondag althans, geen goed gedaan. De Summer twee van de ranglijst leek verlamd en werd geconfron teerd met een tegenstander die het karwei onbevangen aanpak- nje instelling van NEC leverde al na een kwartier een doel- TT1. Z-»„:J V, .mIJ T\^ punt op van Henk Grim, de beste man van het veld. De lastige BELGISCHE L0T70 I'innende getallen in de Belgi- lotto zijn: 2 - 7- 8- 24- 30-33. [vegetal: 10. .„its van de Nijmegenaren is, sinds hij enkele geleden van trai- I „er Van de Meent een vaste plaats kreeg in de basis, uitgegroeid tde gevaarlijkste aanvaller. Dit keer stond hij op de juiste aats nadat Wanders van twintig meter hard op de kruising had geschoten. jjet wat meer geluk had de thuisclub het slapende Feyenoord i jn(ie volgende minuten op een grotere achterstand kunnen zet- I (en xwee goede acties van Heisper bleven echter zonder resul- !aat en grim stuitte op hiele. Pas kort voor rust gaf Feyenoord wat weerwerk. Stafleu vuurde echter, na een fout van Schelle ns, te hoog en een schot van Van Deinsen tikte de Nijmeegse doelman de bal over. In de rust bleef Van Hanegem in de kleedkamer achter. Zijn halve rentree was niet werkelijk een succes geweest. Keer op keer werd hij door tegenstanders gepasseerd. Wat ook veran derde was de speelwijze van NEC. De thuisclub deed een stap te rug, speelde meer afwachtend en liet Feyenoord komen. De Rot terdammers gingen verder dan Nijmegen lief was en kwamen herhaaldelijk in aantrekkelijke positie voor Harrie Schellekens. In het laatste kwartier werden de kansen het best. Van Dein sen, Houtman en Gullit waren echter hulpeloos in het straf schopgebied. Gullit had, elf minuten voor tijd, helemaal vrij voor doel, gelijk moeten maken. Het Nijmeegse deel van de 13.000 toeschouwers veerde opgelucht op toen de bal toch naast het doel ging. Houtman ten slotte wendde kort voor tijd de ne derlaag af. Na een lange voorzet van Stafleu kopte hij de bal laag in de hoek. NEC - FEYENOORD 1-1. (1-0). 15. Grim 1-0, 85. Houtman 1-1. Scheids rechter: Corver Toeschouwers: 13.000. Gele kaart: Willemse (NEC) en Troost (Feyenoord). NEC: Schellekens; Willemse, Mulderij (Aalbers), Selbach en Visser; Van Zinnen, Vievermans en Wanders; Heisper, Grim en Janssen. FEYENOORD: Hiele; Wijnstekers, Van Hanegem (Been), Nielsen en Troost; Hoekstra, Jeliazkov (Duut) en Stafleu; Gullit, Houtman en Van Deinsen. Sije Visser van NEC maakte een aanval van Feyenoord onschadelijk. Jeliazkov komt te laat. - foto anp Helmond Sport boos op Bosman van onze sportredactie EINDHOVEN - Opnieuw is de Oostbrabantse broe derstrijd tussen PSV en Helmond Sport in een over winning voor de Eindhovense ploeg geëindigd. Na de zege van 5-2 eerder dit seizoen in Helmond volgde za terdagavond voor ruim 20.000 toeschouwers een zege met bescheidener cijfers: 3-1. Èeimonder De Wert (3) krijgt van Piet Bosman de rode kaart. Strijbosch probeert nog he lmiddelend pp te treden, maar Bosman houdt voet bij stuk. Jurrie Koolhof denkt er het zijne Itlajl, - foto anp Op die zege valt niet.veel af te dingen, PSV is nog altijd veel sterker dan de Helmondse eredivisie-debutant, waarvan acht spelers van grote broer PSV afkomstig zijn. Toch was Jan Notermans, de trainer van Helmond Sport, niet erg tevre den. Hij voelde zich tekort ge daan door scheidsrechter Piet Bosman, die zijn ploeg een strafschop onthield en luttele seconden later Helmond ver dediger Ad de Wert een twee de gele kaart voorhield, waar door deze voortijdig kon ver trekken. Notermans vond bei de beslissingen onterecht. Het gebeurde in een periode dat Helmond Sport energiek jacht maakte op de gelijkma ker, want nadat PSV kort na de hervatting door Koolhof de score had geopend, kregen de bezoekers veel mogelijkheden tot nivellering van de stand. Bosman, die veel fouten van onze sportredactie i DORDRECHT - Via de halve finales hebben acht spelers zich zaterdag geplaatst voor I de laatste fase van de nationa le damtiteistrijd vart 29 maart lot 9 april in Noord-Holland. In Alkmaar beginnen naast I eerste vier van vorig jaar IjClerc, Van der Wal, Bies en I Palmer) Scholma, Bronstring, ISmeenk, Stokkel, Bastiaannet, I Brouwers, Luteyn en Vermin laan het Nederlands kam- I Pioenschap. Scholma werd winnaar van Ide halve-finalegroep 1 door in |de negende en laatste ronde Ivan Van der Kooy te winnen. 1 Bastiaannet bereikte in groep 12 de eerste plaats door een re- Imise tegen Capelle. Vermin, I Scholma er> Smeenk verkre- j pndoor hun prestaties in de I halve finales de titel van na- Inonaal meester. DEN HAAG (ANP) - Het bestuur van de Judobond Nederland mag blijven. De extra bondsvergadering verwierp zondag in Den Haag moties van de afgevaardigden van het district Zuid-Holland, waarin werd geëist dat voorzitter Van Oosten, secretaris Post en penningmeester Feijen hun func ties moeten neerleggen. Met een persoonlij ke aanval op verschil lende vooraanstaande Zuidhollanders oogstte Van Oosten applaus van de meer derheid van de vergadering. Als „beklaag de, met recht op een laatste woord" werd de JBN-praeses door de voorzitter van de ver gadering, zijn plaatsvervanger Kap, in de gelegenheid gesteld het slotverweer te voe ren. Volgens de afgevaardigden van Zuid- Holland hebben Van Oosten en Post de ju dobond op onredelijke wijze benadeeld en geniet Feijen gezien zijn lankmoedige hou ding als voorzitter van de financiële com missie niet langer het vertrouwen. Die con clusie trokken de afgevaardigden op grond van het door de accountantsdienst van het ministerie van erm opgestelde rapport en de gerechtelijke gevolgen daarvan. Het rapport was de voornaamste aanleiding tot de veroordeling in december 1982 van de vroegere penningmeester van de JBN. De JBN heeft van deze nog een bedrag van ze venduizend gulden te vorderen. Ook zondag werd de verantwoordelijk heid voor de grenzeloze verspilling afge schoven naar oud-penningmeester De Bruijne. „Misschien is er wel eens te veel gedeclareerd", erkende Post. Dat voor de forse uitgaven mede onder verantwoorde lijkheid van de andere leden van het dage lijks bestuur „ondeugdelijke bewijzen" wa ren overhandigd, zoals de Zuidhollanders bij herhaling stelden, bleef tijdens de vijf uur durende vergadering een stijdpunt. „Ik bel morgen nog de officier van justi tie", was de felle reactie van Van Oosten op de beschuldiging van afgevaardigde Possel, dat de voorzitter via zijn bedrijf diensten had verleend aan een topambtenaar van het voormalige ministerie van erm (thans wvc) en de kosten daarvan op rekening van de JBN had geschreven. Possel: de decla ratie die opgesteld is door de indiener is een andere dan die is opgevoerd in de boeken." Van Oosten: „ik ben doodziek van al die slagen in de lucht." De voorzitter van de JBN erkende dat herhaling van fraude bin nen de organisatie mogelijk is. „Het kan opnieuw gebeuren. Ik krijg nu kopieën van alle declaraties. Iedere bon wordt apart ge specificeerd. Momenteel is de Judobond Nederland gezond." maakte, leek sneeuwblind, floot uiterst inconsequent en trok in ijltempo in de tweede helft kaarten voor overtredin gen die in de periode daarvoor, en ook daarna, onbestraft ble ven. PSV was gehandicapt aan de wedstrijd begonnen. Het miste door blessures doelman Doesburg, Brandts, Van de Boogaard en René van de Kerkhof, ook al trad deze na de rust toch aan. Aanvanke lijk had de thuisclub een flink overwicht en het leek slechts een kwestie van tijd voor de score geopend zou worden, maar toen de Eindhovense in valler-doelman Hans Segers een simpel rollertje van Klaassen bijna over de lijn werkte, joeg de paniek door de PSV-ploeg. In de tweede helft leek Helmond Sport de zaak aardig onder controle te heb ben, maar een fout van UEFA-international Meeuw- sen leidde tot een pass van Willy van de Kerklhof op Koolhof: 1-0. Helmond Sport toonde zich nauwelijks aangeslagen. Door Lubse en Cramer had het nog goede kansen op de gelijkma ker. Uiteindelijk werd het, na dat Koolhof de bal uit een in zet door de modder op de doel lijn gestopt zag, toch 2-0 door de Deense invaller Jan Heint- ze, die de uitglijdende Versfeld verraste. Meteen daarop profi teerde Van der Hooft van een verdedigingsfout van PSV en bracht uit een hoekschop de spanning terug: 2-1. Die stand was echter optisch bedrog. PSV gaf de wedstrrijd niet meer uit handen en op aange ven van Heintze maakte Poortvliet er vlak voor tijd nog 3-1 van. PSV - HELMOND SPORT 3-1. (0-0). 57. Koolhof 1-0, 83. Heintze 2-0, 85 Van der Hooft 2-1, 89. Poortvliet 3-1. Scheidsrechter: Bosman, Toeschouwers: 20.000. Ge le kaart: Stevens en Thoresen (PSV), Rode kaart (twee keer geel): De Wert (Helmond Sport). PSV: Segers; Van Aerle, Stevens, Landsbergen en Wildschut; Willy van de Kerkhof, Huh (René van de Kerkhof), Lokhoff en Poortvliet; Koolhof en Thoresen (Heintze). Helmond Sport: Versfeld; Klaas sen, De Wert, Lacroix en Ribbe- rink; Meeuwsen (Van de Ven), Cramer (Alkemade) en Strijbosch; Dijkstra, Lubse en Van der Hooft '"HHintHllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIIIIIIIIII HHHIIIHIHHIIIIHHIIHIIIIIHHHHHHHIIIHHHIHHHIIHIIHIHHHHIIIIIIIHHHIIiHHHHIHIHHIIilllHIIHIIIIHHHIIIHIIIIIIIHHIHlllHHIIHIIHillllHHIHHHHIirilHIIHIIIIHHIIHIIIHIIIHHIHHHHHIIHIHHIiHIHIIfrflJJIHIHIHIIIIIIIIIIHIIIIIIHHIIHIIIIHIIHHHIIIIIIIIIfllllHHHHIIIHIHHlllHHIHHHIlllHHHIIIHHHIIHIIIHIHHHIIHIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllillllllllllllliiiii VENRAY - Eind deze week zal volgens Gerard Rond beslist worden over zijn toekomst als motocrosser. De 26-jarige coureur, die verleden jaar door de Oosten rijkse motorfabriek KTM van de loonlijst werd afgevoerd, liet zich gisteren in Venray, waar hij deelnam aan de inter nationale motocross, zeer optimistisch uit over de continue ring van zijn loopbaan als professional. Hij zou een aanbod hebben gekregen van een Japanse firma. van onze sportredactie THORNABY - Bob Potton zal niet meespelen in de wedstrijd van het Nederlands tafeltennisteam tegen Italië woensdag avond in Heerenveen. Na ampele beraadslagingen besloten bondscoach Stencel en sportcommissie-voorzitter Welsink de Brit niet op te stellen om zijn kansen voor deelneming aan de wereldtitelstrijd (eind april in Tokio) niet in gevaar te brengen. Zaterdag behandelde de Evans, voorzitter van de we- Europese tafeltennisunie (ETU) tijdens de top twaalf in Thornaby liet protest van Noorwegen inzake het mee spelen van Potton in de neder- landse ploeg in de wedstrijd uit de Europese eerste divisie. De ETU verklaarde het pro test ontvankelijk en vernietig de de uitslag (4-3 voor Neder land). Indien noodzakelijk zal het duel worden overgespeeld. Volgens de Noren had Pot ton niet mogen meespelen, omdat hij binnen de termijn van twee jaar nog voor het Engelse team was uitgekomen. De NTTB bracht daar tegenin dat Potton weliswaar aange wezen was voor de Engelse ploeg op het WK in Novi Sad (april 1981), maar daarvoor niet daadwerkelijk in actie was gekomen. Bovendien had de NTTB ruim anderhalve maand voor de speeldatum de ETU schriftelijk van het voor nemen Potton op te stellen op de hoogte gebracht. De Unie verzuimde daarop te reageren. De ETU velde zaterdag avond een salomons-oordeel. De Noren kregen gelijk, maar voor het Nederlandse stand punt werd begrip opgebracht. De wedstrijd werd uit de stand genomen, waarmee de Noren tevreden werden ge steld. Nederland kreeg geen straf in de vorm van punten- vermindering, waarmee Wel sink eveneens genoegen nam. Deelneming aan het wereld kampioenschap lijkt voor Pot ton een haalbare kaart. Roy reldfederatie (ITTF), besliste zaterdag dat de council van de ITTF daarover moet beslissen. De 26 leden dienen voor 15 fe bruari schriftelijk hun stem uit te brengen. Leden die niet reageren, worden geacht voor te stemmen. van onze sportredactie APELDOORN - De Apel- doornse midwintermarathon, die zaterdag voor de tiende keer in successie werd gehou den, is op overduidelijke wijze gewonnen door de Westduitser Jürgen Hüsmann, die twee jaar geleden derde werd. Hij finishte met een voorsprong van liefst vier minuten en achttien seconden op Henny Riedijk van het Vlaardingse AV Fortuna. Rob Strik, als één van de fa vorieten gezien, moest afha ken en viel na 27 kilometer wegens een hinderlijke lies blessure uit. De zege bij de dames ging naar de Finse Klippa, die in de totaalrangschikking een 38e plaats bezette. De Finse was naar Apeldoorn gekomen om zich te kwalificeren voor de wereldkampioenschappen, die van 7 t/m 14 augustus in Hel sinki worden gehouden. Zij haalde de Finse limiet,die op 2 uur en 45 minuten was gesteld ruim met haar winnende tijd van 2.40.51. Eefje van Wissen (Hollandia, Hoorn) eindigde in 2.46,38 als tweede bij de dames. De Noordhollandse liep daar- mee de vijfde tijd ooit door een Nederlandse gemaakt. van onze sportredactie DEURNE - Reinier Groenen- daal, zondag in Hulsberg tien de in het Nederlandse kam pioenschap, heeft zaterdag zijn zeventiende overwinning van het seizoen behaald. Uitslag: 1. Reinier Groenendaal (St. Michelsgestel), 24 km in 1 uur 7 minuten en 52 seconden, 2. Op 56 seconden. Wil Brouwers (Horst), 3. Op 1 minuut en 12 seconden, Frank van Bakel (Deurne), 4. Op 1.58, Huub Kools (Baarle Nassau), 5. Op 2.58, Herman Snoeijink (Dene kamp). De nationale veldrit in Son en Breugel eindigde zondag in een overwinning voor Wil Brouwers uit Horst-America. De Limburger had een halve minuMt voorsprong op natio naal amateurkampioen Her- l man Sr^inH. assjA Uitslag: 1. Wil Brouwers (Horst- America) in 1.05.21 2. Herman Snoeyink (Denekamp) op 25 sec. 3. Reinier Groenendaal (Sint Mir chielsgestel) op 44 sec. 4. Gert Dolfsma (IJsselmuiden) op 1.40 5. Peter Harings (Sibbe) op 2.57 ALKMAAR (ANP) - Roelof Thijs is dit weekeinde op de kunstijsbaan in Alkmaar vierde geworden in de kwart finales van de strijd om de in dividuele wereldtitel ijsspeed- way. De 36-jarige rijder uit Assen verzamelde twintig punten. Er werden veertig heats gehou den, waarvan elke deelnemer er tien moest rijden. Eerste werd oud-wereldkampioen Vladimir Lioebnitsj met 28 punten, voor de Zweed Sten- lund (27) en de Sowjetrus Ka- zakov (26), die dit seizoen zijn titel verdedigt. Deze had voor de laatste heat nog de leiding in het klassement, maar liep een grote achterstand op toen de tweede versnelling van zijn motor het begaf. De eerste acht coureurs plaatsten zich voor de halve finales, die 26 en 27 februari in Assen worden gehouden. Daarbij komen ook de eerste acht uit de kwartfi nales, die dit weekeinde in Le ningrad werden gereden. Met Thijs werden Peter Pe ters (Epse) èn Wiebe Olden- burger (Nuis) geselecteerd voor de wereldtitelstrijd voor landenteams, volgend week einde in West-Berlijn. De wedstrijden trokken in Alk maar over beide dagen in to- Jaal 4500 toeschouwers. De eindstand van Assen is: 1. Vladimir Lioebnitsj (Sow) 28 pun ten, 2. Erik Stenlund (Zwe) 27, 3. Sergej Kazakov (Sow) 26, 4. Roelof Thijs (Ned) 20, 5. Guenther Brandt (WD1) 20, 6. Bruce Cribb (NwZ) 19, 7. Stanislav Dyk (TSj) 18,8. Tommy Persson (Zwe) 17. Uitslag kwartfi nales Leningrad: 1. Smislajev (Sow) 29 punten, 2. Bondarenko (Sow) 28, 3. Ivanov (Sow) 25, 4. Dvornikov (Sow) 24, 5. Svoboda (TSj) 21, 6. Jonsson (Zwe) 18, 7. Nillsson (Zwe) 17, 8. Wattmann (Zwe) 15. BRUSSEL - Club Brugge leeft in het weekeinde een '"stekende kans op aanslui- '"S met de top laten liggen, w thuiswedstrijd tegen num- i twee. Standard Luik, ging moren met 0-1. De ploeg van e°f| Kessler had kort tijd gelijk spel nog binnen be- t'k. Sörensen schoot een afschop in de handen van e Luikse doelman Preud- omme. Het rake afstands schot van Haan op aangeven '•"i Tahamata in de 80e mi- u. Bleet daardoor het enige "«Punt van de wedstrijd. Pe drie topploegen in de gische competitie kwamen 3ende alle aan twee winst- nten. Anderlecht had thuis Ln moeite met Waregem. hm 4-1 'n de laatste astrijd van de lijstaanvoer- 111 het Astridpark. De lekt* ®aat 'Ü^elijk 'n het Hei- in„, sPe'er> wegens ver- HiM'n®en' Anderlecht od a eveneens 'vip-stoelen' fc» eretr'hune geplaatst. Hm e®em hield een uur stand. iProl^'erd door Vanden- ia H ?n 1-1 rï°or Veyt. Daar- ip r5u*te Anderlecht door via enen Brylle en Frimann en door de Nederlander Hof- kens.De uitslagen Anderlecht - Waregem 4-1, Waterschei - Lierse 3-0, Beveren - Cerkel Brugge 3-0, Antwerp - Fc Luik 3-0, Tongeren - Lokeren 0-1, Seraing - Winterslag 0-0, Club Brugge - Standard Luik 0-1, Kortrijk - RWD Molenbeek 1-1, AA Gent - Beerschot 2-1. De stand na 21 wedstrijden is: 1. Anderlecht 30 punten, 2. Standard Luik 29, 3. Antwerp 28, 4. Water schei en Club Brugge 26,6. Lokeren 25, 7. Beveren en Gent 24, 9. RWD Molenbeek 22, 10, Kortrijk 21, 11. Beerschot 19, 12. Lierse en Cerkel 18, 14. Fc Luik 16, 15. Waregem 15, 16, Seraing 14, 17, Winterslag 12,18. Tongeren 11 Bayern muinchen heeft de eerste plaats in de Bundesliga geleend van Hamburger SV. De Beiers klommen naar de top door een overwinning met 6-1 op Karlsruher SC en door dat het duel Hamburger SV - Fortuna Diisseldorf bij de vier afgelastingen behoorde. FC Köln, dat voor de thuis wedstrijd tegen Borussia Dortmund slechts een kleine 16.000 toeschouwers trok, kwam door een fout van doel man Immel op 1-0. De moge lijkheden de voorsprong te vergroten waren talrijk, maar door een aantal wonderbaar lijke reddingen op de doellijn van Rüssmann werd de schade voor het geleidelijk sterker wordende Borussia niet gro ter. Twintig minuten voor tijd maakte Klotz gelijk, maar Köln leek daarna toch weer winnaar te worden door de tweede treffer van uitblinker Allofs. Een fout van invaller Neumann betekende een vrij veld op links, waarna Klotz opnieuw scoorde. Rinus Michels concludeerde na afloop bitter dat zijn elftal een punt had weggegeven. Over zijn contractverlenging in Keulen zei de Amsterdam mer: „Ik heb een aantal aan biedingen uit Nederland ge kregen. Dat leidde tot geruch ten hier, met de mogelijkheid dat de rust binnen de groep verstoord zou worden. Het leek mij het beste daar een einde aan te maken door voor nog een jaar bij te tekenen". De uitslagen: Bayern München - Karlsruher SC 6-1, VFB Stuttgart - FC Nürnberg 3-0, Hertha BSC - Schalke'04 2-3, FC Kóln - Borussia Dortmund 2-2, FC Kaïserslautern - Eintracht Braunschweig 3-2. De overige wedstrijden werden afge last. De stand aan kop: l.Bayern München 20-29, 2.Hamburger SV 19-28 3.Stuttgart 20-28, 4,Werder Bremen 19-26, 5.Borussia Dort mund 20-26,ö.Kaiserslautern 20-25. Liverpool loopt steeds verder weg van de concurrenten in de eerste divisie van de Engelse League. In Luton won de kampioen met 3-1, terwijl Manchester United in Ipswich op 1-1 bleef steken en Notting ham Forest, dat in de laatste vijf wedstrijden slechts een keer had gewonnen, op eigen veld werd verslagen door As ton Villa. Aan de vooravond van de 25e verjaardag van de vlieg ramp van München, die in 1958 het leven kostte aan bijna het hele elftal van Manchester United, werden de kampioens kansen van de Mancunians tot vrijwel nul teruggebracht. United kwam door het gelijke spel bij Ipswich op een achter stand van twaalf punten en kan op niet meer rekenen dan de tweede plaats in de League, de positie die de voorgaande twee jaren werd ingenomen door Ipswich. Tegen de nieuwe ploeg van Arnold Mühren speelde Ipswich zijn beste wedstrijd uit het seizoen. Doordat Gary Bailey in het doel van Manchester United wondertjes verrichtte, werd er tot enkele minuten voor rust niet gedoelpunt. In de 41e mi nuut echter maakte John Wark toch de treffer, die Ips wich al lang verdiende. Ook na rust moest Manchester United verdedigen, scoorde niettemin via een uitval door de Ierse international Staple- ton en hield het gelijke spel vast door een nieuwe serie op merkelijke reddingen van Baiiey. De uitslagen: Arsenal - Brigh ton 3-1, Birmingham City - West Ham United 3-0, Everton - Notts County 3-0, Ipswich Town - Man chester United 1-1, Luton Town - Liverpool 1-3, Manchester City - Tottenham Hotspur 2-2, Notting ham Forest - Aston Villa 1-2, Sou thampton - Norwich 4-0, Sunder land - Coventry City 2-1, West Bromwich Albion - Stoke City 1-1, Watford - Swansea 3-1. De stand aan kop: l.Liverpool 26-59, 2.Manchester United 26-47, 3.Watford 25-43, 4.Nottingham Fo rest 26-43, 5,Everton 26-39, 6.Aston Villa 26-39, 7.Coventry City 26-39, 8.West Ham United 26-37, 9.West Bromwich A. 26-37, lO.Manchester City 26- 37. De uitslagen: Dundee United - Celtic 1-1, Aberdeen - Motherwell afgelast, Hibernian - Morton 2-0, Rangers - FC Dundee 1-1, St. Mir- ren - Kilmarnock 2-0. De stand: Celtic 22-37, Hibernian 23-18, Aberdeen 22-34, Motherwell 22-17, Dundee United 22-32, St. Mirren 23-17, Rangers 22-22, Mor ton 23-15 FC Dundee 22-20, Kil marnock 23-12. van Barcelona zijn beter. De uitslagen: Espanol - Barcelona 0-3, Malaga - Real Madrid 2-1, At- letico Madrid - Athletic de Bilbao Ö'-0, Real Sociedad- Salamanca 4-1, Santander - Betis 2-2, Gijon - Celta 0-0, £aragoza - Las Palmas 0-0, Se- villa - OSasuna 4-0, Valladolid - Valencia 1-0. a 23 wedstrijden is de stand aan de kop: 1. Barcelona 33 (41-16) 2. Real Madrid 33 (41-19) 3. Athletic de Bilb. ,3.3. X42r24). 4. Sevilla 28, 5. Zaragozaei - Juventus 0-0, Sampdoria - Pisa 1-0, Ascoli - AS Roma 1-1, Torino - Udinese 0-0, Fiorentina - Inter 0-0, Verona - Genua 2-2. De stand is na negentien wedstrij den: 1. AS Roma 28 punten, 2. Ver ona 25, 3. Inter 24, 4. Juventus 22, 5. Fiorentina 21, 6. Torino en Udinesè 20, 8. Sampdoria 19, 9. Cesena, Ge nua, Avellino en Cagliari 17,13. Pi- sa en Ascoli 16, 15. Napoli 15, 16. Catanzaro 10. De uitslagen: Benfica - Setubal 1-1, Rio Ave - Sporting 0-1, Porto - Braga 5-0, Guimaraes - Boavista 1-1, Alcobaca - Varzim 0-2, Estoril - Salgueiros 1-0. Stand aan de kop na 18 wedstrij den: 1. Benfica 31 punten 2. Porto 28,3. Sporting 25,4. Guimaraes 21. De uitslagen Cagliari - Avellino 1-1, Cesena - Catanzaro 0-0, Napoli CF Barcelona is zondag door een overwinning van 3-0 in de derby tegen Espanol en het verlies van 1-2 van Real Ma drid bij Malaga aan de kop van de ranglijst in de Spaanse voetbalcompetitie gekomen. Barcelona, Real Madrid en Athletic de Bilbao hebben 33 punten, maar de doelcijfers De uitslagen: I.iile - Rouen 5-0, Bastia - Mulhouse 2-0, Brest - Nancy 0-3, Laval - Bordeaux 2-0, Toulouse - St.Etienne 1-1, Sochaux - Auxerre 2-0, Lyon - Nantes 1-2, Straatsburg - Tours 1-1, Metz - Monaco 1-1. Na 24 wedstrijden is de stand aan de kop: 1. Nantes 38 punten 2. Bor deaux 31,3. Lens 29 (uit 22) 4. Laval 28, 5. Monaco 27,6. Paris SG 26 (22). Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

de Stem | 1983 | | pagina 9