vassalons :hem. reinigen FASTFIT Weer tegenvallers voor Rijvers Rellen pond Bettine Reker wellicht deze week kij NAC AlflTA STAPT OP Nico de Vries overleden '■mm Onverdiende nederlaag in keihard duel tegen Ajax JONGE VAN KOOTEN EN PETERS VALLEN AF 1 betrouwbare FORDODGESCORT? UW REMMEN? AJAX: LAATSTE BOD OP LERBY UnV°°r be'an8r'J'ce loter ij^1 telefoontje naar Genua «rde echter dat Peters voor- P)g nog niet aan voetballen "*is. De middenvelder bleef R gisteren in de uitwedstrijd Verona, waarin de iWt taliaanse Ploeg 'n de fARMINGS-INSTALLATIE ïkur- ato het loor de >erde nemer ag over uimte, tten, de lage uitlaatcenters remcenters c om te zoenen lankje. jubileum, receptie, i. verloving, overwinning, Tiaar door, mag best eens ;n wel op de pagina Moeilijk is dat niet en duur ijn (b v 6 regels kosten U stelt 'n tekst op, belt n van onze bi|kantoren ol n at aan de balie lor particulieren 1.40 Een grote regel ior het biiplaatsen van een wi| 10.-toeslag. Bij niet wordt J 2.50 adm kosten e rayonkantoren Hulst 4, tel 01140-13751; straat 9, tel 01150-17920 at 1, tel 01100-28030 Goedemorgen MA Proficiat met uw 49, jaar Toon, Adri, Marj Ton. Trixie, Dolly. de stem Eindsprint NAC komt te laat isstraat 52, tel. 872500 jg 32 ergweg, tel. 136797 :R: instraal 230 age, tel. 146806 1148-1243 - Kloosterzande Tel. 01148-2095 ter per jaar. Quintes van der Meulen is [verslapen. Ajax leidt met 2-0. - foto de stem/ben steffen BREDA - De Engels aandoende eindsprint leverde NAC uitein delijk niets op. De jacht op de terechte gelijkmaker was te vergeefs. De Bredase club kreeg in de slot minuten zelfs nog een [tik om de oren van de attent reagerende Marco van Basten die Ajax naar een wat ge fiatteerde 0-2 over winning kopte. Derhalve geen punten voor NAC. Wat overbleef was een portie goodwill bij het legioen (ruim 11.000 man sterk) dat za terdagavond geconfronteerd werd met een team dat werke lijk alles uit de kast haalde om de koploper pootj e te haken. Dat werd zeker in de eerste helft wat al te letterlijk opge vat. Onder toeziend oog van bondscoach Kees Rijvers gooi de NAC onmiddellijk alle remmen los. Met Hans Kraay voor Willy Janssen die gebles- d uit de warming-up te voorschijn kwam, balanceerde NAC op de grens van het toe- bare. Aangezien scheids rechter Jan Keizer, niet verder komend dan de middencirkel, geen aanstalten maakte op te treden tegen de niets ontzien de tackles greep Ajax naar de zelfde wapens. Jan Keizer vond ook dat goed, liet de kaarten in zijn borstzakje zit ten en volstond met het heffen van een vermanend vingertje. In Breda ontspon zich dan ook een keihard duel dat Ajax in de eerste helft naar zich toetrok. Bewust hield NAC de nodige mensen achteraan. Hans Kraay assisteerde regel matig in de laatste linie waar Ajax weinig ruimte voor de combinaties vond. Het gevolg was wel dat NAC het midden veld moest prijs geven. Koos Waslander gleed daar welis waar regelmatig voorbij, maar in zijn overigens prij zenswaardige ijver kwam de Rotterdammer nauwelijks aan voetballen toe. De aanvoer naar de spitsen, de veelvuldig naar links uitwijkende Guus van der Borgt om ruimte aan de rechterflank te scheppen, en Ruud Geels bleef daarom ddperkt. Desondanks kreeg NAC een schitterende moge lijkheid om Ajax op achter band te zetten. Een vrije trap Ruud Geels -hij faalde gisteren weer hopeloos- tracht door middel van een vrije trap te scoren. Hij schiet echter in een muur van Ajax-^verdedigers. - foto de stem/ben steffen van Dusbaba bereikte Anton Joore die in een moeilijke po sitie tot ieders verrassing de bal nog voor de gapende doel- mond kreeg. Ook tot verras sing van de in de buurt staan de NAC'ers die slechts bewon derend toekeken. Het waren echter spaarzame momenten voor het doel van Piet Schrij vers. Heel wat drukker was het aan de andere kant. John ny Dusbaba moest onder an dere een schot van Van Basten op spectaculaire wijze van de doellijn halen, terwijl Quintus van der Meulen regelmatig omhoog moest om het lucht ruim te zuiveren van vijandi ge elementen. Halverwege de eerste helft lukte dat niet. Wim Kieft, goed meevoetbal- lend, stelde toen Gerald Van enburg in de gelegenheid zijn technisch kunnen te demon streren. Kieft kreeg de bal keurig op het hoofd gelepeld: 0-1. Veel meer vernuft zat er de ze keer niet in het Amster damse spel. Alleen Jesper Ol- sen ontworstelde zich aan de slijtageslag. Rond en over Bredase benen dansend stond de frêle Deen op eenzame hoogte. Het was echter niet voldoende om Ajax snel over de drempel te tillen. Integen deel. Want NAC stroopte na rust de mouwen nog wat hoger op. In Engelse stijl zette NAC de achtervolging in. Steeds nadrukkelijker werd er koers gezet naar het Amsterdamse doel. Onder impuls van de uit blinkende Dusbaba, hij won het duel met Vanenburg glansrijk, werd Ajax (met Schoenaker voor de grieperige Lerby) teruggedrongen. Niet voor niets merkte Ajax-trai- ner Aad de Mos later op: „Als NAC begonnen was zoals het eindigde, hadden we het nog veel moeilijker gekregen". Dat was ongetwijfeld ook het ge val geweest als Ruud Geels wat meer in de wedstrijd ge weest was. De spits kwam echter nauwelijks aan de bal. Geels ging volledig ten onder in het gedrang. NAC miste daarom een belangrijk aan speelpunt. Bovendien was ook Guus van der Borgt niet in goede doen. Desondanks reikte NAC, dat Guus van Schijndel het laatste kwartier inzette voor Kraay, ver. Koos Was lander, na rust veel beter voet ballend, mikte eerst in het zij net en werd even later in het strafschopgebied door Mölby gehaakt. Een geheide penalty die Jan Keizer echter niet gaf. Maar NAC liet zich niet van de wijs brengen. Maakte het 'avondje NAC' weer herken baar. Ajax wankelde, zette zelfs Leo van Veen nog in, maar hield uiteindelijk de deur gesloten. De terechte ge lijkmaker bleef uit, waarna Ajax tot overmaat van ramp twee minuten voor tijd nog naar 0-2 liep toen de Bredase defensie Marco van Basten even uit het oog verloor. NAC - AJAX 0-2. (0-1). 27. Kieft 0-1, 88. Van Basten 0-2. Scheids rechter: Keizer. Toeschouwers: 11.500. NAC: Van der Meulen; Heeren, Krijnen, Joore en Dusbaba; Kraay (Van Schijndel), De Schepper, Smits en Waslander; Van der Borgt en Geels. AJAX: Schrijvers; Molenaar, Möl by, Ophof en boeve; Rijkaard en Lerby (öcnoenaKer); Vanenburg (Van Veen), Kieft, Van Basten en Olsen. (ADVERTENTIE) RIJDT U KUNT U REKENEN OP Fastfit heeft van èlk automerk de uitlaat in voorraad. Monteert zo efficiënt, dat u tot 30% voordeliger uit bent dan bij de dealer Bovendien: klaar terwijl u wacht, zonder afspraak en met 1 jaar volledige schriftelijke garantie. Ter introduktie gratis controle door onze gediplomeerde remspecialisten. Reparaties na vaste prijsopgave, met volledige garantie. Door specialisatie werkt Fastfit veel voordeliger. U bent welkom, zonder afspraak. Tilburgseweg 139, Breda tel. 87 7510 zaterdags tot 1 uur geopend Oude Vest 27, Breda tel. 14 31 73 van onze sportredactie BREDA - Ajax zal nog een po ging ondernemen om Sören Lerby in Amsterdam te hou den. De Amsterdamse ploeg heeft Lerby een nieuw bod ge daan. Met de bedoeling voor de Deense middenvelder de vergoedingssom nog wat op te schroeven. Ajax-trainer Aad de Mos: „Toch proberen we Lerby te houden. Of het lukt weet ik niet. Er wordt in ieder geval nog eens gesproken met Ler by". De kans dat Lerby alsnog kiest voor Ajax is echter uiterst gering. Lerby heeft zijn zinnen gezet op Bayern Mün- ehen dat ongeveer 1,8 miljoen gulden voor de vervanger van Paul Breitner over heeft. BREDA/ZEIST - Gisteravond 7 bondscoach Kees Rijvers J naam ,an Peters definitief J" ae voorlopige selectie voor Sn .^-kwalificatieduel in Psnje (volgende week woens- |8) schrappen. Rijvers had H gelopen weekend nog hoop "ters tijdig hersteld zou ottase een 1-2 voorsprong ^elde, aan de kant. Een "token knie verhinderde een optreden van Jan Peters. Voorlopig kreeg de voormalige Groesbeker van de medische staf rust voorgeschreven. Niet de enige tegenvaller voor Kees Rijvers. Want vandaag zal Kees van Kooten zich afmelden bij de Nederlandse keuzeheer. Van Kooten probeerde het na twee weken niet spelen weer eens tegen Willem II. De bonkige spits hield het echter geen ne gentig minuten uit en moest zich met een pijnlijke knie la ten vervangen door Jan Weg- gelaar. Een optreden tegen Spanje zit er voor Van Kooten daarom niet in. Kees Rijvers heeft voor de trainingsdagen in Zeist, dins dag en woensdag, veertien spelers uitgenodigd. Die is in middels dus alweer aardig uit gedund. Bovendien zijn er ook rond Dick Schoenaker de no dige twijfels. Schoenaker speelde afgelopen weekend in Breda tegen NAC één helft. Ajax-trainer Aad de Mos: „In overleg met Kees Rijvers is er afgesproken Schoenaker al leen maar te laten spelen in noodgevallen. Lerby had griep. Daarom moest Schoena ker aan de bak. Nee, ik had niet de indruk dat hij hele maal fit was". En P.ck Schoe naker zelf: „Ik heb twee we ken vrijwel niets gedaan. Toch viel het me mee. Mijn knie was stevig ingepakt. Dat vraagt ook een gewenning. Ik moet nu maar afwachten wat de re actie is". De blessure van Edo Ophof lijkt minder ernstig. Ophof werd in de eerste helft tegen NAC geraakt in de knieholte. Met een bandage om speelde Ophof echter probleemloos de wedstrijd uit. Wie nu de plaatsen van de weg gevallen Jan Peters en Van Kooten gaan innemen wilde Kees Rijvers nog niet kwijt. In ieder geval liet Rij vers doorschemeren niet aan te kloppen bij Manchester United (Arnold Mühren) en Ipswich Town (Thijssen). „Dat geloof ik niet. Ik wil in ieder geval eerst bekijken hoe de spelers in Zeist aankomen. Dan kan ik pas zien wat er verder moet gebeuren", aldus de bondscoach. Aannemelijk is dat Kees Rijvers, gisteren aanwezig bij de Belgische topper Club Brugge-Standard, voor de aanvulling van zijn selectie niet meer naar het buitenland trekt. Tahamata maakte in Brugge te weinig indruk om een plaatsje in de selectie af te dwingen, terwijl Kees Kist na een virusziekte in Parijs nog niet het gewenste nivau be reikt heeft. Dat kan Rijvers aardig in de problemen brengen. Immers, in de voorlopige selectie zitten momenteel niet zo bijster veel aanvallende elementen. Johnny Metgod zal de trai ningsstage in Zeist, waar Ruud Krol pas een beslissing neemt na een gesprek met Rij vers, niet meemaken. Metgod moet met Real Madrid woens dag spelen. Ronald Spelbos en René van der Gijp, afgelopen weekend scorend voor SK Lo keren, vormen de Belgische inbreng in de voorlopige selec tie die er op dit moment nog niet al te gezond uit ziet. De door Kg vers uitgenodigde spelers zijn: Piet Schrijvers, Edo Ophof, Peter Boeve, Dick Schoenaker en Gerald Vanen burg (Ajax), Ben Wijnstekers (Feyenoord), Kees van Kooten (PEC/Zwolle), Hugo Hoven- kamp (AZ 67), Jurrie Koolhof (PSV), Edward Metgod (Haar lem), Ruud Krol (Napoli), Mi chel van de Korput (Torino), Rene van der Gijp (Lokeren) en Ronald Spelbos (Club Brugge). Bettine Vriesekoop is tij dens de twaalfkamp ta feltennis in het Engelse Thornaby het slachtoffer geworden van de twee strijd tussen de officiële bondcoach Nora Bakker en haar eigen trainer Ge rard Bakker. Gerard Bakker-geschorst door de tafeltennisbond- be moeide zich op een zeer irritante, openlijke wijze met de coaching van Vriesekoop. Nora Bakker pikte het niet. Het resul taat was een complete in eenstorting Van Vriese koop die in de twaalf kamp op de derde plaats eindigde. Vriesekoop zal overi gens ook door het hoofd bestuur van de neder- landse tafeltennisbond (NTTB) op het matje worden geroepen voor het dragen van shirtre clame tijdens de top twaalf in Thornaby. Sportcommissie-voorzit- ter Egbert Welsink ver klaarde, dat Vriesekoop de NTTB-reglementen opzettelijk geschonden heeft. Volgens het reglement dienen door de bond af gevaardigde spelers en speelsters bij internatio nale evenementen de van bondswege voorgeschre ven kleding te dragen. Na de wedstrijden op vrij dag maakte Weisink Bettine Vriesekoop: Slachtoffer rivaliteit - foto anp coach Nora Bakker er op attent dat de shirtrecla me van Vriesekoop in strijd is met de besluiten van het hoofdbestuur. Bakker vroeg aan haar pupil daarop voor de rest van het toernooi een shirt zonder sponsornaam aan te trekken, hetgeen de speelster weigerde. Vrie sekoop is namelijk van mening dat ze op per soonlijke titel aan het toernooi deelneemt en niet door de bond wordt uitgezonden. „Boven dien,,, zo legt Vriesekoop uit, „draag ik het hele jaar de door de bond voorgeschreven kleding. Dat levert me geen cent op. Ik moet nu eenmaal mijn eigen sponsor (Hero uit Breda red.) gerieven. Ik kan het me niet ver oorloven om die kwijt te raken. Dat zou me veel geld kosten." i;an onze sportredactie EINDHOVEN - Jan Reker wil deze week weten waar hij aan toe is. De tweede trainer van PSV, afgelopen week in onderhandeling met NAC, is bij de Eindho- vense club weer nadrukkelijker in beeld gekomen na het afzeggen van Rinus Michels. Het nee van Rinus Michels, die bij FC Köln nog een jaartje bij tekende, is in Eindhoven hard aangekomen. Vandaag zal manager Kees Ploegsma bekijken wat er verder te doen staat. Of Jan Reker nu eerste gegadig de is om Thijs Libregts af te lossen, is nog steeds niet duidelijk. Jan Reker: „Er zijn bepaalde afspraken ge maakt. PSV heeft een volgorde van handelen. Tot nu 'toe is dat correct verlopen". Het lijstje met toptrainers dat PSV gemaakt heeft, is inmiddels echter al aardig uitgedund. Op dat lijstje stonden naast Michels ook Happel (contract verlengd bij HSV), en Kessler nog een jaar onder contract bij Club Brugge en daarom te duur door een eventuele af koopsom). Jan Reker: „Wie er verder noig op dat lijstje staan weet ik niet. Ivic? Die krijgt geen arbeidsver gunning. In ieder geval wil ik eind van de week een besluit genomen hebben. Als PSV dan de knoop nog niet door gehakt heeft teken ik bij NAC. Ik ben niet van plan langer te wachten". TILBURG - Oud-we reldkampioene Anita Staps stopt om studiere denen met wedstrijdjudo. De 2I-jarige Tilburg.se, die in de voorbereiding voor een toernooi 35 uur per week aan het judo besteedt, kan die activi teiten niet langer combi neeren met haar studie fysiotherapie. Twee we ken geleden nam staps wegens een gescheurde rugspier niet deel aan de nationale titelstrijd. Die langzaam genezende blessure heeft haar ge noodzaakt een definitieve beslissing te nemen. Als gevolg van de blessure kon zij dit weekeinde evenmin meedoen aan het toernooi om de open westduitse kampioen schappen. „Al voor het wk heb ik gezegd te zullen stoppen als dat niets werd", ver klaarde de judoka zon dag. Anita Staps volgt momenteel voor de twee de keer het tweede jaar van haar opleiding. „Haal ik het dit jaar niet, dan moet ik er af. Ik kies nu voor mijn studie. Ani ta Staps eindigde in de cember van het vorig jaar in Parijs als derde tijdens het toernooi om het wereldkampioen schap in de klasse tot 66 kilogram. Twee jaar eer der veroverde zij in New York bij verrassing de wereldtitel in de klasse tot 61 kilogram. DORDRECHT/AROSA - In de nacht van vrijdag op zaterdag is in Arosa de voorzitter van de Dordtse eer- ste-divisieclub DS'79, Nico de Vries, overleden. In ver band daarmee is de wedstrijd in de eerste divisie tus sen DS'79 en FC Den Bosch, die was vastgesteld voor zondagmiddag afgelast. De 48 jaar geworden De Vries overleed aan de ge volgen van een long-embolie, die tijdens zijn winter sportvakantie in Arosa plotseling optrad. De voorzit ter van ds was enkele jaren geleden ook met de Frisol- ploeg actief in de beroepswielrennerij en daarnaast ook als organisator van de profronde van Nederland. De Vries kwam pas nog in het nieuws door een fraudezaak binnen zijn bedrijf Frisol. Hij werd hier voor gearresteerd en werd onlangs vrijgelaten. 18 51, tst 128.

de Stem | 1983 | | pagina 7