'iij ongeil kosten bijstandsuitkeringen 'Problemen bij grensverkeer snel opheffen' Het tweede pakALL voorde halve prijs. De was schoner bij 60°. Alleen ALL met TMD kan dat. Mes dieper in huursubsidie MARIHUANA IN HANDVATTEN Spitsvondig Spoeddebat over opslag van radioactief afval esreiy Weer vrijspraak in zaak niet-j oodverklar ing k kleine nsen BINNENLAND Rijks recherche onderzoekt 'lekken' bij rijkspolitie DE STEM COMMENTAAR „Christus was een conservatief" patient niet dupe KLM verliest 53 min in derde kwartaal DRINGEND VERZOEK AAN LUBBERS: Meerderheid Kamer achter sanering RSV Profiteer mee! Het tweede pak All kost u nu maar de halve prijs. Lees op de achterkant van het pak hoe u uw geld terugkrijgt. Doen! TWEEVERDIENERSDUPE: Consequenties T5 PAGINA ap overneemt van de .ge voorzitter, 3.Posthumus Mey jes. Kossen is hoogleraar et doopsgezinde serni- dat verbonden is aan heologische faculteit de universiteit van 'rdam. Hij hoopt als genwoordiger van de gezinde broederschap te nemen aan de as- lee van de Wereldraad erken die 24 juli in de dese stad Vancouver t. ussische onderminister luchtvaartindustrie, NI- DONDUKOV. is op 54-ja- leeftijd plotseling eden. Dat is woensdag het blad Socialisti- aya Industrya ge- De minister zou op 30 ri zijn overleden. De soorzaak werd niet eld. Nikolai Dondu- erd in november 1974 n functie benoemd. avo P. hemmen stuur stuk naar elke krant en lt vele adhesie betuigin- krijgen. Baarle urg r aanleiding van een be lt in De Stem van 14 ja- iri j.l. over het plaatsen glasbollen, die te hoog voor rolstoelgebruikers e reactie van wethouder ten van Oosterhout k ik het volgende op. Die ctie bevreemt mij. Het dgt van weinig kennis zaken en onverschillig wanneer men be- rdt dat een gehandicapte ~ts anders" kan doen dan beroep doen op gemeen- apszin. Welnu, dit is een roorlogs standpunt, ar in de huidige tijd be ven wij niets anders te n dan uitgaan van die eenschapszin en van de eenschaps voorzieningen voor iedereen binnen de eenschap te bereiken 'ten zijn. Vragen aan rbij gangers om hulp, net kinderen. Dit overkomt een klein mens van bijv. m., alleen met dit ver- il dat die niet graag als kind hulp wil vragen, ar het liever zelf doet. arom ook een kind hulp ten vragen? De heer Leij- n zegt dat dumpen van le- flessen „grote mensen- ;rk" is; alweer een vergis- ïg uit onwetendheid, neem aan, want er zijn kleine ensen met een lengte van 0 m. tot 1.30 m. die flessen zitten omdat zij volwaar- g consument zijn en graag llen dumpen. Zij zijn wel ilwassen al zijn zij klein, euwegein imens B.V.K.M. (belan- nvereniging or kleine mensen) Spall (secr.) ;nde was en is in Washing- n. „Ik heb in mijn leven ge reefd naar een boel dingen", ji Bush daarover eens, „II4 eet dat ik beter ben dan de ist, maar dat heb ik nog niet ht kunnen bewijzen". Daar- ee verklaarde hij zijn ruste- ze pogen in de politiek enstbaar te zijn op alle fron- ;n, iets dat hem ook al door lush senior schijnt te zijn in- eprent. En het moet gezegd 'ordenhij is er aardig in ge laagd dienstbaar te zijn. Hij taakt niet de indruk erg vast mlijnde eigen ideeën te heb- en en er vooral eer in te stel- ;n die van anderen zo over- jigend mogelijk over het oetlicht te brengen. Daarvan hebben we deze /eek weer enkele prachtige oorbeelden gezien. Hij kwant ns nog eens heel mooi en met ;evoel voor drama vertellen vat Buitenland-minister jihultz enkele weken geleden 1 in de beslotenheid van de camertjes-politiek aan oud- tieuws vertelde over hetArne- •ikaanse kernwapen-belerd, 3ij Bush klonk het alsof de joodschap écht nieuws was. £en beroemde Amerikaanse jocioloog zei al eens: het me- iium is de boodschap. Bush >s iet levende bewijs ervoor dat lie stelling aan actualiteit nog liets heeft ingeboet. urIJPAG 4 FEBRUAR11983 T22 PAGINA 3 ROERMOND - De rijksre cherche gaat een onderzoek instellen naar de vraag of het al dan niet waar is dat Ifden van het korps rijkspo litie in het district Roer mond gegevens van vertrou welijke aard over personen doorspelen aan bedrijven. De aanleiding tot het on derzoek vormen berichten (jat politiemannen vertrou- welijke inlichtingen doorge ven aan onder andere Phi lips en DSM. Zij zouden voor de bewezen diensten „be loond" zijn in de vorm van relatiegeschenken. Vorige week werd bekend, dat de rijksrecherche ook een onderzoek instelt naar het uitlekken via politie korpsen van vertrouwelijke gegevens afkomstig van de Centrale Recherche Infor matiedienst (cri) in Den Haag. Rijk komt gemeenten tegemoet Van onze parlementaire redactrice Minder geld voor DEN HAAG - De regering wil de gemeenten tegemoet komen in de kos- ziekenhuizen: ten van bijstandsuitkeringen, maar pas in de Voorjaarsnota zal een de finitieve regeling worden getroffen. EEN Amsterdamse recher cheur toont op welke wijze smokkelaars hebben ge tracht veertig kilo marihua na (handelswaarde ongeveer 120.000 gulden) ons land bin nen te smokkelen. De partij was verborgen in handvaten van oosterse waaiers en rie ten tassen. In verband hier mee zijn drie mannen aan gehouden. - FOTO ANP STAATSSECRETARIS: De staatssecretarissen Koning (Binnenlandse Zaken) en Van Amels- voort (Financiën) hebben dit gisteren aan de Twee de Kamer toegezegd. Een ruime meerderheid van de Kamer wil die com pensatie. De regering erkent dat de lagere overheid in een zorge lijke financiële positie ver keert en ook dat de bijstand suitgaven (10 procent ten laste van de gemeente, waaronder de rijksregeling RWW) veel te zwaar drukken op de gemeen telijke begroting. Maar een volledige compensatie wil de regering niet geven, teneinde de gemeente nog enige invloed te laten behouden op de bij stand. Een stelling die stevig werd aangevochten, omdat aan de hand van landelijke normen uitgemaakt wordt of iemand een uitkering krijgt of niet. In feite is de lagere overheid niet veel opgeschoten met de boosheid die de Tweede Ka mer eerder deze week ten toon spreidde. De regering heeft ten slelligste ontkent dat bezuini gingen werden afgewenteld op de schouders van de gemeen ten. Desondanks eisten de PvdA én CDA/ VVD in moties een evenredige verdeling' van OOIT er over nagedacht hoe Jezus Christus zou stemmen als hij nog op aarde zou zijn? Links, rechts of op het midden? Confessionele partijen liggen niet wakker van die vraag, maar in het Verenigd Koninkrijk, waar ze geen CDA of CDU kennen - en op dit punt dus minder goed geïnformeerd zijn - is een felle strijd ontbrand tussen conservatieven en socialisten omdat bei den menen Christus bij hun achterban te kunnen inlijven. De Anglikaanse Kerk onthoudt zich in deze typisch Britse polemiek vaneen standpuntbepaling. Zij - niet r.k. - weet het kennelijk niet. De Engelse socialisten doen alsof Christus al vanaf het eerste uur als partijlid bij hen is ingeschreven en nog steeds regelmatig con tributie betaalt. Maar geloven ze daar nu zelf in? Het gegeven dat de Labourpartij die, voortgekomen uit de (prot.chr.) Methodisten, de laatste jaren wel erg veel godloochende marxisten van leninis tische en trotskistische huize in kaderfuncties heeft opgenomen, maant tot enige voorzichtigheid. Vrij van elke twijfel daarentegen zijn de conservatieven. -Christus was een conservatief" luidde de kop boven een artikel m het weekblad de Observer. Het blad schrijft die uitspraak toe aan het conservatieve Lagerhuislid Harry Greenway. De man be hoort tot een groep Tories die, met hartelijke instemming van me vrouw Thatcher, in het geweer is gekomen tegen wat genoemd wordt „de linkse opvattingen, die door zoveel links-georiénteerde bisschoppen en geestelijken in de kerk gepompt worden". Deze conservatieven nemen met name aanstoot aan het rapport van een kerkelijke commissie die de Church of England adviseert in de kernwapenkwestie te kiezen voor eenzijdige ontwapening. in Nederland kunnen rond interventies van IKV en Pax Christi ook pittige uitspraken genoteerd worden. Hetzelfde is het geval in de Verenigde Staten, Polen, Midden- en Zuid-Amerika en al die andere landen waar de kerk in toenemende mate stelling neemt |n politiek zwaar geladen kwesties als de kernbewapening, on derdrukking en uitbuiting. Ook daar zijn christenen en niet-chris- lenen het met eens over de rol die de kerk ten aanzien van grote problemen van deze tijd mag dan wel moet spelen en worden bis schoppen en priesters, die de kant van de verdrukten kiezen, voor marxisten uitgekreten en geestetijken, die tegen eenzijdige ontwapening zijn, als reactionair aangemerkt. Alle partijen heb- oeri wel een paar bijbelteksten bij de hand waaruit hun gelijk zou o»|ken Weinigen gaan echter zover als die Engelse conservatie- wi, die Christus tot de aanhangers rekenen van „IJzeren Mag- Wie wel eens de Bergrede heeft gelezen, zich een christen noemt en voor zich zelf wel eens heeft nagegaan in hoeverre h'l'zij in staat of bereid is de leer van Christus voor zich zelf in Praktijk te brengen, kan maar tot één conclusie komen: als Jezus "u onder de mensen zou zijn, zou hij zijn boodschap niet eens ™|l kunnen in de „Sprekershoek" van de NOS, maar hooguit ®rQ6ns achteraf in het Londense Hyde Park of een soortgelijke opaats voor excentriekelingen. En bij de hoofdkwartieren van o® Politieke partijen, van welke richting dan ook, zou hij niet ver stomen dan de portier. de bezuiniging. Bovendien willen CDA/VVD dat de rege ring in overleg dit jaar nog richtlijnen opstelt, voordat in '84 de nieuwe financiële ver- houdingenwet in werking treedt. Ook de gedachte dat de ge meenten tenminste 65 miljoen (korting op het Gemeente fonds) kunnen binnenslepen via toepassing van het profijt beginsel, handhaafde de rege ring. Niet alleen door verho ging van riool- en reinigings rechten, ook door prijsverho ging van andere voorzienin gen als zwembaden en biblio theken. Berekeningen van de Vere niging van Nederlandse Ge meenten als zouden in 1986 35.000 ambtenaren op straat staan als gevolg van het bezui nigingsbeleid van de regering, verwierp staatssecretaris Van Amelsvoort. Als de ombuigin gen allen ten koste zouden gaan van arbeidsplaatsen, dan zouden er dit jaar 1.000 ver dwijnen, los van de kortingen op Gemeentefonds en de extra uitgaven voor de bijstand, be toogde hij. Met de VNG en het Interprovinciaal Overleg wordt nog overlegd over de korting op het aantal arbeids plaatsen (1%-regeling). 973, ten tijde van de eerste grote oliecrisis, accepteerde Ne- enarid liever autoloze zondagen dan zich in ruil voor olie door aoische sjeiks te laten pressen tot anti-joodse uitspraken. Tien ®>fer staan in Nederland directeuren van bedrijven terecht her? Zl'oncler de druk van de slechte economische omstandig- von des9evraagd niet-joodverklaringen hebben afgegeven sen ^erknemers. die betrokken zijn bij grote projecten in Arabi- rw. nden De heren lieten zich chanteren uit angst grote or- ers 'e verliezen. u a,? Pe betrokkenen stonden voor een uiterst moeilijke keuze, hun h n met modcier nagooien omdat zij het voortbestaan van uito ,n|' en de werkgelegenheid van duizenden werknemers eindelijk het zwaarst hebben laten wegen? n de jwee gevauen waarjn directeuren wegens de afgifte van q'"'^verklaringen terecht hebben gestaan is de rechter overi- Ls ™d geweest. In beide gevallen volgde namelijk vrijspraak, disc nie,~'00clverklarin9 houdt, zo redeneerde de rechter, geen E®n niet- 'ii r v°ik behoort. Spitsvondig maar ook steekhoudend?' maar 'natie 'n °P 9ror|d van „ras" (dat is bij de wet verboden), ar signaleert uitsluitend dat de betrokkene niet tot het joodse DEN HAAG - De patiënten mogen niet de dupe worden van het feit dat ziekenhuizen voortaan aan de financiële ketting worden gelegd. „Het is natuurlijk ondenk baar dat het ziekenhuis een patiënt buiten laat staan om dat er geen geld meer is". Dat zei staatssecretaris drs. J. van der Reijden (Volksge zondheid) gisteren in de Twee de Kamer, bij de behandeling van zijn voorstel om zieken huizen voortaan nog maar een beperkte jaarlijkse kostenver goeding te geven. De Tweede kamer gaat akkoord met deze budgettering. Dit jaar is een proefjaar voor deze financiële operatie, die dit jaar negentig miljoen gulden oplevert, maar binnen vier jaar twee miljard gulden bezuinigingen moet opbren gen. AMSTELVEEN (ANP)- De KLM heeft over het derde kwartaal (oktober tot en met december 1982) van het lopen de boekjaar een verlies van ƒ53,4 min geleden tegen een verlies van f 7,7 min in dezelf de periode van 1981. Vort onze parlementaire redactie DEN HAAG - De Kamer zal volgende week een spoeddebat houden over opslag van radio actief afval. Op verzoek van het PvdA- kamerlid Alders zal de rege ring opnieuw gevraagd wor den opening van zaken te ge ven. Alders toonde zich hoogst ontevreden toen minister Winsemius (Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Mi lieu) weigerde ,een notitie op te stellen over opslag van het af val bij de kerncentrales en bij het Energie Centrum Neder land (ECN) in Petten. Een en ander gebeurde tijdens het mondeling overleg dat de Ka mer vorige week met de mi nister had. Met name de linkse partijen hebben steeds gewezen op mo gelijkheden tijdelijk ruimte bij de centrales in Dodewaard en Borssele te zoeken, evenals in Petten. In Borssele is onder andere een opslagruimte (voor andere doeleinden bestemd overigens) in aanbouw. De mi nister wilgesteund door CDA en VVD, deze mogelijkheden niet opnieuw oprakelen omdat ze in het verleden al vele emo tionele discussies hebben los gemaakt. Van onze parlementaire redactie DEN HAAG - Problemen bij het overschrijden van de Duitse en Belgische grens en de moeilijkheden waar de zogenaamde 'pen delaars' mee te maken hebben, moeten zo snel mogelijk met be hulp van de Nederlandse Regering opgelost worden. Ook moeten er nationale maatregelen bedacht worden om de samenwerking tussen grensgebieden te verbeteren. Dat hebben enkele besturen van Nederlands-Duitse en Ne derlands-Belgische samen werkingsverbanden gisteren aan premier Lubbers laten weten. De besturen somden bij pre mier Lubbers een lange lijst met problemen op waar 'grensbewoners' al jaren mee te kampen hebben. De ver schillende openingstijden van grensposten, de dure reisdocu menten die aangeschaft moe ten worden en slechte postver bindingen helpen volgens de diverse besturen niet mee aan de totstandkoming aan eèn 'verenigd Europa'. De talloze problemen waar in het buitenland werkende Nederlanders, de pendelaars, mee te maken hebben lopen volgens de samenwerkings verbanden de spuigaten uit. Om een steeds maar weer te rugkerend oponthoud aan de grenzen te voorkomen moet het Rijk speciale stickers aan de pendelaars geven, die dan goed zichtbaar achter de voor ruit van hun auto geplakt kan worden. Zij kunnen dan even tueel gebruik maken van een aparte rijstrook, of uit een file wegrijden. De besturen van de grensre gio's lieten premier Lubbers weten dat er met het oog op de aanstaande Europese verkie zingen met grote spoed iets aan dergelijke problemen ge daan moet worden. De Duitse regering en Belgische regering mogen binnenkort ook reke nen op een bezoek van organi saties uit het grensgebied. Om roep-gegevens OMROEPEN en kranten heb ben nog geen overeenstem ming bereik-t over de publika- tie van programmagegevens. In een bemiddelingsgesprek heeft de vertegenwoordiger van minister Brinkman voor gesteld om toch te proberen binnen drie maanden uit de impasse te komen. Tot die tijd mogen in de kranten alleen de verkorte gegevens staan ver meld. De kranten hebben een week bedenktijd gevraagd. Vervolg van pagina 1 CDA en VVD hebben al laten weten akkoord te gaan met de eerste stap die het kabinet heeft gezet om uit de RSV- problemen te komen (5000 ont slagen). De PvdA is tegen. CDA-Kamerlid Van Iersel zegt dat „een andere construc tie dan de regeringskeuze niet denkbaar is" en zijn VVD-col- lega Jacobse noemt het „de meest voor de hand liggende constructie." PvdA-Kamerlid Van der Hek is woedend en vindt dat door de uitstel van betaling ook de werkgelegen heid in gezonde RSV-bedrij- ven in de waagschaal wordt gesteld. CDA en VVD vinden echter wel, met PvdA, dat er geld op tafel moet komen om het drei gende verlies van nog eens 6500 banen (9000 man bij RSV- werven min de 2500 die nu al ontslag zal worden aangezegd) bij de marine-tak van RSV, waaronder De Schelde in Vlis- singen. De kamerleden wilden echter nog geen definitieve uitspraken doen, voor het ka binet vandaag een besluit hierover neemt. De Tweede Kamer houdt volgende week, na gesprekken met kabinet, RSV-top en vak bonden, een debat over RSV. Frits Bom VARA-ombudsman Frits Bom heeft in een kort geding een rectificatie in het dagblad De Telegraaf geëist naar aanlei ding van een artikel, waarin „zijn persoon en optreden in direct verband is gebracht met Hitler" en is afgeschilderd „als een op macht beluste meedo genloze en leugenachtige ma nipulator van bij de onderste lagen van de bevolking leven de primitieve onlustgevoe lens". De kantonrechter doet 15 februari uitspraak. Gemeentepolitie GEMEENTEN die de grens van 25.000 inwoners passeren hoeven niet meer automatisch te rekenen op een eigen poli tiekorps. Deze wettelijke rege ling is gisteren door de meer derheid van de Tweede Kamer stopgelegd. «7 Weet u in welk tijdperk wij le ven? Het Nul-Tijdperk. Alles staat vandaag de dag in het te ken van de Nul. Een mooi rond getal, dat wel, maar dat is ook het enige leuke. De Amerikaanse politici en ook de onze hebben de mond vol van de „nul-optie". Dat be tekent letterlijk dat ze niks willen. Maar er zit natuurlijk meer achter. Ze willen alle kernwapens op ruimen. Maar dan moeten de Russen eerst over de brug ko men. Het Westen wil „nullen" als het Oosten ook „nult". En ondertussen gebeurt er niks. Nul. En zo is het ook met de nul-lijn. Dat betekent dat we er niks bij krijgen. Erger nog: het is inleveren geblazen. In het Nul-Tijdperk zitten we muurvast. We willen wel toe geven, maar vinden dat de an der eerst zijn goede wil moet tonen. En zo blijft de stand 0-0. Begrotingstekorten tonen een lange rij nullen. Vacatureban ken bieden dagelijks een nul aantal banen aan. Uw huur subsidie zal voortaan nul komma nul bedragen, deelt de computer mee. Vroeger was het allemaal be ter. Bij voorbeeld in de jaren zestig. Dat was het Vul-Tijd- perk. Nul: het lijkt allemaal zo gul, maar in werkelijkheid is het gelul. Met nul kom je nergens, want 100 keer nul is nog steeds nul. En daarmee is het 1-0 voor MERIJN Rechtsbijstand MINISTER Korthals Altes (Justitie) wil nog dit jaar van de cliënten van de gefinan- cieerde rechtsbijstand een eigen bijdrage gaan vragen bij toevoeging van een advocaat. Die eigen bijdrage is minimaal 50 en maximaal 540 gulden. AMERSFOORT - De kantonrechter in Amersfoort heeft het Zweedse bedrijf Flakt vrijgesporken van de afgifte van zoge noemde niet-joodverklaringen. Centraal in de overweging stond, dat het wetboek van straf recht het maken van onderscheid wegens „ras" verbiedt. Er kan echter, volgens de kantonrechter, niet gesproken worden van het joodse ras, maar uitsluitend van het joodse volk. Eind vorige week kwam het tijdens een soortgelijke zaak tegen Balast Ne- dam op dezelfde gronden ook al tot vrijspraak. In beide zaken gaat de officier van justitie in beroep tegen de uitspraak. (Zie ook commentaar) (ADVERTENTIE) Van onze parlementaire redactie DEN HAAG - Het kabinet zet het mes opnieuw dieper in de individuele huursubsidie. Zo mogelijk al vanaf 1 juli telt de overheid alle inkomens in een huishouden mee voor de hoogte van de subsidie. Daar onder vallen dan ook de in komsten van kinderen. Minister Winsemius (Volks huisvesting) geeft in zijn ant woord ter voorbereiding van de begrotingsbehandeling in de kamer een voorbeeld van wat deze maatregel gaat bete kenen voor iemand met een belastbaar inkomen van 25.000 gulden en een echtgenote die 10.000 binnenbrengt. Allereerst kosten de fiscale maatregelen voor tweeverdie ners dit echtpaar naar het zich laat aanzien nog dit jaar 630 gulden. Daarnaast krijgt dit gezin (uitgaande van een voor deze categorie gemiddelde huur van 500 gulden) dit jaar bijna 1200 gulden minder huursubsidie. Dit betekent een totale inkomensachteruitgang van 5,4 procent van het be steedbaar inkomen. Momenteel geldt een vrij stellingsbedrag voor tweever dieners, maar in een nieuwe wet op de individuele huur subsidie zal de bewindsman deze regel schrappen. Naar schatting zal dit de schatkist enkele tientallen miljoenen opleveren. In totaal geeft de overheid elk jaar 1,5 miljard uit aan individuele huursubsi die. Winsemius schrijft de ka mer, dat de woonlasten van huurders meer in overeen stemming moeten komen met die van huiseigenaren. Eerder al had het kabinet besloten tot een geleidelijke stijging van de zogenaamde normhuur- quöte (het deel van het inko men dat aan huur moet wor den besteed alvorens aan spreek te hebben op huursub sidie). De minister kondigt een on derzoek aan naar het misbruik van individuele huursubsidie. Een eerdere steekproef heeft uitgewezen, dat een op de vijf aanvragers het biljet verkeerd invult, maar Winsemius zegt niet te weten in hoeveel geval len van echte fraude sprake is. Hij dringt er bij de gemeen ten en woningcorporaties nog eens op aan strikte navorde ringsprocedures te hanteren in gevallen warin sprake is van een huurachterstand. Uit een studie blijkt, dat dit de laatste jaren steeds vaker voorkomt, waarvan vooral de gemeenten nadeel ondervinden. Vorig jaar is 2,7 procent van de to taal verschuldigde huur aan gemeenten niet geïnd. De consequenties van de maatregelen van minister dr. P. Winsemius, om flink het mes te gaan zetten in de huur subsidies, waren bij de ver schillende woningbouwcorpo raties en gemeentelijke wo ningbedrijven nog niet be kend. „We hebben nog geen officieel bericht van de minis ter ontvangen", aldus de heer Van de Brug, woordvoerder van de woningbouwvereni ging St.-Laurentius uit Breda. „Wel is er een tendens merk baar, dat steeds meer mensen het regelen van de huursubsi die via de bouwverenigingen laten lopen. De huursubsidie wordt dan rechtstreeks op de huur in mindering gebracht". Verder ontkent hij de uitla ting van minister Winsemius, dat de huurachterstanden bij woningcorporaties en ge meentelijke woningbedrijven gigantisch groot zouden zijn. „Bij ons ligt dat percentage niet hoger dan normaal". Ook volgens de directeur van de woningvereniging St.-Joseph, de heer Vermeulen, kan er niet van gigantisch grote huurach terstanden gesproken worden. „Dat percentage ligt niet erg hoog. Wel is er een tendens merkbaar, dat we alert moe ten zijn op de huurachterstan den. Ze mogen niet te hoog op lopen", aldus Vermeulen. De belangrijkste conse quentie van de maatregel Winsemius is volgens Ver meulen, dat voor sommige mensen de huursubsidie zal komen te vervallen. „Volgens het huidige systeem wordt er alleen maar gekeken naar het inkomen van de huurder. Daar wordt slechts een ge deelte van het inkomen van een ermee samenwonende bij betrokken. Nu wil de minister meerdere inkomens uit één gezin bij elkaar optellert. De huursubsidie zal daardoor aanmerkelijk dalen en in som mige gevallen zelfs geheel verdwijnen". Volgens Vermeulen is zo'n maatregel noodzakelijk om de enorme progressie in de uitke ring van huursubsidies tegen te gaan. „De uitbetaling aan huursubsidies is de afgelopen jaren flink gestegen. Met deze voorgenomen maatregel zal de minister dat proberen in de hand te houden", zegt Ver meulen. „De consequenties daarvan zijn nog niet bekend. Die zullen op de langere ter mijn berekend moeten wor den".

de Stem | 1983 | | pagina 3