I Werkloze bouwvakker I uit Hoofdplaat nu I melkboerwinkelier MIDDEN-ZEEUWS L. Stokkerman en J. Visser pakken titel A ZEELAND 3 elnemers erencross Braakman atselijk euzen 4 FEBRUAR11983 provincie: „Onteigening duurt te lang VAN ZEELAND )verwinst Wereldwinkel Jzendijke 2500 gulden Schietingen AARDENBURG - De provinciale commissie die zich bezighoudt met het beoordelen van door de gemeenten voorgedragen lokaties voor woonwagencentra gaat niet akkoord met het aanwijzen door het Aardenburgse gemeente bestuur van een voormalige vlasroterij aan de Brieversweg te Eede tot woonwagenkamp. Open dag lhno IJzendijke examens Statenleden VVD vragen tragere uitvoering zuiveringswerken Eddy Tanghe: „Vakantie heb ik genoeg gehad" CLUBKAMPIOENSCHAPPEN BOWLING BRESKENS Schoondijke Hoofdplaat IJzendijke in Zeeland medische diensten nze correspondent AN - De tweede cross, die werd ge. oor de Terneuzense reniging Schelde- liep goed. In totaal u tezamen 270 deelne- ren naar De Braak- omen om aan deze e te doen. De scholie- werd ook dit jaar ge- door de Biervlietse illem Beukelszoon. lagen in de verschil- □epen, die allen 1300 flegden, waren als eisjes 8-9 jaar: 1. 1 2. H. Versluys, 3. h. ongens 8-9 jaar: 1. j ghe, 2. J. de Kostee, 3. riend. Jongens 12-13 Luteyn, 2. M. Cau- de Dobbelaere. Meis jaar: 1. M. Scherbeyn, tten, 3. M. Speleman 10-11 jaar: 1. P. de 2. K. Naeys, 3. J. Meisjes 12-13 jaar: 1. ost, 2. St. Verdonck. 3. ster. mei houdt de Terneu- letiekvereniging weer lierencross. Dixies - Zondagmid- •zorgen de Schelde Di- Terneuzen een concert »y and Bess, aanvang ur. De uit 8 man be- dixielandband bestaat eveer drie jaar. De le- n allen afkomstig van derende harmonie De ide Hollander. Twee- chtereen nam men deel Schelde Jazz Festival Ier is de band regelma- jeluisteren op streetpa- n Zeeland. VRIJDAG T16 PAGINA ZEELAND 4 W oonwagen- P laats Eede afgewezen illllllflIIIIIIIIIIIIIIIKIIIillillfflR t maakt het voorde- leitje dat sommigen ten van de oester- wel erg twijfelach- ir de Grevelingen? i van zeggen de bio- t het nog afwachten t ecosysteem er over al jaren uitziet, als /enwicht is ingetre- bleken is al, dat het te, getijloze karakter revelingen de mos- i le weinig voedsel raar de oesters heb- nog genoeg aan. tg krijgen alleen de I □benden van nu toe- ng platte oesters te Dat is inderdaad n beperkt aantal, je ggen dat zij in een liepositie zitten. Ik wel toe dat het be- elig straklijnig is, et kan niet anders. eten de zaak in de 5 iuden. Wij zitten ook 5; morele kant van de Zant wat moet je als r een paar jaar niet lukken? Ik voorzie die anderen die nu 1 popelen om weer te straks toch weer oep staan als het mis n." terheid ook niet terecht? VERVOEX-mensen hun geld benut door rs voor te kopen en de Oosterschelde te en die hebben ze er ike rente weer uitge- \nderen hebben dat- ;eld in een champig- kerij of kuikenfok- istopt. En sommigen daarnaast nog een tje in huur gehouden er iets op te doen. '64, zeg maar tot nu n die percelen niet on- iden. En dat zal voor- wel niet veranderen, eeds is er onzekerheid e toekomstige situatie kom van de Ooster- e, onzekerheid over de jkheden voor voed- □sport daar. Maar ik est begrijpen dat een mensen achteraf wat ben ik stom ge- dat ik niet doorgegaan gt Zeeland een alter- in de vorm van de nu experimentele kweek rel en zalm? eerstkomende vijf erwacht ik persoonlijk ;rote groei van die be- tak. Eén van de groot- oblemen is het optre- van visziekten. Maar aast zitten wij veelal minder schoon water iet buitenland, en ko- wij als laatste op deze t. Dat neemt niet weg groep die zich nu met ultuur bezighoudt als niet meer zal verdwij- 'ij zal ervaring opdoen, vaster in het zadel te n te zitten, en na een of vijf misschien nog roeien. Maar echt een bedrijfstak zal het in land en dus Zeeland /orden." Vein onze correspondent IJZENDIJKE - De winst op de iroduktenverkoop van de We- teldwinkel in IJzendijke in 1982 bedroeg 2500 gulden. Dit ;eld zal beschikbaar worden jesteld voor het steunen van iet ANC (African National Congres), de oudste bevrij dingsbeweging in Zuid-Afri- ka. Het ANC is verboden in Zuid-Afrika en verzet zich met alle kracht tegen de apartheidspolitiek. „We hopen met onze bijdrage hun strijd te iteunen. Want hun strijd is #k onze strijd. Alleen geld is liet genoeg voor die strijd. La- en we het er na 1982, het jaar egen de apartheid, niet bij itten", aldus de medewerkers lan de Wereldwinkel in het [Jzendijkse dorpsblad. S-HEERENHOEK - Zaal De Ko- enbeurs, bejaardenschieting, 31 chutters: eerste hoge vogel: C. tentmeester, Willem Teil; tweede loge vogel; M, Nijsten, Vrije Schutters.eerste zij vogel; A- van le Dries-Geus, Eensgezindheid; weede zijvogel: H. Koens; derde ijvogel: M. Koens, beiden Spes iostra; vierde zij vogel: A. van de lulck, Eensgezindheid; grootste tantal (6): L. de Jonge, Concordia. )e volgende schieting is 22 februa- AARDENBURG - St. Sebas- iaan: hoge vogel: J. Cattoor; zij vo gels: Th. Lampaert en H. van [waarden; grootste aantal (6): Th. 'ampaert. Prijzen: 1. L. van Ha- ïghem, 2. Th. Lampaert. Walen- :hieting: 1. F. Lampaert, 2. Th. impaert, 3. H. de Rijcke. Van een onzer verslaggevers Volgens de commissie is het terrein niet geschikt, omdat het geen eigendom van de ge meente is, maar van het RK kerkbestuur in Eede. Een ont eigeningsprocedure zou, zo meent de commissie, veel te veel tijd in beslag nemen. Dit gezien het feit dat het centrum uiterlijk 1 januari 1985 moet zijn gerealiseerd. Zoals bekend is driejaar ge leden door Provinciale Staten van Zeeland een woonwagen plan vastgesteld, waarin elke gemeente wordt verplicht een terrein aan te wijzen voor het vestigen van een kamp. Aar- Van onze correspondent IJZENDIJKE - De katholieke school voor lhno in IJzendijke houdt woensdag 9 maart een open dag. Belangstellenden, toekomstige leerlingen en hun ouders, zijn hiervoor uitgeno digd. De openingstijden van de schóoj zijn op die dag vah 14- 16 èh-19-20.30 uur. De organi satie van de open dag is in handen van personeel en leer lingen. EINDHOVEN - Technische Hoge school, doctoraal examen schei kundige technologie: C.V.E. Maas (Oostburg). kOrt GOES - Vergadering ZLM - >e kring West Zuid-Beveland an de ZLM houdt vrijdag 18 sbruari haar algemene leden vergadering in de Prins van «anje in Goes. Algemeen "orzitter A.J.G.Doeleman Preekt dan over actuele land- nuwzaken. Na de pauze ver- Lena Huisman bij dia's "er haar reis rond de wereld faarbij in het bijzonder de Wrische kanten worden be- ™t, De vergadering begint lrn half drie. 'OEDEKENSKERKE - Ver- Mering PvdA - De afdeling wsele van de PvdA belegt Mensdag 9 februari een le denvergadering in De Griend Hoedekenskerke. De verga- enng staat vooral in het ka- er van het tweejaarlijkse Wtijcongres dat op 21, 22 en april a.s. wordt gehouden, «nvang van de afdelingsver- ffjHg acht uur. .o" Actie voor Nicaragua w o kbiuari wordt in Slot Jende in Goes een manifes- 'e gehouden waarvan de Pbrengst is bestemd voor de 'na» r^^kies voor Nicara- a Naast een bazaar, rom- 'rnarkt, rad van avontuur treedt de groep Grupo Cali Lin worden films en dia's na„0?n^ over Nicaragua, De A'fetatie begint om 10 uur. Discussie over ener- nwf In het bader van de we maatschappelijke dis der, 0 jer energiebeleid wor- °P donderdag 24 februari J donderdag 3 maart in de Af fan Oranje in Goes dis- i ^bijeenkomsten gehou den bijeenkomsten begin- Ë®om 20 uur, Expositie tj: abker - Van 7 tot 28 fe- «an exposeert Dick Bakker in(Jrven en tékeningen bij flaem ?s .D.Witte aan de deen 'n Middelburg. De ^tijden zii" dinsdag n,V "ïf zaterdag van 10 tot r Diek Bakker schildert voornamelijk landschappen en stillevens. HEINKENSZAND - Commis sievergadering - Op 9 februari belegt de commissie voor alge mene en economische zaken van de gemeente Borsele om 14.30 uur een openbare verga dering in het gemeentehuis in Heinkenszand. KLOETINGE - Carnavals avond - Radio Kloetinge heeft voor vrijdag 4 februari in ge bouw Amicitia in Kloetinge een carnavalsavond georgani seerd. Prins Carnaval en de Raad van Elf zullen deze avond met hun bezoek vere ren. Radio Kloetinge verzorgt zelf een drive-in show. VLISSINGEN - tentoonstel ling - Tot en met 16 april wordt onder de titel Zicht op Schrift in het Stedelijk Mu seum in Vlissingen een educa tieve tentoonstelling gehou den. De expositie toont op twaalf panelen verscheidene aspecten van het onderwijs vanaf het spijkerschrift tot aan het hedendaagse school schrift. De tentoonstelling be vat zeer zeldzaam historisch materiaal o.a. een albasten herdenkingstafel van koning Waradsin van Mesopotamië van 2100 jaar voor Christus, kleitabletten en een authen tieke brief van Willem van Oranje aan de stad Vlissingen. GOES- Woonbeurs- Burge meester mr. W.Blanken zal op dinsdag 15 februari om half een in de Zeelandhallen te Goes de vierde woonbeurs In terieur-Zeeland openen. On der het motto „Fijner leven ook in de jaren 80" wordt van 15 tot en met 19 februari vrij wel alles op het gebied van woninginrichting, verwar ming en tuinmeubilair ge toond. Verder kan men een tweetal ambachtslieden aan het werk zien en zijn er stands van de landelijke organisatie Vakantie-Woningruil, de or- ganiatie Wij Komen en een te lefoonwinkel van de PTT. denburg moet een centrum met zes standplaatsen in ge reedheid brengen, een op dracht die door het gemeente bestuur mokkend is geaccep teerd. Burgemeester W. Lockefeer stelt dat zijn college zich niet zo maar zal neerleggen bij de uitspraak van de lokatie- beoordelingscommissie. B en W hebben onlangs een gesprek gehad met de commissie, maar de burgemeester zegt „met stomheid geslagen" te zijn door de weergave van het on derhoud in de commissiestuk ken. „Dit zal tijdens een nieuw gesprek eerst opgehelderd moeten worden", aldus Locke feer, die overigens het terrein aan de Brieversweg dan op nieuw als discussiepunt wil inbrengen. Mocht er dan nog geen overeenstemming zijn te krijgen over de bewuste loka- tie, dan zal het gemeentebe stuur zich gaan beraden op een nieuw voorstel. Dat dit soort operaties veel tijd vraagt en de datum van 1 januari 1985 steeds dichterbij komt, zonder dat er tot nu toe spijkers met koppen zijn ge-I slagen, zegt burgemeester Lockefeer te betreuren. „Maar wij werken echt niet tegen, hoewel ik dat natuurlijk niet kan bewijzen". Drs. B. van der Heyden van de Stichting Woonwagenwerk Zeeuwsch-Vlaanderen vindt dat men in Aardenburg nu eindelijk eens op moet houden met het voeren van een ver tragingstactiek. „Er zijn de af gelopen jaren nu vier lokaties genoemd. Het college moet de knoop maar eens doorhakken en het enige terrein dat in aanmerking komt voordragen, namelijk het gebied aan de Noordstraat te Aardenburg". Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De Zeeuwse VVD-Statenleden C. van Bee kom en J. Thomaes willen van het dagelijks provinciebestuur weten of het bereid is een ver traging van rioolwaterzuive- ringswerken na te streven. De Statenleden wijzen in schriftelijke vragen op een uitlating van hun partijgenoot minister Smit-Kroes. Die heeft gezegd dat de zuive ringstermijnen uit het huidige indicatief meerjarenprogram ma vanwege de financieel- economische problemen niet worden gehaald. De minister verwacht een vertraging van enige jaren, maar vindt dat het Neder landse zuiveringsprogramma altijd nog binnen de gestelde 20 jaar (eind jaar 1990) kan worden uitgevoerd. De Statenleden willen dat Gedeputeerde Staten via over leg met de waterschappen een trager verloop van het provin ciale zuiveringsprogramma uitwerken. Gebeurt dat niet dan willen ze het standpunt van Gedeputeerde Staten in de betrokken Statencommissies besproken zien. Eddy Tanghe: van bouwvakker tot melkboer. - FOTO WIM KOOYMAN Van een onzer verslaggevers HOOFDPLAAT - Als werk loze bouwvakker de uitke ring eraan geven om als kleine zelfstandige een dorpswinkel annex melk- wijk over te nemen is een kwestie van moed. Je weet tenslotte wel wat je hebt, maar niet wat je er met vele uren hard sappelen voor te rug krijgt. Toch heeft Eddy Tanghe (37) uit Hoofdplaat de stap aangedurfd. Want, zo stelt hij, het is voor hem niet al leen een mogelijkheid nog wat van zijn leven te maken, het is tevens het enige toe komstperspectief dat hij zijn twee kinderen kan bieden. „Want anders kunnen zij, als ze straks van school ko men, linea recta worden op genomen in die steeds groter wordende groep die nooit meer aan de bak zal komen". Tot 1978 verliep het leven voor Eddy Tanghe en zijn gezin naar wens. Maar toen sloeg het noodlot toe. Na ze ventien jaar in een goedbe taalde job als bankwerker bij de Terneuzense Scheeps bouwmaatschappij (TSM) te hebben gewerkt, ging „de werf" failliet, en kwam de Hoofdplater met tientallen collega's op straat te staan. Uitzicht op ander werk in zijn stiel was er niet, maar na een paar maanden WW wist Tanghe als ongeschool de sjouwer en opperman on derdak te krijgen bij de Ne derlandse Bouwmaatschap pij (NBM). Na een jaar was het werk op, en na weer enkele maan den uitkering kwam hij te recht bij het aannemingsbe drijf Verstoep, dat een kar wei uitvoerde aan het Ter neuzense sluizencomplex. Maar dat was in december 1980 afgelopen, en opnieuw wachtte de WW, nu voor vijf maanden. Nog eenmaal kon Tanghe via de NBM aan de slag, maar in juli van het vorig jaar viel het doek, naar het leek voorgoed. Vergeten „Als bankwerker kon ik het wel vergeten. En met die ingestorte bouwmarkt zat ook niemand meer te wach ten op een sjouwer van 37 jaar", vertelt de Hoofdpla ter. December naderde, en daarmee ook de afbouw van de WW-uitkering naar WWV. De Tanghes, in het bezit van een eigen huis met de daaraan verbonden las ten, voorzagen een moeilijke winter. Maar dan blijkt plotseling wat er in een kleine gemeen schap, waar iedereen elkaar kent, nog mogelijk is. De plaatselijke kruidenier en melkboer M. Blaakman, op het punt met pensioen te gaan, kwam een avondje praten. Eigenlijk wilde hij zijn zaak via een advertentie te koop aanbieden, maar misschien hadden de Tang hes wel interesse om de boel over te nemen: Eddy met de melkauto dagelijks de baan op, en zijn vrouw in de win kel. Na het vertrek van Blaak man bleef het licht nog lang branden in huize Tanghe. Het was tenslotte niet niks waarover gepraat moest worden. Als je vanaf je vijf tiende nooit anders gewend bent geweest dan voor een baas te werken, is de over gang naar zelfstandig on dernemersschap groot, Eddy Tanghe: „Na veel praten, denken, rekenen en nog eens praten, hebben we de knoop tenslotte doorge hakt. Zoals gezegd, ook voor onze kinderen. Jacky, onze oudste, is dertien, en komt over een paar jaar van school. Dan moeten wij hem iets kunnen bieden, want de maatschappij kan dat blijk baar niet meer". Sinds enkele weken kan Tanghe zich melkboer noe men. Elke dag is hij zo'n twaalf uur in de weer, en le vert hij flessen en kartonnen af in Hoofdplaat, Sasput, Slijkplaat, Nummer Een en bij alle huisjes en boerderij en die daar tussen liggen. Ook zijn vrouw draait dage lijks een half etmaal mee in de winkel en het magazijn. Het was dan ook de eerste les die de Tanghes in hun nieuwe bestaan leerden: zelfstandig zijn betekent heel hard werken. „Ja", zegt,Eddy. „Bij een baas kon je.je nog weieens drukken als je eens een wat mindere dag had, maar dat is er nu niet meer bij. Je moet er regelmatig een schepje bovenop doen, maar daar heb ik gelukkig geen enkele moeite mee". Van de zeven dagen die een week telt hebben de Tanghes alleen de zondag middag voor zichzelf. De rest van de tijd moet er aan gepakt worden. En aan va kantie hoeven ze de eerstko mende j aren ook niet te den ken. „Maar dat kan me niets schelen", lacht Eddy Tang he. „Vakantie heb ik de laat ste jaren genoeg gehad". liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNMHMNiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiimiimiiiMiirc Van onze correspondent BRESKENS - Op de banen van Schoneveld werden de clubkampioenschappen van bowlingbond Breskens ver speeld. Twaalf dames en 24 heren deden mee. Bij de dames gooide Tilly Wisse in de voor ronde met 206 pins de hoogste game. Riet de Jonge kwam echter als eerste uit die voor ronden tevoorschijn (1304 pins) Tillw Wipne en Lenie Stokkerman met 1267 pins. In de finale bleek de routine van Lenie Stokkerman van doorslaggevende aard. Met een hoogste game van 227 en een algemeen gemiddelde van 170 pins over 14 games werd zij clubkampioene. Tweede werd Tilly met 162 pins en derde Riet de Jonge met een gemid delde van 156. Bii de heren leek Harrv Huygens een sterk toernooi te spelen. Hij ging als eerste de finale in met 1349 pins voor Rob Stokkerman en Sjef van Wonterghem. Jack Visser kwam bescheiden (als zesde) in deze finale. De hoogste ga me in de voorronde kwam op naam van Rob Stokkerman met 213 pins. Jack Becu begon de finale met een game van 246 pins. Rob Stokkerman overbrugde Teelttechniek - De Regionale Agrarisch Kommissie (RAK) houdt vanavond een teelttech- nische bijeenkomst in de aula van de RMAS te Schoondijke. K. Malcorps zal de resultaten van de tarwe-enquete bespre ken, terwijl ook andere ge wassen aan de orde komen. Begonnen wordt om 20.00 uur. Gezinsdag NCB - De NCB af deling Hoofdplaat houdt vrij dag 4 februari om 20.00 uur de jaarlijkse gezinsdag voor le den in café De Vriendschap. Voorafgaand is er de mis in de plaatselijke parochiekerk. Het programma wordt geopend met een diner. Hierna geeft G. van Vooren, secretaris van de Heemkundige Kring West- Zeeuwsch-Vlaanderen, een le zing over gebeurtenissen tij dens de tweede wereldoorlog. Jubileumreceptie - Velen heb ben van de gelegenheid ge bruik gemaakt om de IJzen- dijkse huisarts A. Lievens en zijn echtegenote te feliciteren met het 25-jarig jubileum als huisarts. Een comité van pa tiënten overhandigde de heer Lievens enkele geschenken. Ook enkele collega's van de IJzendijkse huisarts uit het ziekenhuis te Oostburg waren present. Tijdens de receptie, die druk werd bezocht, kwam de IJzendijkse brassband Ge duld Overwint een serenade brengen. Ook in het bejaar dentehuis Huize Emmaus werd Lievens gelukgewenst met zijn jubileum. Dinsdag avond werd nogmaals bewe zen dat de huisarts in IJzen dijke, Waterlandkerkje, Schoondijke, Hoofdplaat en Biervliet een graag geziene gast is. Gezinsavond - Vrijdag 4 fe bruari, vandaag, wordt de jaarlijkse gezinsavond gehou den voor de leden van de NCB, KVO en PKJ. Dit samenzijn zal plaats vinden in Het Hof van Koophandel en begint om 17.30 uur met een eucharistie viering. Daarna volgt een avondvullend programma waarin rekening is gehouden met de uiteenlopende leeftij den en interesses van de leden. AXEL Boekhandel Galerie Belle- mans, Oosterstr. 11- Expositie van houtsnijwerken van Jan Verschoore. Geop. dag. 10-18 u., zond. gesloten (t/m 28 febr.). GOES Grand- 20 u. Als je begrijpt wat ik bedoel, a.l. 23 u. Wilde exotische poesjes, 18 j. HULST Koning van Engeland- 19.15 u. Als je begrijpt wat ik bedoel, a.l. 19.15 u. The hot bubblegum maagd, 12 j. 19.15 u. Tiger Yoe, 12 j. 20 u. Les uns et les autres, a.l. 21.30 u. Drie Tirolers in St. Tropez, 16 j. 21.30 u. The entity, 12 j. 21.30 u. Het blondje van hiernaast, 18 j. Galerie Van Geyt- Expositie van M. Ver- straeten-Iserbyt met schilde rijen, Ch. Donker, R. Homan en H. Berserik met grafiek. Geop. werkd. 9-12 en 14-18 u., zat. tot 17 u., zond. 14-17 u., dinsd. gesloten (tot 21 febr.) ST. JANSTEEN De Snor- 20 u. bonte avond. KLOOSTERZANDE R.v. Kruijssen- 20 u. prijs- kaarting. MIDDELBURG Citytheater- 20 u. Young doc tors in love, a.l. 23 u. Jeugdig speelgoed, 18 j. De Vleeshal- Reizende kunsttentoonstel ling uit Zeeland '83". Geop. di. t/m zat. 13-17 u., zond. 14-17 u. (t/m 13 febr.). OOSTBURG Ledeltheater- 20 u. Van de koele meren des doods, 16 j. TERNEUZEN Luxortheater- 20 u. Als je be grijpt wat ik bedoel, a.l. 20 en 22.30 u. Cheech en Chongs nice dreams, 12 j. 22.30 u. Alpha blue, 18 j. VLISSINGEN Alhambra I- 20 u. Annie, a.l. 23 u. Candy, een tiener die wel wil, 18 j. Alhambra II- 20 u. E.T., a.l. 23 u. Hopscotch, 12 j. Stedelijk Museum, Bellamy- park 19- Expositie van Geert- -Jan Evenhuis met audio-vi- suele installatie en perfor mance. Geop. ma. t/m vrijd. 9-12.30 en 13.30-17. (tot 12 febr.). stand zodat met de laatste ga me te gaan de stand was: 1. Rob Stokkerman, 2. Jack Becu en 3. Jack Visser, jack Visser had echter het sterkste eind- schot met een slotgame van 234 pins, waardoor hij de titel pakte met een gemiddelde van 172 pins. Tweede werd Rob Stokkerman, gemiddeld 171 pins en derde Jack Becu. Voorztter Rob Uylenbroek J*» rvriienjtr^ilfiDC HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg- Van vrijd. 19 u, tot maandagmorgen 8 u dokter H. Rruggeman, Nieuwstr. 53, Oostburg, tel. 01170-2121. Axel- Van vrijd. 17.30 u. tot maan dagmorgen 8 u. dokter Frank. Noordstr. 9, tel. 01155-1666. Spreek uur zat en zond. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij ke- Dokter Chr. Kalkman, Burg. Maarleveldstr. 5, Biervliet, tel. 01152-345. Clinge, Koewacht en St. Jansteen- Van vrijd. 18 u. tot maandagmor gen 8 u. dokter v. Berkel, Nieuwstr. 122, Koewacht, tel. 01146-1327. Breskens en Groede- Dokter M Davits, Walenstr. 1, Groede, tel, 01171-1825. Spreekuur zat. en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande- Dokter Bom, Cadzand, tel. 01179-1366. Driewegen e.o- Tot maandagmor gen 8 u. dokter S. Wöstmann, Nieuwstr. 18a, Ovezande, tel. 01195-450 Goes- Van vrijd. 19 u. tot zond. 23 u. dokter D. Thijssen, Zonne- bloemstr, 2a, Goes, tel. 01100-15003. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande- Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u.. dokter J. ter Burg, Groenendijk 52, Kloosterzande, tel. 01148-1377. Heinkenszand e.o.- Dokter J.A. Fortrie, Stenevate 7, Heinkens zand, tel. 01106-3074. (van vrijd. 18 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's-Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk- De praktijk van de artsen Al- bregts, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt waargenomen door dokter A.v.d. Vlugt, Veerweg 6, Wolphaartsdijk, tel. 01198-1231. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulstr- Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter C.v.d. Mee, Wilhelmina- laan 13, Hulst, tel. 01140-14215. De praktijk van dokter Niesten wordt door eigen artsen verzorgd. Spreekuur spoedgevallen zat. 9.30-10 uur en 17.30-18 uur, zond. 12.30-13 uur. Sas van Gent en Westdorpe- Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter L. Feyen, Bernhardstr. 35, Westdorpe, tel. 1777. Spreekuur zat. om 11.30 uur op Stationsstr. 26. Sluiskil, Philippine en Hoek- Dok ter M. Jongsma, Julianastr. 2, Hoek, tel. 01154-1356. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen- Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter R. Slootweg, van Kinsbergenlaan 2, tel. 01150-13256. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter C. Ephraim, Mich, de Ruy- tersingel 1, tel. 01150-94000. Spreek uur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Zaamslag- Dokter W. Fraanje, Plein 42, Zaamslag, tel. 01153-1244. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetingen, Kattendijke en Wilhelminadorp- Zuster J. Muller, tel. 01100-13243. Zak van Zuid-Beveland- Zuster D.v. Liere, tel. 01103-2000. Hulst en Hontenisse- Tel. 01140-12191. Sas van Gent, Westdorpe, Sluiskil, Philippine en Hoek- Tel. 01159-306. Terneuzen- Tel. 01150-13360. West Zeeuwsch Vlaanderen- Tel. 01173-1367. Zaamslag, Axel, Zuiddorpe, Koe wacht en overslag- Tel. 01155-1885. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Be veland- Dierenarts M. Karelse, 's H.H. Kinderendijk 118, Goes, tel. 01100-20656. Hulst en Zaamslag- Dierenarts E. de Nijs, Wilhelminalaan 11, Hulst, tel. 01140-13004. Midden Zeeuwsch-Vlaanderen, Terneuzen en Axel- Dierenarts J. Kop, Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155-1488, zaterdag; Terneuzen, W. de Zwijgerlaan 2b, tel. 01150-95017, spreekuur 13.30-14 u. en Axel Diérenkliniek, tel. 01155-1488. Spreekuur 11-12 u. Zon dag .volgens afspraak, tel. 01150-95017. Terneuzen e.o. Praktijk J.P. en P. de Vos, (kleine huisdieren en bij zondere dieren), Snelliusstr. 14, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur: zat. van 8.30-9.30 en 13-14 u. Verder na telefonische af spraak. Sluis, Aardenburg en Oostburg- Dierenarts W. Kapsenberg, I No- vemberstr. 1, Sluis, tel. 0117&-1225. Spreekuur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke- Dierenarts K.v.d. Vijver, Hoofdplaat, tel. 01176-1388, bgg. 01174-424. Spreek uur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de dierenkliniek Minne- poortstr. 14, IJzendijke. TANDARTSEN West Zeeuwsch-Vlaanderen- Tandarts J. Willemsen, Em- mausstr. 5, IJzendijke, tel. 01176-1756. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 uur, zond. 12-12.30 uur. Oost Zeeuwsch-Vlaanderen- Tandarts J Brasseur, praktijk: Beethoevenhof 3a, Terneuzen, tel. 01150-18042, privé: tel. 01150-17722. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Sluis en Oostburg- Tandarts T. Schanteet, Visserstraat 11, Sluis, tel. 01178-1921. Spreekuur zat. 10-11 u. Tandarts Luc Buysse, Volderstr. 21, Oostburg, tel. 01170-5092, privé: 01176-1292. Spreekuur zat. 1&—19 u. en zond. 10-11 u. APOTHEKEN Axel- Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes- Goese apotheek, Klokstr. 19, tel. 01100-27104. Geop. zat. 8.30-17.30 u., zond. 10-11.30 en 16-18 u. Hulst- Apotheek Hulst, Steenstr. 35, tel. 011404255. Geop. zat. 11-12 uur en 15-17 uur, zond. 15.30-16.30 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen. Terneuzen- Apotheek Klaassen, tel. 01150-12090. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raad plegen Hulst - St. Liwuinaziekenhuis tel. 01140-12651. Oostburg -St. Antoniusziekenhuis, tel. 01170-3355. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen- Tel. 01150-12200. ZEEUWSCH-VLAAMSE PA TIËNTENVERENIGING „SAMEN BETER" Centraal tel. nr. Marijke Hende- riks 01140-15420, bgg. 01156-556. De ze nummers kunt u bellen voor (maatschappelijke) hulp, klachten en informatie over gezondheids zorg. MAATSCHAPPELIJKE DIENST VERLENING West Zeeuwsch-Vlaanderen (Aar denburg, Oostburg, Sluis en Bier vliet), te Oostburg, tel. 01170-3251. Buiten kantooruren verneemt u op dit nummer wie bereikbaar is. HULPDIENST Zeeuwsch-Vlaanderen- Stichting Chr. Tel. Hulpdienst Zeeuwsch-V laanderen voor mensen in nood (anoniem), tel. 01150-21212. JAC Middelburg- Opvanghuis voor Jongeren de Pionier, Meanderlaan 218, tel. 01180-16816 (dag en nacht bereikbaar).

de Stem | 1983 | | pagina 13