„VRIJ WORSTELEN PSV PRAAT MET MICHELS Jan Peters blijft in Genua BOET VAN DULMEN BOOS OP KNMV NAC hoopt op een „zoete toekomst" LIJST AANGEEFT [aa Gent wint larios weg bij saint-etienne teams knvb gekleed /ant gedurende [n inruilprijs V BOVAG koers-1 of voor te laten, ïkkende gelijkheden, dan ig slecht nieuws abrikanten, dan n waar je na een i op 2000 gulden i, de auto die an steekt u maar alerwachtalopu VYY in moeilijkheden De Kruiff in de Nederlandse selectie /BOVAG Zesdaagse ALSTERSE- KONIJNENBERG) [TENBLOKSEWEG OBIELBEDRIJF OSENDAAL: teZLAAN 145, TEL. Roemenie wint Honkbal Schuiten Istapt op I guiten heeft er tien jaar I P"of-wielrennen opzitten. I^ptnkelijk maakte Schui- IRai U'1 van de succesvolle I eJSh-brigade. Na een ruzie imet Peter Post verhuisde Roy |p, ,ten naar Italië. Via ankrijk kwam Schuiten Ito tte. in Spanje terecht L r "ij onderdak bij Kelme vond. Naar nu 'blijkt de laatste Zes uur NK sprint door Rob van Dourson Platini wil naar Amerika Van der Wal naar NK dammen sport in 't kort Negentiende eg Ursem Walts wint Joop Brand in dienst AZ'67 Van onze sportredactie EINDHOVEN - PSV is de onderhandelingen met Rinus Michels begonnen. De Eindhovense club, op zoek naar een opvolger van Thijs Libregts, hoopt de trainer van FC Köln binnen korte tijd te kunnen contracteren. Als Rinus Michels ja zegt tegen de voorstellen van PSV mag Jan Reker verhuizen naar een andere club. Dat wordt dan NAC. Jan Reker heeft namelijk al te kennen gegeven volgend seizoen in ieder geval op eigen benen te willen staan. Als de onderhandelingen tussen Michels en PSV tot niets leiden is de kans groot dat Reker de selectie van PSV onder zijn hoede krijgt. Inmiddels is Thijs Libregts afgereisd naar Zuid-Euro pa, Vermoedelijk in Spanje onderhandelt Libregts met een eventueel nieuwe werkgever. ZEIST - Bondscoach Kees Rijvers zal Jan Peters (Genua) niet oproepen voor het tweedaags trai ningskamp, dat volgende week dinsdag en woensdag in Zeist wordt gehouden als voorbereiding op de interland in Sevilla tegen Spanje. Zowel Rijvers als Peters kwam tot de conclusie, dat het niet verantwoord zou zijn als Peters voor de belangrijke in terland voor het Europees kampioenschap zou worden geselecteerd. Rijvers, die woensdag met Peters een lang telefoonge sprek had: „Peters mist door een langdurige blessure wed strijdritme. Ik heb hem ge zegd, dat het niet juist zou zijn hem te selecteren. Hij was het volledig met mij eens. Hoewel de kans bestaat dat Jan dit weekeinde wel in veld zal ko men, kleven aan een selectie te veel risico's. Ik wil, indien mo gelijk, gedurende de twee daagse training in Zeist alleen met volledig fitte spelers wer ken. De interland tegen Spanje is te belangrijk". Jan Peters is de eerste kan didaat, die voor de interland tegen spanje (16 februari) af valt. Bondscoach Rijvers wil het komende weekeinde af wachten voor hij zijn groep voor de trainingsdagen in Zeist bekendmaakt. „Ik ben vooral benieuwd hoe Dick Schoenaker en Kees van Koo- ten, die beiden ook geblesseerd zijn, het weekeinde doorko men". Boorsma zoekt andere weg ijzen inkl. BTW en exki afleveringskostert Voor het ingaan van de laatste nacht hebben René Pijnen en zijn Westduitse koppelgenoot Albert Fritz de leiding in de loielerzesdaagse van Kopenha gen. Pijnen en Fritz namen dinsdagnacht een ronde voor sprong op het favoriete koppel Patrick Sercu/GeH Frank (Bel/Den). De stand voor het ingaan van ie laatste nacht is: 1. Pijnen/ Fntz (Ned/Wdl) 244 punten, op een ronde: 2. Sercu/Frank (Bel/Den) 616 3. Clark/ Oersted (Aus/Den) 438, op twee ronden: 4. Kristen/Rinklin (Wdl) 639, op negen ronden: 6. Venix/De- bosscher (Ned/Bel) 420. Roemenië heeft woensdag in Lanssa (Griekenland) een vriendschappelijke voetbalin terland tegen Griekenland met 3-1 gewonnen. Bij rust leidden de Roemenen reeds met 2-1. Voor Roemenie scoorde Beloni (10e minuut) en Camataru (16e en 46e). Het Griekse tegendoel punt kwam op naam van Koussoulakis (23e). Het bondsbestuur van de Ko ninklijke Nederlandse Base ball en Softball bond heeft na nauw overleg met het sectiebe- stuur honkbal besloten de hui dige competitiestructuur te handhaven. Het betekent dat in elk geval tot en met het seizoen 1984 de hoofdklasse blijft bestaan uit tien verenigingen, de eerste klasse uit twee maal acht clubs en de tweede klasse uit drie af delingen met tien verenigin gen. Van onze sportredactie I ANTWERPEN - Onder leiding van de nieuwe trainer Erwin Aandendaele, hij volgde de I ontslagen Robert Goethals op, neeft AA Gent zich geplaatst I voor de volgende bekerronde. AA Gent won in en bij Ant werpen met 0-1. Het beslissende doelpunt werd gescoord door Cordiez. De eerste wedstrijd eindigde ln gent in 1-1. in Antwerpen waren 12.000 toeschouwers. Van onze sportredactie '!R|T)A - Roy Schuiten stopt l niet wielrennen. De achtervol- jsuigsspecialist op de baan I ee 1 vo°r het komende sei- I wn geen sponsor kunnen vinden. r«!f'5 Waar voor Schuiten ge leden heeft. DRACHTEN - Ali Boorsma gaat door het leven als een strijdbare Friezin. Moeiteloos stoeit zij tijdens haar schaatstraining met gewichten, waar zoals zij het zelf uitdrukt „elke kerel geen beweging in zou krijgen". In alles wat ze doet heeft Boorsma de Friese vlag hoog in het vaandel. Toch heeft zij zich onlangs geschaamd voor haar Friese afkomst. Dat was toen wereldkampioen dammen en provincie- genoot Jannes van der Wal bij Mies Bouwman aan tafel tijdens een uitzending zoveel moeite had zich verbaal duidelijk uit te drukken. Ali Boorsma: ,Ik wil me meer gaan toeleggen op de sprint' - FOTO ANP „Op dat moment kon ik wei door de grond zakken. Ik haat te die vent plotseling, omdat hij alle Friezen belachelijk maakte", weet Boorsma, die zaterdag en zondag tijdens het Nederlands kampioenschap sprint in Utrecht op het keer punt van haar carrière staat, zich nog heel goed te herinne ren. Dagenlang spookte het beeld van de hakkelende we reldkampioen met zijn dam schijven van borstplaat door het hoofd van Ali Boorsma. „Ik snapte er niks van. Die man moet toch begrijpen dat hij op deze manier elke Fries in Nederland voor gek zet. Wij worden vaak met de nek aan gekeken omdat wij zo trots zijn op onze afkomst. En als je dan zo voor TV gaat handelen dan geef je aan die gevoelens in de rest vap Nederland al leen maar voeding. En dat vind ik zo stom. Ze zeggen dat die Van der Wal super-intelli gent is, maar na die vertoning op de TV twijfel ik daar aan". Ali Boorsma kan zich er nog kwaad over maken, het moge duidelijk zijn. Als geen ander tracht zij namelijk altijd haar Friese afkomst naar eer en ge weten zo positief mogelijk naar buiten te brengen. En dan vooral natuurlijk via klinkende prestaties op de schaats, al zit daar dit seizoen UTRECHT - Voor het eerst in de geschiedenis van het schaatsen organiseert de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond za terdag en zondag een apar te uitgave van het Neder lands kampioenschap sprint. Het toernooi, dat op de kunstijsbaan van Utrecht wordt gehouden, werd tot nu toe altijd vastgekoppeld aan de nationale titelstrijd voor dames en heren all round, maar op verzoek van sprinters en all-roun ders werd er een 'schei ding' toegepast. Ondanks het feit dat er in Utrecht zaterdag en zondag tweemaal drie plaatsen (dames en heren) voor het WK sprint in het Finse Helsinki te verdie nen zijn, wordt het toer nooi weinig waarde toege kend. Dat moge blijken uit het feit dat de recreatie schaatsers op beide wed strijddagen in Utrecht voorrang krijgen. Om zo min mogelijk inkomsten te verliezen wordt het toer nooi, waarbij totaal 48 deelnemers in de baan ko men, van 's morgens elf tot 's middags twee uur afge werkt. Daarna wordt de ijspiste weer opengesteld voor het publiek.... 99 LIVORNO (AP)- Claudio Pol- lio, een Olympische kampioen worstelen uit Italië, heeft woensdag in Livorno zijn kwaliteiten als 'bokser' gede monstreerd. Tijdens een meningsver schil sloeg hij zijn verloofde Antonietta de Pergola het zie kenhuis in. Pollio was het er niet mee eens, dat zijn toe komstige echtgenote na een kortstondig bezoek in Livorno weer naar haar woonplaats Milaan wilde terugkeren. Be halve een hersenschudding liep de verloofde van Poliio kneuzingen aan het hoofd, de wervelkolom, armen en benen op. AMMERZODEN (ANP>- Boet van Duimen is niet langer kandi daat voor de Honda-racemotoren, die de koninklijke Neder landse motorrijders vereniging (KNMV) eind vorig jaar in Ja pan heeft besteld. De Nederlands kampioen kocht twee weken geleden één van de topmotoren. Hij kwam echter door het af springen van een sponsorcontract in financiële moeilijkheden. Het voorstel van Van Dui men aan de KNMV, hem zijn gekochte machine te laten verhandelen, vond op het bondsbureau in Arnhem geen gehoor. „Daar hebben we ze niet voor gekocht", was het commentaar van de bond. Van Duimen heeft na de annule ring van de koop nog geen be slissing genomen met welk motormerk hij het nieuwe Grand-Prixseizoen afwerkt. De Ammerzoder, die met Mid delburg kandidaat voor de Ja panse machines was, zegt in de Van onze sportredactie »v,'^T-F.TIENNE - Jean-Francois Larios, lp,'1' middenvelder in de nationale voetbal- I. s van Frankrijk, heeft woensdag ontslag h'T' z'Jn c,ub Saint-Etienne. '1 heeft daar vier jaar gespeeld. Larios heeft de wens uitgesproken in Spanje te gaan voetballen. Volgens zijn Spaanse zaakwaarne mer, Michel Basilevitch die vroeger samen werkte met Johan Cruijff, hebben vier clubs belangstelling voor hem: Barcelona, Atletico Madrid, Valencia en Real Madrid. problemen te zijn gekomen door het lange wachten van de KNMV met de verdeling van de twee motoren. Verder is hij boos op de Nederlandse im porteur. „In heel Europa gaan straks coureurs met de Hon- da-racemachines rijden zon der er een cent voor betaald te hebben. De Franse, Zwitserse, Italiaanse en Britse impor teurs hebben voor hun natio nale rijders gezorgd. Ik zou de enige in Europa zijn, die wel zou moeten betalen. In Neder land was het budget al be steed, aan motorcross. Ik heb me daar enorm over opgewon den", aldus Van Duimen. Hij houdt nog steeds vast aan zijn deelneming aan de Grand Prix-races in Zuid-Afrika. Voor de topmotoren, die door de KNMV besteld werden om de wegracesport in Neder land op niveau te houden, is nu alleen Jack Middelburg kandidaat. - zij geeft het toe - de klad in. Na haar zege in de strrijd om de IJsselcup ging het alleen maar bergafwaarts. Niet al leen raakte zij haar Neder landse titel kwijt aan Ria Vis ser, ook tijdens het Europees kampioenschap voor dames (de aanduiding vrouwen ge niet Boorsma's voorkeur) kwam zij niet goed uit de voe ten. Een tegenvallende sprint (elfde plaats) vormde op Euro pees niveau het beste bewijs dat het wat Boorsma's vorm betreft niet goed zat. Boorsma mocht dan wel in het eind klassement met een elfde plaats de 'beste' Nederlandse zijn, terecht hecht de Friezin daar weinig waarde aan. Het Oostduitse en in iets mindere mate het Russische geweld in Heerenveen zette Ali Boorsma aan het denken. En het feit dat de Poolse Erwi- na Rys (na de verplichte stil stand van een seizoen door de geboorte van haar zoon) en de Noorse Björg Eva Jensen als enige dichtbij die explosie van kracht in de buurt konden blijven, zei haar genoeg. Van daar dat zij komend weekein de in Utrecht haar koers gaat proberen te veranderen. Nu de vijf kilometer aan het pro gramma van de all-round- kampioenschappen werd toe gevoegd ziet Ali Boorsma na melijk weinig heil meer in zo'n gebeuren. „Wat heb ik er nog te zoeken vraagt zij zich herhaaldelijk af. „Ik heb al moeite met de drie kilometer. Daarom wil ik me meer en meer gaan toeleggen op het sprinten". Nog steeds kan Boorsma de beslissing van de ISU om de vijfduizend meter als onder deel van de grote dames-vier kamp op te voeren, niet begrij pen. „Echt weer een besluit dat door mannen is genomen" zegt Boorsma met felheid in haar stem. „Die willen wat te la chen hebben. Het is toch ver schrikkelijk om te zien hoe veel moeite de meesten tijdens het EK in Heerenveen met die afstand hadden. Voor mij hoeft het ook niet meer". Waarmee haar keus voor het sprinten - in Utrecht moet daartoe dus de basis worden gelegd - verklaard wordt. „Als ik er in slaag om een plaats in de ploeg voor het WK sprint in Helsinki te veroveren, weet ik waar ik aan toe ben. Vanaf dat moment zal niemand meer om mij kunnen lachen op mijn martelgang over vijf kilome ter. Tenslotte staat die afstand niet op het Olympisch pro gramma. Dus echt moeten hoeft het niet. En daar word ik me steeds meer van bewust..." Michel Platini PARIJS (ANP) - De Franse voetbalster Mi chel Platini denkt er se rieus over zijn carrière te beeindigen in de Noorda- merikaanse voetbal lea gue. Dat verklaarde de 27-jarige Platini, die tot juni 1984 bij de Italiaanse eerste divisieclub Juven- tus onder contract staat, in een interview met het Franse sportblad l'Equi- pe. „Ik heb aantrekkelijke aanbiedingen gekregen van New York Cosmos en Montreal Manic", aldus Platini, die verder zei na het toernooi om het Euro pees kampioenschap van volgend jaar in Frankrijk Europa de rug toe te wil len keren. „Als het goed gaat met Juventus en we de Europacup winnen heb ik mijn top bereikt. Daarna kan het alleen maar bergafwaarts gaan. Dat wil ik liever vermij den". Toen hem werd ge vraagd of hij niet nog wat te jong is om het top voetbal er aan te geven zei Platini: „Kijk naar Borg. Die is pas 26 jaar. En vergeet niet dat ik op mijn 17e al met mijn loopbaan begon. Tegen woordig is de druk trou wens zo groot dat ik in het spelen van voetbal wedstrijd geen plezier meer heb, of het moet zijn tijdens de training. De wens om te winnen is veranderd in de vrees voor een nederlaag". GRONINGEN (ANP)- Jannes van der Wal heeft dinsdag vanuit het Academisch zie kenhuis van Groningen, waar hij nog enkele dagen blijft om goed tot rust te komen, ver klaard wel te zullen deelne men aan de strijd om de ne- derlandse damtitel van 29 maart tot 9 april. Tevens is hij van plan de re cordpoging simultaandammen op 30 april tegen 210 tegen standers in Valkenburg te wa gen. De Koninklijke Neder landse Dambond zal in de ko mende tijd nog gesprekken met Van der Wal voeren over deze twee evenementen. HOCKEY DEN BOSCH (ANP)- Het Ne derlands zaalhockeyteam heeft woensdagavond voor 2000 toeschouwers in Den Bosch een interland tegen West-Duitsland met 11-10 ge wonnen. Bij rust was de stand 5-5. VENLO (ANP)- Het be stuur van de eerste divisie club FC VVV heeft voor vier spelers een ontslag vergunning aangevraagd bij het arbeidsbureau. Het gaat om Riether, Billekens, Nunumete en de Westduit se speler Mostert. Het con tract van het viertal loopt tot 1 juli. Manager Theo Leurs verklaarde dinsdagoch tend dat FC VVV gedwon gen is tot deze maatregel over te gaan in verband met een belastingschuld van rond vier ton. Hij kon digde tevens een verlaging van de salarissen van de overige spelers aan. FC VVV, dat gemiddeld bij thuiswedstrijden 3000 a 3500 toeschouwers trekt, heeft na het wegvallen van het kwartet nog slechts twaalf contractspelers over. BREDA - In alle opzichten gaat NAC een paar spannende we ken tegemoet. Het voorzichtig ingezette herstel - drie punten uit twee duels - moet als het even kan zaterdagavond over de rug van Ajax gecontinueerd worden. Verder hoopt NAC over enkele weken zekerheid te hebben omtrent de opvolging van trainer Jo Jansen en het sluiten van een sponsorcontract dat de Bredase club in de toekomst een aardig sommetje kan opleveren. ■.i.uiiiAiHiniirCTi Met het zoeken naar spon sors is NAC reeds geruime tijd bezig. De weg leidde uiteinde lijk naar Oosterhout waar Ja- min uitkeek naar versterking van de public-relations afde ling. Dat werd Ruud Geels. De rossige spits die bij PSV regel matig aan de kant gehouden werd, pakte die kans met bei de handen aan, maar liet ook weten nog graag twee en een half jaar te willen voetballen. Garanties Ook dat was snel geregeld. NAC, niet zo best gestart en azend op versterking, ging on middellijk met Jamin in de slag. Dat resulteerde in een unieke overeenkomst. De Oos- terhoutse fabrikant zette Geels op de loonlijst en, simpel gezegd, leende hem vervolgens uit aan NAC. Niet veel later speelde de zaak Johnny Dusbaba. Dank zij de inspanningen van Harry van Hees, president-directeur van Jamin waren een aantal Westbrabantse bedrijven be reid financiële garanties te verstrekken, waardoor John ny Dusbaba in Breda het ge vecht met de overtollige kilo's kon aangaan. NAC-manager Ton van der Meer: „De zaak Dusbaba staat los van Jamin. Onder de conditie dat Jamin hoofdsponsor zou kunnen worden, al dan niet gekoppeld aan shirtreclame, is het con tract met Geels geregeld". Opti ie De Oosterhoutse fabriek be dong vervolgens een optie op het hoofdsponsorschap. Dat heeft al diverse gesprekken opgeleverd. Een overeenkomst echter nog niet, omdat in Oos terhout het een en ander in be weging is. De vakbonden en de ondernemingsraad hebben zelfs het overleg met de direc tie opgeschort. Eind februari moet het beleid duidelijk op papier staan. Of dat gevolgen heeft voor de sponsoring van NAC is nog niet helemaal dui delijk. Harry van Hees heeft namelijk een groot aantal be drijven bereid gevonden met NAC rond de tafel te gaan zit ten. Manager Ton van der Meer: „Tussen de twintig en vijftig bedrijven. Het is de be doeling uit het bedrijfsleven een stichting in het leven te roepen. Die dragen dan geld af aan NAC. Uiteraard in ruil voor enkele faciliteiten. Daar moet nog over gepraat wor den. Het kan trouwens best dat Jamin om een of andere reden geen hoofdsponsor wil zijn. Maar dan willen wij wel verder met de groep bedrijven. Daar kan dan shirtreclame uit voortkomen.". In principe heeft Jamin namelijk weinig interesse in shirtreclame. „Maar", zegt Ton van der Meer, „er zijn genoeg bedrij ven die geïnteresseerd zijn in shirtreclame". Jan Reker NAC hoopt in ieder geval zo snel mogelijk de sponsoring rond te hebben. Met het te be steden bedrag, dat heel wat clubs uit het betaald voetbal zal doen watertanden (het gaat om tonnen per jaar), kan NAC dan in de slag met de nieuwe trainer. Gisteren had Ton van der Meer een gesprek met Jan Reker. „Een positief gesprek", klinkt het opgewekt uit de mond van de NAC-ma nager, „maar een beslissing is nog niet gevallen. Dat wordt wellicht half februari". DEN HAAG (ANP)- Sandra de Kruiff maakt deel uit van de Ne derlandse tafeltennisploeg, die woensdag 9 februari in Heeren veen de interland tegen Italië speelt. De Kruiff maakt in de ont moeting uit de eerste divisie van de Europese landencom petitie haar rentree in de na tionale ploeg. Sinds de Euro pese titelstrijd in Boedapest (april 1982) kwam de Scylla- speelster niet meer voor een vertegenwoordigend team uit. Sandra de Kruiff kwam vo- Oos De Oostduitse Katarina Witt voert bij de Europese titel strijd kunstrijden het tussen- klassement aan. De Neder landse vertegenwoordigster Li Scha Wang bezet na de ver plichte figuren en de korte kür de negentiende plaats. De Engelse eerste-divisieclub Stoke City heeft woensdag het contract met de Noordhollan der Loek Ursem ontbonden. De voormalige AZ-speler gaat bij Volendam voetballen. Voorzitter Joop Tol van de lijstaanvoerder in de eerste di visie wilde dit bericht woens dag bevestigen noch ontken nen. Butch Walts heeft zijn zege reeks in het internationale tennistoernooi in Philadelphia dinsdag voortgezet. De na een langdurige ziekte teruggeko men Amerikaan versloeg in de tweede ronde zijn landgenoot Sandy Mayer. De setstanden waren 6-4 5-7 6-4. rig jaar in conflict met de ta- feltennisbond, toen zij, net als Europees kampioene Bettine Vriesekoop, in de herencom petitie wilde uitkomen. De NTTB gaf daarvoor geen toe stemming, waarna De Kruiff lange tijd niet in de dames competitie uitkwam. Begin dit jaar begon de Leidse weer met competitiewedstrijden. Dat was aanleiding voor bonds coach Milan Stencel haar voor de nationale ploeg te selecte ren. Naast De Kruiff koos Stencel de spelers René Hijne (HH Alkmaar), en Henk en Ron van Spanje (De Veluwe). Het komende weekeinde on derhandelt de NTTB met de Europese tafeltennisunie (ET- TU) over het recht van de Brit Bob Potton voor Nederland uit te komen. Als de gesprekken tijdens het top-twaalf-toer- nooi een goede afloop kennen, zal de Valkenswaard-speler aan de Nederlandse ploeg toe gevoegd worden. Van onze sportredactie ALKMAAR - Joop Brand, nu nog trainer van Telstar, zal volgend seizoen in dienst tre den van AZ'67. Joop Brand zal dan als coördinator van de scouting en jeugdopleiding gaan werken. Joop Brand was enkele ja ren geleden als hoofdtrainer in Alkmaar werkzaam. Brand zal nu echter niets van doen hebben met de hoofdmacht. De selectie blijft onder de hoede van Hans Eyckenbroek die tot juli '84 onder contract staat bij AZ'67. Van onze sportredactie ZEIST - Met ingang van 1 juli Zullen alle vertegenwoordigende elftallen, die uitkomen onder de vlag van de KNVB, in kleding worden gestoken van het merk Adidas. Nadat eerder het betaald voetbal een overeenkomst afsloot met Borsumij-Sport BV bereikte woensdag de sectie amateur voetbal een akkoord. Het contract duurt tot 31 december 1986 en loopt parallel aan de overeenkomst, die de sectie betaald voetbal is aangegaan.

de Stem | 1983 | | pagina 25