Goede beurt voor dames Olppia IJ Halve winst voor SAR-jeugd Stunt van Ganze tegen koploper Geervliet bezorgt Luctor successen estuur Zuiddorpse volleybalvereniging: Sterke start van SAR Lotus stevig op kop jraauw-Beveren opnieuw kasuummer &HAV estiende nLy DE STEM-SCO^ on Derde klas driebanden Middelburg Eerste dan voor Marion van Dorsen Judo Clinge PAGINA SPORT 2 dat ik over echer en de 1 zijn come is en blijft per- onbereken- i terugkeer. Fischer. Er ried Pagel. een por- laatste tien 2fde en zich waant. Een leen portret wonderkind Houtekamer blijft bij VV Kloetinge SAR opnieuw bekerwinnaar in B-klas J43 I^ENSPAG 2 FEBRUAR11983 T14 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHii,,^ ItERNEUZEN - De dames an Olympia kwamen goed 'r de dag in de hockey- ompet«ie- Beide wedst/ij" L werden winnend afge sloten, waardoor de Terneu- 'ames afstand hebben henomen van de onderste plaats. Eerst werd gewon- nen daarna van Prinsenbeek en tpia werd Etten-Leur de zegekar gebonden. Ook de heren van Olym- hadden succes. Twee maal werd gelijk gespeeld .egen sterke tegenstanders: F cadetten en Etten-Leur. Minder succesvol waren de bames van Rapide. Eerst fsverd verloren van Zundert en in de tweede wedstrijd b)ee|t Pelikaan te sterk. In de tweede klas heren ver hoor Vlissingen tweemaal van respectievelijk Etten- Leur en Cadetten. Heren tweede klas: CA DETTEN-OLYMPIA 5-5 - Olympia was niet op volle oorlogssterkte, maar kwam toch goed voor de dag. Vlot stond het 0-3 en Cadetten kon pas na rust op gelijke hoogte komen: 3-3. Olympia nam echter weer de leiding door Bram Snoodijk, topsco rer met drie treffers. Cadet ten kwam echter weer langszij en nam zelfs een 5-4-voorsprong. Het was Jo ris van der Peiji die Olym pia verdiend langszij bracht in de slotfase. ETTEN-LEUR-OLYM- PIA 6-6" - Olympia kwam ook in deze wedstrijd ver rassend sterk voor de dag. Olympia nam de leiding door Bram Snoodijk, maar Etten-Leur kwam weer op 1-1. Beide teams hielden el kaar goed in evenwicht. Rust 3-4. Etten-Leur kwam weer gelijk en nam een 5-4- voorsprong. Ben Bonte scoorde 5-5 en weer was het Joris van der Peijl die in de slotfase de gelijkmaker voor Olympia produceerde. Dames derde klas: OLYMPIA-PRINSEN- BEEK 2-1 - Bij de rust leid de Olympia al met 2-0 door treffers van Monique Kave laars en Marian Dieleman. In de tweede helft speelde Prinsenbeek te gehaast om Olympia echt in gevaar te brengen. Verder dan een maal scoren konden de Bra bantse dames niet komen. OLYMPIA-ETTEN-LEU R 5-3 - Etten-Leur nam vlot een 0-2-voorsprong. Olym pia kon deze snelle achter stand voor de rust niet rechtzetten. Ruststand 2-3, door treffers van Ine Bek kering en Monique Kave laars. In de tweede helft ging het beter. Er werd rus tig en bekeken gespeeld en via treffers van Ine Bekke ring en tweemaal Christian Dieleman werd een ver diende overwinning be haald. Dames derde klas: ZUN- DERT-RAPIDE 3-0 - Span nend vanaf het beginsig- naal. Toch was Zundert iets sterker en het lichte veld- overwicht werd in een re gelmatige overwinning om gezet. RAPIDE-PELIKAAN 2-8 - Tot vlak na de rust kon Rapide het sterke Pelikaan bijbenen. Rust 1-3. Vlak na de hervatting werd het 2-3 door een treffer van Carine van de Mooter, de eerste treffer voor Rapide werd gemaakt dor Tieleke Locke- feer. Vanaf de stand 2-3 was het gebeurd met Rapide. Pe likaan domineerde en liep goed combinerend uit naar een ruime overwinning. Uitslagen Heren: Tweede klas: Cadetten-Olympia 5-5, Et ten-Leur-Vlissingen 9-3, Etten- leur-Olympia 6-6, Cadetten- Vlissingen 9-7. Reserve vierde klas: Tempo 3-Rapide 2 5-3, Ra pide 2-Zwart Wit 6 9-2. Dames: Vierde klas: Zundert-Rapide 3-0, Rapide-Pelikaan 2-8. Derde klas: Olympia-Prinsenbeek 2-1, Olympia-Etten-Leur 5-3, Prin- senbeek-Etten-Leur 5-5. Reser ve tweede klas B: De Warande 2-Vlissingen 2 10-3, Den Bosch 3-Vlissingen 2 6-3. van onze sportmedewerker MIDDELBURG - Op de tweede dag van de Zeeuwse winter kampioenschappen zwemmen heeft zoals werd verwacht Rob Geervliet nieuwe successen toegevoegd aan zijn erelijst. j KvXvVjf'-i::! 5 De Sterre uit Zuiddorpe teft 95 leden en 110 dona- irs. Het is zelfs in staat met >t vijf teams in de comepeti- e uit te komen. Sportief ge- Jen gaat het de Zuiddorpse ereniging goed voor de wind. lel eerste herenteam staat op e nominatie om de titel in de mmotieklas binnen te halen. Normaal geproken mag het ten probleem meer zijn. De incurrentie komt ook nog te- n elkaar uit", zegt Frank de ock. pn was gewroken. Fi- zege was onbetwist- I de bookmakers zagen lavorietenrol (5 tegen 2) larheid. ject bij zijn grootste criti- 2 king Fischers spel veel 2 |ct af. Respect, waar- 5 de Amerikaan ook op 2 gebied hunkerde. Zo lij op zijn zeventiende ibbertrui verruild voor iet costuum. „Ik wil bij :n best geklede mannen jereld horen", verklaar- [scher zijn stap. „Op die [er dwing je respect af", f lig waardering heeft 3 Eerdere verloop van Fi- *s schaakcarrière bij de 5 ;bbers van het spel op velden afgedwongen. wereldkampioen weiger- -ie jaar later om allerlei ïen zijn titel tegen Ana- g iKarpof te verdedigen. 3 |it de Sowjet Unie op- 3 r, nadat Fischer een 35- f te Russische schaak- [schappij had onderbro- een wereldkampioen [en haar grenzen had en I steeds heeft. Het lijkt rnkbaar, dat Fischer die g I ooit nog eens terugpakt. 3 |s hij nog geen veertig. vrijwillig gekozen iso- :nt, zijn werkzaamhe- voor de zevendags ad- tisten, hebben hem I [rschijnlijk teveel van de lige schaakwereld ver- ;md. Maar je weet het [t met een genie. daarbij, alleen een co- back van Robert J. Fi- f ïr zou al een sensatie f De kluizenaar van Pa- :na, die weer het ego van 3 tegenstander wil ver- g [teren. iiiiiiimiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii De Sterre ook elders in trek van onze volleybalmedewerker IODDORPE - „Onze vereniging is blijkbaar gewel- in trek bij mensen van buiten Zuiddorpe. Ook in nze recreantenteams zijn er veel mensen van buiten- jf"aldus het bestuur van SV De Sterre, dat bestaat it Gerard Bonte (voorzitter), Matty de Clerck (secre- iresse), Frank de Bock (penningmeester) en de leden lerard Puylaert, Frank Audenaerde, F. Driessens en van Nieulande. „We hebben een gezellige vereni ng, die alleen maar bestaat uit vrienden". wel eens problemen. Het gaat meestal ten koste van je eigen spel. Je moet teveel op andere dingen letten", vervolgen Ge rard Bonte en Matty de Clerck eensgezind. Toch draait de Zuiddorpse vereniging ontzettend goed. Vooral aan de neven-activitei ten wordt veel aandacht be steed. In Zuiddorpe wordt iedereen benaderd om dona teur te worden. Dit jaar viert het clubblad Het Sterrebeeld zijn 25e uitgave. „Een pluim voor de redactie", zegt voorzi- ter Gerard Bonte. Daarnaast houdt het bestuur fietsenral- ly's, familievolleybaltoernooi en, eindejaarsfeest, sportdag met allesbehalve volleybal en ga zo maar door. Gerard Puy laert en Frank de Bock nemen dan meestal de organisatie van de toernooien op zich. „Heel het dorp leeft mee met onze vereniging", beweert Matty dè Clerck. Het bestuur komt vrij regel matig bij elkaar en probeert er voor te zorgen dat kleine pro blemen snel uit de wereld worden geholpen. Matty de Clerck, Frank de Bock en Ge rard Bonte over hun vereni ging: „Je wordt er gelijk in op genomen. Wij bieden meer dan alleen maar volleybal. Goede trainers staan bij ons hoog in het vaandel". Daarom ook hopen binnenkort vijf le den te beginnen met de trainer A-cursus. „Je hebt dan gedi plomeerde mensen bij alle teams, ook bij de jeugd. Dat wil niet zeggen dat het nu niet goed gaat, integendeel", aldus Gerard Bonte. „Je kan de jeugd vanaf het begin dan de juiste techniek bijbrengen". Deze Zuiddorpse vereniging staat op vele fronten zijn man netje. Er is een goede relatie met de gemeente, er is sprake van veel zelfwerkzaamheid en de volleyballers zijn niet te be roerd om anderen te helpen bij het organiseren van evene menten. „Momenteel hebben we geen problemen" besluiten de leden van het dagelijks be stuur. Zouden daarom zoveel mensen de gezellige sfeer bij De Sterre opzoeken? Ook de dames spelen in de ames eerste klas een hoofd- _1 hebben ze geen kans Leer op het kampioenschap, likkers wordt overtuigend ampioen. We hebben een rote groep en we zijn dit jaar Lukken beter gaan spelen", [dus Matty de Clerck. „Dit is Óoral de verdienste van Rob ammerts". De andere teams Ebben nogal te kampen ge- ad met blessures. Het twee erenteam heeft trouwens il problemen met de juiste ientaliteit. „Er wordt in deze loep te weinig getraind", al- Us Gerard Bonte. „Kwaliteit ier voldoende aanwezig". Het derde hereeeam is in [bouw en dient onder andere m de jeugdspelers op te van- in. In deze groep is Harry onte de stimulerende figuur, et tweede damesteam is met irongen vooruit gegaan. Hier teft Marjolein Schellekens de iwtjes in handen. De Sterre inkt ook aan de toekomst. De ugd heeft de volledige aan- 'cht. „De begeleiding van on- l jeugd geschiedt vooral door erard Puylaert, die dit uit etend doet", aldus de leden 'n het dagelijks bestuur. Ook de ouders verlenen op M fantastische manier hun ledewerking". Een probleem 'echter wel dat er veel meis- s achter de hand zijn, maar '1 er in totaal maar zeven ®6ens beschikbaar zijn om iter voor aanvulling te zor- ®Ji. lij de heren is de begelei- in8 wel eens problematisch. de dames moeten zelf, ïeestal de aanvoerder, Het bestuur van SV De Sterre; van links naar rechts Gerard Bonte, Matty de Clerk en Frank de Bock. - FOTO WIM KOOYMAN hun ■wnljes doppen. „Dit geeft 'an 0n2e atletiekmedewerker pEREN - De prestatie lan- atstandsloop Graauw-Be- en, georganiseerd door de C("1 °'^e Mletiekmedewerker fe, Het Hulsterse 1 nationaal veldloop- Is ?en voor clubteams, is '«bende geëindigd tijdens ;-ur<:pese titelstrijd in het u se Eyon, JSjwn Duysse was de ie ni AV-atleet met een P sats. Aart Bakker werd Arnold Schout 81e, Jan fest oven 846 en Piet «terweele 93e. Graauwse sportvereniging St.-Aloysius en de Belgische atletiekvereniging Volharding Beveren, was opnieuw een succes. Voor deze 22 kilometer lange loop kwamen niet min der dan 192 prestatielopers zich in de Graauwse Dorps straat melden. In het peloton, dat ruim voor de helft door Belgen werd bevolkt, liepen ook twee dames mee. Dat men zich terdege op dit evenement had voorbereid, bleek uit het feit dat iedereen zonder problemen de Grote Markt in Beveren (voor dit ev- nement helemaal verkeersvrij gemaakt) wist te breiken. De Belg Luc Wagemans die zich als eerste bij de streep meldde, realiseerde een uiterst snelle tijd van 1 uur, 19 minuten en 34 seconden. Een uur lang druppelden vervolgens de ove rige deelnemers binnen die door een korps van Rode Kruis-medewerkers gelijk warm drinken en een deken kregen aangereikt. TERNEUZEN - In het dis- tirctspolo zorgde Ganze afge lopen weekeinde voor spekta kel. De Goese heren wisten koploper Daphnia in eigen huis een tweede seizoenneder laag toe te dienen. Daardoor verspeelde Daphnia de lei derspositie aan Solar dat afge lopen week te horen kreeg dat het het protest tegen Krabben had gewonnen en dit weekein de de baas bleef over Neptu- nus. Schelde kwam niet in actie. Enkele uren voor de wedstrijd tegen DEZV kreeg het te ho ren dat het zwembad in Waal wijk buiten bedrijf was zodat de mannen van Dubbeldam verplichte rust kregen. Storm vogel pakte knap de winst te gen DIO. De Schelde-dames speelden tegen koploper Wa rande in Oosterhout een knap pe partij. De 5-3-nederlaag was dan ook bepaald geen schande. Afgelopen week kre gen de Terneuzense dames ook het bericht dat hun protest aangaande het duel tegen SPIO resulteerde in het feit dat de laatste minuut van deze wedstrijd moet worden over gespeeld. Heren tweede klas B: DAPHNIA-GANZE 6-7 - Een propaganda-wedstrijd voor het waterpolo met twee spor tief strijdende teams die tot de laatste fluitstoot bleven gaan. Was Daphnia als ploeg de bes te, Ganze, goed verdedigend met kort en snel uitgevoerd aanvalsspel, antwoordde ge past. Daphnia hag nogal pro blemen met de verwarring die de Goesenaren voor het vijan delijke doel sitchtten. Grote man in de Ganze-formatie was opnieuw doelman Leo Morren. De mirakelportier stopte in de derde periode op het cruciale moment een straf- worp, wat zijn medemaats het moreel gaf om naar 5-7 uit te lopen. In de laatste periode kwamen de Brabanders nog wel tot 6-7 terug, maar de be zoekers hielc'.en het hoofd koel. De periodestanden waren 3-1, 5-5 en 5-7. Roel Veenstra was met vijf treffers topschutter bij Ganze, waar René Kiel de zeven volmaakte. Dames tweede klas: WA RANDE-SCHELDE 5-3 - Op nieuw werd de tweede wed strijdhelft de Terneuzense da mes noodlottig. In de eerste twee perioden immers gaven de pupillen van coach Kees Rijnhout de leidersformatie goed partij. Na een 1-0-eerste periodestand, werd het in de tweede periode gelijk toen de Warande-keepster na fel aan dringen van Sandra Dees in eigen doel besloot. In de derde Zowel op de 200 meter wis selslag heren als op de 100 me ter vlinderslag vestigde hij nieuwe Zeeuwse records, won ook de 100 meter vrije slag en had bovenden een groot aan deel in de estafette-zege van zijn opnieuw dominerende van onze tafeltennismedewerker KLOOSTERZANDE - De eer ste confrontatie in de eerste klas van de Zeeuwse afde lingscompetitie tafeltennis be tekende voor de beide Zeeuwschvlaamse vertegen woordigers al meteen een der by. Het duel miste echter volko men het karakter van zo'n tweestrijd, want SAR kwam zo overtuigend uit de start blokken dat het trio Neve, Du- mez en Maas zelfs geen ekele game in moesten leveren aan het Graauwse drietal Van Waterschoot, Boogaert en Tie- leman. De 10-0-uitslag betekent een terdege waarschuwing aan de overige concurrenten, waar van ook MZ 4 bijzonder ver raste door in eigen huis even eens te starten met een 10-0- monsterscore tegen het pas ge degradeerde St.-Laurens 1. Eveneens duidelijk sterker bleek Zand 3 in het openings duel tegen Arnemuiden bij wie alleen invaller Pronk een maal tot tegenscoren kwam: 9-1. In de tweede klas A had voor ONA 1 het niet beschik baar zijn van Jacky Aers te gen debutant Goese Polder 1, nadelige gevolgen want de Oostburgers moesten in eigen huis de winst na 3-7 afgeven. In de derde klassen begon nen de meeste Zeeuwsch vlaamse teams succesvol. Al leen St.-Aloysius 2 moest in Vlissingen Weterzicht 2 na de 7-3-eindstand feliciteren. Ef fect 1 en 2 begonnen met res pectievelijk een 3-7- en 2-8-ze- ge terwijl Effect 3 het sterke Goes 2 in evenwicht wist te houden. In de Zeeuwse jeugdcompe- titie wist SAR 2 ongeslagen te blijven na de 6-4-zege op MZ 3 en de Kloosterzandenaren de len nu de leiding samen met MZ 4 dat ook verrassend sterk voor de dag komt. periode kwamen de Schelde- dames zelfs op voorsprong via Ria van der Hooft. In plaats van het accent op de verdedi ging te leggen trok men on geordend ten aanval. Warande maakte dankbaar gebruik. De derde peridoestand was dan ook 5-2. In de laatste periode vond Sandra Dees nog de weg naar het vijandelijke net. Uitslagen: Heren tweede klas B: Solar-Neptunus 6-5, Stormovgel- DIO 10-7, Daphnia-Ganze 6-7, Ar- go-Krabben 7-5. Tweede klas da mes: Eszet-DIO 6-3, SPIO-Njord 6-9, Nautilus-HZ&PC 25-3, Wa rande-Schelde 5-3. Standen: heren tweede klas B: Solar 13-23, Daph nia 13-22, Krabben 13-18, Ganze 13- 18, Arethusa 12-15, Merlet 13-14, Stormvogel 14-12, DIO 13-8, Neptu- nus 14-8, Schelde 12-7, DEZV 12-5, Argo 13-4. Dames tweede klas: Warande 13-24, Njord 13-20, Nauti lus 13-19, Eszet 13-18, SPIO 12-9, DIO 13-8, Schelde 12-4, HZ&PC 13- 0. van onze tafeltennismedewvi aei TILBURG - Ook de tweede competitiewedstrijd van het in de A-klas van de landelijke competitie uitkomende Effect, heeft geresulteerd in een ne derlaag. Ditmaal traden de Terneuzenaren aan bij Irene in Tilburg dat voldoende ta- van onze sportredactie KLOETINGE - Henk Houte kamer heeft zijn contract met de voetbalvereniging Kloetin gen voor één jaar kunnen ver lengen. De Middelburgse oefen- meester begint aan zijn derde seizoen bij de groen-witte for matie. Kloetinge, dat met veel senioren-teams in de competi tie uitkomt, wil overigens nog een tweede trainer in dienst nemen. lent herbergde om de storm achtige carrière van de Zeeuwsch-Vlamingen een halt toe te roepen. Met 7-3 trok Ef fect dan ook aan het korste eind waarbij Jan en Peter Roeland in de enkelspelen ieder een partij wonnen en ook hetdubbelspel in winst omzet ten. Eric Roeland bleef weer op nul staan. Het Vlissingse Wilno wist in eigen huis Kluis op 5-5 te hou den. In de B-klas veroverde SAR het eerste wedstrijdpunt door in Kloosterzande een re mise te behalen tegen het Limburgse Sibbe. Octaaf Eg- germont en Hans de Block na men daarbij ieder twee winst partijen voor hun rekening. Ook MZ eindigde in deze groep bij Red Stars op een ge- lijk spel. In de meisjescompe titie waren de beide Zeeuwse formaties van Effect en Zand weer succesvol. Effect won van Docos 2 met 8-2 met een ongeslagen Jeanine Rouw en het Middelburgse team hield met 9-1 Shot'65 royaal op af stand. UitslagenDAMES: Eredivisie: Vice Versa-Avanti 2-6, Scylla- Tempo Team 6-0, Torenstad-Ko- ningslust 5-0. Eerste divisie: Hoon horst-Amsterdam 6-4, OTTC-MZ 5-5. Heren: Eredivisie: Scylla- Tempo Team 5-5, Veluwe-Shot 6-0. Tweede divisie: MZ 1-Sjaardema 1 7-3, Phoenix 1-Ravesteijn 1 4-6, Steeds Hoger-Wilno 1 gestaakt. Derde divisie: FVT 1-Docos 1 4-6, Phoenix 2-NOAD 2 4-6, TYBB- Zand 1 5-5. Vierde divisie: MZ 2- Scylla 3 7-3, Sjaardema 2-Hotak 1 4-6, Phoenix 3-Back Hands 1 8-2. Vijfde divisie: Zand 2-Scylla 4 5-5, R. Molenaar 1-Treffers 2 2-8, Ko renbeurs 2-MZ 3 4-6. Jeugd: Meis jes B-kias: Zand-Shot 9-1, Effect- Docos 2 8-2. Jongens: A-klas: Ire ne-Effect 7-3, Wilno-Kluis 5-5. B- klas: Red Stars-MZ 1 5-5, SAR 1- Sibbe 5-5. C-klas: St.-Laurens- Dordrecht 6-4, MZ 2-Luto 1 6-4, Ventura 1-Wilno 2 6-4. Afdeling: senioren: eerste klas: MZ 4-Lau- rens 1 10-0, Zand 3-Arnemuiden 1 9-1, SAR l-St.-Aloy 1 10-0. Tweede klas A: MZ 5-MZ 7 5-5, ONA 1- Goese Polder 1 3-7, Arnemuiden 2-Zand 4 4-6. Tweede klas B: MZ 8-MZ 6 3-7, Kapelle 1-Goes 1 1-9, Big Smash 1-Westerzicht 1 7-3. Derde klas A: Westerzicht 3-Arne- muiden 3 2-8, MZ 10-Effect 2 3-7, Zand 5-SAR 2 2-8. Derde klas B: Oudeland 1-RWS 2-8, Zand 7-Ka- pelle 2 3-7, Wilno 2-Effect 1 2-8. Derde klas C: Effect 3-Goes 2 5-5, SAR 3-Zand 6 7-3, Big Smash 3- Marathon 1 4-6. Derde klas D: Yer- seke 1-Big Smash 2 6-4, Goese Pql- der 2-MZ 9 3-7, Westerzicht 2-St- Aloy 2 7-3. Vierde klas G: Effect 4-Steen 1 6-4, Philips 2-HCG 1 1-9, Aloy 4-PZEM 1 2-8. Vierde klas H: Effect 5- B S 1 6-4, STV 1-Philips 1 5-5, Aloy 3-PZEM 2 8-2. Vijfde klas A: Batavo 3-Kapelle 6 4-6, Veere 2-Westerzicht 6 4-6, Laurens 6-MZ 19 5-5. Vijfde klas B: Kerk- werve 3-Oudeland 3 4-6, Kapelle 5-Zand 9 1-9 Vijfde klas C: Yerse- ke 4-Oudeland 4 6-4, Scaldis 3-MZ 17 3-7. Vijfde klas D: MZ 18-Lau- rens 7 9-1, Arnemuiden 6-Batavo 2 5-5. Vijfde klas F: B S 2-STV 2 5-5. Vijfde klas F: SAR 4-Philips 3 9-1. Jeugd: Eerste klas: SAR 2-MZ 3 6-4, MZ 4-Zand 1 6-4, Zand 2-Ef fect 2 3-7. Tweede klas B: Effect 3-MZ 6 4-6, Oudelande 1-Wester- zicht 1 2-8, marathon 1-Wilno 4 6-4. Derde klas B: Arnemuiden 2-MZ 9 7-3, Westerzicht 2-Zand 4 8-2, Wil no 6-Effect 5 1-9. Derde klas C: Ef fect 6-SAR 3 6-4. Zand 6-Effect 4 1-9. Vierde klas B: MZ 11-Aloy 1 8-2. P/W Eerste klas: SAR 4-MZ 13 6-4, Laurens 5-Renesse 2 6-4. Vijf de klas A: Effect 10-Slagvast 1 6-4, Oudeland 2-Yerseke 2 8-2, Big Smash 1-Steen 1 7-3. Vijfde klas B: Big Smash 2-Zand 7 3-7, Yerseke 1-Effect 9 10-0. Meisjes eerste klas: Arnemuiden 2-MZ 1 0-10, Effect 2-Zand 2 5-5, Westerzicht 1-Arne- muiden 1 2-8. van onze sportmedewerker MIDDELBURG - In de week einden van 5/6 en 19/20 fe bruari houdt de Middelburgse biljartvereniging DOS het kampioenschap derde klas driebanden van het district Walcheren/De Bevelanden. Voor deze eindstrijd dat in café De Schuur te Middelburg gehou den wordt, hebben zich de volgen de spelers geplaatst: 1. J. van de Waart, Onder Ons Goes, moyenne 0.446; 2. R. Adriaenssens, LBV Lewedorp, 0.435; 3. A. Catsman, DOS Middel burg, 0.404; 4. R. de Kubber, Avon tuur Goes, 0.399; 5. C. Verweij, On der Ons Goes 0.397; 6. J. Rijk, OKK Kwadendamme, 0.394; 7. A. Rijk, OHGL Kwadendamme, 0.3762; 8. L. van de Berg, ALM Goes 0.3761. Reserves: W. Wattel, DOS Mid delburg, 0.398; P. de Kraker, VEG/ABV Souburg 0.384 en J. Ars, LBV Lewedorp 0.366. OOSTBURG - In het Oost- burgse recreatieve zaalvoetbal werkten de tweedeklassers af gelopen week de eerste compe titiehelft af. De twee toonaan gevende teams pakten allebei de winst. Lotus tegen Rabo 2 zonder overigens te imponeren en Telepost 2 met heel waf grotere cijfers tegen Trimclub Breskens. UITSLAGEN: Tweede klas: OLS Breskens-Musson 2-1, Kom- buis-Riemens 3-2, LTS Oostburg- Gemeente Oostburg 2-5, Rabo 2- Lotus 0-2, Trimclub-Telepost 2 1-6. Administratief Personeel-Chez René 3-2, Chez René-LTS Oost- burg 1-2. Stand tweede klas: Lotus 11-19 Telepost 2 11-18, Kombuis 11-15 Administratief personeel 11-15 OLS Breskens 11-14, Gemeente Oostburg 11-12, Musson 11-11, Rie- mens 11-10, LTS Oostburg 11-10. Trimclub Breskens 11-4, Rabo 2 11- 4, Chez René 11-0. vereniging Luctor. Op de 42 nummers won Luctor 26 keer goud, 14 keer zilver en 9 keer brons. Hoewel de estafette-num mers ook een prooi werden van Luctor, kwam Bruinvis uit Sas van Gent op de 4 x 100 meter vrije slag dames goed voor de dag. Jeanine Goethals, Els van Haelst, Claudia Cleemput en Nicole van Haelst reikten naar een tweede plaats. Els van Haelst won voorts de 100 meter vlinderslag da mes en Sylvia Schmitt won dit bij de meisjes onder de 12 jaar. Ook Sandra Verdonck kwam tot een knappe zege op de 100 meter schoolslag dames. Lies- beth Dekker (Otters) zegevier de op de 100 meter schoolslag onder de 16 jaar. Uitslagen 100 meter schoolslag dames: 1. Sandra Verdonck, Schel- destroom 1.20.6; 2. Mariette van Kleven, Luctor 1.23.2; 3. Hanneke van Staden, Zuidwester 1.25.4. 100 meter schoolslag meisjes tot 16 jaar: 1. Liesbeth Dekker, Otters 1.20.5; 2. Els van Haelst, Bruinvis 1.22.6; 4. Claudia Cleemput, Bruin vis 1.26. 100 meter vlinderslag meisjes tot 14 jaar: 1. Marleen Knoester, Luctor 1.15.3; 3. Miranda de Zeeuw, Scheldestroom 1.17.7.100 meter schoolslag meisjes tot 12 jaar: 1. Arlette Knoester, Luctor 1.27.6; 2. Ilse Schram, Braakman 1.345.1; 3. Grasita Ti in, Braakman 1.34.1. 100 meter vlinderslag meis jes tot 16 jaar: 1. Els van Haelst, Bruinvis 1.10.6; 2. Caroline Pekaar, Luctor 1.15.6. 100 met vlinderslag meisjes tot 12 jaar: 1. Silvia Schmitt, ZCK 1.25.9; 2. Arlette Knoester, Luctor 1.27; 3. Ilse Passe- niers, ZCK 1.33.9. 100 meter vrije slag dames: 1. Irma de Waard, Luctor 1.03.5; 2. Jeanine Goethals, Bruinvis 1.04.9. 200 meter wissel slag heren: 1. Rob Geervliet, Luc tor 2.15.7; 2. Arco Wagenvoort, Ganze 2.20.6. 100 meter vlinderslag heren: 1. Rob Geertvliet, Luctor 1.02. 100 meter rugslag jongens tot 14 jaar: 1. Anton Thoen, ZCK 1.17.2. 100 meter vrije slag jongens tot 16 jaar: 1. Paul Post, Ganze 0.57.8; 4. Martin van der Hooft, Schelde 1.05.5. 100 meter schoolslag jongens tot 10 jaar: 1. Jeroen de Zeeuw, Scheldestroom 1.46.8; 2. Auk de Maat, ZCK 1.48; 3. Jurgen Borgt, ZCK 1.54.6. 100 meter rugslag jon gens tot 12 jaar: 1. Arjan Verhey, Schelde 1.24.3; 4. Bram van de heu vel, Scheldestroom 1.31.3.100 meter rugslag jongens tot 16 jaar: 1. Paul Post, Ganze 1.08. 100 meter vrije slag jongens tot 14 jaar: 1. Rudi Goudzwaard, Luctor 1.04.5; 2. An ton Theon, ZCK 1.04.5; 3. Silvio Martens, ZCK 1.06.3. 400 meter vrije slag estafette: Dames: 1. Luc tor 4.21; 2. Bruinvis 4.26.6. Heren: 1. Luctor 3.50. van onze sportmedewerker HEINKENSZAND - Tijdens de „dan"-examens in Hein- kenszand wist Marion van Dorsen uit Sas van Gent met succes de eerste dan in de wacht te slepen. Het 14-jarige talent uit de school van Staf de Moor bevestigde daarmee haar tweede plaats op de jong ste nationale kampioenschap pen. De 42-jarige Geert Swart uit Souburg werd tijdens hetzelf de examen tweede danner. Iets wat ook ten deel viel aan Peter Heyboer. De 17-jarige Bres- siaander is naast Sjaak Avot de tweede Westzeeuwschvla- ming die tot deze judohoogte reikt. Van de zestien kandida ten uit Brabant en Zeeland werden er zeven afgewezen. van onze tafeltennismedewerker MIDDELBURG - Met het be halen van een 3-0-zege op Scaldina heeft het tweemans team van SAR uit Klooster zande, bestaande uit duo Jo- han 't Hooft en Joop Maas, na de finale van het in sportcen trum De Slaghvaert gehouden bekertoernooi, opnieuw beslag weten te leggen op de zoge naamde B-beker. De overige klasseringen: 3. Goe se Polder, 4. Arnemuiden, 5. mara thon, 6. Zand 1, 7. Westerzicht, 8. Effect, 9. Arnemuiden 2,10. kapelle 1, 11. Goese Polder 2, 12. MZ 2, 13. Westerzicht 2,14. St.-Laurens 2. van onze sportmedewerker CLINGE - De judovereniging Clinge heeft met tien judoka's deelgenomen aan judowed strijden te Middelburg. Het was een sterk bezet toernooi. Niettemin behaalde judovere niging Clinge successen. g Bij de meisjes tot 48 kg be haalde Maddy van den Bran den een eerste prijs. Bij de jongens tot 50 kg werd Dennis Lansu tweede, terwijl bij de jongens tot 54 kg Jurger Wil- laert een derde priis behaalde.

de Stem | 1983 | | pagina 9