7 RUS-SIAG Schelling (FNV) pleit voor een 25-urige werkweek „Fout Den Uyl met banenplan niet herhalen" Gele kaart voor Boersma 9R5<se>// Bus-reizigers zijn niet meer te tellen VAKCENTRALES FNV EN CNV: KOELE- VIERLING Advertenties nog discriminerend Met Führer vergeleken: Bom stapt naar rechter ■binnenland :n Volksverhuizing Hoger beroep tegen vonnis niet - jood - verklaring PAGINA2 I DlNSDAGlfggRUARI1983 jie DOOR STRIPPENKAART IN PROBLEMEN Verzekerden Haaglanden moeten knaak wel betalen DE STEM COMMENTAAR PREMIER LUBBERS: KAMER WIL RICHTLIJNEN 56+IN ONDERWIJS: Eén dag per week vrij tegen 80% van salaris I ie^elHd Gigantisch misverstand" Postbestellers verduisterden goud en zilver T22 PAGINA 3 - |Dit meldde zon- Rode Ster", het te strijdkrachten totujet-Unie. Het pen verdere bijz- Anissimov len instructeur in hcht. De in „Rode [tbliceerde necro- |de generaal was nd door maar- ]ETAKOV, vice-mi- defensie en op- febber van de pk rachten. BARNARD, de we nde Zuidafri- artchirurg, stopt •And van dit jaar ictieve chirurgie, in toenemende van gewrichtsr- n december 1967 hij 's werelds larttransplanlatie. it, LOUIS WASCHKANS- achttien dagen na it ie, maar latere itaties hadden succes. Barnard k op voor de presi- wijl 14 miljoen Ne- rs 7 miljoen gulden >etalen voor alleen gin. Wij moeten nu bezuinigen, daar is te doen! :erdag weekendedi- 2 januari heb ik met het artikel over al- lezen. Ik heb er be an mijn reactie te an kindsbeen af liep zen en te snotteren, ■re leeftijd krijg je tijd tot tijd erg be tekenen van ast- ehitis! De neus ver wordt zo erg dat onhoudbare situatie Wijn vroegere huis- erkent allergie. Na ntal verzoeken tot ing kan ik contact n met De Klokken- 'deling allergologie/ ilogie. Benauwdhe- steeds heftiger en ig worden, bespoedi- plotselinge opname, ïge rij van onder en proeven vindt Iet dreigt ontmoedi- worden. Na 11 we- steeds last van een Wanneer de vast- van medicijnen ndt, wat een won een opluchting, als rslag alles weg. Het bek heeft uitgewezen I voor vele zaken ge lben. Een ware was- |bch valt er heus mee In door de erg positie- |iltaten van het onder- ij regelmatig gebruik medicijnen voel ik riekend. Daarom ben ter Z. Pelikan en de staf erg dankbaar un deskundigheid en ige sfeer op de afde- ergologie, immunolo- ens mijn verblijf al- recht, sse. :™ng en een slagen) jebruarias Van een onzer verslaggevers UTRECHT - Met het ver- Lijnen van het buskaartje „n de invoering van de strippenkaart zien de busbe drijven in ons land geen kans meer hun passagiers te tellen. Omdat men niet meer weet hoeveel mensen op wélke lijnen vervoerd wor den komt de voortgang in het beleid in gevaar en ont breken gegevens voor het bepalen van de frequentie op buslijnen. Een strippenkaart kan op alle bussen worden gebruikt en behalve op de bus ook (goedkoper) op voorver koopadressen worden ge kocht. Hoeveel strips er dan op een bepaalde tijd en op een bepaald traject worden gebruikt is niet na te gaan. Bij de invoering van ae strippenkaart is het 'telpro- bleem' niet meteen opgelost. „Het ging allemaal in vrij korte tijd - in de ambtelijke wereld uniek", aldus een woordvoerder van Verkeer en Waterstaat. „Dat pro bleem zou later worden op gelost." Een manier om die cijfers wél te verzamelen wordt thans in de praktijk be proefd. Als die proef slaagt krijgen bussen bij de in gangsdeur een 'teltrede', die het aantal passagiers dat van de bus gebruik maakt via een zender doorgeeft aan de computer van het bedrijf. Bij het in- of uitstappen drukt de reiziger met zijn voet op de trede, waarin ap paratuur zit die het 'sein' weer via een in de bus ge monteerde zender doorgeeft aan een computer bij de busonderneming. De trede 'voelt' ook of de passagier in- of uitstapt. Met het systeem worden thans praktijkproeven ge houden bij het gemeentever voerbedrijf Utrecht en bij het Verenigd Streekvervoer Limburg. Minimum-uurloon roept twijfels op Van een onzer verslaggevers UTRECHT/AMSTERDAM - De vakcentrales FNV en CNV hebben grote twijfel over de ge volgen van invoering van een wettelijk mini mumuurloon op de minimuminkomens. Minister De Koning vuld heeft dit namelijk ook (Sociale Zaken en Werk gelegenheid) denkt een minimumuurloon in te voeren om daarmee pro blemen bij invoering van arbeidstijdverkorting weg te werken. Hij zette dit eind vorige week uiteen in een notitie over de aanpak van de werkgele- genheid. De FNV zei gisteren in een reactie op de notitie dat de re gering „minstens de suggestie wekt dat ze de positie van de mensen die leven van een mi nimuminkomen verder wil verslechteren." Wanneer een wettelijk mi- nimumuurloon wordt inge- UTRECHT - Staatssecretaris Van der Reijden (Volksge zondheid) heeft gisteravond besloten, dat de verzekerden van het Haagse ziekenfonds Haaglanden de eigen bijdrage van een rijksdaalder per ge neesmiddel vanaf I februari wel moeten betalen. Omroepgegevens MINISTER Brinkman (Wel- l zijn, Volksgezondheid en Cul tuur) heeft de NOS en de orga nisatie van Dagbladuitgevers I NDP uitgenodigd donderdag- j middag bij hem te komen pra ten over het conflict tussen omroep en dagbladen rond de publicatie van omroeppro- grammagegevens. Terlouw >6 gaat zich er sterk voor I maken dat haar voormalige voorman Terlouw de nieuwe 1 commissaris van de koningin m de provincie Gelderland wordt. Terlouw, die minister van Economische Zaken was- in het tweede en derde kabi net-Van Agt, heeft zelf ver klaard veel zin te hebben in 1 die post. gevolgen voor de sociale uitke ringen. Die zouden dan als ge volg van de koppeling van de uitkeringen aan het mini mumloon omlaag gaan. Het CNV wil de gevolgen eerst rustig bestuderen, voor dat ja of nee tegen het voorstel wordt gezegd. „In elk geval moet worden verhinderd dat de minimuminkomens door nieuwe systemen extra of zelfs dubbel worden gepakt," aldus CNV-voorzitter Harm van der Meulen. De FNV vindt de door het kabinet aanbevolen aanpak van de werkgelegenheid on voldoende. Het voorgenomen beleid biedt geen uitzicht op een keer ten goede in de werk- loosheidsgroei. Het kabinet houdt vast aan een eenzijdig bezuinigingsbeleid en de las tenverlichting wordt niet se lectief gericht op investerings herstel, terwijl het economisch structuurbeleid te mager blijft, aldus de grootste vak centrale. De aangekondigde versoepeling van ontslagpro cedures is voor de vakcentrale onaanvaardbaar. Positiever laat de FNV zich uit over het gemeenschapstakenplan, dat uitkeringstrekkers met be houd van uitkering wil laten werken. De verbondsraad van het CNV wil de notitie in een werkgroep „positief kritisch" laten bekijken. De werkgroep, met vertegenwoordigers van het CNV en de CNV-bonden, |aat zich ook buigen over de Arbeidsmarktverkenning 1983 van de Raad voor de Arbeids markt en het rapport van de commissie-Wagner. Het CNV gaat akkoord met lastenver lichting aan het bedrijfsleven als de werkgevers ook hun medewerking willen geven aan verbetering van de werk gelegenheid in de bedrijfstak ken en ondernemingen. In zo'n beleid wil het CNV dan mede werking hebben voor invoe ring van investeringsloon en winstdelingsregelingen. Het CNV mist in de notitie een meerjarenbeleid voor in vesteringen van de overheid, zoals in de Markerwaard, het plan-Lievense en debouwnij- verheid. Ook het CNV betuigt instemming met het gemeen schapstakenplan. JN westelijk Afrika voltrekt zich op het ogenblik een drama waar van wij hier in West-Europa nauwelijks weet hebben. Van de ene agop de andere heeft de regering van Nigeria namelijk alle bui- nianders, die illegaal in het land verblijven, gelast binnen enkele aagen hun biezen te pakken en te verdwijnen. Het gaat hier om wi twee miljoen mensen. Ongeveer de helft daarvan komt uit I "et nabij gelegen Ghana. deze volksverhuizing is een direct gevolg van de oliecrisis. Ni- I tnpri over riike olievoorraden. Daardoor heeft het land, aan de olieprijs nog hoog was, een aantal jaren over ongekende ipm S,en kunnen beschikken. Met dat geld werden grootse pro lan opgezet, die net zoals dat bij ons in de economische groei- sani pe 's 9ebeur9, van heinde en ver buitenlandse gastarbeiders ^et 9ro°te,e deel van hen was afkomstig uit Ghana, heirf 8en welvarende Engelse kolonie, die na de onafhankelijk- 15 bel'ancf011 snel,reinvaart in een economische en politieke chaos laaiH1'6 9astarbeiders zijn Nigeria, nu de olieprijs zo sterk ge- I von h'een blok aan het been 9eworden. Er is geen werk meer TiOPt Ze zouden dus van staatswege gevoed en gehuisvest niPM worden- De Nigeriaanse regering, die binnenkort voor g Jr® verkiezingen staat, zegt die lasten niet te kunnen dragen, een h 2iet zii in de 9rote 9roeP buitenlandse werklozen ook Dron van politieke onrust. Dus weg er mee. relri! van be' kaP'la,|stische systeem blijken in Derde We- schn en tot on9ehoorde „bloei" te kunnen komen. Het meest I hun Knde 's de korte ,i'd' die de 9astarbeiders is gelaten om dat ri aarse bezittingen bijeen te garen. Omdat gedreigd werd I bud 96nen' die- niet 0,3 de voor9eschreven datum vertrokken tram? 'n Paniek °P weg sPortmiddelen. De gevolgen laten zich raden I ka t>e i'aren van rijkdom en weelde pretendeerde Nigeria in Afri- leidend® rol te spelen. Dat leiderschap is bij de eerste de lr»„ eproevin9 ontmaskerd. Het berust slechts op oliedollars, I e,°P morele kracht. zijn, zouden worden opgesloten, hebben honderdduizen- begeven. Maar er zijn geen voldoende Van onze redactie binnenland EMMEN - Cees Schelling van de Voedingsbond FNV heeft gisteren in Emmen op een FNV-bijeenkomst gepleit voor het invoeren van een 25-urige werkweek in de toekomst. Het idee van zijn eigen vak bond om tot een 36-urige werkweek te komen, achtte Schelling absoluut onvoldoen de om uit de crisisproblemen te komen. Bij de invoering van de 25- urige werkweek in de toe komst moet een herverdeling van werk en inkomen komen, zei Schelling. Hij zei verder dat er voor de 25-urige werk week een basisinkomen moet komen dat voor iedereen ge lijk is. Om het kabinet-Lub- bers beter te lijf te kunnen gaan, wenst Schelling dat „alle verschillende bonden binnen Cees Schelling - FOTO ANP de FNV nu eens samen een vuist gaan maken en niet lan ger ieder afzonderlijk gaan vechten tegen het rechtse bas tion van Lubbers", aldus Schelling. iiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiimiiiiiiiftiiifiiiiiiiMfiifiifiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Van een onzer verslaggevers HILVERSUM - Ombudsman Frits Bom, al verschillende keren op het rechterlijk matje ontboden, bedreigd en vermaledijd door tegenstanders, is nu zelf naar de rechter gestapt. Hij en zijn broodheer de VARA voelen zich tot op het bot ge griefd door een opmerking van columnist Leo Derksen in De Te legraaf. De evenmin als Bom een blad voor zijn mond nemende Derk sen schreef na de door de Ombudsman aangevoerde optocht te gen het iets duurder worden van het openbaar vervoer: 'Voor deze mensen is hij de Grote Leider, wat in het Duits Führer be tekent, maar ja, elke taal heeft zo zijn eigen grapjes.' Vooral vanwege deze opmerking heeft Bom een kort geding tegen het ochtendblad en Derksen aangespannen. Dat dient donderdag voor de Amsterdamse rechtbank. Een tweede steen des aanstoots: Derksen noemde de optocht huiveringwekkend, had het over 'de domme kreten die de massa in beweging hielden', en vroeg zich af: 'Waar, oh waar, hadden we gelijkluidend gebral eerder gehoord? Bedroog onze verbeel ding of was dat werkelijk in de jaren dertig? Een dictator in op komst?' iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Van onze redactie binnenland AMSTERDAM - De officier van justitie bij het Amster damse kantongerecht gaat in hoger beroep tegen het vonnis van de kantonrechter inzake het afgeven van niet-jood- verklaringen door het Ballast- Nedam-concern. De kantonrechter besloot eind vorige week dat bedrij ven, die dergelijke verklarin gen afgeven, zich niet schuldig maken aan discriminatie. Deze verklaringen worden door Arabische landen geëist voor werknemers van Neder landse bedrijven, die daar ac tief zijn. Behalve de gods dienst moeten deze werkne mers ook verklaren geen fi nanciële banden met Israel te hebben. Er lopen nog twee strafzaken. EEN niet alledaags gebeu ren: een koe van de familie Hulsman in het Overijsselse Witharen schonk het leven aan maar liefst vier kalve ren. Trots poseert de familie met de koe en haar.vierling. - FOTO ANP Van onze parlementaire redactie DEN HAAG - Het kabinet-Lubbers wil niet de „fout" maken van het vroegtijdig gevallen kabinet Van Agt-Den Uyl, waar de ministers Terlouw (Economische zaken) en Den Uyl (Sociale Za ken en Werkgelegenheid) met elkaar overhoop lagen over het werkgelegenheidsbeleid. Dat was „verlammend en contra-produktief" voor de bevordering van de werkgele genheid. Dat was de kern van het be toog dat premier Lubbers gis teren in de Tweede kamer af stak, waar hij door PvdA en GPV bekritiseerd werd omdat het huidige kabinet niet van plan is na het banenplan van Den Uyl met een tweede ba nenplan te komen. In het kabinet Lubbers wordt het werkgelegenheids beleid door vier ministers (premier, financiën, economi sche zaken en sociale zaken) samen gevoerd, door zowel het financieringstekort terug te Van onze parlementaire redactie DEN HAAG - Vele personeelsadvertenties zijn nog steeds discriminerend. Daarom moet de rege ring richtlijnen opstellen, zolang de Wet gelijke be handeling van mannen en vrouwen niet afdoende is aangepast. Met uitzondering van klein rechts hebben alle partijen in de Tweede Ka mer gisteren een motie met deze inhoud aangenomen. De PvdA'ers Ter Veld en Jabaaij vroegen de rege ring daarnaast op te treden tegen discriminatie op burgerlijke staat. De Com missie Gelijke Behande ling kan op dit moment wel klachten ontvangen, maar geen vuist maken omdat zij die bevoegdhe den niet kreeg. Staatssecretaris Kap- peijne van de Copello kon digde aan dat dit najaar het langverwachte beleids plan emancipatie van de pers rolt. Op vele vragen verwees zij naar dit plan. Duidelijk werd deson danks dat zij een hard hoofd heeft in stabiele kin deropvang. Er is geen geld alle voorzieningen in stand te houden, laat staan uit te breiden. Optimistischer toonde ze zich over experi menten met tussenscholen voor vrouwen en arbeids projecten voor vrouwen. Er bestaan al diverse drukkerijen, eethuisjes en ateliers die voor en door vrouwen zijn opgericht. Minister De Koning (So ciale Zaken) sprak zich na drukkelijk uit voor het omzetten van zogenaamde roostervrije dagen in kor tere arbeidstijd per week of per dag, met het oog op de emancipatie. Het invoe ren van roostervrije dagen voor amtbenaren, bestem pelde hij als „het parkeren van arbeidstijdverkor ting". Daadwerkelijke ar beidstijdverkorting noem de hij in dit verband niet onmogelijk, wel wenselijk. brengen, de positie van de be drijven te verbeteren als sti muleringsmaatregelen voor de werkgelegenheid te nemen. Om het psycholgisch effect echter niet te verwaarlozen, zo zei Lubbers nadat het CDA had laten weten toch wel be lang te hechten aan het hand haven van de situatie waarin de minister van Sociale Zaken de eerst verantwoordelijke is voor het werkgelegenheidsbe leid, is de minister-president toch bereid om de verant woordelijkheid van minister De Koning naar buiten toe wat op te krikken. Ook wilde hij de notitie, die het kabinet morgen bespreekt en waarin een flink aantal voorstellen wordt ge daan de economie en werkge legenheid op verschillende terreinen nieuw leven in te blazen, een werkgelegenheids plan te noemen. Intern veran derd er echter niets aan de or ganisatie binnen het kabinet en het zogenaamde „drie-spo- ren-beleid." Van onze parlemenrtaire re dactie DEN HAAG - Onderwijzers en leraren van 56 jaar en ouder kunnen volgend school jaar één dag per week 'vrij' krijgen. Minister Deetman (Onder wijs) legt dit voorstel van avond voor aan de onderwijs organisaties. Hij pleit voor een regeling op vrijwillige basis, die gepaard gaat met het inle veren van 20 procent van het salaris. Op het departement is uit gerekend, dat deze 'deel-vut' duizend tot twaalfhonderd nieuwe volledige banen kan scheppen. Ook 65-plusparti- me-leerkrachten kunnen er aan deelnemen. Het voorstel is een uitvloei sel van het akkoord, dat mi nister Rietkerk onlangs met de bonden sloot. Vervolg van pagina 1 DEN HAAG - „Maar meneer Boersma, dat alles om geld draait, dat is toch niet iets van Ogem alleen? Dat is toch de geest van deze tijd?". „Als dat zo is, meneer de po litierechter, dan ben ik zo'n Don Quichotte die tegen de geest van zijn tijd op komt. En ik zal daar dan ook mee door gaan, in niet mis te verstane taal". Omdat hij eerder al te dui delijke bewoordingen had ge bruikt, kreeg oud-minister en oud-Ogem-directeur drs. J. Boersma gisteren van de Haagse politierechter mr. D. Reisig ƒ250 boete. Hij had zijn oud-collega drJBartels beledigd, con cludeerde de rechter. Hij had Bartels in een interview in de cember 1981 een 'geldwolf', een 'absolute nul' en een 'profi teur' genoemd. Het veel ern stiger delict smaad, zoals Boersma in de eerste plaats ten laste was gelegd, achtte mr. Reisig niet bewezen. Dit 'gentlemens disagree ment', zoals officier van justi tie mr. JCouzijn het noemde, was nog een persoonlijke afre kening uit de laatste jaren van de Ogem. Drs. Boersma voelde zich in 1981 aangesproken door uitlatingen van dr. Bartels, als zouden de in de directie ge haalde politici (achtereenvol gens Udink, mevrouw Van Leeuwen, Boersma) verant woordelijk zijn voor de onder gang van het concern en was hij, Bartels, de enige echte on dernemer in het gezelschap geweest. Boersma pakte vervolgens uit in een lang interview in het weekblad Vrij Nederland, waarin hij naar zijn zeggen de volstrekte onbekwaamheid en de hebzucht van zijn collega's in de Ogem-top aan de kaak wilde stellen. Hij beweerde toen o.m. dat onder Bartels' verantwoordelijkheid de ba- lanscijfers van de handelsdi visie van Ogem veel te mooi zijn voorgesteld en dat deze zich jarenlang via onrecht vaardige declaraties heeft verrijkt. De politierechter opperde gisteren dat Boersma de opzet heeft gehad dr. Bartels met zijn beschuldigingen persoon lijk te raken. „U wilde mis schien wel de bal spelen, maar in het voetbal zie je nog wel eens dat dan de man ook met een wordt meegenomen". Boersma: „Als iemand de voet aan de bal heeft, kan een tackle hem in het gras doen belanden, ja. Maar dan kan het nog wel een faire tackle zijn". Mevrouw Couzijn, officier van justitie, vond in elk geval een veroordeling op zijn plaats, maar het kon haar niet zo veel scheien of het een rode of een gele kaart zou worden. Boersma's raadsman mr. Kemper was niet verrast door het vonnis van de politie rechter, maar had het interes santer gevonden als de rechter op de tenlastelegging terzake van smaad was ingegaan. Dat was het misschien nog moge lijk geweest, meer wetens waardigheden uit het Ogem- sterfhuis naar boven te halen. Mr. Kemper is daarmee, on danks de medewerking van de bewindvoerder van het ont mantelde concern, niet in ge slaagd. Zo blijkt het archief van dr. Bartels bij Ogem in stapels kartonnen dozen te zijn beland. Het kan nog wel jaren duren voordat die spul len zij n geordend. V? Ja, gunt u misoms geen va kantieWat is dat nu? Beetje boos omdat deze jongen twee weken uit de sleur ging om le venskracht en inspiratie op te doen voor 1983? Kom nou. Kal meert! Goed, ter zake. Februari is vandaag begonnen. Een leuke, overzichtelijke maand van op de kop af vier weken. Een bijzondere maand die zo halverwege volloopt met car navalsbier en er dan op de 28- ste plotseling de brui aan geeft. Ontbijt-televisie is, net als slappe thee, bedoeld om direct na het opstaan maag en dar men te treiteren en zo de spij- vertering en stoelgang voor de rest van de dag te reguleren. Zeeland maakt kans de race baan van Nederland te worden. Sloe-oe-oe-aauw- dendert het door het Sloegebied. Slippende auto's verdwijnen geruisloos in de grijze golven. Mogelijk is het Sloe-circuit een leuke uitwijkplaats voor snelle VVD-auto's, die zo graag 120 willen rijden. Boersma heeft gezegd dat OGEM-topman Bartels niets anders deed dan „graaien, graaien en graaien". Dat blijkt geen smaad, maar slechts een belediging te zijn. De rechter durfde niet meer dan 250 gulden te vragen. Hij was natuurlijk bang beschul digd te worden vangraai en, graaien, graaien. MERIJN 99 Vervolg van pagina 1 BREDA - Het ontstane con flict tussen Raad van Com missarissen en Onderne mingsraad van De Stem werd gisteravond door commissaris drs. J. van der Lest „een gi gantisch misverstand" ge noemd. De OR verwijt de Raad van Commissarissen nu dat het voornemen om de heer Harkx rie ontslaan al dateert van eind december '82, terwijl men nu pas, op 31 januari, daarover wordt ingelicht. Van de kant van de Raad van Commissa rissen werd daar tegenin ge bracht, dat op nadrukkelijk verzoek van de heer Harkx de raadpleging van de OR twee keer is uitgesteld. Pompen: „Het is ons er nooit om te doen geweest een advies van de OR uit te sluiten, maar we hebben er naar eer en geweten naar gestreefd deze gevoelige aan gelegenheid zeer zorgvuldig te behandelen. Wij hebben het belang van betrokkene steeds nauwkeurig in het oog gehou den". Het verzoek om uitstel stond in relatie met serieuze onder handelingen van de heer Harkx met een nieuwe werk gever. Dat zou een vrijwillig ontslag mogelijk hebben ge maakt. De OR heeft zijn eis gister avond per telegram overge bracht aan drs.' J. A. H. Del- sing, president-commissaris van Audet. Enkele andere media heb ben de laatste dagen over de inhoud van het GITP-rapport gepubliceerd. De heer Pompen betreurde „de wijze waarop enkele zinnen uit zo'n onder zoek in de openbaarheid ko men. Een onderzoek geeft al tijd een overbelichting van ne gatieve zaken. Dat geeft dan een vertekend beeld; per slot van rekening is een rapport altijd bedoeld om verbetering in de organisatie aan te bren gen". In enkele publicaties is ook een relatie gelegd tussen het GITP-onderzoek en het feit dat hoofdredacteur L. Leij en- dekker (58) zich per 1 maart terugtrekt als voorzitter van de dan aantredende nieuwe redactieraad en zich binnen de hoofdredactie specifiek gaat bezighouden met de opinië rende sector. De heer Pompen: „Hier en daar is zelfs gesugge reerd dat de heer Leijendek- ker zou aftreden. Daarvan is geen sprake. Door hemzelf is een wijziging in de hoofdre dactionele taakverdeling aan gebracht, die met de komst van de heer Coumans in '79 al in gang werd gezet". AMSTERDAM - De postale recherche heeft drie Amster damse postbestellers aange houden die worden verdacht van verduistering van post pakketten met gouden en zil veren sieraden.

de Stem | 1983 | | pagina 3