C. Compiet 60 jaar FNV-lid HSV De Schelde hoofdplaat bestaat 25 jaar Prins Achmed „nachtvorst" Ulegat t Hengelaars De Schelde vierden feest Zuster Marja de Schrijver vierde zilveren jubileum fet betekent di loe gaat dat in 3500 bezoekers naar MTS in Terneuzen Trimmers openen officieel weg Groede-Oostburg MAANDAG 31 JANUAR11983 T6 PAGINA ZEELAND? ctEM VAN MAANDAG 31 VANZEELAND Gezellig bejaarden- carnaval Kloosterzande Hoofdplaat Foto-expositie watersnood TERNEUZEN - „Boven verwachting", was de reactie van Jean van Waes, regisseur van van de speedshow die in Terneuzen werd gehouden ten bate van motorcoureur Johnny Willemsen, over de opkomst van het publiek. Geslaagde spelmiddag IJzendijke Jacoba Franken AANHANGWAGK III tbirr J- uii 'r-1 0114C Sprinters Uitgaan in Zeeland "Adverteren is een centenkwe financier. 55 Provincie onderzoekt vervuiling Walsoorden Zaterdag 5 februari De Regering hee februari 1983 iedere önds een eigen bijdi noet betalen. Het be )er medicijn. Iedere keer als u m< pecialist naar de apothc ekening brengen voor - ;r meer geneesmiddele: •ok meer keren f 2,50.1 >ok voor apotheekhouc Tussen nu en begir blauwe Kaart van uw zi n ziekenfondsnumme: Voor gehuwden en "leen de naam en het nt 'ermeld. Op deze kaart 'an 1 tot en met 50. Het jeer als u medicijnen h kze kaart laat afstempc jen stempel, voor twee 'rie medicijnen drie... Een beeld van het songfestival. AARDENBURG - Prins Achmed de eerste is zater dagavond vboor de vijfde keer gekozen tot prins car naval van Aardenburg, in carnavalstijden beter be kend als 't Ulegat. Ter gelegenheid van dit lustrum kreeg hij de eretitel van „nachtvorst". De Aar- denburgse carnavalsvereni ging De Nachuln hielden hun prinsenbal in de Schuur aan de Paardenmarkt, be halve de keuze van een nieuwe carnavalsvorst stond er ook een songfestival op het programma. Dit zanggebeuren werd gewonnen door het duo Ro nald Buzeyn en Henk van Sprundel met het lied „Car- - FOTO WIM KOOYMAN navalskwaoker". Als tweede eindigden de zangers en zangeressen van de Vorster- man van Oyenschool. In to taal waren er zeven deelne mers. Eregasten bij het Aar- denburgse carnavalsbal wa ren prins carnaval en de raad van elf uit Hulst, ver gezeld van de boerenkapel uit de Reinaardstaü?" Van ome correspondent KLOOSTERZANDE - Slechts enkele tientallen bejaarden waren zaterdagmiddag naar zaal Van Leuven gekomen om carnaval te vieren samen met de raad van elf der Klooria- nen. Hoewel de groep niet groot was was het toch erg gezellig met muziek van het orkest Embras. De 86-jarige Lies Burm beklom het podium om een lied te zingen en zo deed ook mevrouw Scheerders. Met dansen en hossen onder leiding van de Koorianenhof- kapel Windkracht negen werd de middag gezellig voortgezet. H.S.V. De "Schelde - H.S.V. De Schelde heeft voor het seizoen 1983 de wedstrijdkalender vastgesteld. Er zijn 7 wedstrij den die meetellen voor de clubcompetitie. Daarnaast is er nog de Sinterklaaswed strijd. Hier volgen de data: 27 maart van 13.00-16.00 uur, 10 april van 12.30-15.30, 29 mei van 15.30-18.30, 12 juni van 14.30-17.30, 26 juni 14.45-17.45, 9 oktober 14.30-17.30, 23 oktober 13.30-16.30. De Sinterklaas wedstrijd is op 20 november van 12.00 tot 15.00. Tegen de Zeekrab uit Breskens wordt op 28 mei te Hoofdplaat gevist van 14.45 tot 17.45 uur. De re turn vindt plaats op 5 novem ber in Breskens van 12.45 tot 15.45 uur. Van onze correspondent ZIERIKZEE - In de Vier schaar van het stadhuis te Zierikzee wordt ter herden king aan de watersnoodramp van 1 februari 1953 door het Rode Kruis een foto-expositie gehouden. Deze duurt van 2 tot en met 11 februari. De expositie be staat uit foto's van het ramp gebied in 1953 en de heden daagse situatie. SLUISKIL - Vrij dagavond zijn op de jaarlijkse feestver- gadering van de in dustriebond FNV af deling groot-Terneu- zen de jubilarissen gehuldigd. FNV bondsbestuurder Jan de Jong was ook aan wezig. C.J. Compiet uit Sluiskil bleek de langste staat van dienst te hebben. Hij vierde zijn 60-jarig lid maatschap van de bond. 50-Jarig jubileum: C. van Puijevelde, P. Hiel Sluiskil; M. Lauret, Hoek; J. Klaeysen, Biervliet; M. Schoof, J. Kole, A. Diele- man en K. Dees uit Ter- neuzen. 25-jarig jubileum: A. Tazelaar, C. Kaptein, C. Maas, I. Engels, W. Pichal, P. Mast, J. Oppeneer en J. Bouwens allen uit Terneu- zen; E. Jacobs, H. Wauters, C. Bleyenberg, C. Fermont, P. van Kauteren en F. Gel derland allen uit Sluiskil; G. Boerjan, H. Ongenae uit Biervliet en A. van Hoorn uit Hoek. Na afloop van het offi ciële gedeelte van de feest- vergadering werd er tot in de late uurtjes gedanst en bingo gespeeld. De heer Compiet krijgt zijn onderscheiding opgespeld FOTO WIM KOOYMAN' Speedshow Johnny Willemsen succes Was de organisatie vorig jaar al tevreden over de komst van tweeduizend belangstel lenden, nu kwamen er niet minder dan 3500 mensen een kijkje nemen in de aula van de MTS, waar alles wat met mo toren had te maken, was opge steld. De show die de organisatie, de Stichting Fanclub Johnny Willemsen, voorschotelde, was er er eentje waarbij de motor liefhebbers hun hart konden ophalen. Zo was duidelijk de ontwikkeling die de motoren de laatste 50 j aar hadden door gemaakt te zien. Vanaf de oude puffertjes uit 1926 tot en met de snelle turbo-wegmoto- ren van dit jaar, stonden de pronkstukken opgesteld. Van onze correspondent IJZENDIJKE - Ongeveer! jeugdige voetballers bezocht* afgelopen zaterdagmiddag i geslaagde spelmiddag in h jeugdgebouw te IJzendijke. Deze middag werd georga niseerd door de jeugdcommis sie van de Ijzendijkse voetbal! vereniging. Een tiental letjes stonden opgesteld, kegelen, tafeltennissen, man! darijntjes pellen en vier opee rij. m ziekenhuis Lievensberg te Be) m is na een kortstondige ziekl psterkt te zijn door het H. Sacran fieken mijn zorgzame man en onz< getelijke vader, groot- en overgroot JOHANNES P.W. HOPMZ echtgenoot van op de gezegende ouderdom van overleden. Wij vragen uw gebed voor hem Bergen op Zoom: J. Hopmans-Frankei Alberdeen (Australië): A. Hopmans C. Hopmans-Bals Bergen op Zoom: 0. Hopmans C. Hopmans-Hagena 1. Koolen-Hopmans P. Kooien C. Hopmans W. Hopmans-van M< P. Hopmans C. Hopmans-Kop en de klein en achterkleinkinde; Bergen op Zoom, 30 januari 1983 St.-Catharinaplein 25. Avondwake dinsdag om halfzev kapel van Huize St.-Catharina. De plechtige eucharistieviering zs hebben op woensdag 2 maart a.s. c in de kapel van Huize St.-Catharir na de begrafenis op de r.-k. begr, te Bergen op Zoom. Gelegenheid tot condoleren na grafenis: Aula van Huize St.-Cath Rijschool voor alle rijbew Bürstner-caravans: verkoop-ve Verzekeringen - Flnan; J. JANSTEEN GOES Grand- 20 u. Laat maar schuiven, 16 j. die Tirolers HULST Koning van Engeland- 20 u. Les uns et les autres, a.l. 20 u. Polter geist, 16 j 20 u. Hot bubblegum maagd, 12 j. 20 u. Young dokters in love, a.l. 14.30 u.. Enkele reis 7-de hemel, 18 j. Galerie Van Geyt- Ex positie van M Verstraeten-Iserbyt met schilderijen, Ch. Donker, R. Homan en H. Berserik met grafiek. Geop. werkd. 9-12 en 14-18 u., zat. tot 17 u., zond. 14-17 u., dinsd. geslo ten (tot 21 febr.). W. Blommaert- 14.30 u. schietine DE KLINGE De Herlevine- 15 u. schietine MIDDELBURG Citytheater- 20 u. Game of death deel 2, 16 j. Galerie De Witte Swaen, Vlasmarkt 9- Expositie van schilderijen en aquarellen van Se- rika Goth, Maurice Goth en W. Vaarzon Morel. Geop. di. t/m zat. 11-17.30 u. (t/m 31 jan.) De Vlees hal- „Reizende kunstüntoonstei- ling uit Zeeland '83". Geop. di. t/m zat. 13-17 u., zond. 14-17 u. (t/m 13 febr.). OOSTBURG Ledeltheater- 20 u. De koele meren des doods, 16 i. TERNEUZEN Luxortheater- 20 u. The border, 16 i. 20 u. Class of 1984,16 i. VLISSINGEN Alhambra I- 20 u. Annie, a.l. Al- hambra II- 20 u. E.T., a.l. Stedelijk Museum, Bellamypark 19- Exposi tie van Geert-Jan Evenhuis met audio-visuele installatie en perfor mance. Geop. ma. t/m vrijd, 9-12.30 en 13.30-17. (tot 12 febr.). Naast deze „normale" moto ren waren er ook vele speciale snelheidsduivels als sprinters, crossers en race-motoren te bekijken. Bijzonder veel be kijks kreeg ook de stand van de old-timers waarbij onder andere motoren als Peugeot, Norton, BSA en FN's waren opgenomen. Tijdens dit evenement, dat werd geopend door Terneu- zens eerste burger Ockeloen en Van der Valk van IMOG door een race met elektrische mini-autoscooters te verrij den, werd Willemsen voor zijn behaalde kampioenschap ge huldigd door de KNMV afde ling Zeeland. Een geste die af delingssecretaris Wouters voor zijn rekening nam. Te vens was ook de nieuwe 500 cc-motor van Willemsen te be zichtigen. De beschilderingen op de kuip waren aangebracht door Marie José Bareman die ook het ontwerp hiervoor voor haar rekening had genomen, Het talrijk opgekomen pu bliek kon zich tijdens de show bezighouden met een sleutel wedstrijd en het raden naar het gewicht van een bak met onderdelen die Willemsen in het afgelopen seizoen aan bar rels had gereden. Verder wa ren er legio videofilms betref fende motorsport te bezichti gen alsmede de DAF-truck die vorig jaar de race Parijs-Da kar won en werd er een mode show van motorkleding ge houden. Als speciale gasten gaven Jack Middelburg en Johan van der Wal, motorsportman van het jaar bij de KNMV, ac te de présence. Veel waarde ring was er eveneens voor de stand van de motorclub Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze vereniging had de motoren van hun leden uitgestald. Inlichtingen De Stem. 076-23691 Van onze correspondent HOOFDPLAAT - H.S.V. De Schelde uit Hoofdplaat viert dit jaar een zilveren jubileum. Ter gelegenheid daarvan zui len alle leden en donateurs worden uitgenodigd op de jaarlijkse feestavond aan het eind van het visseizoen 1983. De datum is vastgesteld op vrijdag 28 oktober. Dit ge beurde tijdens de jaarverga dering van De Schelde in Het Wapen van Zeeland te Hoofd plaat. In april 1948 startte de vereniging in het café van de familie Van Acker aan de Ha venstraat. In die tijd kreeg men be kendheid door de organisatie van de internationale viswed strijden, die toen al veel be langstelling trokken. De vere niging verhuisde in 1973 naar een ander clublokaal, café Westend. De Schelde heeft nu sedert enkele jaren haar domicilie in Het Wapen van Zeeland een lokaal dat pas is opgeluisterd met een fraaie prijzenkast, een ontwerp van secretaris A. Scherbeijn. Het ledenaantal bedraagt 95, waaronder 45 ac tieve vissers. Meer dan de helft van de leden is woonach tig buiten Hoöfdplaat. Het bestuur bestaat uit vijf personen. Tijdens de vergade ring werd besloten om de con tributie niet te verhogen. Di inleg per wedstrijd voor senio ren werd verhoogd van ƒ5,- naar ƒ6,-. De vriendschappe lijke clubwedstrijden tegen De Zeekrab zullen ook dit jaai plaatsvinden. WALSOORDEN - De provin cie Zeeland wil terdege onder zoeken wat er aan de hand ie met een aantal weilanden in de buurt van walsoorden. De weilanden zijn volgens TNO verontreinigd met koolwater stoffen in een dermate grote hoeveelheid dat grazend vee er schade kan kan ondervinden. Het provinciaal bestuur wil het betrokken terrein laten bemonsteren door deskundi gen die tevens kunnen beoor delen in hoeverre de veontrei- niging van invloed kan zijn op de gezondheid van dieren. Een en ander antwoordt het pro vinciaal bestuur op vragen van het CDA-statenlid Th Baert. De prijsvissers van De Schelde. FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - Ongeveer veertig Belgische en Neder landse leden van de zeehengelvereniging De Schelde te Terneu zen vierden zaterdagavond in de Krokodillenbar te Klooster zande de jaarlijkse feestavond. De vereniging, die als enige in Zeeland vanaf een boot in de Westerschelde haar clubwedstrijden houdt en dat twaalf keer per jaar, huldigde tevens de clubkampioenen van 1982. Na een gezamenlijke maaltijd werd de avond verder doorgebracht met oud-Vlaamse spelen. Verder werd muzikale medewerking ver leend door het dansorkest Frans Bonne. Ook in het zonnetje ge zet werd C. Scheele te Terneuzen die als eigenaar van een boot al tien jaar met sportvissers de Schelde opgaat. Clubkampioen 1982 werd, en dat dan voor de derde keer, in successie de heer A. Timmer te Terneuzen met 9960 punten. Tweede werd A. de Pauw met 9080 punten, derde R. Feirman met 9060 punten, vierde D, Devolder met 8770 punten en vijfde D. Verstraeten met 6280 punten. Van onze correspondent LAMSWAARDE - In café De Vier Jaargetijden vierde het bestuur van de basiseenheid „Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen" met de leden van de contact commissies Graauw, Lams- waarde en Terhole het zilve ren dienstjubileum van de wijkverpleegkundige Marja de Schrijver. De voorzitter van de basis eenheid, P. de Schrijver, sprak de jubilaris verschillende lo vende woorden toe en memo reerde verschillende feiten uit het verleden. Aan het slot sier de hij haar met het zilveren kruis van het kruiswerk en overhandigde hij haar een zil veren legpenning van het Zeeuwse Kruis. Ban de basis eenheid kreeg zij een envelop met inhoud. De voorzitter van de kern Lamswaarde J. Broeckaert sprak namens de drie kernen Graauw, Lamswaarde en Ter hole en bracht veel dank aan de wijkverpleegkundige, die gedurende 25 jaar hoofdzake lijk in deze drie kernen ge werkt had. De hoofdwij kverpleegkun- dige zuster M. Vereecken sprak namens alle verpleeg kundigen, waarbij zij een ver gelijking trok tussen het wijk- werk van vroeger en tegen woordig. Zij overhandigde haar een cadeaubon. Mevrouw De Waal-Temmerman schonk de jubilaris bloemen namens de bewoners van Graauw. Hierna volgde nog een gezellig samenzijn van de aanwezige bestuurders. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De vernieuwde weg Groede-Oostburg wordt zaterdag 5 februari officieel voor het verkeer opengesteld tijdens een trimloop. Deze trimloop wordt georganiseerd door het Oostburgse gemeentebestuur in samenwerking met de dorpsraad en de dorpsvereniging Groede. Gestart wordt om 14.00 uur vanaf De Drie Koningen in Groede. Geoefende lopers spoeden zich richting waterto ren in Oostburg om vervolgens weer in Groede terug te keren (twaalf kilometer). Voor de minder geoefende trimmers, de hele jonge en de hele oude, is het mogelijk een aangepaste afstand (rond vier kilometer) af te leggen. Gelijktijdig met de trimmers starten in Oostburg van af de watertoren het college van B en W en de raadsleden. Zij leggen het parcours evenwel op de fiets af. Na volbrenging van de loop ontvangt elke deelnemer een herinneringsvaantje en een consumptie. kiaf

de Stem | 1983 | | pagina 6