de4in1krant" In kader van actiemaand 348 Kunstverkoop voor Haïti in Terneuzen levert 3000 op FNV IJzendijke huldigde jubilarissen nngen m c.v. (ennismaking verstopt? irstopt? iaat defect? V. - S.P.D. - L.O jlsk. DE STEM MAANDAG 31 JANUAR11983 Hirsdiploma's lel. 656572 KLEINTJE |llen 076-653770 ïkantoor of 3487 Made ïld 076-140743 EXTRA KLEINTJE lonnet ïrij Peter Rijnders aat defect leubelstofferen ervice shop B.V. fc? Nieuw dak? t? Riool service lerderij W. Braat loen! op Zoom Voor 10.000 aan apparatuur weg in Breskens iiiMMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiMiiiiiMiiiiimiiiiMiiiiiiiimiiiiiiiiiiMiiMMiiimiiiiMiiiMMiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimmiiiiiiiiiiiimiiiiimiiiiii Kippen zoeken dekking Ernstig gewonde bij ongeluk in Kloosterzande politierapport albureau IM BREDA i - Engels - Spaans Italiaans - Turks ids voor buitenlanders in bepalen. Tel. 076-141470 en KLEINTJE nu non IREFZEKERDER dan voor leen Ir Brabantse Leerganaen tel. 076-710599. -555~a-*c VAN ZEELAND T15 PAGINA ZEELAND 1 lathenessestr. 192, Breda 1g 31 januari van 19 30 J Parkzicht, Paul Windhau- Ireda 4ACE-FIETS te koop Haagweg 249, Breda, 07fi! 143349. ÏEen nieuw pluspunt in uw Ireclame iHet plaatsen van een IklEINTJE vormt een we- Izenlijke bijdrage tot hel Irealiseren van uw doel m 11-5 jaar, inlichtingen ba (intermediair) 500,- ook 1 e en 2e hyp. jitermediair). Ook voor hy- Igen. Autoverzekeringen tol - FOTO WILLEM MIERAS Maak een reclame met een Het helpt De bijstandsvrouwen krijgen soep uitgereikt bij het CDA-Kamerlid Beinema Bij standsvr ouwen eten bij Kamerlid JONGEMAN 19 jaar wil gaarne in kontakt komen met lieve huiselijke jonge vrouw tot 21 jaar, geen bartype. Br. o nr, 933938- I 12, JONGE MAN 38 jaar met eigen huis en auto. Zoekt lieve huiselijke jonge vrouw om samen de een zaamheid op te lossen. Kind geen bezwaar. Br. 0. nr. 933939-12. Juur service huis voor antiek-klassiek- Baandags gehaald - vrijdags la. Tel 076-611537. bt direct. Tel. 076-131092 tlin. Vrijblijvend prijsopgave. V5, Breda, tel. 877239. ben? Rioolwerkzaamheden. Jan Ginneken, Breda, 076- |aal 01640-65011. |ndig en snel aan huis 'Sterhout, tel. 01620-59785, goftop Breda. 076-710526. 75,- J. v. Endschot. 076- talen. 1517. Vrijblijvend prijsopgave en. 00167 OKSbv ian de top uitstek! MIDDELBURG - „Hier kunnen ze een paar dagen op teren", moet rweede Kamerlid voor het CDA, M. Beinema zaterdag hebben gedacht loen hij ongeveer vijftien bijstandsvrouwen en hun kroost op een pan [oedgevulde zelfgebrouwen bruine bonensoep met brood tracteerde. Onder het motto 'kies je igen kostwinner' hadden deze 'rouwen zichzelf voor de unch uitgenodigd in de wo- ling van de parlementariër in liddelburg. Met deze daad rerd de actiemaand van de 'ijslandsvrouwen tegen de ezuinigingen van de regering ifgesloten. De lunch bij Beinema werd oorafgegaan door een de- Jonstratieve optocht door liddelburg. Voor het huis van et Kamerlid hield Henriëtte (ondergem, woordvoerdster an het actiecomité vrouwen 1 de bijstand, een korte toe- praak. Wij komen bij u eten om- lat u dicht bij de keuken zit raar zeer onsmakelijke waarvallende gerechten wor- len opgediend. Wij zullen de jolitici hier en in Den Haag na deze actiemaand blij - [en volgen om te zien of onze «en op enigerlei wijze wor- |en ingewilligd", aldus het ac- iecomité. De eisen van de bij- jandtreksters zijn onder meer gulden per maand erbij, ifschaffing van het kostwin- lersbeginsel, recht op onder- 'ijs met behoud van uitke- 'ing, compensaties in verband "et de stijgende kosten van let levensonderhoud, recht op staalde arbeid en meer en ster betaalde kinderopvang, loor het huis van Beinema iosteerde zich ook een andere ktinimumleider. Met een lange '«hengel in de hand toonde [ffl op leeftijd zijnde WAO-er j® solidair met de vrouwen. 1 WÜ WAO-ers hopen dat e regering daden stelt en zelf 'jvoorbeeld tien procent wed- wlevert. Maar als Den aag niet luistert en doorgaat et deze oneerlijke bezuini- ibgswoede zullen er ruiten '«euvelen. Als het moet gaat et alleen de vaste oeverver- inding niet door, maar slui- j.n °°k de veerdiensten en ^eelanbrug", protesteerde ^arbeidsongeschikte henge- taomboter Nadat Beinema een petitie j. °ntvangst had genomen "den de vrouwen en kinde iet aaü tafel' ^et gezelsehap zich de soep goed smaken ee[J kind deelde met een blij 'rht mee; "Mama er zit iiia roomboter op dit brood". ns het eten wisselden zo- Beinema, zijn vrouw en to ,a.anwezige Tweede Ka- Wjd voor de VVD, J. te »Uo met de bijstandsvro- kon" Van ^dachten. Beinema J "tets concreets beloven. een leenbijstand, Zo'n lening is bijna altijd fataal doordat de bijstandstrekkers steeds diep er in de schulden komen. Ver der moet er verbetering ko men in de studiemogelijkhe den zodat ook deze vrouwen kans hebben op een baan", al dus het Tweede Kamerlid. Over deze actie zei hij: „Op deze manier wordt je van dichtbij met je neus op de fei ten gedrukt". J. te Veldhuis deed de vrou wen wat suggesties aan de hand. „Zoals de eisen nu zijn geformuleerd hebben wij er niet zoveel aan. Jullie moeten met hardere cijfers en feiten komen om de ideeën te ver sterken. Een exacte beschrij ving van wat jullie tekort ko men, zou zeer handig zijn. De eis van 400 gulden erbij is te ongenuanceerd", aldus Te Veldhuis, die de vrouwen waarschijnlijk binnenkort ontvangt voor een tweede lunch. Dan zal ook PvdA-Tweede Kamerlid Van der Doeff wor den uitgenodigd. Na het eten verlieten de bijstandsvrouwen het pand met de woorden: „We hopen niet dat we binnenkort verplicht zijn voorgoed bij u in BRESKENS - Een inbraak bij de eiektriciteitszaak Electore in Breskens leverde een buit van 10.000 gulden op. De buit bestond uit drie video-recor ders, drie draagbare stereo radio's en nog een kleine cas sette. Er wordt een onderzoek in gesteld. Er zijn enige vinger afdrukken gevonden. huis te trekken. Dat zou zowel voor u als voor ons geen ideale situatie zijn. Maar als er niets veranderd zullen we wel moe ten". Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De reizende tentoonstelling van Haïtiaanse volkskunst, die afgelopen vrij dag en zaterdag het Varens centrum in Terneuzen aan deed, heeft bijna 3000 gulden aan verkoopresultaat opgele verd. Ruim 300 bezoekers kwa men een kijkje nemen tijdens de expositie, die was ingericht door de hulpverleningsorgani satie COHAN (Cooperation Haïtiano-Néerlandaise). Deze organisatie is twaalf jaar ge leden opgericht door de Ne derlandse pater Quirinus Muth en houdt zich niet bezig met grote projecten, maar met ontwikkelingshulp op kleine schaal voor mensen en gezin nen in Haïti die in nood verke ren. De collectie die in bet Va renscentrum werd getoond omvatte naast typische voor beelden van primitieve Haï tiaanse schilderkunst, ook houtsnijwerk en beeldjes. De organisatie COHAN za melt ook gebruikte kleren in, die worden opgestuurd naar Haïti. Het verzameladres in Terneuzen is het bedrijf van Aug. de Meyer aan de Zwe- denwes. De FNV-jubilarissen van de afdeling IJzendijke Van onze correspondent IJZENDIJKE - De Bouw- en houtbond FNV afdeling IJzen dijke, heeft afgelopen zater dagavond tijdens een gezellige feestavond enkele jubilarissen gehuldigd Pol de Jaeger (40 jaar) en Charel de Jaeger (25 jaar) ont vingen uit handen van dis trictsbestuurder Gerard Klein een cadeau. Beiden mochten ook een speld in ontvangst ne men, terwijl er voor de echtge notes een bos bloemen was. Ook Herman Driessens (25 jaar penningmeester) werd gehuldigd, en mocht zowel na mens het FNV als namens de afdeling een cadeaubon in ontvangst nemen. Nadat voorzitter C. Dellaert en secretaris H. Corijn het jaarverslag hadden gepresen teerd, nam Gerard Klein, de districtsbestuurder, het woord. „De sociale zekerheid, die wij met z'n allen moeizaam hebben verworven", aldus Klein, „dreigen we nu te ver liezen, maar we zullen deze ze kerheid overeind moeten hou den. 1983 zal het dubieuze jaar worden, waarin velen van u en collega's die werkloos zijn, hun eigen huis dienen op te eten. Dit is ongehoord". Hij ging er nog verder op in: „jaren hebben velen geen va kantie gevierd om een huisje op te bouwen. Nu krijgen ze hiervoor de straf gepresen teerd". Verder sprak de districtsbe stuurder over de onderhande lingen betreffende de prijs compensatie. „We hebben met z'n allen besloten de prijscom pensatie per 31 december en 1 juli in te leveren", vervolgt Klein: „in een principe-ak koord kwamen wij overeen - FOTOWIMKOOYMAN met de werkgevers, dat daar tegenover zes verplichte vrije dagen zouden staan. Het res tant zou in een werkgelegen- heidsfonds worden gestort. De werkgevers zijn nu weer tegen het akkoord". En over de toekomst zei Klein: „we zullen door de in stelling van de regering en de werkgevers nog jaren moeten vechten om de sociale zeker heid te handhaven". Na afloop van deze toespraak genoten de IJzendijkse FN V-leden van een heerlijk diner, en stortten zich daarna vol overgave op de dansvloer. zijn er twee punten die dark!'l20n^er onder de aan- Plaat brenSen-In de eerste kom moet er verandering Blen in het uitbetalen van iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiifiiifriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Het weekeinde leek zo mooi te beginnen: een strakblauwe lucht en een zonnetje op zater dag. Gisteren kregen we een herhaling van de herfst met harde regenvlagen en veel wind. Het was zulk hondeweer dat de kippen van cafe- en pomphouder Lippens van de Nieuwlandse Molen bij Bier vliet dekking zochten onder de tankwagen van hun baas. Door de plotseling opste kende storm, windkracht ne gen, kwamen zondag op de Westerschelde nog een aantal schepen in moeilijkheden. Sleepboten van de Unie van - FOTO «VIM KOOYMAN Redding-en Sleepdiensten en van Willem Muller brachten drie op drift zijnde schepen te- rue naar hun ankerplaats. oRS-slepers trokken ook een schip met diepvrieslading en een defekt koelsysteem naar de Sloehaven. Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - Zon dagmorgen om 02.10 uur kwam de automobilist M. G. uit Kloosterzande vanuit de richting Kruispolder-haven gereden op de Pres. Roosevelt- straat. Net voorbij de kruising met de Schapersdijk is de auto door onbekende oorzaak tegen een rechts van de weg staande boom gebotst. G. en zijn mede-inzittende De B. uit Kruispolder-haven zaten bekneld in het voertuig. G. kon door de politie worden bevrijd en hij werd met een hoofdwond en een linkerarm breuk naar het St. Liduinazie- kenhuis in Hulst overge bracht. De B. moest door de opge roepen vrijwillige brandweer worden bevrijd uit zijn benar de positie. Hij werd met ver moedelijk enkele beenbreuken naar het Academisch Zieken huis in Gent vervoerd. De auto was total loss. Naar de politie meedeelde bleek G. onder in vloed te verkeren. AXEL - Zondagmorgen om streeks vier uur raakte de be stuurder van een personenau to, A.F. te Axel, rijdende over de Lageweg de macht over het stuur kwijt. Hij geraakte in een slip en kwam tot stilstand tegen de omheining van een crossterrein, waaraan, evenals aan het voertuig schade ont stond. F. werd onderworpen aan een bloedproef. CADZAND - Op de St. Jans- dijk is ten gevolge van de har de wind zondagavond een knotwilg omver gewaaid. De rijkspolitie heeft de knotwilg van de weg gehaald, waardoor het verkeer weer doorgang kon vinden. GOES - In de de Graafstraat is de 64-jarige alleenwonen- den C. Brand dood in zijn wo ning anagetroffen. De man is een natuurlijke dood gestor ven. f GRAAUW - Zondagmorgen om ongeveer 05.00 uur kwam de autobestuurder P. de C. uit St. Jansteen de Dorpsstraat in Graauw oprijden vanuit rich ting Kruispolder. De auto raakte in een slip, ramde een verkeersbord en kwam tegen de trap van perceel 64 tot stil stand. De C. bleek onder in vloed te verkeren. Zijn auto was total loss, terwijl het ver keersbord en de trap werden vernield. HULST - In de nacht van za terdag op zondag werden op het Godsplein in Hulst vernie lingen aangericht aan een aantal daar geparkeerde auto's. Er werden enkele bui tenspiegels afgerukt en een antenne afgebroken. HULST - Uit de personenauto van H. H. uit Sluiskil, die stond geparkeerd op het C. de Vosplein in Hulst, werden za terdagnacht zijn paspoort, rij bewijs, bootkaart en deel 1 en 2 van het kentekenbewijs ont vreemd. Toen H. omstreeks 00.20 uur bij zijn auto kwam zag hij enkele jongelui in de auto zitten, maar uit angst durfde H. niets te beginnen en de jongelui gingen er onge moeid vandoor. HULST - Tijdens een ver keerscontrole hield de politie zondagmorgen om 02.00 uur bij de Stadsschuur in Hulst een Belgische personenauto aan, bestuurd door L. L. uit Merelbeke. Deze bleek te veel gedronken te hebben. IJZENDIJKE - In het bejaar denhuis Emmaus is zaterdag avond overlast van gas gecon stateerd. Uit een ingesteld on derzoek bleek dat de centrale verwarming defect was, waardoor de kelders vol gas kwamen te staan. De techni sche dienst heeft het euvel verholpen. KLOOSTERZANDE - Tijdens een rijdende verkeerscontrole in Kloosterzande hield de rijkspolitie zaterdagnacht om 00.30 uur een personenauto staande, die werd bestuurd door R. F. uit Hulst. Toen de politiemannen de auto wilden controleren pleegde F. hierte gen verzet. Als reden gaf hij op dat hij bang was dat hij zijn auto zou kwijtraken. De poli tie constateerde dat de auto inderdaad in slechte staat ver keerde, maar bovendien bleek F. ook onder invloed te verke ren. F. werd voor onderzoek naar het politiebureau overge bracht, maar mocht later ver trekken. MIDDELBURG - Op de krui sing Laan der Verenigde Na- ties-Sandberglaan verleende zaterdagmiddag een perso nenauto, bestuurd door de 75- jarige G. S. uit Vlissingen geen voorrang aan een personenau to welke bestuurd werd door de 26-jarige F. v. d. B. uit Vee- re. Door de aanrijding werden bestuurder S. en zijn 72-jarige echtgenote dusdanig gewond dat zij overgebracht zijn naar het Bethesdaziekenhuis in Vlissingen. Beide auto's waren total loss. OOSTBURG - Vrijdagavond omstreeks middernacht is in de Cha-cha-bar aan het Een- hoornpiantsoen de totale ge luidsinstallatie meegenomen, het gaat hier om een mengta- fei, een aantal boxen en een recorder, het bleek dat de bar- houder niet in het bezit was van de vereiste muziekver- gunningen. Toen de rijkspoli tie zaterdagavond wederom controle uitoefende bleek de man wederom muziek te ma ken, dit via een jukebox, en om 20.30 uur werd ook deze juke box meegenomen naar het bu reau omdat bij nog steeds niet in het bezit was van de vereis te muziekvergunningen. OOSTBURG - In hotel Du Commerse heeft P.E. uit Bres kens zaterdagavond vernielin gen aangericht, het ging hier om een reclamebord in het ho tel. SAS VAN GENT - De mo torrijder J. van H. te Axel kwam gistermiddag rijdende over de Kapellestraat met zijn voertuig te vallen. Via de berm kwam hij in de sloot te recht. Hij werd met verschil lende verwondingen overge bracht naar het Julianazie- kenhuis te Terneuzen. Het voertuig werd zwaar bescha digd. SLUIS - Bij restaurant St. Jan aan de Kaai is een poging tot inbraak gedaan. Dit zou in de nacht van zaterdag op zondag moeten zijn gebeurd, en men heeft via een schuifraam ge tracht binnen te komen. Ook bij garage Murijn heeft men middels een raam, toegang tot de garage gekregen. Er wordt aan wisselgeld 240 gulden ver mist en 2000 Belgische fran ken. SLUIS - aan de Kaai bij bar Jopie is een bromfiets, eigen dom van J.J.M. uit Breskens gestolen. Op de brommer za ten een tas met een helm, een regenpak en andere kleding stukken.

de Stem | 1983 | | pagina 5