otto's: ginder subsidie voor Goese vrijwilligers „Verscherpte controle op aangiften is nodig" Ketelkwestie houdt raad Sluis bezig llegale >er jaar MEUWE PLANNEN OP STAPEL PLAATSELIJK NIEUWS 50 min Oostburg huldigt sporters Deltadienst-topman is benoemd in Groningen Teja v. Hoften etaleert kunst in Middelburg 3INAZEELAND, JAT^AG29JANUARM9M PAGINA ZEELAND 4 VAN ZEELAND loed {EEN PART-TIMER VOOR VRIJIVILLIGERSCENTRALE )uumpje dit weekeinde j^eer actief OOSTBURG - De nieuwe turn- en gymvereni ging Oostburg, die deze week zijn eerste oefen avond beleefde, is zeer succesvol gestart. Kijkdoos Geen winkel Plaatselijk nieuws 3iervliet Hoek Westdorpe DIRECTEUR RIJKSBELASTINGEN TIMMERMANS NEEMT AFSCHEID Fraude „Blote eigendom" Welwillend Schoondijke Oostburg markten T16 ran een onzer verslaggeven )OSENDAAL/DEN HAAJ Je illegale lotto's en de Ve,l top van Duitse lotto-fon ■ren zorgen in ons land nj n geschatte jaarlijkse om n 150 miljoen gulden. ;ide spelen zijn ieder so or de helft van dat bedrag Die schatting maakt dirJ ur J. Zwartjes van de SM ïg Nationale Sporttotalfc r (SNS), de club die de of» ;le lotto en toto organiseren grond van eigen informat] inlichtingen van de politiel In West-Brabant probe»] onderwereld die de illegal] tto's organiseert ook vo n de grond te krijgen n ■n 'Stadslotto'. (Zie st ijdag). Die pogingen verlopen ove gens niet zonder problemen, ■el winkeliers zeggen nee tel :n de organisatoren, mogj k ook uit angst voor i raffen die op dit soort activl iten staan. De wet op J msspelen geeft als maxim] m twee jaar cel en 50.000 gul] en boete. En de rij kspolitij udenbosch rolde na drie we ;n een bescheiden begor tadslotto' op. De illegale broeders hebl iet die 150 miljoen inmidde 2/3 van de SNS-omzet (2 ln) bereikt. Zeer tot leedwi ■n van directeur Zwartjes 4 m ook spreekt van een 'alarj erende ontwikkeling'. „Dij gnalen over de illegal adslotto heb ik ook doorge regen van vereniginge inkeliers en streekagente aatst nog uit Eindhoven aar ook uit het noorden el osten van het land. Ik atten- eer justitie daar natuurlijl 5. Want ik hoop dat een da ordt opgeworpen tegen de oed". Het 'eigen initiatief' berokj int de echte Lotto schaé naar biedt de onderwerel jok een stroom van inkomst m andere 'projecten' mee mancieren. Volgens directe. ,wartjes heeft vooral in d andstad elke grote stad meer! ere illegale lotto's. „Die or.:] rikkeling baart ons ernst! orgen en ik hoop dan ook en actiever opsporingst eid", aldus de directeur vaij e Sporttotalisator. een hiertoe strekkende motie aan. In een vorige vergadering had het college van B en W reeds voorgesteld de subsidie voor het komende voorjaar volledig stop te zetten. Daar over staakten toen de stem men. Een tweede stemming bracht nu meer licht in de zaak. Hoewel de meerderheid van B en W vasthield aan zijn standpunt dat het werk van de centrale door alleen vrijwilli gers moet kunnen worden voortgezet, lanceerde wethou der De Graag (VVD) het idee tot uiterlijk 1 januari 1984 een subsidie te verstrekken voor een beroepskracht die twintig uur per week werkt. Partijge note Van de Graag, de CDA- fractie de meerderheid van de Van onze correspondent I rf»ES - De Goese Vrijwilli- Ijerscentrale gaat vanaf 1 mei ffci wat minder subsidie ont vangen dan voorheen. In plaats van anderhalve horoepskracht wordt nu alleen L maar een part-timer ge subsidieerd. De Goese ge meenteraad nam donderdag llllllllllllllliIllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllIllllllllllllllllllllllllllilllllllllllIltllllllllllllllllllllllllllillllllllllllillllllllllllllllliillllll PvdA-raadsleden schaarden zich daar achter. De SGP-fractie, aanvanke lijk voorstander van volledige subsidie, sloot zich later bij de wat aangepaste motie aan. Te genstemden Van der Merwe (D'66), Van Oosten (PPR) en Ehrens (PvdA). De raad stemde voorts in met de aanleg van een par keerterrein bij het nieuwe NS- station. De kosten daarvan zijn ruim 650.000 gulden. De raadsleden Van Oosten (PPR) en Heerebout (PvdA) drongen tevens aan op meer stallings mogelijkheden voor fietsen. Wethouder De Leeuw zei toe dit te onderzoeken. Hij deelde verder mee dat het nieuwe stationsgebouw is aangepast voor gehandicapten. Succesvolle start voor Oostburgse turnclub [IEUWVLIET - De West- euwsch-Vlaamse natuurbe- thermingsvereniging 't Duumpje is dit weekeinde »eer erg actief. Vandaag gaat de knotploeg fan het werk in de buurt van (lieuwvliet, waar langs het af wateringskanaal aan de Mos- ieidijk een 250 meter lange neidoomhaag wordt gesnoeid. Deze haag is aangetast ge feest door het bacterievuur, maar Duumpje ziet er weinig lieil in de hele meidoorn maar kappen. „Daarvoor is deze ftruik een te belangrijk eie- ment in het landschap", aldus Voorzitter Thijs Kramer. Morgen (zondag) houdt de fereniging in samenwerking net de Oost-Zeeuwsch- laamse vogelwacht De fiteltkluut een excursie rond Braakman. De wandeling ongeveer tien kilometer ang, duurt zo'n uur of vijf en ftaat onder leiding van Henk astelij ns. De excursie start km negen uur aan de ingang kan De Braakman. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De gemeente Oostburg gaat vrijdag 4 februa ri de sportlieden en -teams huldigen die vorig jaar een kam pioenschap hebben behaald of een uitzonderlijke prestatie hebben geleverd. De huldiging vindt plaats in de raadszaal van het ge meentehuis en ze begint om 19.30 uur. Na een toespraak door voorzitter H. Otte van de huldigingscommissie zal burge meester C. Spijkerboer namens de gemeente de kampioenen lauweren. Van onze correspondent Van een onzer verslaggevers ZIERIKZEE - Ir. B. Dessing (34), hoofd Bedrijfseconomische Zaken van de Deltadienst van Rijkswaterstaat in Zierikzee, is met ingang van 1 juni benoemd tot economisch directeur aan de Rijksuniversiteit te Groningen. Ir. Dessing hield zich bij Rijkswaterstaat bezig met de finan- cieel-economische aspecten van de Oosterscheldewerken. Zijn benoeming in Groningen is een uitvloeisel van het beleid van de overheid om tot uitwisseling van deskundigheid te ko men. Ir. Dessing wordt opgevolgd door ir. drs. H. Smits (32), thans hoofd van de meetafdeling van Rijkswaterstaat. In totaal honderd mei&r jes en jongens kwamen naar de gymzaal van de openbare lagere school in Oostburg. Ook was er veel belangstel ling langs de kant te bespeu ren, want een dertigtal ouders kwam de handelingen van de kinderen gadeslaan. Initiatiefnemer Patrick Boussen hield de kinderen be zig met spelletjes en enkele gymoefeningen. Het grote suc ces kwam bij hem ook als een verrassing. „Aanvankelijk zag ik niemand en dacht: dat wordt totaal niks. Daarna ech ter zag ik ze in groepjes bin nenstromen", zo zei hij. „De vraag is nu of men het zo leuk gevonden heeft dat alle kinde ren nog terugkomen. Een splitsing in groepen is dan wel noodzakelijk". De kennismakingsavond was gratis. Voor de volgende avonden zal het lesgeld 1,50 per keer bedragen. Iedere week zal Boussen de leden hun gym- of turnoefe ningen laten uitvoeren. Maan dag van 15.45 tot 16.30 uur: kinderen van vier en vijf jaar; van 16.30 tot 17.15 uur: kinde ren van zes en zeven jaar; van 17.15 tot 18.00 uur: kinderen van acht en negen jaar. De woensdagmiddag reserveert Boussen waarschijnlijk voor de ouderen van ongeveer tien en elf jaar. Dan wordt waar schijnlijk om 13.30 uur begon nen. Verder heeft Boussen het plan opgevat om met een sportschool te beginnen. Hij zou daar onder andere lesge ven in ritmische gymoefenin gen, conditietraining en even tueel body-building. Tenslotte voelt hij er veel voor om te be ginnen met een groep mensen die werkloos zijn, en die hun vrije tijd willen vullen met sporten. Hij denkt hierbij aan het puur recreatief bezig zijn of aan conditietraining. Teja van Hoften voor haar etalage. Door Janna van Veen MIDDELBURG - Het alter natieve kunst-circuit in de Zeeuwse hoofdstad lijkt te zijn doodgebloed. Passeerden grensverleg gende activiteiten in een atelier (Breestraat 73) en in het Sterrenwachtgebouw menigmaal de revue, op dit moment moeten de kunst liefhebbers genoegen nemen met een meer geciviliseerde tentoonstellingsruimte als De Vleeshal. Wie echter een opmerk zaam wandelaar poogt te zijn, of wie groente en brood uit buurtwinkeltjes in het centrum betrekt, heeft de kans toch nog iets verras sends te ontwaren: een in trigerende etalage. De 31-ja rige Teja van Hoften, beel dend kunstenares, kocht een jaar geleden een huis met etalage in de Breestraat, nummer 47-49, in Middel burg. Vrijwel onmiddellijk zocht zij contact met vrien den (over het algemeen zelf kunstenaars) en nodigde hen uit „iets in de etalage te doen". „Ik heb die etalage toch en het is een zinnige manier om de straat wat op te vrolij ken", redeneert Teja. En: „Ik kan natuurlijk ook steeds werk van mezelf in die eta lage zetten, maar de verras sing wat die ander er mee doet is juist zo leuk. Deze etalage is net zoiets als een kijkdoos". Teja van Hoften is kera miste. Zij kwam ongeveer drie jaar geleden vanuit Amsterdam naar Middel burg. Haar opleiding volgde ze aan de academie voor beeldende kunst in de hoofdstad en die in Kopen hagen. Zij maakt momenteel gebruik van de beeldende kunstenaars regeling (BKR). Het is overigens niet Te- ja's bedoeling dat alleen kunstenaars iets met de eta lage doen. „In het begin kwamen er wel alleen kun stenaars, maar dat komt omdat de meesten van mijn vrienden nu eenmaal dat beroep hebben. In principe kan iedereen van de etalage gebruik maken". De keramiste tekent daar - FOTO WILLEM MIERAS wel bij aan dat zij geen win keltje wil worden. „Ik vind het niet leuk wanneer men sen iets te koop gaan aan bieden in de etalage. Het is de bedoeling dat er iets met de ruimte gebeurt en dat dat beeldend is. Het is iets an ders wanneer iemand bij voorbeeld zelf kleren maakt en die mooi in de etalage drapeert. Dan mag er van mij ook een kaartje bij met daarop: daar en daar zijn deze spullen te koop", legt Teja uit. De etalage mag ook infor matief zijn. Enige tijd gele den maakte vogeleilandbe waker-Kees de Kraker (van het vogeleiland Hompelvoet bij Burgh-Haamstede) een etalage van zijn bevindin gen op het eiland. Voorlopig nodigt Teja iedereen uit (be halve puur commercieel of puur politiek) om een week of drie iets in de etalage te laten zien. „Zolang ik er zin in heb ga ik hiermee door", besluit Teja. Op dit moment is in de etalage een werkstuk te zien van een studente van de pe dagogische academie in Middelburg, Caroline de Ligt. Zij doopte spaghetti, kattebrokjes, macaronie en tuinslangen in rode verf. Het geheel biedt een vrolijke aanblik die zelfs een grote verhuiswagen in de straat even deed stoppen. iiiiiDiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiH^ 0P1 maart a.s. gaat de heer N.G. Timmerman, directeur Rijksbe lastingen in de provincies Noord-Brabant en Zeeland en dus baas over alle belastinginspecties, ontvangkantoren en bureaus van de rijksaccountantsdienst in Zuidwest-Nederland, met pen sioen. De heer Timmerman, geboren in Zierikzee, begon veertig jaar geleden bij de dienst invoerrechten en accijnzen in Rotterdam. In de loop der jaren vervulde hij uiteenlopende functies binnen de belastingdienst in diverse steden. In 1977 werd hij benoemd tot directeur Rijksbelastingen, gevestigd in Breda. In verband met zijn afscheid had De Stem een gesprek met de heer Timmerman over met name de (verslechterde?) belasting- moraal in ons land. Ivenementencommissie laandag 31 januari houdt he venementencomité Biervlie en vergadering in het voor- palig gemeentehuis, aanvani 9.30 uur. Op de agenda staa i.a. koninginnedag 1983 en 0 kinderfeesten bij de vierini an het 800-jarig bestaan val 3iervliet. ursus bloemschilderen - Woensdag 2 februari start in iervliet een cursus bloem- rhilderen in café Het Oudi aedthuys. De cursus bestaat it vijf lessen van elk twee ur. Er zal worden geleerd om iepaalde decoraties te maken P kleine voorwerpen en later nisschien ook op kastjes. De es begint 's middags om 14.W iur en duurt tot 16.00 uur. Bi] 'oldoende deelname wordt e' pok 's avonds les gegeven en vel van 17.00 tot 21.00 uur. OP* ;even voor de cursus of ink' natie: Willy de Bruyne, lanstraat 8,4524 AJ Sluis. Jingo - Zaterdag 29 januaf ïoudt de Hoekse voetbalver liging een bingo in de kant! lan het voetbalveld. Alle led an donateurs zijn welkom- lingo begint om 20.00 uur. Prijskaarting - In de P°^e' bar bestond een goede belSK stelling voor een prijskaart™ van de plaatselijke N.K.V--®. deling. Vierentwintig kaar liefhebbers deden mee. De u slag was: 1. mevrouw de Ge Sas van Gent, 2. mevrouw Nieulande, 3. H. van Vooren, F. Audenaerd, 5. R. DeWjJ^ Westdorpe. De wedstrijd beien werd rennen d gewonnen -,e mevrouw E. de Rijcke, tw«"( was mevrouw Y. Blomt"3 De volgende N.K.V.-kaan vindt plaats op zondag ijr bruari 's middags om drie u in het Oude Raedhuvs. Topbiljart - Topbiljartdj Oud Raedhuys speelt avond 29 januari een vrie schappelijke wedstrijd Marinet uit Philippine- wedstrijd wordt gespeeld1 zaal bij J. van der Pluijm, aanvang 19.00 uur. Van een onzer verslaggevers BREDA - „Er zijn nog genoeg mensen die in hun vaandel hebben ge schreven; 'Gun de fis cus wat hem toekomt'. Maar een verscherpte controle door de belas tingdienst van de aan- giften is inderdaad no dig. Want we zijn indertijd na eerste op bepaalde groe- jjfo gerichte acties, zoals schuimkraag' en 'Goud- 'i erg geschrokken van e resultaten en soortgelijke cues zijn in de toekomst "let uitgesloten. Maar ik eet niet of je in dit verband van 'belastingmoraal' oet spreken. Misschien is et meer een kwestie van mentaliteit, godsdienst of tatsoen." Directeur N.G. Timmer- an van de Rijksbelastin- s n in (je proVincies Noord- {il,f.ant en Zeeland doet elllk zijn best om in zo senuanceerd mogelijke be- h'hgen uit te leggen hoe raai'™et "de belastingmo- h In °.ns land is gesteld. '1 wil niet met zoveel E.en zeg§en dat er de laren sprake is van ten yers'echtering. „We we- snt-a eigenlijk ook niet zo niptWant we beschikken fer„ vergelijkbare cij- knnó- is det zo' dat ge- C.met aangiften vroeger sporadisch aan het licht kwam. door gebrek aan coördinatie tussen de diverse inspecties. Het rapport van de commis sie Bijsterveld over belas tingfraude in ons land heeft een aantal jaren geleden pas vele ogen geopend. Toen bleek dat met één, misschien wel twee op de drie aangif ten wordt geknoeid". De heer Timmerman wenst duidelijk onderscheid te maken tussen fraude en constructies. „Van fraude is sprake wanneer men bewust maatregelen neemt om te knoeien. Bij constructies, of trucjes, tracht men langs de mazen van de wet te glip pen. Het is de vraag of dat laatste oneerbaar is, vooral ook omdat de bedoelingen van de wet niet altijd even duidelijk zijn. Maar ik kan me wel kwaad maken over iemand die publiekelijk af geeft op de belastingen, ter wijl hij uiteindelijk - dank zij de trucjes die de wet zelf mogelijk maakt - bij zijn aangifte in staat blijkt tot een negatief inkomen te ko men. Ik vind dat je dan je mond moet houden. Overigens gaat de belas tingdienst bij niet correct ingevulde belastingformu lieren meestal ervan uit dat er sprake is van „vergissin gen". En dat zijn er volgens de heer Timmerman nogal wat. „Volgens de menselijke logica kun je dan wel den ken dat men opzettelijk iets vergeet, maar dan zou er op de duur geen mens meer deugen". Als een van de oorzaken van het grote aantal vergis singen noemt de heer Tim merman de taal waarvan de fiscus zich bedient. „Die spreekt de mensen niet aan. Heeft u bijvoorbeeld wel eens van „de blote eigen dom" gehoord? Al dat soort juridische termen kennen de meeste mensen niet, maar van iedereen wordt wel ver wacht dat hij z'n aangifte biljet invult." Mede om die reden is de belastingdienst enkele jaren geleden begonnen met het helpen bij de invulling van de aangiftebiljetten. Een service waarvan inmiddels door velen gebruik wordt gemaakt. Maar om echt paal en perk te kunnen stellen aan het aantal „verschrijvingen" en de omvang van de belas tingfraude is volgens de heer Timmerman meer no dig. „Uitbreiding van de mankracht bijvoorbeeld. Maar dat zit er vanwege de bezuinigingen niet in. Heel prettig hoor, dat de Rijksbe lastingen weliswaar als een van de weinige overheids diensten geen mankracht hoeft in te leveren, maar we zitten al op het absolute mi nimum. Vereenvoudiging van de belastingaangifte zou wel een oplossing kunnen zijn." „De bedrijven bijvoor beeld doen zelf aangifte van de omzetbelasting en de loonbelasting, waarbij de controle om de twee a drie jaar achteraf plaatsheeft. Datzelfde systeem zouden we kunnen hanteren bij de inkomstenbelasting, zoals al in Amerika gebeurt. Dat be spaart veel tijd. Ook onze werkwijze zou vereenvou digd kunnen worden. We zijn gewend erg accuraat te werk te gaan en het is het overwegen waard wat min der zorgvuldig te worden. Natuurlijk niet af en toe een oogje dicht knijpen, maar bijvoorbeeld de aangifte van mensen, die enkele jaren achtereen bij de invulling geen fouten hebben ge maakt, sneller afhandelen, zodat meer tijd overblijft voor de minder duidelijke aangiften. De wet zal dan natuurlijk aangepast moe ten worden en dat is een zaak van lange adem. Maar goed ook trouwens, want je beschikt over andermans centen". Directeur N. Timmerman van de Rijksbelastingen Noord-Brabant en Zeeland: „Volgens de menselijke lo gica kun je dan wel denken dat men opzettelijk iets vergeet, maar dan zou er op de duur geen mens meer deugen". De heer Timmerman neemt trouwens wat die 'an dermans centen' betreft een duidelijk standpunt in. „Ik vind dat je als belasting dienst het publiek welwil lend en redelijk tegemoet moet treden en de belasting betaler niet het gevoel moet geven dat je hem belaagd. Wij zijn er weliswaar voor om geld op tafel te krijgen, maar daarnaast corrigeren we ook. En dan niet alleen naar boven maar ook naar beneden". Over de veel gehoorde klacht dat de belastingbeta ler flink achter z'n vodden wordt gezeten wanneer hij bij de fiscus in het krijt staat, maar andersom vaak lang op zijn teveelbetaalde centen moet wachten, zegt de heer Timmerman: „In vergelijking met vroeger moet nu meer terugbetaald worden. Dat komt vooral - FOTO OESTEM/JOHAN VAN GURP door het feit, dat tegenwoor dig veel vaker rente als af trekpost wordt opgevoerd. Door al die rekenarij lukt het inderdaad niet altijd tij dig terug te betalen. Ik geef toe, dat het daarom wel een beetje raar is, dat wij bij niet tijdige betaling rente berekenen, terwijl in de wet niet staat dat wij rente moe ten vergoeden over teveel betaalde belastinggelden, die teruggeven moeten wor den. Maar daar komt wel licht verandering in, want ook op het ministerie wordt inmiddels gunstig gedacht over eventuele rentevergoe ding". voornamelijk '''■nMiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Van een onzer verslaggevers SLUIS - De vervanging van een centrale verwar mingsketel in het gebouw van de plaatselijke tennis club blijft de gemoederen in de Sluise gemeenteraad bezig houden. Ook donderdagavond kwam de kwestie tijdens de rondvraag weer uitgebreid ter sprake. In de decembervergadering had de hele raad zich achter een PvdA - voorstel gesteld om niet enkel af te gaan op de offerte van het installateurs bureau Verstraeten uit Ter- neuzen, maar ook enkele loka le en regionale bedrijven uit te nodigen voor het karwei (dat ongeveer 10.000 gulden gaat kosten) in te schrijven. Donderdagavond deelde burgemeester J. Asselbergs mee dat deze prijsopgaven waren binnengekomen, maar dat Verstraeten nog steeds de laagste inschrijver was. Dit was voor WD - fractievoor zitter C. Almekinders aanlei ding het voorstel te lanceren om, zonder dat de raad de cij fers had gezien, B en W maar volmacht te geven de installa tie van de ketel zo snel moge lijk te laten uitvoeren/ „De winter is tot nu toe erg zacht, maar mocht het plotseling gaan vriezen, dan zouden we wel eens voor hogere kosten kunnen komen te staan", aldus Almekinders, die steun kreeg van CDA en D '66. De PvdA wilde echter niets weten van een dergelijke gang van zaken, waarna Asselbergs een schorsing voorstelde, zo dat alle fracties de offertes even konden bekijken. Daarbij kwam de PvdA - er A. Ooster ling tot de ontdekking dat de prijsopgaven niet met elkaar te vergelijken waren, omdat ze alle drie betrekking hadden op een ander soort verwarmings ketel. Hierop trok Almekin ders haastig zijn voorstel in, zodat de ketelkwestie nu hoogstwaarschijnlijk pas be gin maart kan worden afge rond. Plattelandsvrouwen - De vijf West-Zeeuwsch-Vlaamse af delingen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houden dinsdag 8 februari een gezamenlijke avond in zaal- Wijffels te Schoondijke. Er zal worden opgetreden door de cabarettière Wieke Muller met haar satirisch programma „Klein Duimpje en de zeven Reuzen". Aanvang 19.30 uur. meldt onder meer de subsidies voor bijzondere sportevene menten, zoals de Zeeuwsch- Vlaamse Jeugdtour 1983, en het senioren-teamtoernooi van de badmintonclub OSV De Kombuis. Sportraad - De Oostburgse Sportraad vergadert dinsdag 8 februari vanaf 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda ver- GOES, 28-1-1983 Boerenkool KL 1 0.09-0.11. Peen KL 2 GT0.19. Sprui ten ongeschoond KL 1 D 0.82, B 0.28, A 0.28-0.35, KL 2 0.35. Witlof KL 1 A 1.50, Prei kg KL 1 B 0.22, A 0.28-0.30. Rodekool kg KL 1 B 0.08- 0.09, A 0.09-0.17, KL 2 B 0.04, A 0.10. Savooiekool groen kg. KL 1 0.53, KL 2 0.20-0.31. Wittekool KL 1 B 0.11, A 0.35. Knolselderij met blad st. KL 2 0.09-0.15. Knolselderij zon der blad kg. KL 2 0.11. Aardap pelen gr. 0.05-0.16.

de Stem | 1983 | | pagina 13