t: „Dit •etbal" Sleutelduels voor Breskens en Steen GRIEP OF VERKOUDEN? NEEM HOT COLDREX, DE WELDADIGE HETE CITROENDRANK. RKHAV zonder Vonck naar Eoropees clubkampioenschap Wintertitels zwemmen in Middelburg Wie houdt Vermeule van de zege af? Aloysius houdt Graauw-Beveren oorzitter wedstrijdcommissie Cor Keijzer van Dow-zeilclub:^ Wilde Up Grades toernooi Terneuzen Vagina sports DE RTEM SDCyt£ I klas. an Brouwer >lijft >ij Willem II Winst Mesker iedrijfs volley Zeeuws team krijgt klop 1lactie itbalgevecht om de Su- liona kon scheidsrech- V aan de Rue Sharier- liper in bedwang hou- Jen drie rode kaarten In de wedstrijd. Jd geklaard. Ik wil het ■Het was een partijtje Bit had niets met voet- I, die afgelopen maan- jvangen dat hij de ge- Casarin in Birming- len. Vandaag ga ik er porteren aan de UEFA. Jen aan spelers die niet Jstond voor beide ploe- Ir dat betekent niet dat pet karretje kan span- t home van Aston Villa I nenten uit de wedstrijd vn ik de tv-beelden zag lichter mijn rug nog een pen met een rode kaart Kaar zowel mijn grens- Ivallen niet gezien", al- tt gedacht de wedstrijd J> taken. lielpen inderdaad gele Iplaar een wedstrijd tij- ihter in zo'n geval niet. prs helemaal niet meer begin van de verlen- Is gezegd: Jongens, we Tiinuten met elkaar op- lilijk?. Zij draaiden zich lal van Barcelona-zijde 1', vertelt Ponnet. lat ik gezien heb, maar lik eerst nog met diverse I t in moet staan. Zo was I-speler Miqueli (de Bel- Eaedelaer noemde hem krzan Miqueli'), die een net een Aston Villa-spe- her te maken spoot men 1. Het leek er op die ma ar in feite was het puur i/RlJDAG 28 JANUAR11983 T14 PAGINA SPORT 2 iiiiiiiiiiiiiiiiii11 van ome sportmedewerker ,XEL - in de derde klas van het KNVB-zondagvoet- hal gaat de competitie een uiterst spannend slot tege- Niet minder dan vier UW* voeren de lijst aan „et evenveel (16) punten. De beste papieren zijn echter in Breskens dat handen van een duel minder binnen de I mnen kwam. Belagere van I de Bressiaanders zijn Steen, I ëc Gastel en Steenbergen. I in de vierde klas spitst de I strijd zich toe tussen I hW'24, Clinge en Hoofd- I olaat Voor Sluiskil blijft I Jet kwakkelen in de tweede - De Sluiskillenaren ver- I trekken naar Bergen op I Zoom waar het op de derde plaats bivakkerende DOS- KO tegenstander is. Een puntje mee naar huis nemen js voor de mannen van trai ner Han van der Hooft al goed. Maar of dat lukt, valt te betwijfelen. In de derde klas wacht Steen een moeilijke opgave. Het moet naar Goes op be zoek en zal er alles aan doen om de winst te pakken. Een noodzaak omdat anders de Goesenaren afhaken voor de titel. Steen speelde even als Goes afgelopen week ge lijk en zal daar nu geen ge noegen mee nemen. Daar voor is de wit-zwarte for matie te eerzuchtig. Bres kens heeft het eveneens niet gemakkelijk. Het reist af naar SC Gastel waar min of meer de titel wordt ver speeld. Winnen de mannen van trainer Piet de Winde, dan deelt het een knock-out uit. Dat ze daarvoor in staat zijn, bewezen ze al eens meer. In Westdorpe moeten de mannen van Oefenmeester Jaap Lensen de laatste stro halm te pakken zien te krij gen. RCS is een tegenstan der die er ook niet zo floris sant voor staat, maar in ieder geval nog goed genoeg om bij winst in veiligheid te komen. Voor RIA wordt het dan wel erg moeiijk. Het zwaard van Domacles hangt heel dicht boven de West- dorpse hoofden. In de vierde klas bleef HVV'24, zij het gelukkig, in Terneuzen overeind. IJzen- dijke waar tegen gespeeld moet worden, is een tegen stander die voor de Hulste naren geen problemen op moet leveren. Hoofdplaat krijgt op eigen terrein be zoek van Hontenisse. Laatstgenoemde formatie laat het behoorlijk afweten en zal dan ook uiterst tevre den zijn met een puntende- ling. Alhoewel daarop niet gerekend hoeft te worden. Daarvoor staat Hoofdplaat te dicht bij de kop. Clinge liet in Biervliet een steek vallen. Deze misstap betekende een verliespunt meer dan HW'24. Van de sportieve revanche wordt het bezoekende Axel dan ook zo goed als zeker de du pe. Temeer nog daar Axel trainer Steel enkele jaren coach bij de Clingenaren was. Koewacht dat inge dommeld leek, is blijkbaar uit de winterslaap ont waakt. Schoot het in Aar denburg fiks uit de slof, het zelfde kan verwacht worden tegen Biervliet. De Koe wachtenaren starten dan ook op eigen terrein in dit treffen ais favoriet. Vogel waarde-Aardenburg is inte ressant voor de onderste re gionen. Dan ook éal blijken hoe goed de tik (5-1-neder- laag) in Aardenburg is ver werkt. De revanche op het eigen falen kan dan ook een boeiende wedstrijd opleve ren. Terneuzen gaat op be zoek in Vlissingen waar Zeeland Sport gastheer is. Gezien de blakende vorm waarin de Terneuzenaren steken, moet er gewonnen worden. Trouwens een noodzaak om de aansluiting met de top niet geheel te verliezen. Programma Tweede klas: DOSKO-Sluiskil, Vlissingen- WVO, NOAD-Alliance, Virtus- Berkdijk, Madese Boys-Haar steeg, Internos-Middelburg. Derde klas: Steenbergen-DIVO, Jong Ambon-Roosendaal, Zie- rikzee-B SC, Goes-Steen, SC Gastel-Breskens, RIA-RCS. Vierde klas H: HVV'24-IJzen- dijke, Hoofdplaat-Hontenisse, Clinge-Axel, Koewacht-Bier vliet, Vogelwaarde-Aarden burg, Terneuzen-Zeeland Sport. Vierde klas G: Hoeven-Patrij zen. ^lllllllllllllllllllllllllllllllllllliliillllllllllllliiUlllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUlllllllllllltlllilHIIIIillllllllllllllllliflIllIHlillllllillilllllllllllllllllllllllliilllilllllllllllillllliillilliilllllliiliillllllliiililllllliiliillllllllliilllllillllllillllllllllllHllilllllllliillllllllllllllllllllllllllllllllllllUIUlië "Jammer van die ledenstop" van onze zeilmedewerker ERNEUZEN - De Dow-zeilclub bestaat dit jaar vijf- en jaar. Sinds de oprichting is de zeilclub uitge reid tot een actieve en goed geoutilleerde club. Dit lar staat weer veel op het programma. Naast de ge- one wedstrijden is er ook een groots opgezette vie- Ing van het 15-jarig jubileum. |tig poedels op rij vormden de wilde geen beletsel de het europese driebanden- eentscore af te sluiten. litslagi lie A: en lursen (Den) 37 55 4 om bmdahl (Zwe) 60 55 5 1.090 rez (Spa) 42 87 3 0.482 pnzel (Oos) 60 87 6 0.684 lursen 28 42 3 0.666 lulemans 60 42 11 1.428 pmdahl 60 72 5 0,833 rez 40 72 5 0.555 •ule B: talis (Fra) 56 57 5 0.982 ebert (WD1) 60 57 11 1.052 >vac (Tsj) 51 59 4 0.864 uggheman (Bel) 60 59 9 1.016 talis 60 45 7 1.333 herz 31 45 7 0.688 >vac 40 51 6 0.784 ïbert 60 51 6 1.176 mie C: leriaga (Por) 50 66 5 0.717 Wilde (Ned) 60 66 8 OM erat (Fra) 60 59 5 1.016 onticciolo 47 59 9 0.796 elis (Bel) 60 39 9 1.538 leriaga 26 39 3 0.666 onticciolo (Ita) 24 56 3 0.428 Wilde 60 56 4 1.071 Van onze sportredactie 'ILBURG - Jan Brouwer zal ok volgend seizoen de selectie an Willem II onder zijn hoe hebben. Gistermiddag te lende Jan Brouwer een con- ract dat hem na dit seizoen log een jaar aan de Tilburgse lub bindt. Jan Brouwer keerde na het 'ertrek van George Knobel te ug bij Willem II. Brouwer vas al eerder trainer in Tü- >urg, maar zocht enkele jaren ;eleden zijn heil in Amerika 'oen Willem II door het plot" .elinge vertrek van Knobel ronder trainer zat, klopte de vereniging weer bij Brouwer an die uiteindelijk zijn ja* woord gaf. LARCO ISLAND (ANP)- lareella Mesker heeft zie» gemakkelijk geplaatst voor de tweede ronde van het Gran» Prix-toernooi van Marco Is* land. Ze versloeg in de eerste ronde de Amerikaanse, en in* ternationaal toch al meer ge louterde, Kathy Jordan we' 6-1 en 6-2. In de tweede ronde wonne» de geplaatste speelsters Han» Mandlikova (Tsj) en Andres Jaeger (Vst) eveneens zonder al te veel problemen hun par tijen. Evonne Cawley-G°°la] gong, ex-Wimbledon winna res, ging ten onder tegen fl Amerikaanse Leigh Thomp son. DZC is door de jaren heen groeid tot een vereniging iarvan ongeveer 163 gezin- in lid zijn. Dit betekent dat ongeveer 60 volwassenen en 0 jeugdleden gebruik maken in de mogelijkheden die deze ilclub biedt. Voorziter van wedstrijdcommissie Cor lijier: „We hebben 32 vaar- ■igen tot onze beschikking laronder Optimisten, La- ■rs, kano's, Partners, surf- anken, een Vaurien, Kid, Zef een Volksboot. De leden innen hier gratis gebruik an maken". Om de leden kundig te leren ngaan met het materiaal en jpirant-zeilertjes de zeiltech- iek bij te brengen, is er een irsusprogramma. In de win- worden de theorielessen igeven door Van der Made, ilf het grootste gedeelte van jn carrière op het water ge- 'eest. Hij was werkzaam op grote vaart. Cor Keijzer: Van der Made doet dit al wat lartjes voor ons en wij zijn aar blij mee. Zijn manier van s geven aan de jeugd is erg diefd en hij doet dit vakkun- ig". Als de zomer weer aan- reekt worden de lessen van 'an der Made afgesloten en van onze sportmedewerker ERNEUZEN - De wedstrij- in van het bedrijfsvolleybal 'nden alle in het kader van bekeruitwisseling van eer- 'klassers tussen Terneuzen Hulst. In totaal werden elf 'cdstrijden gespeeld. In acht gevallen ging de 'nst naar Terneuzen, twee "sdstrijden werden gewon- in door Hulst en een wed- 'ijd eindigde onbeslist. Op 22 oruari worden de return- «istrijden gespeeld in Hulst. Wbdagen: Dow 1-CVC Alberdo '(15-1115-315-3), Zeldenrustcol- iel-Smash 2000 3-0 (15-3 15-5 15- Dees 1-VC Kemzeke 3-0 (15-9 ui ie Dow '"Smash 2000 3-0 15-5 15-7), Promenade 1-We- 1 (14"16 15"6 '6-4 6-2), PSV "raermann 0-3 (8-1512-15 4-11), K is c Kemzeke 1-2 (8-15 15-11), Verstraeten Ver- fe'-O'd Tulfy's 2-1 (11-15 15- jjyO» Zeldenrustcollege 1-Nec- Sm 2-2 i5"15 '5-12 15-6 2-5), 1<VC Alberdo 2-1 (15-11 17- .ni?i,P,ees '-Wemolin 3-1 (15-3 "«13-1510-2), 'titii16' kt!?er van de bekercom- e van Terneuzen onderling in MsXn 2' 3 en 4i werden vijf «s rijden gespeeld. til? ?F,?: Psv 3-Belastingen ffi'W 15-9), PZEM 1-Roe- Ll (I3"15 '5-12 10-15 5-0), 10-3 riMs Verbrugge 2-Julia- Srh 1-15), Bravenboer sKfg-Gemeente 1 1-2 (15-710- ^115-2) ane"Wiekslag 3-0 <15"5 staat er een aantal instruc teurs tot de beschikking van de club om de opleiding voor het zeilbrevet af te ronden met praktijklessen. De lessen wor den niet alleen gegeven aan jeugdleden, ook volwassenen die lid zijn kunnen een cursus volgen. Vorig seizoen werd aan 74 kinderen zeilies gege ven, terwijl er nog ongeveer 50 staan te trappelen om dit jaar „zeiler" te worden. DZC beschikt sinds septem ber vorig jaar over een boten huis dicht bij de Otheense Kreek waar alle activiteiten van DZC plaatsvinden. Het kleine materiaal kan nu goed worden opgeborgen. Boven dien zijn er sanitaire voorzie ningen aanwezig voor de wa tersporters. In het wintersei zoen wordt het klein onder houd aan het materiaal in het botenhuis gedaan. Elke watersporter of water sporter in spé moet na deze uiteenzetting toch wel het wa ter in de mond krijgen. Maar als je niet op Dow werkzaam bent kun je het lidmaatschap wel op je buik schrijven. Cor Keijzer hierover: „Ja, de zeil club is een onderdeel van de personeelsvereniging. Er mo gen wel mensen die niet op Dow werkzaam zijn in onze vereniging komen, maar het aantal niet-Dowers mag niet boven de tien procent komen. En daar zitten we nu al boven. Dus hebben we een wachtlijst aan moeten leggen. Het is wel rot hoor, belangstelling ge noeg. Veel mensen klampen je aan, maar dan moet je zeggen, helaas...." De wedstrijden die DZC houdt, staan wel open voor iedereen. De organisatoren kunnen terugzien op een goede belangstelling. Vorig seizoen deden gemiddeld 250 zeilers en surfers mee. Cor Keijzer con stateert wel een toename in de surf deelnemers: „De surf klas is een grote groep geworden, een beetje ten koste van de deelnemers in de handi capklas. Maar ik juich de op gang van welke watersport dan ook toe". Komend seizoen wil de wed- strijdcommissie wat meer le ven in de brouwerij krijgen bij de wedstrijden. Keijzer: „We gaan misschien het parkoers aanpassen om het voor de toe schouwers wat aantrekkelij ker te maken. Ik denk aan een moeilijke ronding van een boei in de buurt van de jachtha ven". Met de gemeente kan DZC goed overweg, al heeft Cor Ke- ijzer één opmerking: „Het zou zinvol zijn om, de vaarbelas- ting voor wedstrijden op te heffen. Nu zijn er zeilers die speciaal voor één dag een vaarbewijs moeten halen". Cor Keijzer: "We mogen nu eenmaal niet meer dan tien procent niet-werknemers van Dow toelaten" - foto de stem cor j de boer van onze atletiekmedewerker TERNEUZEN-John Vermeu le gaat zaterdag 29 januari als de te kloppen man van start in de achtste uitgave van de door de Terneuzense atletiekvere niging Scheldesport georgani seerde Braakmanloop. De Dy namo-atleet kwam als senior nog niet naar het fraaie na tuurgebied van De Braakman, zodat zijn naam alsnog op de erelijst ontbreekt. Deze wedstrijd is de vijfde die meetelt voor de provinciale crosstitel en met de Galgecross te Vlissingen (12 februari) en de Wilhelmindorpcross (26 fe bruari) nog in het vooruitzicht, ligt prolongatie van de cross- titel voor de Middelburger in de lijn van de verwachtingen. Hij wist met uitzondering van de KMS-cross, waarin hij ver stek liet gaan, alle overige wedstrijden in winst om te zetten. De grootste tegenstand voor Vermeule zal zaterdag onge twijfeld komen van zijn club makker Kim Reynierse, die vorig jaar in De Braakman met de zege ging lopen. De winnaar van 1981 Jan de Bart heeft zich nog niet laten in schrijven. Naast Vermeule en Reynierse, zullen ook present zijn Huib Dalebout, Frank Kooman, Cor Peute, Rien de Wilde, Leon van de Velde, Ron Dellebeke, John Wiskerke, Ko van de Griek en Johan de Vlieger. Laatstgenoemde loopt in De Braakman altijd erg sterk. Nog steeds is hij record houder van de uurloop die la ter dit seizoen wordt gehouden en drie jaar terug wist hij Piet Vonck tot een uiterste krachtsinspanning te dwin gen. Ook Piet Vonck zal niet van de partij zijn. De Hulstenaar wil tijdens de komende Neder landse kampioenschappen nog eens vlammen en bereidt zich in alle rust voor. Ook zijn clubmakkers met uitzonde ring van Tonnie Strijdonck, zijn niet present omdat ze zo als bekend zondag in Lyon in actie komen tijdens de Euro pese clubkampioenschappen. De Zeeuwsch-Vlaamse in breng is dus 'beperkt want naast Strijdonck staat allee nog Henk Hamelinck van het organiserende Scheldesport op de voor-inschrijvingslijst. Ook een viertal senioren van het Belgische Racing Gent is ingeschreven. De senioren gaan van start om 15.0 uur. Hun te overbruggen afstand bedraagt 9500 meter. Tegelij kertijd met de senioren lopen de veteranen hun wedstrijd. Hier het gekende Zeeuwse rijtje met Frans Krijnsen als de te kloppen man. Naarmate de lengte van de wedstrijden toeneemt, wordt het verschil van de „slow starter" uit Waarde met de concurrentie steeds groter. Vele senioren zijn zelfs blij in zijn gezel schap te kunnen vertoeven. De dames worden om kwart voor drie weggestuurd met als opdracht 2700 meter. Favoriete in deze categorie is Jaekeline Vermeule. De jongere zus van John krijgt als grootste con currenten Jopie Daane van Marathon, bezig aan een re gelmatig crossseizoen, Jacque line Mol (Dynamo), de gezus ters Verstelle van AV'56, Elly Zandman en Monique Decorte, eveneens van de Goese vereni ging. Ook bij de A-jongens kan het een leuke wedstrijd wor den met Bram Hoogesteeger, Frits Bolle en Dick Hoogestee ger. Nog nooit was de belang stelling voor de Braakman cross zo groot als dit jaar zodat als de weersomstandigheden meewerken, mist was in het verleden al meermalen spel breker, het een aantrekkelijk atletiekgebeuren kan worden in het domein van boswachter Riemslag. Om elf uur openen de scholieren deze atletiekdag. Vorig jaar ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan, startte men met dit onderdeel en de belangstelling is ook dit keer weer groot. Tien voor vier rondden de prestatielopers het geheel af met een loop over naar keuze 2700, 5400 of 8100 meter. (ADVERTENTIE) De aangegeven dosering met overschrijden l van onze atletiekmedewerker GRAAUW - Toverde Remy Mangnus en zijn mannen vorig jaar St.Niklaas-Graauw uit hun organisatiestok, komende zaterdag staat Graauw-Beveren voor prestatielopers op de agenda. „Ik wil immers steeds iets nieuws", verduidelijkt Mangnus zich. „Afgelopen zomer liep ik leden van Volharding Beveren tegen het lijf en de zaak was gelijk beklonken. Wat de afstand betreft is er bitter weinig veranderd, want ook Graauw-Beveren is 27 kilometer, hetzelfde gat dat vorig jaar tussen de Groote Markt in St.Niklaas en de Graauwse Dorpstraat lag. De medewerkign van de mannen uit Beveren is gewel dig", vertelt hij zoals altijd vol enthousiasme. „Onderweg regelen wij van de sportvereniging St.Aloysius het, maar de aankomst (op de Groote Markt in Beveren) en de prijsuitreiking worden door hen geregeld. In België kan al les. Volharding is notabene een club die aangesloten is bij de Belgische Atletiekbond, maar daar wordt niet gespro ken over een „wilde" loop. Iedereen die wil, kan er aan meedoen". Honderdentwintig voorin schrijvingen rolden bij Mang nus in de brievenbus. „Ik ver wacht er nog wel enkele meer, zeker uit België waar voorin- schrijven een onbekend arti kel is". Na-inschrijven kan van twaalf tot vijf voor één zaterdagmiddag in het Graauwse gemeenschapscen trum want om één uur worden de lopers weggeschoten. Het inschrijfgeld bedraagt tien gulden. Voor de Zeeuwsch- Vlamingen staat er bij het eindpunt een bus te wachten zodat ze geen problemen zul len hebben met de weg terug. Dat de bereidwilligheid in België geen „klein bier" is, mag worden geconcludeerd uit het feit dat de „gendarmes" een autostrade voor de presta tielopers vrij houden. van onze atletiekmedewerker HULST - Piet Vonck is er komende zondag in het Franse Lyon niet bij als RKHAV voor de vierde keer Nederland vertegen woordigt in het Europese crosskampioenschap voor clubs. „Ik ben dat soort wedstrijden beu en wil de andere jongens ook een kans geven", verduidelijkt hij in eerste instantie zijn afwezig heid. Met die andere jongens wordt dan Piet Westerweele be doeld, wat hij verderop in het gesprek ook ruiterlijk toegeeft. „Het lag in onze bedoeling dat alle senioren van onze vereniging er naar toe zouden gaan. Het is hoogstwaarschijnlijk de laatste keer dat wij naar de Eruopese titelstrijd zullen gaan, want de ploeg valt zo langzamerhand uit elkaar. Daarom stelde ik onderling voor dat we voor die jongens die niet op kosten van de club mee zouden kunnen, we alle maal zouden dokken. Het be trof echter alleen maar Piet Westerweele, die dit jaar een enorme progressie heeft ge maakt en in de Zeeuwse cross- comnpetitie aardige uitslagen loopt. Eén man van onze ploeg zag het voorstel om voor de niet „selecteerde" jongens te betalen niet zitten en toen heb ik besloten om mijn plaats af te staan. Ik heb het al zo vaak meegemaakt en het is voor Westerweele wellicht de enige kans om dit eens mee te ma ken. Het is beslist geen conflict van grote omvang want de jongens komen nog gewoon bij mij over de vloer". Ook RKHAV-voorzitter Rudi Neefs spreekt van geen conflict. „Hooguit een me ningsverschil zoals er honderd per jaar bij een vereniging voorkomen. Kijk in september vorig jaar hebben we duidelijk afgesproken dat we met de ploeg zouden gaan die voor de vijfde keer kampioen van Ne derland is geworden". Vonck ontkent overigens dat er een bindende afspraak is gemaakt, hooguit eens een vluchtige op merking in die richting ge maakt. Neefs: „Na aflaoop van de huldiging van de Hulsterse sportlieden op het gemeente huis, kregen we van Vonck te horen dat Westerweele zou meegaan. We zijn toen direct om de tafel gaan zitten en alles leek geregeld totdat Piet me 17 januari opbelde met de mede deling dat hij niet ging. Dit terwijl je op 30 januari nota- bene moet lopen. Voor mij wa ren de problemen nadat we na de huldigng hadden gesproken opgelost. Westerweele mocht mee maar dan wel op eigen kosten". To zover de lezing van de atleet en voorzitter van RKHAV dat zondag 30 januari om tien voor twaalf in Lyon wel met een zes man sterke formatie aan de start zal staan. Het zag er even naar uit dat ook Hugo van Duyse niet mee zou kunnen. De „snelste banketbakker" van België verwachtte immers gezinsuit breiding. Zijn overige gezins leden waren echter bereidwil lig, want afgelopen maandag mocht Hugo zich al vader noe men. De ploeg die vrijdag al afreist bestaat nu uit Hugo van Duyse, Jan van Laarho ven, Arnold Schout, Marien van Prooyen, Aart Bakker en Piet Westerweele. Van de oude ploeg ontbre ken dus Jo Schout die de laat ste tijd niet meer aan atletiek toekomt en Wies van Houte die in Utrecht voor de klas staat en zich onmogelijk vrij kon maken. Ook zal de ploeg het zonder begeleider moeten stellen. „Dit heeft zeker niet te maken met het feit dat Piet Vonck niet meegaat. De laat ste keren ging ik steeds mee als begeleider. Door omstan digheden kan ik echter dit jaar twee keer op vakantie en ik zie geen mogelijkheid om me twee dagen (vrijdag en maandag) vrij te maken. Ook de overige bestuursleden had den daar problemen mee". van onze zwemmedewerker MIDDELBURG - Het zwemgebeuren in Zeeland staat het ko mende weekeinde volledig in het teken van de Zeeuwse winter- zwemkampioenschappen. Er is dit jaar gekozen voor een nieuwe opzet. De series zijn vervallen waardoor er ruimte ontstond om meer zwemonderdeien in het programma op te nemen. Vorig jaar september werd begon men met het registreren van alle zwemresultaten. Op deze wijze konden de zwemsters en zwem mers zich plaatsen voor de A- of de B-finale. Omdat de deelnemers slechts mogen starten in de eigen leeftijfdsgroep, zal de confrontatie tussen Irma de Waard en de Bruinvis-meisjes uit Sas van Gent niet plaats vinden. Alleen Janine Goet- hals zal het tegen Zeeland's beste zwemster moeten opne men. Janine schijnt overigens in goede vorm te verkeren, zo dat er wei wat vuurwerk ver wacht mag worden. De Bruin vis-ploeg zal vooral in de esta fettes de Luctor-dames danig partij geven. Bij de heren zal de Middel burger Rob Geervliet alleen op het onderdeel vrije slag wat tegenstand krijgen. Op de ove rige zwemslagen is zijn positie nog onaantastbaar. Het ziet er naar uit dat veel Zeeuwse ti tels in Middelburg terecht zul len komen. De Luctor-ploeg is door trainster Ans Geervliet van onze badmintonmedewerker TERNEUZEN - Zaterdag 29 en zondag 30 januari houdt badmintonclub Terneuzen in sporthal 't Zwaantje voor de derde maal een Up Grades- toernooi. Er zijn 99 deelnemers en er worden 166 partijen ge speeld. Het toernooi is ingedeeld in leeftijdscategorieën: 2 (tot 10 jaar), 3 (tot 14 jaar) en 4 (tot 12 jaar). In categorie 2 is ge plaatst in het herenenkel en damesenkel: Miemer de Boer, Erwin Hezemans en Jennifer de Groot, allen district Noord- Holland. Zaterdag wordt van 9.00 tot 19.00 uur gespeeld en zondag van 10.00 tot 18.00 uur. Wed strijdleider is Wim Loof, hoofdscheidsrechter is Jan Pe ters en bondsgedelegeerde is Levien Vercouteren. in een glanzende vorm ge bracht. Ook een aantal leden van stadgenoot De Zuidwester zal zeker in de prijzen vallen. De Zeeuwsch-Vlamingen zul len vooral op de jeugdnum- mers een rol van betekenis spelen. De verwachtng is dat bij deze wedstrijden weer een aantal Zeeuwse records zal sneuvelen. De voorwaarden - het snelle bad in Middelburg, sfeer, inzet en de publieke be langstelling - zullen hiervoor zeker aanwezig zijn. Zaterdag beginnen de wedstrijden om 15.15 uur en zondag om 15.30 uur. van onze sportmedewerker VLISSINGEN - In een wed strijd waarin het Zeeuwse zaalvoetbalteam zonder agressie speelde, heeft het met 1-4 verloren van het Rotter damse afdelingsteam dat met enkele invallers speelde. Al leen in de tweede periode, er werden drie periodes van 25 minuten gespeeld, leek het er even op dat de Zeeuwen los kwamen. In de eerste speeltijd waren de gasten technisch veel beter. Via een vrije trap van Martin Klomp werd verdiend een 1-0- voorsprong genomen. De Rot terdammers bleven daarna veel sterker, maar konden niet verhinderen dat Tahapary na een solo de gelijkmaker liet noteren. Desondanks werd het nog voor het afsluiten van de eerste speeltijd 1-2 door een treffer van uitblinker Arthur van Schaick. Het was ook deze speler die 1-3 liet aantekenen nadat de Rotterdamse forma tie was overgeschakeld op een hoger tempo. In de derde periode verde digden de Zeeuwen zwak. Het werd 1-4 door Alex van de Berg.

de Stem | 1983 | | pagina 7