KNVB vreest chaos bij toelating Phoenix Spanning terug in Wijk aan Zee GRIEP OF VE NEEM HOT DE WELI HETE CITRI Nieuwe boksregels Henk de Jonge buigt voor adviesraad Alex Ponnet: „Dit was geen voetbal" oorzitter w 5 Goede start De Wilde Selectieduel Schaatsers boos op KNSB door Rob van Daurson door Romain van Damme sport in 't kort Rentree Corver Geen breuk Straffi en Krol praat in Zeist Jan Brouwer blijft bij Willem II Winst Mesker Bedrijfs volley ,'RlJDAG 28 JANUARI 19t jlllllllllllllll"""""""1"""""1""""""" vanonzesportmedewerker In de derde klas Van opze sportredactie UTRECHT - De koninklijke Nederlandse voetbalbond (KNVB) voorziet een grote chaos in het betaalde voetbal, indien SC Phoenix op de plaats van het failliete SC Amersfoort tot de competitie toegelaten wordt. Dat betoog de de raadsman van de KNVB, Mr. Knijff, donderdag tijdens het kort geding, dat de stich ting sportclub Phoenix tegen de voetbalbond heeft aange spannen. De toelating van de nieuwe betaald-voetbalorganisatie in Amersfoort tot de competitie was de inzet van het geding voor de Utrechtse arrondisse- mentsrechter Mr. Van Dijk. Volgens Mr. Knijff zal het toe laten van Phoenix, na het op kopen van de licentie uit de failliete boedel van SC Amers foort, een sneeuwbaleffect veroorzaken. De KNVB ver wacht, dat na die uitspraak vele betaalde clubs zich failliet laten verklaren. Het opkopen van de licentie door een nieu we stichting biedt dan de mo gelijkheid om in hetzelfde sta dion, met dezelfde spelers en hetzelfde puntenaantal, maar schuldenvrij de competitie voort te zetten. Mr. Knijff waarschuwde voor de gevol gen in de voetbalsport bij het gedogen van een dergelijke "sterfhuis-constructie". De Nederlandse fiscus en de be drijfsverenigingen zullen dan zeer zware schade lijden. De KNVB gaat er van uit, dat aan een nieuwe profclub uit dezelfde agglomeratie slechts een licentie wordt toe gekend, als deze bereid is de schulden van de vorige club volledig op zich te nemen. De nieuwe stichting betaald voet bal Amsterdam, die in de hoofdstad de plaats van FC Amsterdam wilde bezetten, liep in juni 1982 ook stuk op die eis van de KNVB. De president van de Utrechtse arrondissements rechtbank, Mr. Van Dijk, vroeg zich aan het slot van het twee uur durende geding af of de tweede stad van de provin cie Utrecht werkelijk versto ken kan blijven van betaald voetbal. KNVB-secretaris Huijbregts meende, dat de ge ringe publieke belangstelling in Amersfoort dat rechtvaar digde. De rechtbank doet vrij dag 4 februari (10.00 uur) uit spraak. Grimmige sfeer ie schaatsploeg Van onze sportredactie DEN HAAG - De Neder landse all-rounders, die komend weekeinde deel nemen aan het Europees kampioenschap in Den Haag, hebben ernstige kritiek geuit op de KNSB wat betreft het verstrek ken van gratis toegangs kaarten. Met name wereldkam pioen Hilbert van der Duim en Frits Schalij maakten zich erg boos over het feit dat zij per persoon per dag slechts twee gratis toegangs kaarten krijgen, terwijl zij vermoeden dat de Ne derlandse schaatsbond heel royaal was als het officials aangaat. Frits Schalij„De schaatsbond vergeet dat wij het zijn, die er voor moeten zorgen dat de tri bunes vollopen. Ik heb bijvoorbeeld vijf kaarten per dag voor mijn familie nodig. Volgens de rege ling van de KNSB moet ik nu drie kaarten zelf betalen. Maar dat vertik ik toch mooi. De KNSB denkt vaak eerst aan de officials en dan pas aan ons. Dat is volgens mij de omgekeerde wereld". DEN HAAG - Heel even liet coach Henk Boer gis teren in Den Haag, waar het Nederlandse viertal Van der Duim, Schalij, Kramer en Vunderink de laatste hand legt aan de voorbereiding op het Euro pees kampioenschap op De Uithof komend week einde, zijn ware gezicht zien. Heel bits riep de Gro ninger uit: „Er is overleg gepleegd met de jongens. Ook zij waren het er mee eens dat we het afgelopen weekeinde in Davos rustig aan bleven doen". De plotselinge stemverhef fing van Henk Boer kwam na forse kritiek op de gevoerde taktiek tijdens de wedstrijden in de Zwitserse wintersport plaats. Boer werd verweten dat hij in tegenstelling tot de Noren zijn vier deelnemers aan het EK in Den Haag met een brok onzekerheid opzadel de. Immers, terwijl bijvoor beeld de Noorse aas Rolf Falk Larsen voluit ging tijdens de kleine meerkamp in Davos, hielden de Nederlandse troe ven Hilbert van der Duim en Frits Schalij zich opvallend afzijdig. En juist topschaatsers heb ben vaak competitie met de concurrentie nodig om te we ten hoe zij er voor staan. Gis teren in Den Haag, waar de ploeg zich verzamelde in een hotel direct aan het strand van Kijkduin, bleek namelijk dat zeker bij Hilbert van der Duim en Frits Schalij de twij fels overheersen. Wereldkam pioen Van der Duim, die erg gebrand is om nu eindelijk ook eens een Europese titel aan zijn erelijst toe te voegen, sprak van een voortdurende vermoeidheid in de benen. „Misschien hebben we in Da vos wel te hard getraind en te weinig wedstrijden gereden", aldus de 25-jarige Fries, die NEW YORK (ANP)- In zeven Amerikaanse staten treden op 15 maart nieuwe regels voor prof-boksfwedstrijden in wer king. De belangrijkste twee nieuwe verordeningen zijn dat de pauze tussen de ronden op verzoek of advies van de ring- arts van 60 tot 90 seconden verlengd kan worden en dat een bokser, die voor de tweede keer acht tellen krijgt, door de scheidsrechter tot verliezer kan worden verklaard. Enige tijd geleden besloten beide wereld beroepsboks-or- ganisaties WBC en WBA al tot een aantal maatregelen ter voorkoming van ernstige ongevallen, zoals onder meer in korting van het rondenaantal van vijftien tot twaalf voor wedstrijden om een wereldtitel. De nieuwe regels gelden voor de staten New York, Con necticut, Pennsylvania, Maine, New Jersey, Massachusetts en Rhode Island. Ook in de Canadese steden Toronto en Montreal worden deze reglementen van kracht. het echter toch niet betreurde dat hij zaterdag na de 500 me ter in Davos zich beperkte tot het louter rijden van de af standen van de kleine meer kamp. „Als ik voluit was ge gaan, had ik nu nog vaster in mijn spieren gezeten. En ik word nog altijd duizend maal liever Europees kampioen dan dat ik in Davos een wereldre cord rijd. Maar ik geef toe: dit houdt een zeker risico in. Ter wijl Larsen nu weet hoever hij staat, moet ik maar gissen hoe het met mijn vorm gesteld is. Vandaar dat ik wel eens voor een verrassing zou kunnen ko men te staan", aldus Van der Duim. Ook Frits Schalij wist zich in het grimmige sfeertje, dat goed voelbaar was tijdens de persconferentie van gisteren, niet goed een houding te ge ven. De schaatser uit Weesp: „Ik ben erg pessimistisch. En dan denk ik dat het dit week einde nog meer zal tegenval len". Een wat cryptische op merking, die zich laat verkla ren door het gegeven dat Schalij de ingelaste looptrai ningen in Davos niet goed ver werkte. „Ik heb weer last van mijn knieblessure gekregen", klonkt het vertwijfeld. Trainer Henk Boer werd overigens door dezelfde twij fels achtervolgd. „Die extra training dat is een gezamenlij ke keus geweest. En of dat nu goed of slecht uit zal pakken dat kun je pas na het wereld kampioenschap in Oslo vertel len. Op dat moment mag je pas de balans opmaken". Omdat hij kennelijk ook niet weet waar hij aan toe is eist Henk Boer in Den Haag vooral één ding van het duo Van der Duim-Schalij en dat is dicipline. „Ik weet ook niet hoe het allemaal precies zal lo pen, maar ze moeten wel naar me luisteren. Met Schalij was bijvoorbeeld tijdens het Ne derlands kampioenschap in Deventer afgesproken dat hij op de vijf kilometer niet te snel zou vertrekken omdat het Gisteren arriveerde de kernploeg in Den Haag. Bepaald enthousiast kijken v.l.n.r Kramer en Vunderink. Reserve Sybrandi kijkt wat vrolijker. - fotoanp ijs niet te best was. Na duizend meter lag hij wel drie secon den voor op het schema. Hij smeet met z'n krachten en dat brak hem even later op. Na af loop zei hij dat ik gelijk had, maar daar koop ik natuurlijk helemaal niets voor. In Assen vorig jaar bij het WK maakte Van der Duim eigenlijk de zelfde fout al was dat anders om. In de rit tegen Falk Lar sen had ik hem opdragen om alles uit de kast te halen om dat na hem nog een stel stayers van formaat kwamen. Ik wees hem op de uithaal van Gustafson tijdens het EK in Oslo op de tien kilometer. Maar Hilbert bleef in Assen lekker bij Larsen zitten. Bij de kruising kroop hij steeds in de luwte van de Noor. Dat gaat natuuurlijk erg lekker, maar het kostte hem wel bijna de titel. Botsjkarjov moest twin tig seconden goed maken en op een bepaald moment had hij er elf te pakken. Gelukkig ging het voor die Rus fout, maar voor hetzelfde geld had hij ook kunnen slagen...." LEEUWARDEN - SC Cam- buur, de trots van Leeuwar den. lonkt dit seizoen na drukkelijk naar de eredivi sie. De Friese ploeg is in het bezit vai) de tweede periode- titel en volgt leider Volen- dam in de eerste divisie op een punt. Niet bepaald slecht. Daarom was het des te verrassender dat het be stuur van SC Cambuur woensdag liet weten hoofd trainer Henk de Jonge geen nieuw contract aan te bie den. Het ontslaan van trai ners gaat immers meestal gepaard met slechte resulta ten. In Leeuwarden liggen de zaken echter iets anders. Erg rustig is het bij de eerste di visieclub, dat provinciege- noot Heerenveen regelmatig met de vetste prijzen aan de haal zag gaan, de laatste tijd niet geweest. Voor het begin van het seizoen trad het be stuur af. Zowat iedereen be moeide zich met SC Cam buur. En juist dat schoot bij Henk de Jonge in het ver keerde keelgat. Vandaar: „Als beide partijen gespro ken hadden over verlenging van het contract, was er toch een barrière geweest. Het nieuwe bestuur heeft name lijk een adviesraad in het le ven geroepen. Daar zitten onder andere oud-voetbal lers in. En die praten mee, hebben invloed op het ne men van beslissingen". Voor Henk de Jonge een onverteerbare zaak. In feite gebeurde in Tilburg precies hetzelfde. Daar promoveer de Henk de Jonge met Wil lem II naar de eredvisie. Ook toen werd Henk de Jon ge regelmatig geconfron teerd met invloeden van buitenaf. Het leidde uitein delijk tot het vertrek van Henk de Jonge, die zeven jaar lang bij het Eindhoven- se PSV als trainer op de loonlijst stond. „En hoe is het nu bij mijn vorige werk kring", constateert Henk de Jonge overigens zonder leedvermaak, „zo veel toe schouwers trekt Willem II niet. Tegen invloeden van buitenaf, de vijfde colonne zoals wel vaker bij clubs voor komt, zet ik me rigou reus af. Wat dat betreft blijf ik een zeer lastige trainer". „Het is een zware teleur stelling", geeft Henk de Jon ge dan toe, „bij Willem II zat het vol toen ik daar werkte. Bij SC Cambuur nu precies hetzelfde. Goede prestaties, een vol stadion. Onder mijn harde leiding gaat het goed met SC Cambuur. Het laat ste half jaar heb ik met nie mand overlegd. Ja, wel in de zin van, hoe spelen we. Met Hoekstra onder andere. Dat deed ik bij Willem II ook. Met Roemgens en Van Rooy. Dat heb ik altijd gestimu leerd. Hameren op eigen verantwoordelijkheid. Door dat overleg wordt dat los ge trokken. Ach, er wordt ge zegd dat'diverse spelers van me af willen. Ik werk met een groep van negentien spelers. Dan zijn er altijd die veel liever een andere trai ner hebben. Dat is overal hetzelfde". Voor de tweede keer in zijn loopban moet Henk de Jonge weer op zoek naar een andere werkgever. Contac ten met andere clubs zijn er nog niet geweest. „Ik heb nog niets achter de hand. Ik ga me nu maar oriënteren. Als ik hier gebleven was, waren er wellicht toch pro blemen ontstaan. Het be stuur ontkent nu wel dat die adviesraad betrokken is bij de besluitvorming. Maar er wordt al gesproken over Henk de Jonge, - fotoanp vast leggen van dat advies orgaan. Nou, dat kan in mijn ogen niet. Dat is een on werkbare situatie. Dan heb je te maken met een vere delde technische commissie. Maar het is allemaal uiter mate teleurstellend. Zeker tegen de achtergrond van het gezond maken van het betaald voetbal. Bij Cam buur was het weer volle bak, je hebt het naar je hand ge zet, maar oogsten is er niet bij". Scheidsrechter Charles Corver, die enige weken uit de roulatie is geweest wegens een achilles- peesblessure, viert zaterdag avond zijn rentree bij de eredi visiewedstrijd Willem II - FC Twente. Aan het begin van de ze week werd hij door bonds- arts Frits Kessel fit verklaard. Zoals bekend beëindigt Corver, die vele keren als nummer één geplaatst was op de internatio nale lijst van de KNVB, aan het eind van dit seizoen zijn loopbaan. Hij bereikt dan de leeftijd van 47 jaar. De verwondingen die de Zwit ser Peter Muller woensdag op liep bij zijn val tijdens de af dalingstraining in Serajevo, blijken minder ernstig dan aanvankelijk werd gevreesd. Röntgenfoto's wezen uit dat er, in tegenstelling tot de ver onderstelling van de artsen, geen sprake is van een hals wervelbreuk. Muller zal echter de komende vier weken zeker niet kunnen skiën vanwege een zware hersenschudding en talrijke (rib)kneuzingen. De wedstrijden in Serajevo wer den vandaag overigens wegens te weinig sneeuw afgelast. De tuchtcommissie van de KNVB heeft aan acht spelers en één trainer uit het betaalde voetbal straffen opgelegd. Bij de spelers betrof het steeds een schorsing vanwege het incasse ren van de derde gele kaart in één seizoen. De lijst van geschorsten ziet er als volgt uit: B. Haverkort (Telstar): 3 wedstrijden schor sing plus 75 gulden boete, D. De boer (Volendam): 3 wedstrij den plus 100 gulden, E. Bosman (Heerenveen): 3 wedstrijden plus 100 gulden, R. Smand (Vi tesse): 2 wedstrijden plus 125 gulden, P. Ressel (FC VW): 2 wedstrijden plus 125 gulden, B-spelers: E. Sturing (De Graafschap): 2 wedstrijden on voorwaardelijk plus l voor waardelijk, H. Lumbamtobing (Eindhoven): 2 onvoorwaarde lijk plus 1 voorwaardelijk, O. Halmingh (FC Groningen): 1 onvoorwaardelijk plus 1 voor waardelijk H. Nienhuis (assis tent-trainer Groningen): 250 gulden boete plus verlenging proeftijd vorige voorwaarde lijke boete. Van onze sportredactie ZEIST - Ruud Krol is voornemens naar Neder land te komen als bonds coach Kees Rijvers hem oproept voor de centrale training van het Neder lands elftal die nu defini tief gepland is voor het carnavalsweekend. De libero van het in de versukkeling geraakte Napoli wil in Zeist echter wel een gesprek hebben met Kees Rijvers. Pas als Rijvers hem duidelijk kan maken wat zijn be doeling is voor de inter land tegen Spanje in Se- villa en het verleden diep begraven wordt, wil Ruud Krol eventueel een rentree maken in het Ne derlands elftal. Voor het zover is zal de bonds coach echter voor een deel tegemoet moeten ko men aan zijn wensen. Van onze sportredactie BRUSSEL - Zelfs 24 uur na het voetbalgevecht om de Su. percup tussen Aston Villa en Barcelona kon scheidsrech. ter Alex Ponnet (43) in zijn woning aan de Rue Sharler. neert 55 in Brussel zijn emoties amper in bedwang hou den. Met behulp van negen gele en drie rode kaarten haalde de Fifa-arbiter het einde van de wedstrijd. „Ik was blij dat ik het karwei had geklaard. Ik wil het niet eens een wedstrijd noemen. Het was een partijtje tussen een aantal straatmensen. Dit had niets met voet bal te maken", aldus Alex Ponnet, die afgelopen maan dag van de UEFA bericht had ontvangen dat hij de ge- schorste Italiaanse scheidsrechter Casarin in Birming ham moest gaan vervangen. „Laat ik het geheel vlug vergeten. Vandaag ga ik er eens rustig voor zitten en alles rapporteren aan de UEFA. Ik heb twaalf kaarten moeten tonen aan spelers die niet wilden voetballen. Natuurlijk, er stond voor beide ploe gen heel veel geld op het spel, maar dat betekent niet dat men de scheidsrechter dan voor het karretje kan span nen. Na de wedstrijd heb ik in het home van Aston Villa gevraagd of ik nog een drietal momenten uit de wedstrijd op de video terug mocht zien. Toen ik de tv-beelden zag kwam ik tot de ontdekking dat er achter mijn rug nog een aantal dingen zijn gebeurd die alleen met een rode kaart bestraft hadden mogen worden. Maar zowel mijn grens rechters als ik hebben enkele voorvallen niet gezien", al dus Ponnet, die geen moment heeft gedacht de wedstrijd tijdelijk of misschien definitief te staken. „Bij Aston Villa-Barcelona hielpen inderdaad gele kaarten, zelfs rode kaarten niet. Maar een wedstrijd tij delijk staken doet een scheidsrechter in zo'n geval niet. De kans is dan groot dat de spelers helemaal niet meer het veld inkomen. Ik heb voor het begin van de verlen ging tegen de beide aanvoerders gezegd: Jongens, we moeten nog twee keer vijftien minuten met elkaar op schieten. Maar hoe moet dat eigenlijk?. Zij draaiden zich om en zeiden niets. Kortom, vooral van Barcelona-zijde was men niet bereid te voetballen", vertelt Ponnet. „Ik maak de UEFA kenbaar wat ik gezien heb, maar voor ik mijn rapport opmaak, bel ik eerst nog met diverse instanties wat er precies wel of niet in moet staan. Zo was er die trammelant met Barcelona-speler Miqueli (de Bel gische tv-commentator Rik de Saedelaer noemde hem vanwege zijn terdege aanpak 'Tarzan Miqueli'), die een bloedneus opliep na een botsing met een Aston Villa-spe ler. Om het geheel nog dramatischer te maken spoot men van het KNVB-zondagvoet- ha gaat de competitie een uiterst spannend slot tege moet Niet minder dan vier Sms voeren de lijst aan met evenveel (16) punten. De beste papieren zijn echter in handen van BresKens dat duel minder binnen de Hjnen kwam. Belagen van I He Bressiaanders zijn Steen, I er Gastel en Steenbergen. 1 in de vierde klas spitst de I striid zich toe tussen hvV'24, Clinge en Hoofd- I ",aat. Voor Sluiskil blijft I het kwakkelen in de tweede klas. De Sluiskillenaren ver- trekken naar Bergen op Zoom waar het op de derde I plaats bivakkerende DOS- KO tegenstander is. Een I puntje mee naar huis nemen iS voor de mannen van trai- I ner Han van der Hooft al inimmuun sp 'Jami van onze zeilmedi IRNEUZEN - De Dow-zeilch |en jaar. Sinds de oprichting oeid tot een actieve en goed ,ar staat weer veel op het pr< one wedstrijden is er ook ee ng van het 15-jarig jubileum. DZC is door de jaren heen groeid tot een vereniging larvan ongeveer 163 gezin- in lid zijn. Dit betekent dat ongeveer 60 volwassenen en 50 jeugdleden gebruik maken - in de mogelijkheden die deze op zijn trui een of ander rood spul. Het leek er op die ma- jiciub biedt. Voorziter van nier nog bloediger uit te zien, maar in feite was het puur namaak". DUINKERKEN (ANP>- Drieentwintig poedels op rij vormda donderdag in Duinkerken voor joop de wilde geen beletsel eerste dag van het 41e toernooi om het europese driebanden kampioenschap met een honderd-procentscore af te sluiten. De 46-jarige trambestuur der vierde in de uitgestorven Franse badplaats zijn interna tionale debuut met overwin ningen op de Portugees The- riaga en de Italiaan Montic- ciolo. De zege op Jorge Theriaga kwam donderdagmorgen op curieuze wijze tot stand. De Wilde bouwde een grote voor sprong op, maar toen ging vol ledig in de fout. Pas op het mo ment dat de Portugees weer in een zege geloofde maakte De Wilde de partij uit. Later bood de Italiaan Monticciolo geen tegenstand van betekenis. DEN HAAG (ANP)- Ineke Kooiman en Thea Limbach zullen tijdens een vierkamp in Inzeil uitmaken wie als vierde Nederlandse deelneemt aan het toernooi om het wereld kampioenschap in Karl- Marx-Stadt. Het selectieduel wordt over enige weken tijdens een trai ningskamp in het Zuidduitse wintersportoord gehouden. Alie boorsma, Ria Visser en Ina steenbruggen zijn zeker van hun plaats bij de wereld titelstrijd, die op 19 en 20 fe bruari plaats vindt. WIJK AAN ZEE (ANP)- Overwinningen met zwart van John Nunn en Zoltan Ribli verhinderden donderdag een vroegtijdige ontknoping in het 45e Hoogovens schaaktoernooi. Er werd mee voorkomen dat Andersson twee ronden voor het einde al niet meer in te halen zou zijn. De pijn van het verliezen gaat ook niet aan Viktor Kortsjnoi voorbij. De Zwitser se Rus had zoveel tijd gesto ken in de tamelijk onbekende variant van het Engels, dat hij in vliegende tijdnood verzeild raakte. Een list leek uitkomst te brengen. Maar seirawan, die als oud-secondant de ge bruiken van Kortsjnoi kent, liet zich niet inpakken en dwong via stukwinst op de 40e zet de overwinning af. tslagen van de donderdag voor het hoogovens schaaktoernooi gespeel de partijen zijn: Grootmeestergroep (11e ronde): Kuligowski (Pol) - Nunn (Eng) 0-1, Browne (Vst) - Ree (Ned) 1-0, Scheeren (Ned) - Speelman (Eng) afgebroken, Andersson (Zwe) - Hulak (Jsl) 1-0. Van der Wiel (Ned) - Ribli (Hon) 0-1, Olafsson (Ijsl) - Hort (Tsj) afgebroken, Seirawan (Vst) - Kortsjnoi (Zwi) 1-0. Stand na elf ronden: 1 Andersson 8, 2. Nunn en Ribli 7, 4. Brow ne! Vst) 6(4, 5. Seirawan 6, 6. Hort, Hulak 5148. Olafsson 5 en 1 afg. 9. Kortsjnoi 5,10. Ree 414 en 1 afg. 11. Kuligowski en Van der Wiel 4, 13. Speelman en Scheeren 314 en 1 afg. Meestergreep (7e ronde): Nijboer (Ned) - Böhm (Ned) afgebroken, Ligterink (Ned) - Van der Sterren (Ned) «1-0, Trois (Bra) - Franco (Par) afgebroken, Votruba (Tsj) - Kuijf (Ned) 0-1, Van Wijgerden (Ned) - Sowray (Eng) afgebroken. Uitslagen afgebroken partijen: 5e ronde: Van Wijgerden - Votruba 14-14, Kuijf -Trois 14-14. Stand na zeven ronden: 1. Ligte rink 5 punten 2. Kuijf, Van der Sterren en Votruba 4, 5. Van Wij gerden 314 en 1 afg. 6. Nijboer en B öhm 3 en 1 afg. 8. Franco en Sow ray 2 en 1 afg. 10. Trois 114 en 1 afg. Uitslagen Poule A: Laursen (Den) Blomdahl (Zwe) Cirez (Spa) Stenzei (Oos) Laursen Ceulemans Blomdahl Cirez Poule B: Bitalis (Fra) Siebert (WD1) Kovac (Tsj) Bruggheman (Bel) Bitalis Scherz Kovac Siebert Poule C: Theriaga (Por) de Wilde (Ned) Vierat(Fra) Monticciolo Dielis (Bel) Theriaga Monticciolo (Ita) De Wilde wedstrijdcommissie Cor eijzer: „We hebben 32 vaar- igen tot onze beschikking aaronder Optimisten, La irs, kano's, Partners, surf- ianken, een Vaurien, Kid, Zef een Volksboot. De leden unnen hier gratis gebruik an maken". Om de leden kundig te leren ngaan met het materiaal en spirant-zeilertjes de zeiltech- iek bij te brengen, is er een irsusprogramma. In de win- worden de theorielessen 37 55 4 ('"".Begeven door Van der Made, 60 55 5II ;if het grootste gedeelte van 42 87 60 87 28 42 3 0 60 42 111.13 60 72 5 40 72 5 01 56 57 5 OA 60 57 11 51 59 60 59 60 45 31 45 40 51 60 51 50 66 60 66 60 59 47 59 60 39 26 39 24 56 60 56 3 M ijn carrière op het water ge- "füBbest. Hij was werkzaam op grote vaart. Cor Keijzer: Van der Made doet dit al wat lartjes voor ons en wij zijn aar blij mee. Zijn manier van is geven aan de jeugd is erg eliefd en hij doet dit vakkun- tig". Als de zomer weer aan- reekt worden de lessen van an der Made afgesloten en 4 0# 91.01 7 a 7 Ofilt 6 0.10 61.11 5 0.1» 8 0.» 5 9 0.7» 4 Van onze sportredactie TILBURG - Jan Brouwer li ook volgend seizoen de select» van Willem II onder zijl de hebben. Gistermiddag kende Jan Brouwer een tract dat hem na dit nog een jaar aan de Tilburg» club bindt. Jan Brouwer keerde na vertrek van George Knobel If rug bij Willem II. Brom# was al eerder trainer in burg, maar zocht enkele jare: geleden zijn heil in Amei# Toen Willem II door het pW' selinge vertrek van Kno^ zonder trainer zat, klopte® vereniging weer bij Brom# aan die uiteindelijk zijn woord gaf. MARCO ISLAND (AI» Marcella Mesker heeft gemakkelijk geplaatst v< tweede ronde van het Gra' Prix-toernooi van Marco land. Ze versloeg in de eets* ronde de Amerikaanse, en i°' ternationaal toch al meer l" louterde, Kathy Jordan 6-1 en 6-2. In de tweede ronde wono»' de geplaatste speelsters H®J Mandlikova (Tsj) en And®1 Jaeger (Vst) eveneens zon* al te veel problemen hun pjt tijen. Evonne Cawley-G0» gong, ex-Wimbledon win"»' res, ging ten onder tegen Amerikaanse Leigh Thorif" son. van onze sportmedewerker ERNEUZEN De wedstrij- en van het bedrijfsvolleybal 3 0ö«onden alle in het kader van e bekeruitwisseling van eer leklassers tussen Terneuzen a Hulst. In totaal werden elf 'edstrijden gespeeld. In acht gevallen ging de inst naar Terneuzen, twee 'edstrijden werden gewon en door Hulst en een wed- rijd eindigde onbeslist. Op 22 ibruari worden de return- 'edstrijden gespeeld in Hulst. Uitslagen: Dow 1-CVC Alberdo I, 15-3), Zeldenrustcol- U-Smash 2000 3-0 (15-3 15-5 15- Lc ?fs 1-VC Kemzeke 3-0 (15-9 H> 15-4), Dow 1-Smash 2000 3-0 ,„jf 'J-5 15-7), Promenade 1-We- Lm,3"1 (14~16 15"6 15-4 6-2), PSV heckermann 0-3 (8-1512-15 4-11), ï*lQf? 1-VC Kemzeke 1-2 (8-15 is 15-11), Verstraeten Ver- ["R'-OH Tuffy's 2-1 (11-15 15- iu-7), Zeldenrustcollege 1-Nec- 2"2 <5"15 15-12 15-6 2-5), ?y kpYF A'berdo 2-1 (15-11 17- n ,o'i Dees 1-Wemolin 3-1 (15-3 P-013-15 10-2). 4 n het kader van de bekercom- stitie van Terneuzen onderling in H,SS(,'n 2, 3 en 4, werden vijf iulr, gespeeld, fl nl ,gen: Psv 3-Belastingen i'1,5"10 15-7 15-9), PZEM 1-Roe- EJJ-? (13-15 15-12 10-15 5-0), a Verbrugge 2-Julia- o 7-15 7-15), Bravenboer Ir",7*Ï?-Gemeente 1 1-2 (15-710- »-l 15-2) °Uane'Wiekslag 3-0 (15~5 sta teu de het prE der jeu die vol aai ver sta „z€ bei hui' Kr vai kle wc die nil tei zoc ho bo sp ui te: al: be w< K cl P* g< D vc 3lC b< Ei D 3c rc n( a« h< h( ie k» bi d< si st SI igu ei d Cf g d si v d g a. sc

de Stem | 1983 | | pagina 6