De Vossen uit Hulst winnen in Oeteldonk Veel toehoorders bij songfestival Beatrix wint Colour-Guardconcours Sas van Gent had BTW moeten heffen KNWU licentiehouders reden op de rollen MAANDAG 24 JANUAR11983 politierapport Heikant behaalt derde plaats op HAFABRA Vergadering CNV- distriktsraad Wandeltocht Heinkenszand Volkstuintjes Sas duurder Jaarvergadering VV Breskens Eerste lustrum Zeeuwse marathon Plaatselijk nieuws Lamswaarde Trimloop Corn Boys Uitgaan in Zeeland D10T1M VAN ZEELAND T6 PAGINA ZEELAND Van onze correspondent HULST - De stichting Alge meen Hulster Carnaval De Vossen ontving een uitnodi ging van de Bambergers uit 's Hertogenbosch om deel te ne men aan hun elfstedencarna- val. Zo'n uitnodiging op zich is al een hele eer, ofschoon de schrik hen om het hart sloeg, werd met assistentie van re gisseur Piet Verwer en ge luidstechnicus Paul Vereecken een sketchje in elkaar ge draaid, gebaseerd op het epos van de Vos Reinaerde. Na twee repetities, waarbü regisseur en technicus ver twijfeld naar hun hoofd gre pen, werd de grote stap ge waagd. Verzamelen was het geblazen in het station van 's Hertogenbosch, waarna het in optocht ging naar het casino. Langs de route stonden dui zenden toeschouwers. Na ont vangst in het casino volgde een optreden van alle vereni gingen op het podium. Een jury bestaande uit Ida de Leeuw - van Rees, Jan Son- neborn en Helaire Sturm, lette hierbij voornamelijk op de aankleding van de groep en de uitbeelding. Met assistentie van Reintje (Frans de Schep per) en Bruun de Beer (Frans Junier), de raad van elf die al lerlei dieren uitbeeldden, en niet te vergeten de Kalesaien (boerenhofkapel) werd het op treden verzorgd. En zij kwa men, zagen en overwonnen. In zo'n situatie, in het Walhalla van carnaval een eerste prijs in de wacht slepen, is een fijne opsteker. De Vossen hebben in Oeteldonk hun carnavalsthe ma „Bekaik ut maor" letterlijk en figuurlijk ten uitvoer ge bracht. Na de prijsuitreiking door Peer van de Muggenheuvel, burgervaaier van Oeteldonk, was er voor de Vossen uit Hulst alle reden om onder de tonen van de kalesaien met nog meer enthousiasme in het feestgedruis te duiken. Belasting drijft grondprijs op Van onze sportmedewerker NIEUWVLIET - Henk Remijnsen, bij de ama teurs en Mario de Vreeze bij de junioren/nieuwelin gen waren de sterkste rol- lenrijders tijdens de ont moeting tussen de wieler verenigingen Theo Mid delkamp en Zeeuws Vlaanderen. Een ontmoe ting die afgelopen vrijdag avond te Nieuwvliet in ca fé Parkzicht werd gehou den. Dit onder een matige belangstelling zowel van rennerszijde als van de kant van het publiek. Bij de amateurs was Henk Re mijnsen veruit de snelste op de 500 meter. Hij reed bijna twee volle seconden sneller dan Kees de Nooyer. Rinus Verboom, derde, en Ronnie Karelse vierde zorgden na Remijn sen voor een duidelijk Middelkampoverwicht. Bij de junioren/nieuwelingen die gecombineerd hun wedstrijden afwerkten waren er geen leden van Theo Middelkamp present. In deze categorie stond er geen maat op Mario de Vreeze. De geblokte Aar- denburgse junior al meer dere keren actief in zes daagsen op het rollenge- beuren was duidelijk te snel voor de concurrentie. De uitslagen: amateurs- 500 meter: 1. Henk Remijn sen, Zeeuws Vlaanderen 46.2 sec., 2. Kees de Nooyer, Th. Middelk. 48.2 sec., 3. Ri nus Verboom, Th. Middelk. 48.6 sec., 4. Ronnie Karelse, Th. Middelk. 48.6 sec., 5. Ab Verplanke, Zeeuws VI. 49.4 sec., 6. Karei van Goethem, Zeeuws VI. 50.5 sec., 7. Jan de Munck, Th. Middelk. 51.8 sec. Nieuwelingen/ju- nioren-500 meter: 1. Mario de Vreeze, Z. VI. 48.6 sec., 2. Perry Pijpelink, Z. VI. 50.4 sec., 3. Ronnie Hamelink, Z. VI. 51.7 sec., 4. Arnold van Goethem, Z. VI. 51.9 sec., 5. Jos van Baal, Z. VI. 52.4 sec., 6. Wilfried de Krijger, Z. VI. 53.1 sec. Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - Toekomstige bouwlustigen in het plan Canisvliet zullen moeten opdraaien voor een belastingaanslag die de gemeente Sas van Gent in de bus heeft gekregen wegens nog verschuldigde BTW over in de afgelopen jaren verkochte stukken bouwgrond. In Sas van Gent ging men er altijd van uit dat de grondprijzen in Ca nisvliet vrij van BTW waren, maar na een controle door de belas tingdienst bleek dat slechts gedeeltelijk waar. De scheiding tussen BTW- plichtige en niet-BTW-plich- tige grond wordt gevormd door de situatie, die aanwezig was'bij de invoering op 1 ja nuari 1969 van de Wet op de Omzetbelasting. Gronden die op dat tijdstip bouwrijp waren kunnen zonder BTW worden verkocht en over percelen die nadien bouwrijp werden ge maakt moet 18% BTW worden betaald. De afgelopen jaren zijn dus heel wat percelen grond ver kocht, waarover de gemeente nu alsnog BTW moest afdra gen. Omdat het volgens burge meester en wethouders een onhaalbare zaak is om dit nog te verrekenen met de kopers, moet het verlies worden ge dekt via de (nog aanzienlijke) voorraad te verkopen grond. Dat betekent dat toekomstige kopers per vierkante meter 2,65 gulden extra moeten neer tellen. Een en ander houdt ook in dat er nu in het plan Canis vliet twee soorten grond wor den verkocht, percelen vrij van BTW en percelen waar nog eens 18% BTW op komt. De prijzen in de verschillende ca tegorieën zijn dan (tussen haakjes met BTW): rijenwo- ningen 72,40 (85,43), half vrij staand 90,75 (107,09), vrijstaan de woningen 87,65 (103,43) en bungalows 102,95 (121,48). De scheiding tussen de 'goedkope' en de 'dure' grond is door de belanstingdienst als volgt getrokken: de 'dure' grond is gelegen ten zuiden van de lijn Bernhardstraat/ Alvarezstraat. Derhalve kun nen de percelen ten noorden van de Bernhardstraat, alsme de één bungalowperceel ten zuiden daarvan, nog vrij van BTW worden verkocht. De kwestie komt donderdag aan de orde tijdens de ge meenteraadsvergadering. Op de agenda prijkt onder meer ook het aangaan van een over eenkomst met de gemeente Axel om samen een werklo- zenprojekt op touw te zetten, een voorstel om 33.000 gulden beschikbaar te stellen voor het inspekteren en reinigen van een aantal rioolstrengen in Westdorpe, Philippine en Sas van Gent en wat onderwijs- voorstellen. De raadsvergade ring wordt gehouden in het gemeentehuis en begint zoals gebruikelijk om 19.30 uur. BRESKENS - Op de kruising Grote Kade-Dorpsstraat ver leende de bromfietster E. S. uit Oostburg geen voorrang aan een personenauto, die over de Dorpsstraat reed en werd be stuurd door R. S. uit Ertvelde. S. is met een bovenbeenbreuk en een gewonde voet naar het ziekenhuis te Oostburg over gebracht. CADZAND - In de wijk De Brabander is een Belgische personenauto aangetroffen. De auto was van 17 op 18 juli gestolen in Zaventem (B). De auto is inmiddels terugbe zorgd bij de eigenaar. GROEDE - In de nacht van zaterdag op zondag is een per sonenauto van de familie S. in de Brouwerijstraat 's-mor- gens om ongeveer zes uur aan gereden. De veroorzaker is echter doorgereden. De aanrij ding heeft met een vrij grote snelheid plaatsgehad, daar de auto vijf meter verschoven is. Van de aanrijdende auto is een spatbord en een grill gevon den. De rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. HULST - Materiele schade was het gevolg van een aanrij ding tussen twee personenau to's zaterdagavond om tien uur op de kruising van Waes- berghestraat - Gentsestraat in Hulst. Bestuurder W. B. uit Lokeren verleende daar, ko mende uit de van Waesberg- hestraat, geen voorrang aan W. de B. uit Hulst, waarop een botsing volgde. HULST - Onbekenden hebben ingebroken in de kantine van de tennisclub Hulster Am bacht. Zij kwamen binnen via een dakraam. In het gebouw werd de deur van de kantine geforceerd. De binnen aange richte schade bedraagt onge veer 250 gulden. Er werd niets vermist. van onze correspondent ETTEN-LEUR - Tijdens een dit weekeinde gehouden HA- FABRA-festival in het cultu reel centrum Nobelaer te Et- ten-Leur, heeft de R.K. mu ziekvereniging Heikant een 'derde plaats behaald in de af deling uitmuntend fanfare. Negentien harmonieën, fan farekorpsen en brassbands streden hier om de hoogste eer. Deze titelstrijd wordt jaarlijks georganiseerd door de federa tie van katholieke muziekbon- den in Nederland. Alleen die korpsen die het afgelopen jaar op concoursen de meeste pun ten hadden verzameld, waren uitgenodigd voor deze wed strijden. GOES - De CNV-distriktsraad Zeeland vergadert maandag 7 februari in de Prins van Oran je te Goes. Uitgenodigd voor deze bij eenkomst is gedeputeerde J. Ventevogel, die een inleiding zal houden over de rol van de recreatie in Zeeland. Aan de orde komen onder meer de werkgelegenheidsaspecten van de recreatie. De bijeen komst begint om 19.30 uur. HEINKENSZAND - De Zeeuwse Wandelsport Bond houdt zaterdag 29 januari de derde tocht van de winterse- rie. De startplaats is te Heinkens zand in De Stenge. Om 13.30 uur valt het startschot voor de 5,10 en 15 kilometer. Na afloop krijgt elke deelnemer een me daille. Voor inlichtingen kan men bellen naar 01100-20695. SINT-JANSTEEN - Voor al veel jeugdige toehoor ders waren zaterdagavond naar het gemeenschaps centrum De Warande ge komen om het door Steens Carnaval op touw gezette songfestival bij te wonen. Het carnavaleske gebeu ren werd opgeluisterd door de prins en zijn raad van elf, hofdames, de naar, de champetter en de Ratten- band. Er had zich een klein aantal zangers en zange ressen voor deelname aan gemeld, zodat de jury een korte, maar wel moeilijke, taak had. Uiteindelijk werd Mi chelle Polspoel uitgeroepen als overwinnaar met het lied 'Want wij zijn hier al lemaal voor de leut'. De overige prijzen gingen naar: 2. Wim Bleijenbergh en Annie Wijsevelde met 't Kippenlied', 3. Denny Roe- lands met 'Dr. Karei', 4. Loes Verhagen en Loes Wijsevelde met het 'Rat- tenlied' en 5. Shiona Vlier- berghen met het lied 'Kar na valletje'. De Steense prins reikte na afloop de prijzen uit. De eerste drie kregen een be ker en een Steense Rat. Ook de andere prijswin naars kregen een Steense Rat, waarna met mede werking van Radio Nova de verschillende liedjes nogs eens ten gehore wer den gebracht. De Ratten- band bracht daarbij tel kens een kleine serenade. Na het officiële gedeelte •barstte een polonaise los, waarbij de aanwezigen zich alvast konden oefenen voor de komende ver moeiende carnavalsdagen. Dappere poging om een Steense Rat te ver dienen - FOTO WIM KOOI JMAN SAS VAN GENT - Tuinieren de Sassenaren die van de ge meente een stuk volkstuin hu ren zullen voortaan meer pacht moeten betalen. De pachtprijs is al sinds 1979 vastgesteld op een dubbeltje per vierkante meter en dat vinden burgemeester en wet houders wel aan de erg lage kant. Vandaar dat zij nu de gemeenteraad voorstellen het bedrag op te trekken tot twee dubbeltjes per vierkante me ter. BRESKENS - Het bestuur van de voetbalvereniging Breskens heeft contacten ge legd met de eredivisieclub Sparta te Rotterdam. Getracht wordt deze club op de zaterdag van de in dit jaar gehouden visserijfeesten naar Breskens te kriieen. Tijdens de vrijdagavond ge houden algemene ledenverga dering werd door enkele spe lers geklaagd over de slechte toestand van de velden. Dit zou als oorzaak hebben dat de gemeente Oostburg achter is met het onderhoud. De vergadering die werd bijgewoond door.circa 40 le den, stond onder leiding van voorzitter Willie Vermeire, die in een vlot tempo de agenda kon afhandelen. Financieel staat de vereni ging er niet slecht voor getuige het verslag van de penning meester. Wel werd hierbij op gemerkt dat de post uitgaven aan veldhuur binnen vijf jaar waarschijnlijk zal verdrievou digen. Het pas opgerichte dames elftal van de VV Breskens zal wellicht aan de eerstvolgende competitie gaan deelnemen. Ook bleek dat de begeleiding van de andere elftallen dusda nig was verbeterd dat de elf talcommissie voorlopig op non-actief kon worden gezet. Wegens het ontbreken van tegenkandidaten werden alle aftredende bestuursleden en de leden van de kascommissie herkozen. De vereniging zal op zater dag 20 augustus een toernooi houden. Hieraan zal worden deelgenomen door elftallen van de voetbalverenigingen Axel, Breskens, Sluiskil, Ter- neuzen en Zaamslag. TERNEUZEN - De postdui venvereniging De Eendracht te Terneuzen houdt ook dit jaar een Zeeuwse marathon, verdeeld in drie categorieën. Namelijk eendaagsfond- vluchten voor oude duiven, overnachtvluchten voor oude duiven en de eendaagse vluch ten voor jonge duiven. In ver band met het eerste lustrum is er voor elke overwinnaar van een wedvlucht een ereprijs be schikbaar gesteld door de PV De Eendracht. Voor de deelnemer die over de drie categorieën het laagste coëfficiënt behaalt en tevens de meeste prijzen is een ere prijs te verdienen. Voor elke wedvlucht blijft de vroegste van de twee eerst afgegeven gelden voor het behalen van punten. De inschrijving voor deelname sluit op 31 maart. -#• «ew Van onze correspondent AXEL - Het Colour-Guard concours dat zaterdag avond in Axel werd gehouden is een groot succes geworden. Voor een uitverkochte zaal werd Beatrix Winterguard uit Hilversum kampioen. De optredens van de colour-guards in de sporthal 't Sportuus in Axel vonden een goed onthaal bij het publiek. De aanwezigen reageerden enthousiast en luidruchtig op de diverse optredens. Aan het concours werd deelgenomen door een groot aantal groepen, waaronder de nationaal kam pioen Excelsior uit Baarn, Beatrix uit Hilversum, Volant Blanche uit Laren, Oosterkwartier ui Baarn, Wesopa uit Weesp, Oranje Nassau uit Vlissingen, Oranje uit Huizen, Jubal uit Dordrecht en de Colour Guard en Rifles van de showband Axel. FOTO WIM KOOIJMAN Een indruk van de show De organisatie van het concours was in handen van de stichting Drumkorps Holland samen met showband Axel en Frans Wieland uit Axel. De uitslag van het concours is: 1. Beatrix uit Hil versum met 71 punten, 2. Excelsior A uit Baarn met 73.7 punten, 3. Volant Blanche uit laren met 60.5 punten. Kledingbeurs - Het buurt- clubhuiswerk in Axel hoit op vrijdag 28 januari een fc dingbeurs in haar clubhuis de kelder van De Halle Axel. De beurs is van 9.30- 11.00 uur geopend; de te ver]» pen kleding moet worden as- geboden in het buurthuis. V; de opbrengst komt een kwa- ten goede aan het buurt-, clubhuiswerk, het overbi, vende deel is voor de eigem, van de kleding. Volksdansen - Het buurt-, clubhuiswerk in Axel ken enige tijd een volksdansgr^ Momenteel kan deze groept een aantal enthousiaste me sen gebruiken. De wekelijfc volksdansavond is op donjf dag van 20.30 tot 21.45 uur avond vindt plaats in heteij onderkomen van het buur huis n.l. de kelder van hetg meenschapscentrum De Ht te Axel. Voor meer informal en opgave kan men bells 01155-2626. VVD - De afdeling Axel v, de VVD houdt op dondert 27 januari in restaurant j n.erlust haar algemene leder, vergadering. Aanvang 20; uur. Op deze avond zal toelichting worden gegen over de actuele gemeentepsl tiek, door de heren P. Ape (wethouder) en de heer H.O souw, fractievoorzitter vani VVD. In een bestuursvacatis stelt het bestuur voor tot t benoeming van mevrouw Oosterhuis. Bridge - In café De Vier Jaar, getijden speelde de-bridgecli met 20 paren de vierde wed strijd in de midwintercomtt titie. Het was de laatste wei strijd, zodat meteen ook i einduitslag kon worden op maakt: 1. dhr. De Kerf pnt, 2. mevr. Biesbroeck mevr. Smulders 981, 4. men Kint-Van Cruyssen 957, mevr. Van Hooteghem 953. Van onze sportmedewerke SAS VAN GENT - Dt jeugdafdeling van de voetbal vereniging Corn Boys uitSai van Gent kan terugzien opeti geslaagde trimloop, die a pen zaterdag om en nabij ht: sportpark De Valcke plaats vond. Bij wijze van experiment werd vorig jaar voor de eerste maal een dergelijke trimlooj op poten gezet. Doordat de be langstelling toen redelijk noemd mocht worden (circa II deelnemers) werd besloten op nieuw een dergelijk evene ment te organiseren. Met suc ces, want nu mocht de organi satie, die in nauwe samenwer king met Remy Mangnus dit recreatieve gebeuren hield, 1® deelnemers begroeten. Uitslagen: 3500 meter: UI Verschure 15 minuten, 2. )1 Vaele, 3. M. Warrens, 4. Warrens, 5. mej. Willemst 5500 meter: (gelijk in de van 19.14 minuten): 1. F. Boeck, P. de Sey en E. val Landeghem, 4. I. de Witte, 5." Harding. 10.000 meter: 1. (6 lijk in 35.10 minuten) M. Hs- merlinck, J. Hack, L. Hoop® P. Jansens, 5. J. Troost. Naaf loop kregen de deelnemers ui handen van jeugdvoorzitte Theo Minnaert een herinne ring overhandigd. GOES Grand- 20 u. Poltergeist, 16]. HULST Koning van Engeland- 20 u. tergeist, 16 j. 20 u. Ademloos, 161 u. Young docters in love, a.l. 20 The blade rummer, 12 j. 14.30uj* toverfluit, 18 j. Galerie Van Gtv Expositie van M. VerstraeteiWSy byt met schilderijen, Ch. DonWJ R. Homan en H. Berserik met p' fiek. Geop. werkd. 9-12 en 14-18J1 zat. tot 17 u., zond. 14-17 u., gesloten (tot 21 febr.). W. maert-14.30 u. schieting. DE KLINGE De Statie-15 u. schieting. MIDDELBURG Citytheater- 20 u. Veel liefe Moskou, 12 j. Galerie De njjj Swaen, Vlasmarkt 9- ExpoSiu van schilderijen en aquarellen va Serika Goth, Maurice Goth en Vaarzon Morel. Geop. di. t/g 11-17.30 u. (t/m 31 jan.). De Yie» hal- „Reizende kunsttentoonsie' ling uit Zeeland '83". Geop. di t zat. 13-17 u., zond. 14-17 u. (t/m febr.). OOSTBURG 1fl, Ledeltheater- 20 u. Hot Lunch, WJ TERNEUZEN l0flJ Luxortheater- 20 u. Class of 1^' 16 j. 20 u. Poltergeist, 16 j. VLISSINGEN Alhambra I- 20 u. Annie, a.l hambra II- 20 u. E.T., a.l. Stedelijk Museum, BellamyP* 19- Expositie van Geert-Jan EJ® huis met audio-visuele install® en performance. Geop. ma. 1 -■ vrijd. 9-12.30 en 13.30-17. (tot

de Stem | 1983 | | pagina 6