Terneuzen HW24 doelpuntloos Kritiek Sovjet Unie organisatie Spelen Koewacht haalt uit bij geplaagd Aardenburg tot h GDVV Veile buit Hoofdplaat In uiterst matige vertoning in Breskens JAMANI: klopt Veere Uitslagen dressuur Renesse Merijntje MAANDAG 24 JANUAR11 Nederlaag A-junioren HVV'24 1009 cd amsterdam, rijkspostspaarbank Nijpels: beter geen dan huidige j aftrekregeling van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Een negentig minuten durend overwicht heeft Terneuzen geen winst opgeleverd in het duel tegen koploper HVV'24. Pech, maar ook falen in kansrijke positie, waren er debet aan dat Ter- neuzen slechts één punt aan dit toch wel spannende treffen overhield. Afgaande op het vertoonde spel, mocht Terneu zen aanspraak maken op een zege, maar kwam zeker in de tweede helft toch enkele ma len goed weg bij gevaarlijke HVV'24-counters. Al vanaf de eerste minuut trok Terneuzen het initiatief naar zich toe. HVV'24 liet de thuisploeg graag zijn gang gaan, want de uitgangspositie bij de Hulstenaren was er op gericht om één punt aan dit treffen over te houden. Daar om trok het zich voor rust massaal terug op eigen helft en liet Terneuzen komen, om via uitvallen toe te slaan. Daar kwam weinig van terecht in de eerste helft. Terneuzen had HVV'24 stevig in de greep en drukte die ploeg constant te rug voor de eigen goal. Al na vier minuten leverde dat een mooie kans op. Uit een vrije trap tikte Frank Bogaert de bal naar de vrijstaande Jan Huisman die langs de uit zijn doel komende Jos van de Kin deren schoot. Peter van Eeke- len, normaal nooit in de verde diging assisterend, kon de bal van de lijn halen. Een tiental minuten later leek het wel prijs te zijn. Tonny de Kort snoepte de bal van HVV'24- laatste man Martin van Acker af en maakte geen fout oog in oog met Jos van de Kinderen. Verbazing alom toen de be paald niet overtuigend flui tende scheidsrechter Lens uit Oosterhout, de goal afkeurde. Terneuzen bleef volharden en twaalf minuten voor rust was het weer dicht bij een treffer. Uit een rommelige situatie schoot Hans Menu de bal van dichtbij buiten bereik van Jos van de Kinderen op de paal. Het zat Terneuzen niet mee. Kort na rust kon HVV'24 voor de eerste maal echt ge vaarlijk worden En hoe. De alleen doorstormende Lucas van de Voorde bediende de in komende Huub Bun op maat. Zijn inzet rolde slechts enkele centimeters naast de verkeer de kant van de paal. Bij HVV'24 was na de pauze Theo Gijsel voor Theo Warrens op komen dragen. Terneuzen zocht meer aanvallende im pulsen door Rudie Harding voor Hans Menu in het veld te sturen. Diezelfde Rudie Harding kon direct aan de bak. Tot tweemaal toe kwam hij in kansrijke positie voor Jos van de Kinderen. Bij de eerste mo gelijkheid ging de kleine Ter- nezuen-aanvaller zonder overtuiging naar een goed ge plaatste voorzet van Peter .Vasseur. De tweede kans was nog fraaier dan de eerste. Een schot van uitblinker Frank Bogaert werd gelost door Jos van de Kinderen.De bal be landde voor de voeten van Harding die opnieuw tegen Van de Kinderen schoot. De pressie van Terneuzen begon zich steeds meer te uiten in vermoeidheid. De po sities werden niet meer tijdig overgenomen en daardoor kon het gebeuren dat halverwege de tweede helft Jos van der Walle alleen voor doelman J te koop het resultaat als u Kleintje" in De Stem narinen JPA 30" UW rubriek Jan Huisman, gestreept shirt, komt net te laat op een dieptepass. De HVV'24-defensie kan daardoor de zaken weer op tijd klaren. - foto wim kooyman Rob Wieland op kon duiken. Terneuzen ook in de slotfase gen de paal belanden. Die pech Slecht plaatsen was er de oor- achtervolgen. Gerard Maas en onkunde in de afwerking, zaak van dat die prachtkans zaê in de allerlaatste minuten hadden tot gevolg dat Temeu- niet in het een doelpunt omge- een afstandsschot langs een zen geen twee punten aan zijn zet kon worden. Ongeluk bleef geslagen HVV'24-doelman te- totaal toe kon voegen. Breskens en Goes In evenwicht BRESKENS - Het predikaat „topper", verdiende het treffen tussen Breskens en Goes gisteren op „Baer- sande" zeker niet. In een uiterst matige vertoning hielden beide teams elkaar keurig in evenwicht. De 1-1 eindstand was dan ook een goede afspiegeling van datgene wat zich in de groene rechthoek afspeelde. Een oordeel dat ook beide trainers Piet de Winde en Nico Krijger na afloop over de wedstrijd gaven. Bij de thuisploeg werden Jimmy Pietersz en Bram van de Broecke danig gemist. Pie tersz kreeg geen vrij van zijn legersuperieuren. Bram van de Broeke zat wel op de bank, maar zijn dijbeenblessure was nog niet van dien aard dat Piet de Winde het raadzaam achtte om te laten spelen, dit met het oog op het komende zware programma. „Beslist geen ex cuus", stelde Piet de Winde voor aanvang. Iedere ploeg moet wel eens een paar man missen, en dat moet je op kun nen vangen". Bij Goes ontbrak Gré Wolters. De grillige rech terspits was om disciplinaire redenen -niet verschijnen op de training- naar het tweede verwezen. De eerste helft was van uiterst matige kwaliteit. Beide teams leden te vaak onnodig balverlies om er een specta- kelstuk van te maken. Toch konden er een aantal reële kansen worden opgetekend. Zo wist Goes in de openings minuut de weg naar het net al te vinden. André Schillemans -een van de betere Goes-spe- lers- zette van rechts hoog voor, en de ver opgerukte laat ste man Hemmie van der Sluis krikte binnen. Een treffer die terecht door arbiter J. Grispen uit Roosendaal, werd geanu- leerd. Toch kréég de thuis ploeg in deze beginfase de bes te kansen. Tot twee keer toe had een kopstoot van Jan de Lobel een beter lot verdiend dan over te zeilen. In de 23'ste minuut kreeg Adrie Kodde -in de ploeg gekomen voor Jimmy Pietersz- een open kans. Rob- by de Muynck, veruit de beste Breskens-speler, stuurde de rechter middenvelder de diep te in. Alleen voor de voortref felijk keeper René van Vliet, kon hij de zaak niet in het ge wenste resultaat omzetten. Ook het tot twee keer toe knullige balverlies van laatste man Henny van der Sluis, kon door de thuisjongens niet wor den benut. Naarmate de eerste helft vorderde, kregen de be zoekers meer greep op de wed strijd. Vijf corners op rij wa ren het resultaat van een tien tal minuten pressie voor de rust. Rob Gruben mocht be paald niet klagen toen hij bij een van die corners een inzet van Henny van der Sluis via zijn lichaam met veld in zag springen. In de slotminuut van de eer ste helft kreeg Milco van der Hooft nog een uitstekende mo gelijkheid om zijn ploeg op voorsprong te brengen. Knap gelanceerd door Willie de Jae ger kwam hij oog in oog met doelman Van vliet, maar ook LOS ANGELES (ANP)- De kritiek uit de Sovjet Unie over de or ganisatie van de Spelen van 1984 in Los Angeles gaat onvermin derd door. Donderdag klaagde Viktor Ivonin, vice-voorzitter van het Olympische comité van de Sovjet Unie op een perscon ferentie in Los Angeles dat de voorbereiding op de Spelen in zijn land geremd wordt, doordat de Amerikanen noodzakelijke in formatie achter houden. „Wat ieder deelnemend land", stelde Ivonin, „in de eerste plaats moet weten is of de Verenigde Staten de deel nemers inreis- en verblijfsvisa zal geven, welke veiligheids maatregelen er tijdens de Spe len zullen worden genomen, hoe het transport in Los Ange les geregeld zal worden, waar de deelnemers zullen worden ondergebracht en hoeveel geld daarvoor op tafel moet wor den gelegd".' De sportofficial uit de Sovjet Unie beklem toonde dat er geen grond be stond om te vermoeden dat zijn land zich afzijdig zou hou den van de Spelen, omdat de Verenigde Staten het evene ment van Moskou heeft ge boycot. „Ons land ondersteunt de Olympische beweging. Boycot komt in ons woorden boek niet voor, onze deelne ming is alleen afhankelijk van het tijdig krijgen van ant woorden op onze vragen. En wij hebben helemaal geen bij zondere eisen gesteld". Ivonin lichtte zijn opmer kingen toe. „Volgens het Olympisch handvest moet iedere atleet op zijn deelne merskaart en zijn paspoort de toegang verleend worden tot het land dat organiseert, maar in 1980 bij de Winterspelen van Lake Placid werd een aantal leden van onze ploeg de toegang tot de Verenigde Sta ten geweigerd". Volgens hem is het voorziene transport schema, gegeven de grote af standen tussen de verschillen de accommodaties, ontoerei kend. Bovendien ontbreekt hem iedere informatie over de kosten voor onderbrenging van de sportmensen in de Olympische dorpen. „Ik heb bedragen horen noemen tus sen de 35 en 60 dollar (van 90 tot 160 gulden), maar in Mon treal en Moskou werd per dag niet meer gevraagd dan onge veer 20 dollar (55 gulden)". van onze sportmedewerker OOSTBURG - In de hoofdklas A-junioren werden de duels Zierikzee Al-RCS Al en Ter neuzen Al-Arnemuiden Al afgelast. Middelburg Al had het knap lastig bij Hontenisse Al. De hoofdstedelijken trokken tenslotte aan het langste eind Goes, donker shirt, is dicht bij een tweede treffer. Deze kans eindigde evenwel weer in de handen van de Breskens-doelman. met 1-2. Kloetinge Al won in Hulst met dezelfde cijfers van HVV'24 Al. Robur Al en Yer- seke Al kwamen niet aan sco ren toe: 0-0. Stand: RCS Al 9-16, Zierikzee Al 10-16, Kloetinge Al 10-12, Vlis- singen Al 7-11, Middelburg Al 9- 11, Arnemuiden Al 9-8, Terneuzen Al 10-8, Yerseke Al 9-6, HW'24 Al 10-6, Robur Al 11-6, Hontenisse Al 10-4. hij kon de bal niet voorbij de Goese doelman krijgen. Vier minuten ha de pauze deed hij het beter. Robby de Muynck werd net buiten de beruchte zone gevloerd. Zon der aarzelen nam de Slijkpla- tenaar de daaruit voort vloeiende vrije trap. Milco van der Hooft hield het hoofd koel, en duwde zwaar gehinderd door Rini Houtepen binnen, 1-0. Een doelpunt dat de wed strijd nodig had. Goes, beseffend dat er nu toch wel wat aan gedaan moest worden, werd feller. De thuisploeg moest met de regel maat van de klok een vrije trap toestaan. En juist uit deze stilstaande wedstrijdfasen creëerde Goes gevaar. Zo moest Jan de Lobel op de lijn redding brengen toen Rob Gruben was gepasseerd. Lieven van Belzen knalde zijn vrije trap hoog in het s trafschopgebied, waar Frans Bergman over de uitkomende Gruben kopte. Ook Breskens zou zijn buitenspelgoal krij gen. Een vlot lopende combi natie Jan de Lobel-wim van de Broeke, werd een buiten spelpositie door Milco van der Hooft tegen het nylon gekopt. Om wat meer aanvals- kracht te krijgen wisselde Ni co Krijgen -aan zijn laatste seizoen bezig- Lieven van Bel zen voor Tonno Wonderghem. Tien minuten voor tijd leverde foto wim kooyman dat resultaat op. Opnieuw lag een vrije trap aan de basis van de gelijkmaker. Jan de Grip lepelde de bal op het hoofd van Frans Bergman, die de bal op de voeten van de ongedekte Henny van der Sluis legde. Die bedacht zich geen moment en knalde de bal in de korte hoek (1-1). „Jammer, maar gezien het vertoonde, een terechte uitslag", stelde Piet de Winde na afloop. „De vrije trappen hebben ons de das omgedaan". retoren te Breda/Bergen op 2 TERNEUZEN - In de vierde klas trok Koewacht flink van leer bij Aardenburg. AARDENBURG-KOE- WACHT 1-5 - Slechts één helft hield de thuiscjub stand. Aar denburg nam zelfs in de 20e minuut de leiding door een ga ve treffer van Begijn. Het duurde tot vlak voor de rust voor de bezoekers konden te- genscoren door Broekman. Niets wees er op dat Aarden burg deze middag met een dikke nederlaag het veld zou moeten verlaten. Pas halver wege de tweede helft vielen de Koewacht-doelpunten als rij pe appels van de bomen. Broekman en Wijnacker til den de stand naar 1-3. Een strafschop door Picavet benut, betekende 1-4 en het was de zelfde speler die 1-5 liet aante kenen. Een ruime Koewacht zege op een door blessures ge plaagd Aardenburg. BIERVLIET-CLINGE 1-1 - Lange tijd heeft het er naar uitgezien dat Clinge de eerste nederlaag in dit seizoen zou oplopen. Pas drie minuten voor het einde was het Van Craenenbroeck die de gelijk maker achter de Biervliet- doelman kon deponeren: 1-1. De wedstrijd zelf was het aan- kaijken waard, met goed voet bal aan beide kanten. Na een kwartier was het Ingels die de thuisclub de leiding bezorgde. Bij Clinge lukte het deze mid dag niet en zelfs een toegeken de strafschop werd door de grensbewoners gemist. Overi gens kregen beide ploegen met deze 1-1-eindstand wat ze ver dienden. ZEELAND SPORT-VO- GELWAARDE 1-3 - Een ster ke en over alle linies beter Vo gelwaarde heeft geen moeite gehad met Zeeland Sport dat kennelijk nog in winterslaap was. De 1-3-eindstand is dan ook maar bescheiden, want als het Vogelwaarde had meege zeten, was de score hoger ge weest. Reeds na vijf minuten kwamen de bezoekers op voorsprong door Van Bunde ren. Kort daarop was in feite de wedstrijd al beslist toen Er- pelinck er 0-2 van maakte. Wat dan ook niemand had verwacht, kwam vlak voor rust. Een tegengoal van Rie- mens. De tweede helft was slechts een paar minuten oud toen het opnieuw Van Budne- ren was die de Zeeland Sport- doelman verschalkte. Daarna kwam de pech voor Vogel waarde. Het schiep zich talrij ke kansen, maar paal en lat stonden tot driemaal toe een treffer in de weg. HONTENISSE-IJZENDll KE 2-1 - Na een reeks vans derlagen, smaakte Hontenis het zoet van de overwin® en wat in deze competitie niet eerder gebeurde: 'j scoorde in een thuiswedsfc meer dan een doelpunt. Del de lantaarndrager speelde i ter dan de bezoekers, diet, delijk de minderen waren een kwartier in de twee helft kon de Hontenisse-; hang juichen. Jacky ft opende de score na een pass van Harry Kint. Delft club bleef sterker en het Arti de Nijs die, nadat ii; schot in eerste instantie dj de IJzendijke-goalie was stopt, de terugspringende via een verdediger in hetd« kon werken. Vijf min» voor het einde was het Ed: Musson, die de eer voor dei zoekers redde Van onze redactie buitenland rciNN - De Westduitse bonds- Pïnselier Kohl heeft ver gaard giften te hebben ont vangen van de firma Flick. onderneming die 'smeer- ?M- zou hebben betaald aan ~lle politieke partijen in de Bondsrepubliek Dit zegt het weekblad Der Spiegel in zijn nummer van maandag. Het blad publiceert wat het noemt het proces-verbaal van de getuigenverklaring van Kohl in het kader van het on derzoek naar Flick voor zijn ambtsaanvaarding als bonds kanselier in oktober. Op de vraag van de aanklager „H fur Fli des om nai de vei OPE OOSTBURG - Bij het voetbal werd afgelopen wertl einde alleen in de eerste klif gespeeld. Zeelandia speelt! 0-0 tegen Oostkapelle, terwijl GDVV gedecideerd Veere i 3-0 terugwees. De Waarde-dames wonne| met dezelfde cijfers van Hait weertse Boys. Yerseke-Patri;| zen tenslotte werd afgelast. RENESSE - Westelijk School wen hield in manege Gril dressuurwedstrijden vwl paarden in de klassen B, U| en Z. De beoordeling was vt®| de juryleden Van Nes a Groeneboom uit Ridderkerk. Uitslagen: B-klas: 1. Annetvrl Maldegem met Darintha (Wst-I lijk Schouwen), 2. Jacomien Zei venbergen met Heridou (Westell Schouwen), 3. Astrid LangenfcT met Bianca (Bru): LI- en L2-klii| 1. Ingeborg Jonker met Othelïl (Westelijk Schouwen), 2. Gelokw Ursula (Oranjezon), 3. Ariene Vfl-I burg met Thoret (Westelijk Sch»| wen); M- en Z-klas: 1. Jan vanc:| Bijl (M2) met Scobidoo, 2. Jari den Bijl (Z) met Rapid (beii Westelijk Schouwen). Van onze redactie NEW YORK/GENÈVE - olie-aandelen zijn op de IS kelderd. Het nieuws, dat de OPEC- akkoord hadden kunnen koi fikse koersdalingen. Deskundigen van Wall Street vonden de eerste reac ties op de OPEC-flop echter niet zó ernstig, dat zij een enorme duikeling van de olie prijzen zagen aankomen. Maar een daling was volgens Fm vpr—ii 1 ;--v Ajj het telefonisch avondverkeer van de Amsterdamse beurs moest Kon. Olie enige guldens prijs geven. Prijsverschillen De OPEC-landen waren het er op hun vergadering in Ge- I nève algemeen over eens was dat de maximumproduktie I moest worden verminderd. Het is echter niet gelukt om de verdeling van de produktie over de dertien landen die in maart van het vorige jaar werd afgesproken te herzien. Ook over de kwestie van de prijsverschillen tussen olie uit landen aan de Perzische Golf er ei st st h< v( v< d« is ti o w tf P d v v v z De Axel-spelers Verstraeten en Van de Broeke trachten de 1-0-achterstand tegen Hoofd plaat weg te werken. Ook hier bleef de Hoofdplaat-defensie weer op de been en slaagde er in de gelijkmaker te voorkomen. f0t0w'm kooyman Door Eddy de Schrijver AXEL - Zowel Hoofdplaat als Axel waren met een positieve instelling op de grasmat geko men. Hoofdplaat ging met de volle buit lopen, omdat Stanny Soulimans in de tweede helft het net vond. De jonge forma tie van trainer Rudi Steel deed het lang niet onaardig. Alleen mist de ploeg de noodzakelijke routine en koelbloedigheid om een wedstrijd te beslissen. Als men in Axel dit elftal bij el kaar kan houden, kan er nog iets moois uit groeien. De Axel-aanhang kon dan ook, ondanks de nederlaag, niet on tevreden zijn over de Axelse (ADVERTENTIE) Een beleggingsvorm waarbij u gedurende 5 of 10 jaar een vaste hoge rente ontvangt. Rente die per maand wordt uitbetaald. Minimum-inleg f 20.000,-. Huidig rentepercentage 10 jaar: Ik wil graag nadere informatie thuisgestuurd krijgen over Maandrente-deposito's. A2 Hr./Mevr.*: Straat: I Postiode/Pl;iats:_ I Effectieve rente: 7.23%. Rentepercentage 5 jaar: 6 Vt%. Effectieve rente: 6.96%. Voor nadere informatie, bel 020-5918017. Of vul de bon in. In bezit van postrekening: jj/nee* '''doorhalen wat niet van toepassing is. Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Administratiekantoor postgiro/rijkspostspaarbank, postbus -11900, postgiro discipelen. In de eerste helft waren er nauwelijks reële doelkansen te noteren. Beide ploegen voch ten voor elke meter, maar de afwerking liet af en toe te veel schoonheidsfoutjes zien. Axel creëerde zich wat de hoek schoppen betreft, een licht overwicht, maar ondanks het feit dat Jan van de Broeke en Fonny Verstraeten bij derge lijke spelsituaties assisentie kwamen verlenen in de voor hoede, bleef het rendement ni hil. Doelman Pilaet werd even boos op de goed leidende scheidsrechter Kivits, toen de man in het „zwarte pak" een overtreding constateerde. Pilaet wilde de bal van de schoen van een Axelaar pluk ken, maar dat kwam een beetje verkeerd over bij Ki vits. Uit de vrije trap kwam echter geen enkel gevaar. Vlak voor de pauze kwam Hoofd plaat bijna op voorsprong. Doelman Tonny Gommers liep te ver uit zijn kooi, een euvel dat zich in de tweede helft nog duidelijker manifesteerde, waardoor Herbert Versluys de bal bemachtigde. Versluys omspeelde Gommers, maar wat een haarzuivere schuiver moest worden werd een losse flodder die naast het doel ver dween. Spanning Ook in de tweede helft bleef de spanning. Beide ploegen gaven elkaar geen duimbreed toe ondanks dat de bezoekers toch redelijk snel een doelpunt forceerden. Henk Ottens, speelt altijd een nuttige partij, gaf het leer een dosis scherpte mee en de gereed staande Stanny Soulimans rondde M karwei keurig af: 0-1. Axel leek even uit zijn hu meur, maar de ploeg herstel*] zich uitstekend. De Steel-tac- tiek, alles op de aanval en zie: hoe het afloopt, hield gevarei in. Er ontstonden man-tegen- man-situaties die voor Hoof* Van onze redactie binnenland ZWOLLE - „Als er geen betere regeling komt met betrekking tot de aftrek van onderhouds kosten voor het eigen huis heeft de VVD geen behoefte Aan deze regeling." Met deze woorden sprak VVD-fractievoorzitter Nijpels maandagavond een vernieti- man-suuaues cue voor now J u"!" °Vfr plaat counter-mogelijkheden! aftT,„Vr n(: bekendgemaakte opleverden. Axel-speler Bon i kregeling voor de onder- - noudskosten van het eigen huis, waarin de kosten vallen van riolering, fundering, ko zijnen en daken. b a u dewijn Corijn probeerde M van ver, maar zijn schot mist' rakelings het doel van Gom mers. Henk Ottens zag direct daarna de Axel-goalie wee'l wat te ver voor zijn doel staar, en probeerde met een lob» Tijdens een politieke bijeen- J,,„lcl, komst in Zwolle noemde Nij- de stand naar veiliger haver. Ws de voorstellen van het ka- te tillen. Het mislukte overi-l «net veel te mager, zeker nu ue schilderskosten er niet on der vallen. Voor deze magere mgeling is de VVD niet bereid gens. Edy de Witte werd bij oranjehemden vervangen ef Axel rook nog een kans op gelijkmaker. Die kwam er bij na. Tot drie keer toe hadden* Axelaars de gelegenheid te' Hoofdplaat-doel te doorboren Telkens zat er een been tussen of doelman Pilaet reageer* aattent. Een keer was dat eer1 nodig. Jan van de Broeke*; poneerde de bal met het hoo® richting netten, maar Pi'ael voorkwam met een katachtig8 reflex een doelpunt. De geelhemden waren trou wens dicht bij een twee* treffer. Henk Ottens kreeg kans van de dag. Hij kwam ar leen op Gommers af, zijnscte- smoorde echter in zijn voeten Een kopbal van Herbert Ver sluys belandde net naast paal. Het laatste slotoffens®1 van de Axelse jonge garde le verde behalve spanning bje het beoogde resultaat op. "e' bleef 0-1. de Pnjs van een verhoging van uil VV.ll VV-AllUgilIg v CU jtet huurwaardeforfait te be- talen, (het geschatte bedrag bat eigenaren van een woning h'l hun belastingaangifte -moeten opgeven). Volgens Nij- Pris geldt: een goede regeling 01 geen regeling. Files blijven: miljaar- nog-an-toe

de Stem | 1983 | | pagina 16