PQl mo Ineke Kooiman snel gelijk uit kernploeg „HARD WERKEN ENIGE OPLOSSING" WEINIG BLESSURES BIJ NAC Weer nieuwe regels voor sloikreclanie op televisie McEnroe en lendl in halve finale Nac-middenvelder Edie de Schepper: DNISCH- MERCIEEL EWERKER Rechtbank gelast onderzoek tegen manager van MVV PAGINA SPORT 1 n. tuur. w EEN STAPEL TOONKAMER KARPETTEN NU HALVE PRIJS WGS BELGISCHE JVERHEID Anita Staps niet op NK door Rob van Daurson door Rofflain van Damraa Fans bewijzen Garrincha laatste eer Rijvers roept tien man op voor training Andersson behoudt de leiding Bessems vijfde Voetbalprof overleden na knie-operatie Kort geding van Phoenix 27 januari DE STEM T26 n- auto :ke veel hure uhem t. «ss. NE uitlopende dessins, prachtige kwaliteiten, dik en dun de grootste en meest exclu sieve woninginrichting van de benelux (pot sinds 1907) waar iedereen zomaar bin nen mag lopen. Bij vonnis van de ar rondissementsrecht bank te Breda d.d. 14 ja nuari 1983 is Marius Jo hannes Antonius Mul ders, wonende te Etten- Leur aan de Beiaard 104, handelend onder de naam Decorette Mul ders en Mulders Inte rieur te Etten-Leur aan de Wilhelminalaan 16 in staat van faillissement verklaard met benoe ming van Mr. L.E. Kalfi tot rechter-commissaris en van ondergetekende tot curator. Mr. R.J.H. Klinkhamer, 4875 CB Etten-Leur, Markt 17, 4870 AH Et ten-Leur, Postbus 301. ire voor: Noord-Brabant/ and/Oost-Zeeland inderhoud van bestaande ctieve prospectie naar nieu- 25-max. 45 jaar; middelba- landbouwafkomst. goede opleiding (technisch 'me ontwikkelingsmogelijkhe- ijk salaris en andere vergoe- iheven schriftelijk kandida- urr. vitae en recente pasfoto WAS (onder ref. H.G. 631). 100 GENT (België). Van onze sportredactie HEERENVEEN - Reclame op wedstrijdkleding mag wel in beeld, die op trainingskle- ding niet. Dat heeft minister Brinkman van het ministerie voor Welzijn, Volksgezond heid en Cultuur tijdens een gesprek met Carel Enkelaar en Kees Boerhout van de NOS laten weten. Voor het Europees kam pioenschap schaatsen voor da mes all-round, dat dit week einde in Heerenveen wordt verreden, betekent deze mi nisteriële beslissing (waar overigens de vaste Kamer commissie zich maandag nog over moet buigen) dat bij eventuele tv-interviews de da mes in de dunne nylon-wed- strijdkleding voor de camera's zullen moeten verschijnen. Kleding overigens, die geheel zonder reclame-uiting zal zijn, omdat het in Heerenveen dit weekeinde een officieel ISU- kampioenschap betreft. De re gels van d'e internationale schaatsbond bepalen namelijk dat tussen start en finish en tijdens de huldigingen beslist geen reclame gevoerd mag worden. De ISU heeft geen be zwaar tegen het dragen van kleding met reclame tijdens het inrijden op de binnenbaan. De nieuwe bepaling van mi nister Brinkman staat dus ge heel in tegenstelling tot de re gels van de internationale schaatsbond. Volgens NOS-tv- verslaggever Heinze Bakker zit er nu niets anders op dan alleen de gezichten van de sportlieden tijdens interviews in beeld te brengen. Ook zal het besluit van Brinkman ge volgen hebben voor het in beeld brengen van de wed strijden zelf. Al is het volgens Bakker nauwelijks te vermij den dat bij een start bijvoor beeld ook iemand op de bin nenbaan in beeld komt, die re clame op zijn trainingspak draagt. Ook voor het Europees kampioenschap heren all round over een week in Den Haag heeft minister Brink mans besluit wat betreft de tv-uitzendingen gevolgen. Van onze sportredactie MAASTRICHT - Is MVV-manager Nico Jongen gisteren met opzet niet komen opdagen als getuige in het proces tegen de van belastingfraude verdachte Maastrichtse profwielrenner Fred Rompelberg? Officier van Justitie mr. G. Weggemans moet dat in opdracht van de president van de strafkamer van de Maas trichtse rechtbank mr. J. Nolet, grondig onderzoeken. De president toonde zich verontwaardigd dat Jongen en bankdirecteur J.Bartels, die ook als getuige was opgeroepen, gisteren verstek lieten gaan. „Dat is beschamend voor een bank directeur en manager van MVV. Opzettelijk wegblijven als ge tuige is een misdrijf. Daar staat zes maanden op", zei hij. Ook de officier van Justitie had geen goed woord over voor de handelwijze van de MVV-manager. Deze had op het laatste nip pertje per brief laten weten dat hij 'voor dringende zaken, die voor MVV geen uitstel dulden' naar Hongkong moest. Wegge mans; „Uit die brief blijkt een grote minachting voor het ge recht. Hij vindt kennelijk dat een man als hij, met zo'n positie, niet als getuige hoeft te verschijnen. Waarom Bartels er niet is, weet ik niet. Het is triest dat deze mensen zich aan hun burger plichten onttrekken". Het kwam niet tot een behandeling van het proces - waarin het niet gaat om de Maastrichtse voetbalclub, maar om de prof wielrenner en zijn belastingopgave - omdat de twee door raads man mr. M.Moszkowicz opgeroepen getuigen niet waren geko men. De zaak werd tot dinsdag 1 maart aangehouden. De twee getuigen moeten dan verschijnen. Zo nodig worden zij door de politie naar de rechtszaal gebracht. Het was de tweede keer dat het proces werd uitgesteld. De Maastrichtse profwielrenner moet zich voor de rechtbank verantwoorden, omdat hij in 1978 en 1979 een deel van zijn in komsten voor de fiscus zou hebben verzwegen. Een deel van dat zwarte geld zou hij aan MVV hebben 'geleend'. De belasting dienst kwam het zwarte geld op het spoor, toen bij een controle van de boeken bleek dat de voetbalclub dat geld naderhand had teruggestort op een rekening bij de bank, waar MW-penning- meester Bartels directeur is. De wielrenner zou over dit terug gestorte bedrag een forse rente hebben gekregen, die hij niet op zijn belastingformulier zou hebben opgevoerd. De wielrenner houdt staande dat hij alleen als 'tussenpersoon' voor andere geldschieters is opgetreden. Officier mr. Wegge mans lichtte na afloop toe: „Het kan best zijn dat de hele trans actie bonafide is. Er is rente uitbetaald aan Rompelberg. Hij heeft een bedrag in handen gekregen. De vraag is nu: was dat voor hem of was hij tussenpersoon? Jongen zou daar als getuige duidelijkheid over kunnen verschaffen. Hij wekt echter de in druk van iemand, die niet in het openbaar zijn verhaaltje wil vertellen." De belastingrecherche (FIOD) gaat dit nu onderzoeken aan de hand van de rekening bij de bank. Drempel voor amateurclubs verlaagd Aangezien de overgang van amateur- naar profvoetbal een nieuw spanningselement aan het totale Nederlandse voetbal kan toevoegen, bepleit de commissie een nieuwe doorstromingsregeling. Het aangenomen voorstel gaat er vanuit dat amateur clubs, die betaald voetbal wil len spelen, in de beginfase niet behoeven te voldoen aan de Tijdens het EK in Heeren veen zal zij met coach Henk Louwmans trachten tot een akkoord te komen. Zij vraagt ian toestemming om zich tot een week voor het WK op 19 en 20 februari in het Oostduitse kar] Marxstadt in eigen om- pving te mogen voorbereiden. Ineke Kooiman, wier echtge noot Jan een bekend mara- 'nonschaatser is (zij zelf schreef overigens vorig jaar de Nederlandse titel marathon "P haar naam): „Wij hebben huis in j^mmerstol al het ma teriaal voorhanden om bij voorbeeld krachttraining te deen. Dan is het toch gekken werk om steeds heen en weer "aar Utrecht te moeten rijden om daar met dezelfde toestel- 'en als thuis staan dezelfde oefeningen te gaan doen". De Zuidhollandse (zij start vandaag in het laatste paar op de 500 meter) twijfelt ook om dat zij en haar man het samen een auto moeten doen. «Als ik veel weg moet voor de pmploegtraining, dan komt het programma van Jan in ge- 'aar, omdat ik dan de auto bij «ie heb". Dit weekeinde hoopt Ineke Kooiman dus tot overeenstem- 'n6 met trainer Louwmans 6 komen. Mocht dat niet luk- dan overweegt ze haar raats beschikbaar te stellen, hea Limbach zou dan haar ervangster worden. „Ik ben 9 laar. Ik besef dat ik door de 'Jf kilometer nu op een inter- Van onze sportredactie ZEIST - Met ingang van 1 juli van dit jaar wordt het voor een amateurclub aantrekkelijker betaald voetbal te gaan spelen. Dan wordt een nieuwe pro motie/degradatieregeling van kracht tussen het amateur- en het betaald voetbal van de KNVB. De besturen van beide secties hebben ingestemd met de conclusies van een werkgroep, die vindt dat de huidige regeling vanwege een te hoge drempel niet functioneert. reglementaire verplichtingen en de financiële consequenties, zoals die gelden voor de huidi ge betaald voetbal organisa ties (BVO's). Wel moet het to taal aantal betaalde clubs niet stijgen. Dat houdt in dat als een amateurclub betaald voet bal wil spelen, de nummer laatst uit de eerste divisie naar het amateurvoetbal wordt te ruggezet. Als het speelbaar houden van de competitie be taald voetbal dat dringend noodzakelijk maakt, kan na overleg tussen de besturen van amateur- en betaald voetbal dispensatie worden verleend. De commissie, die bestaat uit Joop Janssens, Herman Feringa, Joop Wagenaar, Ka- rel Jansen, mr. Cees van den Berg en Jan Huijbregts, stelt het volgende voor: 1. De tot het betaald voetbal toetredende amateurclub be hoeft in beginsel gedurende een periode van drie jaar niet te voldoen aan alle reglemen taire bepalingen die thans worden gesteld aan de BVO's. 2. Het minimum aantal con tractspelers van een dergelijke club dient op vijf te worden gesteld, die conform de van kracht zijnde CAO moeten worden gehonoreerd. Voor de overige spelers bij ven de gel dende amateurvoorwaarden onverkort van kracht. 3. Het minimum aantal oefenmeesters, waarover een tot het betaald voetbal toetre dende amateurclub moet be schikken, wordt op een ge steld. Deze trainer moet in het bezit zijn van een B-diploma, tenzij de gepromoveerde club een nieuWe trainer contrac teert. Voor deze geiden de nor male verplichtingen. 4. Tenzij de non-amateur vereniging de thuiswedstrij den op zaterdag wil spelen, stelt de KNVB de club niet verplicht over kunstlicht te beschikken. 5. Bij toetreding tot het be taald voetbal dient met be trekking tot het tweede team een keus te worden gemaakt over spelen in het amateur voetbal, dan wel in het betaald voetbal. Deze keus zal in eer ste instantie voor een periode van drie jaar worden ge maakt. Na afloop van deze pe riode zal definitief gekozen moeten worden. 6. De non-amateurclub deelt onverkort mee in de te ver strekken subsidies en uitke ringen. Met dien verstande dat gedurende het eerste jaar een uitkering wordt gegarandeerd van 300.000 gulden. Van onze sportredactie DEN HAAG - Anita Staps, de onttroonde wereldkam pioene judo van New York, kan zaterdag haar Nederland se titel in de klasse tot 66 kilo gram niet verdedigen. Staps heeft vanwege een rugblessure moeten afzeggen voor de nationale titelstrijd in Zevenbergen. Bij een training met topjudoka Bert Verhoe ven scheurde Anita Staps een spier in de rug. Zij moet enke le weken rust houden. HEERENVEEN - Ineke Kooiman-Van Homoet weet nog niet «zij na het Europees kampioenschap all-round voor dames, dat jut weekeinde in Heerenveen wordt verreden, haar plaats in de Kernploeg zal blijven opeisen. De onderwijzeres uit Ammcrsiui, «e via een vierde plaats in het eindklassement van het NK in Ueventer een startbewijs voor Heerenveen afdwong, is bang dat e verplichtingen, die het lidmaatschap van de kernploeg met „1 i'-,jngen' 'e vee' voor haar zijn. Ineke Kooiman vreest na- enjk dat haar werk in het gedrang komt. En dat wil zij voor- nationaal toernooi een kans krijg. Een afstand, die volgend jaar niet op het Olympisch programma staat. Dus ik zal binnenkort toch wel weer bui ten de kernploeg vallen. Om dat ik dat weet, zal Louwmans aan mijn wensen moeten vol doen. Anders stap ik er zelf uit". De loting voor de eerste dag van de Europese titelstrijd had het vol gende resultaat: 500 meter: le rit: Anette Carlen (Zwe) - Svetlana Katsjoek (Sov), 2e rit: Valentina Lalenkova (Sov) - Alie Boorsma (Ned), 3e rit: Sigrid Smuda (WD1) - Gaby Schönbrunn (OD1), 4e rit: Andrea Schone (OD1) - Björg-Eva Jensen (Noo), 5e rit: Karin Enke (OD1) - Natalja Sjlebova (Sov), 6e rit: Ina Steenbruggen (Ned) - Na talja petroesjova (Sov), 7e rit: Aila Tartia (Fin) - Brigitte Flierl (WD1), 8e rit: Edel Höiseth (Noo) - Karin Ryback (Zwe), 9e rit: Sylvia Brun- ner (Zwi) - Sabine Brebm (OD1), 10e rit: Taina Salmia (Fin) - Turid Lillehagen (Noo), 11e rit: Rauni Poikolainen (Fin) - Ria Visser (Ned), 12e rit: Maila Lehtimaki (Fin) - Angelica Hassmann (WD1), 13e rit: Marie-France van Helden- Vivet (Fra) - Elena Belci (Ita), 14e rit: Erwina Rys (Pol) - Ineke Kooi man (Ned), 3000 meter: le rit: Schone - Jensen, 2e rit: Schön brunn - Visser, 3e rit: Enke - Pe troesjova, 4e rit: Smuda - Kats joek, 5e rit: Steenbruggen - Sjlebo va. 6e rit: Carien - Lalenkova, 7e rit: Poikolainen - Hassmann, 8e rit: Rybeck - Höiseth, 9e rit: Kooi man - Tartia, 10e rit: Lillehagen - Brunner, 11e rit: Brehm - Salmia, 12e rit: Van Helden-Vivet - Flierl, 13e rit: Rys - Lehtimaeki, 14e rit: Boorsma - Belci. Voor toetreding tot het be taald voetbal komen de vol gende clubs in aanmerking: - per 1 juli van dit jaar een amateurvereniging, die voort komt uit de groep van kam pioenen en periodekampioe nen (20) uit de hoofdklasse zondagamateurs en de eerste klasse zaterdagvoetbal - per 1 juli 1984 drie amateurvereni- gingen, die kunnen voortko men uit de bovengenoemde groep van twintig - per 1 juli 1985 en tijdens de volgende ja ren een amateurvereniging uit dezelfde categorie. Als meer amateurvereni gingen zich zouden aanmelden dan het aantal beschikbare promotieplaatsen bedraagt, beslissen de sectiebesturen be taald en amateurvoetbal aan de hand van economische en sporttechnische criteria. Voor toetreding tot het amateur voetbal zal de betreffende be taald voetbalorganisatie in de gelegenheid worden gesteld binnen 1 jaar te voldoen aan alle reglementaire verplich tingen. NEW YORK (ANP) - John McEnroe heeft zich ge plaatst voor de halve fina les van het Masterstoer- nooi. In de Madison Square Garden in New York bleef hij de Argentijn José Luis Clerc (6-3, 6-4) en het vij andige 16.000 koppige pu bliek de baas. McEnroe komt in dë hal ve eindstrijd uit tegen Guillermo Vilas, die eerder Andres Gomez met 7-5, 6-4 versloeg. Hoewel McEnroe zich voorbeeldig gedroeg, was het publiek vanaf de ope ning op de hand van José Luis Clerc. De Argentijn faalde echter gebruik te maken van die steun, voor al omdat zijn backhand en opslag te wisselvallig wa ren. McEnroe's zege was de 25ste in de serie sinds zijn John McEnroe in actie tijdens zijn partij tegen José-Luis Clerc. nederlaag tegen Lendl in de halve finales van de open Amerikaanse kam pioenschappen. De New Yorker maakte tegen Clerc veel indruk. Volledig her steld van een zeurende en kelblessure, die hem in 1982 langdurig hinderde, speelde hij als in zijn beste dagen. Ook titelverdediger Ivan Lendl plaatste zich voor de halve finales. Hij moet het opnemen tegen de winnaar van de partij Connors- Kriek. Lendl versloeg in een meer spannende dan fraaie wedstrijd de Frans man Yannick Noah in twee sets: 6-4,7-5. BREDA - Het is onvermijdelijk. In deze dagen leidt een gesprek over NAC onherroepelijk naar het duel met Helmond Sport. De 6-1 nederlaag, die daar geleden werd, liet immers diepe sporen in het Bredase kamp achter. Enkele dagen voor de kapitale ont moeting tegen Fortuna S recht Edie de Schepper echter onmid dellijk de rug. „Waarom Helmond Sport nou weer", klinkt het enigszins verwijtend, „natuurlijk was dat een geweldige dreun. Maar nu moeten we weer aan Fortuna denken. Niet meer ach terom kijken. Dat heeft geen enkel nut". Achterom kijken deed ue aangeslagen NAC-selectie overigens maandagmiddag. Trainer Jo Jansen en manager Ton van der Meer vonden het beter dat er in het spelershome eens van gedachten gewisseld van onze sportredactie BREDA - Met een vrij wel compleet fitte groep kan Jo Jansen vanavond beginnen aan de belang rijke klus tegen het Lim burgse Fortuna S. Alleen Ferry Kotta (geopereerd), Frits von Seydlitz (wordt geopereerd) en Hans Neeskens (ziek geweest) ontbreken. Een opstelling wilde Jo Jansen gistermiddag echter nog niet prijsge ven. De Bredase trainer gaat er overigens wel van uit dat Fortuna S voor een punt naar Brabant komt. Hij: „Fortuna doet het thuis erg goed. Uit probeert het telkens een puntje mee te pikken. Ik weet dat het niet op volle oorlogssterkte kan ver schijnen. Maar we zullen het zelf moeten maken". Bij Fortuna S ontbre ken Chris Dekker en Wil- bert Suvrijn wegens schorsingen. Voorstopper Van de Berg en spits Zui- dersma blijven gebles seerd aan de kant. werd. Onder het motto 'nie mand sparen' werden de puntjes op de i gezet. „Alles is toen uitgepraat", ervaarde Edie de Schepper het gesprek als positief, „niemand is ge spaard. Wrijvingen zijn ver dwenen. We zijn eensgezind uit dat gesprek gekomen. Iedereen staat weer achter el kaar. Ik denk dat er door dat gesprek weer wat meer vuur in gekomen is. Dat was nodig, want dat heb ik de laatste tijd wel eens gemist". Dat mag volgens Edie de Schepper, 24 inmiddels en be zig aan zijn vierde jaar in de Bredase hoofdmacht, beslist niet vertaald worden in ge makzucht. Wel in angst. „Je hoort vaak", probeert Edie de Schepper dat te verduidelij ken, „NAC is gewend degrada tievoetbal te spelen. Dat lukt allemaal wel. Maar vergis je niet. Dat werkt door op de groep. Altijd maar degrada tievoetbal spelen. Dat mist zijn uitwerking niet. Het gaat minder. De resultaten zijn slecht. Iedereen gaat zich dan wat verstoppen. Bang om de bal aan te nemen. Je moet fou ten durven maken. Risico's durven nemen. Maar dan moet je weten dat er iemand achter je staat, die de fout kan corri geren". Hard werken noemt Edie de Schepper als enige oplossing. „Een persoonlijke mening", voegt hij er meteen aan toe, „je moet daar niet teveel over gaan nadenken. Daar is geen tijd voor. Deze impasse kun je volgens mij alleen maar door breken door keihard te wer ken. Iedereen moet dat dan doen. Als je dan weet dat iedereen bereid is eikaars fou ten te corrigeren, dan moet het mogelijk zijn er weer bovenop te komen". Edie de Schepper. - FOTO ARCHIEF DE STEM De gedachten dwalen dan even af naar het vorig seizoen. Toen had NAC, dank zij een uitstekende start, niets te ma ken met degradatievoetbal. Het voelde zich heerlijk in de veilige middenmoot. „Dat was een luxe", meent Edie de Schepper, begonnen bij het Zeeuwsch-Vlaamse Vogel waarde, „toen ging het erg goed. Voor veel spelers was dat seizoen echter het eerste volwaardige seizoen in de ere divisie. Dan is alles nieuw. Het lukt redelijk. Maar er komt een terugslag. Dat is onver mijdelijk. Maar zeg nou zelf, talent is er zat. We hebben -■kwaliteit genoeg. Dat is het punt niet". De vergelijking met (toch weer) Helmond Sport, Fortuna S, Excelsior. „Wat hebben die nou meer te bieden", vraagt Edie de Schepper. Momenteel meer punten dus. Een wat ge makkelijker uitgangspunt voor de resterende zestien wedstrijden. „Nee", erkent ook middenvelder Edie de Schep per, onlangs door Ger Blok op geroepen voor de Olympische selectie, „niemand had het verwacht. Geels en Dusbaba zijn er later bij gekomen. Ze brengen routine mee, ze zijn zo in te passen. Maar dan kom je weer op die angst. Bang om fouten te maken. Dat moet er uit". En dan, naar de juiste for mulering zoekend; „Ik vind dat we buiten het veld minder een ploeg zijn dan vroeger. Be grijp me goed, niemand heeft problemen met elkaar. Maar het is wat oppervlakkiger ge worden. Dat vindt je toch wat terug in het veld. Na dat ge sprek moet er wat anders te rug te vinden zijn op het veld. Keihard voor elkaar werken. Niet meer verstoppen". „Daarom", zegt Edie de Schepper vurig, „is die wed strijd tegen Fortuna S zo be langrijk. Ik hoop dat er veel publiek komt en dat dat echt achter ons gaat staan. Want we moeten winnen. Precies, die druk wordt steeds groter. Het dreigt een vicieuze cirkel te worden. Wiqnen houdt in dat we die cirkel doorbreken. En daar gaat het om". RIO DE JANEIRO (ANP) - Duizenden Braziliaanse voet balfans hebben vrijdag Gar rincha de laatste eer bewezen. Kort na zijn dood werd het li chaam overgebracht naar het machtige Maracana-stadion in Rio de Janeiro, de tempel van het Braziliaanse voetbal. Na de bekendmaking op ra dio en televisie van het over lijden van de legendarische dribbelaar stroomden de men sen toe. Binnen enkele uren had zich een rij gevormd van ruim 200 meter. In de cata comben van het stadion stond de kist opgebaard, gedrapeerd met de vlaggen van de Brazi liaanse voetbalbond en Bota- fogo, de club in Rio, waarvan hij het grootste deel van zijn carrière lid was. De voorzitter van Botafogo sprak het voor nemen uit het stadion te her dopen in Garrincha-stadion. ZEIST (ANP) - Bondscoach Kees Rijvers heeft tien spelers uitgenodigd voor de speciale training, die hij op dinsdag 25 januari op het sportcentrum in Zeist gaat houden als eerste voorbereiding op de Europese kwalificatiewedstrijd op 16 fe bruari in Sevilla tegen Spanje. De tien zijn: Peter Boeve, Edo Ophof, Piet Schrijvers, Dick Schoenaker en Gerald Vanenburg (allen Ajax), Ben Wijnstekers (Feyenoord), Hu- go Hovenkamp (AZ'67), Ed ward Metgod (Haarlem), Jur- rie Koolhof (PSV) en Kees van Kooten (PEC). Deze 'mini Oranje-ploeg' zal 's ochtends trainen. Na de lunch volgt een bespreking en zullen de tien de videoband van de wedstrijd Ierland- Spanje bekijken. WIJK AAN ZEE (ANP) - De Zweed Anderson heeft na de zesde ronde van het Hoogo vensschaaktoernooi de leiding behouden. Uitslagen zesde ronde: Nunn (GBr) - Van der Wiel (Ned) 1-0, Olafson (IJsl) - Andersson (Zwe) 1/2-1/2, Hulak (Joe) - Speelman (GBr) 1/2-1/2, Seirawan (VSt) - Scheeren (Ned) 1-0, Hort (Tsj) - Kuligowski (Pol) 1-0, Kortsjnoi (Zwi) - Browne (VSt) 1/2-1/2, Ribli (Hon) - Ree (Ned) 1/2-1/2. Stand: 1. Anderson 4 1/2 pnt, 2/5. Ribli, Seirawan, Olafsson en Hu- lak 4 pnt, 6/7. Hort en Nunn 3 1/2 pnt, 8. Browne 3 pnt, 9/10. Ree en Kortsjnoi 2 1/2 pnt, 11, Scheeren 2 pnt, 12/14. Van der Wiel, Kuli gowski en Speelman 11/2 pnt. LINZ (ANP) - Jean Bessems staat na twee dagen van het toernooi om de Europese bil- jarttitel kunststoten met 140 punten uit 42 figuren op de vijfde plaats. Stand, na 42 figuren: 1. Stey- laerts 180 punten - 90 pogingen, 2. Corin 169-95,3. Fernandez 154-90,4. Coyret 141-107, 5. Bessems 140-88,6, Tiedtke 134-99, 7. Tomsich 126-106, 8. Weingartner 103-103, 9. Gil 93- 108,10. Immervoll 69-112. ROME (DPA) - Enzo Scaini, de 28-jarige middenvelder van de Italiaanse tweede-divisie club Lanerossi Vicenza, is vrijdag in een ziekenhuis in Rome na een onschuldige lij kende knie-operatie plotseling overleden. Scaini werd aan een menis cus geopereerd. Drie kwartier nadat hij uit de narcose was ontwaakt, raakte hij weer bui ten bewustzijn. Kort daarop overleed hij. Een lijkschou wing moet uitwijzen wat de doodsoorzaak is. Van onze sportredactie AMERSFOORT - Phoenix, de uit de as herrezen SC Amersfoort, heeft een kort ge ding aanhangig gemaakt te gen de KNVB. Het zal donder dag 27 januari aanstaande voor de Utrechtse arrondisse mentsrechtbank dienen. Joop Bakkenes, diie voorzit ter was van de inmiddels fail liet verklaarde SC Amersfoort en thans voorzitter is van de nieuw opgerichte vereniging Phoenix, vindt dat de KNVB ten onrechte afwijzend heeft gereageerd op het verzoek van Phoenix toegelaten te worden tot de competitie betaald voet bal. DEN HAAG (ANP)- Het na tionale tennisteam zal in de promotieronde naar de hoog ste klasse van het toernooi om de Koningsbeker twee wed-, strijden spelen. Op zondag 30 januari treedt Frankrijk als gastheer op. Vier dagen later (3 februari) komt Nederland in Nieuwe- gein in actie tegen Hongarije. In de samenstelling van het Nederlands team zijn geen wijzigingen aangebracht.

de Stem | 1983 | | pagina 7