MIDI HULSTENAREN STEKEN KOPPEN BI] ELKAAR Veghel Uesvmcm „Wat we nodig hebben, is solidariteit" INKOMSTENDERVING VAN Goese winkelier stelt gemeente aansprakelijk (Nightingale (presenteert studiobus FNV-jubilarissen in Koewacht gehuldigd rialen mN ANTIEK IMPORT Rollen- strijd in Hulst VAN ZEELAND MARGOT WORM TON EN HELMA ZEPPO OMA BUYNSTERS FRANK GRENEN - EIKEN MEUBELEN FNV -werkgroep Westdorpe Museum Hulst verhoogt toegangsprijs Dl Uitverkoop I Feestelijk gebeuren op 5 februari Kabel VAANTJES 0,70 politierapport Plaatselijk nieuws Axel Hulst Schoondijke markten T27 PAGINA ZEELAND 2 uëzöënenl Ie. jubileum, receptie, Ttoving, overwinning, door, mag best eens lel op de pagina Ifijk is dat met en duur Ib v 6 regels kosten fctelt 'n tekst op, belt In onze bijkantoren ot pan de balie articulieren bo Eén grote regel et bijplaatsen van een 110,- toeslag Bij niet pt 2,50 adm kosten lonkantoren Hulst, ll 01140-13751, It 9. tel. 01150-17920 Itel. 01100-28030 Werkgroep: podium kunst veiligstellen Van een onzer verslaggevers HULST - Acht Hulstenaren hebben zich vere nigd in een nieuwe Werkgroep, die heeft aan geboden om te proberen het theaterprogram ma voor het seizoen 1983/84 veilig te stellen. De vrijwilligers hebben zich al bij wethouder E. de Rechter gepresenteerd. Volgende week volgt een eer ste gesprek. - V.v. itgeslapen Ik hou nog steeds van je, (Je Pier) Het initiatief om de koppen bij elkaar te steken, ontstond na het besluit van de Hulster gemeenteraad om niet mee te doen met het intergemeente lijk theaterbureau Zeeland. Daardoor kon men in Hulst weer van vooraf aan beginnen met het oplossen van de vraag hoe het nu verder moet met de .professionele podiumkunst in ,,de gemeente. De nieuwe werkgroep he lstaat uit geïnteresseerden uit Iverschillende disciplines die in Ibet verleden al eerder met het [podiumkunstbijltje gehakt rhebben: A. de Kort, J. Ver- tschueren, W. Heyman, H. de I Gucht, A. de Krijger, E. Ver- rmandel, mevrouw G. Mang- pius-Staal en mevr. H. van pijl. „Als we willen dat er in Hulst volgend seizoen profes sionele theateractiviteiten plaatsvinden, dan moet er nu iets gebeuren", meent A. de Kort, „het is nu de hoogste tijd om contracten voor voorstel lingen af te sluiten". „Daarom", aldus W. Hey- Hartelijk gefeliciteerd met jullie 12/2-jarig hu welijksfeest. Tot mor gen. Jan-Corry-Jan- Jeanne. Hoera, morgen is het 27 jaar geleden dat Loes Vermeulen werd gebo ren. H.g. en een pootje van haar schatje Oma Goedemorgen Hartelijk gefeliciteerd met uw verjaardag a's grootste Mengvoe- jn ruim f 2 miljard, Inkel te Hulst een erkoop van alle artike- iektor verkrijgbaar zullen iouwkundige adviezen en vervullen, dient men: MTS-diploma Bouwkun- loma; te hebben in een soort- of direkte omgeving km) of genegen te zijn en aanvangssalaris van een uitloopmogelijkheid no. PZ 2573 te richten iten, Hoofdkantoor snlaan 4, 5462 GG Veghel. man, „hebben we mensen bij elkaar gezocht die ervaring hebben en waarvan we den ken dat die een breed terrein bestrijken. Wat wij willen, is een opbouwende bijdrage le veren tot de continuering van de professionele podiumkun sten in Hulst. Voorlopig voor het seizoen 83/84; dan hangt het van de gemeente af of die bereid is met deze mensen in zee te gaan. We hopen dan maar dat het budget van 56.000 gulden gehandhaafd blijft". Volgende week is er al een ge sprek met wethouder E. de Rechter, om de mogelijkheden te bekijken. Met het bekend worden van de nieuwe werkgroep kon het punt 'podiumkunsten' woens dagavond tijdens de bestuurs vergadering van het Gemeen- schapswerk meteen van de agenda geschrapt worden. Zo als bekend, had het dagelijks bestuur het plan om eveneens met wat mensen om de tafel te gaan zitten voor nader beraad over de podiumkunst in Hulst. Maar dat initiatief is nu over bodig geworden, zo meende de vergadering. (ADVERTENTIE) r 86 r eigen import Duitsland, Engeland, Oostenrijk Weststraat 68, Aardenburg Tel. 01177-1271 - eigen restauratie atelier Van onze correspondent WESTDORPE - „We dachten in de Kanaalzone wel goed te zitten, maar dat blijkt helaas niet het geval. Wat we nu nodig hebben, is soldidariteit". Dit zei voorzitter G. de Buck gisteravond in zijn openings woord van de FNV-werk- groepvergadering in Westdor- pe. Uit het jaarverslag van se cretaris A. de Vos bleek, dat wig jaar veel vergaderingen z>jn gehouden. Daarbij kwa- ®en problemen als werkloos heid, verkeer en vervoer aan oeorde. Voor de invulling van "e belastingaangifteformulie ren is .voor Westdorpe de heer R- van Daele aangewezen. Volgens secretaris De Vos is het er in Westdorpe niet mee eens dat nog niet begon- nen is met de voorgenomen re novatie van een aantal wo- mngwetwoningen. Ook heeft, men bezwaar tegen het ver achten van werk door uitke- "ngstrekkers. Dat de secretarie-handelin gen voor het publiek op de postkantoren zijn afgeschaft, bevalt de FNV-ers evenmin. „Onze mensen kunnen nu nog slechts gedurende twee halve dagen per week in eigen dorp voor die handelingen terecht", sprak de heer De Vos. Tijdens de rondvraag werd opgemerkt dat de waarde van de woningen veel te hoog zijn gewaardeerd voor de onroe rend goedbeiasting. Van een onzer verslaggevers jtULST - Het Hulster Streek museum De Vier Ambachten ,eft Je toegangsprijzen voor i komend seizoen met een Kwartje verhoogd. Volwassenen betalen voor- ™jt 1,25 gulden voor een be- i en kinderen en groepen .cent. Met het verhogen van '°egangsprijs volgt het mu- um een eerder door de Hul- gemeenteraad geopperde ^gestie op. Van onze correspondent HULST - De toerclub Hulst houdt vrijdagavond 28 januari de jaarlijkse rollenwesdtrijd. Het evenement wordt gehou den in 't Ros Beijaart in de Stationsstraat te Hulst. Aan vang: 19.00 uur. De strijd op de rollen staat open voor de leden van de toerclub alsmede de aanwezi gen in het café te Hulst. Vorig 'jaar ging de overwinning van de toerclubleden naar Jan van Dorselaer. Hij is opnieuw de grote favoriet voor de eind overwinning. De renners rij den de 500 en de 1000 meter. door Gé van Berkel GOES - De Goese zakenman Henk Borst ligt al sinds 1980 met de gemeente overhoop over de be drijfsschade die hij heeft geleden en naar zijn zeg gen nog steeds lijdt als gevolg van allerlei werk zaamheden die de gemeente in de onmiddellijke omgeving van zijn winkel in behang, verf en ver lichtingsartikelen aan de Westsingel heeft laten uitvoeren. Borst stelt de gemeente aansprakelijk voor het ver lies aan inkomsten dat vol gens hem meer dan een ton bedraagt. Hij zegt dat hij al eens is gedwongen zijn zaak op te heffen, omdat teveel van zijn klanten door de rommel voor zijn deur weg bleven. Borst: „De ellende is in 1980 begonnen toen de wo ningen hier in de buurt wer den gerenoveerd. Zonder mij daarvan op de hoogte te stel len werd de straat geblok keerd omdat de riolering moest worden vernieuwd. Pas na een week hoorde ik dat dat karwei een jaar zou gaan duren. Ook begonnen ze aan een omvangrijke be strating". heb ik de winkel in augustus weer geopend". De volgende instantie die roet in het eten van de heer Borst gooide, was de plant soenendienst. „Die begon plotseling in het plant soentje tussen de Middel burgsestraatweg en mijn winkel elf bomen te planten. Als die bomen volwassen worden, belemmeren ze he lemaal het uitzicht op mijn winkel. Ik weer bellen naar de gemeente. Ik werd van het kastje naar de muur ge stuurd. Eind oktober zat ik weer midden in de rommel van een nieuwe renovaties en herbestratingen. Bij el kaar hebben die me over de ton aan inkomsten gekost". „Kortgeleden hebben bur gemeester Blanken en twee wethouders mij uitgenodigd voor een gesprek om een op lossing te zoeken. Het is vooral in deze tijd toch te gek dat het een zelfstandig ondernemer door de over heid zo moeilijk wordt ge maakt dat hij er bijna geen gat meer in ziet. Uit protest heb ik op een dag een van de bomen in het plantsoentje omgehakt om daarmee aan te tonen dat er nog meer auto's pal voor m'n zaak ge parkeerd kunnen worden. Ik heb een ton in de verbou wing van mijn zaak gesto ken. Voorlopig heb ik die door alle narigheid nog lang niet terugverdiend". Burgemeester mr. W. Blanken erkent dat de heer Borst door een opeenstape ling en combinatie van een aantal zaken in de proble men is geraakt. „Het gaat hier om een af weging van het particulier en het algemeen belang. We zijn bezig de door de heer Borst verstrekte gegevens na te trekken om daarna te zien of we tot een bepaalde financiële regeling kunnen komen. (je geplante bo men betreft gaat de plant soenendienst met een boom- deskundige bekijken of ze inderdaad het uitzicht op de voorgevel van de winkel van de heer Borst zullen belem meren. Ook de klachten over de parkeerruimte voor de winkel zullen we onder zoeken", aldus burgemeester Blanken. In die tijd kwam, aldus Borst, geen mens de winkel binnen. „Ik werd gedwongen uit te verkopen. Toen de ergste narigheid achter de rug was,sloten ze de Agnes- gang af waardoor de directe verbinding vanuit de bin nenstad naar mijn zaak werd geblokkeerd. Tot over maat van ramp zette zowat iedereen die in het Agnesge- bied moest zijn, zijn auto pal voor mijn winkeldeur. Van de gemeente kreeg ik te ho ren dat de afsluiting van de Agnesgang anderhalf jaar kon duren", zo gaat Borst verder. De heer Borst stuurde toen op aanraden van de verantwoordelijke wethou der een protestbrief aan het gemeentebestuur. Toen hij informeerde wat er met de brief was gebeurd, zei de wethouder dat die kennelijk in de ambtelijke molen was terechtgekomen. „Ik heb vervolgens ge dreigd dat ik de winkel zou dichtgooien als ik niet spoe dig antwoord van de ge meente zou krijgen. Nou, dat is dan ook gebeurd. Tussen 18 februari en eind juni vo rig jaar is de zaak dicht ge bleven. Na een gesprek met burgemeester Blanken, die me diverse voorstellen deed, Uit protest tegen de bedrijfsschade die hij door gemeentelijke werkzaamheden lijdt, kapte de Goese winkelier een boom in het plantsoentje voor zijn zaak S Van een onzer verslaggevers 1 HULST - De Stichting Ziekenomroep Radio 1 g Nightingale stelt zaterdag 5 februari haar mo- biele studio aan het publiek voor. Dit feestelijke gebeuren, dat gepaard gaat met onder andere een gratis disco-dansavond en een 1 1 superloterij, vindt plaats in café-restaurant Het Bonte Hert in Hulst. Al een paar jaar leefde bij de ziekenomroep de wens om een mobiele studio. Deze bus zou zijn sporen kunnen ver dienen bij het maken van re portages, live-uitzendingen en opnamen van concerten. De carnavalsreportages bijvoor beeld werden tot nu toe ver zorgd vanuit een inderhaast ingerichte caravan. Eind vorig jaar echter zag de ziekenomroep zijn kans schoon, toen men voor een re delijke prijs een geschikt voertuig van Veilig Verkeer Nederland op de kop kon tik ken. Zoals gezegd, voor een re delijke prijs, maar toch nog heel wat meer dan er in kas zat. Naarstig zoeken leverde echter een veertiental spon sors op, zodat de ziekenomroep zich nu eigenaar kan noemen van een mobiele studio. Tijdens een eerste testuit- zending bleek het voertuig op wat kleinigheidjes na uitste kend te voldoen. Volgens de ziekenomroep zal de bus, een maal ingezet, op een duidelijke wijze bijdragen tot het ver aangenamen van het verblijf van de patiënt in het zieken huis. Tevens zouden in de toe komst programma's verzorgd kunnen worden in andere zie ken- en verzorgingstehuizen, waarbij onderm eer wordt ge dacht aan De Blaauwe Hoeve en De Sterre. vanaf 15.00 uur welkom. De disco-avond begint om 20.0C uur en de trekking van de lo terij is om 21.00 uur. TERNEUZEN- naar A.EJ„ 'donderdag^ Ook uitzendingen via de ka bel zijn door de mobiele studio een dichterbij komende reeële mogelijkheid geworden, ook wanneer gedacht wordt aan televisie-uitzendingen. Als ge volg van de uitgebreide moge lijkheden heeft men nu wel een gebrek aan medewerkers, voornamelijk voor ziekenem- roepwerk overdag. Vffllfnffl 1 sürveTlterei gers kunnen zich aanmelden bij Ronald Troch (01140-15703), of op 5 februari in het Bonte Hert. Tussen 15.00 en 17.00 uur wordt het voertuig door VVN aan de ziekenomroep overge dragen, rond 19.30 uur wordt de naam onthuld. De overhan diging en inwijding worden gevierd met een honderdtal prijzen in een superloterij en een gratis dico-dansavond. Wie een kijkje wil komen ne men in de bus is op 5 februari (ADVERTENTIE) uit eigen diepgoud- 500 stuks per stuk (inclusief BTW) Brouwerijstraat 35 OOSTBURG Telefoon 01170-2504 AXEL - Bij een botsing van vrijdagmiddag op het kruis punt Kinderdijk/Kanaalkade zijn twee personenauto's zwaar beschadigd. Bestuurder J.S. uit Merksem (B.) verleen de, komende vanaf de Oranje straat, geen voorrang aan A. de S. uit Hulst. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. OOSTBURG - Op de kruising Kaas- en Broodsedijk/Phi- lipsweg is de bromfietser A. van B. uit Waterlandkerkje in botsing gekomen met een per sonenauto, bestuurd door K. M. uit Cadzand. De bromfiet ser stak zonder te kijken de weg over. De bromfiets werd geheel vernield, er waren geen persoonlij ke ongelukken. TERNEUZEN - De bestuurder van een personenauto, F.M. uit Terneuzen, is vrijdagmiddag met een hoofdwond opgeno men in het Julianaziekenhuis, ten gevolge van een botsing op het kruispunt Industrieweg/ Duitslandweg. M. reed vanaf de Duitslandweg richting Schuttershofweg en liet op dit kruispunt de doorgang niet vrij voor een vrachtauto, be stuurd door J. van H. uit Gent, die vanaf de Industrieweg de Duitslandweg opreed. De auto van de Terneuzenaar liep zware schade op, de vrachtau to werd licht beschadigd. De Sluiskille- ypcjit van vrijdag door miert*van de gemeentepolitie op heterdaad betrapt, toen hij uit een auto bij garage Verbrugge aan de Industrieweg benzine trachtte te stelen. Na verhoor is ver dachte weer vrijgelaten. AXEL - „Hoewel het een feestelijke dag is, is er eigen lijk geen reden om te feesten", sprak districtsbestuurder Wil ly Boumans de vele aanwezi gen vrijdagavond toe tijdens de jubilarishuldiging van de industriebond FNV groot Axel en Koewacht in de Vlas- schaard in Koewacht. De toespraak van Boumans was dan ook allerminst feeste lijk. Hij stond uitgebreid stil bij de grote economische pro blemen van deze tijd en de daarmee gepaard gaande werkloosheid. „Arbeidsverde ling is in deze tijd van grote werkloosheid een onontkoom baar feit. Toch willen nog wei nig werkgevers hieraan mee werken. Zij houden liever vast aan het huidig systeem". Voorzitter M. Bouvré van de industriebond FNV Groot Axel stond uitgebreid stil bij de inzet van de jubilarissen voor de bond. „Dankzijuw in zet in het verleden is de bond geworden tot wat zij nu is", sprak hij de jubilarissen toe. „U hebt duidelijk het nut van de bond ingezien. Helaas zijn er nog veel, die dit nog steeds niet zien. De werkgevers zijn echter wel voor bijna honderd procent gerganiseerd", aldus de industriebondsvoorzitter. De 18 jubilarissen die gehul digd werden in het gemeen schapscentrum De Vlaschaard in Koewacht zijn: L. Bolle- man, O. Bonne, B. v.d. Bos, R. De FNV-jubilarissen FOTO WIM KOOYMAN van Damme, G. de Ryk, R. Janssens, J. Kayser, A. de Kerf, T. de Keyzer, A. Mar tens, L. van Megroot, J. van Poecke, P. Storp, M. van der Sijdt, L. Talboon, A. Timmer man, E. Verschuren en A. Wie- Yoga-cursus - In Axel gaat dinsdag 25 januari een yoga- cursus van start. De lessen, die steeds op dinsdag plaatsvin den, worden gehouden in de judozaal van Van der Wee. De lessen omvatten lichaams-, ademhalings- en ontspan ningsoefeningen. Er zijn twee docenten aan de cursus ver bonden: mevrouw A. Maas (gediplomeerd yoga-lerares) en mevrouw S. Visser. De aan vangstijden voor beginners zijn 18.45 uur en voor gevor derden 20.15 uur. Voor infor matie kan men bellen: 01150- 13278 of 96124. Lezing Vrouwengilde - De ANWB houdt maandag 24 ja nuari om 20.00 uur in het ge meenschapscentrum Den Dul- laert een voorlichtingsavond voor de leden van het Katho lieke Vrouwengilde. Aan de hand van dia's zal informatie worden verstrekt over een groot aantal werkzaamheden en dienstverleningen van de ANWB en binnen- en buiten land. De avond wordt besloten met een film, die gemaakt in verband met het 100-jarig be staan, dat de ANWB dit jaar viert. Soos alleenstaanden - Door de groep Oostburg van de soos voor alleenstaanden wordt za terdag 22 januari in zaal Wijf fels weer een gezellige avond gehouden. Op het programma staan ook een bingo en een verloting, terwijl de muziek wordt verzorgd daoor het or kest De Apollo's. De avond be gint om acht uur en iedereen is welkom. GOES, 21 jan. 1983 - Boerenkool kl2 0,75. Peen kl2 GT 0,22. Spruiten, ongeschoond, kil: D 0,70, B 0,28, A 0,28-0,42; kl2: B 0,21, A 0,28-0,35. Witlof kil A 1,70-1,80. Prei kg, kil B 0,22-0,28, A 0,22-0,40. Rodekool kg, kil: B 0,05-0,09, A 0,10-0,30; kl2: A 0,17. Savooiekool groen kg, k12 0,30. Wittekool kil A 0,39. Knolsel derij met blad st. kil 0,51. Knolsel derij zonder blad kg, k!2 0,08.

de Stem | 1983 | | pagina 15