ULT9 Belgen blijven dwars, grenzen blijven dicht ING Zesdaagse: geslaagd, maar toch Profronde zoekt oplossing voor de problemen Competitie mét nationaal team 26 Koppeling aan René Pijnen geeft de doorslag tburg; RRY K - HULST Den Bosch verslaat Barcelona Clubs willen vergaderen oderne, strak ge- t ten volle waar- Talent hebben ge- timale rij-eigen- sser gebundeld, gging door voor besturing, dbaar als een hin- u een opmerkelijk gerende motoren, a dimensie geven et geluidsniveau ag. elkens weer en de voorstoelen (vanaf or woorden, ructievan de voor- chept ook extra passagiers, r niet overmatig iant Het Talent is 1100,1400 cc en hebben de TL ik van 1 op 19,6 bij ,1 bij 120 km/u stad (met 5-ver- reen proefrit, dach- èlf 'ns kritisch eteen dat er met er 'n inruilprijs. ngs. Het Talent en r. Net als wij. ?rits Pirard "j ploeg Van Impe ITLATEN )peratie Frits on Seydlitz Nederlandse chakers erliezen Overwinning amateurs voor Groen Huveneers Post verlengt contract Ahoy' Parijs-Dakar Clerc verslaat Mats Wilander Spiel 77 Barcelona wint eerste Supercup-duel Plan vollejbalcoach Hachmang: A66 oopste uitvoe- agen 19.295.-. n Cherry zal kele maanden ten. is de Sunny in t de laagst .ge- Toyota duikt olla, met een juist onder de ƒ19.000.-. Deze 18.995.-. vorige week in leverbaar in 18 liggen tussen 9.795.-; LX met maat ƒ22.840.-; 0.-. ak 22.375.-. aat 24.990.-. ornaat 22.690.-; 5-bak ƒ24.155.-; :peh Renault adviseert elf oliéiv DE STEM-S PAGINA SPORT 1 BRUSSEL - De algemene raad van de Belgische Wie- Ier Bond is gistermiddag akkoord gegaan met het voorstel van de sportcom missie om de grenzen voor buitenlandse amateurs, maar ook voor junioren en liefhebbers, te sluiten tot 1 juni. Dat betekent dat tot die datum geen enkele bui tenlandse coureur, behalve de profs, in criteriums in België mag vertrekken. Of de wedstrijd moet op de in ternationale kalender voor komen. Voor die koersen maakte de sportcommissie van de BWB een uitzonde ring. Na 1 juni worden de grenzen weer opengesteld. De bevestiging van het voorstel van de sportcom missie van de BWB door de algemene raad, gisteren in het kantoor in Brussel bij een, was nodig om het be sluit volgens de reglemen ten rechtsgeldig te maken. Volgens Jos Fabri, voorzit ter van de sportcommissie en bekend internationaal jurylid, werd het voorstel bekrachtigd om de eigen, Belgische renners beter te kunnen beschermen. Dat er een uitzondering wordt gemaakt voor die koersen, die op de interna tionale amateur-kalender staan vindt Fabri niet meer dan logisch. „Dat zijn meestal grote wedstrijden van stad tot stad of meer daagse koersen. Die organi saties werken grotendeels met uitnodigingen aan bui tenlandse wielerbonden of aan clubbesturen. Op die manier kun je de samenstel ling van een deelnemersveld volkomen in eigen hand houden", gaf Fabri als reden van de uitzondering aan. Mogelijk wordt er nog een uitzondering gemaakt. Een delegatie uit Zeeuwsch- Vlaanderen reisde nog niet zo lang geleden naar Brus sel om daar de zaak van de Zeeuwschvlaamse renners (zij moeten veel extra reis kosten maken, mochten zij tot 1 juni alleen in Neder land kunnen rijden) bepleit te. Fabri: „Daar moeten we het binnen onze sportcom missie nog over hebben. Het besluit van de algemene raad Jigt er nu. En over uit zonderingen op deze regel mag df sportcommissie be slissen. Misschien dat we daar volgende week aan toe komen". De Koninklijke Neder landse Wielren Unie (KNWU) heeft zich inmid dels bij de situatie neerge legd. Volgens de directeur van de uniebureau in Woer den, Harry Meuwese, zou het niet van realiteitszin ge tuigen om aan te nemen dat het besluit van de BWB nog terugedraaid kan worden. Meuwese: „Tijdens het UCI- congres in Madrid hebben wij over deze affaire uitge breid overleg gepleegd met de Belgen. Toen vertelden zij ons dat zij niet onaardig of onsymphatiek wilden overkomen, maar dat de praktijk bewees, dat zo'n beschermende maatregel gewoon nodig was". Tijdens de UCI-congres bemerkte Meuwese wel dat de organi satoren van koersen in Bel gië het niet eens waren met de ingreep van de BWB. „Daar hebben ineens min stens veertig Belgische or ganisaties zich op de inter nationale kalender laten zetten. Dus misschien vallen de gevolgen nog wel mee", aldus Meuwese. Overigens hoopt Meuwese dat de Nederlandse wieler- comité's het 'Belgische gat' zullen opvullen. „Eigenlijk kan hier maar één antwoord op volgen en dat is dat er in Nederland in die periode tot 1 juni meer wedstrijden worden georganiseerd. Dan zijn direct alle problemen van de startgelegenheid op gelost", geeft Meuwese tot slot aan. |Een laatste Ahoy' voor Sercu ran once sportredactie DORST - Frits Pirard komt it seizoen uit voor de Ita- iaanse formatie Malro-Mobi- 'Pinarello, die de Belg Lu ien van Impe als kopman iceft en dit jaar zowel in de 'our de France als de Giro zal litkomen. De coureur uit torst vliegt zaterdag naar Mi- aan om de eenjarige verbin- enis te ondertekenen. Pirard was aan het eind van iet vorige seizoen min of meer ;edwongen uit te zien naar en andere werkgever, nadat 'eter Post te kennen had ge- ;even hem graag kwijt te wil- en Pirard had weliswaar nog sn contract bij Raleigh voor "1, maar zou in geen enkele irote wedstrijd aan de bak ijn gekomen. Lucien van Impe kwam bij 'rits Pirard, die zijn profcar- iere bij Mercier begon en ver- 'olgens via Boule d'Or bij Ra- eigh terecht kwam, door de nspanningen, die Peter Post ich had getroost. Pirard: „Post heeft zich echt ngezet om mij onder dak te 'rangen. Hij heeft de Belgi- che manager Firmain Ver- lelst ingeschakeld, die Van mpe warm maakte om mij ian te trekken. Wijziging voorbehouden- boeven niet iter! -13524 van onze sportredactie |REDA - Een dezer dagen zal «Is von Seydiitz-Kurzbach Pgenomen worden in het zie- tnhuis. Een operatieve in- 'wp moet de linkerknie weer eschikt maken voor betaald tolbal. De keeper van NAC raakte eblesseerd tijdens een oefen- 'edstrijdje van NAC 2 tegen bisteren. Von Seydlitz pro- Mde daarna weer terug te "men, maar bleef last houden an de knie. Daarom werd on- ings besloten de binnenme- •scus te ver wij deren. van onze sportredactie '1JK AAN ZEE - De vijfde van het Hoogovens- jbaktoernooi is voor de drie erlandse deelnemers in de Mineestergroep desastreus "open. Ree, Scheeren en o der Wiel leden stuk voor "fderlagen tegen respec- •elijk Hort, Olafsson en "oersson. Daardoor is het overgeble- a nationale trio -Sosonko en ,man vielen door ziekte af- "e onderste helft van de Snjst aangeland. Anders- nam voorlopig alleen de J"g met vier punten. De Kuligowski, die over de 8ste ELO-rating beschikt alle deelnemers, zorgde een enorme verrassing Kortsjnoi zijn derde ne- j,'aag van het toernooi te be- "Sen. ROTTERDAM - Patrick Sercu en René Pijnen hebben vanacht de Zesdaagse van Rotterdam gewonnen. Dit beproefde koppel dat ook vorig jaar over zes dagen het sterkst bleek, had er in de uitgave 1983 slechts een jacht van één uur voor nodig om opnieuw met de hoogste eer te gaan strijken. Noodgedwongen werden de twee door Post op de laatste avond aan elkaar ge koppeld. En wat dat betekent, bewees de combinatie in een uitmuntende finale, waarin de concurrentie op een ronde achterstand werd gereden, nadat de win naars allereerst een ronde achterstand hadden ingelo pen. door Jacques Eestormans Stond de finale-avond in het sportpaleis Ahoy natuurlijk vooral in het teken van de strijd om de Zesdaagse-over- winning - een koppelkoers en twee derny-wedstrijden moesten de eindwinnaars op leveren - aan het afscheid van Patrick Sercu werd even eens in ruime mate aandacht besteed. Dat de laatste Zes daagse in Rotterdam voor de piste-keizer een zeer bewogen afscheid zou brengen, had hij vooraf echter niet kunnen be vroeden. Immers, voordat Sercu in een open auto, gehuld in een gouden pak, zijn ererondjes mocht rijden voor de volge pakte tribunes werd hij voor de tweede maal tijdens het evenenment geconfronteerd met een nieuwe koppelgenoot. Moest maandagavond de jon ge Italiaan Bidinost op dok tersadvies wijken van de zijde van Sercu, ook zijn tweede koppelgenoot, Horst Schutz, haalde het einde niet. In de eerste derny-wedstrijd van de avond klapte de West-Duitser samen met zijn landgenoot Gregor Braun keihard tegen het hout. De verwondingen van beide renners waren van dien aard, dat beiden naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd. En zo kon het ge beuren, dat Sercu alsnog aan René Pijnen moest worden ge koppeld, een combinatie waar Peter Post niet aandurfde aan het begin van de Zesdaagse om de verschillen in kracht tot een minimum te beperken. Sercu rijdt na Rotterdam in nog drie zesdaagsen, Kopen hagen, Antwerpen en zijn laatste in Milaan. Daarna treedt hij als bondscoach in dienst van de Belgische wiel ren unie. De eindstand in de zesdaagse, prots, is: 1. Sercu en Pijnen (Bel Ned) 312 op 1 ronde: 2. Raas en Frank (Ned Wdl) 461 3. Clark en Allan (Aus) 339 op 2 ronden: 4. Knetemann en Fritz (Ned Wdl) 276 op 6 ronden: 5. Debosscher en Schumacher (Bel Wdl) 346 op 9 ronden: 6. Venix en Kristen (Ned Wdl) 298 7. Van Vliet en Wiggins (Ned Aus) 257 op 10 ronden: 8. Oosterbosch en Rinklin (Ned Wdl) 351 op 15 ronden: 9. Oersted en Bausager (Den) 167 op 24 ron den: 10. Zoetemelk en Peffgen (Ned Wdl) 222 op 30 ronden: 11. Kos en Priem (Ned) 181. van onze sportredactie ROTTERDAM - Het Ne derlandse koppel Ron Groen en Barend Huve neers heeft woensdag de amateurzesdaagse van Rotterdam gewonnen. Groen en Huveneers maakten op de laatste dag de ronde achterstand op de Belgische broers Coster- mans goed. ROTTERDAM - Peter Post is gisteren opnieuw een verbin tenis aangegaan met het Rot terdamse sportpaleis Ahoy' voor het organiseren van zes daagsen. Het contract geldt voor een periode van drie jaar. Een onzekere factor vormt momenteel echter zijn samen werking met Peter Bonthuis in het zesdaagse-spectakel. Bonthuis is niet alleen SBB- coordinator, maar tevens ch- van het totale sportgebeuren in Ahoy' en als zodanig in dienst van de gemeente Rot terdam. De gemeente Rotter dam is niet erg gelukkig met die dubbelfunctie, reden om Bonthuis voor de keus te stel len. van onze sportredactie DEN BOSCH - Tegen Barcelo na is duidelijk geworden, hoe pijnlijk de blessuregolf dit sei zoen Den Bosch getroffen heeft. Met eindelijk de spelers groep -op Kees Akerboom na uiteraard- geestelijk en licha melijk helemaal fit waren de Bosschenaren weer zichzelf. Zij versloegen Barcelona in hun laatste thuiswedstrijd met 96-76 (40-36). Daarmee werd de bijna beschamende nederlaag in Spanje, 57-82, toen' Den Bosch aan het eind nog slechts vier spelers in het veld had, gedeeltelijk uitge- poetst. van onze sportredactie TIOUGOUNE - De voorlaat ste etappe in de rally Parijs- Dakar heeft in de top van het klassement geen wijzigingen opgeleverd. In de auto-catego rie kan slechts een ongeluk het Belgisch Franse duo Ickx Brasseur, dat op het traject Kaedi-Rosso nog even ver dwaalde, van de zege in Dakar afhouden. Bij de motoren kan de Fransman Hubert Auriol zich opmaken voor een glorierijke intocht in de hoofdstad van Senegal. Voor Auriol zal dat het tweede succes in Parijs- Dakar betekenen. Anne Kies, die al enige da gen met een minder functione rende motorfiets kampt, ver overde in de 370 kilometer lan ge dagproef de tiende plaats. Algemeen klassement: auto's (straftijd): 1. Ickx Brasseur 11 uur 38 minuten 2. Trossat Bria- voine 12.28 3. Metge Giliot 14.06 motoren (werkelijke tijd): 1. Auriol 42.02 2. Patrick Drobecq (Fra) Yamaha 42.32 3. Mare Joineau (Fra) Suzuki 44.22 7. Kies 47.43 Patrick Sercu, gekleed in een goudkleurig pak, werd om 23.00 gehuldigd bij zijn afscheid van Rotterdam. Toen wist hij nog niet dat hij en uur later opnieuw gehuldigd zou worden als winnaar, samen met René Pijnen. - fotoanp van onze sportredactie ROTTERDAM - De hoogge spannen verwachtingen die aan het begin van de zesdaag se van Rotterdam zowel bij het sportpaleis Ahoy als bij wedstrijdleider Peter Post leefden, zijn slechts ten dele waarheid geworden. Aan de goede kant van de score stond het aantal bezoekers van het evenement, minder tevreden heid geldt voor het sportieve gedeelte daarvan. Een uitermate positief beeld gaf de publieke belangstelling. De Rotterdamse zesdaagse werd bezocht door 50.000 toe schouwers, iets meer dan in de vorige uitgave en van hetzelf de niveau als in 1981. Jan Leu- pe, publiciteitschef van Ahoy, stelde dan ook tevreden: „We zijn er opnieuw in geslaagd de harde competitie om de gunst van het publiek te winnen. Het handhaven van de entree prijzen op het peil van vorig jaar en de goede weersom standigheden zijn daar met name debet aan. Aan de ande re kant hadden we op de zon dagmiddag ook de concurren tie van Feyenoord-Exelsior. We mogen daarom geen nega tieve geluiden laten horen". Voor Peter Post lag dat iets anders. Pas gisteravond bleek dat de Amstelvener de eerste drie dagen van zijn zesdaagse veelvuldig tandenknarsend door de arena had gelopen. Geen wonder dat hij zondag avond thuis de stoutste ideeën kreeg. Openbaarde hij gister middag op de afsluitende persconferentie: „Ik heb met de gedachte rondgelopen om bepaalde renners uit eigen overweging uit de wedstrijd te nemen. Ik had de nieuw te for meren koppels al op papier staan. Problemen met de sponsors (elke combinatie reed in het tricot van een zesdaagse geldschieter) hoefde ik niet te vrezen, want tevoren waren daarover duidelijke afspraken gemaakt." Post hoefde zijn voornemen uiteindelijk toch niet ten uit voer te brengen. „Een zeer verhelderend gesprek", op de maandagmiddag zette de za ken weer recht. Post: „De kop pels waarvan je mocht denken dat die de besten waren in de ze zesdaagse hebben te weinig leiding gegeven aan de rest. Ik heb de betreffende coureurs op hun verantwoordelijkheid gewezen, maar daarnaast meteen ook geëist, dat er van af moment serieus gekoerst moest worden. En dat heeft men goed in de oren geknoopt. De jachten waren daarna ten- ministe weer zoals ik ze wil zien." De teleurstelling van Peter Post over de verrichtingen van diverse renners gold met name voor het kwartet Bidinost, Braun, Hermann en Frank. „Ik weet ook wel dat gezond heid niet te koop is", aldus de wedstrijdleider, „maar zowel Braunals Hermann waren reeds met blessures aan het zitvlak naar Rotterdam geko men. Je kunt je dan afvragen, wat die twee wilden. Ik heb ze maandag dan ook voor de keus gesteld: vertrekken of goed koersen. Voor Hermann is dat tenslotte vertrekken gewor den, al was het dan uiteinde lijk op medisch advies. Voor Bidinost gaat dezelfde vlieger op. Hij had wel degelijk de Hongkong-griep, maar hij was ook zonder een goede voorbe reiding gekomen. Wat Frank betreft, hij was tot nu toe in het zesdaagse seizoen de beste individuele renner. In Rotter dam presteerde hij echter be duidend onder zijn kunnen". Dat de zesdaagse er ditmaal wat anders uitzag dan in an derejaren, moest ook Post toe geven. Voor een gedeelte lag dat ook besloten in de opzet om koppels van ongeveer ge lijke sterkte te formeren. An derzijds had het alles te ma ken met het zogenaamde koerssysteem. De Amsterve- ner: „Ik heb er met Sercu nog uitgebreid over gesproken. Ook hij bevestigde dat de wij ze waarop gekoerst wordt aan sterke veranderingen onder hevig is geworden. Wat je mo menteel ziet is dat de koppels zich op een bepaalde positie vastpinnen en zich vervolgens slechts bepalen tot het hand haven van dat stekkie. Ik hoef niet uit te leggen, dat dat het wedstrijdbeeld niet altijd ten goede komt. Maar al met al is het toch een goede zesdaagse geworden, vooral door een sterke tweede helft. van onze sportredactie NEW YORK - Jose-Luis Clerc heeft dinsdagnacht (Neder landse tijd) de openingspartij van het Masterstoernooi ge wonnen. De Argentijnse ten nisspeler versloeg de Zweed Mats Wilander met 5-7, 6-4, 6-1. In de tweede partij van het toernooi, dat in New York wordt afgewerkt, versloeg Andres Gomez uit Ecuador de Spanjaard Jose Higueras: 0-6, 6-2, 6-4. Clerc komt in de kwartfinale van donderdag uit tegen John McEnroe, die het toernooi in 1979 won. An dres Gomez staat tegen de Ar gentijn Guillermo Vilas. van onze sportredactie AMSTERDAM - Zoals het er nu voor staat wordt de profronde van Nederland dit jaar van maandag 22 tot en met zaterdag 27 augustus verreden. Desnoods in financieel afgeslankte vorm. Dat is echter de enige zekerheid die de Stichting Profronde van Nederland op het ogenblik bezit. Financiële moeilijkheden zijn er namelijk de oorzaak van dat de organisatie van de ronde '83 een tijd stil heeft gelegen. De geldelijke moeilijkheden worden vooral veroorzaakt door de belastingdienst, die na de aanhoudingen door de poli tie van ex-penningmeester John U. en koersdirecteur Ni co de V. een flinke navorde ring over een bepaald aantal jaren stuurde. Ook zit het or ganiserende Stichting moeilijk met het gegeven dat het Dordtse olie-bedrijf van Nico de V., die overigens gisteren uit voorlopige hechtenis werd vrijgelaten, sinds enkele maanden een totaal nieuwe directie kent. Het bedrijf stelde zich na- melij k elk jaar garant voor het eventuele financiële verlies tijdens de prof ronde. Een ga rantie-stelling, die vooral door Nico de V. werd gedragen. De ze week voerde Nico de V. al besprekingen met zijn opvol gers in het Dordtse bedrijf of zij bereid waren de verplich tingen, die hij in de afgelopen jaren ten opzichte van de prof- ronde van Nederland aanging, over te nemen en in de komen dejaren te continueren. De di rectie van Frisol heeft dat voorstel in overweging geno men. Wel werd toegezegd dat het bedrijf „achter de prof ron de van Nederland zal gaan staan". Na die principe-uitspraak werd de organisatie weer op volle kracht ter hand geno men. Door de vertraging zijn Piet Liebregts en secretaris Eef de Vries er nog niet in geslaagd het route-schema rond te ma ken. Zeker is in ieder geval dat Zundert, Veendam en Assen als etappe-plaatsen zullen die nen. Verder staat vast dat de karavaan de Zuidlimburgse heuvels zal aandoen en dat de Afsluitdijk uit het route-sche ma wordt geschrapt. De drie etappe-plaatsen waarmee een akkoord werd bereikt, zijn echter nog niet ingedeeld wat 'zwaarte' van functie betreft. Zundert bijvoorbeeld is kan didaat om op maandag 22 augustus de proloog en het cri terium te mogen organiseren, maar volgens Piet Liebregts kan het voor hetzelfde geld uitdraaien op een aankomst en de individuele tijdrit, zoals af gelopen seizoen in het West brabantse plaatsje gebeurde. HAMBURG - In de West- duitse lotto "Spiel 77" wer den woensdag de volgende winnende getallen getrok ken:0828696 In de Duitse lotto van woensdag zijn de volgende winnende getallen getrok ken:1315 22 32 34 36 370 Reservegetal:18 van onze sportredactie DEN HAAG - Een aantal clubs uit de eerste divisie en de eredivisie hebben de belan genvereniging FBO gevraagd op korte termijn een vergade ring uit te schrijven. De clubs willen dan de problematiek in het betaald voetbal bespreken. Het FBO-bestuur heeft in middels besloten de veront ruste clubs uit de betaalde sec tor begin februari bijeen te roepen. van onze sportredactie BARCELONA - De eerste wedstrijd om de "Supercup", de prestigestrijd tussen de winnaars van de Europese be ker voor landskampioenen (Aston Villa) en bekerwin naars (Barcelona), is woens dag in Barcelona in een zege van 1-0 geëindigd voor de thuisploeg. Bij rust was het nog 0-0. Onder aanvoering van de uitblinkende Bernd Schuster, eindelijk geheel blessurevrij nam Barcelona in de eerste helft het initiatief. Dat resul teerde in de 52e minuut in een treffer van linkerspits Marcos, die de bal uit een voorzet van libero Alesanco in één keer op de wreef nam: 1-0. BREDA - Op de februarivergadering van de Kommissie Natio nale Top (KNT) van de Nederlandse volleybalbond (Nevobo) zal worden gesproken over de opzet van bondscoach Rob Hach mang om een soort tweede competitie in te lassen met deelname van het nationale herenteam. Hachmang heeft het idee van een tweede competitie ge lanceerd met het oog op de voorbereidingen van het Ne derlands team voor de Euro pese kampioenschappen, die ir 1985 in ons land zullen worder gehouden. In de opzet van de bondscoach wordt er van uil gegaan de normale competitie te laten afwerken in het korte tijdsbestek door ook op door deweekse dagen wedstrijder te spelen. Onmiddellijk na de ze competitie moet er dan een competitie starten met daarin de vijf best geklasseerde ploe gen en het nationale team. Rob Hachmang: „Er zal dan wel een bepaalde constructie moeten worden gevonden. Ten eerste mag zo'n competitie niel te veel geld kosten, bovendien zitje natuurlijk met het gege ven dat juist uit de vijf best geklasseerde ploegen ook de spelers van het nationale team komen." De Nevobo-bonds- coach heeft in de afgelopen weken hier en daar reeds me ningen gepeild voor zijn idee maar echt enthousiasme kwam hij nergens tegen. „Wel een beetje begrijpelijk. Als clubcoach kan ik me indenken dat men niet juichend met mijn plannen wegloopt, want het betekent dat er spelers voor maanden worden losge weekt van de club. Dat laat zich moeilijk rijmen met de zuivere clubbelangen. Aan de andere kant wordt er gewoon verwacht dat er in 1985 een goede prestatie wordt wegge zet. Dat kan alleen maar als je de nationale ploeg op clubleest schoeit en daarvoor is het noodzakelijk om de spelers voor langere tijd bij elkaar te hebben." Dat het voorlopig niet al te somber is gesteld met de me dewerking van de clubs, be wijst het gegeven, dat Hach mang de spelers van zijn se- lektie vanaf 21 maart bij el kaar heeft. Als voorbereiding op de EK kwalificatieduels in Den Bosch (van 25 tot en met 29 mei) is er een programma in elkaar gezet. Hachmang: „We gaan twee of drie keer in de week trainen en een aantal wedstrijden spelen. In deze fa se van de voorbereiding zijn mijn plannen ruimschoots ge honoreerd. Dat geeft mij ver trouwen voor de toekomst. Maar mocht het in de aanloop op het EK in 1985 mislopen met de medewerking, dan ligt mijn conclusie voor de hand. Ik ben aangesteld om met het nationale team voor goede prestaties te zorgen. Krijg ik niet de mogelijkheid om daar naar toe te werken, dan is mijn functioneren als bonds coach verder zinloos. En dan zal ik ook mijn plan trekken."

de Stem | 1983 | | pagina 9