iubs TENNISTER BARBARA DU FOSSE: HOCKEYTEAMS REIZEN VOOR NIETS NAAR RREDA Moeizame zege Ganze Nieuwe opzet Trimfederatie De Schelde haalt tweede plaats in Vlissingen I trainer Uitgebreid Boom stopt I veldrijden erneuzen erlengt contract >e Windt PAGINA SPORTi u/nENSDAG 19 JANUAR11983 PAGINA SPORT 2 Ploeg Florent Y anvaerenbergh I j V.V. V.E.S. '35 Uitslagen Uitslagen T14 tERNEUZEN - De Zeeuw tje-Vlaamse Trimfederatie 'ft m haar vergadering de Lwe reglementen goedge aard. Dat houdt in dat de A- ■tegorie open staat voor alle x tinonHphAiidprs. Oud- jet-licentiehouders. mogen dus in «L ook uitkomen. De B-ca- tgorie komt dit seizoen te ervallen. Dit vanwege het ge- ing aantal deelnemers vorig tizoen. pe C-categorie blijft be- irofs mogen dus in deze cate- ;orif staan. Deze categorie zal mo gelijk uitgebreid worden met B-trimmers boven de 40-jaar. Zij mogen immers zelf weten of ze nog langer bij de A-trim- mers willen rijden. De C-cate- gorie staat open voor hen die de laatste vijf jaar geen ama teur-, junioren-, nieuwelingen of liefhebberslicentie hebben gehad. Voor de deelnemers worden er weer trimlicenties uitgege ven. Deze kosten tien gulden. Men kan zich ook per wed- strijd laten inschrijven. Zoals gebruikelijk is het dragen van een valhelm verplicht bij de trimmers. Ook dit jaar zal er worden gestreden om het De Stern- klassement. Een verandering in de C-categorie is het bedrag aan geldprijzen. De winnaar krijgt een beker. Een extra geldbedrag voor de eerste plaats komt te vervallen. „Dit om de doorstroming nog meer te bevorderen", aldus voorzit ter Honoré van Waes. De A-categorie strijdt uit sluitend voor geldprijzen. Zo als het er nu naar uitziet zul len er heel wat meer koersen voor de trimmers in Zeeuwsch-Vlaanderen komen. Het kampioenschap van de Zeeuwsch-Vlaamse Trimfede ratie wordt naar alle waar schijnlijkheid in Hengstdijk verreden. De wielercomités komen op vrijdag 4 maart bij elkaar in café Dallinga te Sluiskil. Het bestuur van de Zeeuwsch-Vlaamse Trimfede ratie is uitgebreid. Naast de bekende gezichten van Honoré van Waes, Bram van de Velde, Ludwig de Smet, Lon Bun en Jo Verstraeten hebben nu ook Johan Krap en Eddy de Schrijver zitting in het dage lijks bestuur. De Zeeuwsch-Vlaamse Trimfederatie zal ook dit sei zoen een clubblad samenstel len. Mogelijk zullen er weer trainingstochten in samen werking met de wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen gehouden worden. lachmang mpetitie in te voeren voor de bs goed ontvangen. De enige gen heeft is FC VVV. De alge. •en is: „Beter iets dan niets." j Amersfoort uit het betaalde dan gaat de extra-competitie het duel tussen FC Den Haag in het Zuiderpark over het al-1 gemeen tóch al aantrekkelijk. I De laatste zes thuiswedstrij.J den hebben wij steeds flinkl gescoord. Maar je kunt be-l paald niet zeggen dat daar-1 door de tribunes ineens vollo-'l pen. Hoe dan ook, het wordtl een aardige testcase zondag." 1 Het programma ziet er als volgi uit: 22 en 23 januari: Den haag.' Den Bosch 29 30 januari: carn-1 buur - VW 5/6 februari: Veen-il dam - De Graafschap 19/20 ft. bruari: Wageningen - Heerenveenl 26 27 februari: Volendam - Hera-I cles 5/6 maart: Telstar - MVT 1 12 13 maart: DS'79 - Vitesse 19 1 20 maart: Heracles - Den Haas! 26 27 maart: VW - SVV 2/4 april: Eindhoven - Veendam 9/l]l april: Heerenveen - Den Bosch 16 17 april: Cambuur - Volendaml 23 24 april: Telstar - De Graaf-1 schap 30/4/1 mei: Wageningen Vitesse 14 mei: MVV - SVV van ome sportredactie OLEN - De onder leiding van Florent Vanvaerenbergh staande profwielerformatie Safir/Van de Ven, die gisteren in de zaak van co-sponsor Van de Ven in Olen werd voorge steld, bestaat voor dit seizoen uit zeventien renners, van wit Michel Pollentier, Eddy Van- haerens, Ronny van Holen en Jef Lieckens de bekendsten] zijn. Florent Vanvaerenbergh] deed gisteren verder een be roep op de afgevaardigden] van de Belgische wielerbond! om in de toekomst te zorgen voor profkoersen in België in' februari. Vanvaerenbergh: „Om goed voorbereid aan de start van de Omloop van Het Volk te ko-' men, zijn wij genoodzaakt deJ ronde van Valencia te doen. In' deze tijd van bezuinigingen vind ik dat eigenlijk echter.] zonde van het geld. Als er een' vijftal Belgische profkoersen' in februari komen, hoeft er' niet meer per se naar het zui den te worden afgezakt. Wal] dat betreft lopen we in België achter bij landen als Frank-: rijk, Spanje en Italië". De renners zijn: de Belgen Mi-j chel Pollentier, Patrick Cocquytf Thierry Degasperi, Rudy Delehou-,1 zée, Alain Desaever, Ludo FrynsJ Dirk Heirweg, Dirk Krkilion, Ivan) Lamote, Jef Lieckens, Willy Sprangers, Ronald van Avermaet,. Marc van Geel, Eddy Vanhaerens, Ronny van Holen, de Italiaan Wal ter Dalgal en de Fransman Philip pe Poissonnier. WE MOETEN MEER TRAINEN" Van onze tennismedewerker SLUIS - Barbara du Fossé uit Sluis is vrij resoluut lis zij zegt: „Er moet meer worden getraind". Zij Daseert haar uitspraak op het gegeven dat het ni- reau in district Zeeland ter laag ligt in vergelijking iet andere districten.". Het meisjes uit Sluis ireekt uit ervaring. Op 9-jarigte leeftijd begon zij iet tennissen, een leeftijd overigens waarvan men jgenwoordig al zegt dat het te laat is. Hoe eerder ïen begint, hoe beter. Voor Barbara leverde het yeinig problemen op, want het hele gezin deed re- relmatig de gang naar de tennisbanen. Haar eerste lessen kreeg zij ij de plaatselijke tennisvere- [iging, waar Jan Willem Vis- j>r in de wintermaanden les af in de sporthal. De ruimere fainingsfaciliteiten deden aar besluiten de overstap te [laken naar de Oostburgse lisvereniging Ludo et nergo, waar Han Petiet de ubtrainingen verzorgde en lit nog steeds doet. Uiteraard ferd Barbara du Fossé gese- cteerd voor de fase-trainin- |en, waar zij weer onder de ede kwam van Visser. Ziet zij het niet als een na- el les te krijgen van ver diende tennisleraren? „Nee or, door het goede onderlin- contact tussen de beide ainers, heeft dit nooit pro- lemen opgeleverd", aldus 15- [rige Barbara, die het tenis- en, ondanks de vele trainin- en, nog steeds met veel ple ger beoefent en zich aller juist afgestompt voelt door "druk die het spelen van veel Wedstrijden met zich mee- engt. esultaten Dat zij nog steeds het ple ger in heeft, blijkt ook wel uit resultaten van het afgelo- tn seizoen. Bij de Zeeuwse ^kampioenschappen tot met 16 jaar behaalde zij de ogste eer door in de finale te oen van Martine Nijsten. ok bij de Zeeuwse senioren- ampioenschappen speelde zij (fh in de B-categorie in de 'jker door in de kwartfinale oemiek Verhulst te ver- aan om daarna van clubge- ote Conny Baarends in de alve finale te verliezen. Ook langs nog manifesteerde arabara du Fossé zich door tl Kersttoernooi van TSI te op haar naam te schrij- w. in de B-cateagorie bleef 'I Martine van Maarleveid de aas. (Ongetwijfeldeen mooie lijst pt successen, maar ze is nuchter genoeg om te conclu deren dat dit geen graadmeter is voor buiten de Zeeuwse grenzen. Behorend tot de dis- trictsploeg heeft zij regelmatig kennis kunnen nemen van de sterkte in de andere districten. Ze stelt dan ook duidelijk vast dat er in Zeeland veel meer moet worden getraind. Barba ra bereidt zich op iedere partij serieus voor, waarbij een war- ming-up uiteraard niet ont breekt. Ze is niet vlug afgeleid en speelt daardoor geconcen treerd. Overigens vindt zij de we kelijkse trainingen in de Braakmanhal door Jan Wil lem Visser en Han Petiet op zondagmorgen een goede stap in de richting naar meer trai ningen. „Ik vind dat deze trai ningen best zouden mogen worden uitgebreid", aldus' Barbara du Fossé, die daar mee ongetwijfeld de wens uit spreekt van de overige deelne mers. Barbara du Fossé: „Niveau in Zeeland ligt te laag" - FOTO WIM KOOYMAN van ome sportredactie MARKELO - Hans Boom uit Markelo heeft besloten dit sei-1 zoen niet meer deel te nemen aan veldritten. De Nederland se kampioen op de weg bij de amateurs haalde bij lange na niet de vorm van het vorig jaar. Hij werd tweede in het Ne derlands kampioenschap en bij de strijd om de wereldtitel in Lanarvilly eindigde Boom als beste Nederlander op de vierde plaats. Boom gaat zich nu helemaal op de wegwed- strijden richten. Mn onze correspondent jjRNEUZEN - Maurice de rUdt, trainer bij de voetbal- buiging Terneuzen, heeft 'D contract met een jaar ver- 'Sd- De trainer uit het Bel- sche Eeklo was al één jaar a'ner bij Terneuzen. :ondag kent geen winnaar van de eer ijs ontvangt bruto 300.000,-gulden, van toto 2 worden 70,10 gulden rijker, toto-gelijk nummer 2 ontvangt bruto vragen van het afgelopen weekeinde 583.118,- gulden werd als volgt ver- Tweede prijs: 1 winnaar, die bruto 5 winnaars, die allen bruto 3.078,50 ars die allen f 54,30 ontvangen; Vijfde ntvangen. npot, die 220.970.- gulden bevatte is; n f 70.10 ontvangen.; Tweede prijs: vangen.; Derde prijs: 52787 winnaars. 15.869 - gulden werd als volgt ver- jto J 4.760,60 ontvangt; Tweede prijs: Derde prijs: 27 winnaars, die allen 49 winnaars, die allen 9,70 ontvan- bedroeg 108.670.- gulden. Er was Drie deelnemers hadden vijf geede ^ADVERTENTIE) PW met ingang van het sei- ™M983/84 een 1*7 Oe training van de selectie F»dinsdag- en donderdag- r0n0 en de begeleiding op Srrftelijke sollicitaties met fmve van verlangd salaris te |7" aan: secr. V.E.S. 35, Bftsfraaf 6,4731 CJ Ouden- Recreatie hoofdzaak voor WZV Voorzitter De Vlieger van Schaakclub WZV in actie tijdens een clubavond Van onze schaakmedewer ker OOSTBURG - De schaak vereniging West-Zeeuwsch- Vlaanderen viert dit jaar het 25-jarig jubileum. Voor dat SVWZV opgericht werd, waren er in 'het westen'twee schaakverenigingen, name lijk SV Breskens en SV Cad- zand. Deze fuseerden in 1958 tot SVWZV. „Een jubileum, dat we niet onopgemerkt voorbij kunnen laten gaan", stelt jeugd- en teamleider Jan Louws. Concrete plan nen voor het jubileum zijn er echter nog niet gemaakt. De Westzeeuwschvlaamse schaakclub is in hoofdzaak een recreatieve vereniging. Voorzitter en oprichter De Vlieger: „Op de clubavonden wordt een gezellig partijtje schaak gespeeld. Bij ons wordt er niet geschaakt met de gedachte om eens iemand lekker af te drogen". Voorzitter De Vlieger: „Op onze clubavonden hoor je niet uitsluitend het tikken van de klok. Het is een ge zellige avond, met leden die in clubverband een partijtje komen schaken. En het is heus niet zo, dat er niets wordt gezegd. De grappen en grollen vliegen soms door de zaal. De prestatie is abso luut niet belangrijk". De Vlieger vervolgt: „Er be staat volgens mij nog steeds een soort drempelvrees om lid te worden van een schaakvereniging, omdat veel mensen denken dat je goed moet kunnen schaken. Dat is zeker bij SVWZV niet het geval. We hebben spelers op alle niveau's". Ook aan de minder-valide leden wordt gedacht. Jan Louws: „Mensen die slecht ter been zijn kunnen ge bruik maken van het door ons aangeboden vervoer naar en van de clubavon den". Vroeger werd schaken gezien als een sport die uit sluitend beoefend werd doar de élite van de maatschap pij. De Vlieger reageert met een: „Het witte boorden- tijdperk is achter de rug. Gelukkig want niemand is daar mee gediendd". De clubavond wordt op donderdag gehouden in een aparte zaal in café 'De Vier Emmers' aan de Markt te Oostburg. SVWZV is ver eerd met de medewerking van de heer De Poorter, eigenaar van 'De Vier Em mers'. Jan Louws: „Iedereen die belangstelling heeft om te schaken of om zomaar eens te komen kijken, is al tijd welkom op onze club avond". De clubavonden van de Westzeeuwschvlaamse schaakvereniging beginnen om half acht. Voor de jeugd leden is er een aparte bege leiding. Jeugdleider Jan Louws hierover: „Als de schakers op de lagere school zitten, komen ze wel geregeld, maar zodra ze naar de mid delbare school gaan, komt de donderdagavond meestal slecht uit in verband met huiswerk. Zodoende vallen er elk jaar wat deelnemers aan de jeugdbegeleiding af. Maar gelukkig is er ook steeds nieuwe belangstel ling". Louws en De Vlieger zijn gelukkig met de ontwikke lingen op de lagere scholen. Er worden steeds meer schaakcursussen gegeven aan belangstellende leerlin gen op diverse lagere scho len. De Vlieger: „Veel leer krachten geven na de les uren schaakles. Een goede ontwikkeling. Ikzou graag zien dat nog meer scholen in - FOTO DE STEM/COR J DE BOER West-Zeeuwsch-Vlaande ren belangstellenden de mo gelijkheid gaven, iets van het schaakspel te leren. Zo is het mogelijk dat de schaak sport populair wordt onder brede lagen van de jeugd. En wie de jeugd heeft, heeft de toekomst". Ondanks het feit, dat re creatief schaken het belan- grijskte is voor SVWZV, speelt het toch mee in de co- meptitie van de Zeeuwse Schaakbond. Teamleider Jan Louws: „We doen met twee teaqms mee. Het eerste speelt in de hoofdklas en het tweede in de eerste klas zuid. Voorzover we in de competitie uitkomen, wordt er wel op prestatie gespeeld anders moet je daar niet aan mee doen. Prestatie in de competitie ja, dat wel, maar dan op een sportieve ma nier". Van onze hockey medewerker TERNEUZEN - In de tweede klas van de hockeycompetitie verloren de heren van Olym- pia tweemaal. Eerst bleek HO- CO te sterk en daarna trok Rosmalen nipt aan het langste eind. Vlissingen verloor in de zelfde klas met ruime cijfers van Rosmalen, maar wist de wedstrijd tgen HOCO verras send te winnen. In de derde klas onder streepten de heren van Rapide hun titelaspiraties door twee maal overtuigend te winnen van respectievelijk Zundert en Teteringen. Bij de dames ging het programma niet door. In Breda bleek dat de teams van Olympia en Rapide niet actie konden komen, omdat de sporthal al bezet was vanwege een tennistoernooi. Heren tweede klas: HOCO- OLYMPIA 7-3 - Olympia be gon slecht en stond binnen de kortste keren met 4-0 achter. In de eerste helft scoorde Jaap van der Schans nog 4-1 en dat was tevens de ruststand. Na de hervatting liep het wel wat beter aan Olympia-zijde, maar echt imponeren konden de Teneuzenaren niet. Govert van der Peijl en Jaap van der SChans scoorden elk nog een treffer, maar HOCO stelde daar drie treffers tegenover, zodat de overwinning terecht kwam bij HOCO. ROSMALEN-OLYMPIA 3-2 - Een spannend duel, In een gelijk opgaande strijd kwamen beide teams in de eerste helft niet tot scoren. Rust 0-0. Na de hervatting opende Rosmalen de score, maar Bram Snoodijk bracht de partijen in evenwicht: 1-1. Rosmalen nam echter het ini tiatief en kwam op een 3-1- voorsprong. Bram Snoodijk bracht tien minuten voor tijd Olympia op 3-2. Ondanks spannende momenten hield Rosmalen stand in de slotfase van dit evenwichtige duel. Heren derde klas: ZUN- DERT-RAPIDE 1-16 - Een eenzijdige wedstrijd. Bij de rust leidde Rapide al met 1-8. Ook in de tweede helft bleef Rapide domineren. Frank van Campenhout en Mario Boon waren met elk vijf treffers de topscorers aan Rapide-zijde. RAPIDE-TETERINGEN 7-3 - Een spannende eerste helft. Teteringen bleef goed in het spoor van Rapide en er werd wisselend gescoord. Rust 3-2. Direct na de veldwisseling nam Rapide het initiatief en liepen de Hulsterse heren uit naar 6-2. De wedstrijd was ge speeld. Rapide consolideerde de voorsprong gemakkelijk. Etienne de Schepper was met vier treffers topscorer bij Ra pide. Heren: Tweede klas C: Rosma len-Vlissingen 8-3, HOCO-Olym- pia 7-3, HOCO-Vlissingen 6-7, Rosmalen-Olympia 3-2. Derde Idas D: Zundert-Rapide 1-16, Teterin- gen-Rapide 7-3. Reserve vierde klas H: Rapide 2-Prinsenbeek 3 5- 12, Olympia 2-Prinsenbeek 3 5-6, Rapide 2-Olympia 2 4-7. Dames re serve tweede klas B: De Warande 2-Den Bosch 3 6-3, Vlissingen 2-De Warande 2 1-8, Den Bosch 3-Breda 211-4. Van onze zwemmedewerker TERNEUZEN - In het zwem bad te Vlissingen werd het derde programma van de lan delijke C-zwemcompetitie af gewerkt. De Zuidwester uit Middelburg staat in deze com petitie op de laatste plaats en het kwam dan ook op voile sterkte naar Vlissingen. De ploegen van De Schelde uit Terneuzen en De Stormvogel uit Vlissingen zorgden voor de nodige tegenstand. Het was voor de deelnemers de laatste kans om tijden te zwemmen die recht geven op een start bij de Zeeuwse winterzwemkam- pioenschappen, die eind ja nuari in Middelburg worden gezwommen. De jongens en meisjes uit Terneuzen deden het in Vlis singen uitstekend. Zij wisten heel wat ere-plaatsen in de wacht te slepen. Arjan Verhey won de 100 meter rugslag en Hans Murre de 100 meter vlin derslag. Karin Vrolijk won de 100 meter vrije slag bij de meisjes in de goede tijd van 1.24.4. Officieuze eindstand: 1. De Zuidwester 3860,4 secon den, 2. De Schelde 4057,1, 3. De Stormvogel 4089 seconden. Verrassend was wel de tweede plaats van De Schelde in het eindklassement. De Stormvogel was wel gehandi capt doordat een aantal polop- loegen in actie moest komen. 100 meer schoolslag dames: 1. Hanneke van Staden, Zuidwester 1.25.5; 2. Karin vn Kapel, Stormvo gel 1.29.1; 3. Alinda Sytsma, Schel de 1.29.9. 100 meter schoolslag meisjes tot 14 Jaar: 1. Marie Noël Solé, Zuid wester 1.25.3; 2. Slgrid Martin, Schelde 1.32.4; 3. Karin Kooien, Zuidwester 1.32.7. 100 meter vrije slag meisjes tot 12 jaar: 1. Karin Vrolijk, Schelde 1.24.4; 2. Miranda Meerman, Zuid wester 1.30.5; 3. Suzan van Pame- len, Schelde 1.33.6. 200 meter rugslag jongena tot 16 jaar: 1. Patrick van Haaren, Zuid wester 2.44.8; 2. Martin van der Hooft, Schelde, 2.48.1; 3. Frank Leijnse, Stormvogel 2.57.8. 200 meter schoolslag heren: 1. Lion van den Boomgaard, Zuid wester 3.00; 2. Rob Guerland, Schelde 3.06.9; 3. Olaf Lansu, Stormvogel 3.16.9. 200 meter wisselslag Jongens tot 16 jaar: 1. Patrick van Haaren 2.36.1; 2. Martin van der Hooft 2.43.8; 3. Peter van de Ruit, Schelde 2.48.9. 100 meter vlindersdlag jongens tot 14 jaar: 1. Erik Wagenaar, Zuidwester 1.19.4; 2. Arjan Verhey, Schelde 1.23.3; 3. Edwin Walhout, Zuidwester 1.26.4. 100 meter vlinderslag heren: 1. Hans Murre, Schelde 1.16.5; 2. Peter van de Ruit 1.18.5; 3. Lion van den Boomgaard 1.20.3. 100 meter rugslag jongens tot 12 jaar: 1. Arjan Verhey, Schelde 1.26.4; 2. Eelco van Gemert, Zuid wester 1.30.1; 3. Michel Kleiser, Stormvogel 1.32.9. 4 x 100 meter wisselslag estafet te dames: 1. Zuidwester 5.17.9; 2. Stormvogel 5.29.7; 3. Schelde 5.59. 4 x 100 meter vrije slag estafette heren: 1. Stormvogel 4.22.5; 2. Zuid wester 4.29.5; 3. Schelde 4.35.9. Van onze waterpolomedewerker TERNEUZEN - In het dis trictspolo maakt de heren equipe van Ganze een moei lijke periode door. Verloor het vorige week nog van aartsrivaal Stormvogel, af gelopen week kon met moei te worden gewonnen van het zwakke Argo. Drie periodes lang bleek er geen vuiltje aan de lucht voor Ganze dat zonder Aad de Rouw en Piet Schop moest aantreden. Door afwezigheid van dit duo mocht Paul Post in het eerste debuteren. Zijn optre den in de hoofdmacht was uitstekend. Ganze leek via periodestanden van 2-1, 5-2 en 7-3 af te stevenen op een grote zege. In de vierde pe riode gaf men deze comfor tabele situatie onnodig uit handen. Arco Wagenvoort mocht zich vroegtijdig gaan aankleden (kwam tot twee keer toe onterecht in het bad terug) en de goed draaiende Ganze-equipe veranderde in een rommelig geheel. Argo wist zelfs op 7-7 terug te ko men. Twee minuten voor tijd wist Roel Veenstra als nog de benauwde 8-7-zege uit het water te slepen. Arco Wagen voort was met vier treffers de hoofdproducent. Roel Veenstra (3x) en René Kiel maakten de acht vol. Uitslagen heren tweede klas B: Stormvogel-Merlet 8-6, Neptunus-Arethusa 6-9, Stormvogel-Solar 6-11, Ganze-Argo 8-7. Stand: Daphnia 11-20, So lar 12-19, Krabben 11-18, Ganze 13-16, Arethusa 11-15, Merlet 13-12, Stomvogel 14- 10, Neptunus 11-9, DIO 10-7, Schelde 11-6, Argo 12-4, DEZV11-0. In de kringcompetitie ble ven de beide leiders Schel- destroom en Bruinvis aan de winnende hand. De Bres- siaanders hadden weinig problemen met Schelde 2, terwijl Bruinvis het maar net haalde tegen Ganze 2. Scheldestroom bleef met een wedstrijd meer afgeschei den aan de leiding maar Bruinvis staat op hetzelfde aantal verliespunten zodat de tweede competitiehelft een spannende aangelegen heid zal blijven tussen de twee Zeeuwsch-Vlaamse teams. Uitslagen: Heren: Bruin- vis-Ganze 2 6-5, Onderdak- Luctor 2 5-11, Schelde 2- Scheldestroom 2-9, Storm vogel 2-Zeelandia 8-1. Aspi ranten 1: Schelde-Stormvo gel 1-6. Aspiranten 2: On derdak-Stormvogel 19-2. Stand heren: Scheldes troom 7-13, Bruinvis 6-11, Luctor 2 7-10, Ganze 2 7-8, Schelde 2 6-4, Stormvogel 2 7-3, Zeelandia 7-1, Onderdak 5-0.

de Stem | 1983 | | pagina 7