Olympische selectie boordevol vuur Plan KNVB slaat aan bij clubs TENNIS' Spanning blijft gewaarborgd Remise voor drie koplopers LOTTO EN TOTO trainer E Profs willen betaald worden via service bureau van KNWU Eisen voor Los Angeles Boom stop veldrijden erneuzen verlengt S contract t)e Windt TflT Pollentier in Bordeaux-Parij s door Jacques Eestermans Costermansen snelste amateurs yygENSgAG19JANU jpe C-categorie blijft be- Kies zakt naar zevende plaats r loeg t lorent gbtrainingen verzorgde en it nog steeds doet. Uiteraard V anvaerenber? 'erd Barbara du Fossé gese- V.v. V.E.S. '35 ZEIST - In de snijdende kou, aangevoerd door een stevige wind, ontving Ger Blok (bondscoach van het Olympisch elftal) elftal 26 spelers uit het betaalde voetbal op het KNVB-sport- centrum in Zeist. Daar con stateerde Ger Blok dat de ambitie om te spelen in het Olympisch team ook in de betaalde sector groot is. M Dat bleek onder andere uit het feit dat Wim Wouds- ma (Go Ahead Eagles) en Frans Adelaar (FC Utrecht) met een stevige griep onder de leden de reis naar Zeist ondernomen hadden. Naar later bleek tevergeefs, om dat beide spelers onmiddel lijk naar huis gestuurd wer den. Ongeveer een uur eer der had Spartaan Louis van Gaal zich telefonisch afge meld. De blessure, opgelo pen in het duel tegen FC Utrecht, was nog niet der mate hersteld, dat een op treden in Zeist verantwoord zou zijn. Eerder had Van Leen (Haarlem) zich geblesseerd afgemeld, terwijl zijn club genoot Alwin Leysner had laten weten niet in aanmer king te willen komen voor het Olympisch elftal. De enige overigens. Anders ge zegd, aan enthousiasme zal het in het Olympisch team niet ontbreken. „Dat er niet betaald wordt", verwoordde Haarlem-libero Martin Haar dat enthousiasme, „doet niets ter zake. Ik vind het leuk om er bij te horen". En vulde NAC-middenvel- der Edie de Schepper na het oefenpartijtje aan: „Ik hoop dat ik in de selectie blijf. Het is toch een schitterende er varing. Je komt weer eens wat andere jongens tegen. Straks die wedstrijden, dat lijkt me geweldig. Nee, geld speelt absoluut geen rol. De ze uitnodiging heeft me ver rast, maar ik hoop dat het niet eenmalig was". Om ieder team in het oefenduel met een reserve terzijde te staan, werd in al lerijl FC Utrecht-speler Jan Wouters opgetrommeld. Wouters, door Kees Rijvers al eens bij de A-selectie ge haald, zal echter weer door geschoven worden naar de groep die Rijvers voor ogen heeft. Opvallende afwezige in Zeist was overigens Feyen- oord-spits Peter Houtman. Ger Blok had graag een be roep gedaan op de spits, maar liet hem uiteindelijk toch in Rotterdam. Dat zou kunnen inhouden dat Hout man eveneens door Kees Rijvers in de gaten gehou den wordt. Duidelijkheid omtrent de afbakening van de selecties is er wat dat be treft echter nog niet. Ger Blok: „Laat me verstandig zijn. Ik zeg daar nog niets over". Het komend weekend zal Ger Blok de selectie, die het volgende week dinsdag op neemt tegen het huidige Olympisch team, bekend maken. Na het duel in De venter zal vervolgens zo snel mogelijk de eindselectie prijs gegeven worden. „Maar", stelde Ger Blok met nadruk, „een selectie is niet altijd bindend. Maar na dinsdag moet er een herken baar team staan. Een basis. Want 1 februari spelen we alweer in het kader van het nederlaagtoernooi een wed strijd tegen Roda JC". Het oefenpartijtje, onder andere gade geslagen door de eredivisie-trainers Jo Jansen en Hans van Door- neveld, leverde overigens een winnaar op. Van der Hooft en Carbo schoten het team dat gehuld was in de clubkleuren van NAC naar een 1-2 overwinning. Feyen- oorder Hoekstra scoorde te gen. De formaties: Geel/zwart: For- mannoy (Sparta), (46.Hansen Fortuna S); Molenaar (Ajax), Andriessen (Sparta), Koever mans (FSC), Van Tiggelen (Sparta); Strijbosch (Helmond Sport), Wouters (FC Utrecht), De Schepper (NAC); Lengkeek (Sparta), Carbo (FC Utrecht), Van der Hooft (Helmond Sport). Rood: Versfeld (Helmond Sport); Leenheer (Excelsior), Haar (Haarlem), Troost (Feyen- oord), Tiktak (AZ'67); Pattina- ma (Excelsior), Hoekstra (Feyenoord), Balm (Haarlem); Van der Lem (Utrecht), Blanker (Excelsior) (46. Waslander NAC), Jans (FC Groningen). Veel gepraat, weinig besluiten van ome sportredactie OLEN - Michel Pollentier zal op 28 mei deelnemen aan de monsterklassieker Bordeaux- Parijs. Bij zijn voorbereiding op die wedstrijd zal de Safir- kopman ter zijde worden ge staan door Herman van Sprin- gel, die Bordeaux-Parijs ze ven maal op zijn naam heeft geschreven. Met het oog op de deelname van Pollentier aan Bordeaux- Parijs, waarin ook zijn ploeg genoot Alain Desaever zal starten, zal de Safir-ploeg niet uitkomen in de Ronde van Spanje, die anders wel op het programma zou zijn gekomen. Het afzien van de Vuelta - de ploeg van Vanvaerenbergh rijdt daardoor in 1983 geen en kele grote ronde - gebeurde op advies van Van Springel, die de laatste jaren van zijn car rière voor Safir uitkwam. Van Springel heeft persoonlijk er varen dat het doen van de Ronde van Spanje niet bevor-, derlijk is voor het presteren in Bordeaux-Parijs, die amper een week na de Vuelta wordt gehouden. van ome sportredactie LOS ANGELES De vóorzit- ter van de internationale ama teur atletiek federatie, de Ita liaan Primo Nebiolo, heeft in Los Angeles de minima voor deelneming agn de atletiek wedstrijden van de Olympi sche Spelen, die in 1984 in Los Angeles worden gehouden, be kend gemaakt. In vergelijking met de Olympische Spelen van 1980 in Moskou zijn dertien minima ongewijzigd gebleven. Aan de minima moet tussen 1 juli 1983 en 15 juli 1984 zijn voldaan. Elk land heeft het recht een deel nemer in te schrijven zonder dat hij of zij aan de limiet heeft voldaan. Wil een land echter twee of het maximale aantal van drie deelnemers op een nummer afvaardigen dan zullen alle in te schrijven atle ten aan de minimum-eis moe ten hebben voldaan. Voor de marathon en de snelwandel nummers heeft de IAAF geen minima vastgesteld. De IAAF-eisen zijn: heren 100 m 10;2 (handtijd) 10.44 (Elec) Dames 100 meter 11.3 11.54 200 m 20.7/ 20.94 23.4 23.64 400m 46.2 46.34 52.6/ 52.74 800m 1.47.00 2.02.00 1500m 3.39.00 4.09.00 3000 m 9.05.00 50Q0m 13.35.00 -10.000m 28.25.00 -100m h 13.4 13.64 110m h 13.8 14,04 -400m h 50.4 50.54 58.5 58.64 3000m s 8.30.00 hoog 2,22m l,86m Ver 7,80m 6,45m Hinkstap 16,45m Polshoog 5,35m Kogelst. 19,40m 16,80m Discus 61,00m 57,00m Speer 82,00m 56,00m Kogèlsl. 71,00m Ze venkamp 5750 5700 punten Tien kamp 7700 7600 De inschrijvingen voor de Olympische atletiekwedstrijden diénen maandag 23 Juli te 00.00 uur (locale tijd) bij de organisatoren te zijn. De atletiekwedstrijden begin nen pp 3 augustus. ROTTERDAM - De Nederlandse prof-wielrenners willen het komende seizoen hun verdienste uit de start- en prijzengelden van de kriteriums uitbetaald krijgen via het service-bureau van de KNWU, dat - zoals bekend - per 1 januari van dit jaar in werking is getreden. Het was gistermiddag op de jaarlijkse ledenvergadering van de Vereniging van Be roeps-Wielrenners (VVBW), die traditioneel op de voor laatste dag van de Rotterdam se Zesdaagse in sportpaleis Ahój/' 'wordt belegd, de enige belaïtgfijfte uitspraak van de naar schatting 40 renners, die de bijeenkomst bijwoonden. Ter opfrissing: Het service bureau van de KNWU beoogt vooral een instituut te worden, dat moet worden gezien als een soort uitzendbureau, waarin een werkgever (het service-bureau) en de werkne mers (de profs) verhouding heerst. Het uiteindelijke voor deel voor de coureurs moet dan vervolgens worden ge haald uit het feit, dat zij voor taan kunnen meeprofiteren van de sociale verworvenhe den die ons land voor elke werknemer - ongeacht of die wérk heeft of niet - kent. Door hun fiat te geven aan het voorstel om de start- en prijzengelden van de krite riums voortaan te laten lopen via het service-bureau werd een belangrijke stap gezet op weg naar een betere rechtspo sitie-regeling. Een voorname doorbraak was bovendien, dat de WBW-leden de geld stroom naar het bureau nu al willen beschouwen als loon (in de zin van de wet), dus met al le inhoudingen van dien, hoe wel dat in de praktijk zo goed als zeker nog niet als zodanig zal gaan werken. Vooralsnog gaat het immers veel te ver om het service-bu reau nu al op een lijn te zetten met het uitzendbureau, wat het uiteindelijk moet gaan worden. Het probleem zit hem in de bedrijfsvereniging. Tot voor kort werd louter onder handeld met de Bedrijfs Vere niging Gezondheid (BVG), maar toen bleek, dat de dien- van ome sportredactie ROTTERDAM - De Belgische broers Bert en Romain Coster- mans behielden tijdens de vijfde avond van de Rotter damse zesdaagse voor ama teurs hun leidende positie. Zij maakten moeilijke mo menten door, maar hadden het geluk dat hun naaste belagers Ron Groen en Barend Huve- neers eveneens niet in hun 'beste doen waren. De dagprijs ging voor de tweede achter eenvolgende keer naar Ger Slot en Peter Hellemons. De stand in de toekomstzes- daagse is: 1. Bert en Romain Cos- termans (Bel) 107 punten, op één ronde: 2. Groen en Huveneers (Ned) 151 3. Marcussen en Eriksen (Den) 81 4. Sawyer en Van Tol (Aus en Ned) 68 5. Moorman en Elshof (Ned) 66 6. Nevels en Van Meel (Ned en Bel) 40 7. Neugel en Halti- ner (Zwi) 23 op twee ronden: 8. De- bie en Vanderaerden (Bel) 149 9. Slot en Hellemons (Ned) 118 10. Dalbey en Van Weers (Vst en Ned) 44. sten het best konden worden gegoten in de vorm van een uitzendbureau, werden de on derhandelaars verwezen naar de algemene bedrijfsvereni ging, waar de problematiek van voor af aan doorgespro ken moet worden. Het jaar 1983 geldt dan ook als over gangsjaar. Was het service-bureau van de wielerbond aanvankelijk slechts bedoeld om zorg te gaan dragen voor sociale ze kerheden voor de wielerprofs, het takenpakket zal veel om vattender worden. Zo zal naar worden gestreefd naar invoe ring van een prof-sectie bin nen de KNWU, die geheel zijn eigen boontjes kan doppen. De Commissie Beroepswielren- nen zou daarmee komen te vervallen en opgaan in die prof-sectie. Het doel is om daardoor te komen tot een verregaande professionalise ring (beroepskrachten). Een andere taak ziet het service bureau in de sponsor-sfeer. Achter de schermen blijkt er al maanden gewerkt te zijn aan een marketing-presenta- tie, die momenteel klaar ligt. Nog deze maand zal die pre sentatie aan een groot Ameri kaans/Europees concern wor den gestuurd. Het grootste gedeelte van de WWB-vergadering werd - zoals gebruikelijk - in beslag genomen door het afwikkelen van allerlei financiële kwes ties. Om de financiële nood van de vakbond enigszins te ledigen werd besloten de con tributie op te vijzelen. Boven dien zal men natrekken of het juridisch mogelijk is om het lidmaatschap te koppelen aan de licentie. Het al vele jaren verlangde aandeel uit de op brengsten van het nationale kampioenschap op de weg kan de VVWB gevoeglijk vergeten. Een rekensommetje van de KNWU leerde immers, dat de wielerbond jaarlijks al ruim ƒ40.000 kwijt is aan allerlei kosten die voor de profs moe ten worden gemaakt. Een lichtpuntje - voor de renners althans - is de definitieve in voering van een vergoeding van 100,- voor elke deelne mer aan het Nederlands weg- kampioenschap. De toprenners kregen ver der tijdens de vergadering een positief antwoord van de wiel- renunie op een herhaald ver zoek. Aan het verkrijgen van een licentie als beroepsrenner zijn voortaan voorwaarden verbonden: 1. De renner moet tenminste 21 jaar oud zijn, 2. Bij eerste aanvraag mag de renner niet ouder zijn dan 29 jaar, 3. De prof in spé moet tenminste twee jaar amateur zijn geweest en blijk hebben gegeven goed mee te kunnen. Hiermee is voortaan uitgeslo ten dat iedere Nederlander zich na het betalen van het in schrijfgeld zich beroepsrenner mag noemen. Tenslotte behoort het zoge naamde "bijschrijven" nu ook definitief tot het verleden. Voortaan kunnen profs alleen nog maar deelnemen aan een criterium als ze een contract voor de desbetreffende koers hebben. René Pijnen wordt door zijn Westduitse ploegmakker Gregor Braun (links) gelanceerd. Links Gerrie Knetemann. - foto anp van ome sportredactie ROTTERDAM - Geheel vol gens opzet is de spanning in de Zesdaagse van Rotterdam ge waarborgd tot de finale avond. Weliswaar bleven de Australiërs Danny Clark en Don Allan ook op de vijfde avond aan kop van het klasse ment, het koppel voelt de hete adem in de nek van drie com binaties op een ronde achter stand. Het is zelfs heel goed moge lijk dat er vanavond een Ne derlandse prof bij de huldi ging van het winnende koppel betrokken zal zijn. Zowel Raas en Frank, Pijnen en Braun als Knetemann en Fritz verkeren nog in kansrijke positie. Van de achtervolgers gooien Raas en Frank de hoogste ogen, ge zien hun fraaie puntentotaal. Voor Patrick Sercu lijkt de zege in ieder geval niet meer weggelegd. De afscheid van Ahoy' nemende Belgische Zes- daagse-keizer kreeg in de per soon van Horst Schütz welis waar een nieuwe koppelge- noot na het uitvallen van Bidi- nost (griep) maandagavond en Roman Hermann (blessure aan het zitvlak) gisteravond, de nu geformeerde combinatie kijkt inmiddels tegen een ach terstand van drie ronden aan. Dinsdagavond om 21.00 uur was de stand in de Rotterdamse Zes daagse bij de profs: 1. Clark en Al lan (Aus) 291 punten op één ronde: 2. Raas en Frank (Ned en Den) 315 3. Pijnen en Braun (Ned en Wdl) 257 4. Knetemann en Fritz (Ned en Wdl) 175 op drie ronden: 5. Sercu en Schütz (Bel en Wdl) 302 6. De- bosscher en Schumacher (Bel en Wdl) 227 op vier ronden: 7. Venix en Kristen (Ned en Wdl) 207 op zes ronden: 8. Van Vliet en Wiggins (Ned en Aus) 186 op zeven ronden: 9. Oosterbosch en Rinklin (Ned en Wdl) 282 10. Oersted en Bausager (Den) 112 op zestien ronden: 11. Zoetemelk en Peffgen (Ned en Wdl) 133 op twintig ronden: 12. Priem en Kos (Ned) 149. van ome sportredactie WIJK AAN ZEE - Op de vier de speeldag van het 45e Hoog ovens-schaaktoernooi in Wijk aan Zee is er in de top van het klassement hoegenaamd niets veranderd. De drie koplopers Andersson, Ribli en Hulak speelden remise en bleven met een totaal van drie punten een half puntje voor op de meest nabije achtervolgers. Hans Ree viel weg uit de schaduw van de top drie door een nederlaag met zwart tegen de steeds beter Draaiende Kortsjnoi. De plaats van Ree naast Olafsson, die remise speelde tegen Browne, werd overgenomen door Seirawan. De Amerikaanse oud-wereld kampioen bij de junioren ver sloeg op spectaculaire wijze de Poolse invaller Kuligowski, momenteel met de Engelsman Speelman duidelijk de zwak ste van het gezelschap. Speel man ondervond dat Hort on danks een welhaast desastreus begin met slechts één remise in drie partijen nog wel dege lijk ouderwets kan vlammen. Scheeren bleef ongeslagen. De Brabantse leraar natuur kunde deelde voor de vierde achtereenvolgende maal het punt, dit keer met Van der Wiel, die daardoor een half punt achterbleef bij zijn land genoot. Nunn (Gbr) - Andersson (Zwe) Vz - VzVan der Wiel (Ned) - Schee- ren (Ned) (4- Va Olafsson (IJsl) - Browne (Vst) Vz- Seirawan (Vst) - Kuligowski (Pol) 1-0 Kortsjnoi (Zwi) - Ree (Ned) 1-0 Hort (Tsj) - Speelman (Gbr) 1-0 Ribli (Hon) - Hulak (Joe) 14 - 14 De stand na vier ronden is: 1. Andersson, Hulah, Ri bli 3, 4. Olafsson, Seirawan 214, 6. Ree, Nunn, Brwone, Scheeren, Kortsjnoi 2,11. Hort, Van der Wiel 11413. Speelman, Kuligowski 14 Het verloop van de partij Seira wan (Vst) - Kuligowski (Pol) was: 1. C2-c4, c7-c5 2. Pgl-f3, pg8-f6 3. Pbl-c3, d7-d5 4. C4xd5, pf6xd5 5. E2-e4, pd5-b4 6. Lfl-c4, pb4-d3 7. Kel-e2, pd3-f4 8. Ke2-fl, pf4-e6 9. B2-b4, c5xb4 10. Pc3-d5, g7-g6 11. Lcl-b2, If8-g7 12. Lb2xg7, pe6xg7 13. Pd5Xb4, pb8-d7 14. D2-d4, pd7- b6 15. Lc4-b3, a7-a5 16. Pb4-d3, a5- a4 17. Lb3-c2, 0-0 18. H2-h3, dd8-c7 19. Tal-cl, Ic8-d7 20. G2-g3, pb6-c4 21. Kfl-g2, Id7-b5 22. Pd3-c5, dc7-b8 23. Tcl-bl, pc4-a3 24. Tbl-b2, b7-b6 25. Pc5xa4, tf8-c8 26. Lc2-b3, db8- a7 27. Ddl-d2, Ib5xa4 28. Dd2-h6, Ia4xb3 29. Pf3-g5, f7-f6 30. Dh6Xh7, kg8-f8 31. Tb2xb3, f6xg5 32. D4-d5, pa3-c4 33. Dh7-h8, kf8-f7 34. Tb3- f3, pg7-f5 35. Dh8-h7, kf7-f6 36. E4xf5, pc4-e5 37. Thl-el, g5-g4 38. H3xg4, da7-d7 39. G4-g51-0. TERNEUZEN - De Zeeuw- Lhe-Vlaamse Trimfederatie K,eft in haar vergadering de nieuwe reglementen goedge keurd. Dat houdt in dat de A- r tegórie open staat voor alle „iet-licentiehouders. Oud- «rofs mogen dus in deze cate- rorie ook uitkomen. De B-ca- F orie komt dit seizoen te tervalien. Dit vanwege het ge- Ljng aantal deelnemers vorig jeizoen. door Gerard Hachmang ZEIST - Het idee om een extra competitie in te voeren voor eerste divisie is bijna bij alle clubs goed ontvangen. De eni vereniging die nogal wat bedenkingen heeft is FC VW. De alt. mene opvatting bij de bestuurderen is: „Beter iets dan niets1 Wanneer het verdwijnen van SC Amersfoort uit het betaal; voetbal morgen definitief wordt, dan gaat de extra-competil komend weekeinde van start met het duel tussen FC Den Hat en FC Den Bosch. Maandagmiddag werden al le eerste divisieclubs geinfor- meerd over de plannen van de werkgroep competitieopzet. „En bijna iedereen was bijna enthousiast", vertelt KNVB- voorlichter Wim Jesse. De KNVB hoopt door de ex- tra-competitie de financiële positie van de eerste divisie clubs wat draaglijker te ma ken. De geldprijzen (In totaal in ieder geval 80.000,-.) die er aan het einde van de rit te ver dienen zijn, zouden daartoe moeten bijdragen. Bovendien is de kans aanwezig dat door de speciale puntenverdeling er meer mensen op de wedstrij den afkomen. „Wij hebben er ook geen zicht op", zegt Wim Jesse. „Maar elke gulden die de clubs uit deze competitie meepik ken, is natuurlijk meegeno men. Ze hebben het tenslotte allemaal even moeilijk. Bo vendien zijn we driftig in de slag met enkele sponsors. Het bedrijf van Stoop heeft zich al gemeld. En we hopen natuur lijk dat er meer gegadigden komen." Hoewel de definitieve ver- deelsteutel nog niet is ge maakt, kan de winnaar van de extra-competitie rekenen op een bedrag van rond de der tien duizend gulden. Voor de laagst eindigende zou er altijd nog achthonderd gulden klaarliggen. FC Den Haag krijgt zondag de primeur van het KNVB- plan. In het kader van de ex tra-competitie in de eerste di visie komt FC Dén Bosch, ook al een noodlijdende club, naar het Zuiderpark. FC Den Haag-manager Ed die Hartmann weet eigenlijk niet precies wat hij met die wedstrijd aanmoet. „Natuur lijk ben ik blij met het initia tief. In principe moeten we elk probeersel toejuichen dat er toe kan bijdragen dat de slechte financiële positie van de verenigingen verbtert. Wanneer je als club een vrij weekeinde hebt, dan zoek je toch naar een geschikte tegen stander. Het voordeel van deze compettitie is dat er nog een aardige cent te verdienen valt. De duels in deze extra-compe titie kunnen attractiever wor den door het mogelijk aanval lende karakter, omdat elk doelpunt tenslotte een winst punt oplevert, maar wij spelen 12 13 maart: DS'79 - Vitesse 1! 20 maart: Heracles - Den Ha; 26 27 maart: VW - SW 2, april: Eindhoven - Veendam 9 april: Heerenveen - Den Bc.. 16 17 april: Cambuur - Volendr 23 24 april: Telstar - De Grait schap 30/4/1 mei: Wageninger. Vitesse 14 mei: MW - SW van ome sportredactie KAEDI - In de rally Parijs- Dakar is de Nederlandse mo torrijder Anne Kies dinsdag tijdens de etappe Kiffa - Kae- di naar de zevende plaats in het algemeen klassement ge zakt. Bij de auto's werd de Frans man Jaussaud, die vijfde stond, gediskwalificeerd, om dat hij onderdelen gebruikte die bij de keuring in Parijs niet waren opgegeven. Het algemeen motorklassement is als volgt: 1. Hubert Auriol (Fra) BMW 38 uur, 17 min. 35 sec. 2. Pa trick Drobecq (Fra) Honda 38.37.24 3. Mare Joineau (Fra) Suzuki 40.38.30 4. Olivier Kirkpatrick (Bel) Yamaha 41.03.54 5. Serge Bacou (Fra) 42.35.20 6. Alain Spira (Bel) Honda 43.18.40 7. Anne Kies (Ned) Yamaha 43.33.44 in het Zuiderpark over hetal gemeen tóch al aantrekkeliji Van onze tent De laatste zes thuiswedstr SLÜIS Barbara du FoS! den hebben wij steeds Ec t. - gescoord. Maar je kunt t> i,s Z1Jf5 paaid niet zeggen dat daa- faseert haar Ul^praak O door de tribunes ineens vol), reaU in district Zeeland t pen. Hoe dan ook, het wori net andere districten." een aardige testcase zondag: preekt uit ervaring. Op Het programma ziet er als voi „et tennissen, een leef tij uit: 22 en 23 januari: Den haai 1 Den Bosch 29 30 januari: cal egenWOOrdlg al zegt dat buur - vw 5/6 februari: Ve« „en begint, hoe beter. 1 bruarï: wag™- H«r™« veinig problemen op, wa 26 27 februari: voiendam - Hen elmatig de gang naar de cles 5/6 maart: Telstar - Iffi Haar eerste lessen kreeg zij ij de plaatselijke tennisvere- iging, waar Jan Willem Vis- er in de wintermaanden les af in de sporthal. De ruimere ■ainingsfaciliteiten deden aar besluiten de overstap te laken naar de Oostburgse >nnisvereniging Ludo et -|-v-t y-,, mergo, waar Han Petiet de o icteerd voor de fase-trainin- van ome sportredactie waar ZÜ weer onder de oede kwam van Visser. OLEN - De onder leiding vi Ziet zij het niet als een na- Florent Vanvaerenberj eel les te krijgen van ver staande profwielerformali :hillende tennisleraren? „Nee Safir/Van de Ven, die gisten oor, door het goede onderlin- in de zaak van co-sponsor Vi e contact tussen de beide de Ven in Olen werd voorgt 'ainers, heeft dit nooit pro- steld, bestaat voor dit seizw lemen opgeleverd", aldus 15- uit zeventien renners, vanrn irige Barbara, die het tenis- Michel Pollentier, Eddy Vat an, ondanks de vele trainin- haerens, Ronny van Holen t en, nog steeds met veel ple- Jef Lieckens de bekendst) ier beoefent en zich aller- zijn. linst afgestompt voelt door Florent Vanvaerenberjl e druk die het spelen van veel deed gisteren verder een bi 'edstrijden met zich mee- roep op de afgevaardigda fgngt. van de Belgische wielerbos esultaten om in de toekomst te zoree Dat zij nog steeds het ple- voor profkoersen in België i ier in heeft, blijkt ook wel uit februari. e resultaten van het afgelo- Vanvaerenbergh: „Om g» en seizoen. Bij de Zeeuwse voorbereid aan de start van 4 augdkampioenschappen tot Omloop van Het Volk te ko «net 16 jaar behaalde zij de men, zijn wij genoodzaakt 4 oogste eer door in de finale te ronde van Valencia te doen.li 'innen van Martine Nijsten. deze tijd van bezuinigingc '°k bij de Zeeuwse senioren- vind ik dat eigenlijk echte ampioenschappen speelde zij zonde van het geld. Als er et: «h in de B-categorie in de vijftal Belgische profkoerst 'iker door in de kwartfinale in februari komen, hoeft tjj jnnemiek Verhulst te ver niet meer per se naar het zui 'aan om daarna van clubge- den te worden afgezakt, ff dat betreft lopen we in Belg 4 ve Anale te verliezen. Ook achter bij landen als Fraai |"angs nog manifesteerde rijk, Spanje en Italië" parabara du Fossé zich door ■rüj larabara du Fossé zich door et Kersttoernooi van TSI te che^P^üerpLtricf cSl°eS,0Pi,aar naam Schrlj" Thierry Degasperi, Rudy Delen Lamote, Jef Lieckens, ffil Sprangers, Ronald van Avena Marc van Geel, Eddy Vanhaera Ronny van Holen, de Italiaan W> ter Dalgal en de Fransman Philil pe Poissonnier. ote Conny Baarends in de en. In de B-cateagorie bleef zée, Alain Desaever, Ludo Fryi Ij Martine van Maarleveld de Dirk Heirweg, Dirk Krkilion, Ivi aas. Ongetwijfeld een mooie lijst iet successen, maar ze is van ome sportredactie MARKELO - Hans Boom Markelo heeft besloten dit sei zoen niet meer deel te nei aan veldritten. De Nederlaw se kampioen op de weg bij 4 amateurs haalde bij lange niet de vorm van het voi' jaar. Hij werd tweede in het Ne derlands kampioenschap bij de strijd om de wereld® in Lanarvilly eindigde Booi als beste Nederlander op d' vierde plaats. Boom gaat ziel nu helemaal op de wegwd ivinij ""..Maurice strijden richten. van onze correspondent iuaurivc de ™indt, trainer bij de voetbal- Meniging Terneuzen, heeft Jn contract met een jaar ver- ™gd. De trainer uit het Bel- j'sche Eeklo was al één jaar e trainer bij Terneuzen. DEN HAAG - Lotto 2 van afgelopen zondag kent geen winnaar van de eet- ste prijs. De enige winnaar van de tweede prijs ontvangt bruto 300.000,-gulden De 698 winnaars van de eerste prijs van toto 2 worden 70,10 gulden rijkei De winnaar van de eerste prijs van toto-gelijk nummer 2 ontvanqt bruto 4.760,60.- De resultaten van de (sport)prijsvragen van het afgelopen weekeind» zijn: Lotto 2: Het prijzenbedrag van 1.583.118,- gulden werd als volgt ver deeld: Eerste prijs: Geen winnaar; Tweede prijs: 1 winnaar, die bruto f300.000.- ontvangt; Derde prijs: 116 winnaars, die allen bruto 3.078,50 ontvangen.; Vierde prijs: 6571 winnaars die allen 54,30 ontvangen, Vijfde prijs: 94576 winnaars die allen 5,-ontvangen Toto 2: De verdeling van de prijzenpot, die 220.970.- gulden bevatte is Eerste prijs: 698 winnaars, die allen 70,10 ontvangen.; Tweede prijs: 16028 winnaars, die allen 2,50 ontvangen.; Derde prijs: 52787 winnaars, die allen 2,50 ontvangen. Toto-gelijk 2: Het prijzenbedrag van 15.869 - gulden werd als volgt ver deeld: Eerste prijs: 1 winnaar, die bruto 4.760,60 ontvangt; Tweede prijs 1 winnaar, die 793,40 ontvangt; Derde prijs: 27 winnaars, die aller1 J 146,90 ontvangen.; Vierde prijs: 649 winnaars, die allen f 9,70 ontvan- 9en. Uitslag cijferspel: Het prijzenbedrag bedroeg 108.670.- gulden. Er was geen winnaar met zes goede cijfers. Drie deelnemers hadden vijf goede cijfers. Zij ontvangen allen 10.000.- (ADVERTENTIE) Wekt met ingang van het sei- 0en 1983/84 een de 'rainin9 van de selectie "P ae dinsdag- en donderdag- wond en de begeleiding op 'ondag gelijke sollicitaties met nSs e van verlangd salaris te "Wen aan: secr. V.E.S. '35, c/zer-' - 'vj oosch. nstraat 6,4731 CJ Ouden-

de Stem | 1983 | | pagina 6